Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

12-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vers van de pers' (12-01-2008).

 Het Songfestivalseizoen 2008 raakt stilaan in een hogere versnelling en tussen al het nieuws door hebben wij nog de tijd gevonden om het nieuws op muzikaal vlak voor jou allemaal mooi op een rijtje te zetten in 'Vers van de pers'. Ook in deze drukste periode van het festivalseizoen houden we je wekelijks op de hoogte van al het nieuwe werk in eigen land en in het buitenland.

 Overmorgen, maandag, verschijnt er een nieuw album van Wenche Myhre. Ze vertegenwoordigde veertig jaar geleden (in 1968 dus) het toenmalige West-Duitsland tijdens het Eurovisie Songfestival met "Ein Hoch der Liebe". Ook in eigen land (Noorwegen) nam ze een aantal malen deel aan de nationale selectie voor het liedjesfestival. Op het nieuwe album staan in totaal vijftien nummers.

 Vorige week berichtten we reeds dat er voor de fans van Olivia Newton-John (ESF 1974) bij het begin van het nieuwe jaar goed nieuws was. Gisteren vrijdag, 11 januari, verscheen een DVD ("Live at the Sydney Opera House") van haar met het concert dat ze in 2006 gaf in het Australische Sydney. Als toemaatje stelt de zangeres haar lievelingsplekjes in de stad voor. Maar naast deze DVD verscheen er ook een album met daarop een aantal van haar grootste hits. "Olivia's live hits" is een must voor wie opgroeide met onder meer hits als "Xanadu", "Hopelessly devoted to you", "You're the one that I want" en "Physical" om er natuurlijk maar een paar te noemen.
 
 Afgelopen donderdag raakte in Duitsland bekend dat de groep Cinema Bizarre zal deelnemen aan de nationale selectie op donderdag 06 maart aanstaande. Dat zal gebeuren met het nummer "Forever or never", wat terug te vinden is op hun debuutalbum dat op vrijdag 12 oktober 2007 verscheen. Naast dit nummer staat op het album "Final Attraction" ook het nummer "Escape to the stars", dat begin vorige maand op single verscheen.

 Vanavond start men in Denemarken met de zoektocht naar het liedje dat het land moet gaan vertegenwoordigen tijdens één van de twee halve finales van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. En zoals we reeds vorige week berichtten brengt de Deense omroep ook dit jaar een compilatiecd op de markt met de zestien deelnemende nummers. Het album ligt vanaf dinsdag 22 januari aanstaande in de platenzaken.

Lene Alexandra - Sillycone Valley Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. In eigen land is de single "Nickel in my pocket" van A Butterfly Mind verschenen. A Butterfly Mind is meteen ook de nieuwe artiestennaam van de zusjes Cappaert die op zondag 17 februari zullen deelnemen aan de vierde voorronde van 'Eurosong 2008'. In Noorwegen neemt Lene Alexandra dit jaar deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Sillycone Valley" hoopt ze het Noorse ticket richting Belgrado op zak te steken. De single ligt vanaf aanstaande vrijdag, 18 januari, in de platenzaken en om haar tijdens 'Melodi Grand Prix 2008' aan het werk te zien blijft het wachten tot vrijdag 25 januari. Van Nora Brockstedt, onder meer tweevoudig Songfestivaldeelneemster voor Noorwegen (1960 en 1961) verschijnt er binnenkort opnieuw een album. "Nora - for swingende !" verschijnt volgende week maandag, 21 januari.

Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !

12-01-2008 om 15:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond toekenning wildcard in IJsland.

Logo IJsland In IJsland  gaat men vanaf vanavond opnieuw verder met de zoektocht naar de kandidaat die voor het eiland zal gaan deelnemen aan de volgende editie van het Eurovisie Songfestival. Zoals we vorige week reeds berichtten heeft de nationale omroep RÚV het reglement met betrekking tot 'Söngvakeppni sjónvarpsins 2008', de nationale selectie, gewijzigd. Tussen begin oktober en midden december vonden er in totaal elf voorrondes plaats met telkens drie nummers waarvan er steeds één mocht doorgaan naar de finale. Een tweede nummer kon via een wildcardshow alsnog een plaatsje in die finale bemachtigen.

Het is gebleken dat die voorrondes nog niet ten einde zijn en we dus helemaal niet zeker zijn wie de finalisten gaan worden die op zaterdag 23 februari eerstkomende zullen gaan strijden voor het IJslandse ticket richting Servische hoofdstad. In tegenstelling tot eerdere berichten zal de finale nu doorgaan met acht in plaats van twaalf finalisten.

Eerst volgt er vanavond de wildcardronde met slechts drie in plaats van de eerder aangekondigde elf kandidaten. Die drie kandidaten werden door een jury gekozen en één van deze drie gaat door naar de volgende ronde. Aan het einde van de uitzending van vorige week, waarin we een  blik achter de schermen kregen, werden de namen van die drie kandidaten bekendgemaakt.

* Maken nog kans op een plaats in de volgende ronde (via de wildcardshow) :

01. "Boys and perfume" (tekst en muziek : Hafdís Huld Þrastardóttir) - Hafdís Huld Þrastardóttir (06 oktober).
02. "Bigger shoes" (tekst en muziek : Margrét Kristín Sigurðardóttir) - Margrét Kristín Sigurðardóttir (10 november).
03. "Hvar ert þú?" (tekst en muziek : Dr. Gunni) - Dr. Spock (01 december).

Eéns die kandidaat bekend is gaat men vanaf volgende week zaterdag (19 januari) gedurende vier weken op zoek naar in totaal acht finalisten. In elke uitzending treden opnieuw drie kandidaten aan en van die drie gaan er telkens twee rechtstreeks door naar de finale. Die finale gaat nu een weekje later dan eerst gepland door en dit op zaterdag 23 februari. Op zaterdag 16 februari worden de acht finalisten tijdens het programma nogmaals voorgesteld.

* Reeds geplaatst voor de volgende ronde :

01. "Gef mér von" (tekst en muziek : Guðmundur Jónsson) - Páll Rósinkranz en Gospelkór Reykjavíkur (06 oktober).
02. "Leigubílar" - (tekst en muziek : Magnús Eiríksson) - Mannakorn (13 oktober).
03. "Lullaby to peace" (tekst en muziek : Magnús Þór Sigmundsson ) - Ína Valgerður Pétursdóttir, Seth Sharp en Berglind Ósk Guðgeirsdóttir (20 oktober).
04. "In you dreams" (tekst en muziek : Davíð Þorsteinn Olgeirsson) - Davíð Þorsteinn Olgeirsson (27 oktober).
05. "Ho ho ho, we say hey hey hey" (tekst en muziek : Barði Jóhannsson) - Mercedes Club (03 november).
06. "Hvað var það sem þú sást í honum ?" (tekst en muziek : Magnús Eiríksson) - Baggalútur (10 november).
07. "The girl in the golden dress" (tekst en muziek : Andrea Gylfadóttir) - Bjartur Guðjónsson (17 november).
08. "Fullkomið líf" (tekst en muziek : Örlygur Smári) - Eurobandið (24 november).
09. "Núna veit ég" (tekst en muziek : Hafdís Huld Þrastardóttir) - Birgitta Haukdal en Magni Áseirsson (01 december).
10. "Don't wake me up" (tekst en muziek : Margrét Kristín Sigurðardóttir) - Ragnheiður Gröndal (08 december).
11. "The wiggle wiggle song" (tekst en muziek : Svala Björgvinsdóttir) - Haffi Haff (15 december).

'Laugardagslögin' loopt tussen 20.15 en 21.15 plaatselijke tijd (21.15 en 22.15 Belgische tijd) en de uitslag volgt dan tussen 21.25 en 21.40 plaatselijke tijd (22.25 en 22.40 Belgische tijd). Net als de voorbije weken is de presentatie in handen van Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir en Gísli Einarsson. Wie het programma niet wil missen kan het rechtstreeks via het internet volgen en daarvoor klik je hier. Na afloop is het programma terug te vinden in het archief van de nationale omroep. De in totaal 33 nummers die deelnamen aan de eerste voorronde kunnen nog steeds via de website van de openbare omroep worden beluisterd. (bron : RÚV)

12-01-2008 om 01:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond presentatie Zwitserse inzending voor het Eurovisie Songfestival.

Paolo Meneguzzi Eind november raakte bekend dat Paolo Meneguzzi Zwitserland zal gaan vertegenwoordigen tijdens één van de twee halve finales (dinsdag 20 en donderdag 22 mei) van het 53e Eurovisie Songfestival. Hij zal er het nummer "Era stupendo" brengen, een romantische ballade met daarin dance-elementen uit de jaren zeventig in verweven.

Vanavond zal de zanger het nummer voor het eerst ten gehore brengen tijdens de uitreiking van de 'SwissAward - Die Millionen-Gala'. De Zwitserse omroep zal voor de zesde maal deze awards uitreiken tijdens een meer dan twee uur durend programma. De presentatie is in handen van Sandra Studer die we onder meer nog kennen van haar deelname aan het Eurovisie Songfestival van 1991. Sandra Simó zong toen het mooie "Canzone per te" voor Zwitserland naar een verdienstelijke vijfde plaats.

'SwissAward - Die Millionen-Gala' zal zowel via SF 1, TSR 2 als TSI 2 worden uitgezonden vanaf 20.10 en zal duren tot 22.35. (bron : website Paolo, SF)

12-01-2008 om 01:26 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Cyprus kiest vanavond kandidaat voor Servische hoofdstad.

 Vanavond vindt op het eiland Cyprus de nationale selectie plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Begin vorige maand maakte de nationale omroep CyBC de tien nummers bekend die zullen gaan strijden voor dat éne ticket richting Belgrado.

Zoals we eind september reeds berichtten gaat het eiland de kandidaat voor Belgrado dus kiezen door middel van een nationale selectie en het nummer dat het land zal gaan vertegenwoordigen wordt tijdens die finale gekozen door een vakjury (40%) en door televoting (60%).

Volgorde van optreden (tussen haakjes de namen van de componisten en tekstschrijvers) :

01. "Moments of madness" (tekst en muziek : Mike Connaris) door Eleni.
02. "Turning to you" (tekst en muziek : Minas Pamporis) door Myria Pampori & Alex Manison.
03. "Rescue me" (tekst en muziek : Christodoulos Charalambides en Andreas Economides) door Mirto Meletiou.
04. "This can't be love" (tekst en muziek : Yiorgos Pellapasiotis) door Sofia Strati.
05. "Femme fatale" (tekst en muziek : Nikos Evangelou) door Evdokia Kadi.
06. "I can't be" (tekst en muziek : Nicolas Metaxas) door Nicolas Metaxas.
07. "Rejection" (tekst en muziek : Marlain Angelidou) door Marlain Angelidou.
08. "Butterfly" (tekst en muziek : Nicolas Metaxas) door Nicolas Metaxas.
09. "Sugar mountain" (tekst : Sotira Chatzipanayi ; muziek : Michael Neophytou) door Elizabeth.
10. "Calling you" (tekst en muziek : Constantinos Andronicou) door Constantinos Andronicou.

Marlain Angelidou Zoals je merkt waagt Marlain Angelidou opnieuw haar kans. Zij nam in 1999 reeds deel aan het Eurovisie Songfestival en was op voorhand één van de gedoodverfde kandidaten om hoog te eindigen in Jeruzalem. Maar op de avond zelf kreeg haar "Tha'ne erotas" twee schamele puntjes van het Verenigd Koninkrijk en daarmee strandde ze op een tweeëntwintigste en voorlaatste plaats. Mike Connaris is de componist en tekstschrijver van "Stronger every minute", het nummer waarmee zangeres Lisa Andreas in 2004 een vijfde plaats behaalde tijdens de finale van het liedjesfestival.

De finale gaat om 21.15 plaatselijke tijd van start (20.15 Belgische tijd) en kan via de website van de nationale omroep CyBC worden gevolgd (klik hier). Voor het eerst dit seizoen kan de nationale finale ook via Eurovision.tv worden bekeken. Later zullen nog heelwat andere nationale finales volgen, een nieuwigheidje waarmee de EBU vanaf dit jaar uitpakt. (bron : CyBC)

12-01-2008 om 01:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond eerste halve finale in Litouwen met Cisco Kid.

Litouwen logo In de Baltische staat Litouwen gaat men vanaf vanavond, en dit vier zaterdagen lang, op zoek naar het lied voor de Servische hoofdstad Belgrado. In tegenstelling tot vorig jaar komt er geen ellenlange selectieprocedure maar komen er 'slechts' drie halve finales en één finale op zaterdag 02 februari aanstaande.

Telkens zullen elf of twaalf artiesten aantreden en uit elke halve finale gaan dan vier nummers over naar de finale. In die finale komen bij die twaalf geselecteerden nog twee kandidaten met een wildcard. Zoals eerder werd meegedeeld zijn die wildcards weggelegd voor Julija Ritčik van 4Fun (ESF 2007) & Girma ("To my soul") en Aistė Pilvelytė (vorig jaar nog tweede in de nationale finale). Deze laatste zal een nummer zingen van een buitenlandse componist maar momenteel is nog niet bekend met welk nummer ze zal aantreden.

De vijftiende en laatste kandidaat is één van de niet-geselecteerden uit de halve finales die door een speciale jury wordt aangeduid en zo alsnog mag deelnemen aan de finale. Tijdens de halve finales ligt het lot van de kandidaten in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis (50%). Tijdens de finale zijn het enkel de kijkers thuis die door televoting zullen bepalen wie voor het land mag deelnemen aan één van de twee halve finales van het 53e Eurovisie Songfestival.

Dynamite Voor ons is het vanavond tijdens de eerste halve finale meteen uitkijken naar Cisco Kid. De groep rond Francis Van Mechelen neemt deel met "1 million euros" en kon in Litouwen toch al realiseren wat in eigen land niet lukte : deelnemen aan een nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Onder voorbehoud van eventuele (last-minute) wijzigingen ziet de indeling van de eerste halve finale er als volgt uit (in alfabetische volgorde) :

* Eerste halve finale :

01. "Man vis tiek" door Asta Kairytė.
02. "Tell me" door Buzzer's.
03. "1 million euros" door Cisco kid.
04. "Laiškas danguje" door Eglė Lokytė.
05. "Paukštis" door GYVAI.
06. "Nomads in the night" door Jeronimas Milius.
07. "Muziką garsiau!" door Justas.
08. "The farmer’s daughter" door Kaštonai.
09. "Aš rasiu" door LAIPTAI.
10. "What's wrong" door Onsa.
11. "Vakaras" door Vilma Voroblevaitė.
12. "Don't stop me" door Wake up.

De vier shows komen allemaal vanuit de televisiestudio van de openbare omroep en zullen gepresenteerd worden door Rolandas Vilkončius. Tijdens de finale krijgt Rolandas opnieuw het gezelschap van Gabrielė Bartkutė. De eerste halve finale gaat van start om 21.00 plaatselijke tijd (20.00 Belgische tijd) en rond de klok van 22.40 plaatselijke tijd (21.40 Belgische tijd) weten we of Cisco Kid een plaats in de finale heeft weten te bemachtigen. Net als vorig jaar kan men alle uitzendingen rechtstreeks volgen via het internet (klik hier) en nadien kan het programma steeds opgevraagd worden in het archief van de omroep (klik hier). (bron : LRT)

12-01-2008 om 01:15 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008: vanavond eerste halve finale 'Melodi Grand Prix 2007' in Denemarken.

Logo Denemarken Begin december maakte de Deense nationale omroep (DR) tijdens een persconferentie de namen bekend van de artiesten die zullen gaan strijden tijdens de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Net als vorig jaar nemen in totaal zestien kandidaten deel aan die nationale selectie. Er zijn twee halve finales (vanavond en volgende week zaterdag 19 januari) en in elke halve finale treden acht kandidaten aan waarvan er vier meteen doorgaan naar de finale. Die finale vindt op zaterdag 02 februari plaats met in totaal tien kandidaten, telkens de top vier uit elke halve finale aangevuld met twee wildcards. Net als vorig jaar zullen die wildcards aangeduid worden door de luisteraars van P3 en P4.

Afgelopen maandag maakte DR de indeling van de twee halve finales bekend en hieronder krijg je de kandidaten die deelnemen aan de eerste halve finale.

* eerste halve finale (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers/componisten) :

 01. "Laying down my cards" (tekst en muziek : Jonas Schrøder en Lucas Siebe) door Anorah.

 02. "Vi er der om lidt" (tekst : Sidse Holte en Christian Juncker ; muziek : Sidse Holte, Christian Juncker en Jakob Groth Bastiansen) door Sidse Holte.

 03. "Tree of life" (tekst en muziek : Lars Nielsen, Niklas Nielsen, Gabriel Willy Ssezibwa, René Prang en UNITE) door UNITE.

 04. "Luciano" (tekst en muziek : Amin Jensen en Jan Lysdahl) door Amin Jensen.

 05. "Come on over" (tekst : Anne-Marie Hassing ; muziek : Anne-Marie en Claus Hassing) door Anne-Marie en Claus Hassing.

Louise Victoria (Denemarken) 06. "Grøn mand gå" (tekst : Anna Stengade ; muziek : Lasse Kramhøft) door Louise Victoria.

 07. "Underneath the moon" (tekst en muziek : Martin Sommer, Lene Dissing, Christian Warburg en Kåre Kabel Mai) door Camille-Cathrine Rommedahl en Ulrik Hansen.

 08. "Den jeg er" (tekst en muziek : Andreas Hemmeth en Carina Juul Jensen) door Charlie.

De show start om 20.00 en zal tot 21.20 duren. De presentatie van de nationale selectie is net als vorig jaar in handen van Camilla Ottesen en Adam Duvå Hall. Ook dit jaar is de volledige nationale selectie (halve finales en finale) rechtstreeks te volgen via het internet en dat kan via deze link. Na afloop zal de uitzending ook in het archief van de omroep terug te vinden zijn.

Camilla Ottesen en Adam Duvå Hall 
Tot slot willen we nog even meegeven dat de compilatiecd met alle nummers aan de nationale selectie vanaf dinsdag 22 januari beschikbaar zal zijn. (bron en foto's : DR)

12-01-2008 om 00:28 geschreven door Redactie  


11-01-2008
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : Guillaume Devos of Mark Tijsmans eindigt als vierde.

 Eerder op de avond vond de tiende aflevering, en meteen ook kwartfinale, plaats van de tweede reeks van 'Steracteur sterartiest'. Net als tijdens de eerste reeks gaan dertien bekende Vlaamse acteurs en actrices een muzikale strijd aan. En nadat aan het begin van de uitzending Daisy Thys naar huis werd gestuurd bleven er vier steracteurs over. Guillaume Devos mocht deze aflevering openen. Nadat ze allen hun, door de kijker vorige week gekozen, nummer gezongen hadden was het tijd voor een tweede opdracht. Net als vorige week moesten ze dus een tweede nummer zingen en ditmaal geheel unplugged.

Aan het einde van het programma mocht Daisy (die deel uitmaakte van de jury) ook een wildcard uitdelen en ze had enkel de keuze tussen Free Souffriau en Mark Tijsmans (Guillaume Devos en Eline De Munck konden geen aanspraak maken op een wildcard, Guillaume omdat hij vorige week op de pijnbank zat en Eline omdat ze de wildcard vorige week had gekregen). Uiteindelijk besliste Daisy door het opwerpen van een muntstuk en ging de vrijstelling naar Free Souffriau. Daarmee was ze meteen zeker van deelname aan de volgende uitzending, de halve finale.

 De kijkers stuurden nadien Eline De Munck door naar de volgende ronde maar voor Guillaume Devos of Mark Tijsmans kan dit muzikale avontuur er na tien afleveringen opzitten. Wie zal er op een zucht stranden van brons en zal het toneel moeten verlaten ? Het antwoord op die vraag kennen we aanstaande vrijdag aan het begin van de elfde aflevering. Dan zal de naam van de afvaller worden bekendgemaakt en mag de overblijver meteen van start gaan met het zingen van zijn nummer.

De lijnen van de twee steracteurs blijven de hele week open. Je kan dus opnieuw sms'en of telefoneren. Nog tot de volgende uitzending kan je zo je favoriete steracteur trachten in de show te houden. En ook deze keer gaat er telkens 10 cent naar het goede doel van je steracteur.



De acteurs kregen aan het eind van de uitzending ook te horen met welk nummer ze volgende week zullen aantreden. Wij zetten alles hieronder al eens op een rijtje.

De liedjes voor volgende vrijdag (tussen haakjes het nummer dat het niet haalde) :

01. Guillaume Devos : "Beautiful day" van U2 ("Mr. Jones" van Counting Crows).
02. Free Souffriau : "The voice within" van Christina Aguilera ("A thousand miles" van Vanessa Carlton)(WILDCARD).
03. Eline De Munck : "Me and Mrs. Jones" van Billy Paul ("No one" van Alicia Keys).
04. Mark Tysmans : "Far from over" van Frank Stallone ("Gold" van Spandau Ballet).

Net als de twee voorbije weken moeten de steracteurs ook volgende week een tweede nummer brengen en ditmaal wordt het een dansnummer, dit zijn de opdrachten die ze van de jury kregen :

01. Guillaume Devos : "Big girl (you are beautiful)" van Mika.
02. Free Souffriau : "Flashdance (what a feeling)" van Irene Cara.
03. Eline De Munck : "Crazy in love" van Beyoncé.
04. Mark Tijsmans : "A brand new day" van The Wiz Stars.

Verder mogen de drie overgebleven kandidaten een duet zingen met de winnaar van het eerste seizoen 'Steracteur sterartiest', Stan Van Samang.

Steracteur sterartiest 2 Heb je een aflevering gemist of wil je alle nummers, uit de voorbije afleveringen (inclusief die van vanavond), nog eens herbekijken dat kan op de website van het programma. De elfde en meteen ook voorlaatste aflevering van deze tweede reeks van 'Steracteur sterartiest' kan je aanstaande vrijdag 18 januari bekijken vanaf 20.35 op Eén. (bron en foto's : Eén)

11-01-2008 om 23:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Macedonische finale opnieuw een weekje vroeger.

 Tijdens een persconferentie, die eerder vandaag werd gehouden, heeft de Macedonische nationale omroep (MKRTV) laten weten dat de kandidaat voor Belgrado niet zal gekozen worden op zaterdag 01 maart maar wel een weekje eerder, op zaterdag 23 februari. In eerste instantie zou de finale op zaterdag 16 februari plaatsvinden maar begin vorige maand liet de omroep weten dat de finale twee weken later (op zaterdag 01 maart) zou doorgaan.

Meer nieuws over de geselecteerde kandidaten is er op dit ogenblik nog niet, enkel dat er 130 inzendingen werden ingediend. Uit dat aantal heeft een interne jury er vijftien gekozen die mogen deelnemen aan de nationale finale, 'Skopje 2008 - Selection For Eurovision 2008'. Daarbovenop vroeg de nationale omroep aan zes componisten om een nummer te schrijven voor de nationale selectie. 

De finale, met 21 kandidaten dus, zal doorgaan in de Metropolis Arena in de hoofdstad Skopje en voor het eerst zal die finale ook via de website van Eurovision.tv te zien zijn. (bron : MKRTV)

11-01-2008 om 22:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : twee finalisten in Noorwegen bekend.

 In Noorwegen is de kop er af ! Daar vond zonet de eerste halve finale plaats van 'Melodi Grand Prix 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Dit jaar hanteert de Noorse omroep dezelfde selectieprocedure als de twee voorbije jaren. Drie voorrondes met telkens zes kandidaten waarvan de nummers één en twee meteen doorstoten naar de finale in Oslo op zaterdag 09 februari eerstkomende. Voor de nummers drie en vier is er nog niets verloren want zij kunnen via de herkansingsronde, die op woensdag 06 februari zal plaatsvinden, alsnog een ticket voor de finale bemachtigen.

* Geplaatst voor de finale (op zaterdag 09 februari) :

 
"Am I supposed to love again" (tekst : Laila Samuelsen ; muziek : Anne Takle) door Veronica Akselsen.

 
"Andagazzi" (tekst : Ann-Mari Andersen ; muziek : Stein Austrud) door Ann-Mari Andersen.

* Naar de herkansingsronde (op woensdag 06 februari) :

 
"Lystgass" (tekst : Håkan Fjerdingen ; muziek : Terje Lennavik) door Podium.

 
"Hold on" (tekst : Jan Groth ; muziek : Svein Gundersen en Anne Beathe Gundersen) door Tinkerbells.

* Uitgeschakeld :

 
"Colliding" (tekst en muziek : Per Kristian Ottestad en Nate Campany) door Nicholas Carlie.

 
"Baby, don't stop the music" (tekst : Hannah Robinson ; muziek : Fred Ball) door Michelle.

 De tweede voorronde van 'Melodi Grand Prix 2008' vindt volgende week vrijdag, 18 januari, plaats en komt dan vanuit Kongsvinger. Tot slot willen we nog even aanstippen dat alle nummers te beluisteren zijn op de website van de Noorse omroep en dat kan via deze link. Het compilatie-album met alle achttien kandidaten ligt sinds begin deze week in de platenzaken en kan via verschillende websites worden aangekocht. (bron en foto's :  NRK)

11-01-2008 om 21:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : Daisy Thys eindigt als vijfde in de muziekwedstrijd.

Guillaume Devos - Daisy Thys Zopas, aan het begin van de tiende aflevering van 'Steracteur sterartiest', was het meteen bittere ernst want één steracteur moest opnieuw het strijdtoneel verlaten. Ze waren nog met vijf maar deze aflevering biedt maar plaats aan vier acteurs. Deze week kreeg Daisy Thys het minste stemmen van de kijker en daarom zit het muzikale avontuur er voor haar meteen op. Guillaume Devos, de andere kandidaat die op de pijnbank zat, mag nog minstens een weekje langer in de wedstrijd blijven. Morgenochtend zal Daisy te gast zijn bij Caren Meynen op Donna (10.00-12.00). Zij vervangt er Sofie Van Moll (Eurosong 2004) want zij geniet van een welverdiende vakantie. Daisy zal er onder meer het nummer "I try" van Macy Gray brengen, het nummer waarmee ze de aflevering van vanavond zou geopend hebben indien ze in de wedstrijd was gebleven.

De liedjes voor vanavond :

01. Guillaume Devos : "Mr. Bojangles" van Robbie Williams.
02. Mark Tysmans : "I want to break free" van Queen.
03. Eline De Munck : "I don't need a man" van The Pussycat Dolls.
04. Free Souffriau : "Dancing queen" van ABBA (MF 1973, ESF 1974).

Verder moeten de vier overblijvende steracteurs vanavond net als vorige week een tweede nummer brengen en ditmaal geheel unplugged, dit zijn de opdrachten die ze vorige week van de jury kregen :

01. Guillaume Devos : "It's my life" van Bon Jovi.
02. Mark Tijsmans : "Grace Kelly" van Mika.
03. Eline De Munck : "I just want to make love to you" van Etta James.
04. Free Souffriau : "Lady Marmelade" van Labelle.

Meer informatie over deze tiende aflevering en de nummers die de artiesten volgende week zullen zingen krijg je later vanavond. Ondertussen kan je alle nummers nog eens herbekijken op de website van het programma, voor de video's van de nummers klik je hier(bron en foto's : Eén)

11-01-2008 om 21:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : Katrina Leskanich, Marcel Vanthilt en Kris Wauters zetelen in de vakjury.

 Eerder vanavond heeft de openbare omroep de namen bekendgemaakt van de leden van de vakjury voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het komende Eurovisie Songfestival.

vakjury Eurosong 2008 Die vakjury bestaat dit jaar uit oude getrouwe boeman Marcel Vanthilt en Kris Wauters van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991). Dat beiden in de vakjury zetelen is niet echt een verrassing daar hun namen de voorbije dagen reeds in de media circuleerden. Net als twee jaar geleden koos Eén opnieuw voor een oud-Songfestivalwinnaar om te zetelen in de jury. Na Johnny Logan (ESF 1980-1987) is het ditmaal de beurt aan Katrina Leskanich, de voormalige zangeres van Katrina & The Waves en tevens winnares van het Eurovisiesongfestival in 1997. Zij bezorgde het Verenigd Koninkrijk toen een vijfde overwinning met "Love shine a light", meteen ook de laatste overwinning van het land tot op heden.

Zoals we reeds begin deze week meldden zal voor het eerst in de geschiedenis van de Vlaamse selectie voor het liedjesfestival de kandidaat voor Belgrado enkel gekozen worden door televoting. De vakjury zal enkel adviserend optreden en de krijgt ook de kans om wildcards uitdelen. Voor de halve finales zullen zij er twee mogen uitdelen en voor de finale slechts eentje.
(bron en foto's : Eén)

11-01-2008 om 20:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 02 - 12 januari 2008.

Ultratop Natalia en de dames van En Vogue blijven deze week op een derde plaats postvatten. Trust daalt met hun inzending voor het Junior Eurovisie Songfestival, "Anders", naar een tweeëntwintigste plaats. "AAA Anthem" van Regi feat. Bart Peeters moet opnieuw een plaatsje prijsgeven en komt op twaalf terecht. Debby, Nancy & Wendy dalen met hun kerstsingle tweeëntwintig plaatsen en klokken deze week op de veertigste plaats af. Clouseau blijft ook deze week het klassement van de albums aanvoeren en dat na tien weken notering. Jo Vally komt met zijn jongste album, "Verrassend", de hitparade binnen en klokt af op een zesendertigste plaats. Zowel in Vlaanderen als in Wallonië staat het nieuwe Engelstalige album van Céline Dion in de hitparade, en in beide hitlijsten daalt ze één plaatsje. Haar DVD "Live in Vegas - A new day" doet het zowel in Vlaanderen als in Wallonië heel goed, bij ons staat ze op een tweede plaats en over de taalgrens neemt ze ook deze week weer de koppositie in.

VLAANDEREN


Ultratop 50 singles :

03. (03) "Glamorous" - Natalia (Eurosong 2004) feat. En Vogue (11 weken).
12. (11) "AAA Anthem" - Regi feat. Bart Peeters (12 weken)(presentator Eurosong).
22. (16) "Anders" - Trust (14 weken)(JESF 2007).
40. (18) "Nog één sneeuwvlok" - Debby, Nancy & Wendy (3 weken)(Eurosong 1993-2002).

Verdwenen : "Casanova (wen er maar aan)" - Clouseau (10 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).

Ultratip 30 singles :

Verdwenen :
"Back in a minute/The way to your heart 2007" - Soulsister (6 weken)(met Jan Leyers, ESF 1991).

Ultratop 50 albums :

01. (01) "Clouseau 20" - Clouseau (10 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
18. (17) "Taking chances" - Céline Dion (9 weken)(ESF 1988).
22. (15) "Junior Eurosong 2007" - Diversen (17 weken).
25. (25) "Kusjes" - K3 (12 weken)(Eurosong 1999).
33. (27) "Everything & more" - Natalia (24 weken)(Eurosong 2004).
36. (NW) "Verrassend" - Jo Vally (Eurosong 1981).

Ultratop 10 DVD :

02. (03) "Live in Vegas - A new day" - Céline Dion (5 weken)(ESF 1988).

WALLONIE

Ultratop 50 albums :

08. (11) "Live 2007" - Patrick Bruel (6 weken)(componist Franse inzending ESF 2002).
19. (20) "Merci la vie" - Frédéric François (11 weken)(Belgische selectie 1970).
22. (21) "Taking chances" - Céline Dion (9 weken)(ESF 1988).
44. (RE) "4 mots" - Patrick Fiori (7 weken)(ESF 1993).

Ultratop 10 DVD :

01. (01) "Live in Vegas - A new day" - Céline Dion (5 weken)(ESF 1988).
02. (02) "Live 2007" - Patrick Bruel (7 weken)(componist Franse inzending ESF 2002).

(bron : Ultratop
)

11-01-2008 om 17:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond kennismaking met kandidaten nationale selectie Azerbeidzjan.
Qaraj (Azerbeidzjan) Gisteren berichtten we reeds dat de nationale finale in Azerbeidzjan op zaterdag 02 februari aanstaande zal doorgaan.

Wie nu reeds wil kennismaken met de vijf kandidaten die aan die nationale selectie zullen deelnemen, kan dat vanavond doen. Om 00.15 plaatselijke tijd (21.15 Belgische tijd) start op ITV het muziekprogramma Qaraj (wat zoveel wil betekenen als 'de garage'). Het is een rechtstreeks jongerenprogramma dat telkens op maandag, woensdag en vrijdag op het scherm komt.
 
In de uitzending van vanavond zullen de vijf geselecteerde kandidaten hun opwachting maken. Via een live webcast kan je het programma ook via het internet volgen en daarvoor klik je op deze link.

We zetten die vijf kandidaten hieronder nog eens op een rijtje :

01. Elnur (winnaar 'Sing your song').
02. Aynur Iskenderova (deelnemer 'Azeri Star').
03. Erkin Osmanli.
04. Aytaj Jafarova (deelnemer 'Academy').
05. Unformal.

De uitzending duurt tot 02.00 plaatselijke tijd, dat is bij ons 23.00. (bron : ITVESC Kazachstan ; foto : ITV)

11-01-2008 om 16:14 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Dave Benton, winnaar in 2001, opnieuw van de partij in Estland.

Tanel Padar en Dave Benton Morgen over drie weken (op zaterdag 02 februari) vindt in Estland 'Eurolaul 2008' plaats, de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Op één kandidaat na was het deelnemersveld voor deze editie reeds bekend. Postimees bericht vandaag dat het nummer "It's never too late", waarvan de demoversie werd ingezongen door Ines (ESF 2000, Eurolaul 2006-2007), zal vertolkt worden door Luisa Värk en de boysband Traffic. Värk eindigde vorig jaar tijdens de eerste editie van 'Eesti otsib superstaar' (de nationale 'Idool'wedstrijd) op een tweede plaats na Birgit Õigemeel. Beide zangeressen zullen elkaar tijdens de nationale selectie terugzien want ook Õigemeel is één van de tien geselecteerde kandidaten.

Luisa Värk en Traffic zijn niet de eerste keuze van de componisten. Zij hadden, na het afhaken van Ines, hun oog laten vallen op Bedwetters (een Estse punkband) en Lenna Kuurmaa van het meidentrio Vanilla Ninja (ESF 2005, Eurolaul 2003-2007).

Verder weet de krant nog te melden dat we een oud-festivalwinnaar op het podium mogen verwachten. Zo zal Dave Benton tijdens de nationale finale als backingvocal fungeren bij Iiris Vesik. Samen met Tanel Padar won Benton in 2001, volgens velen toch wel verrassend, het jaarlijkse liedjesfestival met "Everybody". Het was meteen ook de eerste, en tot op heden enige, overwinning van de Baltische staat.

* Volgorde van optreden tijdens 'Eurolaul 2008' :

01. "Leto svet" (tekst en muziek : Priit Pajusaar, Glen Pilvre, Peeter Oja, Hannes Võrno en Tarmo Leinatamm) door Kreisiraadio.
02. "Real big money" (tekst en muziek : Taavi Otsus) door SKA Faktor.
03. "One on one" (tekst en muziek : Vahur Valgmaa) door Rolf Junior.
04. "Question man" (tekst en muziek : Rein Rannap en Karl-Martin Sinijärv) door Taavi Peterson.
05. "Üksinduses" (tekst en muziek : Madis Muul en Kristjan Kasearu) door Kristjan Kasearu & Paradise Crew.
06. "365 days" (tekst en muziek : Pearu Paulus, Alar Kotkas, Ilmar Laisaar en Jana Hallas) door Birgit Õigemeel.
07. "It's never too late" (tekst en muziek : Imre Sooäär en Riina Kindlam) door Luisa Värk en Traffic.
08. "Stefani" (tekst en muziek : Rainer Michelson en Hendrik Sal-Saller) door Supernova.
09. "Ice-cold story" (tekst en muziek : Riine Pajusaar) door Iiris Vesik.
10. het nummer van Elmar Liitmaa zal gezongen worden door de winnaar van de talentenjacht 'Kaks takti ette', Margus Vaher.

De finale van 'Eurolaul 2008' staat dus op het programma op zaterdag 02 februari en net als vorig jaar is er vooraf een preview van de tien nummers. Deze uitzending gaat een weekje eerder op antenne, op zaterdag 26 januari. In die finale, zullen net als vorig jaar, tien kandidaten aantreden waaruit de kijkers thuis door televoting drie 'super'finalisten zullen aanduiden. Zij brengen hun nummer dan een tweede maal waarna het opnieuw aan de televoters is om de inzending voor Belgrado te kiezen. (bron : Postimees)

11-01-2008 om 15:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : nummers Poolse selectie staan online.

Polen logo 2008 De Poolse nationale omroep (TVP) heeft de tien liedjes, die eerder deze week werden gekozen om deel te nemen aan de nationale selectie, online op haar website geplaatst. Wie de nummers alvast eens wil beluisteren kan dat via deze link.

De tien geselecteerden (tussen haakjes de namen van de componisten en tekstschrijvers) :

01. "Thing we've got" (tekst : Wojciech Łozowski ; muziek : Wojciech Łozowski, B. Śniadecki) door Afromental.
02. "Lovin' U" (tekst en muziek : Edyta Kuczyńska) door Edi Ann.
03. "For life" (tekst en muziek : Isis Gee) door Isis Gee.
04. "The devil" (tekst : Harald Reitinger ; muziek : Harald Retinger, Ulrich Fischer) door Kasia Nova.
05. "Dlatego walcz" (tekst : Małgorzata Gadzińska ; muziek : Filip Siejka) door Margo.
06. "Viva la musica" (tekst : Thomas G:son ; muziek : Thomas G:son, Andreas Rickstrand) door Men Meadow.
07. "Super heroes" (tekst : Knut-Øyvind Hagen ; muziek : Andreas Rickstrand, Knut-Øyvind Hagen) door Sandra Oxenryd (ESF 2006).
08. "It's not a game" (tekst : Bożena Intrator ; muziek : Marcin Urban) door Starnawski & Urban Noiz.
09. "I say my body" (tekst : Marcin Skoczylas ; muziek : Łukasz Pilch) door Queens.
10. "Do something" (tekst en muziek : Agnieszka Burcan) door Plastic.

Gediskwalificeerd : "Kiełbasa" (tekst en muziek : Zalewski Krzysztof) door Zalewski Krzysztof.

Daarnaast duidde de omroep nog eens vijf reservekandidaten aan, waarvan er nu nog vier overblijven.

01. "Don't let the fire die" door Grzegorz Kloc.
02. "Woman to love" door Michał Karpacki.
03. "What's going on ?" door Zenon Boczar.
04. "Czy to miłość czy zabawa" door Kashmir.

Daar Zalewski Krzysztof zijn nummer "Kiełbasa" reeds voor 01 oktober in het openbaar had gebracht werd hij uit de nationale selectie gezet. Hij werd vervangen door "Do something" van Plastic. De nationale selectie voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival zal eind volgende maand, op zaterdag 23 februari eerstkomende, plaatsvinden. (bron en logo : TVP)

11-01-2008 om 12:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Cisco Kid treedt reeds morgen aan in eerste Litouwse halve finale.

Dynamite In de Baltische staat Litouwen kunnen ze er toch wel wat van. Eergisteren maakte de nationale omroep (LRT) de titels van de 36 inzendingen bekend en werd meteen ook de indeling van de eerste halve finale, die morgen doorgaat, vrijgegeven. Intussen heeft de omroep ook de indeling van de tweede en derde halve finale vrijgegeven en nog wat wijzigingen aangebracht aan de eerste halve finale. Onder voorbehoud van eventuele (last-minute) wijzigingen ziet de indeling van de drie halve finales er nu als volgt uit (in alfabetische volgorde) :

* Eerste halve finale (zaterdag 12 januari) :

01. "Man vis tiek" door Asta Kairytė.
02. "Tell me" door Buzzer's.
03. "1 million euros" door Cisco kid.
04. "Laiškas danguje" door Eglė Lokytė.
05. "Paukštis" door GYVAI.
06. "Nomads in the night" door Jeronimas Milius.
07. "Muziką garsiau!" door Justas.
08. "The farmer’s daughter" door Kaštonai.
09. "Aš rasiu" door LAIPTAI.
10. "What's wrong" door Onsa.
11. "Vakaras" door Vilma Voroblevaitė.
12. "Don't stop me" door Wake up.

* Tweede halve finale (zaterdag 19 januari) :

01. "Sunshine" door Angelas.
02. "Celebrate" door Face time.
03. "New love story" door Flaer.
04. "Lietuva man kaip paržius" door Flaxon.
05. "Evertown" door Funny Beat.
06. "You & I" door Ingrida Žiliūtė.
07. "Calling your name" door Justina Adeikytė.
08. "Life is joyful" door Kristina Botyriūtė.
09. "Birdie tweet" door Raimonda.
10. "Miss kiss" door Sasha Son.
11. "Let's sing it" door Vudis & Grūdas.

* Derde halve finale (zaterdag 26 januari) :

01. "Do somethin'" door Augustė.
02. "I will fight" door Ingrida Paukštytė.
03. "Yes" door Mini-Me.
04. "Lady" door MyMagic.
05. "Step into this world" door Nerri.
06. "Stone" door Pokeris.
07. "Neolitas" door Skyders.
08. "Light" door Slapjack.
09. "Final shot" door Suicide Dj's.
10. "Sunin her eyes" doorSweetness Theory.
11. "I decieve you" door Trylika.

In tegenstelling tot vorig jaar, waarbij men in een ellenlange selectie op zoek ging naar het lied voor Helsinki, wordt de klus dit jaar dus geklaard in vier weken. Zo komen er in totaal drie halve finales en dit op de zaterdagen 12, 19 en 26 januari eerstkomende. Uit de meer dan zeventig inzendingen die de omroep ontving werden er in totaal vierendertig weerhouden voor de halve finale. Telkens zullen elf of twaalf artiesten aantreden en uit elke halve finale gaan dan vier nummers over naar de finale. In die finale komen bij die twaalf geselecteerden nog twee kandidaten met een wildcard. Zoals eerder werd meegedeeld zijn die wildcards weggelegd voor Julija Ritčik van 4Fun (ESF 2007) & Girma ("To my soul") en Aistė Pilvelytė (vorig jaar nog tweede in de nationale finale). Deze laatste zal een nummer zingen van een buitenlandse componist maar momenteel is nog niet bekend met welk nummer ze zal aantreden.

De vijftiende en laatste kandidaat is één van de niet-geselecteerden uit de halve finales die door een speciale jury wordt aangeduid en zo alsnog mag deelnemen aan de finale. Tijdens de halve finales ligt het lot van de kandidaten in handen van een vakjury (50%) en van de kijkers thuis (50%). Tijdens de finale zijn het enkel de kijkers thuis die door televoting zullen bepalen wie voor het land mag deelnemen aan één van de twee halve finales van het 53e Eurovisie Songfestival.

De vier shows komen allemaal vanuit de televisiestudio van de openbare omroep en zullen gepresenteerd worden door Rolandas Vilkončius. Tijdens de finale krijgt Rolandas opnieuw het gezelschap van Gabrielė Bartkutė. Net als vorig jaar kan men alle uitzendingen rechtstreeks volgen via het internet en wij duimen alvast voor Cisco Kid die dus morgen in de eerste halve finale zullen aantreden. (bron : LRT)

11-01-2008 om 11:08 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : vanavond bekendmaking leden vakjury Belgische selectie.

 Vanavond, voor aanvang van de tiende aflevering van 'Steracteur sterartiest' zal de openbare omroep (Eén) in Lint de namen bekendmaken van de leden van de vakjury voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het komende Eurovisie Songfestival.

Zoals we reeds begin deze week meldden zal voor het eerst in de geschiedenis van de Vlaamse selectie voor het liedjesfestival de kandidaat voor Belgrado enkel gekozen worden door televoting. Er zal echter ook een vakjury zijn maar die zal enkel adviserend optreden en de wildcards uitdelen. Wel is al bekend dat de jury net als tijdens 'Junior Eurosong 2007' uit drie leden zal bestaan.

Twee namen circuleren al een aantal dagen en dat zijn die van Kris Wauters, zelf ooit deelnemer aan het liedjesfestival met Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), en 'boeman' Marcel Vanthilt. Het derde lid van de vakjury zou een vrouw zijn. Het verlossende antwoord op alle vragen komen we dus later vandaag te weten.
(bron en logo : Eén)

11-01-2008 om 10:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : de liedjes voor de Finse selectie zijn bekend.

 De Finse nationale omroep (YLE) heeft vanochtend de titels van de nummers bekendgemaakt waarmee de twaalf artiesten zullen deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival.

De namen van de twaalf geselecteerden kennen we reeds sinds midden november en ook de indeling van de voorrondes werd toen reeds vastgelegd.

We zetten hieronder alles op een rijtje (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten) :

* Eerste voorronde : vrijdag 08 februari
(21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :

01. "Valaise yö" (tekst : Ilkka Vainio, Pertti Haverinen ; muziek : Pertti Haverinen) door Kari Tapio.
02. "Broken flower" (tekst en muziek : Hanna Marsh) door Hanna Marsh.
03. "Cupido" (tekst : Timo Löyvä ; muziek : Jukka Tanttari) door Movetron.
04. "Pleasure" (tekst en muziek : Crumbland) door Crumbland.

* Tweede voorronde : vrijdag 15 februari (21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :

01. "Milloin" (tekst : Kyösti Salokorpi ; muziek : Kerkko Koskinen) door Mikael Konttinen.
02. "Kanna minut" (tekst : Jippu ; muziek : Markus Koskinen) door Jippu.
03. "Battlefield of love" (tekst en muziek : Susan Nova) door Ninja.
04. "Jos en sua saa" (tekst en muziek : Kristian Meurman) door Kristian Meurman.

* Derde voorronde : vrijdag 22 februari (21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :

01. "Sinua varten" (tekst : Ilkka Vainio, Risto Asikainen ; muziek : Risto Asikainen) door Jenna.
02. "Virginia" (tekst : Anna Viitala ; muziek : Kerkko Koskinen) door Vuokko Hovatta.
03. "Can't save me" (tekst en muziek : Cristal Snow, Heikki Liimatainen, Jimi Constantine) door Cristal Snow.
04. "Missä miehet ratsastaa" (tekst en muziek : J. Ahola) door Teräsbetoni.

Ook voor de nationale selectie van dit jaar nodigde de nationale omroep opnieuw
platenmaatschappijen uit om kandidaten af te vaardigen en ook het aantal kandidaten dat ditmaal zal deelnemen is ongewijzigd. De procedure om het lied voor Belgrado te kiezen is enigzins gewijzigd. In tegenstelling tot de twee voorgaande jaren zullen de twaalf kandidaten nu slechts één nummer brengen in plaats van twee. Men stapt ook meteen af van vier voorrondes, nu zullen er drie voorrondes plaatsvinden met dus telkens vier kandidaten.

De nummers één en twee uit elke voorronde zijn rechtstreeks geplaatst voor de finale die op zaterdag 01 maart zal doorgaan. Net als in buurlanden Noorwegen en Zweden zal ook Finland dit jaar een herkansingsronde houden. In deze ronde treden de nummers drie en vier uit de voorrondes aan en de top twee gaat dan ook door naar de finale. Die herkansingsronde vindt net voor de finale plaats, dus ook op zaterdag 01 maart

De Finse omroep maakte vorige week reeds bekend dat de finale zal doorgaan in Helsinki. Na een afwezigheid van acht jaar keert men voor de finale dus terug naar de hoofdstad en meer bepaald naar het Kulttuuritalo waar eerder al vijf nationale finales werden gehouden (1979, 1982, 1988, 1989 en 1990). De drie voorrondes komen vanuit de Tohloppi TV-studio's in Tampere.

Jaana Pelkonen en Mikko 'Peltsi' Peltola De drie voorrondes alsook de finale zullen gepresenteerd worden door Jaana Pelkonen en Mikko 'Peltsi' Peltola. Jaana presenteerde reeds eerder de nationale selectie en was vorig jaar de gastvrouw tijdens het 52e Eurovisie Songfestival, gehouden in Helsinki. (bron en foto :
YLE)

11-01-2008 om 09:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond aftrap 'Melodi Grand Prix 2008' in Noorwegen.

 Vanavond wordt in Noorwegen de aftrap gegeven van de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival, beter gekend als 'Melodi Grand Prix 2008'. De Noren behouden dezelfde selectieprocedure als vorig jaar. Drie voorrondes met telkens zes kandidaten waarvan de nummers één en twee meteen doorstoten naar de finale in Oslo op zaterdag 09 februari aanstaande. Voor de nummers drie en vier is er nog niets verloren want zij kunnen via de herkansingsronde (op woensdag 06 februari) alsnog naar de finale gaan.

 De Noorse omroep (NRK) koos dit jaar voor slechts één presentator en de keuze viel op Per Sundnes. Hij zal dus de presentatie van alle voorrondes, de herkansingsronde en de finale voor zijn rekening gaan nemen.

De eerste halve finale vindt vanavond in Stavanger plaats (19.55-20.55) en komt rechtstreeks op het eerste Noorse net (herhaling zaterdag tussen 23.00 en middernacht op NRK3). Net als vorig jaar zijn de uitzendingen ook rechtstreeks te volgen via het internet (klik
hier).

* deelnemers eerste halve finale (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten)
:

 
01. "Lystgass" (tekst : Håkan Fjerdingen ; muziek : Terje Lennavik) door Podium.

 
02. "Andagazzi" (tekst : Ann-Mari Andersen ; muziek : Stein Austrud) door Ann-Mari Andersen.

 
03. "Colliding" (tekst en muziek : Per Kristian Ottestad en Nate Campany) door Nicholas Carlie.

 
04. "Don't stop the music" (tekst : Hannah Robinson ; muziek : Fred Ball) door Michelle.

 
05. "Hold on" (tekst : Jan Groth ; muziek : Svein Gundersen en Anne Beathe Gundersen) door Tinkerbells.

 
06. "Am I supposed to love again" (tekst : Laila Samuelsen ; muziek : Anne Takle) door Veronica Akselsen.

In dit rijtje van namen vinden we één artiest terug die reeds eerder deelnam aan de Noorse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Veronica Akselsen wist het twee jaar geleden met "Like the wind" tot de finale te schoppen maar daar overleefde ze de eerste stemronde niet. (bron en foto's :  
NRK)

11-01-2008 om 00:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : Daisy Thys of Guillaume Devos eindigt als vijfde.

 Vanavond vindt de tiende aflevering plaats van de tweede reeks van 'Steracteur sterartiest'. Net als tijdens de eerste editie gaan dertien bekende Vlaamse acteurs en actrices een muzikale strijd aan. Vorige week moest Geert Hunaerts als achtste de wedstrijd verlaten en mocht hij in de vakjury zetelen. Zijn wildcard schonk hij toen aan Eline De Munck die daarmee meteen zeker was van een plaats in de aflevering van vanavond. Aan het einde van de uitzending stuurden de kijkers twee kandidaten door naar de volgende ronde maar voor Daisy Thys of Guillaume Devos kan dit muzikale avontuur er na negen afleveringen opzitten, de afvaller van vanavond eindigt meteen op de vijfde plaats. Wie van beiden het strijdtoneel zal moeten verlaten weten we straks aan het begin van deze aflevering. Dan zal de naam van de afvaller worden bekendgemaakt en mag de overblijver meteen van start gaan met het zingen van zijn/haar nummer.



De acteurs kregen aan het eind van de uitzending van vorige week ook te horen met welke nummers ze deze week zullen aantreden. Wij zetten alles hieronder nog eens op een rijtje.

De liedjes voor vanavond :

01. Daisy Thys : "I try" van Macy Gray.
OF :
01. Guillaume Devos : "Mr. Bojangles" van Robbie Williams.

02. Mark Tysmans : "I want to break free" van Queen.
03. Eline De Munck : "I don't need a man" van The Pussycat Dolls.
04. Free Souffriau : "Dancing queen" van ABBA (MF 1973, ESF 1974).

Verder moeten de vier overblijvende steracteurs vanavond net als vorige week een tweede nummer brengen en ditmaal geheel unplugged, dit zijn de opdrachten die ze van de jury kregen :

01. Daisy Thys : "Tainted love" van Soft Cell.
OF :
01. Guillaume Devos : "It's my life" van Bon Jovi.

02. Mark Tijsmans : "Grace Kelly" van Mika.
03. Eline De Munck : "I just want to make love to you" van Etta James.
04. Free Souffriau : "Lady Marmelade" van Labelle.

Steracteur sterartiest 2 Heb je de vorige afleveringen gemist of wil je alle nummers nog eens herbekijken dat kan op de 
website van het programma, voor de video's van de nummers klik je hier. De tiende aflevering van deze tweede reeks van 'Steracteur sterartiest' kan je vanavond bekijken vanaf 20.35 op Eén. (bron en foto's : Eén)

11-01-2008 om 00:04 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs