Belgrado 2008 : Finse nationale finale op 01 maart in Helsinki.
Volgende week vrijdag (11 januari) zal de Finse nationale omroep (YLE) de titels van de nummers bekendmaken waarmee de twaalf artiesten zullen deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival.
De namen van de twaalf geselecteerden kennen we reeds sinds midden november en ook de indeling van de voorrondes werd toen reeds vastgelegd.
We geven hieronder de indeling van die drie voorrondes mee :
* Eerste voorronde : vrijdag 08 februari (21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :
01. Kari Tapio. 02. Hanna Marsh. 03. Movetron. 04. Crumbland.
* Tweede voorronde : vrijdag 15 februari (21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :
01. Mikael Konttinen. 02. Jippu. 03. Ninja. 04. Kristian Meurman.
* Derde voorronde : vrijdag 22 februari (21.00-21.50 plaatselijke tijd, 20.00-20.50 Belgische tijd) :
Ook voor de nationale selectie van dit jaar nodigde de nationale omroep opnieuw platenmaatschappijen uit om kandidaten af te vaardigen en ook het aantal kandidaten dat ditmaal zal deelnemen is ongewijzigd. De procedure om het lied voor Belgrado te kiezen is enigzins gewijzigd. In tegenstelling tot de twee voorgaande jaren zullen de twaalf kandidaten nu slechts één nummer brengen in plaats van twee. Men stapt ook meteen af van vier voorrondes, nu zullen er drie voorrondes plaatsvinden met dus telkens vier kandidaten.
De nummers één en twee uit elke voorronde zijn rechtstreeks geplaatst voor de finale die op zaterdag 01 maart zal doorgaan. Net als in buurlanden Noorwegen en Zweden zal ook Finland dit jaar een herkansingsronde houden. In deze ronde treden de nummers drie en vier uit de voorrondes aan en de top twee gaat dan ook door naar de finale. Die herkansingsronde vindt net voor de finale plaats, dus ook op zaterdag 01 maart.
De Finse omroep maakte eerder vandaag bekend dat de finale zal doorgaan in Helsinki. Na een afwezigheid van acht jaar keert men voor de finale dus terug naar de hoofdstad en meer bepaald naar het Kulttuuritalo waar eerder al vijf nationale finales werden gehouden (1979, 1982, 1988, 1989 en 1990). De drie voorrondes komen vanuit de Tohloppi TV-studio's in Tampere.
De drie voorrondes alsook de finale zullen gepresenteerd worden door Jaana Pelkonen en Mikko 'Peltsi' Peltola. Jaana presenteerde reeds eerder de nationale selectie en was vorig jaar de gastvrouw tijdens het 52e Eurovisie Songfestival, gehouden in Helsinki. (bron en foto : YLE)
De correctionele rechtbank van Antwerpen heeft ex-Miss België en Eurosongkandidate Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) vandaag in beroep veroordeeld tot een rijverbod van vijftien dagen en een boete van 330 . De politie had het 30-jarige fotomodel uit Mol in 2006 betrapt toen ze aan een snelheid van 140 km/u over de Noorderlaan in Antwerpen scheurde, waar je eigenlijk maar 70 km/u mag rijden.
De politierechter had Dexters vorig jaar vrijgesproken, omdat de snelheidsmeter in het politievoertuig niet geijkt was. De rechter in beroep oordeelde echter dat zelfs zonder ijking en rekening houdende met een ruime foutmarge ze nog altijd meer dan 100 km/u gereden had, wat van een "gevaarlijk en roekeloos rijgedrag" getuigt. (bron : Belga, foto : VTM)
Belgrado 2008 : nummers Tsjechische selectie staan online.
Gisteren maakte de Tsjechische openbare omroep de namen van de tien kandidaten bekend die later deze maand zullen deelnemen aan de nationale selectie, beter bekend als 'Eurosong'.
Sinds vandaag kan je alvast kennismaken met de inzendingen en wie de nummers al eens wil beluisteren kan dat meteen via deze link.
* de tien kandidaten voor 'Eurosong 2008' :
01. "Benga beating" door Gipsy.cz. 02. "Have some fun" door Tereza Kerndlová. 03. "Józef, mój kochany" door Čechomor. 04. "Pick a star" door Sámer Issa. 05. "Don't leave me" - L.B.P.. 06. "Dalí den přijde" door Temperamento. 07. "Another chance" door Le Monde. 08. "Two sides" door Toxique. 09. "Partir et revenir" door Iva Frühlingová. 10. "Holiday" door Daniel Nekonečný.
Op zaterdag 26januari zal uit één van deze tien tijdens een nationale finale de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival worden gekozen. Ondanks één schamel puntje, en een allerlaatste plaats tijdens het festival van vorig jaar, neemt Tsjechië dit jaar opnieuw deel aan het liedjesfestival. Vanaf vandaag kan er ook reeds gestemd worden door televoting en door stemming op het internet. (bron : ČT)
Newsroom : Belle Perez gaat druk voorjaar tegemoet.
Vorige week donderdag sloot Belle Perez (Eurosong 1999-2006) in Brugge het Belgische luik van haar theatertour 'Gipsy' af, maar van rusten zal er de komende dagen, weken en maanden alvast niet veel in huis komen. De agenda voor 2008 begint stilaan vol te raken en vooral de eerste maanden kondigen zich bijzonder druk aan.
Zo is er het 'tweede luik' van de Gipsy-tour, met maar liefst 37 theaterconcerten in Nederland tussen aanstaande dinsdag (08 januari) en maandag 21 april. Negen van die concerten zijn nu reeds volledig uitverkocht.
Eind deze maand en begin volgende maand staat de concertreeks 'Vrienden van Amstel Live' op de planning : een jubileumfeest in Ahoy' in Rotterdam waar ze op het podium zal staan tussen andere toppers als Normaal, Acda en de Munnik, De Dijk en Rob de Nijs (NSF 1969).
Vanaf april wordt het dan uitkijken naar het nieuwe album dat zal gelanceerd worden met een groot concert in de Antwerpse Lotto Arena en dit op zaterdag 28 juni. Wie deze avond wil meemaken kan nu reeds kaartjes aanschaffen en dat kan via deze link. De prijs van de tickets werd vastgesteld op 27,50 32,50 en 37,50 .
En over de plannen voor de tweede helft van het jaar zal binnenkort meer nieuws verschijnen. (bron : websiteBelle)
Belgrado 2008 : deadline in Polen vandaag afgelopen.
Vandaag liep in Polen de deadline af voor het insturen van nummers voor 'Piosenka dla Europy 2008', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Die nationale selectie zal eind volgende maand, op zaterdag 23 februari eerstkomende, plaatsvinden.
Aanstaande maandag, 07 januari, zal de nationale omroep de namen van de geselecteerde kandidaten wereldkundig maken. In totaal zullen minstens tien kandidaten aan de nationale finale deelnemen maar TVP behoudt het recht om daar nog drie wildcards aan toe te voegen.
Deze wildcards zullen echter aan professionele artiesten worden toegekend. Tijdens de nationale finale zullen een vakjury en de kijkers thuis (door televoting) bepalen wie er namens het land mag deelnemen aan één van de twee halve finales (dinsdag 20 of donderdag 22 mei) van de 53e editie van het jaarlijkse liedjesfestival. (bron en logo : TVP)
Belgrado 2008 : Hind nog steeds op zoek naar festivalnummer.
Hind, de zangeres die voor Nederland zal deelnemen aan de volgende editie van het Eurovisie Songfestival is nog steeds op zoek naar een inzending voor het liedjesfestival. Dat zegt ze vandaag in een interview met het AD (Algemeen Dagblad).
Momenteel zijn haar dagen gevuld met tv-optredens en interviews want het Songfestival zorgt natuurlijk voor heel veel aandacht. Nochtans deed Nederland het de laatste jaren niet goed en dit vooral door de Oostbloklanden en hun vermeende vriendjespolitiek. "Natuurlijk, ons land heeft het niet best gedaan de laatste jaren. De reden dat ik er toch weer vertrouwen in heb ? Het systeem zit dit jaar anders in elkaar. Zo zijn er twee halve finales en heeft de jury de beschikking over een wildcard, waardoor ze iemand die niet door het publiek wordt gekozen toch nog een finaleplek kunnen gunnen" zegt de zangeres.
Met Edsilia Rombley (ESF 1998-2007) heeft Hind er ook nog uitgebreid over gepraat. "Ze is al snel gesneuveld, maar heeft geen spijt van haar deelname. Je moet er toch weer vol voor gaan, geloven in je eigen kunnen."
Een nummer voor Belgrado is er echter nog niet op dit ogenblik en alles staat of valt met het liedje. "Op mijn website staat een oproep, ik vraag alle liedjesschrijvers om mij iets te sturen. Het heeft tot nu toe nog niet hét nummer opgeleverd. Maar ik ga ook zelf aan de slag. Ik raak steeds meer bedreven in het componeren, maar heb wel feedback nodig van vakmensen met meer ervaring." Naast haar Eurovisiedeelname zal de zangeres dit jaar ook weer een theatertournee gaan doen en daar komen we zeker nog op terug in 'Een avondje uit'. (bron : AD)
Belgrado 2008 : tien kandidaten Tsjechische selectie bekend.
Eergisteren, de laatste dag van 2007, brachten we reeds een aantal namen van kandidaten die zouden deelnemen aan de Tsjechische nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. De openbare omroep (ČT) heeft vandaag reeds de namen van de tien kandidaten wereldkundig gemaakt die later deze maand zullen strijden om het ticket richting Servische hoofdstad Belgrado.
* de tien kandidaten voor 'Eurosong 2008' :
01. "Benga beating" door Gipsy.cz. 02. "Have some fun" door Tereza Kerndlová. 03. "Józef, mój kochany" door Čechomor. 04. "Pick a star" door Issa Sámer. 05. "Don't leave me" - L.B.P.. 06. "Dalí den přijde" door Temperamento. 07. "Another chance" door Le Monde. 08. "Two sides" door Toxique. 09. "Partir et revenir" door Iva Frühlingová. 10. "Holiday" door Daniel Nekonečný.
Op zaterdag 26januari zal uit één van deze tien tijdens een nationale finale de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival worden gekozen. Ondanks één schamel puntje, en een allerlaatste plaats tijdens het festival van dit jaar, neemt Tsjechië dit jaar opnieuw deel aan het liedjesfestival. Vanaf morgen kan er ook reeds gestemd worden door televoting en door stemming op het internet. Voor L.B.P., Issa Sámer en Gypsy.cz is het het meteen de tweede maal dat ze geselecteerd zijn voor de nationale selectie. (bron : ČT)
Belgrado 2008 : Wit-Russische finale op maandag 21 januari aanstaande.
Over iets minder dan drie weken, op maandag 21 januari om precies te zijn, vindt in Wit-Rusland de finale plaats van 'Eurofest', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Op vrijdag 21 december jongstleden vond reeds een halve finale plaats met vijftien kandidaten en daarin werden door een vakjury en televoting vier kandidaten gekozen die zullen strijden om het Wit-Russische ticket richting Servische hoofdstad.
Wij zetten de vier finalisten hieronder nog eens op een rijtje en tussen dit viertal zit dus de kandidaat die ofwel op dinsdag 20 mei ofwel op donderdag 22 mei mag deelnemen aan één van de twee halve finales van het 53e Eurovisie Songfestival.
* de vier finalisten :
01. "I can't live without you" (tekst : M. Khaidbaeva en G. Galushko ; muziek : G. Abasova) door Gunesh. 02. "Hasta la vista" (tekst : E. Melnik ; muziek : T. Demchuk) door Ruslan Alekhno. 03. "Do you believe" (tekst : V. Kariakin ; muziek : D. Kariakin) door Litesound. 04. "Girl of three thousand years" (tekst en muziek : Stasya) door Po Glazam.
Zoals steeds mogen de artiesten tijdens de finale aantreden met een ander (nieuw) nummer dan het nummer waarmee ze tijdens de halve finale aantraden. (bron : TVR)
Junior Eurosong 2008 : inschrijven voor de Vlaamse selectie kan nog tot en met midden februari.
Wil ook jij in de voetsporen treden van X!nk (2003), Thor (2006) of Trust, de kandidaten van vorig jaar, waag dan NU je kans en schrijf je in voor 'Junior Eurosong 2008' ! Wie weet sta jij eind dit jaar wel op het podium van het volgende Junior Songfestival dat op het eiland Cyprus zal worden gehouden op zaterdag 22 november.
Al wat je daarvoor moet doen is het inschrijvingsformulier correct invullen en terugsturen, met je liedje uiteraard. Niet twijfelen : gewoon doen !
VOORWAARDEN OM GELDIG DEEL TE KUNNEN NEMEN :
* Je bent tussen 10 en 15 jaar. Je bent met andere woorden geboren tussen 23 november 1992 en 22 november 1998. * Je hebt de Belgische nationaliteit of je woont minstens 2,5 jaar officieel in ons land. * Je schrijft je in met een liedje dat je zelf geschreven hebt (tekst én muziek of tekst én melodie) : je kiest dus geen liedje dat iemand anders geschreven heeft of dat al bestaat. Je liedje moet nieuw zijn. * Je liedje moet in het Nederlands gezongen en geschreven zijn. Engelse teksten worden niet toegelaten ! * Je hebt nog geen platencontract en je hebt nog geen cd professioneel op de markt gebracht en je zult dat ook niet doen tot de internationale finale op 22 november 2008. * Je kunt je liedje alleen zingen of in groep. Een groep mag maximaal 8 personen op het podium tellen en iedereen moet voldoen aan de inschrijvingsvoorwaarden. * De schrijver(s) van de tekst en de muziek moeten ook deelnemen aan het optreden. * Je ontvangt geen vergoeding voor je deelname aan 'Junior Eurosong'. * Je bent minderjarig, dus je ouders moeten akkoord gaan met je deelname aan 'Junior Eurosong'. * Je kan je inschrijven tot Valentijnsdag 14 februari 2008 om 18.00 uur (uiterste postdatum is dus 14 februari). Heb je nog vragen dan kan je een mailtje sturen naar junioreurosong@een.be.
HOE MOET JE JE INSCHRIJVEN ?
Voldoe je aan alle inschrijvingsvoorwaarden ? Download hier dan het formulier, print het af en vul het in. Stuur het formulier samen met :
* de opname van je liedje op cd of audiocassette; * een kopie van de voor- en achterkant van je identiteitskaart; * twee kleurenfoto's.
naar : Eén, Junior Eurosong, lokaal 2L57, 1043 Brussel.
Gouden tip : Als je de envelop aangetekend verstuurt, weet je zeker dat je inschrijving ons zal bereiken ! Alle informatie wordt vertrouwelijk behandeld en niet doorgegeven aan derden. Bovenstaande inschrijvingsvoorwaarden zijn onderhevig aan veranderingen in het overkoepelende EBU-reglement.
Voor meer informatie verwijzen we je naar de website van Eén. (bron en foto : Eén)
Belgrado 2008 : Kroatië gaat nu toch voor halve finale en finale van 'Dora 2008'.
Afgelopen zondag berichtten we nog dat de Kroatische nationale omroep (HRT) het format voor 'Dora 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival, lichtjes had aangepast. Zo komen er twee in plaats van de oorspronkelijk zes geplande shows van 'Ususret Dori', en dit op zaterdag 09 februari en zaterdag 16 februari eerstkomende. Daags voor de finale van 'Dora 2008' komt er nu toch een halve finale met de veertien kandidaten uit de open inschrijving. Die veertien kandidaten maken dus op vrijdag 22 februari onder elkaar uit wie er naar de finale zal doorstoten. Zes van de gelukkigen strijden dan op zaterdag 23 februari (Opatija) samen met de tien nummers van de uitgenodigde componisten voor het ticket richting Belgrado.
De nationale omroep heeft intussen reeds de veertien kandidaten uit de open inschrijving bekendgemaakt en daarnaast maakte ze ook nog eens de namen van vier reservekandidaten bekend.
* De veertien kandidaten die deelnemen aan de halve finale van 'Dora 2008' (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten) :
01. "Kai mi" (tekst en muziek : Fedor Boić) door Vlatka Grakalić. 02. "Idi leđa mi okreni" (tekst : Darus Despot ; muziek : Marino Mahić) door Martina. 03. "Gdje je scre tu je dom" (tekst : Silvio Pasarić ; muziek : Antonija ola, Silvio Pasarić) door Antonija ola. 04. "Romanca" (tekst en muziek : Miran Hadi Veljković) door Kraljevi Ulice & 75 Cents. 05. "Dotakni zvijezde" (tekst : Srđan Sekulović ; muziek : Zoran Jeager, Srđan Sekulović) door Danijela Pintarić. 06. "Lako zaljubljiva" (tekst : Fayo ; muziek : Branimir Mihaljević) door Maja uput. 07. "Tvoje oko za more duboko" (tekst en muziek : Ivo Mikulčin) door Bonaca & Nera. 08. "Kakav tuan kraj" (tekst : Ivana Radovniković ; muziek : Stjepan Marković) door Ivana Radovniković. 09. "Za tobom luda" (tekst : Nenad Ninčević ; muziek : Joko Banov) door Zorica Konda. 10. "Anđeo" (tekst en muziek : Emilija Kokić) door Emilija Kokić (ESF 1989). 11. "Ja san umra za ljubav" (tekst : Nenad Ninčević ; muziek : Miro Buljan) door Đani Stipaničev. 12. "Sanjam" (tekst : Fayo ; muziek : Andrej Baa) door Ivo Gamulin Gianni. 13. "Iskoči sa mnom iz jurećeg vlaka" (tekst : Mario Vukelić ; muziek : Marko Tomasović) door Ibrica Jusić. 14. "Ne razumijemo se" (tekst en muziek : Vedran ilipetar) door Mor Roll.
* De vier reseservekandidaten :
01. "Spoznaja" (tekst : Luka Bulić ; muziek : Mateo Martinović) door Luka Bulić. 02. "Prijateljstvo" (tekst : Robert Pilepić ; muziek : Duko Rapotec) door Leonora Surian. 03. "Bure i plime" (tekst en muziek : Robert Jaman) door Vlatka Kopić Tena en Robert Jaman. 04. "Moja presuda" (tekst en muziek : Matko imac) door Lite Motive.
Uit deze veertien kandidaten zullen een vakjury (50%) en de kijkers thuis door televoting (50%) dus zes kandidaten kiezen die op zaterdag 23 februari in Opatija zullen gaan strijden voor het Kroatische ticket richting Servië.
* Een aantal namen van de tien rechtstreeks geplaatste finalisten is reeds bekend (tussen haakjes de namen van de componisten) :
01. Giuliano (Miro Buljan). 02. Maja Blagdan (Nenad Ninčević)(ESF 1996). 03. Ivana Banfić (Ante Pecotić). 04. Hari Rončević (Hari Rončević). 05. Tamara Obrovac (Tamara Obrovac). 06. Alen Islamović (Rajko Dujmić). 07. Leteći Odred (Denis Dumančić). 08. OK Band (Miroslav koro). 09. kandidaat nog niet bekend (Husein Hasanefendić). 10. kandidaat nog niet bekend (Jasenko Houra).
We dienen hierbij wel aan te stippen dat de Kroatische omroep deze namen nog niet heeft bevestigd, maar volgens Eurovision-Croatia zouden deze artiesten de nummers, van de door de nationale omroep gevraagde componisten, ten gehore brengen. (bron : HRT, Eurovision-Croatia ; logo HRT)
Ook wij hebben het nieuwe jaar gisteren feestelijk ingezet. Maar vanaf vandaag is het opnieuw 'business as usual'. We willen van deze gelegenheid nog éénmaal gebruik maken om al onze bezoekers te bedanken die het afgelopen jaar één maar meestal meerdere malen ons bezochten om op de hoogte te blijven van alles wat van zeer nabij of iets verder te maken heeft met het grootste liedjesfestival ter wereld, het Eurovisie Songfestival.
Het gloednieuwe jaar 2008 wordt ook voor ons opnieuw een druk jaar. Begin vorige maand gingen we ons derde levensjaar in en dus mag je de komende dagen, weken en maanden weer meer van hetzelfde verwachten, 'never change a winning team' zal het komende jaar meer dan ooit ons motto zijn en blijven. Ook de komende twaalf maanden hopen we steeds kort op de bal te spelen, dat zijn we immers aan U, onze trouwe bezoekers, meer dan ooit verplicht.
Wat mag je het komende jaar van ons verwachten ?
De reeds vertrouwde rubrieken keren vanaf volgend weekend weer terug :
* elke zaterdag krijg je 'Vers van de pers', waarin we het nieuwste werk in binnen- en buitenland weer zullen belichten. * elke maandag, woensdag en vrijdag krijg je 'Een avondje uit' waarin we concerten en optredens van dichterbij bekijken.
Verder houden we je dagelijks op de hoogte van al het festivalnieuws dat er te rapen valt en volgen we oud-deelnemers van naderbij en we broeden ook op een aantal nieuwe items, maar daarover krijg je ten gepaste tijde meer informatie over.
En de komende weken (tot midden maart) ligt de nadruk op de diverse selecties in de deelnemende landen die we van heel nabij zullen gaan volgen en in eigen land ligt natuurlijk de nadruk op 'Eurosong 2008', dat eind deze maand van start gaat en waarin de Belgische kandidaat voor Belgrado zal worden gekozen.
Ook dit jaar zijn er meer dan 2008 redenen om Twelve Points...Douze Points... meer dan eens een bezoekje te brengen !
De redactie wenst alle bezoekers een fantastisch en hopelijk vredevol 2008 toe. Wij willen op deze eerste dag van het nieuwe jaar van de gelegenheid gebruik maken om de duizenden en duizenden bezoekers te bedanken die onze site het afgelopen jaar bezochten. We mochten de voorbije twaalf maanden een stijging van ons bezoekersaantal noteren van maar liefst 38%.
Onze wens voor het komende jaar is dat we U de komende 366 dagen meermaals mogen begroeten.
Wij van onze kant beloven dat we de komende dagen, weken en maanden opnieuw dagelijks ons beste beentje zullen voorzetten om U zo snel en accuraat mogelijk te berichten over alles wat op één of andere manier te maken heeft met het Eurovisie Songfestival, nog steeds het grootste liedjesfestival ter wereld en dat al meer dan een halve eeuw lang.
'Jaaroverzicht 2007' : terugblik op november en december (deel 6).
Sinds tweede kerstdag blikken we in zes afleveringen terug op het bijna voorbije jaar 2007. We zitten al volop in de voorbereiding naar het komende Eurovisie Songfestival, dat voor het eerst zal gehouden worden in de Servische hoofdstad Belgrado en waaraan voor het eerst ook een recordaantal van 43 landen zullen deelnemen. Dat werd allemaal wat te veel voor één halve finale en één finale, vandaar dat we volgend jaar voor het eerst twee halve finales krijgen.
Maar voor wij al onze pijlen opnieuw richten op mei 2008 kijken wij vandaag in het zesde en laatste deel nog eens terug op het jaar 2007 en meer bepaald naar de maanden november en december.
Ook deze laatste twee maanden van het jaar viel er weer heelwat nieuws te rapen. Begin november raken meer details bekend over het opzet van een 'vernieuwde' Ierse nationale finale (archief) en in Israël lijken de oud-Idoolkandidaten niet echt geïnteresseerd om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival (archief). In Bosnië-Herzegovina wordt bekendgemaakt dat de inzending voor Belgrado zal worden voorgesteld op zondag 02 maart 2008 (archief). De Zwitserse zangeres Gunvor (ESF 1998) wil opnieuw naar het festival maar dan niet voor haar eigen land (archief) en de Spaanse zangeres Gisela zou voor Andorra naar de Servische hoofdstad afreizen volgens de eerste geruchten (archief). En na het neen van Gerard Joling (ESF 1988) zou zangeres Hind de Nederlandse kandidaat worden voor het Eurovisie Songfestival (archief).
In eigen land raakt bekend dat B-Jorn (archief) en het schlagerduo Patrick & Carina (archief) zich kandidaat hebben gesteld voor 'Eurosong 2008'. Slowakije zal volgend jaar niet terugkeren naar het liedjesfestival (archief) en de Noorse selectie zal van start gaan in Stavanger (archief). Op veertien november maken twee landen hun kandidaat voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival bekend : Boaz Mauda (winnaar van de plaatselijke 'Idool'wedstrijd dit jaar) zal de Israëlische eer gaan verdedigen (archief) en zangeres Sirusho mag hetzelfde gaan doen voor haar thuisland Armenië (archief). Een dag later maakt de Finse nationale omroep de kandidaten voor de nationale selectie bekend (archief). Oostenrijk laat dan weten dat het volgend jaar niet van de partij zal zijn (archief) en de Belgische kandidaat voor Belgrado zullen we pas op zondag 09 maart kennen (archief).
Uiteindelijk wordt de knoop doorgehakt en zullen beide halve finales van het 53e Eurovisie Songfestival niet op hetzelfde tijdstip plaatsvinden, de eerste halve finale zal doorgaan op dinsdag 20 mei en twee dagen later, op donderdag 22 mei, vindt dan de tweede halve finale plaats (archief). In eigen land sturen 'Idool'runner-up Esther en David Davidse een nummer in voor de nationale selectie (archief). Volgens Bearforce1 gaat Hind voor Nederland naar het Eurovisie Songfestival en dat wordt daags nadien ook door de Nederlandse omroep bevestigd (archief). In Malta blijven er na een eerste selectieronde nog 36 nummers over (archief). Ook deze maand worden er in Bulgarije opnieuw drie kandidaten gekozen voor de halve finale (archief) en ook IJsland blijft verder op zoek gaan naar finalisten (archief).
Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002) heeft geen nummer ingestuurd voor 'Eurosong 2008', Jan Schepens (Eurosong 2002) heeft er daarentegen twee ingestuurd (archief). Zwitserland stuurt Paolo Meneguzzi naar de Servische hoofdstad alwaar hij met een romantische ballade zal aantreden (archief). In eigen land loopt op 23 november de deadline af en de openbare omroep ontvangt zo'n 450 inzendingen, Het Laatste Nieuws bevestigt nogmaals de kandidaturen van David Davidse en Geena Lisa maar andere namen die circuleren zijn die van Hadise en oud-deelnemers Tanja Dexters (Eurosong 2002) en Brahim (Eurosong 2006)(archief). Jeason Herfs (Eurosong 2006) stuurt maar liefst 24 nummers in voor de nationale selectie, later zal blijken dat geen enkel nummer weerhouden werd (archief). Andere artiesten die een nummer hebben ingestuurd zijn Whoopz! (archief), Tess Goossens en La Sakhra (Eurosong 1993-1999-2006)(archief). Eind november maakt de Estse nationale omroep de kandidaten bekend die zullen deelnemen aan 'Eurolaul 2008', de nationale selectie (archief).
Begin december raakt bekend dat ook Payphone (archief) en Ardei (archief) een nummer hebben ingestuurd voor 'Eurosong 2008'. Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002) is opnieuw zwanger (archief) en brengt samen met Debby & Nancy een kerstsingle op de markt (archief). Dean wint de tweede reeks van 'Sterren op het ijs', oud-Eurosongdeelneemster Katerine (2002-2006) eindigt verdienstelijk tweede (archief). Monaco zal volgend jaar, voor het tweede jaar op rij, niet op het festivalpodium aanwezig zijn (archief). Op Sinterklaasdag maakt de Deense omroep de kandidaten bekend voor 'Dansk Melodi Grand Prix 2008' (archief) en ook de Zweedse omroep maakt de namen bekend van 28 van de 32 kandidaten voor 'Melodifestivalen 2008' (archief). De Letse kandidaten voor de nationale selectie worden bekendgemaakt (archief) en de Andorrese omroep bevestigt de deelname van zangeres Gisela (archief).
Wit-Rusland wint het Junior Eurovisie Songfestival 2007, ons land eindigt op een vijftiende plaats (archief). In Rusland gaan ze opnieuw voor een nationale finale om de kandidaat aan te duiden voor het Eurovisie Songfestival (archief) en Mor v Ötesi gaat voor Turkije naar het liedjesfestival (archief). In eigen land wacht ook Katy Satyn af of ze bij de geselecteerden zit voor 'Eurosong 2008' (archief). Volgens Het Laatste Nieuws zou Tess Goossens een duet zingen met Xander de Buisonjé maar deze ontkent dan het nieuws op zijn website (archief). Albanië stuurt Olta Boka naar Belgrado (archief) en in IJsland zijn elf van de twaalf finalisten bekend (archief).
Op maandag 17 december maakt de openbare omroep de namen van de twintig kandidaten bekend die een kans maken om ons land te gaan vertegenwoordigen tijdens de halve finale van het 53e Eurovisie Songfestival (archief). Geena Lisa, Tanja Dexters, Betty en een lading Idolen zitten in Belgische selectie (archief), Tanja Dexters zingt trouwens een nummer van Thomas G:son (archief). In Griekenland komt er opnieuw een nationale selectie met drie kandidaten (archief), Tsjechië kiest eind januari (archief) en de Noorse omroep maakt de eerste lading namen bekend voor 'Melodi Grand Prix 2008' (archief).
Oekraïne kiest voor zangeres Ani Lorak (archief), in Wit-Rusland maken nog vier kandidaten kans op het ticket richting Servische hoofdstad (archief) en in Bulgarije is het deelnemersveld voor de halve finale bekend (archief). Daags voor Kerstmis maakt de Servische omroep de kandidaten voor de nationale selectie bekend (archief) en in Bosnië-Herzegovina wachten ze niet tot maandag 21 januari om de kandidaat voor Belgrado voor te stellen, de kogel is er snel door de kerk dat Laka naar Servië mag afreizen (archief). De Noorse omroep maakt op de laatste vrijdag van het jaar de namen van de kandidaten bekend die zullen deelnemen aan de tweede voorronde van 'Melodi Grand Prix 2008' (archief). En op de laatste dag van het bijna afgelopen jaar 2007 raken een aantal namen bekend van eventuele deelnemers aan de Tsjechische nationale selectie (archief) en maakt de Georgische nationale omroep bekend dat we op zaterdag 01 maart de kandidaat voor Belgrado zullen kennen (archief).
Met dit zesde deel van ons jaaroverzicht zijn we meteen ook toegekomen aan ons laatste nieuwsbericht van 2007. Vanaf straks, dinsdag 01 januari 2008, gaan wij er weer 366 dagen volop tegen aan om U zo snel mogelijk al het Songfestival nieuws te bezorgen.
Onze vorige bijdragen van het 'Jaaroverzicht 2007' kan je via de links hieronder nog eens nalezen :
afl. 1 : januari - februari. afl. 2 : maart - april. afl. 3 : mei - juni. afl. 4 : juli - augustus. afl. 5 : september - oktober.
Eurosong 2008 : nieuwe single Brahim komt er binnenkort aan.
Brahim start het nieuwe jaar met de release van een nieuwe single. Begin volgende maand zal "Do like you" in de platenzaken liggen. Daarnaast is de zanger ook geselecteerd voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival.
Op zondag 27 januari eerstkomende zal hij tijdens de eerste voorronde het nummer "What I like about you" brengen. Voor dat nummer werkte hij samen met Alan Glass, een Amerikaan die reeds nummers voor Aretha Franklin schreef. Het is trouwens niet de eerste maal dat hij deelneemt aan de nationale selectie. Vorig jaar, tijdens 'Eurosong 2006' wist hij het met "P.O.W.E.R." tot de finale te schoppen alwaar hij op een vierde plaats strandde.
Net als dit jaar zal Brahim ook volgend jaar één van de ambassadeurs zijn van de 'Damiaanactie', hij is hiervoor naar Lubumbashi gereisd en blikte voor Ketnet een leuke reportage in die je volgende maand op de jongerenzender kan bekijken. Tot slot geven we ook nog mee dat hij volop bezig is met de voorbereidingen om te gaan touren met zijn live-band. Meer informatie over de tourdata krijg je op zijn website of zijn MySpace-pagina. (bron : nieuwsbrief Brahim ; foto : Eén)
Belgrado 2008 : Georgische inzending bekend op zaterdag 01 maart aanstaande.
Dat Georgië volgend jaar opnieuw zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival was al een tijdje bekend. In tegenstelling tot dit jaar gaat de nationale omroep GPB over tot een nationale selectie met in totaal twaalf kandidaten.
De namen van die kandidaten werden reeds eerder bekendgemaakt en zonet raakte bekend dat de nationale finale op zaterdag 01 maart eerstkomende zal doorgaan in de hoofdstad Tbilisi. Die avond komen we tijdens een speciaal galaconcert te weten wie er het land zal mogen vertegenwoordigen tijdens één van de twee halve finales (dinsdag 20 en donderdag 22 mei) van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival.
Eerder dit voorjaar mocht zangeres Sopho Khalvashi het land vertegenwoordigen tijdens het jaarlijkse liedjesfestival. Met "Visionary dream" (oorspronkelijke titel "My story") strandde ze in de Finse hoofdstad Helsinki op een twaalfde plaats in de finale. (bron : GPB)
Belgrado 2008 : al een aantal kandidaten in Tsjechië bekend ?
Eind volgende maand, meer bepaald op zaterdag 26januari, kiezen de Tsjechen tijdens een nationale finale de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Ondanks één schamel puntje en een allerlaatste plaats tijdens het festival van dit jaar, neemt Tsjechië volgend jaar voor de tweede maal deel aan het liedjesfestival.
Aanstaande donderdag, 03 januari, zal de Tsjechische omroep ČT de namen van de tien kandidaten bekendmaken die zullen deelnemen aan 'Eurosong'. Vanaf dat ogenblik kan er ook reeds gestemd worden door televoting en door stemming op het internet.
De voorbije dagen circuleerden al een aantal namen van kandidaten die geselecteerd werden door de nationale omroep. Zo zou de folkgroep Čechomor deelnemen met het liedje "Józef, mój kochany". Ook L.B.P. en Gypsy.cz zouden deze keer opnieuw van de partij zijn, en het zou meteen hun tweede deelname worden aan de nationale selectie. Andere namen die reeds vielen zijn die van Iva Frühlingová, Tereza Kerndlová en Toxique. Meer nieuws volgt alvast later deze week. (bron : Blesk.cz)
Eurosong 2008 : drukke tijden voor de Cappaert-zussen (A Butterfly Mind).
Afgelopen zaterdag kon je tijdens de VTM 'Winter Muziekspecial' nog kennismaken met de nieuwe single van A Butterfly Mind. "Nickel in my pocket" is meteen ook de voorbode van een eerste album van de zusjes Annelies en Sarah Cappaert.
En dat het drukke tijden worden voor de zusjes staat als een paal boven water. Zo komt er binnenkort een clip bij de nieuwe single waarvoor ze samenwerken met een heel professionele ploeg. Verder raakte eerder deze maand bekend dat het tweetal geselecteerd werd voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Op zondag 17 februari zullen ze, tijdens de vierde en laatste voorronde, aantreden met "Lonely hearts on wheels", op tekst en muziek van Annelies Cappaert. In Dag allemaal van deze week laten ze optekenen dat ze toch wel verrast waren met hun selectie. De meiden hebben trouwens lang gepiekerd of ze wel zouden meedoen, want als ze een nieuwe Lordi (winnaars van het ESF 2006) zoeken, zal het met A Butterfly Mind niet lukken vreest Annelies.
De voorbereidingen voor 'Eurosong 2008' lopen naar behore. Annelies (27) heeft het momenteel wel druk op haar grafische bureau ZinZin, de affiche voor 'Steracteur sterartiest' werd door het bureau trouwens ontworpen. Sarah (20), die in het tweede jaar Office Management zit, staat voor examens en zit momenteel in haar blok. Maar daarna doen de zusjes het wat rustiger aan om hun krachten wat te sparen, want na 'Eurosong' komt de eerste full-cd op de markt. (bron : Dag allemaal ; foto : Eén)
Vorige week berichtten we reeds dat Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006') opnieuw op zoek naar het mooiste Nederlandstalige lied tijdens een derde seizoen van 'Zo is er maar één' (Eén). De eerste aflevering van het nieuwe seizoen staat gepland voor vrijdag 08 februari eerstkomende.
Zangeres/actrice Free Souffriau laat vandaag in Dag allemaal weten dat er een kinderversie komt van het programma. Zoals geweten is haar partner Miguel Wiels nauw betrokken bij het muziekprogramma en in de kinderversie zal hij in de jury gaan zetelen. En het worden drukke tijden voor Wiels, zo komt er volgende maand een album op de markt met daarop Vlaamse nummers die telkens door andere artiesten worden gezongen. Free Souffriau zal echter geen nummer voor haar rekening nemen. "Wij hebben nog nooit samengewerkt en dat blijft voorlopig zo" zegt de in het weekblad daarover. "Da's geen bewuste keuze, maar op dit moment zou dat toch maar overkomen als te vanzelfsprekend. Ooit zal het er nog van komen." (bron : Dag allemaal ; foto : Eén)
VIJFtv is verheugd om het nieuwe jaar in te mogen luiden met het enige live concert van ABBA (ESF 1974) dat is geregistreerd door televisiecamera's. De opnames zijn helemaal in hun oude glorie hersteld met fantastisch geluid en digitaal gecorrigeerde beelden. ABBA maakte met Björn, Agneta, Benny en Frida vooral in de jaren zeventig furore met hun opzwepende disco. Hun muziek is echter na al die jaren nog springlevend en immens populair. Het 'live'-concert uit 1979 is opgenomen in de Wembley Arena in Londen.
'ABBA IN CONCERT', VANAVOND bij VIJFtv tussen 23.55 en 00.50. (bron : VIJFtv)
Eén sluit het jaar 2007 muzikaal af en VTM zet het nieuwe jaar 2008 muzikaal in. Vanaf iets over middernacht kan je bij de commerciële zender terecht voor "Live in Vegas - A new day" van Céline Dion (ESF 1988).
De Canadese zangeres brengt uit haar repertoire de grootste hits en covers van al even beroemde collega's. Op de muzikale agenda staan o.m. "A new day has come", "The power of love", "It's all coming back to me now", "Because you loved me", "To love you more", "I drove all night", "Seduces me", "If I could", "Pour que tu m'aimes encore", "I surrender", "Ammore Annascunnuto", "I wish", "Love can move mountains", "River deep mountain high", "My heart will go on", "All the way" en "I've got the world on a string".
Wie geen minuut van deze wervelende show wil missen moet even na middernacht (00.05) afstemmen op VTM voor meer dan anderhalf uur muziek van de bovenste plank. (bron : VTM)