Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

21-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Roemeense nationale finale op zaterdag 23 februari.

Roemenië logo 2008 Ook volgend jaar zal de Roemeense omroep TVR de inzending voor het Eurovisie Songfestival kiezen via een nationale selectie. De finale van 'Selecţia naţională 2008' staat gepland voor zaterdag 23 februari aanstaande. Voorafgaand aan die finale zullen ook nu weer twee halve finales de beslissing moeten brengen over wie al dan niet mag deelnemen aan die finale. De eerste halve finale gaat op zaterdag 09 februari door, een week later, op zaterdag 16 februari vindt de tweede halve finale plaats.

Vanaf morgen, zaterdag 22 december en dit nog tot en met dinsdag 15 januari aanstaande, kunnen geïnteresseerden hun nummer(s) voor de nationale selectie insturen. Op woensdag 16 en donderdag 17 januari zal een jury uit het aanbod in totaal vierentwintig nummers kiezen voor de halve finales. Zodoende zullen beide halve finales doorgaan met twaalf kandidaten. Uit elke halve finale zullen de zes beste kandidaten doorstoten naar de finale.
(bron : TVR)

21-12-2007 om 21:10 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : 43 landen nemen deel aan de 53e editie van het ESF.

ESF logo 2008 Midden vorige maand leek het al zo goed als zeker dat aan de 53e editie van het Eurovisie Songfestival in totaal 43 landen zouden deelnemen. Tot midden deze maand hadden de omroepen van de landen immers nog de kans om, zonder een boete, af te haken.

Vandaag heeft de EBU bekendgemaakt dat geen enkel land zich heeft teruggetrokken. Zoals eerder al bekend was zal de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival uit twee halve finales en één finale bestaan. Voor die finale zijn gastland Servië en de 'Big 4' (Duitsland, Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) reeds geplaats, de andere 38 deelnemende landen moeten eerst via één van de twee halve finales proberen om een plaatsje in die finale te bemachtigen.

De loting voor de indeling van beide halve finales zal op maandag 28 januari eerstkomende plaatsvinden in de Servische hoofdstad Belgrado. De volgorde van optreden tijdens de halve finales en finale zal pas in maart plaatvinden tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders van de deelnemende omroepen (maandag 17 en dinsdag 18 maart).

Hieronder zetten we alle deelnemers alfabetisch op een rijtje :

* de 38 landen die deelnemen aan één van beide halve finales :

Albanië, Andorra, Armenië, Azerbeidzjan (nieuwkomer), BELGIE, Bosnië-Herzegovina, Bulgarije, Cyprus, Denemarken, Estland, Finland, FYROM, Georgië, Griekenland, Hongarije, Ierland, IJsland, Israël, Kroatië, Letland, Litouwen, Malta, Moldavië, Montenegro, Nederland, Noorwegen, Oekraïne, Polen, Portugal, Roemenië, Rusland, San Marino (nieuwkomer), Slovenië, Tsjechië, Turkije, Wit-Rusland, Zweden en Zwitserland.

* de 5 landen die rechtstreeks geplaatst zijn voor de finale :

Duitsland, Frankrijk, Spanje, Servië (gastland) en het Verenigd Koninkrijk.

Met 43 deelnemende landen wordt het record van dit jaar (42 deelnemers) opnieuw gebroken. Enkel Oostenrijk (archief) neemt niet deel maar in de plaats krijgen we de nieuwkomers Azerbeidzjan en San Marino. Met de deelname van San Marino lijkt de deur op een kier gezet om één van de volgende jaren opnieuw Italië te begroeten tijdens het Songfestival.
(bron en logo : EBU)

21-12-2007 om 20:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond worden in Bulgarije opnieuw drie halve finalisten gekozen.

EuroBGVision 'EuroBGVision', de Bulgaarse nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival is vanavond aan de laatste uitzending van december toe en dat betekent meteen dat er opnieuw drie liedjes worden gekozen die mogen doorgaan naar de halve finale.

Begin oktober startte de selectie in het land en vanavond zijn we aan de twaalfde en laatste show toe waarin alle weerhouden nummers voor de selectie zullen worden voorgesteld. Tijdens de vierde (en laatste) show van elke maand kunnen de kijkers (via televoting) drie kandidaten aanduiden die doorgaan naar de volgende ronde. Dit levert na vanavond in totaal negen kandidaten op die mogen deelnemen aan de halve finale.

Alle nummers die niet weerhouden worden krijgen dan eind januari een tweede kans wanneer een vakjury nog eens negen liedjes zal aanduiden. Samen met deze nummers komen ook nog nieuwe ingediende nummers in aanmerking voor een plaatsje in de halve finale. Nummers voor deze selectieronde konden sinds maandag 01 oktober worden ingestuurd en moeten ten laatste vandaag worden ingediend.

De halve finale zal doorgaan met achttien kandidaten. In de halve finale strijden die kandidaten dan voor negen plaatsen in de finale, de aanduiding gebeurt opnieuw door een vakjury en BNT voegt er dan nog drie wildcards aan toe zodat de finale later volgend voorjaar zal doorgaan met twaalf kandidaten en dan is het opnieuw aan het publiek (via televoting) om de Bulgaarse kandidaat voor Belgrado aan te duiden.

Wij zetten hieronder de zeventien kandidaten nog eens op een rijtje (tussen haakjes datum van uitzending) :

01. "Running scared" - New Generation (16 december).
02. "Dance with me" - Ivelina Kolaksezova (09 december).
03. "Byagstva" - Incident (09 december).
04. "Memory" - Angels (16 december).
05. "Malki chudesa" - Black Rose (02 december).
06. "Vozduh i voda" - Nikolay Mihailov (02 december).
07. "Smelly king-size bed" - Guava Jelly (09 december).
08. "Nyakoy den" - Gergana Koeva (02 december).
09. "Zabraven plazh" - Pavel Mihov (09 december).
10. "Like I do" - Electrica (02 december).
11. "The sweetest kiss" - Nadezhda Manova (09 december).
12. "Sweet love" - Lora Vladova (02 december).
13. "Paradox remix" - Lorado (09 december).
14. "Strannitsi v noschta" - Terry Angel (02 december).
15. "Svetlinata i mraka" - Dany Milev (16 december).
16. "Almost perfect" - Katina (16 december).
17. Pandemonium" - Svetozar Hristov (16 december).

Ter informatie geven we hieronder nogmaals de zes kandidaten die reeds zeker zijn van een plaats in de halve finale :

Uitslag maand oktober :

01. "Lonely world" - Svetozar Hristov feat. Magdalena Dzhanavarova : 21,36%.
02. "Po-dobre" - Nikolay Manolov : 16,06%.
03. "Moonlight" - Mariyana : 10,87%.

Uitslag maand november :

01. "Tired soul" - Svetozar Hristov en Vladimir Dimov : 13,22%.
02. "Do you love me" - Sunnie : 9,81%.
03. "Full of love" - Dean Dobrev (Di-Do) : 9,67%.

Ook vanavond kan alles rechtstreeks via het internet gevolgd worden (klik hier). Het programma start om 18.00 plaatselijke tijd (17.00 Belgische tijd) en duurt tot 20.00 plaatselijke tijd (19.00 Belgische tijd), de Macedonische zangeres Karolina Goceva (ESF 2002-2007) zal tijdens het programma haar opwachting maken. Later komt het programma ook online op de website van de nationale omroep (klik hier). (bron en logo : 
BNT)

21-12-2007 om 13:38 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vanavond halve finale Wit-Rusland.

 Vanavond vindt in Wit-Rusland de halve finale plaats van 'Eurofest', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Tijdens een liveshow gaan in totaal vijftien kandidaten de strijd aan met elkaar en een vakjury en de kijkers zullen een aantal kandidaten doorsturen naar de finale.

De voorbije jaren vond die finale telkens plaats met maximaal drie kandidaten. De vakjury koos twee kandidaten en ook de kijkers thuis (door televoting) kozen een kandidaat, enkel als deze kandidaat niet door de vakjury gekozen werd ging hij/zij ook door naar de finale. BelTV, de nationale omroep, ontving uiteindelijk meer dan honderd inzending voor de nationale selectie en daaruit werden eerder vorige week vijftien kandidaten gekozen die gaan strijden voor een finaleplaats. Gisteren vond de lottrekking plaats met betrekking tot de startvolgorde van vanavond.

De volgorde van optreden in de halve finale :

01. "Drive me crazy" (tekst : O. Emeck ; muziek V. Lyschik) door The Champions.
02. "That's all I feel" (tekst : A. Kostiugov ; muziek : L. Shirin) door Lena Voloshina.
03. "Maybe" (tekst en muziek : A. Melnikov) door Yulia Guseva.
04. "We are to be the first" (tekst : V. Kubyshkin ; muziek : M. Aleinikov) door Anya Sharkunova & German Titov.
05. "Hasta la vista" (tekst : E. Melnik ; muziek : T. Demchuk) door Ruslan Alekhno.
06. "Always alone" (tekst en muziek : O. Kovalevskaya) door Oksana Kovalevskaya.
07. "You can" (tekst : V. Masalsky en N. Bogdanova ; muziek : N. Bogdanova) door PinCode.
08. "Baby blue" (tekst en muziek : A. Nabeev) door Victor Pshenichny.
09. "I can't live without you" (tekst : M. Khaidbaeva en G. Galushko ; muziek : G. Abasova) door Gunesh.
10. "Everybody" (tekst : A. Kostiugov ; muziek : I. Ksinakis) door Scandal.
11. "Girl of three thousand years" (tekst en muziek : Stasia) door Po Glazam.
12. "Wheel of windmill" (tekst en muziek : O. Khomenko) door Palats.
13. "Silver sky" (tekst en muziek : V. Rudenko) door Dali.
14. "Follow me" (tekst : A. Kostiugov ; muziek : E. Tsvirko) door Katrin.
15. "Do you believe" (tekst : V. Kariakin ; muziek : D. Kariakin) door Litesound.

De uitzending vanavond  gaat van start om 21.45 plaatselijke tijd (20.45 Belgische tijd) en kan rechtstreeks via het internet gevolgd worden, daarvoor klik je op deze link. (bron : TVR)

21-12-2007 om 12:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : VTM schaft de omroepsters af.

 Bij de commerciële omroep VTM verdwijnen binnenkort de vier omroepsters definitief van het scherm. Dat nieuws staat vandaag te lezen in Het Laatste Nieuws. Van Anne De Baetzelier was het al een tijdje geweten dat ze aanstaande dinsdag (25 december) voor het laatst als omroepster te zien zijn, maar ook de drie andere omroepsters (Tess Goossens, Elke Vanelderen en Erika Van Tielen) verdwijnen binnenkort van het scherm.

Voor Tess Goossens is dit meteen de tweede opdoffer van de week, want begin deze week raakten de namen bekend van de twintig kandidaten voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival, en in dat lijstje van twintig gelukkigen vonden we Tess niet in terug.

De drie resterende omroepsters blijven tot half volgende maand nog op het scherm en nadien zullen ze nog tot eind februari 'off screen' programma's blijven aankondigen. De zender wil binnenkort uitpakken met een compleet nieuwe look en imago en daar is dus geen plaats meer voor omroepsters.

Volgend jaar bestaat de zender twintig jaar en in die twintig jaar passeerden een aantal omroepsters de revue. Lynn Wesenbeek, Daisy Van Cauwenbergh, Anne De Baetzelier en Ilse De Meulemeester waren trouwens allemaal Miss België geweest. Ook zusterzender Kanaaltwee had een tijdlang omroepsters waaronder ex-Miss België Véronique De Kock en Geena Lisa (Eurosong 2008). Deze laatste maakte later de overstap naar de openbare omroep alwaar ze bij Eén momenteel nog één van de omroepsters is.

"Natuurlijk zijn we een beetje geschrokken toen ons werd meegedeeld dat we straks niet echt meer nodig zijn" zegt Tess Goossens verder nog in de krant. "Maar ik voelde de beslissing wel al aankomen. Onze aankondigingen moesten korter en korter, en we moesten alles vooraf inblikken. Spijtig, maar te begrijpen. Het is een logische beslissing : de tijd staat niet stil. We waren stilaan het enige land in Europa dat nog met omroepsters werkte" besluit ze nog.

Volgens woordvoerder Mark Van Lombeek heeft het niks te maken met de prestaties van de dames want die waren goed. "Maar we willen de overgang tussen de programma's veel korter en krachtiger maken." (foto : VTM)

21-12-2007 om 11:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : indeling halve finales 'EMA 2008' bekend.

Logo Slovenië De Sloveense nationale omroep RTVSLO heeft de volgorde van optreden vrijgegeven tijdens de twee halve finales van 'EMA 2008', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Net als dit jaar zal ook de editie van volgend jaar uit twee halve finales en één finale bestaan en in elke halve finale treden tien kandidaten aan. De namen van die kandidaten was reeds vorige week bekend maar sinds gisterenmiddag kennen we dus ook de indeling van de halve finales.

* eerste halve finale - vrijdag 01 februari :

01. "Za svobodo divjega srca" door Skupina Langa.
02. "Kako je ne bi imel rad" door Gabriel, Slovenia UnitedGrupa Občanov.
03. "Lepi fantje" door Mirna Reynolds.
04. "Ni me sram" door Dennis.
05. "Extrem" door Petra.
06. "Corpomorto (Jutri jadram naprej)" door Andraž Hribar.
07. "Zabava" door Turbo Angels.
08. "Našel si me" door Ylenia.
09. "Še vedno nekaj čutim" door Manca Špik.
10. "Butn ..., butn!!!" door Johnny Bravo.

* tweede halve finale - zaterdag 02 februari :

01. "Naravnost v srce" door Stereotipi.
02. "Vrag naj vzame" door Rebeka Dremelj.
03. "Povej!" door Tina GačnikTiana.
04. "DJ" door 4Play.
05. "Nomadi" door Halgato Band.
06. "Prav ti" door Neža Trobec.
07. "Peti element" door Iris.
08. "Eo eo" door Skupina Zaka' pa ne.
09. "Dovolj" door Eva Černe.
10. "Spam" door Male Malice.

Uit elke halve finale stoten vijf kandidaten door naar de finale die dan uiteindelijk met tien kandidaten zal doorgaan. Na een eerste stemronde blijven er in die finale twee kandidaten over en die mogen dan onder elkaar (in een nieuwe stemronde) gaan uitmaken wie er naar de Servische hoofdstad Belgrado mag afreizen en het land mag vertegenwoordigen tijdens één van de twee halve finales op dinsdag 20 of donderdag 22 mei. Op zondag 03 februari (19.55) vindt de finale plaats en kennen we de Sloveense kandidaat voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival. 
(bron en logo : RTVSLO)

21-12-2007 om 01:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : vandaag nemen we afscheid van Johan Terryn of Geert Hunaerts.

 Vanavond vindt de zevende aflevering plaats van de tweede reeks van 'Steracteur sterartiest'. Net als vorig jaar gaan dertien bekende Vlaamse acteurs en actrices een muzikale strijd aan. Vorige week moest Kobe Van Herwegen als vijfde de wedstrijd verlaten en mocht hij in de vakjury zetelen. Zijn wildcard schonk hij aan Free Souffriau die daarmee meteen zeker was van een plaats in de aflevering van vanavond. Aan het einde van de uitzending stuurden de kijkers meteen vijf kandidaten door naar de volgende ronde maar voor John Terryn of Geert Hunaerts kan dit muzikale avontuur er al na zes afleveringen opzitten. Wie van beiden het strijdtoneel zal moeten verlaten weten we straks aan het begin van deze aflevering. Dan zal de naam van de afvaller worden bekendgemaakt en mag de overblijver meteen van start gaan met het zingen van zijn/haar nummer.

Geert Hunaerts

De acteurs kregen aan het eind van de uitzending van vorige week ook te horen met welk nummer ze deze week zullen aantreden. Wij zetten alles hieronder nog eens op een rijtje.

De liedjes voor vanavond :

01. Johan Terryn : "Şimarik" van Tarkan.
OF :
01. Geert Hunaerts : "Let's go crazy" van Prince.

02. Guillaume Devos : "Your song" van Elton John.
03. Eline De Munck : "Get the party started" van Pink.
04. Daisy Thys : "(You make me feel like) a natural woman" van Aretha Franklin.
05. Mark Tysmans : "Come on Eileen" van Dexys Midnight Runners.
06. Free Souffriau : "Wereld zonder jou" van Trijntje Oosterhuis.
07. Hein Blondeel : "Fly away" van Lenny Kravitz.

Het is volop kerst en dat is ook onze steracteurs niet ontgaan. Daarom beginnen ze de show vanavond met een sfeervolle kerstsong : "Merry Christmas everyone" van Shakin' Stevens. En of dat niet genoeg was : als uitsmijter wagen ze zich aan een parodie op het aloude kerstverhaal. En natuurlijk wordt ook nu live gezongen.

Steracteur sterartiest 2 Heb je de vorige afleveringen gemist of wil je alle nummers nog eens herbekijken dat kan op de 
website van het programma, voor de video's van de nummers klik je hier. De zevende aflevering van deze tweede reeks van 'Steracteur sterartiest' kan je vanavond bekijken vanaf 20.35 op Eén. (bron en foto's : Eén)

21-12-2007 om 00:32 geschreven door Redactie  


20-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 20 december : Kate Ryan boekt wat verlies.

Måns Zelmerlöw & Agnes Carlsson - All I want for C Ook deze week weer de nodige beweging in de Zweedse charts. Zo stijgen Måns Zelmerlöw en Agnes Carlsson met hun versie van "All I want for Christmas is you" van een vijftiende naar een derde plaats. En ook onze Kate Ryan staat nog steeds in de hitparade al moet ze vijf plaatsjes prijsgeven : "Voyage voyage" staat op een vijfendertigste plaats. Haar liedje is in Zweden vooralsnog niet uitgezongen. Carola moet met haar kerstalbum de eerste plaats opnieuw afstaan in de albumhitlijst en zakt naar twee. Jill Johnson blijft met haar jongste album op de derde plaats staan en dit voor de derde week op rij.

SINGLES TOP 60 :


03. (15) "All I want for Christmas is you" - Måns Zelmerlöw (MF 2007) & Agnes Carlsson (2 weken).
12. (14) "If only you" - Danny feat. Therese (18 weken)(MF 1999-2007).
13. (06) "S.O.S." - Ola (12 weken)(MF 2008).
20. (28) "Pärlor åt svin" - Magnus Uggla (12 weken)(MF 1979-2007).
22. (25) "Brother oh brother" - Måns Zelmerlöw (10 weken)(MF 2007).
23. (38) "Du är musiken i mig" - Molly Sandén (JESF 2006) en Ola (MF 2008)(16 weken).
35. (30) "Voyage voyage" - Kate Ryan (12 weken)(ESF 2006).
41. (48) "Pissenisse" - Nanne (12 weken)(ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001).
43. (40) "Angel of the morning" - Jill Johnson (8 weken)(ESF 1998, MF 2003, presentatrice MF 2005).
45. (41) "I denna natt blirr världen ny" - Carola (3 weken)(ESF 1983-1991-2006, MF 1990).
51. (59) "100 år från nu (blundar)" - Martin Stenmarck (16 weken)(ESF 2005).
60. (NW) "Vild och skild" - Magnus Uggla (MF 1979-2007).

Verdwenen : "Du behöver" - Nordman (4 weken)(MF 2005-2008) en "Rullar fram" - Fronda (MF 2008) feat. Käp (1 week).

ALBUMS TOP 60 :



02. (01) "I denna natt blir världen ny - Jul i Betlehem II" - Carola (5 weken)(ESF 1983-1991-2006, MF 1990).
03. (03) "Music row" - Jill Johnson (3 weken)(ESF 1998, MF 2003, presentatrice MF 2005).
05. (04) "i2i" - Björn Skiffs (4 weken)(ESF 1978-1981, MF 1972-1975, presentator MF 2000).
10. (07) "Pärlor åt svinen" - Magnus Uggla (8 weken)(MF 1979-2007).
17. (15) "Taking chances" - Céline Dion (5 weken)(ESF 1988).
18. (16) "Det är det pojkar gör när kärleken dör" - Martin Stenmarck (6 weken)(ESF 2005).
25. (23) "Älskade andliga sanger" - Christer Sjögren (9 weken)(MF 2008).
28. (24) "Petroleum och tång" - Eva Dahlgren (5 weken)(MF 1979-1980).
29. (28) "Människor som du och jag" - Peter Jöback (13 weken)(MF 1990).
30. (RE) "Stand by for..." - Måns Zelmerlöw (22 weken)(MF 2007).
43. (42) "Dark passion play" - Nightwish (12 weken)(Finse selectie 2000).
46. (40) "Till dig" - Sonja Aldén (33 weken)(MF 2006-2007).
53. (50) "Rockin' around the Christmas tree" - Arvingarna (3 weken)(ESF 1993, MF 1995-1999-2002).

Verdwenen : "Good enough" - Ola (9 weken)(MF 2008), "Greatest hits" - Da Buzz (3 weken)(MF 2003) en "Jag måste kyssa dig" - Nanne (20 weken)(ESF 1996, MF 1986-1987-1998-2003-2005-2007, SFE 2001).

DVD TOP 20 :

06. (NW) "Live in Vegas - A new day" - Céline Dion (ESF 1988).
09. (NW) "Ladies night" - Stenmarck (ESF 2005)/Bergqvist/Tornving.
12. (08) "Pop 2007 Karaoke - Årets största hits" - Diversen (5 weken)(met inzendingen 'Melodifestivalen 2007').



(bron :
Hitlistan, Swedish charts)

20-12-2007 om 22:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : startvolgorde Cypriotische nationale finale bekend.

 Over iets meer dan drie weken vindt op het eiland Cyprus de nationale selectie plaats voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Begin deze maand maakte de nationale omroep CyBC de tien nummers bekend die zullen gaan strijden voor dat éne ticket richting Belgrado.

Zoals we eind september reeds berichtten gaat het eiland de kandidaat voor Belgrado dus kiezen door middel van een nationale selectie. De nationale finale zal doorgaan op zaterdag 12 januari eerstkomende en het nummer dat het land zal gaan vertegenwoordigen wordt tijdens die finale gekozen door een vakjury (40%) en door televoting (60%).

Vandaag heeft de omroep de volgorde van optreden tijdens die finale bekendgemaakt en wij zetten alles hieronder op een rijtje.

Volgorde van optreden (tussen haakjes de namen van de componisten en tekstschrijvers) :

01. "Moments of madness" (tekst en muziek : Mike Connaris) door Eleni.
02. "Turning to you" (tekst en muziek : Minas Pamporis) door Myria Pampori & Alex Manison.
03. "Rescue me" (tekst en muziek : Christodoulos Charalambides en Andreas Economides) door Mirto Meletiou.
04. "This can't be love" (tekst en muziek : Yiorgos Pellapasiotis) door Sofia Strati.
05. "Femme fatale" (tekst en muziek : Nikos Evangelou) door Evdokia Kadi.
06. "I can't be" (tekst en muziek : Nicolas Metaxas) door Nicolas Metaxas.
07. "Rejection" (tekst en muziek : Marlain Angelidou) door Marlain Angelidou.
08. "Butterfly" (tekst en muziek : Nicolas Metaxas) door Nicolas Metaxas.
09. "Sugar mountain" (tekst : Sotira Chatzipanayi ; muziek : Michael Neophytou) door Elizabeth.
10. "Calling you" (tekst en muziek : Constantinos Andronicou) door Constantinos Andronicou.

Marlain Angelidou Zoals je merkt waagt Marlain Angelidou opnieuw haar kans. Zij nam in 1999 reeds deel aan het Eurovisie Songfestival en was op voorhand één van de gedoodverfde kandidaten om hoog te eindigen in Jeruzalem. Maar op de avond zelf kreeg haar "Tha'ne erotas" twee schamele puntjes van het Verenigd Koninkrijk en daarmee strandde ze op een tweeëntwintigste en voorlaatste plaats. Mike Connaris is de componist en tekstschrijver van "Stronger every minute", het nummer waarmee zangeres Lisa Andreas in 2004 een vijfde plaats behaalde tijdens de finale van het liedjesfestival. (bron : CyBC)

20-12-2007 om 21:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.In memoriam : Emile Gardaz (tekstschrijver "Refrain") overleden.

Emile Gardaz Gisterenochtend is op de leeftijd van 76 jaar in Villars-le-Terroir de Zwitserse radiolegende Emile Gardaz overleden. Hij werd geboren op 29 augustus 1931 in Echallens en werkte sinds de jaren vijftig bij RSR (Radio Suisse Romande) maar ook voor TSR was hij werkzaam. Verder was hij ook (tekst)schrijver en zo schreef hij meer dan zeshonderd nummers.

"Refrain", het nummer waarmee Lys Assia (ESF 1956-1957-1958) het allereerste Eurovisie Songfestival won in 1956 is van zijn hand. Nadien schreef hij nog de Zwitserse inzendingen van 1957 ("L'enfant que j'étais" - Lys Assia), 1961 ("Nous aurons demain" - Franca di Rienzo), 1962 ("Le retour" - Jean Philippe) en 1963 ("T'en vas pas" - Esther Ofarim). Al deze inzendingen werden van muziek voorzien door Géo Voumard. (bron : RSR ; foto : ASL)

20-12-2007 om 00:33 geschreven door Redactie  


19-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit in Nederland'.

 De voorlaatste woensdag van december en meteen ook de laatste aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' voor dit jaar. Desalniettemin hebben we weer een aantal optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden voor je op een rijtje gezet.

Stef Bos Afgelopen voorjaar oogstte Stef Bos (ESF 1989) heelwat succes met zijn theatertournee 'Storm'. Naast zijn vertrouwde band bracht Stef ook saxofonist Frido ter Beek en een zestal strijkers mee ! Zij allen zorgden voor een chanson-programma dat velen zou ontroeren. Ook volgend jaar zal Stef weer in diverse Nederlandse en Vlaamse theaters te zien zijn. Deze voorstelling is kleiner van opzet en daarom worden de grote zalen deze keer meestal gemeden. Zijn nieuwe theatertour wordt op vrijdag 04 januari eerstkomende afgetrapt in het Koningstheater in 's-Hertogenbosch met een eerste try-out. Voor een volledig overzicht van alle optredens verwijzen we je heel graag naar zijn website. (foto : Stef tijdens 'Storm')

 Volgende week woensdag, 26 december, viert de Nederlandse zanger Rob de Nijs (NSF 1969) zijn vijfenzestigste verjaardag. Daar hij van geen ophouden weet mag blijken uit de concerttournee die hij begin volgend jaar op het programma heeft staan en die hem ook in Vlaanderen brengt. Voor alle informatie over plaatsen en data verwijzen we je graag naar zijn website alwaar je onder 'concertinfo' alle informatie kan terugvinden. Kaarten voor één van deze concerten (vanaf februari 2008) kan je nu reeds bestellen via deze link.

Willeke Alberti Willeke Alberti (ESF 1994) ondersteunt al vele jaren het werk van 'KWF Kankerbestrijding' en streeft ernaar om samen met haar landgenoten de strijd tegen kanker in de toekomst te kunnen overwinnen. Door middel van een toegangskaartje te kopen voor het 'KWF Goede Doelen Concert' komen we weer een stap dichterbij. En daarom komt de diva binnenkort ook graag voor 'KWF Kankerbestrijding' en voor haar publiek zingen : "Samen zijn" ...met het beste van Willeke !

Op zaterdag 19 april 2008 geeft ze twee heel bijzondere concerten en deze vinden plaats in de Grote Zaal van 'Concertgebouw de Doelen' in Rotterdam. H
et middagconcert gaat om 15.00 van start en het avondconcert begint om 20.15.

Kaartjes voor één van beide optredens kunnen nu reeds worden aangekocht en meer informatie over hoe je tickets kan aanschaffen krijg je alvast hier. De prijs van de tickets schommelt tussen 26,00 en 46,00 € (exclusief bespreekkosten).

OPGELET : De volgende aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' krijg je op woensdag 09 januari eerstkomende.

19-12-2007 om 23:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Deens deelnemersveld is nu compleet.

Logo Denemarken Eerder deze maand, meer bepaald op donderdag 06 december jongstleden, maakte de Deense nationale omroep (DR) tijdens een persconferentie de namen bekend van de artiesten die zullen gaan strijden tijdens de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Uiteindelijk bleken er maar vijftien nummers te zijn waarvan we de artiesten toen reeds kenden en bleef het wachten op de zestiende en allerlaatste kandidaat in het rijtje. Vandaag is aan dat wachten een einde gekomen want DR heeft bekendgemaakt dat Simon Mathew het nummer "All night long" zal gaan zingen. En daarmee is het deelnemersveld nu helemaal compleet.

De zestien kandidaten (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers/componisten) :

01. "Vi er der om lidt" (tekst : Sidse Østergaard Holte en Christian Juncker ; muziek : Sidse Østergaard Holte, Christian Juncker en Jakob Groth Bastiansen) door Sidse Østergaard Holte.
02. "Laying down my cards" (tekst en muziek : Jonas Schrøder en Lucas Siebe) door Anorah.
03. "Come on over" (tekst : Anne-Marie Hassing ; muziek : Anne-Marie en Claus Hassing) door Anne-Marie en Claus Hassing.
04. "Grøn mand gå" (tekst : Anna Stengade ; muziek : Lasse Kramhøft) door Louise Victoria.
05. "Hooked on you" (tekst en muziek : Lasse Lindorff, Mogens Binderup en Lise Cabble) door Lasse Lindorff.
06. "Tree of life" (tekst en muziek : Lars Nielsen, Niklas Nielsen, Gabriel Willy Ssezibwa, René Prang en UNITE) door UNITE.
07. "La' mig være" (tekst : Lars 'Chief One' Pedersen ; muziek : Hans Edward Andreasen) door The Dreams.
08. "All night long" (tekst en muziek : Jacob Launbjerg, Svend Gudiksen en Nis Bøgvad)door Simon Mathew.
09. "Underneath the moon" (tekst en muziek : Martin Sommer, Lene Dissing, Christian Warburg en Kåre Kabel Mai) door Camille-Cathrine Rommedahl en Ulrik Hansen.
10. "Until we're satisfied" (tekst en muziek : Sascha Dupont, Jan Winther en Claus Christensen) door Kendra Lou.
11. "Spanish soul" (tekst en muziek : Lars Nielsen, Niklas Nielsen, gabril Willy Ssezibwa, René Prang en Sandie Rasmussen) door Sandee May.
12. "Luciano" (tekst en muziek : Amin Jensen en Jan Lysdahl) door Amin Jensen.
13. "Vilde hjerter" (tekst en muziek : Hans Henrik Koltze, Mads Løkkegaard en Rune Braager) door Gunhild Overegseth.
14. "Den jeg er" (tekst en muziek : Andreas Hemmeth en Carina Juul Jensen) door Charlie.
15. "Sweet memories of you" (tekst en muziek : Marie Montell, Jacob Gurevitsch en Jonas Jeberg) door Josefine Bisgaard Olesen en Lars Holmen Tvergaard.
16. "Kan ikke forstå" (tekst en muziek : Jens Simonsen en Julie Rugaard) door Julie Rugaard.

In totaal kreeg de omroep 443 inzendingen binnen voor 'Dansk Melodi Grand Prix 2008'. In vergelijking met de editie van dit jaar is dit een daling met tweeëndertig eenheden, toen kreeg de omroep 475 inzendingen binnen. Ook volgend jaar zal dezelfde selectieprocedure gehanteerd worden die dit voorjaar voor het eerst werd gebruikt en zo komen er in totaal dus twee halve finales en één finale.

Camilla Ottesen en Adam Duvå Hall De eerste halve finale gaat over iets meer dan drie weken door, op zaterdag 12 januari, de tweede halve finale staat een week later gepland, op zaterdag 19 januari. In elke halve finale treden acht kandidaten aan waarvan er vier meteen doorgaan naar de finale. Die finale gaat door op zaterdag 02 februari met in totaal tien kandidaten, telkens de top vier uit elke halve finale aangevuld met twee wildcards. Net als dit jaar zullen die wildcards aangeduid worden door de luisteraars van 
P3 en P4. De presentatie van de nationale selectie is net als dit jaar in handen is van Camilla Ottesen en Adam Duvå Hall. (bron en foto's : DR)

19-12-2007 om 14:31 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : inzending van KATASTROOF nu reeds te beluisteren !

KATASTROOF Het nummer "Naar 't Festival" van de Antwerpse formatie KATASTROOF kan vanaf heden beluisterd worden op de MySPace-pagina van de groep.

Het is één van de 429 nummers die niet werden weerhouden voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. (bron : website KATASTROOF)

19-12-2007 om 11:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : showcase E.F.R. op vrijdag 04 januari in Red & Blue.

Wouter De showcase van het gloednieuwe muzikale project rond zanger Wouter Declerck (runner-up 'Idool 2004'), E.F.R. (Escape From Reality), zal doorgaan op vrijdag 04 januari eerstkomende. Plaats van gebeuren wordt de Antwerpse Red & Blue (Lange Schipperskapelstraat 11-13) en het geheel gaat om 20.30 van start. Weldra zal er via de website van de zanger meer nieuws worden bekendgemaakt aangaande hoe en waar kaarten kunnen verkregen worden.

E.F.R. neemt deel aan de tweede voorronde van 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor de 53e editie van het Eurovisie Songfestival, op zondag 03 februari eerstkomende met "Your guiding star". Dit nummer is van de hand van Sergio (ESF 2002), Vincent Pierins, de bassist van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) en Patrick Hamilton. (foto Wouter : website Wouter)

19-12-2007 om 11:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Andreas Lundstedt (ESF 2006) besmet met HIV.

Andreas Lundstedt In het januarinummer van het Zweedse gaymagazine QX maakt zanger Andreas Lundstedt bekend dat hij besmet is met HIV. Door met dit nieuws naar buiten te treden wil de zanger aantonen dat je niet ziek hoeft te zijn als je besmet bent met deze infectie. "Je kan er goed uitzien en succesvol zijn en ik hoop dat ik anderen hiermee kan aansporen om met hun geheim naar buiten te komen" aldus de zanger nog.

Andreas Lundstedt nam in 1996 voor de eerste maal deel aan 'Melodifestivalen', de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Driver dag faller regn" strandde hij op een tweede plaats na One More Time die met "Den vilda" naar de Noorse hoofdstad Oslo mochten afreizen.

Een jaar later, in 1997 dus, nam hij opnieuw deel en met "Jag saknar dig, jag saknar dig" eindigde hij op een zevende plaats. In 2003 nam hij, intussen deel uitmakend van Alcazar, opnieuw deel met "Not a sinner, nor a saint". In de tweede voorronde eindigde het viertal met ook Magnus Carlsson (MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007), en toenmalige partner van Lundstedt, op een derde plaats en zo moesten ze via 'Andra chansen', de herkansingsronde, een plaats proberen te veroveren in de finale. Dat lukte hen want ze wisten die herkansingsronde te winnen en tijdens de finale eindigden ze op een derde plaats. Twee jaar geleden, in 2005, nam het kwartet opnieuw deel aan 'Melodifestivalen', nu met "Alcastar". Hiermee eindigde de groep tijdens de eerste voorronde op een vierde plaats en opnieuw werden ze naar de herkansingsronde verwezen en opnieuw wisten ze die winnend af te sluiten. Tijdens de finale moesten ze opnieuw tevreden zijn met een derde plaats.

Vorig jaar maakte Andreas deel uit van het zestal Six4one dat voor Zwitserland deelnam aan het Eurovisie Songfestival met "If we all give a little" (tekst : Bernd Meinunger ; muziek : Ralph Siegel). Uiteindelijk legde de speciaal voor het liedjesfestival samengestelde groep beslag op een zeventiende plaats met dertig punten.

Eerder dit jaar nam hij opnieuw als solist deel aan 'Melodifestivalen' met "Move", maar hij bleef in de eerste voorronde steken op een zesde plaats en was daarmee uitgeschakeld voor de finale.

19-12-2007 om 00:30 geschreven door Redactie  


18-12-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Steracteur sterartiest' : neemt Guillaume Devos vrijdag deel ?

 Na alle ellende tijdens 'Sterren op het ijs' slaat nu ook het noodlot toe bij 'Steracteur sterartiest (elke vrijdag op Eén). Na de repetities vorige week donderdag kreeg 'Familie'-acteur Guillaume Devos in de tv-studio in Lint een spot op zijn hoofd. Hij werd afgevoerd naar het ziekenhuis met een bloedend hoofd maar trad vrijdag toch op tijdens de rechtstreekse uitzending met het nummer "Rain down on me" van de Nederlandse formatie Kane.

Afgelopen zaterdag stelde de dokter echter vast dat Guillaume een hersenschudding had opgelopen bij dat ongeval. Hij kreeg meteen de raad mee om de volgende dagen in een donkere ruimte te rusten. Hij hoopt dat hij aanstaande vrijdag opnieuw paraat kan zijn voor de volgende aflevering van het programma. Hij treedt dan aan met "Your song" van Elton John. (bron : Het Laatste Nieuws ; foto : Eén)

18-12-2007 om 22:27 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurosong 2008 : Jeason neemt niet meer deel aan Vlaamse selectie.

 '24 nummers en nog niet geselecteerd' staat er vandaag boven het artikel in Het Belang van Limburg. De krant had een interview met Jeason, zoon van de in de jaren zeventig populaire zanger John Horton.

Het moet je dus maar overkomen dat je in totaal vierentwintig (!) nummers instuurt voor 'Eurosong 2008' en dat je niet eens geselecteerd raakt. "Ik ben een beetje kwaad want ik had op iets meer respect gerekend" zegt hij vandaag in de krant.

Voor 'Eurosong 2006' stuurde hij al eens veertien nummers in en toen werd hij met "Dame amor dame vida" weerhouden voor de nationale selectie. Uiteindelijk zou hij op een zevende en allerlaatste plaats eindigen in de eerste halve finale.

 Verder zegt hij nog in de krant dat hij alle nummers zelf had geschreven en dat hij het bizar vindt dat daar geen enkel goed nummer tussen zit. Hij had ze laten horen aan fans en aan vakmensen en die waren positief, maar de VRT-vakjury dacht er dus anders over.

Hij is toch wel nieuwsgierig naar hetgeen we dus wél te horen gaan krijgen. Tot slot geeft hij nog aan dat hij zich nooit meer zal inschrijven bij de VRT voor de nationale selectie, hij gaat zijn kansen wagen bij de RTBF. De Franstalige omroep heeft de laatste jaren wel de gewoonte om intern een kandidaat voor het Eurovisie Songfestival aan te duiden. Het blijft dus vooralsnog de vraag of we Jeason überhaupt ooit op het Songfestivalpodium zullen aantreffen. (foto : Eén)

18-12-2007 om 21:59 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : kans op extra show 'Natalia meets En Vogue feat. Shaggy'.

Natalia meets... Overweldigd door het grote succes van 'Natalia meets En Vogue feat. Shaggy', probeert producent PSE-Belgium nog een extra show vast te leggen op zondag 13 januari aanstaande. Fans wachten best niet op uitsluitsel, maar reserveren nu al hun plaatsen.

Maximaal vijf shows van 'Natalia meets' waren er begin 2008 in het Sportpaleis voorzien. Maar dat was buiten de fans gerekend. Meer dan 60.000 kaartjes zijn al besteld, goed voor vijf vrijwel volledig uitverkochte shows, maar de vraag blijft aanhouden.

Een zesde show toevoegen is echter niet evident. Een concert tussen de reeds aangekondigde concerten in behoort niet tot de mogelijkheden, omdat men de stem van de artiesten wil sparen. Zondag 13 januari is bijgevolg de logische keuze, de dag waarop de buitenlandse artiesten en muzikanten normaliter terug huiswaarts zouden keren.

P
SE-Belgium probeert het verblijf van de Amerikanen, met name de vier dames van En Vogue, Shaggy en zijn begeleiding, drummer Ricky Lawson, bassist Michael Fletcher en de blazerssectie Dan Moretti, Curt Ramm en Clark Gayton, te verlengen.

De fans hoeven echter niet te wachten tot er zekerheid is : belangstellenden boeken best nu al hun plaatsen. Zodra er nieuws is over het al dan niet doorgaan van de show, worden zij daarover bericht. PSE-Belgium hoopt er alvast in te slagen deze extra show plaats te laten vinden.

We zetten alles hieronder nog eens op een rijtje :

* zaterdag 05 januari 2008 (aanvang : 20.30).
zondag 06 januari 2008 (aanvang : 15.00).
woensdag 09 januari 2008 (aanvang : 20.30).
* vrijdag 11 januari 2008 (aanvang : 20.30).
zaterdag 12 januari 2008 (aanvang : 20.30).
zondag 13 januari 2008 (aanvang : 19.00)(optioneel : KAARTEN NU REEDS TE BOEKEN).

De prijs van de tickets schommelt tussen 20,00 en 45,00 € en kunnen telefonisch worden besteld (070/345.345 - vanuit Nederland : 0900/45.000.45) of online (klik hier). (bron : Sportpaleis)

18-12-2007 om 15:51 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Jelle Cleymans (Spring) vanaf maart in 'Thuis'.

 Jelle Cleymans (Spring - Eurosong 2004) maakt volgend jaar in maart zijn opwachting in de Eén-soap 'Thuis'. Hij speelt de 18-jarige Jens, het vriendje van Paulien, de dochter van Julia.

Jens en Paulien leren elkaar kennen aan de tekenacademie. Ze worden betrapt door Cois. Jens is een echte plantrekker. Julia vindt hem vooral een flauwe plezante.

Cleymans vertolkte onlangs nog de hoofdrol in de succesvolle musical 'Kuifje - De zonnetempel'. Hij speelt eind volgend jaar ook Jan, de vriend van Nette, in de musical rond 'Daens'. (bron : VRT Teletekst)

18-12-2007 om 15:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : tweevoudig deelneemster Chiara presentatrice nationale selectie Malta.

 Zoals we vorige week reeds berichtten zal 'Song for Europe 2008', de Maltese nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival, eind januari doorgaan in plaats van eind februari. De halve finale gaat door op donderdag 24 januari eerstkomende, twee dagen later (op zaterdag 26 januari) staat de finale op het programma.

Intussen maakte Maltasong ook de namen van het presentatietrio bekend en één van de presentatrices wordt tweevoudig deelneemster Chiara (ESF 1998-2005). Samen met John Demanuele en Ruth Casingena zal de zangeres, die onlangs moeder werd van een eerste dochtertje (archief), de twee avonden aan elkaar praten. Net als dit jaar is de plaats van afspraak het MFCC (Malta Fairs and Conventions Centre) in Ta’ Qali.

Chiara

Verder staat het nu ook vast dat de twee selectieronde zal plaatsvinden op woensdag 09 januari in het 'Salesian Theatre' in Sliema. Tijdens deze ronde zullen de reeds 36 gekende liedjes worden herleid tot zestien. Het zullen die zestien nummers zijn die zullen aantreden in de halve finale van 'Song for Europe 2008'.

We zetten hieronder nog eens de geselecteerde nummers op een rijtje :

01. "I'll be your man" - Ryan Noel Abela.
02. "Line and cue" - J Anvil.
03. "Untitled song" - Christian Arding.
04. "Naughty eyes" - Nadine Axisa.
05. "Rhythm of the night" - Justine Bezzina.
06. "Jealous" - Laura Bruno.
07. "Something about you" – Laura Bruno.
08. "Tangled" - Jessica Muscat.
09. "Another way" - Louanne Caruana.
10. "Winter's end" – Bernice Camilleri.
11. "Vodka" - Morena Camilleri.
12. "Just this once" - Elenor Cassar.
13. "I want to live" – Mario Caruana.
14. "Luciano Pavarotti" – Aldo Busuttil.
16. "Casanova" - Morena Camilleri.
16. "Go" - Klinsnman Coleiro.
17. "Whispers" - Pamela Bezzina.
18. "We can change the world" – Rosman Pace.
19. "I will take my chance" – Vittorio Gauci.
20. "Sunrise" – Claudia Faniello.
21. "Voices of Atlantis" - Natasha & Charlene Grima.
22. "Give me a chance" – Elenor Cassar.
23. "Super hero" - Klinsmann Coleiro.
24. "Requiem" - Corazon Mizzi.
25. "Catwalk" - Ray Calleja.
26. "Love is just the way" - Rosman Pace.
27. "Jivin' the hive" - Leontine Spiteri.
28. "All right" - Chris & Moira.
29. "If you believe" - Mary Spiteri.
30. "Caravaggio" – Claudia Faniello.
31. "Throw your stones" - Daniella Vella.
32. "My last encore" - Mary Spiteri.
34. "Contradiction" – Jean Claude Vancell.
35. "Loved by you" - Glenn & Pamela.
36. "Street car of desire" – Petra Zammit.

Uiteindelijk zullen er acht nummers uit die halve finale doorstoten naar de finale op zaterdag 26 januari eerstkomende. Zowel tijdens de tweede selectieronde als tijdens de halve finale is het een vakjury (bestaande uit buitenlanders) die zal bepalen wie er doorgaat naar de volgende ronde. Wie er naar Belgrado mag afreizen zal tijdens de finale bepaald worden door een vakjury (80%) en televoting (20%). In die finale krijgen de kijkers thuis welgeteld dertig minuten om hun stem uit te brengen en men kan telkens maximaal tweemaal stemmen (via vaste lijn, GMS of sms). (bron : Maltasong)

18-12-2007 om 15:47 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs