Belgrado 2008 : morgen kennen we de Finse kandidaten voor de nationale selectie.
Morgennamiddag om 16.00 plaatselijke tijd (15.00 Belgische tijd) maakt de Finse nationale omroep YLE de namen van de twaalf kandidaten bekend die zullen deelnemen aan 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2008'. De volgende editie van de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival is ten opzichte van de vorige edities lichtjes gewijzigd.
De nationale omroep nodigde opnieuw platenmaatschappijen uit om kandidaten af te vaardigen voor die nationale selectie en ook het aantal kandidaten dat zal deelnemen is ongewijzigd. De procedure om het lied voor Belgrado te kiezen is enigzins gewijzigd. In tegenstelling tot de twee voorgaande jaren zullen de twaalf kandidaten nu slechts één nummer brengen in plaats van twee. Men stapt ook meteen af van vier voorrondes, nu zullen er drie voorrondes plaatsvinden met telkens vier kandidaten.
Die voorrondes vinden telkens op vrijdag plaats en dit op 08, 15 en 22 februari eerstkomende. De nummers één en twee uit elke voorronde zijn rechtstreeks geplaatst voor de finale die op zaterdag 01 maart zal doorgaan. Net als in buurlanden Noorwegen en Zweden zal ook Finland volgend jaar een herkansingsronde houden. In deze ronde treden de nummers drie en vier uit de voorrondes aan en de top twee gaat dan ook door naar de finale.
Die herkansingsronde vindt net als de finale plaats op zaterdag 01 maart. Tijdens de finale treden dan acht kandidaten aan en na een eerste stemronde blijven er vier over waaruit dan de winnaar zal gekozen worden. Net als de voorbije jaren wordt die winnaar door televoting gekozen.
De twaalf geselecteerde artiesten worden dus reeds morgen bekendgemaakt en ten laatste de tweede week van januari worden de nummers bekendgemaakt waarmee ze zullen aantreden. Verder komt er, net als dit jaar, opnieuw een compilatiecd met alle nummers die deelnemen aan de nationale selectie. (bron : YLE)
Op deze zonnige woensdag van de voorlaatste maand van 2007 hebben we opnieuw een aflevering van 'Een avondje uit' klaargestoomd. Zoals gebruikelijk is deze editie voorbehouden voor optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden.
Tweede kerstdag (26 december) viert de Nederlandse zanger Rob de Nijs (NSF 1969) zijn vijfenzestigste verjaardag. Daar hij van geen ophouden weet mag blijken uit de concerttournee die hij begin volgend jaar op het programma heeft staan en die hem ook in Vlaanderen brengt. Maar voorafgaand aan deze 'jubileumtournee' geeft hij tijdens de laatste maand van het jaar een aantal kerstconcerten. Voor alle informatie over deze concerten verwijzen we je graag naar zijn website alwaar je onder 'concertinfo' alle informatie kan terugvinden. Kaarten voor één van deze kerstconcerten (of concerten uit zijn jubileumtournee - vanaf februari 2008) kan je nu reeds bestellen via deze link.
Afgelopen voorjaar oogste Stef Bos (ESF 1989) heelwat succes met zijn theatertournee 'Storm'. Naast zijn vertrouwde band bracht Stef ook saxofonist Frido ter Beek en een zestal strijkers mee ! Zij allen zorgden voor een chanson-programma dat velen zou ontroeren. Ook volgend jaar zal Stef weer in diverse Nederlandse en Vlaamse theaters te zien zijn. Deze voorstelling is kleiner van opzet en daarom worden de grote zalen volgend jaar meestal gemeden. Zijn nieuwe theatertour wordt op vrijdag 04 januari 2008 afgetrapt in het Koningstheater in 's-Hertogenbosch met een eerste try-out. Voor een volledig overzicht van alle optredens verwijzen we je heel graag naar zijn website. (foto : Stef tijdens 'Storm')
In navolging van haar concerten in onder meer Antwerpen en Parijs zal de Canadese zangeres Céline Dion (ESF 1988) volgend jaar ook een concert in Nederland gaan verzorgen.
Op maandag 02 juni zal ze optreden in de Amsterdam Arena en dit in het kader van haar wereldtournee 'Taking chances'. Wie tickets wil aanschaffen voor dit optreden moet nog heel eventjes geduld oefenen want de voorverkoop start aanstaande zaterdag, 17 november, vanaf 10.00.
De prijs van de kaartjes is vastgesteld op 53,00 -57,00 -63,00 -73,00 en 83,00 . Meer informatie krijg je op de website van Mojo Concerts. Leden van Live Nation kunnen hun kaarten in voorverkoop reeds aanschaffen vanaf morgenavond om 17.00 en dit tot vrijdagavond om 17.00.
'Sterren op het ijs' : vanaf vandaag twee schaatsküren.
Vorige vrijdag namen we afscheid van ex-Miss België Tanja Dexters (Eurosong 2002) en haar schaatspartner Nicholas en zo blijven er vijf schaatsparen over. Vanaf vandaag wordt het zwaarder dan ooit want elk paar moet twee schaatsküren afwerken. Het thema tijdens deze achtste show is 'Disco'.
In deze tweede reeks ligt de nadruk meer op ijsdansen en daarom zijn de BV's gekoppeld aan een professional van Holiday On Ice, sinds mensenheugenis DE referentie in de wereld van het ijsdansen en het kunstschaatsen. Ook vanavond gaan de duo's de uitdaging aan om de dames en heren in de zaal, de kijkers thuis en de juryleden te charmeren met knappe choreografieën op meeslepende muziek, küren met lef en humor, spannende liften en onverwachte sprongen. En ze zullen het zeker niet nalaten om alweer veel show te geven op het ijs. Net als de voorbije weken hebben ook nu de juryleden en de kijkers elk de helft van de stemmen in handen. In de resultatenshow, de zogenaamde skate-off, aanstaande vrijdag treden de twee paren die onderaan het klassement bengelen opnieuw aan. En dit keer krijgen de kijkers het laatste woord. Zij en zij alleen beslissen wie van de twee dansparen terugkeert in de volgende aflevering van 'Sterren op het ijs'.
Dit krijg je vanavond in de achtste aflevering te zien :
* Greet Rouffaer en Trent : "If I can't have you" van Yvonne Elliman en "You make me feel" van Sylvester. * Stoffel Bollu en Lindsey : "More than a woman" van The Bee Gees en "Lost in music" van Sister Sledge. * Anneleen Liégeois (Spring - Eurosong 2004) en Gabor: "Hot stuff" van Donna Summer en "Don't leave me this way" van Thelma Houston. * Dean en Imola : "Lady Marmelade" van Labelle en "Blame it on the boogie" van Jackson 5. * Katerine (Eurosong 2002-2006) en Sacha : "Knock on wood" van Amy Stewart en "Rock you baby" van George McCrae.
De achtste aflevering van 'Sterren op het ijs' gaat van start om 20.40 en duurt tot ongeveer 22.25. Vrijdagavond volgt dan de skate-off en weten we wie als achtste het strijdtoneel moet verlaten.
Voor meer informatie over 'Sterren op het ijs' verwijzen we graag naar de speciale VTM-pagina. (bron en logo : VTM)
Edyta Górniak (14 november 1972) is geboren in het Poolse Ziębice. Op zestienjarige leeftijd neemt ze deel aan een talentenjacht en komt ze voor het eerst op de Poolse televisie. In 1993 neemt ze deel aan het 'Baltic Song Contest' en weet er beslag te leggen op de derde plaats. Datzelfde jaar wordt ze door het modellenbureau Elite een job aangeboden, maar ze bedankt vriendelijk voor de eer omdat ze liever een carrière als zangeres wenst uit te bouwen. Een jaar later, in 1994, neemt ze voor Polen als allereerste kandidaat deel aan het Eurovisie Songfestival in de Ierse hoofdstad Dublin. Met haar prachtige nummer "To nie ja !" eindigt ze op een verdienstelijke tweede plaats. Een allesbehalve slecht resultaat voor een debuterend land. Gastland Ierland wint het liedjesfestival voor de derde maal op rij. Nadien loopt haar carrière in sneltreinvaart. In 2003 wordt ze moeder van een eerste kindje en afgelopen voorjaar stond ze voor de derde maal op de cover van Playboy. Ze zit nog steeds in de showbizz hoewel ze in 2004 sterk overwoog om haar carrière als zangeres volledig op te geven omdat ze voortdurend door de pers werd lastiggevallen. Vorige maand verscheen er voor het eerst in vijf jaar een nieuw album van de zangeres.
Eurosong 2008 : Patrick & Carina stuurden twee nummers in.
Volgende week vrijdag, 23 november, verstrijkt in eigen land de deadline voor het insturen van nummers voor 'Eurosong 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Patrick & Carina (X-Factor) laten vandaag in Dag allemaal optekenen dat ze twee nummers hebben ingediend voor die selectie. Het was de voorbije maanden op muzikaal gebied eerder rustig rond het duo maar nu willen ze er volop tegenaan gaan met hopelijk een plaatsje bij de geselecteerde kandidaten.
Momenteel revalideert Patrick Mievis na een werkongeluk en dat zal nog wel een poosje duren. Carina Clerinx daarentegen speelt met de gedachte om een eigen kookboek op de markt te brengen. Beiden zijn de voorbije maanden heelwat kilootjes kwijtgespeeld en daardoor staan ze ook stukken dynamischer op de planken. Of ze met één van beide nummers geselecteerd zijn voor 'Eurosong 2008' komen we volgende maand te weten.
Iets meer dan een uurtje geleden (16.00) liep op het eiland Malta de deadline af voor het insturen van inzendingen voor de volgende nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. Maltasong heeft intussen meegedeeld dat er 225 nummers werden ingestuurd. Voor de selectie van dit jaar waren er 228 inzendingen en voor die van vorig jaar 213.
In vergelijking met de selectie van dit jaar werden er dus drie nummers minder ingestuurd, op zich geen slecht resultaat wetende dat er per persoon maar twee nummers mochten worden ingediend.
Volgende week start de eerste fase van de selectieprocedure. Een achtkoppige jury zal dan alle nummers beluisteren. Die eerste fase vindt plaats tussen maandag 19 en woensdag 21 november in het St. Agatha's School Auditorium in Rabat. Tijdens deze eerste voorronde worden alle nummers tweemaal gezongen : in de voormiddag zal de artiest zijn/haar nummer live zingen, de stemmen van de backingvocals staan op tape. In de namiddag zingt de artiest opnieuw het nummer live maar dan zonder backingvocals.
Na die eerste fase zullen maximaal 35 nummers worden weerhouden die doorgaan naar de tweede fase. Welke nummers dat zijn zal Maltasong volgende week vrijdag, 23 november, bekendmaken. (bron : Maltasong)
Afgelopen vrijdag namen we afscheid van Tanja Dexters (Eurosong 2002) tijdens 'Sterren op het ijs' (archief) en dus moeten we het vanaf deze week zonder haar schaatsprestaties stellen. En dat is niet het enige ! Eind dit jaar (op 31 december) stopt ze ook met het 'paaldansen'. In Het Laatste Nieuws zegt ze hierover : "ik wil het niet uitmelken. Het is leuk geweest. Nu mag het iets anders zijn."
Afgelopen zomer trad ze nog op tijdens de revue 'Crazy World' alwaar ze het beste van zichzelf gaf. Maar die 'paaldansact' was fysiek heel zwaar en aan dit avontuur hield ze blauwe plekken en een gekneusde aan over. Eind dit jaar zal ze in totaal 120 shows gegeven hebben en vanaf begin volgend jaar wil ze zich weer volledig gaan toeleggen op haar zangcarrière.
Belgrado 2008 : halve finales op dinsdag 20 en donderdag 22 mei ?
Begin deze maand meldden we reeds dat er op dat ogenblik nog geen definitieve beslissing genomen was over het feit of beide halve finales van de 53e editie van het Eurovisie Songfestival op dezelfde avond zouden plaatsvinden. Dat er reeds volgend jaar twee halve finales zouden komen stond op dat ogenblik vast en staat ook te lezen in het reglement voor de volgende editie van het liedjesfestival. Maar toen liet de EBU wel reeds uitschijnen dat beide halve finales niet expliciet op dezelfde avond zouden doorgaan.
De Referentiegroep kwam afgelopen weekend bij elkaar in de Servische hoofdstad Belgrado en daar werd het voorstel gelanceerd om de eerste halve finale te laten doorgaan op dinsdag 20 mei en de tweede halve finale op donderdag 22 mei telkens tussen 21.00 en 23.00. Eind januari zou dan een eerste lottrekking plaatsvinden die zal bepalen welke landen zullen deelnemen in welke halve finale. De eigenlijke lottrekking, waarin de volgorde van optreden zal worden bepaald, zou dan doorgaan in maart tijdens de bijeenkomst van de delegatieleiders.
Aanstaande vrijdag (16 november) maakt de Referentiegroep haar voorstellen over aan het TV Comité van de EBU in Genève alwaar een definitieve beslissing zal worden genomen. (bron : Eurovision.tv)
Belgrado 2008 : deadline loopt vandaag in Malta af.
Op het eiland Malta kunnen vandaag, net als gisteren, de formulieren en inzendingen binnengebracht worden voor de komende nationale selectie en dit kan nog tussen 09.00 en 16.00. Eens alle nummers zijn binnengebracht kan de selectie van start gaan.
Die selectie zal gebeuren in vier stadia : een eerste en tweede fase, de halve finale en de uiteindelijke finale. De eerste fase vindt volgende week reeds plaats en dit tussen maandag 19 en woensdag 21 november in het St. Agatha's School Auditorium in Rabat. Tijdens deze eerste voorronde worden alle nummers tweemaal gezongen : in de voormiddag zal de artiest zijn/haar nummer live zingen, de stemmen van de backingvocals staan op tape. In de namiddag zingt de artiest opnieuw het nummer live maar dan zonder backingvocals.
Na die eerste fase zullen maximaal 35 nummers worden weerhouden die doorgaan naar de tweede fase. Na die tweede fase zullen zestien nummers worden geselecteerd die zullen deelnemen aan de halve finale. In die halve finale, die op donderdag 21 februari zal doorgaan, komen bij deze reeds zestien geselecteerde nummers eventueel de twee beste nummers uit de talentenjacht 'Opportunity 2 Challenge'. Het staat op dit ogenblik nog steeds niet vast of die talentenjacht dit jaar een vervolg zal krijgen. Nieuw tijdens de halve finale is echter dat de televoting wordt afgeschaft. Een vakjury zal tijdens de twee fases EN de halve finale de liedjes aanduiden die mogen doorgaan naar de volgende ronde.
Uit de halve finale gaan de acht beste nummers door naar de finale (die op zaterdag 23 februari zal worden gehouden) en tijdens die finale zal het nummer voor Belgrado gekozen worden door een vakjury (20%) en door televoting (80%). (bron : Maltasong)
Benny Borg (13 november 1945) is geboren in het Zweedse Göteborg. In eigen land nam hij nooit deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. In Noorwegen waagde hij in totaal vier keer zijn kans. In 1972 neemt hij voor het eerst deel aan 'Melodi Grand Prix'. Tijdens de nationale finale wordt elk van de vijf nummers telkens tweemaal gezongen door verschillende artiesten. Het nummer "Småting" wint de finale en wordt door Hanne Krogh (ESF 1971-1985-1991) en Grethe Kausland & Benny Borg gebracht. Deze laatste twee mogen het land vertegenwoordigen in het Schotse Edingburgh en eindigen op een veertiende plaats. Een jaar later eindigt hij in de nationale finale op een tweede plaats met "Det var jo sant". Een derde plaats is voor hem in 1975 weggelegd met het nummer "En enkel sang". Zijn laatste deelname aan 'Melodi Grand Prix" dateert van 1977, dat jaar eindigt hij samen met Kirsti Sparboe (ESF 1965-1967-1969) op een tweede plaats met "Sang". Tijdens de halve finales dat jaar zingt hij het nummer "Make love, not war" naar een eerste plaats in de vijfde en laatste uitzending. In de finale zal dat nummer echter door oud-festivaldeelnemer Odd Børre (ESF 1968) gezongen worden. Hij eindigt op een zesde en laatste plaats. Verder eindigt Benny samen met Kirsti Sparboe op een derde plaats met "Poker", en aangezien enkel de winnaars van elke halve finale doorgaan is dit nummer dus uitgeschakeld voor de finale. Uitzondering op deze regel is echter de vijfde halve finale, waar de nummers één en twee doorgaan naar de finale.
Belgrado 2008 : Noorse selectie start in Stavanger.
Eind september maakte de Noorse omroep reeds een aantal details bekend in verband met 'Melodi Grand Prix 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Net als vorig jaar en dit jaar bestaat de selectie ook volgend jaar uit drie voorrondes, een herkansingsronde en de finale waarin het nummer voor Belgrado zal worden gekozen.
Opnieuw zullen achttien kandidaten gaan strijden voor dat éne ticket. De aftrap van de nationale selectie wordt op vrijdag 11 januari gegeven en het resultaat van de zoektocht kennen we op zaterdag 09 februari. Toen raakte ook bekend dat één van de voorrondes zou doorgaan in Kongsvinger en dat de derde voorronde in Bodø zal plaatsvinden. Waar de eerste voorronde en de herkansingsronde zouden doorgaan was toen nog niet bekend. Vandaag maakte NRK de naam van de eerste gaststad bekend en de keuze viel op Stavanger. Waar de herkansingsronde zal doorgaan is momenteel nog een raadsel.
We zetten alvast alles hieronder op een rijtje :
Eerste voorronde :vrijdag 11 januari 2008 - Stavanger. Tweede voorronde :vrijdag 18 januari 2008 - Kongsvinger. Derde voorronde :vrijdag 25 januari 2008 - Bodø. Herkansingsronde :woensdag 06 februari 2008 - nog te bepalen. FINALE :zaterdag 09 februari 2008 - Oslo (Spektrum).
Verder raakte bekend dat Per Sundnes de gastheer van de nationale selectie zal worden. De 41-jarige journalist en presentator volgde eerder dit jaar Jostein Pedersen op als commentator voor de Noorse omroep tijdens het Eurovisie Songfestival dat in de Finse hoofdstad Helsinki werd gehouden. (bron : NRK, Esctoday ; foto en logo : NRK)
Belgrado 2008 : terugkeer Slowakije niet voor volgend jaar.
Voor de zomer liet Elena Mallickova, hoofd Internationale Betrekkingen van de Slowaakse nationale omroep STV, aan Esctoday weten dat er interesse was om volgend jaar opnieuw deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival.
Vandaag bericht ESC Kazachstan dat er van een terugkeer volgend jaar geen sprake meer is. "Daar het Eurovisie Songfestival een heel interessant project is met een lange geschiedenis, vinden we het heel spijtig dat de Slowaakse nationale omroep niet zal kunnen deelnemen aan de editie van 2008" liet men weten. STV is één van de kleinste nationale omroepen in Europa en werken met een heel beperkt budget wat hen niet toelaat om deel te nemen aan het grootste liedjesfestival ter wereld. Maar toch hoopt men bij de omroep om in de toekomst alsnog opnieuw te kunnen deelnemen.
In de jaren negentig nam Slowakije in totaal driemaal deel aan het Eurovisie Songfestival. In 1993 eindigde het land op een vierde plaats tijdens de Oost-Europese voorronde en aangezien enkel de beste drie naar het Eurovisie Songfestival mochten moest Slowakije vanop de zijlijn toekijken. Een jaar later mocht het land wel deelnemen en eindigde de groep Tublatanka met "Nekonečná pieseň" op een negentiende plaats (op vijfentwintig deelnemers). Twee jaar later, in 1996, deed Marcel Palonder het met "Kým nás má" niet echt beter : een achttiende plaats op drieëntwintig deelnemers. In 1998 nam het land opnieuw deel en dit voor de voorlopig laatste maal. Katarína Hasprová (foto) wist met "Modlitba" beslag te leggen op een éénentwintigste plaats.
Een nieuwe maandag, een nieuwe werkweek en weer een stapje dichter bij het eindejaar. Deze aflevering van 'Een avondje uit' staat geheel in het teken van de kerstperiode. Want ook onze Vlaamse artiesten dragen hun steentje bij tot die gezellige sfeer tijdens die periode.
Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Dat Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006) een veelzijdige artieste is, en daarom van vele markten thuis, hoeven we niet meer te vertellen. Dat is meteen ook één van de redenen dat ze eind dit jaar opnieuw een aantal gospelconcerten in het Vlaamse land zal geven.
Voor de liefhebbers zetten we de gegevens alvast op een rijtje :
* zondag 02 december : Saviokerk - Dansaertlaan (Dilbeek) - 20.00 (info : 02/569.38.38). * vrijdag 07 december : Sint Stefanuskerk (Hoeselt) - 14.30. * vrijdag 14 december : Kerk St.-Franciscus - Dr Peetersstraat (Geel Elsum) - 20.00. * zaterdag 15 december : Kapel Kolonie (Merksplas) - 21.00. * zondag 16 december : Speelhof - Sint Odulfuskerk (Borgloon) - 16.00 (info : 012/67.36.01). * zaterdag 22 december : Sint Sulpitiuskerk - Grote Markt (Diest) - 20.00 (info : 013/32.17.93).
In de agenda op haar website kan je steeds een volledig overzicht van haar optredens terugvinden.
Lisa del Bo (Eurosong 1993, ESF 1996) en Christoff (Eurosong 1993-2002) slaan volgende maand de handen in elkaar voor een aantal unieke 'kerst'concerten. Onder de noemer 'Kerst in Vlaanderen' wordt het tweetal begeleid door een orkest en brengen ze de mooiste kerstliederen ten gehore en dit tijdens een uniek concert van 2 maal zestig minuten.
Op dit ogenblik staan reeds drie concerten op het programma :
* zondag 16 december : CC Casino - Houthalen Helchteren (15.00). * zondag 23 december : Oktoberhallen - Wieze (15.00). * vrijdag 28 december : CC 'Den Hoogen Pad' - Adegem (Maldegem)(20.00).
Tickets voor één van deze concerten kan je hier bestellen. Wie zelf ook een concert van het duo wil boeken krijgt hier alvast meer informatie.
En ook Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') geeft gewoontegetrouw een aantal kerstconcerten en dit zowel in ons land als in Nederland.
* vrijdag 07 december : Sint-Pieterskerk (Kardinaal Mercierplein) - Jette (19.30), info : 02/423.13.73 of cultuur@jette.irisnet.be. * zondag 16 december : Feestzaal ISO (St-Jorisstraat) - Izegem (19.00), info : 0495/21.42.51 of www.vcl-events.be. * vrijdag 21 december : Sint Margareta Kerk (Hoek Oblatenstraat) - Nieuwehove-Waregem (20.00), info : 0497/58.04.91 of philip@himpephilip.be. * woensdag 26 december : Kerk (Meerlaarstraat) - Vorst (Laakdal) (20.00), info : 013/66.86.04. * donderdag 27 december : St. Martinusbasiliek (Grote Markt) - Halle (20.00), info : 0496/41.80.30.
Tot slot geven we nog mee dat ze op zaterdag 05 januari 2008 (aanvang om 20.15) een Nieuwjaarsconcert zal geven en dit in het Limburgse Maaseik (CC Achterolmen, Van Eyklaan 72). Meer informatie daarover krijg je hier.
Eind deze maand, meer bepaald op dinsdag 27 november, zal de Zweedse openbare omroep (SVT) de namen bekendmaken van de 28 artiesten die volgend voorjaar (samen met de vier te begeven wildcards) zullen gaan strijden tijdens een nieuwe editie van 'Melodifestivalen', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. In eigen land leeft die nationale selectie heel erg en ook vanuit het buitenland zijn telkenmale vele ogen gericht op de Zweedse selectie.
Net als vorig jaar stellen we ook dit jaar tijdens de maand november telkens op zondag zeven nummers van naderbij voor en koppelden er de 'eventuele' artiesten meteen aan vast. Als we de krant Aftonbladet mogen geloven dan zijn zo goed als alle artiesten ondertussen reeks bekend. De krant publiceerde eerder vorige maand een lijst met alle (mogelijke) deelnemers. Vandaag stellen we U trouwens de tweede reeks van zeven nummers voor.
08. "I love Europe" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman ; muziek : Torgny Söderberg, Magnus Johansson) : sinds 1981 heeft Ingela 'Pling' Forsman reeds meer dan dertig nummers geschreven voor de nationale selectie en dit is meteen een absoluut record in Zweden. Drie van haar nummers behaalden zelfs het podium tijdens het Eurovisie Songfestival : "Bra vibrationer" (1985 - derde plaats), "Se på mig" (1996 - derde plaats) en "Kärleken är" (1998 - tiende plaats). Die laatste twee nummers schreef ze samen met Bobby Ljunggren. Ingela en Bobby schreven samen nóg bekende inzendingen zoals onder meer "Om igen" (1988), "Du" (1989), "Ett liv med dig" (1991), "Min kärlek" (2004) en "Efharisto" (2004). In 2006 schreef ze voor het eerst de muziek van een festivalbijdrage, namelijk voor "Etymon" dat toen gebracht werd door Sonja Aldén (Sonya). Ook Torgny Söderberg is niet aan zijn proefstuk toe. In 1974 schreef hij tekst en muziek van "Fröken Ur sång", het nummer waarmee Titti Sjöblom tijdens de nationale finale op een vierde plaats eindigde. Sjöblom is de dochter van Alice Babs die in 1958 het land vertegenwoordigde tijdens het Eurovisie Songfestival. Tien jaar later, in 1984 dus, verging het hem beter : de Herrey's wonnen de nationale selectie en later wonnen ze ook het Eurovisie Songfestival met "Diggi-loo, diggi-ley". Verder is hij ook verantwoordelijk voor "Kärleken är evig" (1986), "100%" (1988) en "Det svär jag på" (1999). Magnus Johansson debuteert dit jaar als componist tijdens 'Melodifestivalen'. Christer Sjögrens is bekend als leadzanger bij de Zweedse 'dansband' Vikingarna. Sinds het einde van de jaren zeventig maakt hij hiervan deel uit, de band bestaat reeds sinds het einde van de jaren vijftig.
09. "I lågornas sken" (tekst en muziek : Lina Eriksson, Mårten Eriksson) : Mårten Eriksson nam elf jaar geleden (1996) deel aan de nationale selectie met het nummer "Förlorad igen". Met deze door hemzelf geschreven compositie eindigde hij op een vierde plaats. In 2003 schreef hij "Genom eld och vatten" voor Sarek die met dit nummer op een zesde plaats in de finale. Samen met Lina Eriksson schreef hij "The name of love" (2006) en "Kom" (2007). De demoversie van het nummer werd ingezongen door Anette Ingemansson en Ida Segersten.
10. "If I could" (tekst en muziek : Pontus Assarsson, Jörgen Ringqvist, Lisa Troedsson-Lundin, Caisa Troedsson-Lundin, Anna Törnqvist, Malin Törnqvist) : Pontus Assarsson schreef in 2002 "The one that you need" (Friends), in 2003 "Vindarna vänder oss" (Fame) en vorig jaar "When love's comin' back again" (Jessica Folcker). Jörgen Ringqvist debuteert dit jaar. De vier dames, zijnde Lisa Troedsson-Lundin, Caisa Troedsson-Lundin, Anna Törnqvist en Malin Törnqvist vormen samen de groep Calaisa.
11. "Ingen mår så bra som jag" (tekst en muziek : Sebastian Fronda, Thomas Thörnholm , Michael Clauss) : Thomas Thörnholm schreef "Se mig" (2000), "Sista andetaget" (2002), "It's in the stars" (2004). Ook de Noorse inzending uit 2004, "High", is van zijn hand. Michael Clauss is dan weer verantwoordelijk voor "Mama take me home" (2006) en samen schreven ze "Live forever", het nummer waarmee Magnus Carlsson eerder dit jaar deelnam aan de Zweedse selectie. (Sebastian) Fronda zal het nummer zingen. Ook dit jaar was hij geselecteerd voor de nationale selectie, maar uiteindelijk werd zijn nummer niet weerhouden daar hij het zelf niet wou zingen. Måns Zelmerlöw nam zijn plaats in met "Cara mia" en eindigde tijdens de finale op een verdienstelijke derde plaats.
12. "Izdadje (never fall in love)" (tekst en muziek : Mickey Huskic) : Mickey Huskic debuteert dit jaar tijdens de nationale selectie en heeft het nummer ook op demo ingezongen.
13. "Jag saknar dig ibland" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman, Henrik Wikström ; muziek : Henrik Wikström, Bobby Ljunggren) : sinds 1981 heeft Ingela 'Pling' Forsman reeds meer dan dertig nummers geschreven voor de nationale selectie en dit is meteen een absoluut record in Zweden. Drie van haar nummers behaalden zelfs het podium tijdens het Eurovisie Songfestival : "Bra vibrationer" (1985 - derde plaats), "Se på mig" (1996 - derde plaats) en "Kärleken är" (1998 - tiende plaats). Die laatste twee nummers schreef ze samen met Bobby Ljunggren. Ingela en Bobby schreven samen nóg bekende inzendingen zoals onder meer "Om igen" (1988), "Du" (1989), "Ett liv med dig" (1991), "Min kärlek" (2004) en "Efharisto" (2004). Bij deze laatste twee was ook Henrik Wikström betrokken. In 2006 schreef ze voor het eerst de muziek van een festivalbijdrage, namelijk voor "Etymon" dat toen gebracht werd door Sonja Aldén (Sonya). Henrik Wikström schreef samen met Bobby Ljunggren o.a. "Efharisto" (2004), "Min kärlek" (2004), "Att älska dig" (2005), "Etymon" (2006), "This woman" (2006), "Evighet/Invincible" (2006 - vijfde plaats ESF), "Vågar du vågar jag" (2007) en "Cara mia" (2007). En diezelfde Henrik nam in 2000 deel aan Melodifestivalen met de groep Avengers en "När filmen tar slut". De groep eindigde toen tiende en allerlaatste. Het lijstje van Bobby Ljunggren's deelnemende nummers aan de Zweedse nationale selectie is best wel indrukwekkend. Zijn eerste deelname dateert van 1987 en is "När morgonstjärnan brinner". Op zijn erelijst staan ook drie winnende nummers in de Zweedse voorronde, namelijk "Se på mig" (1996 - derde plaats), "Kärleken är" (1998 - tiende plaats) en "Evighet/Invincible" (2006 - vijfde plaats). Verder schreef hij ook nog andere nummers zoals onder meer "Om igen" (1988), "Du" (1989), "Ett liv med dig" (1991), "Anropar försvunnen" (2000), "Not a sinner nor a saint" (2003), "We're unbreakable" (2003), "Bye bye" (2003), "Min kärlek" (2004), My no 1" (2005), "Att älska dig" (2005), "Etymon" (2006), "This woman" (2006) en "Rainbow star" (2007). Josefin Nilsson is niet aan haar proefstuk toe. Twee jaar geleden nam ze reeds deel aan de nationale selectie met "Med hjärtats egna ord", ze strandde in de herkansingsronde op een zevende en voorlaatste plaats. Ditmaal brengt ze haar zuster Marie samen met Annelie Roswall and Birgitta Jakobsson mee. Samen vormen ze de Ainbusk Singers.
14. "Just a minute" (tekst : Magnus Rongedal, Henrik Rongedal ; muziek : Amir Aly, Henrik Wikström, Magnus Rongedal, Henrik Rongedal) : Henrik Wikström schreef samen met Bobby Ljunggren o.a. "Efharisto" (2004), "Min kärlek" (2004), "Att älska dig" (2005), "Etymon" (2006), "This woman" (2006), "Evighet/Invincible" (2006 - vijfde plaats ESF), "Vågar du vågar jag" (2007) en "Cara mia" (2007). En diezelfde Henrik nam in 2000 deel aan Melodifestivalen met de groep Avengers en "När filmen tar slut". De groep eindigde toen tiende en allerlaatste. Maar zijn eerste wapenfeit tijdens de nationale selectie dateert reeds uit 1983. Maria Wickman bleef toen met "Okej, jag ger mig" steken in de eerste ronde. De broers Magnus en Henrik Rongedal schreven vorig jaar "Mi amor", het nummer waarmee Gregor deelnam aan de nationale selectie. De broers stonden ook reeds in het achtergrondkoor bij Mendez (2002) en de Electric Banana Band (2006). Voor Amir Aly is dit de eerste deelname aan 'Melodifestivalen'.
Afgelopen vrijdag zette Radio 2 de Vlaamse muziekmakers in de schijnwerpers tijdens de achtste editie van 'De Eregalerij' in het Casino Kursaal van Oostende. Alles werd in goede banen geleid door Ilse Van Hoecke (presentatrice 'Eurosong for Kids' en commentatrice JESF), die sinds midden vorige maand te horen is op de zender.
Tijdens het programma werden opnieuw twee nummers toegevoegd aan de 'Eregalerij', eentje van vóór 1970 en eentje van na 1970. De eer viel deze keer (wijlen) Ferre Grignard en Kris De Bruyne te beurt. De trofee voor een tijdloos lied van voor 1970 ging naar "Ring, ring I've got to sing" (Ferre Grignard) en "Amsterdam" (Kris De Bruyne) wordt bijgezet in de galerij van nummers na 1970. Vorig jaar werden "Lichtjes van de Schelde" van Bobbejaan Schoepen (ESF 1957) en "Papa" van Stef Bos (ESF 1989) toegevoegd aan de 'Eregalerij'.
De 'Ereplaats voor een Leven Vol Muziek' was dit jaar weggelegd voor De Kreuners en zij werden muzikaal in de bloemetjes gezet door onder meer Eva De Roovere, Guy Swinnen, Brahim (Eurosong 2006), Jo Lemaire (Belgische selectie 1984), Wim Punk, Liliane Saint-Pierre (Luxemburgse selectie 1978, Eurosong 1981, ESF 1987), Ingeborg (ESF 1989), John Terra (Eurosong 1987-1993), X!nk (JESF 2003), Kris de Bruyne, Will Ferdy & Stash maar ook De Kreuners brachten zelf een aantal van hun grootste hits ten gehore. Verder was er een eervolle vermelding voor platenbaas Hans Kusters. Hij kan beschouwd worden als de ontdekker van onder meer Ingeborg (ESF 1989) en Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991).
Wie er afgelopen vrijdag niet bij was tijdens het gala krijgt vandaag zowel via radio en tv een kans om het spektakel te volgen. Deze namiddag zendt Radio 2 de show integraal uit tussen 13.00 en 16.00. En op tv besteedt de 'Rode loper' uitgebreid aandacht aan de prijsuitreiking, en dit vanaf 18.10 op Eén. Morgen, maandag 12 november, brengt het showbizzprogramma tevens een verslag hiervan. (bron en logo : Radio 2, foto : VRT)
Belgrado 2008 : vanavond opnieuw Bulgaarse voorronde.
'EuroBGVision', de nationale Bulgaarse selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, startte begin vorige maand met een eerste voorronde. In totaal komen er tot het einde van het jaar twaalf shows (elke maand vier) waarin alle weerhouden nummers zullen worden voorgesteld. Tijdens de vierde (en laatste) show van elke maand kunnen de kijkers (via televoting) drie kandidaten aanduiden die doorgaan naar de volgende ronde. Dit levert aan het einde van dit jaar in totaal negen kandidaten op die mogen deelnemen aan die halve finale. Drie kandidaten zijn intussen reeds bekend en vanaf vanavond gaat men opnieuw op zoek naar drie kandidaten.
Eind deze maand en eind december worden telkens nog drie kandidaten gekozen voor de halve finale. Alle nummers die niet weerhouden worden krijgen dan eind januari een tweede kans wanneer een vakjury nog eens negen liedjes zal aanduiden. Samen met deze nummers komen ook nog nieuwe ingediende nummers in aanmerking voor een plaatsje in de halve finale. Nummers voor deze selectieronde kunnen sinds maandag01 oktober worden ingestuurd. Ten laatste op vrijdag 21 december eerstkomende moeten alle nummers worden ingediend.
De halve finale zal doorgaan met achttien kandidaten en daarin strijden die kandidaten dan voor negen plaatsen in de finale, de aanduiding gebeurt opnieuw door een vakjury en BNT voegt er dan nog drie wildcards aan toe zodat de finale later volgend voorjaar zal doorgaan met twaalf kandidaten en dan is het opnieuw aan het publiek (via televoting) om de Bulgaarse kandidaat voor Belgrado aan te duiden.
Deze vijfde voorronde start om 18.00 plaatselijke tijd (17.00 Belgische tijd) en kan rechtstreeks via het internet gevolgd worden (klik hier). Later deze week komt het programma ook online op de website van de nationale omroep (klik hier). (bron en logo : BNT)
Eurosong 2008 : B-Jorn (ex-Boysband) bij de 28 kandidaten ?
Misschien zegt de naam B-Jorn u niet meteen iets, maar als we vertellen dat het de artiestennaam is van Björn Rosier gaat er bij een aantal mensen misschien een belletje rinkelen. Eind jaren negentig maakte Björn samen met onder meer Wim Leys (Eurosong 2002) deel uit van Boysband. Eén van de grootste hits van het viertal was "Het werd zomer", een cover van Rob de Nijs (NSF 1969).
Het was een tijdje stil rond de zanger maar dat hij niet heeft stilgezeten en Europa rondtoerde mag wel blijken. Vandaag maakte hij op zijn MySpace-pagina bekend dat hij besloten heeft zich kandidaat te stellen voor 'Eurosong 2008', de Belgische selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Het voorbije jaar had hij zijn handen vol met de Europese 'Mamma Mia!'-tour die hem naar Zweden, Finland, Estland en Spanje brachten. Intussen vond hij toch nog de tijd om af en toe de studio in te duiken en met de hulp van enkele internationale topsongwriters en -producers werd er voor een erg verrassend resultaat gezorgd aldus Björn.
Op dit ogenblik is hij alweer op tournee door Scandinavië maar hij hoopt dat deze Eurosongdeelname hem meer geluk brengt want in 2006 greep hij net naast een selectie. Over iets minder dan twee weken (op vrijdag 23 november) verloopt de deadline en ergens in de maand december weten we of B-Jorn al of niet geselecteerd is. (bron en foto : MySpace B-Jorn)
Vanavond was men in IJsland toe aan de zesde voorronde van de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Wegens het slechte resultaat van de voorbije jaren pakt RÚV de selectieprocedure deze keer helemaal anders aan en zo stapt men af van het systeem dat de twee voorgaande edities werd gehanteerd (drie halve finales en een finale). Gedurende twaalf weken kiest men tijdens het programma 'Laugardagslögin' telkens één kandidaat voor de finale, één van de twee afvallers maakt uiteindelijk nog kans op een wildcard en kan zo alsnog een plaats in die finale bemachtigen. Die nationale finale gaat op zaterdag 16 februari eerstkomende door met in totaal dus twaalf kandidaten.
Elke week worden in het programma drie nummers ten gehore gebracht en daarvan gaat er steeds ééntje meteen door naar de finale. In totaal komen er zo elf van die voorrondes. Negen componisten werden aangesproken en zij leveren elk drie nummers, de zes resterende nummers komen uit de open inschrijving die begin vorige maand afliep. Na die elf voorrondes volgt er dan nog een wildcardshow waaruit de beste kandidaat ook naar de finale mag gaan.
Ook deze keer traden dus opnieuw drie kandidaten aan en Baggalútur kreeg van de IJslandse televoters meteen een ticket voor de nationale finale. Eén van de twee overgebleven kandidaten maakt nog kans om deel te nemen aan de laatste voorronde wanneer er nog één wildcard wordt uitgedeeld. Intussen kennen we reeds zes van de twaalf finalisten die midden februari volgend jaar onder elkaar zullen uitmaken wie er het eiland mag gaan vertegenwoordigen tijdens de halve finale van het 53e Eurovisie Songfestival.
01. "Bigger shoes" (tekst en muziek : Margrét Kristín Sigurðardóttir) - Margrét Kristín Sigurðardóttir. 02. "Hvað var það sem þú sást í honum ?" (tekst en muziek : Magnús Eiríksson) - Baggalútur (FINALE). 03. "I won't be home tonight" (tekst en muziek : Svala Björgvinsdóttir) - Seth Sharp.
* Reeds geplaatst voor de finale :
01. "Gef mér von" (tekst en muziek : Guðmundur Jónsson) - Páll Rósinkranz en Gospelkór Reykjavíkur (06 oktober). 02. "Leigubílar" - (tekst en muziek : Magnús Eiríksson) - Mannakorn (13 oktober). 03. "Lullaby to peace" (tekst en muziek : Magnús Þór Sigmundsson ) - Ína Valgerður Pétursdóttir, Seth Sharp en Berglind Ósk Guðgeirsdóttir (20 oktober). 04. "In you dreams" (tekst en muziek : Davíð Þorsteinn Olgeirsson) - Davíð Þorsteinn Olgeirsson (27 oktober). 05. "Ho ho ho, we say hey hey hey" (tekst en muziek : Barði Jóhannsson) - Mercedes Club (03 november). 06. "Hvað var það sem þú sást í honum ?" (tekst en muziek : Magnús Eiríksson) - Baggalútur (10 november).
Wie deze aflevering van 'Laugardagslögin' heeft gemist kan het programma terugvinden in het archief van de omroep. De zevende voorronde staat volgende week zaterdag, 17 november, op het programma. Het programma start zoals steeds om 20.15 (IJslandse tijd), bij ons wordt dat een uurtje later, 21.15. (bron : RÚV)
Ook op deze grijze zaterdag hebben we weer wat nieuws in de aanbieding op muzikaal gebied en we zetten het voor jou allemaal mooi op een rijtje in een nieuwe aflevering van 'Vers van de pers'.
De single "Taking chances" van de Canadese zangeres Céline Dion (ESF 1988) ligt sinds eind vorige maand in de winkels en aanstaande maandag verschijnt bij ons het gelijknamige album. Het is haar eerste Engelstalige album sinds "One heart" dat in 2003 op de markt kwam. Later volgende maand stopt ze ook met haar shows in Las Vegas en daarvan verschijnt er midden volgende maand een DVD. Deze DVD, "Live in Las Vegas - A new day...", bevat naast de opname van de show (opgenomen in januari dit jaar) ook meer dan vier uur bonusmateriaal. Misschien wel een aanrader als eindejaarsgeschenk onder de kerstboom. Voor de tracklist van haar nieuwe album verwijzen we naar ons eerder deze week verschenen bericht (archief).
Sinds vandaag ligt het album "Samen met Dré" ook in de Vlaamse platenzaken. Op dit album staan in totaal vijftien duetten met wijlen André Hazes. Zo vinden we er onder meer "Blijf bij mij", het succesvolle duet met Gerard Joling (ESF 1988) op terug. Verder verleenden onder meer Paul de Leeuw (presentator NSF), Cor Bakker, Guus Meeuwis en zijn kinderen Roxeanne en André Jr. hun medewerking. Op het album prijkt ook één Vlaamse artieste en dat is niemand minder dan Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004'). Het nummer "Als je alles weet" wordt ook uitgebracht als single.
De laatste weken van het jaar verschijnen er weer heelwat albums met sfeervolle kerstmuziek. En ook deze week hebben we zo'n album gevonden dat we U niet willen onthouden. De Deense zangeres Birthe Kjær, die in 1989 een verdiende derde plaats behaalde tijdens het Eurovisie Songfestival, brengt aanstaande maandag "Let it snow" op de markt. Voor het eerst in haar carrière brengt ze een volledig Engelstalig album uit en dit met in totaal twaalf van de mooiste kerstliederen. Ook Stig Rossen (DMGP 1988-2007) komt maandag met een nieuw album dat ook al helemaal in het teken staat van Kerstmis. Op "Når du ser et stjerneskud" vinden we dertien nummers.
Nu haar compilatie-album "En blekt blondins ballader 1980-2005" zijn beste tijd heeft gehad komt de Zweedse zangeres Eva Dahlgren (MF 1979-1980) met nieuw werk op de proppen. Aanstaande woensdag verschijnt haar album "Petroleum och tång" dat in totaal elf nieuwe nummers bevat. Het was intussen bijna twee jaar geleden dat er nog een nieuw album was uitgebracht door de zangeres, als we het compilatie-album niet meetellen welteverstaan.
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Deze maand nog ligt het nieuwe album "Verrassend" van Jo Vally (Eurosong 1981) in de platenzaken. Op dit album vinden we dertien nieuwe nummers en later volgt er ook nog een tv-speciaal waarvoor eerder vorige maand opnames plaatsvonden in Turkije. Het compilatie-album voor het komende Junior Eurovisie Songfestival, dat op zaterdag 08 december aanstaande wordt gehouden in Rotterdam, zal vanaf vrijdag 23 november in de platenzaken liggen. In totaal nemen zestien landen dit jaar deel, waaronder ook ons land, en alle nummers zijn netjes verzameld op deze dubbelcd. De eerste cd bevat zoals steeds alle nummers, waaronder ook "Anders" van Trust, en op de tweede cd krijg je de karaoke-versie zodat je zelf kan meezingen naar hartelust. Op de vijfdelige cd-box met de grootste hits van Rob de Nijs (NSF 1969) is het wachten tot begin volgende maand.
Een nieuwe afspraak maken we voor volgende week zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !
Gisterenavond vond de eerste aflevering plaats van de tweede reeks van 'Steracteur sterartiest'. Net als vorig jaar gaan dertien bekende Vlaamse acteurs en actrices een muzikale strijd aan. De kijkers stuurden meteen elf kandidaten door naar de tweede ronde maar voor Cathérine Kools of Johan Terryn kan dit muzikale avontuur er al na één aflevering opzitten. Wie van beiden het strijdtoneel zal moeten verlaten weten we volgende week vrijdag aan het begin van de tweede aflevering. Dan zal de naam van de afvaller worden bekendgemaakt en mag de overblijver meteen van start gaan met het zingen van zijn/haar nummer.
De lijnen van de twee steracteurs blijven de hele week open. Je kan dus opnieuw sms'en of telefoneren. Nog tot de volgende uitzending kan je zo je favoriete steracteur trachten in de show te houden. En ook deze keer gaat er telkens 10 cent naar het goede doel van je steracteur.
De acteurs kregen aan het eind van de uitzending ook te horen met welk nummer ze volgende week zullen aantreden. Wij zetten alles hieronder al eens op een rijtje.
De liedjes voor volgende vrijdag (tussen haakjes het nummer dat het niet haalde) :
01. Daisy Thys : "Like the way I do" van Melissa Etheridge ("All around the world" van Lisa Stansfield). 02. Johan Terryn : "Bad day" van Daniel Powter ("You get what you give" van New Radicals). 03. Free Souffriau : "I will always love you" van Whitney Houston ("Don't know why" van Norah Jones). 04. Kobe Van Herwegen : "Mambo n°5" van Lou Bega ("Annie, I'm not your daddy" van Kid Creole and the Coconuts). 05. Cathérine Kool : "I'm like a bird" van Nelly Furtado ("Other side of the world" van KT Tunstall). 06. Hein Blondeel : "They stood up for love" van Live ("Have a nice day" van Stereophonics). 07. Britt Van Der Borght : "Can't take my eyes off of you" van Boys Town Gang ("Heaven must be missing an angel" van Tavares). 08. Mattias Van de Vijver : "Anja" van Gorki ("Smoorverliefd" van Doe Maar). 09. Eline De Munck : "I say a little prayer" van Dionne Warwick ("Big girls don't cry" van Fergie). 10. Geert Hunaerts : "The passenger" van Iggy Pop ("The boys of summer" van Don Henley). 11. Mark Tysmans : "Ik leef niet meer voor jou" van Marco Borsato ("Stiekem gedanst" van Toontje Lager). 12. Viv Van Dingenen : "Brass in pocket" van The Pretenders ("The more I see you" van Chris Montez). 13. Guillaume Devos : "Thunder in my heart" van Leo Sayer ("America" van Razorlight).
Heb je de eerste aflevering gisteren gemist of wil je alle nummers nog eens herbekijken dat kan op de website van het programma, voor de video's van de nummers klik je hier. De tweede aflevering van deze tweede reeks van 'Steracteur sterartiest' kan je aanstaande vrijdag 16 november bekijken vanaf 20.35 op Eén. (bron en foto's : Eén)