Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

07-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : Kate Ryan komt zondag dan toch naar de finale.

 Kate Ryan (ESF 2006) heeft nog heel wat muzikale afspraken staan op het programma. Normaal moet de Kempense zangeres naar Zweden om daar de laatste hand te leggen aan haar nieuwe album. Aanvankelijk zou ze niet naar de finale van 'Eurosong 2008' komen maar ondertussen ziet het er naar uit dat Kate zondagavond toch van de partij gaat zijn. "Ik heb inderdaad een uitnodiging gekregen van de VRT om naar de finale te komen van 'Eurosong 2008'. Het ziet er naar uit dat het toch zou lukken en ik kom met plezier naar de finale van 'Eurosong 2008', reken maar."

Kate Ryan doet het nog steeds goed met haar nieuwe single "L.I.L.Y.", voluit "Like I love you", in de Ultratop 50. Het nummer stijgt naar een twaalfde plaats in de officiële hitlijst van deze week. (bron : ARS Entertainment)

07-03-2008 om 13:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : Ellis-T lonkt naar het buitenland.

Ellis-T - My music Sabrina, Grisha en Valerie van Ellis-T (Eurosong 2008) zijn klaar voor een buitenlands avontuur. Het toonaangevende Engelse label Ministry of Sound zal het Eurosongnummer "My music" op de markt brengen. Ook in Canada en Amerika zal het nummer op de markt komen en dat via het label van Ultra Records dat daar verantwoordelijk is voor de releases van David Guetta en DJ Tiësto.

Vandaag neemt het trio in het Nederlandse Amsterdam de clip op van "My music". Topregisseur Svenno Koemans heeft er alvast veel zin in. Koemans heeft in het verleden de clip "Sunrise" van Milk Inc. gemaakt en "Turn on the music" van Roger Sanchez. Het concept van de clip bestaat erin dat Ellis-T zich vooral amuseren. Drie meiden in een loft die zingen en uiteraard ook dansen en jumpen.

Over twee weken zou "My music" van Ellis-T digitaal verkrijgbaar moeten zijn. De clip zal ook op de Belgische muziekzenders vertoond worden en de single verschijnt ook weldra in de winkels. Deze zomer zal Ellis-T een opvolger uitbrengen voor hun Eurosongbijdrage. Componist Regi Penxten zal het vervolg graag voor z'n rekening nemen. (bron : ARS Entertainment)

07-03-2008 om 13:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 Sébastien Tellier voor Frankrijk naar het Songfestival met Engelstalige inzending.

Sébastien Tellier Sébastien Tellier zal op zaterdag 24 mei eerstkomende de Franse kleuren gaan verdedigen tijdens de finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival.

Dat heeft delegatieleider Bruno Berebes zonet aan Esctoday bevestigd. Hij zal er het nummer "Divine" brengen en voor het eerst zal de Franse inzending in het Engels worden gezongen.

Sébastien Tellier bracht in 2001 zijn eerste album, "L'incroyable vérité", op de markt. Om wat bekendheid te verwerven tourde hij samen met de Franse band Air om het album te promoten. Drie jaar later, in 2004, volgde een tweede album en eerder vorige maand verscheen
"Sexuality" waarop onder meer zijn festivalbijdrage terug te vinden is.

Sébastien Tellier - Sexuality Later vandaag zal er meer nieuws bekend worden gemaakt rond de keuze van Tellier en dit tijdens een persconferentie van France 3. Wie het nummer al wil beluisteren kan dat reeds doen op de MySpace-pagina van de zanger.

Samen met Duitsland, Spanje en het Verenigd Koninkrijk is Frankrijk elk jaar verzekerd van een plaats in de finale. (bron : Esctoday)

07-03-2008 om 13:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Betty in duet met Kamagurka ?

 Eergisteren, woensdag, was Betty (Eurosong 2004-2008) te gast in 'Man bijt hond' (Eén). Daar mocht ze één uur lang van gedachten wisselen met een andere Bekende Vlaming.

Haar 'blind date' was niemand minder dan Kamagurka en tijdens het gesprek besloot het tweetal om samen een lied te gaan opnemen. Betty liet duidelijk verstaan dat ze een enorme boon heeft voor het Franse chanson en Kamagurka pikte daar op in en bood haar aan om een nummer te schrijven.

Wordt dit effectief vervolgd of was het een grap ? We houden het alvast in de gaten. (bron : Het Nieuwsblad ; foto : Eén)

07-03-2008 om 10:03 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Montenegrijnse inzending heeft een definitieve titel.

 Op de festivalpagina van de Montenegrijnse nationale omroep staat intussen de volledige tekst van de inzending van Stefan Filipović en daaruit blijkt dat de titel van het nummer "Zauvijek volim te" is en niet "Ne daj mi da poludim" zoals eerder werd meegedeeld. Morgen, zaterdag, zal het nummer voor het eerst op de Montenegrijnse televisie te zien zijn tijdens een speciale show maar ook in buurland Servië zal hij dit weekend tijdens 'Beovizija 2008' zijn opwachting maken.

Zoals we reeds eerder meldden is "Zauvijek volim te" van de hand van Grigor Koprov, Ognen Nedelkovski en Vladimir Dojcinovski. "Mojot svet", de Macedonische inzending van vorig jaar, is onder andere van de hand van Grigor Koprov, de man die ook al de muziek schreef van "Ne zori, zoro", het nummer waarmee Vlado Janevski in 1998 het land vertegenwoordigde in Birmingham. Het was de eerste deelname van FYROM dat jaar aan het liedjesfestival. Ognen Nedelkovski was eerder al verantwoordelijk voor de Macedonische tekst van de inzending van drie jaar geleden, "Ti si son" van Martin Vučić en van "Mojot svet", de inzending van vorig jaar. (bron : RTCG)

07-03-2008 om 00:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Zo is er maar één' : vanavond in het teken van het Eurovisie Songfestival.

Logo ZIEME 2008 Sinds vorige maand gaat het eerste net van de openbare omroep dertien weken lang op zoek naar de allerbeste Nederlandstalige songs tijdens het inmiddels derde seizoen van 'Zo is er maar één'.

Net als de voorbije jaren laat het programma Vlaanderen elke week meezingen met zes ontroerende of swingende, legendarische of onterecht vergeten Nederlandstalige songs. Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006') presenteert, en de onmisbare chef d'orchestre is nog steeds Miguel Wiels. Maar 'Zo is er maar één' vernieuwt ook, met verrassende artiesten, nieuwe thema's, en veel humor.

Veel nieuwe gezichten dit jaar in 'Zo is er maar één'. Eline De Munck, Tine Reymer, Jeroen van der Boom, Will Ferdy (nationale selectie 1963) & Jo Leemans (nationale selectie 1959-1961-1963), Tom Helsen, Marijn De Valck (De Gouden Zeemeermin 1996), Katerine (Eurosong 2002-2006) & zussen, Roland, The Violent Husbands, Boogie Boy (Eurosong 1989), Free Souffriau, Lucas Van den Eynde, Paranoiacs (Eurosong 2008), Stijn, Laura Lynn en Laïs nemen voor de allereerste keer deel.

Yasmine Ook qua thema's verlegt 'Zo is er maar één' zijn grenzen. Want geef toe : wie wil nu niet weten wàt we nu het allerbeste nummer vinden dat Vlaanderen ooit naar het Eurovisie Songfestival stuurde ? En er is nog zo'n evenement waar we allemaal wel eens op terechtkomen : een huwelijksfeest. Wat zijn Vlaanderens favoriete 'Trouwfeestsongs' ?
Ook een aflevering over 'Vertalingen' drong zich zo op. Want talloze Nederlandstalige klassiekers zijn oorspronkelijk geschreven in een andere taal. En natuurlijk mogen klassieke categorieën als 'Liefde', 'Protest' en 'Hartzeer' net als vorige jaren niet ontbreken.

Net als tijdens het tweede seizoen komen er ook dit seizoen dertien afleveringen van het populaire muziekprogramma. Opnieuw komen er zestig nummers aan de beurt en dit netjes verdeeld over tien afleveringen die telkens rond één bepaald thema zullen handelen. En ook deze keer zijn er twee halve finales en tot slot natuurlijk een grote finale waarin zal bekend worden gemaakt welk nummer naast "Laat ons een bloem" en "Ik mis je zo" mag prijken als beste Nederlandstalige nummer. Het geduld van de fans van het Eurovisie Songfestival wordt uiteindelijk beloond want vanavond staat de aflevering geheel in het teken van inzendingen voor het jaarlijkse liedjesfestival.

In de vijfde aflevering vanavond draait alles rond 'de beste Nederlandstalige inzending voor het Songfestival' :

01. "Iemand als jij" (Barbara Dex ; ESF 1993, Eurosong 2004-2006) wordt gebracht door Günther Neefs, zoon van wijlen Louis Neefs (ESF 1967-1969).
02. "Gelukkig zijn" (Ann Christy ; ESF 1975, nationale selectie 1970-1971) wordt gebracht door Vera Mann.
03. "Katinka" (De Spelbrekers ; ESF 1962) wordt gebracht door Peter Koelewijn (componist/tekstschrijver "Rechtop in de wind", Nederlandse inzending ESF 1987).
04. "Goeiemorgen, morgen" (Nicole en Hugo ; ESF 1971-1973, Eurosong 2004) wordt gebracht door Reset (met onder meer Jan Bervoets, ex-Voice Male ; Eurosong 1999).
05. "Geef het op" (Clouseau ; ESF 1991, Eurosong 1989) wordt gebracht door Jelle Cleymans (Spring ; Eurosong 2004).
06. "Door de wind" (Ingeborg ; ESF 1989) wordt gebracht door Sylver.

Net als de voorbije jaren zijn er drie jury's en elke week brengen de jury's van Radio 2 en de pers hun stem uit tijdens de live-uitzending. De persjury bestaat wekelijks uit vijf journalisten en in de radiojury zetelen vijf programmamakers van Radio 2.
En een bekende medemens vertegenwoordigt elke week de Eén-kijker want ook die heeft dit jaar stemrecht. Het programma komt voortaan live op het scherm en elke vrijdagavond kan de kijker dus ook beslissen over wie er naar de volgende ronde mag doorgaan.

Hoe breng je je stem uit ?

* SMS :

Sms het cijfer 1/2/3/4/5/6 naar 3470. Een sms'je kost 0,50 €.

* Telefoon :

Bellen doe je naar :

Liedje 1 : 0905 56 321.
Liedje 2 : 0905 56 322.
Liedje 3 : 0905 56 323.
Liedje 4 : 0905 56 324.
Liedje 5 : 0905 56 325.
Liedje 6 : 0905 56 326.

Kost : 0,50 € per oproep (+ eventuele interconnectiekost).

* Digitaal stemmen :

Digitale Telenet-kijkers kunnen stemmen via de settop box door op de rode knop te duwen. Kost : 0,50 € per stem.


'Zo is er maar één', vanavond om 20.40. Meer nieuws kan je steeds op de website van het programma terugvinden. (
bron en foto's : Eén)

07-03-2008 om 00:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond voorstelling Nederlandse inzending Eurovisie Songfestival.

Hind Vanavond maakt Hind bekend met welk nummer ze Nederland zal gaan vertegenwoordigen tijdens de eerste halve finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival op dinsdag 20 mei eerstkomende. Die voorstelling zal gebeuren tijdens 'Thank God it's Friday' (VARA), de personalityshow van Claudia de Breij.
 
Afgelopen woensdag had het AD nog een interview met de zangeres en daarin heeft ze het onder meer over de Ierse inzending van dit jaar. Ze weet dat de status van het evenement in verval is. Tenminste : in het westen van Europa. Want de voormalige Oostbloklanden investeren veel geld en energie in de in hun ogen prestigieuze competitie.

Ondanks dat gedeukte imago zei de voormalig Idols-kandidate ja, toen de NOS haar in november jongstleden vroeg voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival. Maar nadat Ierland bekendmaakte de housende kalkoen Dustin the Turkey af te vaardigen naar Servië zonk haar plots toch even de moed in de schoenen. "Ik zag dat beest bij het Journaal en mijn eerste reactie was : oh wat verschrikkelijk ! Moet ik de strijd aangaan met een zingende kip. En ja hoor daar kwamen de sms'jes : puntje minder vanwege die kalkoen ? Zul je net zien dat heel veel mensen erop stemmen, omdat ze het grappig vinden.

Als je als land zoiets stuurt, geef je het signaal af dat je het festijn niet serieus neemt. Trek je dan terug ! Ik vond het jammer, maar haal nu mijn schouders op. Want ik heb voor mezelf uitgemaakt dat ik die negatieve spiraal rond het Songfestival wil doorbreken. Een omslag wil creëren. Dat gebeurt als je goed scoort en hoog eindigt. Dan worden mensen weer chauvinistisch. Meeleven doen ze toch wel, want iedereen praat erover en heeft een mening."

Verder zegt de zangeres dat ze met een 'typisch-Hind'-nummer komt dat meteen ook geschikt is voor het Songfestival, het wordt dus een Engelstalige popsong met Marokkaanse invloeden. Het blijft dus nog eventjes afwachten maar straks wordt ook dat laatste tipje van de sluier onthuld.

'Thank God it's Friday' vanavond op Nederland 3 tussen 21.40 en 22.25. Wie om één of andere reden de uitzending moet missen kan die later op de site van het programma herbekijken. (bron : VARA, AD)

07-03-2008 om 00:05 geschreven door Redactie  


06-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Armeense nummers nationale selectie staan online.

Sirusho Midden november raakte bekend dat zangeres Sirusho (Harutyunyan) Armenië zou gaan vertegenwoordigen tijdens de eerste halve finale op dinsdag 20 mei eerstkomende. Armenië komt trouwens uit in dezelfde halve finale als ons land en Nederland.

Intussen bleef het wachten op met welk nummer ze het land zal gaan vertegenwoordigen en overmorgen, zaterdag 08 maart, vindt uiteindelijk de nationale finale plaats. Tijdens die finale zal de zangeres vier nummers zingen en eerder op de avond heeft de Armeense nationale omroep (Armtv) de nummers online geplaatst op haar website (klik hier).

* de vier nummers tijdens de nationale finale :

01. "Strong".
02. "Qele qele".
03. "I still breathe".
04. "I can't control it".

De zangeres zingt al sinds haar zevende levensjaar en stond ook al in het buitenland op diverse podia. Haar eerste album bracht ze negen jaar geleden uit en kreeg de toepasselijke titel "Sirusho", een tweede album verscheen in 2005. Afgelopen voorjaar gaf de zangeres nog de Armeense punten tijdens de finale van het 52e Eurovisie Songfestival, gehouden in de Finse hoofdstad Helsinki. (bron : Armtv ; foto : website Sirusho)

06-03-2008 om 23:05 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : aanstaande dinsdag valt de beslissing in San Marino.

San Marino RTV (San Marino) Midden februari raakte bekend dat nieuwkomer San Marino intern een kandidaat zou aanduiden voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. Tot en met maandag 25 februari jongstleden konden geïnteresseerde kandidaten hun inzending insturen bij de nationale omroep.

Intussen bleef het wat windstil maar aanstaande dinsdag, 11 maart, komt de jury (onder leiding van Little Tony) bij elkaar en zal worden beslist wie er voor het ministaatje mag deelnemen aan de komende editie van het liedjesfestival.

Het land debuteert samen met de andere nieuwkomer, Azerbeidzjan, tijdens de eerste halve finale op dinsdag 20 mei eerstkomende. Ook ons land en Nederland zitten in die eerste halve finale. Eerder raakte ook al bekend dat de nationale omroep beide halve finales en finale van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival zal gaan uitzenden. (bron : San Marino RTV)

06-03-2008 om 22:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : No Angels voor Duitsland naar het Eurovisie Songfestival.

No Angels Vanavond vond in het Schauspielhaus in Hamburg de Duitse nationale finale plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Ook dit jaar werd grotendeels dezelfde selectieprocedure gehanteerd als de twee voorbije jaren met dit verschil dat er nu vijf kandidaten deelnamen in plaats van drie. Elk van de kandidaten kreeg ook een peter of meter en zij ondersteunden hun kandidaat zo goed mogelijk.

'Grand Prix Vorentscheid 2008', zoals de nationale finale in Duitsland door het leven gaat, werd geopend door drie oud-winnaressen van het jaarlijkse liedjesfestival. Ruslana (ESF 2004), Charlotte Perrelli (ESF 1999) en Marija Šerifović (ESF 2007) brachten hun winnend nummer (in verkorte versie) en geheel live met orkest.

In een eerste ronde brachten de vijf deelnemers hun nummer ten gehore waarna het aan het publiek thuis was om hun keuze kenbaar te maken.

* indeling van de nationale finale :

01. "Histeria" door Marquess.
02. "Just one woman" door Tommy Reeve.
03. "Forever or never" door Cinema Bizarre.
04. "Hintern ozean" door Carolin Fortenbacher.
05. "Disappear" door No Angels.

Ook Roger Cicero, de Duitse vertegenwoordiger van vorig jaar, maakte zijn opwachting en bracht nogmaals zijn "Frauen regier'n die Welt" ten gehore. En dan maakte presentator Thomas Hermanns de namen bekend van de twee kandidaten die doorstootten naar de tweede stemronde : Carolin Fortenbacher en No Angels.

En opnieuw mochten de kijkers thuis beginnen met te stemmen voor hun kandidaat. Intussen werd met Katja Ebstein (ESF 1970-1971-1980) teruggeblikt op haar festivaldeelnames en de peters en meters brachten hulde aan de zangeres.

* "Diese Welt" door Kim Fischer.
* "Wunder gibt es immer wieder" door Kim Fischer en Tetje Mierendorf.
* "Theater" door Kim Fischer, Tetje Mierendorf en Marc Bator.

En dan was het moment aangebroken om bekend te maken wie er voor Duitsland naar het Eurovisie Songfestival mag afreizen. Roger Cicero had de eer en het genoegen om aan te kondigen dat No Angels naar Belgrado afreizen met "Disappear".

Als één van de 'Big 4' (samen met Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) is het land telkens meteen verzekerd van een finaleplaats (bron en foto : NDR)

06-03-2008 om 22:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : 'Eurosong'inzendingen Katy Satyn en Tanja Dexters vanaf volgende week in de platenzaken.

 Eerder kon je bij ons al lezen dat aanstaande maandag "Magical sensation" van Eurosongdeelneemster Katy Satyn wordt uitgebracht op single. Vandaag kunnen we melden dat ook "Addicted to you" van ex-Miss België Tanja Dexters (Eurosong 2002) te koop zal worden aangeboden. Onder meer bij Free Record Shop zal je beide singles kunnen aanschaffen.

Tot slot geven we nog eventjes mee dat beide nummers, samen met de achttien andere inzendingen, ook terug te vinden zijn op het album "Eurosong 2008", dat je deze week samen met Dag allemaal kan aanschaffen en dit voor de prijs van amper 7,90 €.

Indien de exemplaren met de cd zouden uitverkocht zijn, geen paniek ! Er zijn ook exemplaren van Dag allemaal zonder cd te koop (1,90 €) en daarin staat een bon waarmee je het album nog steeds kunt nabestellen. (bron : Bureau Dany Peleman)

06-03-2008 om 13:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 06 maart 2008 : Velvet staat op twee.

 Ook deze week begroeten we een aantal afvallers uit de voorrondes van 'Melodifestivalen 2008', de Zweedse selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, in de hitparade. Velvet stijgt met haar "Déjà vu" naar de tweede plaats en Andra Generationen, één van de vier afvallers uit de tweede voorronde, dalen met "Kebabpizza, Slivovitza" van een tweede naar een vijfde plaats. "We keep on rockin'", de jongste single van Alcazar, daalt naar een vijfentwintigste plaats en dat na vijf weken notering. Het koningskoppel Johnson & Häggkvist is met hun duet "Lucky star" uit de hitparade verdwenen en "Brother oh brother" van Måns Zelmerlöw vinden we op een negenveertiste plaats terug. Kate Ryan blijft met haar "Voyage voyage" op een tweeënvijftigste plaats staan en dat na bijna zes maanden notering. Johnny Logan & Friends dalen met hun album "The Irish connection" in de tiende week notering naar een zevende plaats en Carola daalt "Främling 25 år naar een achtste plaats. Kikki Danielsson heeft al haar grootste hits op een dubbelalbum verzameld en we begroeten haar op vijfentwintig. In de DVD-hitlijst stijgt Céline Dion met haar jongste DVD opnieuw drie plaatsen en daarmee klokt ze deze week op een derde plaats af.

SINGLES TOP 60 :


02. (03) "Déjà vu" - Velvet (3 weken)(MF 2006-2008).
05. (02) "Kebabpizza, Slivovitza" - Andra Generationen (3 weken)(MF 2008).
19. (RE) "Speak 'n spell" - Elin Lanto (2 weken)(MF 2007).
20. (NW) "Unter mitt tuna skin" - Patrik Isaksson & Bandet (MF 2006-2008).
25. (07) "We keep on rockin'" - Alcazar (5 weken)(MF 2003-2005).
36. (NW) "Jag saknar dig ibland" - Ainbusk (MF 2008).
39. (12) "Du behöver aldrig mer vara rädd" - Lasse Lindh (2 weken)(MF 2008).
45. (26) "Den första svalan" - Alexander Schöld (2 weken)(MF 2008).
49. (39) "Brother oh brother" - Måns Zelmerlöw (20 weken)(MF 2007).
52. (52) "Voyage voyage" - Kate Ryan (22 weken)(ESF 2006).
54. (45) "If only you" - Danny feat. Therese (27 weken)(MF 1999-2007).
55. (NW) "Hallelujah new world" - Eskobar (MF 2008).

Verdwenen : "Lucky star" - Johnson (MF 2006-2007-2008) & Häggkvist (ESF 1983-1991-2006, MF 1990-2008)(6 weken), "Razborka" - The Nicole (1 week)(MF 2008), "Alla gamla x" - Face-84 (2 weken)(MF 2008), "Lullaby" - Brandur (2 weken)(MF 2008), "That's love" - Michael Michailoff (2 weken)(MF 2008) en "Dunka mig gul och blå" - Frida (23 weken)(MF 2008).

ALBUMS TOP 60 :



07. (05) "The Irish connection" - Johnny Logan (ESF 1980-1987) & Friends (10 weken).
08. (02) "Främling 25 år" - Carola (2 weken)(ESF 1983-1991-2006, MF 1990-2008).
25. (NW) "Kikki's bästa" - Kikki Danielsson (ESF 1982-1985, MF 1978-1980-1981-1983-2002-2006, MGP 2003).
26. (08) "Music row" - Jill Johnson (14 weken)(ESF 1998, MF 2003, presentatrice MF 2005).
49. (RE) "Petroleum och tång" - Eva Dahlgren (14 weken)(MF 1979-1980).
59. (52) "Dark passion play" - Nightwish (19 weken)(Finse selectie 2000).
60. (49) "Pärlor åt svinen" - Magnus Uggla (19 weken)(MF 1979-2007).

Verdwenen : "Extra Allt" - Andra Generationen (1 week)(MF 2008) en "Jag måsta kyssa dig" - Nanne (21 weken)(ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001).

DVD TOP 20 :

03. (06) "Live in Vegas - A new day" - Céline Dion (12 weken)(ESF 1988).

Verdwenen : "Melodifestivalen 2007" - Diversen (29 weken).



(bron :
Hitlistan, Swedish charts)

06-03-2008 om 12:46 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Vive la Fête covert Belgische inzending van Pas de Deux, album in juni in de platenzaken.

 Eind november berichtten we reeds dat "Rendez-vous", de indertijd omstreden Belgische inzending voor het Eurovisie Songfestival, terug vanonder het stof zou worden gehaald. Het Nieuwsblad wist toen te melden dat het tweetal Danny Mommens en Els Pynoo, die we beter kennen als Vive la Fête, het nummer zou gaan (her)uitbrengen.

Studio Brussel viert dit jaar feest en presentatrice Siska Schoeters laat je in 'Rendez-vous' de muzikale geschiedenis van vijfentwintig jaar Studio Brussel ontdekken. De start werd gisteren gegeven met het jaar 1983. 'Rendez-vous' is een radioreeks van vijfentwintig afleveringen en dit naar aanleiding van de vijfentwintigste verjaardag van Studio Brussel, op 01 april eerstkomende. In chronologische volgorde belicht het programma elke week een jaartal uit de geschiedenis van Studio Brussel.

Vijfentwintig Belgische artiesten coveren speciaal voor dit project een nummer uit de muziekgeschiedenis van de voorbije vijfentwintig jaar. Elk jaar komt één keer aan bod. In 'Rendez-vous' hoor je een gesprek met de artiest, een fragment van de originele versie, en de cover. "Rendez-vous" van Pas de Deux (ESF 1983) was trouwens het eerste nummer dat indertijd op de nieuwe zender te horen was.

Wie de versie in zijn originele vorm wil (her)bekijken en wie de versie - anno 2008 - wil horen, verwijzen we naar de website van de zender (klik hier).

'Rendez-vous', met presentatrice Siska Schoeters, not tot en met woensdag 27 augustus eerstkomende, telkens op woensdag tussen 13.00 en 14.00 met een herhaling op zondag tussen 12.00 en 13.00. Eind juni verschijnt er een dubbelcd met alle 25 covers op, zo ook dus "Rendez-vous" door Vive la Fête. (bron : Studio Brussel)

06-03-2008 om 11:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Geert Hunaerts covert Clouseau.

Geert Hunaerts Geert Hunaerts blaast zijn muzikale solo-carrière nieuw leven in en brengt binnenkort een nieuwe single op de markt. Afgelopen maandag blikte hij "Wil niet dat je weggaat" van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) in. Dat is trouwens het nummer dat hij zou gezongen hebben aan het begin van de negende aflevering van het tweede seizoen van 'Steracteur sterartiest' indien hij in de wedstrijd was gebleven. Die avond ging Mark Tijsmans door ten voordele van Geert (archief).

Duwo - Dichterbij Met deze single pakt hij de muzikale draad dus weer op want eind jaren negentig maakte hij samen met Tijl Correman deel uit van Duwo. Samen brachten ze onder meer "Kom naar mij" (1998) en "Dichterbij" (1999) op de markt.

De keuze voor het nummer van Clouseau is op zich niet zo verwonderlijk. De dag na zijn uitschakeling in 'Steracteur sterartiest' moest hij het nummer zingen bij Donna en in de auto, op de terugweg van de studio, smeedde hij het plan om er op een dag iets mee te doen.

In dit plan heeft hij meteen ook Greenpeace betrokken. De organisatie was het goede doel tijdens zijn deelname aan het Eén-programma. De opbrengst van de single gaat trouwens geheel naar de organisatie.

Geert heeft "Wil niet dat je weggaat" naar zijn hand gezet, zo zijn de arrangementen en de instrumenten aangepast. "Het was al een gevoelig en intimistisch nummer, mijn bewerking zal ook zo zijn" zegt hij vandaag in Het Laatste Nieuws.
(foto Geert : Eén)

06-03-2008 om 11:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond kiest Duitsland de kandidaat voor het Songfestival.

Duitsland logo 2008 Vanavond vindt in het Schauspielhaus in Hamburg de Duitse nationale finale plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Ook dit jaar zal dezelfde selectieprocedure worden gehanteerd als de twee voorbije jaren met dit verschil dat er nu vijf kandidaten aantreden in plaats van drie. Elk van de kandidaten krijgt ook een peter of meter en zij zullen hun kandidaat zo goed mogelijk ondersteunen.

In een eerste ronde brengen de vijf deelnemers hun nummer ten gehore waarna het aan het publiek thuis is om hun keuze kenbaar te maken. In de tweede ronde (superronde) brengen de twee kandidaten met de meeste punten hun nummer opnieuw en één van de twee zal Duitsland vertegenwoordigen tijdens de 53e editie van het Eurovisie Songfestival.

* indeling van de nationale finale :

Carolin Fortenbacher (Duitsland) 01. "Hintern ozean" door Carolin Fortenbacher, gesteund door Katja Ebstein (ESF 1970-1971-1980).

 02. "Forever or never" door Cinema Bizarre, gesteund door Tetje Mierendorf, comedy-acteur.

 03. "Histeria" door Marquess, gesteund door Oliver Pocher, gastheer van een late-night talkshow.

 04. "Disappear" door No Angels, gesteund door Marc Bator, journalist en nieuwslezer.

 05. "Just one woman" door Tommy Reeve, gesteund door Kim Fischer, schrijfster, toneelspeelster, zangeres en presentatrice.

Een naam die voor ons onmiddelijk in het oog springt is die van het viertal Marquess. De groep bestaat uit Sascha Pierro, Christian Fleps, Dominik Decker en Marco Heggen. Voor Sascha Pierro is het de tweede maal dat hij geselecteerd is. In 2003 nam hij reeds deel aan de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Wenn Grenzen fallen" eindigde hij toen op een tiende plaats op veertien deelnemers. Twee jaar geleden had het viertal in eigen land al een dikke zomerhit te pakken met "El temperamento", vorig jaar kwam daar een vervolg op met "Vayamos compañeros" dat ook bij ons tot in de tipparade raakte. In eigen land, Duitsland, maar ook in buurlanden Zwitserland en Oostenrijk alsook in Zweden en Finland wist het kwartet met dit nummer door te stoten tot een plaats in de top tien van de hitparade.

Tijdens de nationale finale ontvangt gastheer Thomas Hermanns ook nog drie oud-winnaressen van het Eurovisie Songfestival : Ruslana (ESF 2004), Marija Šerifović (ESF 2007) en Charlotte Perrelli (ESF 1999). Deze laatste maakt trouwens nog een grote kans om haar land dit jaar voor een tweede maal te vertegenwoordigen en Zweden met "Hero" misschien wel een vijfde zege te bezorgen.

De Duitse nationale finale gaat vanavond om 20.15 van start en kan rechtstreeks via het eerste Duitse net (ARD) ook vanuit Vlaanderen worden gevolgd. Rond de klok van 21.45 weten we dan wie Duitsland mag vertegenwoordigen tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival op zaterdag 24 mei. Als één van de 'Big 4' (samen met Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) is het land telkens meteen verzekerd van een finaleplaats (bron en foto's : NDR)

06-03-2008 om 00:18 geschreven door Redactie  


05-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Op deze eerste woensdag van maart is 'Een avondje uit in Nederland' van de partij. Ook deze maand bekijken we telkens op woensdag een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

Billie Holiday - Ruth Jacott Ruth Jacott (ESF 1993) kruipt ook de komende weken nog in de rol van de legendarische Amerikaanse zangeres Billie Holiday. In de musical zal het toch wel veelbewogen leven van deze jazz- en blueslegende worden verteld. In deze intieme theaterproductie laat  Jacott, bijgestaan door twee tegenspelers en een vijfmans orkest, roerige jazztijden van weleer herleven met wereldberoemde nummers zoals "Summertime", "They can’t take that away from me", "God bless the Child" en "Strange fruit". Midden december vond de première plaats en momenteel wordt de musical in heel Nederland opgevoerd en intussen lopen de voorstellingen nog tot en met zaterdag 17 mei. Wie kaartjes voor één van deze optredens wil aanschaffen kan dat via deze link. Daar krijg je alle data, aanvangstijden en plaatsen waar de musical zal worden opgevoerd.

Stef Bos Vorig voorjaar oogstte Stef Bos (ESF 1989) heelwat succes met zijn theatertournee 'Storm'. Naast zijn vertrouwde band bracht Stef ook saxofonist Frido ter Beek en een zestal strijkers mee ! Zij allen zorgden voor een chanson-programma dat velen zou ontroeren. Ook dit jaar is Stef weer in diverse Nederlandse en Vlaamse theaters te zien. Deze voorstelling is kleiner van opzet en daarom worden de grote zalen deze keer meestal gemeden. Zijn nieuwe theatertour werd begin januari afgetrapt in het Koningstheater in 's-Hertogenbosch met een eerste try-out. Voor een volledig overzicht van alle optredens verwijzen we je heel graag naar zijn website.

 En tot slot nog even dit : in navolging van haar concerten in onder meer Antwerpen en Parijs zal de Canadese zangeres Céline Dion (ESF 1988) binnenkort ook een concert in Nederland verzorgen.

Op maandag 02 juni zal ze optreden in de Amsterdam Arena en dit in het kader van haar wereldtournee 'Taking chances'. De prijs van de kaartjes is vastgesteld op 53,00 €, 57,00 €, 63,00 €, 73,00 € en 83,00 €. Meer informatie krijg je op de website van Mojo Concerts.

05-03-2008 om 21:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : nieuwe single en nieuw album van Rob de Nijs.

Rob de Nijs - Chansons Het is zover ! Het nieuwe album van Rob de Nijs (NSF 1969) "Chansons" is klaar. Twee jaar is eraan gewerkt en het resultaat mag er dan ook zijn. "Chansons" is vanaf vrijdag 14 maart verkrijgbaar in de winkels.

Zoals de titel van het album al kernachtig aangeeft, bevat "Chansons" louter bewerkingen van befaamde songs uit de rijke Franstalige cultuur. Het is voor het eerst dat de zanger een volledig album wijdt aan dit repertoire. Er werden nummers gekozen van legendes als Michel Fugain, Gérard Lenorman (ESF 1988), Georges Moustaki, Michel Sardou, Julien Clerc en Charles Aznavour. De bekende melodieën werden van schitterende Nederlandse teksten voorzien door Jan Rot (componist NSF 1999) en Belinda Meuldijk.

De nieuwe single "Wieringerwaard" (de vertaling van "Les lacs du Connemara" van Michel Sardou) kan vanaf vandaag worden gedownload (klik hier). Overmorgen, vrijdag 07 maart, zal ze in de platenzaken liggen.
(bron : nieuwsbrief Rob de Nijs)

05-03-2008 om 14:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : startvolgorde Spaanse nationale finale bekend.

Spanje logo 2008 Aanstaande zaterdag vindt in Spanje de nationale selectie plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De tien nummers die aan de nationale finale zullen deelnemen zijn sinds vorige week bekend en intussen heeft de Spaanse nationale omroep (TVE) de volgorde van optreden bekendgemaakt. Er kan nu reeds worden gestemd op de tien liedjes en zaterdagavond, aan het einde van de finale, zal dan bekend worden gemaakt wie het land mag gaan vertegenwoordigen. Het programma zal gepresenteerd worden door de Italiaanse Raffaella Carrà.

* indeling van de nationale finale :

01. "Si pudiera" door Bizarre.
02. "Me encanta bailar" door Innata.
03. "Un olé" door Arkaitz.
04. "100x100" door Ell*as.
05. "Piensa gay" door Lorena C.
06. "I do you" door D-Vine.
07. "Baila el ChikiChiki" door R. Chikilicuatre.
08. "Caramelo" door Marzok Mangui.
09. "La revolucion sexual" door La Casa Azul.
10. "Todo está en tu mente" door Coral.

Raffaella Carrà De tien nummers die deelnemen aan de Spaanse nationale selectie kunnen nog steeds beluisterd worden via de MySpace-pagina die eerder door de omroep werd geopend. Als één van de 'Big 4' (samen met Duitsland, Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk) is Spanje elk jaar verzekerd van een plaats in de finale. (bron : TVE, Eurovision-Spain)

05-03-2008 om 13:46 geschreven door Redactie  


04-03-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : aanstaande zaterdag voorstelling Montenegrijnse inzending.

 De Montenegrijnse nationale omroep (RTCG) heeft vanavond aan Eurovision.tv bevestigd dat Stefan Filipović zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival met "Ne daj mi da poludim". Eerder vanochtend kon je dit nieuws al lezen bij ons maar intussen is het dus reeds bevestigd door de omroep.

Aanstaande zaterdag, 08 maart, zal het nummer voor het eerst op de Montenegrijnse televisie te zien zijn tijdens een speciale show. Ook in buurland Servië zal hij tijdens 'Beovizija 2008' zijn opwachting maken.

"Ne daj mi da poludim" is van de hand is van Grigor Koprov, Ognen Nedelkovski en Vladimir Dojcinovski. "Mojot svet", de Macedonische inzending van vorig jaar, is onder andere van de hand van Grigor Koprov, de man die ook al de muziek schreef van "Ne zori, zoro", het nummer waarmee Vlado Janevski in 1998 het land vertegenwoordigde in Birmingham. Het was de eerste deelname van FYROM dat jaar aan het liedjesfestival. Ognen Nedelkovski was eerder al verantwoordelijk voor de Macedonische tekst van de inzending van drie jaar geleden, "Ti si son" van Martin Vučić en van "Mojot svet", de inzending van vorig jaar. (bron : RTCG)

04-03-2008 om 23:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Polina Smolova (ESF 2006) en Sergey Lazarev toegevoegd aan Russisch deelnemersveld.

Rusland logo Aanstaande zondag mogen de Russen opnieuw gaan kiezen. Niet voor een nieuwe president zoals afgelopen zondag, maar wel voor de kandidaat die het land mag gaan vertegenwoordigen tijdens de 53e editie van het Eurovisie Songfestival.

Vorige week maandag maakte
RTR reeds de namen bekend van 25 artiesten die mogen deelnemen aan de nationale selectie. Geïnteresseerden konden hun nummer voor deze selectie indienen tot en met vrijdag 01 februari jongstleden.

Gisteren raakte nog bekend dat het deelnemersveld zal worden uitgebreid met twee kandidaten. Beiden dienden hun nummer nochtans in na het verstrijken van de deadline maar mogen alsnog deelnemen aanstaande zondag. Eéntje is alvast geen onbekende want het is Polina Smolova die twee jaar geleden deelnam aan het festival voor Wit-Rusland met "Mum". Ze behaalde een tweeëntwintigste en voorlaatste plaats in de halve finale. De andere artiest is Sergey Lazarev
 
* deelnemers nationale finale :

01. Andrey Makarenko.
02. Nora Adam.
03. Natalia Terehova.
04. Natalia Astafieva.
05. Anna Mushak.
06. A-Sortie.
07. Alexandr Panaiotov.
08. Prime Minister.
09. Pierre Narciss & Jam Sheriff.
10. Alexey Vorobyov.
11. Zhenya Rasskazova.
12. Yuliya Mihalchik.
13. Aza Bataeva.
14. Anatoliy Alyoshin.
15. Elena Gorbushina.
16. Zhenya Otradnaya.
17. Tamila Grischenko.
18. Roman Bezhin.
19. Alsou Zainutdinova.
20. Dima Bilan.
21. Max Lorens & Satsura.
22. Monte-Kristo.
23. Sabrina.
24. BK.
25. Olga Vyarvus.
26. Sergey Lazarev.
27. Polina Smolova.

De kandidaat voor Belgrado zal worden gekozen door een vakjury en door de kijkers (via sms, per telefoon en via het internet). Bij een gelijke stand zal de uitslag van de televoting de doorslag geven.
(bron : ESC Kazachstan ; logo : RTR)

04-03-2008 om 23:05 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs