Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

21-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Wij sluiten deze vrijdagavond af met een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Het Mechelse festival 'Maanrock', het grootste gratis stadsfestival van het land, vindt morgen, zaterdag 22, en overmorgen, zondag 23 augustus plaats. Op de Grote Markt van Mechelen treden morgen grote namen als Jasper Erkens, Lady Linn, Tom Helsen, Admiral Freebee en Discobar Galaxie op. Daarnaast maken ook Sum.of.a.kind, Pornorama, Balthazar en Tom Pintens XL er hun opwachting.

Op het podium van de IJzeren Leen staan Psycho 44, Hadise (ESF 2009), In Dreams en Kate Ryan (ESF 2006). Voor de Vismarkt heeft de vzw Mechelse Feesten gekozen voor Mira, Guy Swinnen, Axl Peleman en Hautekiet & De Leeuw.

Op de tweede festivaldag van 'Maanrock 2009' staat voor de jeugd Bab (Junior Eurosong 2007), Oliver (JESF 2008), Ellektra (Eline De Munck) op het podium van de Grote Markt. Verder staan op het hoofdpodium Roel Vanderstukken, Sandrine (Eurosong 2008), The Magical Flying Thunderbirds, Clement Peerens Explosition (CPeX), en Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991) geprogrammeerd.

De IJzeren Leen wordt zondag onveilig gemaakt door The DeVilles, Joshua, Stijn en de Nitebytes, de groep van Koen Buyse, de zanger van Zornik. Op de Vismarkt treden dan Willow, Gustaph, Lalalover (Tom Kestens) en Yevgueni aan. Meer nieuws krijg je op de website van het festival.

 Ook dit jaar vinden in het Vlaams-Brabantse Overijse de jaarlijkse 'Druivenfeesten' plaats. De 58e editie gaat morgenzaterdag 22 augustus, officiëel van start en negen dagen later, volgende week zondag 30 augustus, volgt de apotheose van deze editie. Ook dit jaar zullen weer heelwat artiesten naar de druivengemeente afzakken. Voor een volledig overzicht verwijzen we je graag naar de website van de 'Druivenfeesten' maar hieronder zetten we alle optredende artiesten alvast op een rijtje.

* zaterdag 22 augustus : Sam Gooris, Christoff (Eurosong 1993-2002) en Eddy Wally ('Vlaamse avond').
* zondag 23 augustus : Anna Grace, Lasgo, 2 Fabiola (met onder meer Patrick Claesen, Eurosong 1993 en Viola Furleo, Eurosong 1999-2002) ('Avond van de Streekkrant').
* maandag 24 augustus : Les Truttes. 
* dinsdag 25 augustus : Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) ('Seniorennamiddag') en Will Tura ('Avond van de Serrist').
* woensdag 26 augustus : Truephonic ('Jongerenavond').
* donderdag 27 augustus : Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991).
* vrijdag 28 augustus : Ketnetband ('Kindernamiddag') en The Magical Flying Thunderbirds.
* zaterdag 29 augustus : Jaela-Jesz en Gene Thomas (componist "When I look in your eyes" van Tanja Dexters, Eurosong 2002).

 De derde editie van 'Regi in the mix' zal op zaterdag 27 februari 2010 doorgaan in de Ethias Arena in Hasselt. Na afloop van de tweede editie, eind februari, was het al zeker dat er een nieuwe editie zat aan te komen en toen werd er eventjes gewag gemaakt dat die editie wel eens in Gent zou kunnen doorgaan. Maar net als dit jaar zal Regi Penxten (componist "My music", Eurosong 2008) tijdens de derde editie dus opnieuw de Limburgse hoofdplaats aandoen.

Tijdens de tweede editie gingen meer dan 12.000 fans uit de bol en Regi presenteerde een mooi staaltje van zijn kunnen. Het werd een aaneenreiging van ware hoogtepunten. Met DJ Wout werd een 'DJ Battle' uitgevochten. Onder andere Tom Helsen, Scala, Katerine (Eurosong 2002-2006), en Milk Inc. wederhelft Linda Mertens vervoegden Regi op het podium.

Ook in 2010 zal Regi een aantal van zijn muzikale vrienden uitnodigen in zijn mix. Zullen eveneens aanwezig zijn : een hele batterij speciale effecten, een indrukwekkende lichtshow en een brede waaier van de beste hits. Feest gegarandeerd op zaterdag 27 februari in de Ethias Arena in Hasselt. Er niet bij zijn is geen optie !

Kaarten voor dit optreden kunnen nog steeds worden aangekocht via de website van Proximus Go for Music of telefonisch (0900 260 60).

21-08-2009 om 23:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Pjotr Wolfs, Thomas Cerpentier of Manou Maerten van 'Zo is er maar één - de Cup'' naar het Junior Eurovisie Songfestival ?

Pjotr Wolfs (winnaar ZIEME - De Cup) Eerder deze week lekten de namen van de twaalf kandidaten uit die vanaf zaterdag 05 september gaan strijden om het Belgische ticket voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival. De zevende editie van de jongerenversie van het Eurovisie Songfestival vindt op zaterdag 21 november plaats in de Oekraïense hoofdstad Kiev.

Een aantal namen doen niet meteen een belletje rinkelen maar volgens 
Het Belang van Limburg zitten in dat lijstje van twaalf toch al een aantal 'oude bekenden'.

Volgens de krant verwijst Pjotr wellicht naar Pjotr Wolfs, de winnaar van de eerste reeks van 'Zo is er maar één - de Cup' die hij winnend wist af te sluiten met "Meisjes" van Raymond van het Groenewoud.  Net na zijn overwinning, in het voorjaar van 2008, liet de toen elfjarige Pjotr in Het Nieuwsblad reeds optekenen dat hij zich voor de editie van 'Junior Eurosong' van dit jaar opnieuw kandidaat zou stellen.

Twee jaar geleden raakte hij met "Veel te veel", een liedje dat hij met twee andere kinderen had geschreven, tot bij de laatste dertig van 'Junior Eurosong 2007'.

 Maar ook de winnaar en de runner-up van de tweede reeks van 'Zo is er maar één - de Cup' zouden volgens de Limburgse krant wel eens kandidaat zijn want zowel de namen van Thomas (Cerpentier) als die van Manou (Maerten) vinden we in het lijstje terug. Of dit drietal al dan niet hun opwachting zullen maken tijdens 'Junior Eurosong 2009' wordt aanstaande donderdag 27 augustus uit de doeken gedaan want dan stelt Eén de twaalf kandidaten voor. (foto Pjotr : Ketnet, foto Thomas en Manou : deredactie.be)

21-08-2009 om 23:20 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 34 - 22 augustus 2009.

Ultratop Milk Inc. boekt deze week met "Blackout" vier plaatsen verlies en komt daarmee op een zevende plaats terecht. In totaal stonden ze twee weken op het hoogste schavotje met deze single. Daarmee hadden ze hun derde nummer één-hit te pakken in Vlaanderen na "Walk on water" (2000) en "Whisper" (2004). De Zweedse zangeres Agnes verdwijnt in Vlaanderen uit de hitparade maar in Wallonië daalt ze van drieëntwintig naar vierentwintig.

De Molse Hadise stijgt met "Fast life" in de tipparade van een derde naar een tweede plaats en haar gelijknamige album staat dze week op een negenentachtigste plaats in het overzicht. Christoff heeft met zijn jongste album, "1001 nachten", zijn allereerste nummer één-notering te pakken en  blijft deze week op die eerste plaats staan. Winst is er verder voor de albums van Free Souffriau en Natalia. Op een twaalfde plaats begroeten we "Gelukkig zijn - het allerbeste van Ann Christy op 2 cd" van de ons veel te vroeg ontvallen Ann Christy. Het dubbelalbum werd eerder deze maand uitgebracht naar aanleiding van de vijfentwintigste verjaardag van haar overlijden. 

In Vlaanderen was het jongste album van Lara Fabian na twee weken notering reeds verdwenen maar in Wallonië staat ze met "Toutes les femmes en moi" deze week op een drieëntwintigste plaats.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :



07. (03) "Blackout" - Milk Inc. (7 weken)(met Regi Penxten, componist "My music", Eurosong 2008).
21. (20) "Love me" - Daniel Bovie & Roy Rox feat. Nelson (Eurosong 2008)(15 weken).
38. (26) "Treat me like a lady" - Katerine (2 weken)(Eurosong 2002-2006).
41. (42) "Mamma mia" - Alright (2 weken)(met o.m. Chloé - Junior Eurosong 2008, Mona - Junior Eurosong 2007 en Didier - Junior Eurosong 2008).

Verdwenen : "Zumba yade" - Kathleen (K3, Eurosong 1999) & Soweto Gospel Choir (9 weken) en "Release me" - Agnes (19 weken)(MF 2009).

Ultratip 30 singles :

02. (03) "Fast life" - Hadise (7 weken)(ESF 2009).
04. (06) "Feeling" - Natalia (3 weken)(Eurosong 2004).
15. (18) "Donder en bliksem" - Bart Kaëll (3 weken)(Eurosong 1983-1987).
18. (21) "Diep 2009" - Get Ready! (2 weken)(met Jimmy Samyn, Eurosong 2002).
24. (28) "Eerlijkheid" - Wim Soutaer (2 weken)(coach 'Junior Eurosong 2008').

Ultratop 100 albums :



001. (001) "1001 nachten" - Christoff (6 weken)(Eurosong 1993-2002).
009. (011) "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (20 weken).
012. (NW) "Gelukkig zijn - het allerbeste van Ann Christy op 2 cd" - Ann Christy (Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975).
020. (024) "Wisegirl" - Natalia (17 weken)(Eurosong 2004).
025. (014) "Fairytales" - Alexander Rybak (12 weken)(ESF 2009).
062. (060) "Morgen zal het anders zijn" - Mama's Jasje (12 weken)(Peter Van Laet - De Gouden Zeemeermin 1996/Gunther Van Campenhout - Eurosong 2002).
088. (076) "Zo was er maar één" - Ann Christy (8 weken)(Chansons Euro '70 - 1970, Canzonissima 1971-1973, ESF 1975).
089. (082) "Fast life" - Hadise (11 weken)(ESF 2009).

Ultratop 10 DVD :

07. (07) "K3 en het toverhart" - K3 (36 weken)(Eurosong 1999).
08. (08) "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders" - Free Souffriau (15 weken).
09. (NW) "Studio 100 TV Hits" - Various Artists (met o.m. K3, Eurosong 1999).

Verdwenen : "Musical Daens" - Diversen (36 weken)(met onder meer Jelle Cleymans, Eurosong 2004, en Anne Mie Gils, Eurosong 1989).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :



14. (18) "Bruxelles-Toulouse" - Léopold Nord & Mader (5 weken).
24. (23) "Release me" - Agnes (15 weken)(MF 2009).

Ultratop 100 albums :



017. (014) "Seul... ou presque" - Patrick Bruel (10 weken)(componist Franse inzending ESF 2002).
023. (029) "Toutes les femmes en moi" - Lara Fabian (13 weken)(ESF 1988).
055. (049) "Les choses de la vie" - Patrick Fiori (38 weken)(ESF 1993).

Verdwenen : "Les Enfoirés font leur cinéma" - Les Enfoirés 2009 (23 weken).

Ultratop 10 DVD :

05. (05) "Live à Québec" - Céline Dion (13 weken)(ESF 1988). 

Verdwenen : "Les Enfoirés font leur cinéma" - Les Enfoirés 2009 (23 weken).

Meer nieuws over de verschillende hitparades kan je zoals steeds terugvinden op de website van Ultratop. (bron : Ultratop)

21-08-2009 om 22:44 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : nieuwe generiek 'Familie' wordt niet meer ingezongen door Koen Wauters.

 Op maandag 31 augustus gaat op vtm het negentiende seizoen van start van de soap 'Familie'. Een nieuw seizoen dat betekent meteen ook een aantal nieuwe gezichten en een begingeneriek die een nieuw en vooral moderner jasje zal krijgen. Voortaan verschijnen enkel nog de namen van de Van den Bossches in beeld en volgens de krant Het Laatste Nieuws is er meteen ook een nieuwe titelsong en die wordt niet langer ingezongen door Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991).

 De commerciële omroep ging op zoek naar vervanging en vond die in Charlotte, de jonge zangeres die zich afgelopen voorjaar liet opmerken in de muzikale talentenjacht 'Zo is er maar één' dat gepresenteerd werd door wijlen Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006', woordvoerster ESF 2006).

Overleven Trudy en haar dochtertje Louise de laatste zet van Xavier Latour ? Vindt Mieke de moed om haar verhouding met Paul op te biechten aan haar halfzus Leen ? Zal Bart eindelijk de gevangenis mogen verlaten ? Vanaf maandag 31 augustus weten we het.

In de eerste twee afleveringen krijgt de kijker de afloop te zien van de spannende cliffhangers waarmee 'Familie' de zomervakantie was ingedoken.

Op woensdag 02 september gaan de verhaallijnen verder en die situeren zich twee maanden later. Vanaf dan wordt de familie geconfronteerd met verschillende nieuwkomers, die voor korte of langere tijd in hun leven zullen blijven. Zo maakt Marc Coessens op 02 september zijn opwachting als psychiater. Twee dagen later - op vrijdag 04 september - is het de beurt aan Robert de la Haye. Hij geeft gestalte aan Victor Praet, de chirurg die het nieuw algemeen diensthoofd in het ziekenhuis wordt. Op donderdag 10 september wordt Frank Van Erum als de gladde muziekproducer Tino geïntroduceerd.

Nog nieuwe rollen die er dit najaar aankomen zijn advocate Balencourt jr. (Lore Dejonckheere), professor Rodrigeuz (Hans Ligtvoet), oplichter Filip (David Cantens), voetballer Gert (Ward Kerremans), Relinde (Annemarie Picard), zakenman Francis (Ben Van Ostade) en dansleraar Pedro (Jef Ravelingen).

Wat de plotwendingen betreft, kunnen we onthullen dat Bart in een midlife crisis belandt en dat Veronique in het buitenland op zoek gaat naar de zin van haar leven. Peter is inmiddels tot het besef gekomen dat een gezin echt wel het allerbelangrijkste is en Maarten is net zoals zijn vader toe aan een nieuwe professionele uitdaging… Maar ook macht en ambitie, onmogelijke liefdes, onverwachte zwangerschappen, passie voor muziek, en dertig & single zijn thema's die de volgende maanden aan bod komen in 'Familie'.

Kortom, 'Familie' blijft fris, verrassend, up to date en brengt vanaf maandag 31 augustus nieuwe meeslepende verhalen.

Tot slot willen we nog meegeven dat de laatste aflevering van vorig seizoen nu maandag, 24 augustus, opnieuw wordt uitgezonden en dit vanaf 20.00. (bron en foto : vtm ; foto Charlotte : Eén)

21-08-2009 om 22:11 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 21 augustus 2009 : Robert Wells maakte een reuzensprong voorwaarts.

 Magnus Carlsson daalt in de vierde week notering van een derde naar een tiende plaats. Die derde plaats wordt deze week ingenomen door Robert Wells die met "Handful of keys" maar liefst drieënveertig plaatsen winst boekt. Ola, die vorige week op een tiende plaats stond, daalt met "Sky's the limit" naar een tweeënvijftigste stek. Alexander Rybak, de winnaar van de jongste editie van het Eurovisie Songfestival, daalt met "Fairytale" in de achttiende week notering van de twaalfde naar de tweeëntwintigste plaats. Het album "Fairytales" boekt veertien plaatsen verlies en stat nu op een dertigste plaats. De nummer twee, de IJslandse Yohanna, boekt met "Is it true ?" vier plaatsen verlies en haar debuutalbum "Butterflies and Elvis", dat opnieuw werd uitgebracht, stijgt deze week van een vijfentwintigste naar een negentiende plaats.

In de albumhitparade is de tweede plaats deze week opnieuw weggelegd voor Scotts die met "Längtan" twee weken geleden vanuit het niets op het hoogste schavotje binnenkwamen. Malena Ernman verdween vorige maand na iets meer dan vier maanden met "La voix" uit het overzicht maar dat compenseerde ze dan anderzijds door met haar album "La voix du Nord" meteen de eerste plaats te bezetten, iets wat haar met haar Songfestivalinzending niet lukte. Deze week blijft ze opnieuw op een derde plaats staan met het album dat intussen al goed is voor goud.

SINGLES TOP 60 :

03. (46) "Handful of keys" - Robert Wells (6 weken)(MF 1987-2003, Eirodziesma 2007).
10. (03) "This is disco" - Magnus Carlsson (4 weken)(MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007).
20. (16) "Is it true ?" - Yohanna (14 weken)(ESF 2009).
21. (20) "Vill ha dej, igen" - Style (15 weken)(MF 1986-1987-2003).
22. (12) "Fairytale" - Alexander Rybak (18 weken)(ESF 2009).
41. (NW) "Standing strong" - Sarah Dawn Finer (MF 2007-2009).
44. (52) "Come into the night" - Velvet (2 weken)(MF 2006-2008-2009).
52. (10) "Sky's the limit" - Ola (8 weken)(MF 2008).
58. (54) "Hold on" - Måns Zelmerlöw (11 weken)(MF 2007-2009).

ALBUMS TOP 60 :



02. (02) "Längtan" - Scotts (3 weken)(MF 2009).
03. (03) "La voix du Nord" - Malena Ernman (7 weken)(ESF 2009).
05. (06) "500 dagar om året" - Tomas Ledin (10 weken)(MF 1972-1977-1978-1979, ESF 1980).
09. (14) "Så gör jag det igen"- Caroline af Ugglas (22 weken)(MF 2007-2009).
19. (25) "Butterflies and Elvis" - Yohanna (4 weken)(ESF 2009).
21. (RE) "More ABBA Gold" - ABBA (20 weken)(MF 1973, ESF 1974).
27. (27) "Story of a heart" - Benny Andersson Band (8 weken)(MF 1973, ESF 1974).
30. (16) "Fairytales" - Alexander Rybak (11 weken)(ESF 2009).
31. (29) "Smurfparty 2" - Smurfarna (9 weken).
35. (34) "Helt nära dig - samlade album" - Ted Gärdestad (7 weken)(ESF 1979, MF 1973-1975-1980).
38. (RE) "En blekt blondins ballader 1980-2005" - Eva Dahlgren (18 weken)(MF 1979-1980).
43. (RE) "ABBA Gold - Greatest hits" - ABBA (112 weken)(MF 1973, ESF 1974).
45. (21) "Vill ha dej, igen" - Style (10 weken)(MF 1986-1987-2003).
53. (50) "Allsång på Skansen" - Anders Lundin (7 weken)(presentator MF 1999, presentator ESF 2000).
55. (43) "MZW" - Måns Zelmerlöw (15 weken)(MF 2007-2009).

Verdwenen : "Clash of the elements" - The Poodles (10 weken)(MF 2006) en "A state of mind - Deluxe" - E.M.D. (41 weken)(MF 2009).

(bron :
Sverigetopplistan, Swedish charts)

21-08-2009 om 20:58 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Patrick Juvet.

 Patrick Juvet (21 augustus 1950) is geboren in het Zwitserse Montreux, aan het meer van Genève en bij velen bekend van de 'Gouden Roos' die er tussen 1961 en 2003 jaarlijks werd uitgereikt. De 'Gouden Roos' is in Europa het meest prestigieuze festival voor amusementprogramma's. Juvet is zanger, pianist en ook tekstschrijver. Zijn doorbraak komt er in 1972 in buurland Frankrijk alwaar hij een grote hit scoort met "La musica". Een jaar later (in 1973) mag hij namens zijn land naar het Eurovisie Songfestival. In een nationale finale, gehouden op vrijdag 16 februari, laat hij acht kandidaten achter zich (waaronder Peter, Sue & Marc en Henri Dès). Met "Je vais me marier, Marie" eindigt hij in Luxemburg op een twaalfde plaats. Ondanks dit 'mindere' resultaat heeft hij in Frankrijk een grote hit te pakken. De opvolger ("Sonia") wordt een nog grotere hit en ook zijn albums verkopen als zoete broodjes. Eind jaren zeventig heeft hij nog hits zoals "Got a feeling", "I love America" en "Lady night". Ondertussen schrijft hij ook muziek voor een aantal films maar begin jaren tachtig wordt het wat rustiger rond Patrick Juvet. Vanaf de jaren negentig treedt hij af en toe nog eens op en in het voorjaar van 2008 kwam ook nog een compilatiecd van hem op de markt met daarop de vijftig grootste hits. Meer over Patrick kan je steeds op zijn website vinden.

OOK JARIG VANDAAG :

* Raquel Rastenni (1915-1998), nam in 1958 voor Denemarken deel aan het Eurovisie Songfestival met "Jeg rev et blad ud af min dagbog" en eindigde op een achtste plaats op tien deelnemers. In 1961 nam ze met Grethe Sønck deel aan 'Dansk Melodi Grand Prix'. Met "Hjemme hos os"strandde het duo op een vijfde plaats.
* Dominic Grant (1949), maakt deel uit van Guys 'n Dolls, de groep die in 1979 deelnam aan 'A Song for Europe', de Britse selectie voor het Eurovisie Songfestival, met "How do you mend a broken heart ?". In 1988 staat hij met onder meer zijn vrouw Julie Forsyth op het Songfestivalpodium als backingvocal bij Scott Fitzgerald die "Go" naar een tweede plaats zingt. Het nummer is van de hand van Julie Forsyth.
* Ellert Driessen (1958), is onder meer bekend als zanger en toetsenist van de Nederlandse formatie Spargo die in 1980 een grote hit scoorde met "You and me". Hij is ook verantwoordelijk voor de tekst van "No goodbyes", het nummer waarmee Linda Wagenmakers in 2000 voor Nederland deelnam aan het Eurovisie Songfestival.

21-08-2009 om 00:00 geschreven door Redactie  


20-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : de Noorse popgroep A-Ha komt op woensdag 11 november naar ons land.

 "Take on me", "The sun always shines on tv", "Cry wolf" en "I've been losing you", het zijn maar enkele hits waarmee de popgroep A-Ha zich in de jaren tachtig wist te onderscheiden.  De drie Noren (met onder meer Morten Harket, presentator ESF 1996) laten hun stempel achter op de synthpop maar hebben ook een behoorlijk grote bijdrage geleverd aan het succes van de videoclip.

Wie herinnert zich niet de clip bij "Take on me" ? In dit ware kunstwerkje worden reële beelden en animatie één. Midden de jaren negentig zetten ze zichzelf, ondanks het feit dat het succes nog steeds aanwezig is, op non-actief. Ze willen vooral even afstand nemen van de oppervlakkigheid die bekendheid met zich meebrengt. De spanningen tussen de groepsleden lopen hoog op. Ze nemen de tijd om tot de essentie, de muziek, terug te keren.  In 2000 maken ze dan ook hun comeback. Fans zijn opgewonden maar pers juicht eveneens. Het Engelse Q Magazine kent hen de 'Inspiratie Award' toe voor het album "Analogue" in 2006.

Collega's, met Chris Martin van Coldplay op kop, steken hun bewondering voor A-Ha niet onder stoelen of banken. Hun nieuwe album "Foot of the mountain" betekent, na meer rock op de vorige albums, een terugkeer naar de bron. Alle gekende ingrediënten zijn aanwezig : golven van synthezisers, aangrijpendende teksten, een melodieus snuifje melancholie en vooral de immer aanwezige en unieke stem van Morten Harket.

De Noren gaan ook opnieuw toeren en houden op woensdag 11 november halt in de Ancienne Belgique in Brussel. Kaarten (40,00 €) voor dit concert (aanvang : 20.00) kunnen vanaf aanstaande maandag, 24 augustus, worden aangekocht. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van de Ancienne Belgique of via Live Nation. (bron : Ancienne Belgique)

20-08-2009 om 23:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Heidi Lenaerts presenteert vanaf 31 augustus op Klara.

 Heidi Lenaerts (lid vakjury 'Eurosong for Kids 2006' en 'Junior Eurosong 2007') maakt eind deze maand de overstap van Studio Brussel naar Klara.

Op maandag 31 augustus begint ook bij Klara een nieuw seizoen. Het weekschema ziet er dan redelijk anders uit. Eerst en vooral staat de zender vroeger op : de luisteraar wordt om 06.00 gewekt door Thomas Vanderveken, Olav Grondelaers en Katharina Smets in 'Espresso'.

Verder zijn er nog andere nieuwe programma's zoals 'De ambassadeurs van de klassieke muziek' en 'Café Zimmermann'.
Ook nieuw is 'Babel', een cultuurprogramma gepresenteerd door Heidi Lenaerts. Lenaerts, jarenlang een van de vaste stemmen van Studio Brussel, duikt elke dag om 17.00 de kunstwereld in. (bron : deredactie ; foto : Eén)

20-08-2009 om 23:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Azerbeidzjan kiest uit veertig kandidaten de inzending voor Oslo.

 Begin juni jongstleden berichtten we reeds dat Azerbeidzjan op zoek ging naar een inzending voor de 55e editie van het Eurovisie Songfestival, dat eind mei volgend jaar zal gehouden worden in de Noorse hoofdstad Oslo. Veel details over de te volgen selectieprocedure waren er op dat ogenblik nog niet bekend maar via Facebook werd al een oproep gelanceerd om inzendingen in te sturen voor de nationale selectie.

Aan kandidaten werd gevraagd om liefst twee (instrumentale) nummers in te sturen en liefst één uptempo nummer en één ballad. De artiesten dienen bij voorkeur het Russisch en het Engels machtig te zijn en nummers in de eigen landstaal (Azeri) en het Engels genieten de voorkeur.

Adil Karimli, de Azerbeidzjaanse delegatieleider, heeft vandaag aan het persbureau APA laten weten dat de kandidaat voor Oslo zal gekozen worden uit veertig kandidaten. Dat aantal werd weerhouden na een eerste selectieronde. Tijdens de volgende ronde zal een vakjury een definitieve keuze maken uit dit gezelschap. Wanneer die tweede selectieronde zal plaatsvinden is op dit ogenblik nog niet bekend.

 Midden mei wist het duo AySel & Arash voor het land een derde plaats te veroveren tijdens de finale van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. Met "Always" haalde het tweetal een totaal van 207 punten. (bron : APA ; foto : Indrek Galetin, EBU)

20-08-2009 om 23:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Tarkan dan toch niet naar het Eurovisie Songfestival.

 Gisteren berichtte de Turkse krant Sabah dat zanger Tarkan volgend jaar voor Turkije naar het Eurovisie Songfestival zou gaan. Volgens de krant zou de Turkse nationale omroep TRT een princiepsakkoord gehad hebben met de zanger en daarnaast had hij ook een overeenkomst gesloten voor de presentatie van een muziekprogramma. Dat programma zou worden uitgezonden op een nieuw muziekkanaal dat binnenkort door de omroep wordt opgestart.

Intussen heeft zijn manager en producer, Ulgar Atash, het bericht vandaag ontkent tegenover het Azerbeidzjaanse persagentschap APA. Volgens hem heeft de Turkse omroep de vraag niet eens gesteld aan de zanger. De manager laat wel weten dat hij in het verleden reeds gevraagd werd maar dat hij steeds bedankte voor de eer. Als er dit jaar een vraag zou komen dan wordt dat opnieuw afgeslagen. Volgens Atash zal Tarkan de komende jaren alvast niet deelnemen aan het Eurovisie Songfestival.

Intussen heeft TRT aan Eurovision.tv laten weten dat het bericht dat gisteren in de krant verscheen pure roddels zijn. (bron : APA, Eurovision.tv)

20-08-2009 om 22:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Lien Van de Kelder geeft relatie met Hans Herbots toe.

 Begin vorige maand berichtte het weekblad TV Familie dat Lien Van de Kelder (26), onder meer bekend uit de series 'Thuis' (Eén) en 'Zone Stad' (vtm) een relatie zou hebben met topregisseur Hans Herbots (39). De twee werden toen volgens het weekblad sinds enkele weken geregeld samen gespot. Hans en Lien kennen elkaar echter al een tijd, want ze werkten al eens professioneel samen. Zo regisseerde Herbots vorig jaar vier afleveringen van de vtm-reeks 'Zone Stad', waarin Lien de rol van inspecteur Fien Bosvoorde speelt.

Zowel Lien als Hans schermden in het verleden hun privéleven steeds af en ook over dit nieuws wensten ze daarover geen uitspraken te doen aldus nog TV Familie.

 Vandaag lezen we in Het Laatste Nieuws dat ze aanvankelijk de relatie ontkende, maar in een interview maakt ze er niet langer een geheim van. "Prins Albert van Monaco heeft niet naar mij gekeken" vertelt ze over haar verblijf op het televisiefestival van Monte Carlo, waar ze met Hans Herbots aanwezig was. "Misschien omdat mijn lief erbij was" laat ze verder nog optekenen.

Hans Herbots regisseerde in het verleden onder meer 'Windkracht 10 : Koksijde Rescue', één van Vlaanderens duurste bioscoopfilms ooit. Zangeres Sandrine (Eurosong 2008) zong voor de film de titelsong in, "The story of us".

Verder werd hij ook gelauwerd voor 'Verlengd Weekend' en onlangs legde hij de laatste hand aan 'Bo', de verfilming van het boek 'Het Engelenhuis' van jeugdauteur Dirk Bracke. Momenteel heeft de regisseur de handen vol met de voorbereiding van de verfilming van drie boeken van Tom Lanoye : de alomgeprezen 'Monstertrilogie'.

Lien is onlangs afgestudeerd in de Rechten en is op dit moment volop bezig met de opname van de vijfde reeks van 'Zone Stad'. Eerder vorige maand raakte eveneens bekend dat ze door Erik Van Looy gevraagd is om deel te nemen aan de achtste reeks van de populaire kwis 'De slimste mens ter wereld' (Eén). Van de Kelder is de opvallendste naam die al meedeed aan een testaflevering.
(foto Lien : Eén)

20-08-2009 om 21:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'KRO BlootGewoon' : vanavond de vierde aflevering met ADHD-moeders vs kitesurfers.

 Vorig najaar was er in eigen land 'De naaktkalender', het programma waarin Eén Vlaanderen uitdaagde om uit de kleren te gaan. Saartje Vandendriessche (omroepster, 'Vlaanderen Vakantieland'-presentatrice en coach 'Junior Eurosong 2008') en Ben Roelants (presentator 'Junior Eurosong 2007-2008') hielpen de schroom te overwinnen en waren zelfs solidair met de naakten.

Gedurende vijf weken gingen tien heel uiteenlopende groepen mensen uit de kleren om heel uiteenlopende redenen. Sommigen namen deel voor de uitdaging, anderen hoopten te winnen om met een deel van de opbrengst grootse plannen te verwezenlijken.

In Nederland brengt de 
KRO sinds donderdag 30 juli het nieuwe programma 'KRO BlootGewoon', naakt met een missie, gepresenteerd door Anita Witzier. Niet iedereen verwacht dit bij de KRO te zien. Toch start die omroep met 'KRO BlootGewoon'. "Deze mensen poseren naakt voor een goed doel", licht presentatrice Anita Witzier toe. "Zij voelen zich verbonden met deze organisaties en durven daar op een ludieke manier aandacht voor te vragen. Naakt met een missie dus."

De bijzondere foto's leiden tot een naaktkalender waarvan de opbrengst naar de goede doelen gaat. "Dat past goed bij de KRO. Wij maken programma's onder de paraplu 'goed leven' en 'zorg voor elkaar'. Dat het format prikkelt en stof doet opwaaien vind ik leuk. Als je op een gewone manier aandacht voor goede doelen vraagt, is de attentiewaarde toch een stuk lager. Bovendien wil ik graag amusementsprogramma’s maken, maar wel amusement met inhoud. Daar is 'KRO BlootGewoon' hét voorbeeld van."

Hoewel er wel het nodige lef voor nodig is om naakt voor de camera te verschijnen, stroomden de aanmeldingen binnen. "Heel veel mensen hebben zich opgegeven. Dat verbaasde me wel, omdat je toch je schroom opzij moet zetten om zoiets te doen. En naakt poseren met een groep collega's is écht nog veel moeilijker dan met een stel onbekenden. Aan de andere kant zijn er wel heel veel mensen betrokken bij een goed doel, dus wat dat betreft had ik veel aanmeldingen wel verwacht."

In aflevering 4 strijden de ADHD-moeders tegen de kitesurfers. De ADHD-moeders gaan uit de kleren voor de 'Stichting Vrienden van Tom', de kitesurfers voor de 'Stichting Todos'.

 Deze dames hebben elkaar ontmoet via een forum op internet. Veel van hen hebben kinderen met ernstige gedragsstoornissen : ADHD gecombineerd met ODD en/of CD. Hyperactiviteit, gecombineerd met anti-sociaal en agressief gedrag. Met behulp van medicijnen kan dit gedrag enigszins worden onderdrukt. Het leven met zo'n kind is niet makkelijk en ook de omgeving begrijpt het niet altijd. Een beetje extra aandacht voor de familie is welkom. Daarom zetten zij zich in voor 'Stichting Vrienden van Tom', een stichting die is opgezet door een van de dames uit dit team.

 Deze jonge groep kitesurfers is bijna dagelijks op het water te vinden is zodra het waait. Samen delen zij hun passie voor het kiten en de lifestyle die bij het kitesurfen hoort.

In de zomer werken en kiten ze in Nederland, maar in de winter jagen ze de beste wind over de wereld achterna. Daardoor komen ze op de mooiste stranden, maar zien ze ook de armoede bij de lokale bevolking.

De kite-surfers hebben gekozen voor 'Stichting Todos', met name omdat de stichting een surfproject in Brazilië ondersteunt waar jongeren uit sloppenwijken les krijgen of kunnen worden opgeleid tot surfinstructeur, zodat ze zelf de toeristen les kunnen geven.

'KRO BlootGewoon', vanavond om 21.30 bij de KRO op Nederland 1. Meer nieuws en informatie krijg je op de
website van het programma. (bron en foto's : KRO)

20-08-2009 om 00:06 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : vijfde deel van 'Sara'-dagboek vanaf vandaag beschikbaar.

 Zoals we eind vorige maand reeds berichtten komt er geen einde aan de dagboeken van 'Sara', de populaire vtm-telenovelle die tussen september 2007 en juni 2008 werd uitgezonden. Vandaag verschijnt immers het vijfde deel 'Het grote geluk ?'.

Van de vier eerste dagboeken werden ondertussen al meer dan 200.000 exemplaren verkocht en vanaf vandaag, donderdag 20 augustus, ligt dus deel vijf in de winkelrekken. Daarin helpt Sara haar vriend Arne bij zijn revalidatie na een zwaar verkeersongeval en bevalt ze van een kindje.

Sara's zwangerschap loopt op haar laatste maanden. Normaal zou ze zich megagelukkig moeten voelen. Toch heeft ze vele zorgen. Het gaat niet goed met Arne. Zijn revalidatieproces verloopt moeizaam en hij raakt in een depressie. Om hem te helpen, laat Sara hem bij haar en Simon inwonen. Maar die ingreep veroorzaakt enkel stress, spanningen en een grote bedreiging voor Sara's huwelijk. Ondertussen is Jean-Luc, de vroegere vriend van Britt, met een concurrerend modebedrijf gestart. Hij kaapt alle goede krachten bij Présence weg. Zelfs Helena twijfelt eraan om te blijven.

Daarmee is het hele 'Sara'-verhaal, waarvoor Natalia (Eurosong 2004) de titeltrack voor haar rekening nam, echter nog niet helemaal uitverteld want de uitgeverij The House of Books plant hierna nog een kerstspecial en twee nieuwe delen in 2010.
(bron : TV Familie)

20-08-2009 om 00:04 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Annemie Turtelboom, Emile Ratelband en Paolo Nutini zakken vanavond af naar Hasselt.

 Op maandag 08 juni opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van 'Villa Vanthilt', zijn eigenste vakantiehuis. Van daaruit presenteert hij negen weken lang een nieuwe zomertalkshow. In het begin van de zomer vestigde hij zich met zijn 'Villa Vanthilt' vier weken lang op het Sint-Pietersplein in Gent. En na de Ronde van Frankrijk, sinds maandag 27 juli dus, duiken het huis en zijn eigenzinnige bewoner op aan het Kolonel Dusartplein in Hasselt.
 
'Villa Vanthilt' is ruim tweehonderd vierkante meter groot en heeft behalve twee verdiepingen ook een terras en een tuin. Het is een architecturale ode aan The Eames House, dat dit jaar zijn zestigste verjaardag viert.

Geanimeerde gesprekken zijn het handelsmerk van Marcel Vanthilt. Hij ontvangt in totaal meer dan tweehonderd gasten. Nationale en internationale. Gasten met een goed en actueel verhaal.

Marcel krijgt ook elke dag onbekende mensen over de vloer. Iemand die die ochtend in de krant stond, bijvoorbeeld. Als hoofdrolspeler of als toevallige voorbijganger, centraal of onherkenbaar in een hoekje; het maakt niet uit, als hij maar intrigeert.

Wie niet aanwezig kan zijn, kan toch zijn verhaal doen via de webcam. Herman Schueremans op Rock Werchter, Robbie Mc Ewen in het ziekenhuis, misschien zelfs Rudi Vranckx vanuit Congo. Marcel haalt ze via de webcam live in de show.

'Villa Vanthilt' gaat ook zelf op de actualiteit af. Naar de Wetstraat, naar de cd-voorstelling van Laura Lynn of naar de trotse eigenaar van de grootste bloemkool van het land. En elke dag wordt 'Villa Vanthilt' afgesloten met een sterke muzikale act.

Op zondag pakt 'Villa Vanthilt' uit met een speciale aflevering rond een bepaald thema. 'Villa Vanthilt' goes festival, 'Villa Vanthilt' goes humor, 'Villa Vanthilt' goes ramadan, 'Villa Vanthilt' goes Hasselt en ga zo maar door. Alle gasten, muziek en reportages van die afleveringen zijn onlosmakelijk met het thema verbonden.

 'Villa Vanthilt' : achtendertigste aflevering VANAVOND :

Annemie Turtelboom is een dikke maand minister van Binnenlandse Zaken. Dat maakt haar de eerst vrouw die die functie bekleedt.

De Nederlander Emile Ratelband doet zijn reputatie als motivator en positiviteitsgoeroe alle eer aan. Hij beweert dat je door positief denken de crisis kan weren en leert Marcel de tien geboden om de recessie te overwinnen.

Paolo Nuttini is een 22-jarige Schotse zanger met Italiaanse roots. Van zijn eerste cd verkocht hij in Europa meer dan drie miljoen exemplaren. Vandaag, donderdag 20 augustus, staat hij op de mainstage van Pukkelpop en daarna rept hij zich naar 'Villa Vanthilt' om een nummer te spelen uit zijn nieuwe plaat "Sunny side up". 

 'Villa Vanthilt', tot en met zondag 30 augustus telkens van zondag tot en met donderdag op Eén. Van maandag tot donderdag rond de klok van 21.30 en op zondag rond de klok van 22.00. (bron en foto's : Eén)

20-08-2009 om 00:01 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Alice en Ellen Kessler.

Alice en Ellen Kessler In een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Euro - BIRTHDAY - Visie' krijg je er vandaag twee voor de prijs van één. Als je over Alice Kessler praat dan krijg je er meteen zus Ellen bij. De zingende zusjes Kessler (20 augustus 1936) zijn geboren in het Duitse Nerchau, een plaats in de deelstaat Saksen (toenmalige Oost-Duitsland). Deze eeneiïge tweeling hebben muzikaal aangelegde ouders en het zijn die ouders die hen op zesjarige leeftijd naar de balletschool sturen. Eind jaren veertig (1947) gaan ze bij het kinderballet van de Leipziger Opera. Vijf jaar later vlucht de ganse familie Kessler naar West-Duitsland en de tweeling begint aan een revuecarrière in Düsseldorf. Tussen 1955 en 1960 treden ze geruime tijd op in het Lido in de Franse hoofdstad Parijs. Ook in Italië zijn ze succesvol. In 1959 nemen ze voor West-Duitsland deel aan het Eurovisie Songfestival met "Heute abend wollen wir tanzen gehen". Met hun inzending eindigen ze op een achtste plaats en dit op een totaal van elf deelnemers. Sinds de jaren vijftig spelen ze in heelwat films mee en zijn ze regelmatig te zien in heelwat shows. Tussen 1962 en 1986 hebben ze in Italië gewoond, sinds 1986 wonen in het Duitse Grünwald (in de buurt van München) en in 2007 waren ze nog te gast tijdens de Duitse selectie voor het Eurovisie Songfestival.

OOK JARIG VANDAAG :

* Peter Grönvall (1963), zoon van Benny Andersson van ABBA (MF 1973, ESF 1974) en partner van Nanne Grönvall (ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001). Nam samen met Nanne en Angelique Widengren in 1986 en 1987 deel aan 'Melodifestivalen' als Sound of Music. Samen met Maria Rådsten namen Peter en Nanne in 1996 deel aan het Eurovisie Songfestival voor Zweden als One More Time. Met "Den vilda" behaalde het trio een verdienstelijke derde plaats. Peter schreef nadien ook een aantal inzendingen van Nanne voor 'Melodifestivalen', de nationale selectie.

20-08-2009 om 00:00 geschreven door Redactie  


19-08-2009
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 Deze voorlopig warmste dag van het jaar loopt stilaan op zijn einde maar toch hebben we nog onze rubriek 'Een avondje uit'. Op woensdag staat die trouwens geheel in het teken van Nederland en dit voor onze talrijke Nederlandse bezoekers die we dagelijks mogen verwelkomen. Ook ditmaal bekijken we een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden en zetten we die voor je op een rijtje.

 Sinds oktober vorig jaar tourt de familievoorstelling 'Roodkapje de Musical' door Nederland en dit met groot succes. Vanaf het begin dat 'Roodkapje de Musical' in de theaters te zien is zijn bijna alle zalen uitverkocht en is het publiek razend enthousiast.

Vooralsnog stond de laatste voorstelling voor woensdag 15 april jongstleden gepland in het Beatrix Theater in Utrecht, maar wegens het grote succes is de voorstelling verlengd met twee maanden. In september en oktober zijn er nog eens ruim twintig voorstellingen gepland. Meer nieuws over plaatsen, speeldata en het aanschaffen van tickets krijg je op de website van de musical.


 Na twee seizoenen '40 jaar verliefd' en de korte serie 'Schubert en ander moois' komt de Nederlandse zangeres Lenny Kuhr (ESF 1969) komend seizoen met twee nieuwe programma's. Van september tot en met december tourt ze door Nederland (en Vlaanderen) met 'Troubadours van alle tijden' met Ralph Rousseau (viola da gamba) en Frans de Berg (piano). De première gaat door op donderdag 01 oktober in het Muziekcentrum in Eindhoven.

Van januari tot en met april 2010 is er haar theatertournee 'Dichtbij' met Cor Mutsers (gitaar) en Mischa Kool (bas). De première van deze theatertournee is op vrijdag 15 januari 2010 in de Speeldoos in Helmond. Op haar website krijg je een volledig overzicht van beide tournees. (foto : John Geven Studios)

 De volgende editie van het 'Studio 100 Zomerfestival' verhuist volgend jaar noodgedwongen naar de Amsterdam Arena. Voor wie er dit jaar niet bij kon zijn en zeker wil zijn van plaatsen voor de editie van 2010 noteert alvast zaterdag 26 en zondag 27 juni 2010 in zijn/haar agenda.

Sinds vrijdag 03 juli kunnen er reeds kaarten worden aangeschaft en meer informatie over hoe je kan reserveren krijg je
hier.

19-08-2009 om 23:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Junior Eurosong 2009 : Eén publiceert de namen van de kandidaten na internetlek.

 Door een vergissing bij de internetwinkel Amazon zijn de namen van de kandidaten voor 'Junior Eurosong 2009' gisteren al gelekt. De namen en songtitels die op het internet circuleren kloppen, maar meer informatie volgt op de geplande officiële voorstelling op 27 augustus. Dat heeft de openbare omroep eerder vandaag laten weten.

Door een vergissing bij internetwinkel Amazon Frankrijk zijn de namen van de nieuwe Junior Eurosong-kandidaten nog voor de officiële voorstelling bekendgeraakt. De Franse tak van Amazon publiceerde eerder deze week al de tracklist van de nieuwe Junior Eurosong-cd, zodat de namen van de kandidaten en de songtitels te vroeg op het internet terechtkwamen. Ondertussen werd de lijst wel van de website gehaald, maar enkele fansites hebben de informatie overgenomen.

Eén bevestigt dat onderstaande namen en titels juist zijn, maar betreurt dat de deelnemers op die manier bekend zijn geraakt. Op donderdag 27 augustus worden zij alsnog uitgebreid voorgesteld aan de pers. Tot dan wordt geen verdere informatie vrijgegeven.

* de twaalf kandidaten :

01. "Comment faire ?" door Manou (smokey jazz/pop).
02. "Ik wil leven" door Tune (80's revival/gitaarrock).
03. "Waar ben je ?" door Haruka (Bollywood/country).
04. "Catwalk" door Kiviv (a lo cubano/drumbeat).
05. "Die ene seconde" door Sepp 'n Sigi (unplugged/soft rock).
06. "Jongens" door Las niñas (punkrock/girlpower).
07. "Groot zijn" door Thomas (dance/poprock).
08. "Ooh daddy" door Anke (glamrock/jukebox jive).
09. "Allemaal vrienden" door Pjotr (poprock/ethnic).
10. "Zo verliefd" door Laura (yodel/classic).
11. "Geniaal" door T & T (ruige rock/cool cat).
12. "Vandaag is de dag" door Margo (wonderland/fiesta latina).

Ook wij waren - eerder dan dus voorzien - in het bezit gekomen van de kandidatenlijst maar niet enkel de Franse tak van Amazon publiceerde eerder deze week al de tracklist van de nieuwe Junior Eurosong-cd. Ook op de Duitse downloadwebsite Musicdownload was het album al beschikbaar in de voorverkoop. Wij vonden dat we de eer moesten laten aan de openbare omroep om de kandidatenlijst wereldkundig te maken, maar nadat een aantal buitenlandse sites gisteren al met het nieuws naar buiten kwamen, vondt onze redactie het opportuun om ook de Vlaamse en Nederlandse fans niet op hun honger te laten. En zo publiceerden wij als eerste Nederlandstalige site de namen van de kandidaten eerder vannacht.

'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival, vanaf zaterdag 05 september vier zaterdagen lang, op 
Eén(bron en logo : Eén)

19-08-2009 om 23:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oslo 2010 : Tarkan voor Turkije naar het Eurovisie Songfestival ?

 Volgens de Turkse krant Sabah gaat Tarkan volgend jaar voor Turkije naar het Eurovisie Songfestival. De Turkse nationale omroep TRT zou een princiepsakkoord hebben met de zanger en daarnaast heeft hij ook een overeenkomst gesloten voor de presentatie van een muziekprogramma. Dat programma zou worden uitgezonden op een nieuw muziekkanaal dat binnenkort door de omroep wordt opgestart.

De Turkse omroep trekt al een aantal jaren aan de mouw van de ook in het buitenland bekend zanger. Zo was er in 2004 zo goed als een akkoord om hem naar het jaarlijkse liedjesfestival af te vaardigen. Maar in laatste instantie haakte hij echter af.

Ook in ons land is Tarkan geen onbekende. Zo stonden twee van zijn grootste hits eind jaren negentig bij ons in de hitparade. Tussen eind januari en begin maart 1997 stond hij zes weken in de Ultratop 50 met "Sikidim (Hepsi senin mi ?)". Het nummer wist het tot een zesendertigste plaats te schoppen. In Vlaanderen is het nummer ook bekend als "Zie ze doen" in de versie van Niels William (de bezieler van K3, Eurosong 1999).

Met "Simarik" stond hij tussen begin oktober 1998 en begin februari 1999 maar liefst negentien weken in Vlaanderen in de hitparade en hij wist het zelfs tot een vijfde plaats te schoppen. Ook in een aantal Europese landen wist hij door te stoten tot de hoogste regionen, in Wallonië was zelfs de eerste plaats weggelegd voor het nummer.

Intussen raakte bekend dat de Turkse omroep volgende week meer tekst en uitleg zal geven tijdens een persconferentie. (bron : Sabah, TRT)

19-08-2009 om 22:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Junior Eurosong 2009 : twaalf kandidaten nationale selectie zijn bekend.

 We brachten gisteren reeds in absolute primeur dat de compilatiecd "Junior Eurosong 2009" vanaf maandag 07 september beschikbaar zal zijn. Zoals eerder vorige week bekendraakte nemen aan de nationale selectie voor de komende editie van het Junior Eurovisie Songfestival dit jaar twaalf in plaats van tien kandidaten deel.

De voorstelling van die kandidaten gebeurt pas volgende week donderdag 27 augustus maar wij kunnen nu in primeur de namen alsook de titels van hun nummers wereldkundig maken.

* de twaalf kandidaten :

01. "Jongens" door Las Niñas (punkrock/girlpower).
02. "Ooh daddy" door Anke (glamrock/jukebox jive).
03. "Die ene seconde" door Sepp 'n Sigi (unplugged/soft rock).
04. "Allemaal vrienden" door Pjotr (poprock/ethnic).
05. "Vandaag is de dag" door Margo (wonderland/fiesta latina).
06. "Ik wil leven" door Tune (80's revival/gitaarrock).
07. "Catwalk" door Kiviv (a lo cubano/drumbeat).
08. "Geniaal" door T & T (ruige rock/cool cat).
09. "Comment faire" door Manou (smokey jazz/pop).
10. "Waar ben je ?" door Haruka (Bollywood/country).
11. "Zo verliefd" door Laura (yodel/classic).
12. "Groot zijn" door Thomas (dance/poprock).

 Zoals het er in eerste instantie naar uitziet werden de inzendingen in twee verschillende muziekstijlen opgenomen en zullen ze zo ook op het album verschijnen. Dit geeft dan in totaal vierentwintig nummers die op het tweede schijfje dan nog eens in de karaokeversie terug te vinden zijn. De titel van het themalied is "Een echte revelatie".

'Junior Eurosong 2009', de nationale selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival, vanaf zaterdag 05 september vier zaterdagen lang, op Eén
(logo : Eén)

19-08-2009 om 00:58 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Villa Vanthilt' : Hilde Debaerdemaeker, Saskia De Coster en Leki zijn vanavond te gast bij Marcel.

 Op maandag 08 juni opende Marcel Vanthilt (presentator JESF 2005, lid vakjury 'Eurosong') de deuren van 'Villa Vanthilt', zijn eigenste vakantiehuis. Van daaruit presenteert hij negen weken lang een nieuwe zomertalkshow. In het begin van de zomer vestigde hij zich met zijn 'Villa Vanthilt' vier weken lang op het Sint-Pietersplein in Gent. En na de Ronde van Frankrijk, sinds maandag 27 juli dus, duiken het huis en zijn eigenzinnige bewoner op aan het Kolonel Dusartplein in Hasselt.
 
'Villa Vanthilt' is ruim tweehonderd vierkante meter groot en heeft behalve twee verdiepingen ook een terras en een tuin. Het is een architecturale ode aan The Eames House, dat dit jaar zijn zestigste verjaardag viert.

Geanimeerde gesprekken zijn het handelsmerk van Marcel Vanthilt. Hij ontvangt in totaal meer dan tweehonderd gasten. Nationale en internationale. Gasten met een goed en actueel verhaal.

Marcel krijgt ook elke dag onbekende mensen over de vloer. Iemand die die ochtend in de krant stond, bijvoorbeeld. Als hoofdrolspeler of als toevallige voorbijganger, centraal of onherkenbaar in een hoekje; het maakt niet uit, als hij maar intrigeert.

Wie niet aanwezig kan zijn, kan toch zijn verhaal doen via de webcam. Herman Schueremans op Rock Werchter, Robbie Mc Ewen in het ziekenhuis, misschien zelfs Rudi Vranckx vanuit Congo. Marcel haalt ze via de webcam live in de show.

'Villa Vanthilt' gaat ook zelf op de actualiteit af. Naar de Wetstraat, naar de cd-voorstelling van Laura Lynn of naar de trotse eigenaar van de grootste bloemkool van het land. En elke dag wordt 'Villa Vanthilt' afgesloten met een sterke muzikale act.

Op zondag pakt 'Villa Vanthilt' uit met een speciale aflevering rond een bepaald thema. 'Villa Vanthilt' goes festival, 'Villa Vanthilt' goes humor, 'Villa Vanthilt' goes ramadan, 'Villa Vanthilt' goes Hasselt en ga zo maar door. Alle gasten, muziek en reportages van die afleveringen zijn onlosmakelijk met het thema verbonden.

 'Villa Vanthilt' : zevenendertigste aflevering VANAVOND :

Kersverse bruid Hilde De Baerdemaeker vond een gaatje tussen de opnames voor 'Dossier K' en haar huwelijksreis om naar Hasselt te komen.

Verder wordt de designsofa ingepalmd door een politiek tweegeslacht. Dochter Hilde Claes en vader Willy Claes zijn rasechte Hasselaren. Hilde werkt als gedeputeerde bij de provincie Limburg en zorgt ervoor dat de Pukkelpopgangers gratis oordopjes krijgen.

Schrijfster Saskia De Coster moet voor de rechtbank verschijnen. Ze schreef een lezersbrief naar de krant en ondertekende die met de naam van Noël Devisch, de ex-voorzitter van de Boerenbond. Ondanks alle commotie werkt ze voort aan haar nieuw boek, met 30 augustus als deadline.

Ook Karoline Kamosi, alias Leki, is te gast. Met haar nieuwe groep The Sweet Mints scoorde ze deze zomer een dikke hit met "Love me another day". En de nieuwe single "Elvis" is goed op weg om dat succes te evenaren.

 'Villa Vanthilt', tot en met zondag 30 augustus telkens van zondag tot en met donderdag op Eén. Van maandag tot donderdag rond de klok van 21.30 en op zondag rond de klok van 22.00. (bron en foto's : Eén)

19-08-2009 om 00:08 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs