Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

29-09-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Vers van de pers' (29-09-2007).

 Op deze laatste zaterdag van september hebben we weer heelwat nieuws van het muzikaal front en dus stoomden we een nieuwe 'Vers van de pers' klaar.

Diversen - Tien om te Zien Classic Vorige week berichtten we reeds dat er een cd-box zou verschijnen met daarop de grootste hits uit bijna twintig jaar 'Tien om te Zien'. In totaal bevat de box vijf cd's met daarop nummers van onder meer Will Tura, Willy Sommers, Luc Steeno maar ook Xandee (ESF 2004), Get Ready! (met Jimmy Samijn - Eurosong 2002), Christoff (Eurosong 1993-2002) en K3 (Eurosong 1999) mochten op "Tien om te Zien Classic" niet ontbreken.

 Afgelopen maandag verscheen in ons land het album "The essential" van zangeres Anna Vissi (ESF 1980-1982-2006). Dit nieuwe album is meteen een compilatie-album geworden met een aantal van haar grootste hits. In totaal staan er zeventien nummers op en het album wordt geopend met "Everything", haar Songfestivalbijdrage van vorig jaar. 

 Op haar nieuwe single en album is het nog eventjes wachten maar toch kunnen we melden dat aanstaande maandag in ons land "These are special times" van Céline Dion (ESF 1988) opnieuw zal worden uitgebracht. Het album bevat in totaal zestien nummers die allemaal in de kerstsfeer passen. Tegelijkertijd komt er ook een speciale versie van het album uit aangevuld met een DVD met een speciaal programma uit 1988 dat ter gelegenheid van Thanksgiving werd uitgezonden op de Amerikaanse buis.

 En ook al aanstaande maandag komt het langverwachte album "Dark passion play" van de Finse groep Nightwish (Finse selectie 2000) op de markt. Het nieuwe album bevat onder meer ook hun jongste single "Amaranth".

 Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Op vrijdag 12 oktober ligt de nieuwe single van Clouseau (ESF 1991) in de platenzaken, "Casanova (wen er maar aan)", is de inmiddels vierde single uit hun album "Vonken & vuur". "A vous les femmes" is het nieuwe album van de Spaanse hartenbreker Julio Iglesias (ESF 1970) en ligt vanaf maandag 15 oktober in de winkelrekken. Op "Kusjes", het gloednieuwe album van K3 (Eurosong 1999) is het iets langer wachten, en dit tot maandag 22 oktober.

Een nieuwe afspraak maken we voor volgende week zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !

29-09-2007 om 23:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Junior Eurosong 2007 : Trust mag voor ons land naar Rotterdam.

Junior Eurosong 2007 Vanavond vond de finale plaats van 'Junior Eurosong 2007'. Vier kandidaten streden om dat éne ticket richting Rotterdam alwaar de vijfde editie van het Junior Eurovisie Songfestival zal worden gehouden op zaterdag 08 december aanstaande.

Net als voorgaande jaren was er ook een vakjury maar die gaf enkel commentaar op de nummers en de performance want in tegenstelling tot de voorbije edities lag het lot van de kandidaten volledig in handen van de kijker thuis die door middel van televoting bepaalde wie ons land gaat vertegenwoordigen.

 De winnaar van vorig jaar, Thor!, mocht de trofee overhandigen aan het viertal Trust bestaande uit zangeres Eva Storme, toetsenisten Mirek Coutigny en Matthieu Renier en tot slot is er nog drummer Laurens Platteeuw. Met het nummer "Anders", een pure popsong, nemen zii namens ons land deel aan de vijfde editie van het Junior Eurovisie Songfestival.

Meer nieuws over alle kandidaten kan je vinden op de website van 'Junior Eurosong 2007'. (bron en foto's : Eén)

29-09-2007 om 22:24 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Belle Perez in volle voorbereiding voor Ahoy'.

 Belle Perez (Eurosong 1999-2006) maakt vandaag over twee weken, op zaterdag 13 oktober, Ahoy' in Rotterdam weer onveilig. Momenteel is ze voor dat megaconcert in volle voorbereiding. De komende dagen repeteert ze met de muzikanten en wordt alles nog eens opgefrist.

In ons land blijft het wachten tot begin december wanneer haar nieuwe concerttournee 'Gipsy' van start zal gaan. Tussen januari en april volgend jaar zal ze welgeteld 38 concerten geven bij onze Noorderburen. In een volgende aflevering van 'Een avondje uit in Nederland' komen we hier alvast op terug.

Zoals we eerder reeds meldden is het wachten op een nieuw album tot volgend voorjaar. Meer nieuws krijg je steeds op haar website. (bron : website Belle)

29-09-2007 om 22:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : FINALE 'Junior Eurosong 2007' vanavond op Eén.

Junior Eurosong 2007 Vanavond is het dan zo ver ! Dan komen we te weten wie de opvolger wordt van Thor! en ons land op zaterdag 08 december eerstkomende mag gaan vertegenwoordigen tijdens de vijfde editie van het Junior Eurovisie Songfestival. Deze editie wordt gehouden in Nederland en meer bepaald in Ahoy' in Rotterdam.

Vier kandidaten zijn nog steeds in de running om onze eer daar hoog te gaan houden. De kijker thuis en alleen hij/zij beslist door televoting wie de winnaar zal worden.

De kandidaten :

* "Laat me gerust" - Bab.
* "Verander de wereld" - Dalton Sisters.
* "Knallen" - Mijn broer en ik.
* "Anders" - Trust.

 Het eerste deel van 'Junior Eurosong 2007' start om 20.10 en duurt tot 21.20. Het tweede deel gaat om 22.05 van start en daar maakt ook Stan Van Samang zijn opwachting. Tegen de klok van 22.25 kennen we dan de kandidaat voor Rotterdam. Net als de voorbije weken levert de vakjury bestaande uit Karen Damen (K3 - Eurosong 1999), Stijn Kolacny en Heide Lenaerts commentaar op de nummers en de performance. Presentatie is net als de voorbije weken in handen van Ben Roelants (foto).

Meer nieuws over alle kandidaten kan je vinden op de website van 'Junior Eurosong 2007'. (bron en foto's : Eén)

29-09-2007 om 09:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : vanavond TOTZ Classic op VTM.

TOTZ Classic 2007 Eind vorige maand waren verschillende artiesten te gast in Bobbejaanland (Lichtaart) voor 'Tien om te Zien Classic'. Er werden toen ook opnames gemaakt en deze speciale uitzending komt vanavond op het VTM-scherm. Het wordt dus geen gewone aflevering van het zomerse muziekprogramma, maar eentje waarbij presentatrice Anne De Baetzelier de allergrootste Vlaamse artiesten van de afgelopen jaren zal verwelkomen.

Wie mag je vanavond verwachten :

* "Als een leeuw in een kooi" - Willy Sommers.
* "Onder de toren" - Christoff (Eurosong 1993-2002).
* "Leaving on a jet plane" - Jan Smit.
* "Saragossa" - Jimmy Frey (Canzonissima 1967, Eurosong 1989).
* "Alle kleuren" - K3 (Eurosong 1999).
* "Als de dag van toen" - Mama's Jasje, Peter Van Laet (De Gouden Zeemeermin 1996) en Gunther Van Campenhout (Eurosong 2002).
* "Satisfaction guaranteed" - Gunther Neefs.
* "Mooi is het leven" - Jo Vally (Eurosong 1981).
* "De Marie-Louise" - Bart Kaëll (Eurosong 1983-1987).
* "Je hebt me 1.000 maal belogen" - Laura Lynn.
* "Allemaal" - Wim Soutaer.
* "Goeiemorgen, morgen" - Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004).
* "Hij speelde accordeon" - Luc Steeno.
* "Que viva la vida" - Belle Perez (Eurosong 1999-2006).
* "De oude man en de zee" - Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004').

De uitzending gaat van start om 21.40 en zal tot ongeveer 23.00 duren. (bron : VTM)

29-09-2007 om 00:04 geschreven door Redactie  


28-09-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : vakjury stuurt twee landen naar de finale ?

 Eerder op de dag raakte bekend dat er reeds volgend jaar twee halve finales en één finale van het Eurovisie Songfestival gaan komen. Dat is vandaag tijdens een bijeenkomst van de overkoepelende organisatie (EBU) beslist in het Italiaanse Verona. Het voorstel tot het uitbreiden van het jaarlijkse liedjesfestival kwam er van de Referentiegroep van het Eurovisie Songfestival.

Veel nieuws over deze nieuwe opzet is er nog niet bekend. Zekerheid is er wel omtrent de rechtstreeks geplaatste finalisten want dat zijn gastland Servië en de 'Big 4' (Duitsland, Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk).
 
Alle andere deelnemende landen moeten eerst proberen om hun halve finale te overleven. Zowel Esctoday als de Nederlandse omroep NOS melden dat uit beide halve finales tien landen zullen doorgaan naar de finale. Negen landen zouden door televoting worden aangeduid en het tiende land uit elke halve finale zal worden aangeduid door een vakjury. Dat maakt dan dat de finale zal bestaan uit 25 landen : het gastland, de 'Big 4' en uit elke halve finale tien landen. Meer nieuws volgt wellicht de komende dagen en weken.

28-09-2007 om 22:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Sterren op het ijs' : Davy Brocatus verliest eerste skate-off.

 Vanavond vond op VTM de allereerste skate-off plaats van de tweede reeks van 'Sterren op het ijs'. De vakjury en de kijkers thuis beslisten woensdag dat Davy Brocatus en zangeres Katerine (Eurosong 2002-2006) vanavond in de herkansing moesten. Tijdens deze skate-off gaf de vakjury enkel commentaar op de geleverde prestaties van beide schaatskoppels.

De beslissing lag volledig in handen van de kijkers thuis en zij beslisten dat met 43% van de stemmen Davy Brocatus als allereerste tijdens deze tweede reeks het strijdtoneel moest verlaten. Katerine (Eurosong 2002-2006) behaalde 57% van de stemmen en mag aanstaande woensdag aantreden tijdens de tweede aflevering. Die aflevering staat in het teken van 'Diva's & Ladykilers'. Meer nieuws en allerhande informatie krijg je op de speciale website van 'Sterren op het ijs'. (bron en foto : VTM)

28-09-2007 om 22:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 39 - 29 september 2007.

Ultratop Vorige week woensdag mocht Kate Ryan een gouden plaat in ontvangst nemen voor de verkoop van meer dan 10.000 exemplaren van haar jongste single "Voyage voyage". In Vlaanderen blijft ze na bijna drie maanden notering op de vierde plaats staan. 2 Fabiola zakt in de derde week notering naar een vijftigste plaats en in de tipparade stijgt Marquess drie plaatsen. Het tribute-album ter gelegenheid van twintig jaar Clouseau stijgt in de tweede week notering meteen door naar de eerste plaats van de hitparade. Ook het album met de Vlaamse kandidaten voor het Junior Eurovisie Songfestival boekt winst en stijgt meteen door naar een zevende plaats. Het album van Bart Peeters, "Slimmer dan de zanger", staat ondertussen bijna één jaar in het overzicht en daalt deze week één plaatsje en klokt op een éénentwintigste stek af. Céline Dion is in Vlaanderen met haar album "D'elles" uit de hitparade verdwenen, over de taalgrens daalt ze met het album naar een negenentwintigste stek. Het duet van Patrick Fiori, die in 1993 Frankrijk vertegenwoordigde, met Jean-Jacques Goldman en Christine Ricol stijgt deze week negen plaatsen en klokt af op plaats zestien.

VLAANDEREN


Ultratop 50 singles :

04. (04) "Voyage voyage" - Kate Ryan (11 weken)(ESF 2006).
14. (13) "Kusjesdag" - K3 (12 weken)(Eurosong 1999).
44. (41) "You spin me round (like a record)" - Danzel (7 weken)(Poolse selectie 2006).
46. (46) "So into you" -Brahim (7 weken)(Eurosong 2006).
50. (36) "Straight 2 the top/Play this song 2" - 2 Fabiola feat. Katie Michaelson (3 weken)(Patrick Claesen - Leopold 3, Eurosong 1993).

Ultratip 20 singles :

07. (10) "Vayamos compañeros" - Marquess (4 weken)(met Sascha Pierro, Duitse selectie 2003). 

Ultratop 50 albums :

01. (05) "Braveau Clouseau" - Diversen (2 weken).
07. (29) "Junior Eurosong 2007" - Diversen (2 weken).
19. (08) "Blauwe ogen" - Christoff (11 weken)(Eurosong 1993-2002).
21. (20) "Slimmer dan de zanger" - Bart Peeters (51 weken)(presentator Eurosong).
29. (22) "Vonken & vuur" - Clouseau (26 weken)(ESF 1991).
35. (28) "Everything & more" - Natalia (18 weken)(Eurosong 2004).
43. (39) "Maak me gek" - Gerard Joling (6 weken)(ESF 1988).

Muziek-DVD top 10 :

06. (04) "Live in Leuven" - Bart Peeters (24 weken)(presentator Eurosong).

WALLONIE

Ultratop 40 singles :

16. (25)"4 mots sur un piano" - Patrick Fiori (ESF 1993), Jean-Jacques Goldman & Christine Ricol (4 weken).
21. (17) "Un cuore malato" - Gigi D'Alessio & Lara Fabian (16 weken)(ESF 1988).

Verdwenen :  "Voyage voyage" - Kate Ryan (6 weken)(ESF 2006).

Ultratop 50 albums :

29. (28) "D'elles" - Céline Dion (19 weken)(ESF 1988).

(bron :
Ultratop)

28-09-2007 om 20:07 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.BELGRADO 2008 : HET IS OFFICIEEL - VOLGEND JAAR TWEE HALVE FINALES !

 De kogel is door de Songfestivalkerk : niet in 2009 maar reeds volgend jaar komen er twee halve finales en één finale van het jaarlijkse liedjesfestival.

Dat is vandaag tijdens een bijeenkomst van de overkoepelende organisatie (EBU) beslist in het Italiaanse Verona. Het voorstel tot het uitbreiden van het jaarlijkse liedjesfestival kwam er van de Referentiegroep van het Eurovisie Songfestival.

Door deze nieuwe beslissing zijn enkel gastland Servië en de 'Big 4' (Duitsland, Frankrijk, Spanje en het Verenigd Koninkrijk) zeker van een plaats in de finale op zaterdag 24 mei eerstkomende. Alle andere deelnemende landen moeten eerst aan één van de twee halve finales deelnemen.

"We zijn ervan overtuigd dat het invoeren van een tweede halve finale zal bijdragen tot een stabielere toekomst voor het Eurovisie Songfestival" liet Svante Stockselius van de EBU weten. De Referentiegroep en organisator van het komende festival, Servië, zitten ondertussen reeds rond de tafel om de details van het nieuwe format te concretiseren. Details over de data van de twee halve finales, de lottrekking en de voorwaarden om deel te nemen aan de finale zullen later dit najaar worden bekendgemaakt. (bron : Eurovision.tv)

28-09-2007 om 15:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Cyprus gaat voor een nationale finale op 12 januari (update).

 Eerder deze namiddag berichtten we reeds dat Cyprus de kandidaat voor Belgrado gaat kiezen door middel van een nationale selectie. Ondertussen maakte Esctoday bekend dat die nationale finale zal doorgaan op zaterdag 12 januari eerstkomende. Tijdens die finale zullen tien kandidaten aantreden die gaan strijden om het ticket voor de Servische hoofdstad. Het nummer dat het land zal gaan vertegenwoordigen wordt tijdens die finale gekozen door een vakjury (40%) en door televoting (60%).

Vandaag raakte bekend dat tekstschrijvers en componisten hun inzendingen mogen insturen tot en met donderdag 15 november aanstaande. De definitieve versies van de nummers moeten ten laatste op dinsdag 01 januari 2008 bij de nationale omroep ingediend worden. (bron : CyBC, Esctoday)

28-09-2007 om 15:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Noorse zoektocht start op vrijdag 11 januari aanstaande.

 De Noorse omroep heeft vandaag meer details bekendgemaakt in verband met 'Melodi Grand Prix 2008', de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Net als vorig jaar en dit jaar bestaat die selectie uit drie voorrondes, een herkansingsronde en de finale waarin het nummer voor Belgrado zal worden gekozen.

Opnieuw zullen achttien kandidaten gaan strijden voor dat éne ticket. De aftrap van de nationale selectie wordt op vrijdag 11 januari gegeven en het resultaat van de zoektocht kennen we op zaterdag 09 februari. Zoals we eerder deze week reeds berichtten zal één van de voorrondes doorgaan in Kongsvinger en verder raakte bekend dat de derde voorronde in Bodø zal plaatsvinden. Waar de eerste voorronde en de herkansingsronde zullen doorgaan is op dit ogenblik nog niet bekend.

We zetten alvast alles hieronder op een rijtje :

Eerste voorronde : vrijdag 11 januari 2008 - plaats nog te bepalen.
Tweede voorronde : vrijdag 18 januari 2008 - Kongsvinger.
Derde voorronde : vrijdag 25 januari 2008 - Bodø.
Herkansingsronde : woensdag 06 februari 2008 - nog te bepalen.
FINALE : zaterdag 09 februari 2008 - Oslo (Spektrum).

Esctoday weet verder te melden dat uit de meer dan 600 inzendingen meer dan éénderde (34%) inschrijvingen zijn van Noorse componisten. De resterende inzendingen komen onder meer uit Australië, Denemarken, Duitsland, Finland, Groenland, Ierland, IJsland, Israël, Malta, Polen, Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Zweden. (bron : NRK, Esctoday)

28-09-2007 om 14:02 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : SVT ontvangt recordaantal inschrijvingen voor 'Melodifestivalen 2008'.

 Eerder deze week liep in Zweden de deadline af voor het insturen van nummers voor de komende editie van 'Melodifestivalen', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival.

Tot op vandaag heeft de Zweedse nationale omroep SVT een RECORDaantal van maar liefst 3.434 inzendingen ontvangen voor die nationale selectie. Dit aantal kan nog oplopen daar de postdatum dient als geldig bewijs en die datum moest ten laatste 25 september 2007 zijn.

Met dit aantal wordt het record van twee jaar geleden (3.326 inzendingen) met meer dan honderd stuks overschreden. Vorig jaar moest de Zweedse omroep het stellen met 'slechts' 3.234' inzendingen (200 minder dan dit jaar). Uit alle inzendingen zullen er in totaal 28 worden gekozen die samen met vier wildcards gaan uitmaken welk nummer het meest geschikte is om Zweden volgend jaar te vertegenwoordigen in de Servische hoofdstad Belgrado.

Een overzicht van de inzendingen (sinds 1995) :

1995 :   600.
1996 : 1.475.
1997 : 1.223.
1998 : 1.126.
1999 : 1.315.
2000 : 1.394.
2001 : 1.567.
2002 : 1.830.
2003 : 2.630.
2004 : 3.228.
2005 : 3.131.
2006 : 3.326.
2007 : 3.234.
2008 : 3.434 (RECORD).

'Melodifestivalen 2008' zal net als de voorbije jaren bestaan uit vier voorrondes, een herkansingsronde ('Andra chansen') en de finale die op zaterdag 15 maart eerstkomende zal plaatsvinden. Eerder deze maand werden alle data bekendgemaakt alsook de steden die één van de zes shows voor hun rekening zullen nemen, gastheer volgend jaar wordt net als dit jaar Kristian Luuk.

De data en plaatsen :

Voorronde 1 :
zaterdag 09 februari 2008 in Göteborg (Scandinavium).
Voorronde 2 : zaterdag 16 februari 2008 in Västerås (ABB Arena).
Voorronde 3 : zaterdag 23 februari 2008 in Linköping (Cloetta Center).
Voorronde 4 : zaterdag 01 maart 2008 in Karlskrona (Telenor Arena Karlskrona).
Andra chansen : zaterdag 08 maart 2008 in Kiruna (Arena Arctica).
FINALE : zaterdag 15 maart 2008 in Stockholm (Globen).

(bron en logo : SVT)

28-09-2007 om 13:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : het Bulgaarse deelnemersveld is bekend (update).

Bulgarije logo 2008 Gisteren berichtten we reeds dat BNT (de Bulgaarse nationale omroep) in totaal 78 inzendingen had ontvangen voor de nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival. Uiteindelijk kwam dit aantal op 79 te liggen daar de vakjury er nog één nummer aan toevoegde. Vier van deze nummers werden meteen geweigerd daar ze de drie minuten-regel ruim overschreden en in eerste instantie werden er nog twee nummers gediskwalificeerd daar ze reeds voor 01 oktober openbaar waren gemaakt. De lijst was amper wereldkundig gemaakt of er volgde nog een diskwalificatie van vijf liedjes wat het aantal nummers in de running op 68 bracht. Gisterenavond werd er nog één nummer niet weerhouden en de teller staat momenteel dus op 67.

'EuroBGVision', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival, start reeds volgende week zondag 07 oktober om 18.00 plaatselijke tijd (17.00 Belgische tijd). In totaal komen er tot het eind van het jaar twaalf shows (elke maand vier shows) waarin alle weerhouden nummers zullen worden voorgesteld. Tijdens de vierde (en laatste) show van elke maand kunnen de kijkers (via televoting) drie kandidaten aanduiden die zullen doorgaan naar de halve finale. Dit levert in totaal negen kandidaten op. Alle nummers die niet weerhouden werden krijgen dan eind januari volgend jaar een tweede kans wanneer een vakjury er nog eens negen zal aanduiden. De halve finale zal dan doorgaan met achttien kandidaten. In de halve finale strijden die kandidaten dan voor negen plaatsen in de finale, de aanduiding gebeurt opnieuw door een vakjury en BNT voegt er dan nog drie wildcards aan toe zodat de finale later volgend voorjaar zal doorgaan met twaalf kandidaten en dan is het opnieuw aan het publiek (via televoting) om de Bulgaarse kandidaat voor Belgrado aan te duiden.

We geven hieronder alvast (en onder enig voorbehoud) de deelnemerslijst van de eerste aflevering (zondag 07 oktober) :

01. "Dali e znak" - Tiramisu.
02. "Den" - Tatyana Velikova.
03. "Po-dobre" - Nikolay Manolov (oorspronkelijk in de uitzending van zondag 18 november).
04. "Vey povey" - Instinkt.
05. "Ot zvezdite" - Monika Goranova.
06. "Bring me back my freedom" - Monika Kirovska.
07. "Dosega" - Lora Vladova.

(bron en logo : 
BNT)

28-09-2007 om 12:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Sinds afgelopen weekend is het herfst en we zullen het geweten hebben. De afgelopen dagen hebben we onze portie najaarsweer reeds gehad en als we de weerkaarten mogen geloven wordt het zondag de beste dag van de week. Maar met dit regenweer is het misschien nu wel de ideale gelegenheid om vooruit te kijken en een concert of optreden mee te pikken de komende weken en maanden. En voor dit alles zit je bij ons goed want wij hebben weer wat in de aanbieding in een gloednieuwe aflevering van 'Een avondje uit'.

Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Volgende week zaterdag 06 oktober zal Kate Ryan (ESF 2006) een concert geven in de Lotto Arena, de nieuwe sport- en evenementenzaal naast het Antwerpse Sportpaleis, die eerder dit jaar de deuren opende. Producent PSE-Belgium, bekend van 'Night of the Proms' en de groots opgezette shows van Clouseau (ESF 1991), De Kreuners en Milk Inc. in het Sportpaleis, zet alle middelen in om er een concert van te maken dat de fans nooit eerder hebben beleefd.

Wie het optreden voor geen geld ter wereld wil missen kan nog steeds kaarten bestellen door
hier te klikken. Telefonisch kunnen er trouwens ook kaartjes besteld worden via het nummer 070/34.53.45 (vanuit Nederland : 0900/45.000.45). De prijs van de kaartjes schommelt tussen 22,50 en 32,50 €.

Dana Winner - Platinum Eerder dit jaar bracht Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') een cdbox met haar grootste hits op de markt. In navolging van deze box, die als titel "Platinum" meekreeg, zal ze later dit jaar zowel in Nederland als in ons land een aantal concerten geven. Tijdens het "Platinum"concert zal de zangeres haar grootste hits ten gehore brengen, al dan niet in een nieuw kleedje gestopt. Wie één van deze concerten van dichtbij wil meemaken kan nog steeds kaarten bestellen en dat via deze link.

* zaterdag 06 oktober : Stadsschouwburg in Antwerpen (20.00).
* zaterdag 03 november : Capitole in Gent (20.00).
* zondag 18 november : Grenslandhallen in Hasselt (15.00).

Barbara Dex Dat Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006) een veelzijdige artieste is, en daarom van vele markten thuis, hoeven we niet meer te vertellen. Dat is meteen ook één van de redenen dat ze eind dit jaar opnieuw een aantal gospelconcerten in het Vlaamse land zal geven.

Voor de liefhebbers zetten we de gegevens alvast op een rijtje :

zondag 02 december : Saviokerk - Dansaertlaan (Dilbeek) - 20.00 (info : 02/569.38.38).
* vrijdag 07 december : Sint Stefanuskerk (Hoeselt) - 14.30.
* vrijdag 14 december : Kerk St.-Franciscus - Dr Peetersstraat (Geel Elsum) - 20.00.
* zaterdag 15 december : Kapel Kolonie (Merksplas) - 21.00.
* zondag 16 december : Speelhof - Sint Odulfuskerk (Borgloon) - 16.00 (info : 012/67.36.01).
* zaterdag 22 december : Sint Sulpitiuskerk - Grote Markt (Diest) - 20.00 (info : 013/32.17.93).

In de agenda op haar website kan je steeds een volledig overzicht van haar optredens terugvinden.

28-09-2007 om 10:46 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Sterren op het ijs' : Katerine en Davy Brocatus vanavond in eerste skate-off.

Davy Brocatus - Katerine Vanavond vindt op VTM de allereerste skate-off plaats van de tweede reeks van 'Sterren op het ijs'. Met een gemiddelde van meer dan één miljoen kijkers was de eerste aflevering eergisteren meteen een schot in de roos. 

Dit seizoen
zien we enkel Vlaamse deelnemers aan het werk en twaalf BV's gaven woensdag het beste van zichzelf. De vakjury, bestaande uit Katrien Pauwels, Michiel Das, Joan Haanappel en Corey Lapaige, en het publiek thuis (via televoting) bepaalden wie er door mocht naar de volgende ronde en wie er vanavond in de skate-off alsnog moet proberen om een plaatsje te bemachtigen in de volgende aflevering.

Davy Brocatus en zangeres Katerine (Eurosong 2002-2006) zullen vanavond hun beste 'schaats'beentje moeten voorzetten om alzo de kijkers thuis ervan te overtuigen dat ze het waard zijn om naar de volgende ronde te gaan. De skate-off krijg je vanavond op VTM tussen 21.15 en 22.10. Meer nieuws en allerhande informatie krijg je op de speciale website van 'Sterren op het ijs'. (bron en foto : VTM)

28-09-2007 om 10:25 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Koen Wauters op zoek naar de Vlaamse 'Annie' ?

Koen Wauters Na een Vlaamse versie van de musical 'Grease', die eind dit jaar in première gaat, zou er ook een Vlaamse versie komen van 'Annie'. Velen kennen waarschijnlijk nog wel de film rond het roodharige weesmeisje. De hoofdrolspelers voor deze musical zouden volgens de Nederlandse producent Albert Verlinde gezocht worden via een reeks op de commerciële zender VTM.

De musical zal te zien zijn in Gent en Antwerpen en net als bij onze Noorderburen worden de Vlaamse Annie's gezocht via een tv-programma. Meer dan waarschijnlijk zal Koen Wauters (ESF 1991) de presentatie van dit programma voor zijn rekening gaan nemen. De cast voor de musical ligt momenteel nog niet vast maar voor de hoofdrollen is Verlinde in onderhandeling met Marijn Devalck (De Gouden Zeemeermin 1996) en Myriam Bronzwaar.

Volgens de krant Het Laatste Nieuws bevestigt de omroep uit Vilvoorde dat de plannen voor een tv-reeks rond 'Annie' op tafel liggen maar men voegt er meteen aan toe dat de aankondiging van Verlinde "voorbarig" is.

28-09-2007 om 10:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - BIRTHDAY - Visie : Sergio Dalma.

 Sergio Dalma (28 september 1965) is geboren in het Spaanse Sabadell. Deze stad, die ongeveer 200.000 inwoners telt, ligt in de provincie Barcelona, in de regio Catalonië. Zijn echte naam is Josep Sergi Capdevilla Querol. Zijn zangcarrière start met het zingen in diverse groepjes tot op het moment dat hij ontdekt wordt tijdens het televisieprogramma 'Gent d'acqui' van de Catalaanse televisie. Zijn eerste album "Esa chica es mia" komt in 1989 op de markt. Het wordt geen hoogvlieger maar toch geeft de platenmaatschappij hem nog een kans en dit twee jaar later met "Sintiéndonos la piel". In datzelfde jaar, 1991, wordt hij door de Spaanse omroep aangeduid om het land te vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival. In de Italiaanse hoofdstad Rome eindigt hij met "Bailar pegados" op een verdienstelijke vierde plaats. Een jaar later brengt hij het album "Adivina" uit en het nummer "Ave Lucia" brengt hem naar de hoogste regionen van de hitparade. In 1994 huwt hij met Maribel Sanz en in de zomer van 1995 wordt hun zoon Sergio geboren. Het koppel zal later scheiden. Meer over Sergio Dalma kan je steeds op zijn website terugvinden.

28-09-2007 om 00:00 geschreven door Redactie  


27-09-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Belgrado 2008 : Tsjechië kiest eind januari de inzending.

 Voor de allereerste maal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival en meteen met één schamel puntje en een allerlaatste plaats in de halve finale huiswaarts moeten keren, die triestige eer viel de groep Kabát eerder dit jaar te beurt. Maar de Tsjechische omroep ČT volhardt in de boosheid en keert volgend jaar terug naar het liedjesfestival.

Net als dit jaar zal er volgend jaar een nationale selectie worden georganiseerd met in totaal tien kandidaten. De selectie van deze kandidaten zal intern gebeuren.

Ergens eind januari zal de nationale finale doorgaan en de winnaar zal worden gekozen door televoting en door stemming op het internet. De nationale omroep nodigt ook Songfestivaldeelnemers van andere landen uit om hun inzending tijdens de Tsjechische nationale finale ten gehore te brengen, daartegenover staat dan dat de Tsjechische kandidaat voor Belgrado ook in andere landen tijdens de nationale finale zijn/haar opwachting zal maken.

Aan Esctoday liet de omroep nog weten dat men dit jaar op zoek gaat naar een selectie van popnummers gebracht door artiesten of groepen die ook een grote podiumact kunnen neerzetten.

27-09-2007 om 16:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Justine Pelmelay (ESF 1989) komt met autobiografie op de markt.

 Afgelopen maandag vierde Justine Pelmelay haar negenenveertigste verjaardag. Volgend jaar wordt ze dus een halve eeuw oud en staat ze ook vijfentwintig jaar op de planken als zangeres. En ter gelegenheid hiervan zal er eind volgend jaar een autobiografie van haar verschijnen waarin ze vertelt over haar leven als zangeres en huismoeder.  

In 1988 stond Justine voor de eerste maal op het Songfestivalpodium als backing vocal bij Gerard Joling. Een jaar later trad ze op het voorplan en nam ze deel aan het Nationaal Songfestival. Ze weet de nationale finale te winnen met "Blijf zoals je bent". Op het Eurovisie Songfestival in het Zwitserse Lausanne eindigde ze op een ietwat teleurstellende vijftiende plaats, te wijten aan de laatste noten die niet zuiver werden gezongen.  Twee jaar geleden (2005) waagde ze opnieuw haar kans tijdens het Nationaal Songfestival. Met "What you see is what you get" bleef ze echter in de derde voorronde steken. Een tijdje later nam ze de bij de Dutch Divas de plaats in van Sandra Reemer (ESF 1972-1976-1979). Maar door meningsverschillen met de twee andere leden, Maggie MacNeal (ESF 1974-1980) en Marga Bult (ESF 1987), hield ze het in februari van 2006 bij de groep voor bekeken.

De release van het boek is voorzien voor 17 november 2008 en dit in het Palace Hotel in Noordwijk. Die dag wordt het hotel voor één keer 'Justine's Palace'. De Marinierskapel zal op die dag een aantal artiesten begeleiden met wie ze in het verleden heeft samengewerkt. Zo heeft ze onder andere Gerard Joling (ESF 1988), Willeke Alberti (ESF 1994), Lonny en Hans Klok benaderd. (bron : Novum).

27-09-2007 om 15:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : ook Dana Winner zingt een duet met André Hazes.

 Het succesvolle duet tussen wijlen André Hazes en Gerard Joling (ESF 1988) "Blijf bij mij" was de voorbode van een gloednieuw album met daarop allemaal duetten van Nederlandse artiesten en de in september 2004 op 53-jarige leeftijd overleden zanger.

Op maandag 05 november zal het album "In duet met André Hazes" in de Nederlandse platenzaken liggen en artiesten zoals René Froger, Wolter Kroes, Xander de Buisonjé, Gerard Joling, Paul de Leeuw (presentator NSF), Trijntje Oosterhuis, Guus Meeuwis en André's kinderen Roxeanne en André Jr. zullen op het album te horen zijn. Maar ook niemand minder dan onze 'eigen' Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004') zal het nummer "Als je alles weet" samen met André gaan brengen.

Verder is Dana momenteel bezig met de Friese taal onder de knie te krijgen. Op vrijdag 30 november aanstaande treedt ze in Leeuwarden op tijdens de jaarlijkse Friese nacht en daar zal ze "Ik hou van jou" in een Friese versie brengen. Oorspronkelijk is dit nummer van de Nederlandse zangeres Maribelle die er in 1984 een dertiende plaats mee behaalde tijdens het Eurovisie Songfestival in Luxemburg. (bron : De Telegraaf)

27-09-2007 om 14:56 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs