Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

06-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Marlain Angelidou.

 Marlain Angelidou (06 september 1978) is geboren op het eiland Cyprus als Maria Eleni Madalena. Ze is zangeres, actrice en een ex-lid van de meidengroep Hi-5. Ze stamt af van Schotse, Griekse en Cypriotische voorouders. In 1998 neemt ze voor het eerst deel aan de Cypriotische selectie voor het Eurovisie Songfestival. Samen met oud-deelnemer Alex Panayi zingt ze "Fterougisma" naar een verdienstelijke tweede plaats. Een jaar later, in 1999, neemt ze opnieuw deel aan de nationale selectie maar nu als soliste. En ze wint de nationale finale met het nummer "Tha'ne erotas" en dus mag ze namens haar land naar Jeruzalem afreizen. Vooraf wordt Marlain getipt als één van de kandidaten die kans maken op de overwinning. Maar zoals het heel vaak gaat met internetpolls en bookmakers (wij Vlamingen weten erover mee te praten) eindigt Marlain op een teleurstellende tweeëntwintigste en voorlaatste plaats met amper twee puntjes van het Verenigd Koninkrijk. Er valt hierbij aan te stippen dat 'grote' vriend Griekenland dat jaar niet deelneemt aan het liedjesfestival. In 2001 is ze tijdens de Estse nationale finale, 'Eurolaul', één van de juryleden. Twee jaar later, in 2003, neemt ze in Griekenland deel aan de tv-show 'Pop Stars' en ze versiert er één van de vijf plaatsen voor de meidengroep Hi-5 die tijdens de show wordt gevormd. Hun eerste album behaalt meteen goud in Griekenland. In 2005 besluiten de meiden om elk hun eigen weg te gaan en sindsdien zingt Marlain in haar nieuwe band Dicken's Zoo, een Griekse rockband.

Vorig jaar waagde ze in Cyprus opnieuw haar kans om het land een tweede maal te vertegenwoordigen tijdens het jaarlijkse liedjesfestival. Met "Rejection (set me free)", een nummer waarvan ze zelf de tekst en de muziek schreef, eindigt ze uiteindelijk op een derde plaats. De vakjury plaatste haar op een eerste plaats maar de televoters kozen voor Evdokia Kadi die meteen ook de uiteindelijke winnares werd.

Dit jaar nam ze opnieuw deel aan de nationale selectie met de Diesel Sisters. Met "Mr (do right) one night stand" strandde het gezelschap op een zevende plaats op tien deelnemers.

06-09-2009 om 00:00 geschreven door Redactie  


05-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Junior Eurosong 2009 : T&T en Manou zijn de eerste finalisten.

 Vanavond ging in eigen land 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, van start. De zevende editie van het festival vindt plaats op zaterdag 21 november in de Oekraïense hoofdstad Kiev.

In deze eerste van in totaal drie voorrondes was het meteen erop of eronder voor vier van de twaalf kandidaten. Nieuw dit jaar was dat die kandidaten telkens twee versies van hun nummer ten gehore brachten.

De vakjury, Kathleen Aerts (ex-K3, Eurosong 1999) en Walter Grootaers, mochten hoog van de toren blazen, maar het was de kijker en alleen de kijker die via de vijf minuten durende televoting mocht beslissen. Die kijkers bepaalden niet enkel wie er doormocht naar de finale maar ook met welke versie van het nummer. Twee kandidaten gingen door naar de finale, voor de twee overige kandidaten was het meteen over en uit.

Tijdens de televoting mochten Diggy Dex feat. Eva De Roovere hun grote zomerhit "Slaap lekker (fantastig toch)" ten gehore brengen en nadien was het moment van de waarheid aangebroken voor de vier kandidaten.

Presentator Ben Roelants riep telkens twee kandidaten op de blokken en het licht ging op groen voor T&T en Manou. Voor Las Niñas en Anke zit het avontuur er al meteen op.

* geplaats voor de finale :

 "Geniaal" (ruige rock) door T&T.

 "Comment faire ?" (popversie) door Manou.

* uitgeschakeld :

 "Jongens" (girlpower) door Las Niñas.

 "Ooh daddy" (jukebox jive) door Anke.

In eerste instantie maakte presentator Ben Roelants bekend dat Manou met de smokey jazz-versie zou doorstoten, maar dat zette hij, net voor afsluiten van de eerste voorronde, nog recht. Ze gaat wel degelijk naar de finale met de popversie van "Comment faire ?".

De tweede voorronde van 'Junior Eurosong 2009' krijg je aanstaande zaterdag 12 september op Eén tussen 20.45 en 22.00. Meer nieuws over de nationale selectie krijg je op de Eurosongsite van de openbare omroep en daar kan je ook de optredens van deze eerste voorronde (her)bekijken.
(bron en foto's : Eén)

05-09-2009 om 22:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : nummers Cypriotische selectie Junior Eurovisie Songfestival zijn bekend.

 Vandaag over vier weken, op zaterdag 03 oktober, wordt de Cypriotische kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival gekozen. Tussen dinsdag 26 mei en vrijdag 31 juli jongstleden konden geïnteresseerden hun kandidatuur indienen bij de Cypriotische nationale omroep CyBC.

In totaal ontving de nationale omroep 33 inzendingen en eerder vandaag vond de selectieronde plaats. Uit dat aantal werden uiteindelijk acht nummers weerhouden die begin volgende maand gaan strijden om het ticket richting Oekraïense hoofdstad Kiev.

Enkel de titels van de nummers werden wereldkundig gemaakt, op de namen van de uitvoerders blijft het nog eventjes wachten.

* de acht nummers :

01. "Mia kharoumeni mera".
02. "Mes tin taxi".
03. "A be pa blom".
04. "Anakiklosi zois".
05. "Kosmos magikos".
06. "Zo".
07. "Thalassa, helios, aeras, fotia".
08. "Paidia kato apo tov idio ourano".

Tijdens de finale ligt het lot van de kandidaten in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis die door middel van televoting (50%) hun keuze kenbaar maken.
(bron : CyBC, ESC Kazachstan)

05-09-2009 om 21:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'K2 zoekt K3' : verdient nieuw K3-lid heelwat minder dan Karen en Kristel ?

 Op zaterdag 03 oktober eerstkomende weten we wie de nieuwe collega van Karen en Kristel zal worden en dus voortaan deel uitmaakt van de populaire meidengroep K3 (Eurosong 1999).

Maar het ziet er nu al naar uit dat het nieuwe lid alvast niet op gelijke voet zal staan qua verloning. In de productieploeg van 'K2 zoekt K3' werd er al een tijdje over geroddeld, en eerder deze week pakte ook het Nederlandse weekblad Privé uit met het nieuws dat het nieuwe K3-meisje een bediendecontract zal krijgen en dus heelwat minder zal verdienen dan haar collega's Karen en Kristel.

"Het nieuwe meisje zal een driejarig contract krijgen tegen een vast maandsalaris. Nummer drie zal maar een bescheiden deel hebben in de nieuwe merchandise - van bekers tot kussenslopen - waarop haar beeltenis te zien zal zijn", schrijft het Nederlandse blad.

Volgens Het Nieuwsblad wille ze bij Studio 100 het bericht bevestigen noch ontkennen. "Alles wat contracten aangaat, is supervertrouwelijk en een zaak tussen werkgever en werknemer. Het zou absoluut niet correct zijn van ons om daarover te communiceren, dus dat zullen we nu en ook in de toekomst niet doen", zegt woordvoerster Leen Blijweert. "Van wie de informatie komt, weten we niet. Wat Privé schrijft is volledig voor de rekening van dat blad. Studio 100 is een correct bedrijf dat zijn medewerkers correct betaalt."

Indien het bericht klopt dan zou dat wel eens een tijdbom kunnen betekenen onder de groep die vanaf begin volgende maand weer voltallig zal zijn. Wat als het nieuwe meisje als de zegeroes uitgewerkt is, 'lastig' begint te doen en op tafel klopt om alsnog meer centen te eisen ?

Al zou het helemaal niet onlogisch zijn dat Karen en Kristel meer verdienen dan het nieuwe groepslid. Tenslotte stonden zij samen met Niels William mee aan de wieg van de groep die uitgroeide tot een fenomeen in België en Nederland. Zij hebben intussen al ruim 10 jaar K3-anciënniteit opgebouwd. (bron : Het Nieuwsblad)

05-09-2009 om 17:34 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vers van de pers' (05-09-2009).

 Ook op deze eerste zaterdag van september zijn we opnieuw van de partij met een nieuwe aflevering van 'Vers van de pers'. De komende week kondigt zich nog wat zomers aan en dat juichen we alleen maar toe. Daarbovenop nog wat leuke muziek, dus wat wil een mens nog meer. 

 Vanavond start in eigen land de zoektocht naar de kandidaat die ons op zaterdag 21 november eerstkomende in de Oekraïense hoofdstad Kiev zal vertegenwoordigen tijdens de zevende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Dit jaar zijn er twaalf kandidaten en zij brengen hun nummers telkens in twee versies. Al die versies, de karaoke-versies van hun nummer alsook het themalied "Een echte revelatie" zijn terug te vinden op de dubbel-cd "Junior Eurosong 2009" dat overmorgen, maandag 07 september, zal verschijnen.

 In Vlaanderen is er de laatste dagen heelwat commotie ontstaan rond de nieuwste single van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991). "Leve België" is sinds afgelopen donderdag, 03 september, beschikbaar en het is meteen ook de voorbode van een gloednieuw album, "Zij aan zij", dat midden oktober zal worden uitgebracht.

 En ook in Nederland was er een aantal weken geleden de nodige commotie rond de nieuwe single van Gerard Joling (ESF 1988). Hij wil een aanval doen op de hitparade met "Engel van mijn hart", de Nederlandse versie van "Angel of the night" dat tijdens de jongste editie van het Nationaal Songfestival tweede werd na "Shine". Volgens Gordon (ESF 2009, NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) wilden de Toppers het nummer uitbrengen op single maar Joling was hen te snel af. "Engel van mijn hart" is sinds gisteren, vrijdag 04 september, beschikbaar.

 Toeval of niet, maar net gisteren, vrijdag 04 september, bracht Gordon (ESF 2009, NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) ook al een nieuwe single op de markt. Hij koos voor "Niemand lacht zoals jij" en dat nummer is de Nederlandse versie van "Nobody loves me like you do", de nummer drie van het jongste Nationaal Songfestival bij onze noorderburen. Het nummer is sinds gisteren ook te horen als begingeneriek van het nieuwe programma 'Glitter Glamour Gordon', dat voortaan wekelijks op vrijdag op RTL 4 wordt uitgezonden tussen 21.35 en 22.35. Daarin gaat de zanger/presentator telkens op zoek naar de glamour in Nederland.

 Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Het release van het nieuwe album van Kate Ryan (ESF 2006) is uitgesteld. Normaal gezien zou "French connection" op maandag 14 september eerstkomende worden uitgebracht, maar volgens de laatste berichten is vrijdag 25 september nu de releasedatum. Eind oktober, begin november ligt het nieuwe album van de Zweedse zanger Martin Stenmarck (ESF 2005) in de winkelrekken. Het is intussen reeds van 2006 geleden dat hij een album op de markt had gegooid. Een eerste single, "1000 nålar", is deze week de Zweedse hitparade reeds binnengekomen op een eenenvijftigste plaats. En voor wie niet genoeg kan krijgen van de Zweedse popformatie ABBA (Melodifestivalen 1973, ESF 1974) is er sinds afgelopen dinsdag, 01 september, het album "Les n° 1 de ABBA", het zoveelste compilatiealbum in de rij.

Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !

05-09-2009 om 16:58 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Marcel Vanthilt brengt midden deze maand een boek uit over zijn vader.

 Net voor de zomer legde Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de laatste hand aan het boek "Het verhaal van mijn vader Edgard".

De wereld verbeteren, dat was ook voor Edgard Vanthilt een droom. Net als zovelen van zijn generatie ruimde hij het puin van de Tweede Wereldoorlog en baande hij de weg voor geluk, welvaart, rechtvaardigheid. Hij, Edgard Vanthilt, een monument van een man, een socialist uit één stuk, een reus van de oude stempel. Senator, volksvertegenwoordiger en vader. In alles wat hij ondernam, was hij overrompelend. Ook in zijn dood, die veel te snel kwam.

Al jaren lang probeert Marcel, de zoon van Edgard, te achterhalen wie de mens was achter die monumentale vader. Het is een epische zoektocht geworden naar de bronnen van de herinnering, waarbij mythe en werkelijkheid niet zelden innig verstrengeld zijn.

Marcel Vanthilt toont zich een genereus chroniqueur die voor elkaar krijgt wat velen zouden willen doen : te weten komen wie zo'n vader eigenlijk is. Het resultaat is een boek vol ijzersterke verhalen over vriendschap, vaderliefde en het liefhebben van het leven, hoe gecompliceerd het ook is.

Het boek wordt op dinsdag 15 september eerstkomende vanaf 14.00 voorgesteld in De Rode Roos (achter de Voorzorg), Stationsstraat 63, 3970 Leopoldsburg.

"Het verhaal van mijn vader Edgard", uitgegeven door Meulenhoff/Manteau, ligt vanaf dinsdag 15 september in de winkelrekken. Het boek telt 344 pagina's en kost 22,50 €. (bron : Standaard Uitgeverij)

05-09-2009 om 14:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : vanavond eerste JSF report in Nederland.

 In Nederland vindt de eerste halve finale van het 'Junior Songfestival 2009' pas over twee weken plaats, maar vanaf vanavond besteedt de AVRO al aandacht aan de nationale selectie.

Tijdens de 'Junior Songfestival' reports kun je de audities, de 'JSF Academy', het inzingen van de Junior Songfestival cd en het maken van een echte videoclip volgen. Je ziet de finalisten keihard werken om uiteindelijk te kunnen schitteren tijdens de allesbeslissende finale op zaterdag 03 oktober.

Ben jij benieuwd naar de finalisten ? Wil jij zien hoe zij hun clip maken ? Kortom, wil jij helemaal niets missen van het JSF ? Kijk dan elke zaterdag naar de JSF reports rond 18.10 op Z@PP !

Aanstaande woensdag09 september, krijg je een herhaling tussen 14.45 en 15.20 en ook volgende week zaterdag, 12 september, krijg je tussen 11.20 en 11.55 een kans om het programma te bekijken. Zowel de uitzending vanavond als de beide herhalingen kan je bekijken op Z@PP (Nederland 3)
.
(bron : AVRO)

05-09-2009 om 11:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Junior Eurosong 2009 : vanavond gaat de nationale selectie van start.

 Vanaf vanavond strijden in totaal twaalf kandidaten tijdens 'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival, voor het ticket richting Oekraïense hoofdstad Kiev. 'Junior Eurosong 2009' telt vier afleveringen en net als voorgaande jaren zijn alle kandidaten tussen 10 en 15 jaar. Samen met een team van professionals werkten ze de afgelopen maanden hard aan een steengoed nummer en twee indrukwekkende podiumacts die bij de twee versies passen.

In de eerste drie afleveringen (zaterdag 05, 12 en 19 september) mogen telkens vier kandidaten hun ding doen. Meteen nadat ze de eerste versie gebracht hebben, moeten ze opnieuw op het podium staan om de tweede versie van hun lied op te voeren. In totaal krijg je dus acht nummers per aflevering te horen, telkens omkaderd door een unieke podiumact.

Als een kandidaat twee versies gezongen heeft, mag ie met een bonzend hartje voor de vakjury verschijnen. Die vakjury, Kathleen Aerts (ex-K3, Eurosong 1999) en Walter Grootaers, mag dan misschien hoog van de toren blazen, maar het is de kijker en alleen de kijker die beslist, via televoting. Twee kandidaten gaan door naar de finale, voor de twee overige kandidaten is het over en uit.

In de finale (zaterdag 26 september) vechten zes honden om één en hetzelfde been : het ticket richting Kiev voor het Junior Eurovisie Songfestival. De kandidaten zingen het lied nu in de versie die de kijkers verkozen hebben, voor de gelegenheid opgesmukt met alle toeters en bellen die je verwacht in een finale. Alle zes nemen ze plaats op de gevreesde blokken, slechts één keer zal zo'n blok groen kleuren.

* eerste voorronde :

 01. "Ooh daddy" (jukebox jive/glamrock) door Anke.

 02. "Geniaal" (cool cat/ruige rock) door T&T.

 03. "Jongens" (punkrock/girlpower) door Las Niñas.

 04. "Comment faire ?" (smokey jazz/popversie) door Manou.

Ook dit jaar wordt het geheel, rechtstreeks vanuit Studiohouse aan de Luchthavenlaan 31 in Vilvoorde, in goede banen geleid door Ben Roelants.

De eerste voorronde van 'Junior Eurosong 2009', vanavond op Eén tussen 20.45 en 22.00. Meer nieuws over de nationale selectie krijg je op de Eurosongsite van de openbare omroep.
(bron en foto's : Eén)

05-09-2009 om 10:58 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Emly Starr.

 Emly Starr (05 september 1957) is geboren in het Oost-Vlaamse Laarne als Marie-Christine Mareels. Op jonge leeftijd start ze haar zangcarrière en gaat dan als Heidi door het leven, nadien verandert ze haar artiestennaam in Emly Starr. In 1978 is ze te zien in de kortfilm 'Santiago lovers', de muziek van deze prent komt van Tony Winters. Tijdens haar zangcarrière werkt ze ook als fotomodel. Haar tweede single die ze uitbrengt "Back to the Beatles" blijkt een schot in de roos te zijn. Nadien volgen hits (o.a. "No no sheriff" en "Santiago lover") in België, Nederland, Luxemburg, West-Duitsland en niet te vergeten Japan. Het is ook in dat laatste land dat ze eind 1980 deelneemt aan het festival van Tokio alwaar ze op een derde plaats zal eindigen.

 In 1981 neemt ze deel aan de nationale voorronde voor het Eurovisie Songfestival, 'Eurosong 1981'. Ze weet de nationale finale te winnen en mag met "Samson" naar het Eurovisie Songfestival in het Ierse Dublin. Daar eindigt ze met een totaal van 40 punten op een (ietwat teleurstellende) dertiende plaats. De Britse commentator Terry Wogan vindt haar de zangeres met de mooiste benen. In 1985 is ze te zien in de film 'Springen' van Jean-Pierre Dedecker. Nadien verdwijnt ze uit de spotlights maar begin vorig jaar bracht ze een compilatie-album uit met daarop haar grootste hits. Ook "Samson", in de Engelse en Nederlandse versie, is op het album terug te vinden. Daarnaast krijg je bij "Love is elastic" ook een dvd met daarop haar optreden tijdens de nationale selectie alsook haar optreden tijdens het Eurovisie Songfestival. Via haar website kan dit album nog steeds worden aangekocht.

05-09-2009 om 00:00 geschreven door Redactie  


04-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Wij sluiten de eerste vrijdag van september af met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit'. De avonden worden wat langer en fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Milk Inc. gaat dit jaar met 'Blackout' voor een totaal nieuwe concertervaring in het Sportpaleis. Waar anderen zich na een black-out niets meer herinneren, zal de 'Blackout'-concertreeks van Belgiës populairste danceformatie alle aanwezigen bijzonder lang blijven heugen.

Met de single "Blackout" als monsterhit, geslaagde passages overal te lande, een onvergetelijk optreden op Rock Werchter én een spetterende kaartverkoop voor de 'Blackout'-concertreeks in het Sportpaleis valt de zomer van Milk Inc. meer dan geslaagd te noemen. En ook het najaar kan al niet meer stuk… De vele fans zakken vanaf vrijdag 25 september weer massaal af naar het Sportpaleis, om ook daar stevig uit de bol te gaan op hits als "Walk on water", "Tonight", "Forever" en natuurlijk ook "Blackout".

"Will there be someone to hold when the lights go out, will I be left in the cold when the lights go… blackout", zingt Linda in de nieuwste Milk Inc.-hit. Met vijf 'Blackout'-concerten op de Sportpaleiskalender en begin september al meer dan 70.000 verkochte kaarten, zal het onder het grote groene dak zeker geen probleem vormen om iemand vast te nemen wanneer de lichten uitgaan.

Bovendien kan nu al worden gezegd dat Regi (componist 'My music" - Eurosong 2008) en Linda ook dit jaar niemand in de kou laten staan. Voor de invulling van wat alweer een bijzonder indrukwekkende concertreeks vol topambiance belooft te worden – hun vierde inmiddels al in het Sportpaleis – kunnen zij rekenen op de inbreng van een fantastische liveband. Michael Schack is een van de beste livedrummers ter wereld en werkt o.m. samen met Ozark Henry. Peter Schreurs is dé absolute synth-specialist. Met zijn toetsen doet hij waar anderen vijf verschillende instrumenten voor nodig hebben. Zelfs Beyoncé wilde op hem een beroep doen, maar een samenwerking zat er door andere verplichtingen nog niet in. Filip Vandueren ten slotte is niet alleen producer, songwriter en synthesizerprogrammeur, maar ook oprichter van en stille kracht achter Milk Inc.

Muzikale verrassingen staan er ook weer op het programma. En dat zijn dit jaar heel grote namen, die uiteraard nog niet worden verklapt ! Daarnaast zullen Regi en Linda zich geruggensteund weten door niemand minder dan Scala. Het meisjeskoor van de broers Kolacny (met Stijn Kolacny, lid vakjury 'Junior Eurosong 2007-2008') had in 2007 met "I fail", geschreven door Regi, Koen Buyse (Zornik) en Steven Kolacny, een megahit te pakken en werd dat jaar fel toegejuicht bij zijn verschijning op de Milk Inc.-concerten in het Sportpaleis. Dit keer krijgt het koor een veel grotere inbreng.

Mee met de steun van de allerbeste video-, licht- en geluidstechnici wordt 'Blackout' een overweldigende, ja zelfs een nooit eerder meegemaakte concert- en danservaring.

Regi en Linda rekenen natuurlijk ook – en in eerste instantie – weer op u, het trouwe publiek. "Handjes in de lucht" en meezingen en meespringen op de beats, dat zijn opnieuw de ordewoorden. Dit jaar wordt daar uitdrukkelijk aan toegevoegd dat de concertgangers zich NIET in het wit mogen kleden. Op vrijdag 25 september wordt duidelijk waarom. In de drukstbezochte megaconcertzaal van het land zullen Regi en Linda hun fans niet alleen op hitsige muziek en onstuimige beats trakteren, maar ook op driftige nightlife vibes en opzwepende duistere sensaties. Ongezien en ongehoord. Feel it ! Enjoy it ! Move it in the dark…

Regi en Linda blazen met vele duizenden fans opnieuw het dak eraf ! Ze deden dat voor het eerst in 2006, toen Milk Inc. in het Sportpaleis zijn tienjarig bestaan kwam vieren. Het groots opgezette totaalspektakel 'Supersized' bracht dat jaar niet minder dan 15.000 fans op de been. Een jaar later leverde de tweede 'Supersized'-editie op drie avonden bijna 45.000 bezoekers op. In 2008 zorgden de mond-tot-mondreclame en het succes van de single en het album "Forever" voor een overdonderende belangstelling : voor de gelijknamige concertreeks was er, gespreid over zes avonden, een toeloop van meer dan 94.000 dolenthousiaste fans.

Net als bij de voorgaande edities, kunt u na afloop van het concert meteen weer uw persoonlijke live-cd van die avond kopen, als blijvende herinnering aan de 'Blackout' die u hebt beleefd.

Tickets kosten tussen 25,00 en 35,00 € en kunnen hier besteld worden. De vijf concerten (op vrijdag 25 september, zaterdag 26 september, donderdag 01 oktober, vrijdag 02 oktober en zaterdag 03 oktober) starten telkens om 20.30.

 Zanger Jo Vally (Eurosong 1981) staat dertig jaar in het vak en het management, de platenfirma en Jo zelf hebben de knoop doorgehakt hoe dat zal gevierd worden. De zanger zal dit najaar twee grote concerten geven. Zo geeft hij op zaterdag 10 oktober een concert in de Waagnatie (Hangar 29) in Antwerpen. Het is die dag trouwens ook zijn verjaardag.

Het tweede concert zal doorgaan op zondag 29 november in het Casino Kursaal van Oostende en meer informatie over beide optredens, alsook over zijn optredens dit najaar, krijg je in de agenda op zijn website.

 'Musikantenstadl', het razendpopulaire Oostenrijkse tv-programma met volksmuziek (uitgezonden door de ORF en ook live overgenomen door de Duitse tv-zender ARD), gaat ook volgend jaar weer op tournee en komt op woensdag 24 februari 2010 voor de tweede keer met een wervelende show naar de Antwerpse Lotto Arena. Artiestennamen worden later bekendgemaakt, maar reserveren kan nu al. Kaarten kosten 35,00 - 47,50 en 60,00 €, exclusief service- en portokosten. Vanaf 30 personen is er een korting van 2,50 € per persoon (alleen bij telefonische bestelling bij Tele Ticket Service 070 345 345 – vanuit Nederland : 0900 45 000 45).

Kaarten van 35,00 en 47,50 € kunnen besteld worden via Tele Ticket Service of telefonisch op de hierboven vermelde nummers. Voor plaatsen van 60,00 € op het middenplein belt u naar MG Events op het nummer +31-478-639040.

04-09-2009 om 23:20 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : Robert de la Haye en Ben Van Ostade maken hun opwachting in de vtm-soap.

 Acteur Ben Van Ostade maakt dit najaar zijn opwachting in 'Familie' (vtm). Hij vervangt Gert Winkelmans die de rol niet kon combineren met zijn theatershow. Van Ostade zal in de huid kruipen van Francis De Ridder, een selfmade zakenman, die een neus heeft voor opportuniteiten.

De Ridder bouwt een succesrijke keten van supermarkten uit, waardoor hij snel een aanzienlijk kapitaal verwerft. Via Jennifer Verjans (Anneleen Liégeois, Eurosong 2004) leert hij MVM kennen, het modehuis van Marie-Rose De Putter (Martine Jonckheere) en Véronique Van den Bossche (Anne Somers).

Jennifer weet dat ze niet alleen als modeontwerpster in de smaak valt van Francis De Ridder. Ze maakt handig gebruik van zijn gevoelens om geld bij hem los te maken voor haar collectie. De Ridder hoopt evenwel op meer dan een louter zakelijke relatie. Hoewel ze helemaal niet op mekaar gelijken : hij is een eerder traditioneel type, dat zich letterlijk thuis voelt in z'n dorp, zij is veel meer exotisch en kosmopolitisch. Ze kennen mekaar overigens al veel langer. Hij heeft zelfs nog op haar gebabysit.

 Acteur Robert de la Haye maakt sinds vandaagvrijdag 04 september 2009, deel uit van 'Familie'.

Hij neemt de rol van Victor Praet voor zijn rekening, een uitmuntend chirurg die benoemd is tot algemeen diensthoofd. Dat is absoluut niet naar de zin van dokter Paul (Johan De Paepe), die tot nu de spoed ad interim heeft geleid en dus een promotie aan zijn neus voorbij ziet gaan.

Bovendien steekt het bij womanizer Paul dat de verpleegsters en vrouwelijke stagiaires niet onder stoelen of banken steken dat ze Praet een héél aantrekkelijke kerel vinden. Kortom, er is een nieuwe haan in het hoenderhok van de spoed…

'Familie', telkens van maandag tot en met zaterdag rond de klok van 20.00 op vtm. Vanaf dit seizoen krijg je, en dit telkens op zondag, bij ons een overzicht van wat er de komende week staat te gebeuren. (bron en foto's : vtm)

04-09-2009 om 22:34 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 36 - 05 september 2009.

Ultratop Guustje boekt in de tweede week notering met zijn "Vliegtuiglied" eenentwintig plaatsen winst en klokt deze week af op een veertiende plaats. Verder is er ook lichte winst voor Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson en Bart Kaëll. Natalia komt met haar jongste single "Feeling" de hitparade binnen op een zesendertigste plaats.

De Molse Hadise wist met "Fast life" haar succes van "Düm tek tek" niet te evenaren, ze verdwijnt na acht weken uit de tipparade. Haar gelijknamige album boekt vijfentwintig plaatsen verlies en komt op vijfentachtig terecht. Christoff, die met zijn jongste album "1001 nachten" zijn allereerste nummer één-notering had te pakken, daalt van een tweede naar een vierde plaats. En er is ook verlies te noteren voor "Gelukkig zijn - het allerbeste van Ann Christy op 2 cd" van de ons veel te vroeg ontvallen Ann Christy. Het album boekt in de derde week notering zeven plaatsen verlies en komt op zestien terecht. 

In Vlaanderen was het jongste album van Lara Fabian na twee weken notering reeds verdwenen maar in Wallonië staat ze met "Toutes les femmes en moi" deze week opnieuw op een veertiende plaats en dat is in vergelijking met vorige week negen plaatsen hoger.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



14. (35) "Vliegtuiglied" - Guustje (2 weken)(Junior Eurosong 2008).
16. (12) "Blackout" - Milk Inc. (9 weken)(met Regi Penxten, componist "My music", Eurosong 2008).
29. (NW) "De Zeppe & Zikki song" - Zeppe & Zikki.
33. (37) "Love me" - Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson (Eurosong 2008)(17 weken).
35. (42) ""Donder en bliksem" - Bart Kaëll (2 weken)(Eurosong 1983-1987).
36. (NW) "Feeling" - Natalia (Eurosong 2004).
47. (45) "Jij bent van mij" - Niels Destadsbader (6 weken)(coach 'Junior Eurosong 2009').

Verdwenen : "Treat me like a lady" - Katerine (3 weken)(Eurosong 2002-2006) en "Mamma mia" - Alright (3 weken)(met o.m. Chloé - Junior Eurosong 2008, Mona - Junior Eurosong 2007 en Didier - Junior Eurosong 2008).

Ultratip 30 singles :

17. (18) "Eerlijkheid" - Wim Soutaer (4 weken)(coach 'Junior Eurosong 2008').

Verdwenen : "Fast life" - Hadise (8 weken)(ESF 2009), "Feeling" - Natalia (4 weken)(Eurosong 2004) en "Diep 2009" - Get Ready! (3 weken)(met Jimmy Samyn, Eurosong 2002).

Ultratop 100 albums :



004. (002) "1001 nachten" - Christoff (8 weken)(Eurosong 1993-2002).
016. (009) "Gelukkig zijn - het allerbeste van Ann Christy op 2 cd" - Ann Christy (3 weken)(Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975).
026. (017) "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (22 weken).
030. (032) "Wisegirl" - Natalia (19 weken)(Eurosong 2004).
072. (035) "Fairytales" - Alexander Rybak (14 weken)(ESF 2009).
085. (060) "Fast life" - Hadise (13 weken)(ESF 2009).
100. (097) "Morgen zal het anders zijn" - Mama's Jasje (14 weken)(Peter Van Laet - De Gouden Zeemeermin 1996/Gunther Van Campenhout - Eurosong 2002).

Ultratop 10 DVD :

02. (04) "Studio 100 TV Hits" - Various Artists (3 weken)(met o.m. K3, Eurosong 1999).
09. (05) "K3 en het toverhart" - K3 (38 weken)(Eurosong 1999).

Verdwenen : "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (16 weken) en "Musical Daens" - Diversen (38 weken)(met onder meer Jelle Cleymans, Eurosong 2004, en Anne Mie Gils, Eurosong 1989).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :



18. (16) "Bruxelles-Toulouse" - Léopold Nord & Mader (7 weken).
29. (21) "Release me" - Agnes (17 weken)(MF 2009).

Ultratop 100 albums :



014. (023) "Toutes les femmes en moi" - Lara Fabian (15 weken)(ESF 1988).
032. (020) "Seul... ou presque" - Patrick Bruel (12 weken)(componist Franse inzending ESF 2002).
096. (083) "Les choses de la vie" - Patrick Fiori (40 weken)(ESF 1993).

Ultratop 10 DVD :

08. (07) "Live à Québec" - Céline Dion (15 weken)(ESF 1988). 

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

04-09-2009 om 22:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kiev 2009 : Serviërs kiezen kandidaat voor Junior Eurovisie Songfestival op zondag 20 september.

 Op zondag 20 september vindt in Servië de nationale selectie plaats voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Tijdens 'Dečja pesma Evrovizije 2009' zullen tien kandidaten gaan strijden om dat éne ticket richting Kiev alwaar op zaterdag 21 november de zevende editie van het festival zal plaatsvinden.

De namen van de tien finalisten werden
op maandag 13 juli jongstleden reeds bekendgemaakt en wij zetten ze hieronder alvast nogmaals op een rijtje.

* de tien finalisten :
 
01. "Sestrice" (tekst en muziek : Angelina en Jelisaveta Jovanović) door Angelina en Jelisaveta.
02. "Mali" (tekst en muziek : Boško Baloš) door Boško Baloš.
03. "Magija" (tekst en muziek : Emilija Marković) door Emilija Marković.
04. "Dečaci" (tekst en muziek : Isidora Otašević) door Isidora Otašević.
05. "Bez tebe" (tekst en muziek : Jelena Krvavac) door Jelena Krvavac.
06. "Hajde da sanjamo" (tekst en muziek : Marija Ugrica) door Marija Ugrica.
07. "Duh" (tekst en muziek : Nastasija Škorić) door Nastasija Škorić - Staša.
08. "Onaj pravi" (tekst : Aleksandar Graić en Anica Cvetković ; muziek : Aleksandar Graić) door Ništa lično, leadzangeres Anica Cvetković.
09. "Budi svoj" (tekst en muziek : Lana Bogdanov en Hana Nurković) door Hana en Lana.
10. "Veštice" (tekst : Mia Jovanović, Minja Dedić, Lenka Petrović ; muziek : Mia Jovanović) door Čuće se.

De nationale finale gaat door in studio 9 van de nationale omroep
RTS in Kosutnjak en het geheel zal worden gepresenteerd door Kristina Radenković en Miki Damjanović. (bron : Story)

04-09-2009 om 21:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 04 september 2009 : Songfestivalwinnaar Alexander Rybak scoort met jongste single.

 Songfestivalwinnaar Alexander Rybak blijft het in buurland Zweden meer dan goed doen. Zijn jongste single, "Funny little world", komt deze week de hitparade binnen op een vierde plaats. Zijn festivalbijdrage "Fairytale", intussen al goed voor platina, daalt twee plaatsen en komt op zevenentwintig terecht. Het album "Fairytales" stijgt in de dertiende week notering van tweeëndertig naar tien. 

Magnus Carlsson boekt met "This is disco" in de zesde week notering opnieuw heelwat plaatsen winst en komt deze week op een negende plaats terecht. Robert Wells zakt met "Handful of keys" van een vijfde naar een zevende plaats. Oud-Songfestivaldeelnemer Martin Stenmark debuteert met "1000 nålar" op een eenenvijftigste plaats.
 
In de albumhitparade is de eerste plaats deze week weggelegd voor Sarah Dawn Finer met "Moving on". Haar jongste single boekt negen plaatsen winst en klokt af op een zesendertigste plaats.De elfde plaats is weggelegd voor Scotts met "Längtan" en Malena Ernman blijft met haar album "La voix du Nord" ook deze week op een vierde plaats staan.

SINGLES TOP 60 :

04. (NW) "Funny little world" - Alexander Rybak (ESF 2009).
07. (05) "Handful of keys" - Robert Wells (8 weken)(MF 1987-2003, Eirodziesma 2007).
09. (35) "This is disco" - Magnus Carlsson (6 weken)(MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007).
27. (25) "Fairytale" - Alexander Rybak (20 weken)(ESF 2009).
31. (24) "Is it true ?" - Yohanna (16 weken)(ESF 2009).
36. (45) "Standing strong" - Sarah Dawn Finer (3 weken)(MF 2007-2009).
51. (NW) "1000 nålar" - Martin Stenmarck (ESF 2005).
54. (59) "Come into the night" - Velvet (4 weken)(MF 2006-2008-2009).

Verdwenen : "Vill ha dej, igen" - Style (16 weken)(MF 1986-1987-2003).

ALBUMS TOP 60 :



01. (NW) "Moving on" - Sarah Dawn Finer (MF 2007-2009).
04. (04) "La voix du Nord" - Malena Ernman (9 weken)(ESF 2009).
10. (32) "Fairytales" - Alexander Rybak (13 weken)(ESF 2009).
11. (06) "Längtan" - Scotts (5 weken)(MF 2009).
23. (RE) "Spellemann" - Elisabeth Andreassen (9 weken)(ESF 1982-1985-1994-1996, MGP 1994-1998-2003, presentatrice MGP 1992, MF 1981-1984-1990-2002, presentatrice MF 2000).
24. (RE) "A state of mind - Deluxe" - E.M.D. (42 weken)(MF 2009).
27. (22) "Så gör jag det igen"- Caroline af Ugglas (24 weken)(MF 2007-2009).
31. (05) "500 dagar om året" - Tomas Ledin (12 weken)(MF 1972-1977-1978-1979, ESF 1980).
36. (26) "Butterflies and Elvis" - Yohanna (6 weken)(ESF 2009).
38. (34) "Sweet kissin' in the moonlight" - Thorleifs (12 weken)(MF 2009).
41. (28) "Story of a heart" - Benny Andersson Band (10 weken)(MF 1973, ESF 1974).
42. (31) "Smurfparty 2" - Smurfarna (11 weken).
49. (37) "Helt nära dig - samlade album" - Ted Gärdestad (9 weken)(ESF 1979, MF 1973-1975-1980).

Verdwenen : "More ABBA Gold" - ABBA (21 weken)(MF 1973, ESF 1974), "Vill ha dej, igen" - Style (11 weken)(MF 1986-1987-2003), "Allsång på Skansen" - Anders Lundin (8 weken)(presentator MF 1999, presentator ESF 2000), "Disco defenders" - Alcazar (16 weken) (MF 2003-2005-2009) en "Century child" - Nightwish (06 weken)(Finse selectie 2000).

(bron :
Sverigetopplistan, Swedish charts)

04-09-2009 om 21:17 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JUNIOR - 2009 - EUROSONG : Manou Maerten.

 Afgelopen dinsdag, de eerste dag van september, was meteen de ideale gelegenheid om van start te gaan met 'JUNIOR - 2009 - EUROSONG'. In deze rubriek stellen we deze week de vier kandidaten voor die morgen, zaterdag, deelnemen aan de eerste voorronde van 'Junior Eurosong 2009', de Belgische selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival.

In de eerste drie afleveringen (zaterdag 05, 12 en 19 september) mogen telkens vier kandidaten hun ding doen. Meteen nadat ze de eerste versie gebracht hebben, moeten ze opnieuw op het podium staan om de tweede versie van hun lied op te voeren. In totaal krijg je dus acht nummers per aflevering te horen, telkens omkaderd door een unieke podiumact.

Als een kandidaat twee versies gezongen heeft, mag ie met een bonzend hartje voor de vakjury verschijnen. Die vakjury mag dan misschien hoog van de toren blazen, maar het is de kijker en alleen de kijker die beslist, via televoting. Twee kandidaten gaan door naar de finale, voor de twee overige kandidaten is het over en uit.

In de finale (zaterdag 26 september) vechten zes honden om één en hetzelfde been : het ticket richting Kiev voor het Junior Eurovisie Songfestival. De kandidaten zingen het lied nu in de versie die de kijkers verkozen hebben, voor de gelegenheid opgesmukt met alle toeters en bellen die je verwacht in een finale. Alle zes nemen ze plaats op de gevreesde blokken, slechts één keer zal zo'n blok groen kleuren.

 De vierde kandidaat in het rijtje is Manou Maerten met het nummer "Comment faire ?" (smokey jazz/popversie).

Manou Maerten (geboren op 17 augustus 1995) is wat je noemt een bezige bij. Naast zangles volgt ze ook al jaren ballet, dictie, notenleer én zit ze in de zwemclub.

Manou komt uit een kroostrijk gezin. Ze heeft drie zussen met wie ze opgroeit in het Waalse Durbuy, waar haar ouders een vakantiecomplex uitbaten. Manou werd bij het jonge publiek in een mum van tijd een bekende Vlaming toen ze vorig jaar meedeed aan 'Zo is er maar één : de cup'. Manou greep nét naast de cup, maar had vooral zin in meer. Ze moest geen twee keer nadenken om zich in te schrijven voor 'Junior Eurosong' en deze keer wil ze voor niemand de duimen leggen : "Ik doe mee om het Junior Eurovisie Songfestival te winnen !"

Maar winnen of niet, Manou wil een muzikale toekomst ! En coach Sean D'hondt ziet die zeker voor haar weggelegd : "Tweetalig, een klok van een stem, een goeie uitstraling en een lekker poppy nummer dat zo op de radio kan. Als deze jongedame het niet ver gaat schoppen, dan eet ik mijn spreekwoordelijke pet op !" aldus een trotse Sean.

Zeker jongens moeten hun oren spitsen als Manou zingt, want ze geeft hen een lesje in verleiden ! In "Comment faire ?" bezingt Manou de liefde en de romantiek : over mooie liefdesbrieven, picknicks in het park en lange strandwandelingen. Manou nam het liedje op samen met Hans Francken en Ingrid Mank die eerder ook hits schreven voor niemand minder dan Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) : "Manou is een vastberaden, sterke, eigenwijze, creatieve, verfrissende jongedame met een visie. Ze blies ons van ons pianokrukje met haar talent !"

Ook Manou brengt haar liedje in twee versies. De smokey jazz-versie van Comment faire ?" roept meteen een zwoele sfeer op, terwijl de popversie een echte meezinger is die je doet huppelen als een verliefd kalfje...

'Junior Eurosong 2009', de eerste voorronde, morgenzaterdag 05 september, tussen 20.45 en 22.00 op Eén. (bron en foto : Eén)

04-09-2009 om 00:03 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Back in Luv' : vanmiddag de vijfde aflevering.

 Sinds maandagmiddag zendt de commerciële zender vtm de achtdelige docureeks rond de hereniging van de eerste Nederlandse meidengroep Luv' opnieuw uit. De serie kwam voor het eerst op antenne op zondag 10 september 2006 in de vooravond en vandaag, bijna drie jaar later, kan je gedurende acht middagen tijdens de week de reeks nog eens bekijken.

De meidengroep Luv' was het in 1976 op initiatief van Hans van Hemert (tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1972, componist Nederlandse inzending ESF 1974, componist en tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1976) door Piet Souer (backing Nederlandse inzending ESF 1969-1974, componist en dirigent Nederlandse inzending ESF 1983, tekstschrijver Nederlandse inzending ESF 1996), Han Meijer en van Hemert zelf bijeengezocht damestrio met fraai uiterlijk en sexy uitstraling.

Doorheen de jaren '70 tot begin jaren '80 scoorde de groep de ene hit na de andere met simpele discodeuntjes. Oververmoeidheid maakte echter een einde aan één van de meest succesvolle meidengroepen van onze noorderburen.

'Back In Luv'' is een reallife soap rond de hereniging van Luv'. Een kwart eeuw nadat Patty (jurylid 'K2zoektK3'), Marga en José uit elkaar gingen komen de dames namelijk weer bij elkaar.

Luv' anno 2006 wordt gevolgd in de aanloop naar hun optreden tijdens het concert van Froger (ESF 2009), Joling (ESF 1988) en Gordon (ESF 2009, NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) eind mei in de Amsterdam ArenA.

* de vijfde aflevering :

Patty, Marga en José zijn te gast in het populaire televisieprogramma 'Life & Cooking' en onmiddellijk na de opnames duiken ze de fotostudio in voor een reis door de tijd. De redactie van het blad 'Beau Monde' wil immers exacte kopies publiceren van de Luv'-foto's uit de glorieperiode.

De drie dames moeten dus net zo leuk zijn als toen en dezelfde sexy poses aannemen. En dat is allemaal heel vermoeiend. Bovendien groeien door de vele activiteiten de irritaties en de spanningen. Patty ergert zich blauw aan het geklets van Marga en José en ze vlucht met haar vriend Antoine voor een paar dagen naar Ibiza...

'Back In Luv'', vijfde aflevering vanmiddagvrijdag 04 september, tussen 12.10 en 12.45 op vtm. (bron en foto : vtm)

04-09-2009 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Teddy Johnson.

 Teddy Johnson (04 september 1920) is geboren als Edward Victor Johnson en is een Britse zanger, danser en all-round artiest die in de jaren vijftig en zestig heelwat succes kent. In 1959 neemt hij samen met zijn vrouw Pearl Carr (foto onder) deel aan de nationale Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Sing little birdie" weten ze die finale te winnen en mogen ze naar het liedjesfestival. Op het eigenlijke Eurovisie Songfestival eindigen ze op een tweede plaats. Een jaar later nemen ze opnieuw deel aan de Britse finale met "Pickin' petals", maar nu is het zijn broer, Bryan Johnson, die naar het Songfestival mag. Hij zal er met "Looking high, high, high" ook op een tweede plaats eindigen.



OOK JARIG VANDAAG :

* Otto Brandenburg (1934-2007) : nam in de jaren zestig in totaal vier keer deel aan 'Dansk Melodi Grand Prix', de Deense nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Was naast zanger ook acteur en componist. Overleed op 01 maart 2007.

04-09-2009 om 00:00 geschreven door Redactie  


03-09-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.JUNIOR - 2009 - EUROSONG : Las Niñas (de zusjes Lisa en Jana De Maeyer).

 Eergisteren, de eerste dag van september, was meteen de ideale gelegenheid om van start te gaan met 'JUNIOR - 2009 - EUROSONG'. In deze rubriek stellen we deze week de vier kandidaten voor die aanstaande zaterdag deelnemen aan de eerste voorronde van 'Junior Eurosong 2009', de Belgische selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival.

In de eerste drie afleveringen (zaterdag 05, 12 en 19 september) mogen telkens vier kandidaten hun ding doen. Meteen nadat ze de eerste versie gebracht hebben, moeten ze opnieuw op het podium staan om de tweede versie van hun lied op te voeren. In totaal krijg je dus acht nummers per aflevering te horen, telkens omkaderd door een unieke podiumact.

Als een kandidaat twee versies gezongen heeft, mag ie met een bonzend hartje voor de vakjury verschijnen. Die vakjury mag dan misschien hoog van de toren blazen, maar het is de kijker en alleen de kijker die beslist, via televoting. Twee kandidaten gaan door naar de finale, voor de twee overige kandidaten is het over en uit.

In de finale (zaterdag 26 september) vechten zes honden om één en hetzelfde been : het ticket richting Kiev voor het Junior Eurovisie Songfestival. De kandidaten zingen het lied nu in de versie die de kijkers verkozen hebben, voor de gelegenheid opgesmukt met alle toeters en bellen die je verwacht in een finale. Alle zes nemen ze plaats op de gevreesde blokken, slechts één keer zal zo'n blok groen kleuren.

 De derde kandidaat in het rijtje zijn de zusjes van Las Niñas met het nummer "Jongens" (punkrock/girlpower).

Lisa De Maeyer (geboren op 05 september 1994) en Jana De Maeyer (geboren op 28 april 1997) uit Waasmunster zijn twee zussen die niet op hun mondje gevallen zijn. Ze weten wat ze willen en dat zal je geweten hebben ! Want wat ze willen is : muziek maken en zingen ! En bij 'Junior Eurosong 2009' dat doen ze onder de naam : Las Niñas !

Ten huize De Maeyer hoor je de hele dag door muziek. De zussen volgen al enkele jaren muziekschool en spelen dwarsfluit en piano. Naast haar stembanden houdt Jana al turnend ook haar spieren in conditie. Lisa is naast muzikaal ook creatief bezig want ze houdt van tekenen. Architect worden en zelf huizen ontwerpen is haar grote droom.

Waarom doen jongens toch zo raar soms ? Een vraag die elk meisje zich al wel eens stelt. Jongens lijken wel van een andere planeet te komen, vinden Jana en Lisa. Zowel in de stevige punkrock-versie als in een hippe girlpower-versie zetten de twee sisters met "Jongens" een stevige act neer. Ook producers Patrick Hamilton en Vincent Pierins zijn onder de indruk : "We stonden versteld van het talent van Jana en Lisa. Dat de stemmen van de zusjes zo blenden en dat ze daarbovenop nog zo mooi tweestemmig zingen is een ware oorstreling !"

Coach Sofie Van Moll (Eurosong 2004) houdt alvast een warm pleidooi voor Las Niñas : "De twee zussen zijn meisjes die je moet leren kennen vooraleer je beseft wat ze in hun mars hebben. Beetje bij beetje geven ze zich bloot en ik hoop dat jullie net als ik de kans krijgen om hun mysterie te ontrafelen."

'Junior Eurosong 2009', de eerste voorronde, aanstaande zaterdag 05 september tussen 20.45 en 22.00 op Eén. (bron en foto : Eén)

03-09-2009 om 23:20 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'David' : nieuwe vtm-telenovelle start op vrijdag 18 september eerstkomende.

 Misschien hebt u hier en daar aan verkeerlichten of plakborden deze affiches al opgemerkt met de vraag 'Deze man gezien ?'. Wie belt naar het vermelde nummer krijgt al een tipje van de sluier opgelicht. Het gaat om 'David', de nieuwe telenovelle bij vtm.

In dit romantisch liefdesverhaal neemt Jeroen Van Dyck de titelrol voor zijn rekening en hij wordt omringd door o.m. Nathalie Meskens (in het dagelijkse leven zijn echtgenoten), Kürt Rogiers, Sandrine André, Pieter Bamps, Ides Meire, Mark Vandenbos, en vele anderen.

Vandaag raakte bekend dat 'David' van start gaat op vrijdag 18 september om 20.40 met een extra lange aflevering. Het vervolg wordt dagelijks uitgezonden vanaf maandag 21 september in de vooravond. (bron en foto : vtm
)

03-09-2009 om 23:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'KRO BlootGewoon' : vanavond de zesde en laatste aflevering.

 Vorig najaar was er in eigen land 'De naaktkalender', het programma waarin Eén Vlaanderen uitdaagde om uit de kleren te gaan. Saartje Vandendriessche (omroepster, 'Vlaanderen Vakantieland'-presentatrice en coach 'Junior Eurosong 2008') en Ben Roelants (presentator 'Junior Eurosong 2007-2008-2009') hielpen de schroom te overwinnen en waren zelfs solidair met de naakten.

Gedurende vijf weken gingen tien heel uiteenlopende groepen mensen uit de kleren om heel uiteenlopende redenen. Sommigen namen deel voor de uitdaging, anderen hoopten te winnen om met een deel van de opbrengst grootse plannen te verwezenlijken.

In Nederland brengt de 
KRO sinds donderdag 30 juli het nieuwe programma 'KRO BlootGewoon', naakt met een missie, gepresenteerd door Anita Witzier. Niet iedereen verwacht dit bij de KRO te zien. Toch start die omroep met 'KRO BlootGewoon'. "Deze mensen poseren naakt voor een goed doel", licht presentatrice Anita Witzier toe. "Zij voelen zich verbonden met deze organisaties en durven daar op een ludieke manier aandacht voor te vragen. Naakt met een missie dus."

De bijzondere foto's leiden tot een naaktkalender waarvan de opbrengst naar de goede doelen gaat. "Dat past goed bij de KRO. Wij maken programma's onder de paraplu 'goed leven' en 'zorg voor elkaar'. Dat het format prikkelt en stof doet opwaaien vind ik leuk. Als je op een gewone manier aandacht voor goede doelen vraagt, is de attentiewaarde toch een stuk lager. Bovendien wil ik graag amusementsprogramma’s maken, maar wel amusement met inhoud. Daar is 'KRO BlootGewoon' hét voorbeeld van."

Hoewel er wel het nodige lef voor nodig is om naakt voor de camera te verschijnen, stroomden de aanmeldingen binnen. "Heel veel mensen hebben zich opgegeven. Dat verbaasde me wel, omdat je toch je schroom opzij moet zetten om zoiets te doen. En naakt poseren met een groep collega's is écht nog veel moeilijker dan met een stel onbekenden. Aan de andere kant zijn er wel heel veel mensen betrokken bij een goed doel, dus wat dat betreft had ik veel aanmeldingen wel verwacht."

In de afsluitende aflevering wordt de belangrijkste vraag beantwoord : welke twee groepen komen alsnog met een foto in de allereerste 'BlootGewoon' kalender ? De afgelopen weken kon de kijker elke week stemmen op de foto's van de verliezende groepen.

 Eén groep die door de kijkers wordt gekozen als winnaar heeft dermate veel stemmers gekregen dat nu al duidelijk is dat zij niet meer kunnen worden ingehaald en dus op de kalender zullen komen : De Amazones. Deze groep sterke vrouwen, die een gezamenlijke band hebben door borstkanker, gingen voor de 'Stichting Amazones' uit de kleren. Ze hebben allemaal meegedaan omdat ze het belangrijk vinden dat er meer aandacht komt voor jongere vrouwen die borstkanker krijgen. Op de foto's tonen ze hun kwetsbaarheid : ze schromen er niet voor terug om hun littekens te laten zien. "Als waarschuwing aan vooral jonge vrouwen, het kan namelijk iedereen overkomen. Op deze manier kan ik laten zien hoe je eruit ziet als je borstkanker hebt gehad", aldus één van de deelneemsters.

Anita Witzier maakt in deze aflevering bekend of de andere foto in de 'KRO BlootGewoon'-kalender is van de houthakkers, de lichamelijk beperkten, de moeders of de meiden van proefdiervrij.

Verder bezoekt Anita Witzier in deze laatste aflevering de deelnemers van de afgelopen vijf afleveringen om terug te blikken op de afgelopen weken. Zij gaat onder meer langs bij de kapsters uit Heemstede en bij de mannen van het American footballteam. Hoe groot was de impact, wat waren de reacties en wat heeft het persoonlijk met hen gedaan.

'KRO BlootGewoon', vanavond om 21.30 bij de KRO op Nederland 1. Meer nieuws en informatie krijg je op de
website van het programma. (bron en foto's : KRO)

03-09-2009 om 00:28 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs