Producenten Ruud de Graaf en Hans Cornelissen komen met een musical over 'Rooie Sien'. Dat is vanochtend bekendgemaakt. Het verhaal over de Rotterdamse prostituee Sien en haar gelijknamige dochter, is vooral bekend van de filmversie uit 1975, waarin Willeke Alberti (ESF 1994) in de rol van Sien junior het bekende nummer "Telkens weer" zong.
De musicalversie wordt niet op deze film gebaseerd maar op het oorspronkelijk toneelscript uit 1917 van Marius Spree. De productie, die wordt geregisseerd door Paul Ewijk en gechoreografeerd door Barrie Stevens, wordt in het theaterseizoen 2010/2011 op de planken verwacht.
Ruud Bos, die verantwoordelijk was voor de compositie van "Telkens weer" uit de film, heeft toegezegd de muziek voor de musical te schrijven. Het script komt van de hand van regisseur Ewijk en Frans Mulder. Wie de hoofdrollen gaan spelen in de musical is nog niet bekend. (bron : Novum)
Newsroom : groen licht voor tweede reeks 'Alles Moet Weg'.
Afgelopen voorjaar presenteerde Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) in totaal zes afleveringen van het nieuwe 'feel good'-programma 'Alles Moet Weg'. Na afloop van die eerste reeks doken er al berichten op dat er een tweede reeks zou volgen en volgens Het Laatste Nieuws werd hiervoor gisteren het licht op groen gezet.
Wanneer die nieuwe reeks op het scherm gaat komen is nog niet bekend maar het worden alvast drukke tijden voor zowel Koen als zijn broer Kris.
Aanstaande dinsdag start Koen met de presentatie van het nieuwe programma 'Moeders & Dochters' (vtm) en vanaf woensdag barst voor Kris in 'X Factor' de strijd echt los wanneer de eerste liveshow van start gaat.
Ook op muzikaal vlak staat er het één en het ander te gebeuren. Zo komt er een nieuwe single van Clouseau en zingen ze in de maand december de pannen van het dak in het Antwerpse Sportpaleis.
Volgend voorjaar komt er een nieuw album en een daaraan gekoppelde tournee. (bron : Het Laatste Nieuws ; logo : vtm)
'Peter live' : eerste aflevering met Helmut Lotti, Milow, Kate Ryan, Katie Melua en Gotye.
Vanavond gaat 'Peter live', de lang verwachte muziektalkshow van showbeest Peter Van de Veire, van start op Eén.
Van de Veire haalt voor zijn eerste 'Peter live' alvast schoon volk naar zijn studio. Helmut Lotti, Milow, Gotye, Kate Ryan (ESF 2006) en internationale, upcoming star Katie Melua. Ze praten met Peter en zingen natuurlijk ook, onder begeleiding van Miguel Wiels en zijn Live Band.
* Helmut Lotti stond de afgelopen weken vaak in de kijker met zijn steun aan het UNICEF-project om vier miljoen baby's te redden, maar de man heeft nog een leven naast UNICEF ook. Lotti heeft de wereld van de swing ontdekt en in 'Peter live' komt hij toelichten hoe dat precies in zijn werk ging.
* Aan de bar van Peter Van de Veire schuift Belgische Australiër Gotye mee aan. Gotwie ? horen we u denken, maar down under is de in België geboren singer-songwriter al goed voor meer dan 25.000 verkochte platen. Traag maar zeker veroverde Gotye né Wouter De Backer de Australische hitlijsten en in zijn geboorteland is hij binnenkort iets gelijkaardigs van plan. De onweerstaanbare single "Learnalilgivinanlovin" doet ongetwijfeld een belletje rinkelen.
* De derde gast is Milow, de Leuvense singer-songwriter die momenteel hoge ogen gooit met zijn originele bewerking van "Ayo technology". Het nummer, een cover van een single van 50 Cent, Justin Timberlake en Timbaland, is stevig op weg om een hit te worden. Vooraleer Milow in Nederland het mooie weer gaat maken, mag hij in 'Peter live' nog eerst het beste van zichzelf komen geven.
* Na al dat mannelijk muzikaal geweld verwelkomt 'Peter live' ook enkele straffe vrouwelijke artiesten. Kempense nachtegaal Kate Ryan (ESF 2006) vliegt momenteel in een rotvaart door Europa, maar voor 'Peter live' nestelt ze zich graag even in de zetel van Peter Van de Veire. Haar cover "Ella, elle l'a" deed het deze zomer uitstekend in de Europese hitlijsten en met "I surrender" lijkt de opvolging verzekerd.
* En met Katie Melua mag Peter Van de Veire een internationale artieste van formaat verwelkomen. De in Georgië opgegroeide Katie Melua baande zich sinds haar single "Nine million bicycles" een weg naar de absolute top van de Europese hitparades. In 2006 werden wereldwijd drie miljoen exemplaren van haar tweede album "Piece by piece" verkocht, zodat Melua de best verkopende Europese artiest ter wereld werd. En ook haar jongste worp "Pictures" is veelbelovend.
Peter Van de Veires muzikale gasten worden op het podium begeleid door de uitstekende Peter live-band. Benieuwd of Peter Van de Veire zich staande houdt bij het horen en zien van zoveel schoons !
Wie dat wil kan één van de volgende weken live aanwezig zijn tijdens de uitzending. Goud, wierook en mirre mag je thuislaten, en zolang je onwezenlijk enthousiast, bloedmooi én ouder dan zestien bent, ben je van harte welkom ! Hetzelfde geldt voor je vrienden en familie die aan dezelfde criteria beantwoorden.
Het gebeurt allemaal in Lint. Het publiek wordt verwacht om 19.00, het einde is voorzien om 22.00. Peter bedankt iedereen op gepaste wijze. Of niet...
Kaarten kan je gratis bestellen via de website van Eén en dat kan meteen via deze link. (bron en logo : Eén ; foto Kate : websiteKate Ryan)
'Peter live' : vanavond gaat Peter Van de Veire van start met zijn nieuwe muziektalkshow.
Vanavond gaat 'Peter live', de lang verwachte muziektalkshow van showbeest Peter Van de Veire, van start op Eén. Knallende verrassingen, humor en exclusieve optredens. Bij 'Peter live' is er slechts één zekerheid : na een uurtje live tv heb je de werkweek volledig afgeschud.
All round entertainer Peter Van de Veire kreeg vrij spel om zijn chaotische universum op Vlaanderen los te laten. Het resultaat is 'Peter live', de eerste muziektalkshow in Vlaanderen. Alles staat in het teken van Peter's grote liefde : muziek. 'Peter live' rockt en rollt en swingt en soult met minstens vijf artiesten van allerlei slag. Uiteraard voelt Peter zijn gasten op zijn volledig eigen wijze aan de tand. Primeurs worden ontfutseld in intieme setting, lang uitgerekt of aan de toog.
Artiesten steken hun grootste successen in een nieuw kleedje. Een onverwachte gast staat plots aan de deur. Nieuwe muzikale huwelijken worden gesmeed. Een international op doorreis zit aan de bar. Je ontdekt in primeur het puur talent van de next hot thing. En Peter onderwerpt zich zelfs aan een muzikaal experiment Of niet ?
Geen live muziekprogramma zonder live band. En geen live band op tv zonder Miguel Wiels. De beeldbuismuzikant bij uitstek brengt Vlaanderens coolste live muzikanten mee. De Live band staat centraal in het programma en kan op elk ogenblik invallen.
Sit back, fasten your seatbelt en de rollercoaster katapulteert je regelrecht het weekend in.
Presentator Peter Van de Veire :
Stofzuigers verkopen was niet echt zijn roeping. Na twee weken huis-aan-huis demonstraties had Peter Van de Veire niet één exemplaar verkocht. In de media kon hij meer zijn ei kwijt. Zonder ooit een radiostudio te hebben gezien, mocht Peter meteen StuBru's heilige lijst 'De Afrekening' presenteren. De radiomicrobe zou hem ongeneeslijk besmetten. Met succes : hij werd tweemaal verkozen tot radiopersoonlijheid van het jaar en won verschillende pop-poll medailles.
Tussendoor maakte de auteur van de fuck-me-botjes zowat elke fuifzaal onveilig met zijn 'Love Show'. Per dj set verliest ex-keurturner Peter twee kilo zweet al springend, paaldansend en roeiend boven de hoofden van de uitzinnige massa.
Op tv haalde hij het scherm tot in Hongarije. Op onze nationale tv flaneerde hij met roze pluimen in zijn gat, sneed hij kinderheld Samson in tweeën en presenteerde hij in Mega Mindy plunje. Dit voor een mens die zichzelf privé redelijk normaal noemt. Met als enige ambitie pater worden.
Vorig jaar werd Van de Veire voor het eerst in volle prime time op Eén losgelaten tijdens 'De provincieshow'. En ook nu leidt Peter je gezwind het weekend in. Voor het eerst kan Van de Veire zijn ongebreidelde zelf zijn in een programma volledig op zijn lijf geschreven.
Peter Live Band :
De piano van Miguel Wiels, het is haast een vast decor element. Peter stelde de pianovirtuoos ditmaal voor een mission impossible. De band moet zowel internationale grootheden als jonge talenten van bij ons begeleiden. Ze moet op elk ogenblik kunnen invallen. En oh ja, ook sexy looks waren een must.
Miguel verzamelde een bont allegaartje professionals van de hoogste plank. Deze ijzersterke bezetting improviseert samen de spetterende soundtrack voor Peter's universum.
* Miguel Wiels : bandleider, toetsen (°1972).
"Doe me zacht, doe me heet, doe me goed", fluisterde Miguel de meiden van Opium toe. Zijn nummers bezorgden de drie vampen goud. Jaja, ideale schoonzoon Miguel is niet vies van een triootje. Toen ene rosse, een blonde en een zwarte kwamen aankloppen, was het hek helemaal van de dam. Op de tonen van Miguel Wiels verkocht K3 (Eurosong 1999) al meer dan twee miljoen platen.
Behalve superpianist, wordt Miguel ook songleverancier en producer van zowat heel zingend Vlaanderen. Als hij geen hits schrijft of luiers ververst van kleine Wolf, dan speelt Miguel Wiels de onmisbare chef d'orchestre op tv.
* Alain Bokken : drums (°1971).
Als je onze live band van naderbij bekijkt, dan merk je dat onze drummer lak heeft aan alle dress codes. Als je nog iets aandachtiger kijkt, merk je dat onze drummer veel gelijkenissen vertoont met onze bassist. Drummer Alain is immers de oudere broer van bassist Philippe. Beide broers delen dezelfde passie voor muziek.
Toen Alain Bokken amper vier jaar oud was, kon niemand hem van zijn junior drumstel houden. Drummen is ondertussen een uit de hand gelopen hobby. Met The Magical Flying Thunderbirds drumde hij ongeveer 120 optredens per jaar. Tussendoor geeft hij nog drumdemonstraties over heel de wereld. Ook nu zullen ze hem thuis elke vrijdag moeten missen.
Philippe Bokken : bassist (°1973).
The Bokken Brothers zijn meestal een onafscheidelijk muzikaal duo. Ook nu maken de gebroeders Bokken brokken bij het zeer luide rock trio Zeppos. En elke vrijdag natuurlijk bij Peter.
Toen K's Choice hem smeekte om mee op Europese tournee te gaan in 1995, kon Philippe dit aanbod niet laten liggen. Als bassist van The Magical Flying Thunderbirds zette hij vervolgens tien jaar lang Vlaanderens grootste festivals op zijn kop. Op een aanstekelijke en onevenaarbare stijl heeft Philippe bokken een uitgebreid repertoire van bestaande hits (ca. 500 nummers) bijeen gebast en van eigen interpretaties voorzien.
Pallieter Van Buggenhout : gitaar (°1975).
De riffs van de Live Band komen uit de gitaar van Pallieter Van Buggenhout. Hoewel hij de benjamin van de band is, legt ook deze topmuzikant een impressionant palmares voor. Sinds Pallieter een Master Degree in Music aan het Conservatorium van Brussel behaalde, kon zowat heel bekend Vlaanderen op zijn gitaarwerk rekenen. Ook televisiestudio's zijn hem niet onbekend.
Pallieter is ook de vaste gitarist bij zijn vriendin Sarah (Eurosong 1999) voor wie hij ook al tal van nummers heeft geproduceerd. Net vader geworden van dochter Jozefien kan hij tijdens de pauzes bij onze bandleider Miguel terecht voor het nodige vaderschapsadvies.
Kurt Lelièvre : percussie (°1971).
Muziek is zijn echte passie. Zelf spreekt hij over een aangeboren afwijking. Als kind is Kurt blijkbaar ergens gefascineerd blijven kijken naar één of andere drummer en toen is de microbe overgeslagen. Ook de Sint had dit opgemerkt. De goedheilige man gaf Kurt zijn eerste drumkitje. Drie jaar was hij amper. Sindsdien is hij blijven spelen.
Nadat hij de muziekacademie netjes had afgemaakt, is Kurt van het ene groepje in het andere gerold Ondertussen heeft hij al in enkele zeer leuke projecten gespeeld. Hij stond ook al met een aantal straffe artiesten op het podium zoals Helmut Lotti en Natalia (Eurosong 2004).
Eva Smeenk : backings (°1979).
Eva kreeg de muziek met de paplepel ingegoten. Haar moeder was zangeres, haar vader zanger-gitarist en haar broer toetsenist. Sinds haar zestiende is Eva al professioneel actief in de muziek. Intussen zong ze als achtergrondzangeres bij diverse internationale artiesten. Voor ons is Eva ook een beetje een international, want elke week komt de Nederlandse nachtegaal speciaal naar België voor 'Peter live'.
Ibernice Macbean : backings (°1970).
Een exotische verschijning met een hemelse stem. Na haar studies als jazz- en popzangeres heeft ze zich verdiept in de wereldmuziek. Reden genoeg voor Zap Mama om haar mee te nemen door heel Europa. Intussen zocht ze naar haar Surinaams-Afrikaanse muzikale roots. Tussendoor heeft ze ook al een soultour achter de rug. Haar ervaring in al deze verschillende genres geeft ze zelf door als vocal coach van jonge zangtalenten. Van alle markten thuis is Ibernice de ideale vocaliste om al onze artiesten te begeleiden. (bron en foto's : Eén)
Martin Stenmarck (03 oktober 1972) is geboren als Martin Martin Olof Jon Stenmarck in de Zweedse gemeente Täby, een voorstad van de hoofdstad Stockholm. Nadien groeide hij op in Örebro en hij is samen met zangeres Hanna Hedlund (MF 2000-2002) en samen heeft het koppel twee kinderen, Ida en Love.
In 2005 neemt hij deel aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival en met "Las Vegas" weet hij voor velen heel verrassend 'Melodifestivalen' te winnen. Voor het eerst sinds 1997 zal Zweden niet in de top tien eindigen tijdens het jaarlijkse liedjesfestival, Martin strandt op een teleurstellende negentiende plaats. In eigen land weet hij met "Las Vegas" wel de eerste plaats te bereiken van de hitparade.
In het najaar van 2006 bracht hij de single "7milakliv" en daarmee bereikte hij vanuit het niets de eerste plaats in de hitparade. In totaal stond hij zesentwintig weken in de Zweedse hitlijst waarvan maar liefst tien weken op het hoogste schavotje. Vorig najaar wist hij met "100 år från nu (Blundar)" ook de eerste plaats te bereiken van de hitparade alwaar hij het drie weken vol hield.
The Music Factory (TMF) viert morgen, vrijdag 03 oktober, zijn tiende verjaardag. In die tien jaar is TMF uitgegroeid tot een volwaardige Vlaamse muziekzender en vandaag is TMF meer dan ooit een jongerenmerk.
Op 03 oktober 1998 ging TMF voor de eerste keer in de ether. Om 15.00 verscheen Stijn Smets als eerste TMF-veejay op het scherm. "Close your eyes" van de boysband Worlds Apart was de allereerste clip die op TMF te zien was.
TMF staat nog steeds voor een muzikale mix van rock, pop, dance en urban. De zender zorgde er in 1998 ook voor dat muziekclips hun weg vonden naar het jongerenpubliek.
Morgen blikt TMF de ganse dag terug op de eerste uitzenddag. In de 'TMF 10 jaar jong special' duiken de programmamakers in de archieven en brengen ze beelden uit de allereerste TMF shows. Verder brengt de zender de hele dag muziek uit zijn geboortejaar, waaronder nummers van Anouk, Boyzone (met o.a. Ronan Keating, presentator ESF 1997), Faithless, Robbie Williams, Vengaboys, Steps en dies meer.
TMF staat ook voor garant voor de ontdekking van nieuw talent. De voorbije tien jaar kregen veel presentatoren en presentatrices hun vuurdoop op TMF. Intussen zijn ze bijna allemaal uitgegroeid tot volwaardige tv- en/of radiogezichten. Het VJ-team van het eerste uur bestond onder meer uit Roos Van Acker, Inge Moerenhout, Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006'), David en Stephen Dewaele, Katja Retsin en Stijn Smets. In de daaropvolgende jaren passeerden ook Evi Hansen, Elke van Elderen, Tomas De Soete (coach 'Junior Eurosong 2007'), Gene Thomas, Leki, Saartje Vandendriessche (coach 'Junior Eurosong 2008'), Frank Molnar, Mathias Coppens en An Lemmens de revue.
Het verjaardagsfeest van TMF , de tiende 'TMF Awards', vindt volgende week zaterdag, 11 oktober, plaats in het Sportpaleis in Antwerpen. (bron : TMF, Belga)
Moskou 2009 : zoektocht naar Bulgaarse inzending Eurovisie Songfestival is gestart.
Vanavond is het 'Songfestivalseizoen 2009' officiëel van start gegaan. De Bulgaarse nationale omroep BNT startte als eerste met de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Tijdens 'Be a star' gaan de Bulgaren op zoek naar de kandidaat voor de komende editie van het liedjesfestival dat volgend jaar wordt gehouden in de Russische hoofdstad Moskou. Net als voor het festival van dit jaar gebeurt de selectie via diverse voorrondes, een halve finale en een finale.
De eerste inschrijvingsronde liep op vrijdag 19 september af en de nationale omroep ontving in totaal 54 inzendingen. Intussen is dat aantal op 46 gebracht daar acht nummers niet weerhouden werden voor de voorronde. De nummers werden geweigerd daar ze reeds voor 01 oktober openbaar waren gemaakt of omdat het geen originele inzendingen waren.
In eerste instantie zouden er net als vorig jaar in totaal negen voorstellingsrondes komen waarin alle weerhouden nummers zouden worden voorgesteld. Na drie voorstellingsrondes zou een voorronde volgen waarin de kijkers (via televoting) drie kandidaten zouden gaan aanduiden uit de drie voorgaande voorstellingsrondes. Die drie kandidaten zouden dan meteen doorgaan naar de halve finale en dit leverde in totaal reeds negen kandidaten op.
Maar te elfder ure heeft de omroep de selectieprocedure gewijzigd. De voorstellingsrondes worden afgeschaft en worden vervangen door voorrondes. Tijdens elke voorronde treden vijf kandidaten aan en drie kandidaten mogen doorgaan naar de volgende ronde, ééntje wordt aangeduid door een vakjury en de kijkers thuis duiden door televoting ook twee kandidaten aan. Zo komen er telkens drie voorrondes en na de derde voorronde komt er een grote voorronde met de negen kandidaten (drie maal drie) uit de voorbije voorrondes. Tijdens die vierde voorronde worden er drie kandidaten gekozen voor de halve finale. Uiteindelijk gaan er negen kandidaten door naar de halve finale.
Sinds gisteren, woensdag 01oktober, is een tweede inschrijvingsronde van start gegaan en die eindigt op vrijdag 19 december. Alle nummers uit deze inschrijving alsook de niet weerhouden nummers uit de voorronde krijgen dan in januari volgend jaar een tweede kans wanneer een vakjury er nog eens negen zal aanduiden. Deze negen nemen samen met de negen nummers uit de voorronde deel aan de halve finale zodat die met achttien kandidaten zal doorgaan.
In de halve finale strijden die kandidaten dan voor negen plaatsen in de finale, de aanduiding gebeurt opnieuw door een vakjury en BNT voegt er dan nog drie wildcards aan toe zodat de finale later volgend voorjaar zal doorgaan met twaalf kandidaten en dan is het opnieuw aan het publiek (via televoting) om de Bulgaarse kandidaat voor Moskou aan te duiden.
* uitslag eerste voorronde:
01. "I won" door Monika Kirovska : 2,28% (vijfde plaats). 02. "Deystvitelnost ili izmama" door Emil Sokolov : 4,86% (vierde plaats). 03. "Ready for love" door I Velina. : 32,22% (tweede plaats). 04. "I promise" door Perfect Stranger : 38,60% (eerste plaats). 05. "Neka s pesen" door Venelina Milanova : 22,04% (derde plaats).
* geplaatst voor de volgende ronde :
01. "I promise" door Perfect Stranger : 38,60% (eerste plaats, eerste voorronde). 02. "Ready for love" door I Velina. : 32,22% (tweede plaats, eerste voorronde). 03. "Neka s pesen" door Venelina Milanova : 22,04% (derde plaats, eerste voorronde).
De tweede voorronde gaat volgende week donderdag 09 oktober door, ook dan start de uitzending om 20.40 plaatselijke tijd (19.40 Belgische tijd) en in tegenstelling tot vorig jaar is de uitzending buiten Bulgarije rechtstreeks via het internet te bekijken (link). (bron : BNT)
'X Factor 2008 : de twaalf deelnemers aan de liveshows zijn bekend.
Eerder op de avond raakte bekend welke twaalf kandidaten vanaf aanstaande woensdag, 08 oktober, gaan strijden om de overwinning in de tweede reeks van 'X Factor'. Sinds het bootcamp bleven er in elke categorie de jongeren, de 25-plussers en de groepen - nog zes kandidaten over. Zij waren de beste stemmen van Vlaanderen en wilden niets liever dan naar de liveshows gaan, maar in elke categorie was er slechts plaats voor vier.
De coaches moesten dus de ultieme selectie van zes naar vier maken en wilden hiervoor niet over één nacht ijs gaan. Zowel Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991, lid vakjury 'Eurosong 2008'), Do als Maurice Engelen gingen met hun zes solo-artiesten/groepen gedurende twee dagen op afzondering. Tijdens deze 'stage' gingen ze de kandidaten heel gericht begeleiden, de tijd nemen om mekaar beter te leren kennen én uitzoeken of het op alle vlakken klikte. In het beste geval moeten ze immers nog enkele maanden samenwerken.
Uiteindelijk viel het verdict en hieronder zetten we de twaalf kandidaten alvast op een rijtje :
* de jongeren (16- tot 25-jarigen) (coach Maurice Engelen) :
- Andy De Koker (Booischot). - Jurgen Dejaegher (Winksele-Herent). - Elien Roosen (Overijse). - Dirk De Smet (Brecht).
* de groepen (coach Do) :
- Lester (Senior) en Abdou (El Haouari Abdelhakim) (Antwerpen/Borgerhout). - MG zijnde Matthieu & Guillaume Engels (Antwerpen). - Ladies First : bestaande uit Liesbet Hermans (Lebbeke), Martine Max (Grote-Spouwen), Mieke Van den Broeck (Brugge) en Wendy Gillisjans (Ternat). - Furia : bestaande uit Anke Van Krunkelsven (pendelt tussen Balen en Koersel), Charlotte aka 'Charly' (Brugge), Charlotte Dermul (Brugge), Leila Minten (Meerbeek) en Mandy Nijssen (Eigenbilzen).
'X Factor 2008', de eerste liveshow : van 12 naar 11 kandidaten, aanstaande woensdag 08 oktober tussen 20.40 en 22.55 op vtm. (bron en logo : vtm)
'Moeders & Dochters' : nieuwe realityreeks met Koen Wauters vanaf dinsdag 07 oktober.
Vanaf aanstaande dinsdag, 07 oktober, kun je bij vtm kijken naar de realityreeks 'Moeders & Dochters'. Het is een programma vol pit en glamour waarin we op zoek gaan naar het pittigste moeder-dochterduo. 'Moeders & Dochters' is een glamoureuze realityreeks, waarin Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) de zoektocht leidt naar de moeder en de dochter in Vlaanderen met de sterkste band.
Een sterke band. Dat betekent elkaar door dik en dun steunen. Dat betekent hartsvriendinnen zijn. Maar dat betekent ook nooit vergeten dat en moeder soms streng en een dochter soms koppig moet zijn.
Die sterke band tussen moeder en dochter moet ook tegen een stootje kunnen. Want in 'Moeders & Dochters' nemen de tien meest bijzondere duo's van Vlaanderen het tegen elkaar op. Kennen de moeders en de dochters elkaar echt zo goed als ze zelf beweren ? Zijn ze echt hartsvriendinnen ? De opdrachten en de uitdagingen zullen uitwijzen hoe uniek hun band is.
Een programma dus met pit én glamour, waarin vrouwen getoond worden met stijl en karakter en waarin we de moeder en de dochter zoeken die altijd en onder alle omstandigheden schitteren. Net als twee fonkelende diamanten, die ook letterlijk de inzet zijn van 'Moeders & Dochters'.
Koen Wauters begeleidt de tien duo's door het intensieve parcours. Hij staat al deze vrouwen bij in hun meest nerveuze, teleurstellende of euforische momenten. Hij loodst hen door de moeilijke opdrachten die de jury - Tiany Kiriloff, Marijke Pinoy en Dirk Draulans - hen geeft. Koen vangt de duo's op in de coulissen en steekt hen een hart onder de riem. Hij is hun vriend en vertrouwenspersoon, bij wie ze kunnen uithuilen en met wie ze hun vreugde kunnen delen.
Maar één ding staat vast : zet Koen samen bij een groep moeders en dochters, en niet enkel zij zullen iets bijleren. Koen is de enige man in het statige landhuis, waarin de duo's verblijven. Met alle gevolgen van dien. De soms hilarische hersenkronkels en typische vrouwengewoontes zorgen meer dan eens voor een veelzeggende gefronste wenkbrauw of een ontroerd lachje bij de gastheer. (bron en foto's : vtm)
Newsroom : nieuwe single Katerine vanaf maandag 27 oktober beschikbaar.
Vorige week donderdag (25 september) berichtten we reeds dat er een tweede reeks zit aan te komen van 'Topmodel', de Vlaamse versie van 'America's Next Top Model'. Daarin gaat de commerciële zender 2BE op zoek naar de opvolgster van Hanne Baekelandt.
Toen meldden we ook dat bij deze tweede reeks ook een themasong hoort, "Upon the catwalk", en die neemt zangeres Katerine (Eurosong 2002-2006) voor haar rekening. Wie het nummer alvast wil horen, kan het terugvinden op haar MySpace.
Het nummer wordt meteen ook de nieuwe single van de Limburgse zangeres met Griekse roots en zal vanaf maandag 27 oktober eerstkomende in de platenzaken liggen. Je mag tevens een coole extended remix verwachten van "Back/off", het nummer dat terug te vinden is op het album "REGIstrated" van Regi Penxten (componist "My music", Eurosong 2008). (bron : Mostiko)
Junior Eurosong 2008 : Belgische inzending voor Limassol vanaf maandag 13 oktober beschikbaar op single.
Op zaterdag 22 november moet het allemaal gaan gebeuren voor de vijftienjarige Oliver Symons in het Cypriotische Limassol. Tijdens de zesde editie van het Junior Eurovisie Songfestival zal hij er ons land gaan vertegenwoordigen met "Shut up".
Het nummer is momenteel enkel maar terug te vinden op het album "Junior Eurosong 2008" maar wie "Shut up" eventueel ook op single in zijn/haar bezit wil hebben, moet nog eventjes geduld oefenen. Op maandag 13 oktober zal het schijfje in de platenzaken liggen.
Producer van de Belgische inzending voor het Junior Eurovisie Songfestival is Jeroen Swinnen die daarmee niet aan zijn proefstuk toe is. Ook vorig jaar was hij reeds de producer van onze inzending, namelijk "Anders" van Trust. Eerder dit jaar was hij samen met Yves Barbieux van Urban Trad (ESF 2003) de man achter "Wheel of time", het nummer waarmee Geena Lisa haar kans waagde tijdens 'Eurosong 2008'. (foto : Eén)
Newsroom : Paul de Leeuw zingt 'Knoop in je Zakdoek'-lied.
Paul de Leeuw (presentator NSF) heeft een nieuw nummer voor het programma 'Knoop in je Zakdoek' opgenomen. Dat heeft Teleac, waar het programma voor verstandelijk gehandicapten wordt uitgezonden, gemeld. Het nieuwe 'Knooplied' is geschreven door het bekende duo Fluitsma en Van Tijn, onder meer verantwoordelijk voor de Nederlandse inzendingen voor het Eurovisie Songfestival van 1993 ("Vrede") en 1998 ("Hemel en aarde").
Het nieuwe lied is niet de enige verandering bij de show. In het nieuwe seizoen, dat vanaf zondag 02 november wordt uitgezonden op Nederland 2, nemen de twee deelnemende teams het ook tegen elkaar op in vernieuwde spellen. Deze worden onder meer op de computer gespeeld, wat de eerste keer is in de geschiedenis van het programma.
'Knoop in je Zakdoek' wordt gepresenteerd door Marit van Bohemen en Dolores Leeuwin. (bron : Novum)
Newsroom : Andrea Croonenberghs in nieuwe VRT-fictiereeks 'De ontdekkingsreis'.
Begin juli berichtten we reeds dat Eén-omroepster Andrea Croonenberghs (voorzitter vakjury 'Eurosong 2002') een rol had gekregen in een nieuwe fictiereeks op de VRT. Op dat ogenblik kon ze er nog niet veel over zeggen maar intussen is duidelijk dat het gaat over 'De ontdekkingsreis' (werktitel).
In 'De ontdekkingsreis' trekken drie jonge koppels naar Namibië voor de roadtrip van hun leven. Ze hebben nog geen kinderen en grijpen 'nu het nog kan' hun kans op een onbezonnen en wilde trektocht door de ruige natuur van Afrika. De cast is erg uitgebreid en bevat enkele klinkende namen. Ondermeer Koen De Bouw, Tine Embrechts, Elise Bundervoet, Marijke Pinoy en dus ook Andrea Croonenberghs maken er deel van uit.
Andere rollen zijn er voor 'Sara'-actrice Lotte Pinoy (dochter van Marijke Pinoy), Steve Aernouts (onder meer bekend als Lucas uit 'Kinderen van Dewindt') en 'Kaat & Co'-acteurs Nele Van Rompaey, Erik Van Herreweghe, Gert Winckelmans (ook bekend als Simon uit 'Sara') en Wim Stevens. Ook filmacteurs Norman Baert ('A hard day's work', 'Ex Drummer'), Els Olaerts ('De Hel van Tanger', 'Verlengd weekend', 'Blinker', 'Witse') en Dries Vanhegen ('Ex Drummer') maken deel uit van de cast.
Wanneer 'De ontdekkingsreis' zal worden uitgezonden, is nog niet bekend maar gisteren is een 28-koppige ploeg van productiehuis Sputnik TV voor een maand naar Namibië vertrokken voor opnames. Daarna zullen ook in eigen land nog scènes worden opgenomen. (bron : Eén, Het Nieuwsblad ; foto : Eén)
Newsroom : Gunther Levi en Hadise op 'Showbizzkalender 2009', Francesca Vanthielen naakt op de cover.
Rond deze tijd van het jaar duiken links er rechts de kalenders op voor het nieuwe jaar. Zo ook de 'Showbizzkalender 2009' van de Antwerpse topfotograaf Henk van Cauwenbergh.
De twaalfde jaargang van deze kalender ligt klaar om verslonden te worden door de mensheid en staat ditmaal in het teken van Limburg, met actrice/presentatrice Francesca Van Thielen (vtm) op de cover, én het lanceringsgala op zaterdag 08 november in Tongeren.
"Na vele jaren Knokke, Antwerpen en ook Gent, vond ik het tijd om de massale vraag vanuit Limburg te beantwoorden", zegt van Cauwenbergh. Al twaalf jaar - het begon als een eindejaarsspecial voor vtm - is de showbizzkalender een vast en zeer gegeerd kleinood in BV-land en ver daarbuiten. "De reservaties lopen al sinds januari binnen. Mensen die ze al alle elf hebben, willen ook de twaalfde voor geen geld missen."
De fotoshoots vonden plaats op het strand van Knokke. Alles volledig in zwart-wit, de lievelingsstijl van de fotograaf. Naast de bloedmooie Francesca Van Thielen strelen nog heel wat andere beautés het oog : Miss België Alizée Poulicek met haar eredames, Brigitta Callens, Isabelle Nijs, Julie Taton, Annelien Coorevits, Nele Somers, Joke Van De Velde, Hadise, Sofie Mora en vaste waarde Véronique De Kock.
Wie goed kan tellen, mist nog twee maanden. Die nemen twee mannelijke schoonheden voor hun rekening : acteurs Werner De Smedt en Gunther Levi (De Gouden Zeemeermin 1996).
De nieuwe Showbizzkalender wordt te koop aangeboden voor 22,00 , en dat bedrag schrijf je over op rekeningnummer 751-0032907-64, met de vermelding 'editie 2009'. Vanaf maandag 10 november wordt de kalender opgestuurd.
Wie er op het lanceringsfeest in Tongeren wil bijzijn kan dat ook. Hier krijg je daarover alle informatie alsook op de website van de 'Showbizznight'. De opbrengst van de 'Showbizznight' gaat integraal naar de zorg en opvoeding van vijf Tsunami-weesmeisjes. (bron : Het Laatste Nieuws)
Newsroom : Pascale Platel in nieuw vtm-fictiereeks 'Jes'.
Pascale Platel (lid vakjury 'Junior Eurosong 2008') is één van de hoofdrolspeelsters in de nieuwe vtm-fictiereeks 'Jes'. De opnames van de reeks zijn deze week in en rond Brussel van start gegaan en duren nog tot februari volgend jaar.
'Jes' wordt een reeks over jonge vrouwen in de grootstad en Platel zal er te zien zijn naast onder meer Johan Heldenbergh ('Ons geluk', 'Ben X') en Koen De Graeve ('Loft', de nieuwe film van Erik Van Looy en Bart De Pauw).
Wanneer 'Jes' op de buis te zien zal zijn, is op dit ogenblik nog niet bekend.
Intussen is producent Eyeworks op zoek naar veel figuranten van alle leeftijden, kleuren, maten en gewichten gedurende deze hele periode, maar op de volgende dagen zoeken ze extra veel volk :
* maandag 13 oktober van 08.00 tot 13.30 (magistraten op een receptie) - mannen en vrouwen tussen 30 en 60 jaar. * woensdag 22 oktober van 12.00 tot 22.00 (publiek voor dansvoorstelling) - mannen en vrouwen tussen 16 en 99 jaar.
Ben je geïnteresseerd stuur dan je contactgegevens en een recente foto naar ingridcoppe@gmail.com en vermeld duidelijk welke dag je wil komen. Er is een vergoeding voorzien van 25,00 . (bron : Het Laatste Nieuws, vtm ; foto : VRT)
Vorig jaar reisden acht Vlaamse BV's naar het andere eind van de wereld, in de veronderstelling dat ze meewerkten aan een avontuurlijk reisprogramma. Zodra ze voet aan de grond zetten, kregen ze de schok van hun leven. Bleek dat er beenharde zuiveringskuren op het programma stonden.
De BV's die toezegden voor de tweede editie van 'Celebrity Shock', verwachtten zich aan hetzelfde avontuur. Maar bij hun aankomst bleek niets minder waar. Dit keer geen zuiverende therapieën, maar wel een back to basic-verblijf.
De BV's komen in duo in een harde leefwereld terecht, waarin werken en trachten te overleven centraal staan. Allemaal worden ze lijfelijk geconfronteerd met de noden van de plaatselijke bevolking. Ook voor hen is elke dag een dag van lichamelijke ontbering en van vechten om te bestaan. Daar komt bij dat ze mentaal zwaar op de proef worden gesteld en stuk voor stuk zichzelf tegenkomen.
Als de duo's hun nieuwe leven tot het einde volhouden, mogen ze 5.000 aan een plaatselijk goed doel schenken en kunnen ze zo nieuwe kansen creëren voor de plaatselijke bevolking.
Vanavond krijg je de vijfde aflevering van het tweede seizoen en hieronder krijg je een samenvatting van wat je mag verwachten.
Op de ranch werken Tess en Kevin mee met oercowboy Cyril. Hij verwerkt de verse dierenhuiden tot leder. Kevin verbijt de stank en schraapt het haar van de dierenhuiden. Tess weigert mee te werken, tot groot ongenoegen van haar gastgezin. Agatha en Chris zijn boos en teleurgesteld in haar.
Wanneer het vuile werk gedaan is, moeten Kevin en Tess zich volop voorbereiden op de tweedaagse paardentocht door de savanne. Een les paardrijden staat dan ook op het programma. Die verloopt niet zonder slag of stoot en hun rijstijl werkt op de lachspieren.
Pascale (lid vakjury 'Junior Eurosong 2008') en Gert hebben vandaag een zware klim in de Himalaya voor de boeg. De pelgrimstocht vergt van Pascale het uiterste, maar ze geeft niet op. Wanneer ze uitgeput het bergdorp Brindang bereiken, is de ontvangst van de bergbewoners hartverwarmend. Bij Gert beginnen de strikte geloofregels van het boeddhisme op weerstand te stuiten. Voor Pascale is de reis een shock op alle gebied, maar ze is trots op zichzelf, want ze overstijgt zich dag na dag.
Nele en Roger zorgen vandaag met de Inuitfamilie voor het avondeten. Ze moeten een gedode zeehond villen en fileren. Een weerzinwekkende karwei voor de twee celebrities. Toch laten ze hun gastheer Yoeru niet in de steek en helpen ze hem. Als ze later de zeehond zelf moeten bereiden, ziet de maaltijd er weinig smakelijk uit. De zelfgekookte zeehond kan Nele dan ook niet bekoren.
Omdat de Inuitbevolking leeft van de jacht is leren jagen een must in Groenland. Tijdens de schietles komt de competitiegeest van sportman Roger naar boven. Hij wil en zal de blikjes wegschieten. Nele wil niet onderdoen, maar heeft duidelijk nog veel te leren.
In de Indische sloppenwijk is Jani stilaan een wrak. De slapeloze nachten doen hem geen goed, maar hier is geen tijd om te rusten. Het duo wordt gevraagd om mee te werken in de plastiekrecyclage van Dharavi. Jani bundelt zijn krachten en overtreft zichzelf met de zware fysieke arbeid. Marleen moet het plastiek sorteren. Ze heeft een hekel aan deze job en aan haar baas in de fabriek. Wanneer ze nadien nog in een snikhete bakkerij aan de slag moeten, is het dan ook schrikken. Marleen is doodmoe, maar de sfeer tussen de bakkers peppen haar weer op. 's Avonds heeft Arwind een verrassing voor hen. Ze kunnen hun thuisfront opbellen. Als Marleen haar dochtertje en man hoort, trilt ze van geluk.
De vijfde aflevering van het tweede seizoen van 'Celebrity Shock' vanavond, om 21.45 op vtm. (bron en foto's : vtm)
'X Factor 2008' : de ultieme selectie voor de liveshows - naar vier kandidaten in elke categorie.
Sinds het bootcamp blijven er in elke categorie de jongeren, de 25-plussers en de groepen - nog zes kandidaten over. Zij zijn de beste stemmen van Vlaanderen en willen niets liever dan naar de liveshows gaan, maar in elke categorie is er slechts plaats voor vier.
De coaches moeten dus de ultieme selectie van zes naar vier maken en willen hiervoor niet over één nacht ijs gaan. Zowel Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991, lid vakjury 'Eurosong 2008'), Do als Maurice Engelen gaan met hun zes solo-artiesten/groepen gedurende twee dagen op afzondering. Tijdens deze 'stage' zullen ze de kandidaten heel gericht begeleiden, de tijd nemen om mekaar beter te leren kennen én uitzoeken of het op alle vlakken klikt. In het beste geval moeten ze immers nog enkele maanden samenwerken.
Elke coach heeft zijn eigen aanpak om uit te vissen hoe stressbestendig de kandidaten zijn, hoe ver ze willen gaan op een podium, hoe ze toeleven naar een topmoment, hoe ze omgaan met de camera, hoe groot hun groeipotentieel is, enz.
Miniconcerten, fotoshoots, wandelingen, rondjes op een karting en gesprekken wisselen mekaar af en moeten de coaches en hun hulpcoaches helpen om te beslissen van wie ze met pijn in het hart en op de valreep afscheid nemen en wie de gelukkigen zijn die aantreden in de liveshows van 'X Factor', die vanaf 08 oktober op woensdag worden uitgezonden.
'X Factor 2008', de ultieme selectie, VANAVOND om 20.40 op vtm. (bron en logo : vtm)
Moskou 2009 : Bulgarije start vanavond de zoektocht naar inzending voor Moskou.
Vandaag, donderdag 02 oktober, start officiëel het 'Songfestivalseizoen 2009'. De Bulgaarse nationale omroep BNT gaat vanaf vanavond tijdens 'Be a star' op zoek naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival dat volgend jaar wordt gehouden in de Russische hoofdstad Moskou. Net als voor het festival van dit jaar zal de selectie gebeuren via diverse voorrondes, een halve finale en een finale.
De eerste inschrijvingsronde liep op vrijdag 19 september af en de nationale omroep ontving in totaal 54 inzendingen. Intussen is dat aantal op 46 gebracht daar acht nummers niet weerhouden werden voor de voorronde. De nummers werden geweigerd daar ze reeds voor 01 oktober openbaar waren gemaakt of omdat het geen originele inzendingen waren.
In eerste instantie zouden er net als vorig jaar in totaal negen voorstellingsrondes komen waarin alle weerhouden nummers zouden worden voorgesteld. Na drie voorstellingsrondes zou een voorronde volgen waarin de kijkers (via televoting) drie kandidaten zouden gaan aanduiden uit de drie voorgaande voorstellingsrondes. Die drie kandidaten zouden dan meteen doorgaan naar de halve finale en dit leverde in totaal reeds negen kandidaten op.
Maar te elfder ure heeft de omroep de selectieprocedure gewijzigd. De voorstellingsrondes worden afgeschaft en worden vervangen door voorrondes. Tijdens elke voorronde treden vijf kandidaten aan en drie kandidaten mogen doorgaan naar de volgende ronde, ééntje wordt aangeduid door een vakjury en de kijkers thuis duiden door televoting ook twee kandidaten aan. Zo komen er telkens drie voorrondes en na de derde voorronde komt er een grote voorronde met de negen kandidaten (drie maal drie) uit de voorbije voorrondes. Tijdens die vierde voorronde worden er drie kandidaten gekozen voor de halve finale. Uiteindelijk gaan er negen kandidaten door naar de halve finale.
Sinds gisteren, woensdag 01oktober, is een tweede inschrijvingsronde van start gegaan en die eindigt op vrijdag 19 december. Alle nummers uit deze inschrijving alsook de niet weerhouden nummers uit de voorronde krijgen dan in januari volgend jaar een tweede kans wanneer een vakjury er nog eens negen zal aanduiden. Deze negen nemen samen met de negen nummers uit de voorronde deel aan de halve finale zodat die met achttien kandidaten zal doorgaan.
In de halve finale strijden die kandidaten dan voor negen plaatsen in de finale, de aanduiding gebeurt opnieuw door een vakjury en BNT voegt er dan nog drie wildcards aan toe zodat de finale later volgend voorjaar zal doorgaan met twaalf kandidaten en dan is het opnieuw aan het publiek (via televoting) om de Bulgaarse kandidaat voor Moskou aan te duiden.
* eerste voorronde,20.40-21.35 plaatselijke tijd (19.40-20.35 Belgische tijd) :
01. "I won" door Monika Kirovska. 02. "Deystvitelnost ili izmama" door Emil Sokolov. 03. "Ready for love" door I Velina. 04. "I promise" door Perfect Stranger. 05. "Neka s pesen" door Venelina Milanova.
De eerste voorronde gaat om 20.40 plaatselijke tijd (19.40 Belgische tijd) van start en is niet rechtstreeks te volgen via het internet. Net als vorig jaar zal de nationale omroep het programma nadien on-line zetten op haar website (link). (bron : BNT)
Romina Power (02 oktober 1951) is geboren in het Amerikaanse Los Angeles en is de oudste dochter van een acteurspaar. In het begin van de jaren zestig verhuist ze met haar moeder en haar zus Taryn naar Europa en ze wonen voornamelijk in Italië en Spanje. Op veertienjarige leeftijd speelt Romina voor het eerst mee in een film. Ze speelt de rol van Stella in de prent 'Menage all'italiana'. Ze heeft de smaak meteen te pakken en zal in nog meerdere films meespelen. En zo leert ze haar man Al Bano kennen. In 1970 treden ze in het huwelijk en datzelfde jaar komt hun single "Storia di due innamorati" op de markt. In 1976 vertegenwoordigen ze Italië tijdens het Eurovisie Songfestival in het Nederlandse Den Haag. Met "Noi lo rivivremo di nuovo" eindigen ze op een verdienstelijke zevende plaats. Ze brengen het nummer deels in het Engels en deels in het Italiaans tijdens het liedjesfestival. In 1981 brengen ze het bij ons bekende "Sharazan" uit en een jaar later nemen ze met "Felicita" deel aan het festival van San Remo. In 1984 wordt dat festival gewonnen met "Ci sarà" en een jaar later is de tijd gekomen om een tweede maal naar het Eurovisie Songfestival te gaan. Met "Magic oh magic" eindigt het duo opnieuw op een zevende plaats. In 1987 eindigen ze op een vierde plaats met "Nostalgia canaglia" tijdens het festival van San Remo, in 1989 behalen ze een derde plaats met "Cara terra mia". In 1999 gaat het koppel na bijna dertig jaar huwelijk uit elkaar en gaan ze ook muzikaal hun eigen weg. Het koppel heeft vier kinderen, één zoon en drie dochters waarvan er eentje sinds 1994 vermist is. Meer over Romina Power kan je steeds op haar website terugvinden.
Newsroom : eerbetoon aan Nederlandse zangeres Liesbeth List in boekvorm.
Musicalproducent en tv-presentator Albert Verlinde heeft vandaag in Amsterdam het eerste exemplaar van het boek "Ik heb je lief, zo lief - de liedjesteksten" overhandigd aan Liesbeth List. In het boek zijn de teksten gebundeld van de liedjes die de Nederlandse zangeres de afgelopen vijfenveertig jaar het liefst ten gehore bracht, aangevuld met foto's en persoonlijke anekdotes van List.
Het is een eerbetoon aan de grande dame van het Nederlandse lied en in het boek zijn de liedjesteksten bijeengebracht die zij het liefste heeft gezongen : van de chansons van Jacques Brel en Edith Piaf, over de liederen van Theodorakis en Frank Boeijen, tot de duetten die ze samen met Ramses Shaffy heeft gezongen.
"Hoe ouder je wordt, hoe meer cadeaus je krijgt", zei de ontroerde List bij de overhandiging. Ze zag geen enkele reden niet in te gaan op het voorstel van uitgeverij Terra Lannoo om het boek te maken. "Het is een document", liet ze weten. Trots en verbaasd tegelijk : "Er zijn er vooraf al 3.000 van besteld". Het boek ligt vanaf deze week in de winkels.
De overhandiging van het boek vond plaats tijdens het eerste publieke optreden van de cast van de musical Piaf. Voor de pers zongen onder anderen List, die de rol van de 'rijpe' Piaf vertolkt, en Daphne Flint, de jonge Piaf, een aantal liedjes uit de productie. Daaronder ook "La Marseillaise" en "Je ne regrette rien". "De laatste vind ik nog altijd een van de mooiste nummers om te zingen in de voorstelling", vertelde List. Negen jaar geleden stond List ook als de Franse chansonnière Edith Piaf op het podium. Toen deed ze het alleen maar nu deelt ze de rol met Flint.
Liesbeth List werd geboren in Nederlands-Indië en haar eerste jaren bracht ze door in een Japans concentratiekamp. Na de oorlog kwam ze met haar vader naar Nederland. Op Vlieland werd ze geadopteerd door het vuurtorenwachtersgezin List. Op 18-jarige leeftijd trok ze naar Amsterdam, waar ze zangles nam en gefascineerd raakte door het Franse chanson. Liesbeth List won een Edion en een Gouden Harp. Ze werd in 1966 door de Nederlandse omroep gevraagd om deel te nemen aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival maar bedankte vriendelijk voor de eer. (bron : Belga, Terra Lannoo)