Belgrado 2008 : IJslandse selectie start een weekje later.
Begin deze maand (maandag 03 september) liep in IJsland de inschrijvingsperiode af voor het indienen van inzendingen voor het komende Eurovisie Songfestival. De editie 2007 ligt nog maar een paar maanden achter ons en binnenkort start men op het eiland met de zoektocht naar het geschikte nummer voor Belgrado, alwaar de 53e editie van het festival zal plaatsvinden.
Wegens het slechte resultaat van de voorbije jaren wil de nationale omroep (RÚV) de selectieprocedure deze keer helemaal anders aanpakken en zo gaat men afstappen van het systeem dat de twee voorgaande edities werd gehanteerd (drie halve finales en een finale). In eerste instantie zou vanaf volgende week zaterdag 29 september de nationale selectie van start gaan maar de omroep heeft intussen beslist om pas op zaterdag 06 oktober (over twee weken dus) te starten met 'Laugardagslögin'.
Elke week zullen in het programma drie nummers ten gehore worden gebracht waarvan steeds ééntje meteen doorgaat naar de finale. In totaal komen er zo elf van die voorrondes. Negen componisten werden aangesproken en zij leveren elk drie nummers, de zes resterende nummers komen uit de open inschrijving die eerder deze maand afliep. Na die elf voorrondes volgt er dan nog een wildcardshow waaruit de beste kandidaat ook nog naar de finale mag gaan. Die finale (met twaalf kandidaten dus) zal dan ergens eind dit jaar, begin volgend jaar doorgaan.
Een vakjury geeft haar mening over de nummers maar enkel de kijker thuis beslist via televoting wie er doorgaat naar de volgende ronde. De show loopt telkens op zaterdag tussen 20.15 en 21.05 plaatselijke tijd (22.15 en 23.05 Belgische tijd) en de uitslag volgt dan tussen 21.30 en 21.45 plaatselijke tijd (23.30 en 23.45 Belgische tijd). (bron : RÚV)
Belgrado 2008 : Bulgarije start over twee weken de zoektocht.
Overmorgen, maandag, loopt in Bulgarije de deadline af voor het insturen van nummers voor het komende Eurovisie Songfestival. Tot op dit ogenblik heeft de nationale omroep (BNT) 'slechts' dertig nummers ontvangen maar morgen en overmorgen kan dit aantal nog oplopen. Tot op heden hebben een aantal bekende Bulgaarse artiesten een inzending ingestuurd voor die nationale selectie.
De nationale selectie voor het komende Eurovisie Songfestival start op zondag 07 oktober aanstaande om 18.00 plaatselijke tijd (17.00 Belgische tijd). In totaal komen er tot het eind van het jaar twaalf shows (elke maand vier shows) waarin alle nummers zullen worden voorgesteld. Tijdens de vierde (en laatste) show van elke maand kunnen de kijkers (via televoting) drie kandidaten aanduiden die dan zullen doorgaan naar de finale. Deze shows zullen niet via satelliet of het internet te volgen zijn maar de nationale omroep zal ze nadien wel op haar website plaatsen om zo de internationale fans de kans te geven de Bulgaarse selectie te volgen.
Meer nieuws over de selectieprocedure en over de presentatoren van deze shows zal volgende week tijdens een persconferentie worden bekendgemaakt. (bron : BNT, Esctoday ; logo : BNT)
Een lekker nazomers weekend hebben we voor de boeg en dat kunnen we nog zomerser maken met flink wat nieuwe muziek. Dus ook vandaag krijg je weer een nieuwe 'Vers van de pers'.
Sinds gisteren ligt de tweede single van Wir 3 in de Duitse platenzaken. Wir 3 zijn de Duitse zusjes van 'onze' K3 (Eurosong 1999). Na "Heyah mama", de Eurosongbijdrage van K3 uit 1999, werd nu gekozen voor "Kuma hé", het nummer uit het gelijknamige album dat in 2005 verscheen.
In Zweden ligt sinds woensdag het nieuwe album van Peter Jöback (MF 1990) in de platenrekken. Op "Människor som du och jag" vinden we naast zijn huidige hitsingle "Stockholm i natt" nog dertien andere pareltjes terug. Aanstaande woensdag verschijnt het album als digipak (samen met o.a. videobeelden).
Aanstaande woensdag, 26 september, verschijnt in de Scandinavische landen het album "Frenetica" van Marquess. De groep waar ook Sascha Pierro (Duitse selectie 2003) deel van uitmaakt heeft in de Duitstalige landen al een aantal singles uitgebracht en stilaan begint ook de Europese veroveringstocht. In de Duitstalige landen verscheen het album net voor de zomer en hun hitsingle "Vayamos compañeros" alsook "You and not Tokio" (dat eind vorige maand reeds uitkwam) vinden we op het album terug.
Gerard Joling (ESF 1988) is in eigen land weer helemaal 'hot' en ook Vlaanderen valt voor de Nederlandstalige liedjes van de zanger. "Maak me gek", uit het gelijknamige album, was bij ons een bescheiden hitje en op maandag 01 oktober aanstaande zal het duet met wijlen André Hazes bij ons in de platenzaken terug te vinden zijn. "Blijf bij mij" stond bij onze Noorderburen heelwat weken op de eerste plaats van de hitparade en het valt af te wachten of ook Vlaanderen zal volgen. In Nederland verscheen vorige week vrijdag de, inmiddels derde, single uit het album en er werd gekozen voor "Maar vanavond".
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Aanstaande vrijdag ligt de cdbox "Tien om te Zien classics" in de platenzaken. Eerder berichtten we reeds dat er een DVD van "Licht ontvlambaar" van Yasmine (voorzitster vakjury 'Eurosong 2006') zat aan te komen. Vanaf aanstaande vrijdag ligt die in de winkelrekken en het kleinood zal ook te koop worden aangeboden samen met de cd van de theatershow. En tot slot nog even meegeven dat gisteren in Duitsland het album "Strictly physical" van Monrose (Duitse selectie 2007) werd uitgebracht.
Een nieuwe afspraak maken we voor volgende week zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !
Belgrado 2008 : Maltese nationale finale op zaterdag 23 februari 2008.
Malta kiest de kandidaat voor Belgrado op zaterdag 23 februari eerstkomende. Gisteren maakte Maltasong het reglement bekend voor de selectie van volgend jaar. Deelnemende artiesten moeten ofwel de Maltese ofwel de dubbele nationaliteit (waarvan één de Maltese) bezitten. Componisten en tekstschrijvers hoeven niet noodzakelijk die Maltese nationaliteit te bezitten maar moeten wel uit landen komen waar ook Maltese componisten/tekstschrijvers mogen deelnemen. De taalkeuze van de nummers is vrij en zoals steeds moeten de deelnemende artiesten minstens zestien jaar oud zijn.
Vanaf maandag 22 oktober aanstaande zijn de inschrijvingsformulieren beschikbaar en het indienen van die formulieren alsook de inzendingen gebeurt op maandag 12 en dinsdag 13 november eerstkomende en dit tussen 09.00 en 12.00 in de voormiddag en 13.30 en 15.00 in de namiddag.
De selectie van de nummers zal gebeuren in vier stadia : een eerste en tweede fase, de halve finale en de uiteindelijke finale. Na de eerste fase zullen maximaal 35 nummers worden weerhouden die doorgaan naar de tweede fase. Na die tweede fase zullen zestien nummers worden geselecteerd die zullen deelnemen aan de halve finale. In die halve finale, die op donderdag 21 februari zal doorgaan, komen bij deze reeds zestien geselecteerde nummers eventueel de twee beste nummers uit de talentenjacht 'Opportunity 2 Challenge'. Het staat op dit ogenblik nog niet vast of die talentenjacht dit jaar een vervolg krijgt. Nieuw tijdens de halve finale is echter dat de televoting wordt afgeschaft. Een vakjury zal tijdens de twee fases EN tijdens de halve finale de liedjes aanduiden die mogen doorgaan naar de volgende ronde.
Uit de halve finale gaan de acht beste nummers door naar de finale (die op zaterdag 23 februari zal worden gehouden) en tijdens die finale zal het nummer voor Belgrado gekozen worden door een vakjury (20%) en door televoting (80%). (bron : Maltasong)
Ann Christy (22 september 1945) is geboren als als Christiane Leenaerts in Antwerpen. Ze start haar carrière als zangeres bij het orkest The Adams. De drummer van het orkest, Marc Hoyois, zal later haar man worden. Ze brengt een eerste single op de markt "Kussen onder regenbogen" (een vertaling van "Küsse untern Regenbogen" van Manuela), maar dit wordt geen succes. Met de komst van manager Robert Bylois komt dat succes er echter wel. Ze gaat dat de Franse toer op en trekt door België en Frankrijk met Adamo.
In 1968 wint ze de 'Knokke Cup', een zangwedstrijd die jaarlijks tijdens de zomer in de badstad doorgaat. Andere artiesten in de ploeg (o.l.v. Anton Peters) zijn Jacques Raymond (ESF 1963-1971), Lily Castel (ESF 1971), Nicole Josy (ESF 1973 en Eurosong 1971-2004) en Hugo Dellas (Eurosong 1967-1993). In 1970 doet ze voor de eerste maal mee aan de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Le temps, le vent" kan ze zich niet voor de finale kwalificeren. Een jaar later neemt ze deel aan 'Eurosong', de Vlaamse selectie voor het liedjesfestival. Met "Dag vreemde man" eindigt ze in de finale op een tweede plaats na winnaars Nicole Josy en Hugo Sigal. Twee jaar later, in 1973, waagt ze opnieuw haar kans. Met "Bye bye" eindigt ze op een derde plaats en met "Meeuwen" eindigt ze op een gedeelde vierde en laatste plaats. Pas in 1975 zal ze de Belgische nationale selectie winnen met "Gelukkig zijn". Haar ander nummer tijdens de finale "Als je eenzaam bent" eindigt op een verdienstelijke derde plaats. Tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival, gehouden in de Zweedse hoofdstad Stockholm, zingt Ann haar nummer deels in het Nederlands en deels in het Engels. De verwachtingen zijn hoog gespannen maar na afloop is de teleurstelling des te groter. Ann Christy zal op een vijftiende plaats eindigen en dit op negentien deelnemers. Ze keert ontzettend teleurgesteld richting Vlaanderen. Twee jaar later, in 1977, staat ze meer dan 150 maal op de planken van het Mechels Miniatuur Theater met de musical 'Midzomernachtsdroom', een bewerking van Shakespeare. In 1980 heeft ze een hit in Vlaanderen en Nederland met de bewerking van Bette Midler's nummer "The rose". Johan Verminnen vertaalt het nummer naar "De roos". In 1982 tourt ze door Vlaanderen met zanger Erik Van Neygen maar ze wordt ziek. In 1984 (meer bepaald op dinsdag 07 augustus) overlijdt de mooiste stem van Vlaanderen op bijna 39-jarige leeftijd aan baarmoederhalskanker. En zoals het zo vaak gaat met artiesten worden ze pas gewaardeerd nadat ze overleden zijn. Zo ook verging het Ann Christy, maar de herinnering aan deze 'grote' Vlaamse zangeres blijft ! Meer over Ann kan je op haar website lezen.
Newsroom : Anja Daems en Ilse Van Hoecke in 'De madammen' op Radio 2.
Anja Daems (commentatrice ESF, jurylid 'Eurosong') en Ilse Van Hoecke (presentatrice 'Eurosong for Kids' en commentatrice JESF) gaan vanaf maandag 15 oktober aanstaande samen met Cathérine Vandoorne het nieuwe 'feel good'-programma 'De madammen' presenteren.
Het programma zal dagelijks (van maandag tot vrijdag) tussen 09.00 en 12.00 op antenne gaan en de dames gaan regelmatig ook andere dames in hun programma ontvangen. Ilse Van Hoecke zal deze radiobaan combineren met haar werk voor televisie. (bron : Radio 2)
Belgrado 2008 : Bearforce1 wil voor Nederland naar Belgrado.
Sinds een aantal weken is het kwartet van Bearforce1 een ware hype op YouTube. De videoclip van hun eerste single, gelanceerd tijdens de Gay Pride in Amsterdam, werd intussen bijna 800.000 maal bekeken en ondertussen heeft de groep laten weten er wel wat voor te voelen om Nederland volgend jaar te vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival in de Servische hoofdstad Belgrado.
Hun single "Bearforce1" staat momenteel ook in de Nederlandse hitparade en bevat samples van artiesten zoals onder meer Donna Summer en Dead or Alive. De groep bestaat uit drie Nederlanders en een Ier en werd bedacht door acteur en presentator Roeland Fernhout.
Hieronder kan je de videoclip bekijken van hun eerste single :
Afgelopen woensdag mocht Kate Ryan een gouden plaat in ontvangst nemen voor de verkoop van meer dan 10.000 exemplaren van haar jongste single "Voyage voyage". In Vlaanderen zakt ze in de tiende week notering amper één plaatsje en klokt ze op de vierde stek af. 2 Fabiola zakt in de tweede week notering meteen zes plaatsen en in de tipparade stijgt Marquess twee plaatsen. Het tribute-album ter gelegenheid van twintig jaar Clouseau komt de hitparade binnen op de vijfde plaats. Ook het album met de Vlaamse kandidaten voor het Junior Eurovisie Songfestival mogen we deze week begroeten. Het album van Bart Peeters, "Slimmer dan de zanger", staat ondertussen bijna één jaar in het overzicht en daalt deze week vier plaatsen en klokt op de twintigste stek af. Céline Dion is in Vlaanderen met haar album "D'elles" reeds uit de hitparade verdwenen, over de taalgrens daalt ze met het album naar een achtentwintigste stek. Het duet van Patrick Fiori, die in 1993 Frankrijk vertegenwoordigde, met Jean-Jacques Goldman en Christine Ricol stijgt deze week vijf plaatsen. VLAANDEREN
Ultratop 50 singles :
04. (03) "Voyage voyage" - Kate Ryan (10 weken)(ESF 2006). 13. (12) "Kusjesdag" - K3 (11 weken)(Eurosong 1999). 36. (30) "Straight 2 the top/Play this song 2" - 2 Fabiola feat. Katie Michaelson (2 weken)(Patrick Claesen - Leopold 3, Eurosong 1993). 41. (36) "You spin me round (like a record)" - Danzel (6 weken)(Poolse selectie 2006). 46. (38) "So into you" -Brahim (6 weken)(Eurosong 2006).
Het belooft een lekker zonnig nazomers weekend te worden maar toch kijken wij al wat verder vooruit en schotelen je een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit' voor.
Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
Het blijft goed gaan met Belle Perez (Eurosong 1999-2006). Na haar twee geslaagde optredens in Antwerpen, begin mei, staat ze eind dit jaar opnieuw op de Vlaamse podia en dit met een nieuwe concerttour. Die nieuwe tour, die als titel 'Gipsy" meekreeg, zit nu ook weer boordevol passie en vuur en opnieuw verloochent de 'vurige' Belle haar roots niet. Momenteel staan al een aantal concerten op de agenda en hieronder krijg je al een overzicht van concerten tijdens de maand december. In januari en februari volgend jaar gaat ze met deze nieuwe tour de grens over maar daar komen we in één van de volgende afleveringen van 'Een avondje uit in Nederland' nog op terug.
* zondag 02 december 2007 : CC De Werf (Aalst) - 20.00. * vrijdag 07 december 2007 : Cultuurcentrum Achterolmen (Maaseik) - 20.15. * zaterdag 08 december 2007 : Cultureel Centrum (Leopoldsburg) - 20.15. * zondag 09 december 2007 : Cultureel Centrum (Leopoldsburg) - 20.15. * vrijdag 14 december 2007 : CC Het Bolwerk (Vilvoorde) - 20.30. * zondag 16 december 2007 : Stadsschouwburg (Antwerpen) - 20.00. * dinsdag 18 december 2007 : CC Westrand (Dilbeek) - 20.30. * vrijdag 21 december 2007 : Capitole (Gent) - 20.00. * zaterdag 22 december 2007 : Grenslandhallen (Hasselt) - 20.00. * zondag 23 december 2007 : De Warande (Turnhout) - 20.15. * donderdag 27 december 2007 : Concertgebouw (Brugge) - 20.00.
Tickets voor één van de optredens zijn nu reeds beschikbaar en kunnen aangeschaft worden. Meer informatie krijg je hierover op de website van Belle, onder de rubriek 'agenda'.
Dat Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006) een veelzijdige artieste is, en daarom van vele markten thuis, hoeven we niet meer te vertellen. Dat is meteen ook één van de redenen dat ze eind dit jaar opnieuw een aantal gospelconcerten in het Vlaamse land zal geven.
Voor de liefhebbers zetten we de gegevens alvast op een rijtje :
* zondag 02 december 2007 : Saviokerk - Dansaertlaan (Dilbeek) - 20.00 (info : 02/569.38.38). * vrijdag 07 december 2007 : Sint Stefanuskerk (Hoeselt) - 14.30. * vrijdag 14 december 2007 : Kerk St.-Franciscus - Dr Peetersstraat (Geel Elsum) - 20.00. * zaterdag 15 december 2007 : Kapel Kolonie (Merksplas) - 21.00. * zondag 16 december 2007 : Speelhof - Sint Odulfuskerk (Borgloon) - 16.00 (info : 012/67.36.01). * zaterdag 22 december 2007 : Sint Sulpitiuskerk - Grote Markt (Diest) - 20.00 (info : 013/32.17.93).
In de agenda op haar website kan je steeds een volledig overzicht van haar optredens terugvinden.
Begin vorig jaar pakte zangeres Natalia (Eurosong 2004) voor de eerste maal uit met 'Natalia meets'. Samen met The Pointers Sisters gaf ze het beste van zichzelf. Wegens stemproblemen midden vorig jaar kwam de editie van 2007 er niet maar begin volgend jaar staat ze weer in het Antwerpse Sportpaleis voor drie concerten.
Dit jaar zijn En Vogue en Shaggy de gasten van de Kempense diva. Voorlopig staan er drie concerten gepland en die gaan door op zaterdag 05 januari (aanvang : 20.30), zondag 06 januari (aanvang : 15.00) en vrijdag 11 januari 2008 (aanvang : 20.30). De prijs van de tickets schommelt tussen 20,00 en 45,00 en kunnen telefonisch worden besteld (070/345.345 - vanuit Nederland : 0900/45.000.45) of online (klik hier).
Caroline Wennergren (21 september 1985) is geboren in het Braziliaanse Rio de Janeiro. Op vijfjarige leeftijd wordt ze door een Zweeds echtpaar geadopteerd en vanaf dan brengt ze haar jeugd door in Göteborg. In 2005 wordt ze geselecteerd voor deelname aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival, beter gekend als 'Melodifestivalen'. In de vierde en laatste voorronde eindigt ze met "A different kind of love" op een tweede plaats na Nanne Grönvall. Ze is daarmee rechtstreeks geplaatst voor de finale. In die finale zal ze op een verdienstelijke vijfde plaats eindigen. Meer over Caroline kan je steeds op haar website vinden.
TMF AWARDS 07 : ook Kate Ryan en Stan Van Samang van de partij.
Kate Ryan (ESF 2006), Stan Van Samang, Katerine (Eurosong 2002-2006) en Hadise zijn toegevoegd aan de lijst van de artiesten die op zaterdag 13 oktober hun opwachting zullen maken tijdens de negende editie van de 'TelenetTMF Awards'.
Eerder was al bekend geworden dat Tokio Hotel, Within Temptation, Lumidee, Mutya Buena, Zornik, Clouseau (ESF 1991), Milk Inc., Natalia (Eurosong 2004), Milow, Fixkes, Goose, Lunaman, Leki, Kaye Styles (Eurosong 2006), Air Traffic en Cru5h 5 van de partij zullen zijn in de Ethias Arena in Hasselt.
Wie het geheel van dichtbij wil meemaken kan nog steeds kaarten voor het evenement aanschaffen, dat kan via deze link (kaartjes kosten 30 of 35 ). Telefonisch kan je ook kaarten bestellen en dat via het nummer 0900/260.60. (bron : TMF)
Newsroom : nog geen uitspraak verkeersovertreding Dana Winner.
De correctionele rechtbank van Turnhout heeft vandaag nog geen uitspraak gedaan in de zaak van de verkeersovertreding van zangeres Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004').
De zangeres kreeg eerder van de politierechtbank een boete en een rijverbod voor het overschrijden van de witte lijn en het inhalen in een bocht. De zangeres ging in beroep. De rechter moest normaal gezien vandaag uitspraak doen, maar het vonnis is uitgesteld naar donderdag 04 oktober aanstaande. (bron : Belga)
Martin Stenmarck stijgt met "100 år från nu (blundar)" in de derde week notering meteen door naar de eerste plaats van de hitparade. Måns Zelmerlöw boekt met "Cara mia" dertien plaatsen verlies en na meer dan een half jaar is het liedje bijna uitgezongen want hij staat deze week op de zestigste plaats. Magnus Carlsson boekte met "Waves of love" vorige week nog ruime winst en is deze week alweer verdwenen. Marquess, de Duitse formatie, krijgt ook voet aan grond met hun zomersingle "Vayamos compañeros" en komt binnen op een vijfendertiste plaats. In de albumhitlijst zijn heelwat albums deze week verdwenen. In de DVD-hitlijst is de DVD van 'Melodifestivalen 2007' na één weekje opnieuw verdwenen. De DVD van 'Melodifestivalen 2004' blijft op een vierde plaats staan en de DVD van 'Melodifestivalen 2005' komt ook opnieuw de hitparade binnen en dit op een zesde plaats. SINGLES TOP 60 :
01. (16) "100 år från nu (blundar)" - Martin Stenmarck (3 weken)(ESF 2005). 04. (15) "If only you" - Danny feat. Therese (3 weken)(MF 1999-2007). 07. (10) "Baby listen to me" - Da Buzz (3 weken)(MF 2003). 13. (50) "Chemistry" - Velvet (2 weken)(MF 2006). 15. (11) "Stockholm i natt" - Peter Jöback (8 weken)(MF 1990). 26. (21) "Amaranth" - Nightwish (4 weken)(Finse selectie 2000). 35. (NW) "Vayamos compañeros" - Marquess (met Sascha Pierro, Duitse selectie 2003). 37. (28) "Let it rain" - BWO (5 weken)(MF 2005-2006). 43. (34) "Ingen sommar utan reggae" - Markoolio (22 weken)(presentator MF 2005). 45. (46) "Rhythm drives me crazy" - BWO (4 weken)(MF 2005-2006). 53. (42) "Här står jag" - Sonja Alldén (12 weken)(MF 2006-2007). 56. (NW) "Emma, Emma" - Markoolio (presentator MF 2005) feat. Tilde Fröling. 58. (41) "True believer" - E-Type (19 weken)(MF 2004). 60. (47) "Cara mia" - Måns Zelmerlöw (29 weken)(MF 2007).
Verdwenen : "Waves of love" - Magnus Carlsson (3 weken)(MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007). ALBUMS TOP 60 :
20. (10) "En blekt blondins ballader 1980-2005" - Eva Dahlgren (11 weken)(MF 1979-1980). 26. (12) "Till dig" - Sonja Aldén (21 weken)(MF 2006-2007). 35. (33) "För kärlekens skull - det bästa med" - Ted Gärdestad (14 weken)(ESF 1979, MF 1973-1975). 45. (34) "Prayer for the weekend" - The Ark (23 weken)(ESF 2007). 49. (42) "Värsta plattan" - Markoolio (24 weken)(presentator MF 2005). 53. (51) "A Finer Dawn" - Sarah Dawn Finer (16 weken)(MF 2007).
Verdwenen : "Live forever - The album" - Magnus Carlsson (9 weken)(MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007), "Illusion" - Alice Babs (ESF 1958) med Jan Johansson och Georg Riedels Orkester (3 weken), "Rakt upp och ner" - Tommy Körberg (15 weken)(ESF 1969-1988, MF 1971) en "Stand by for..." - Måns Zelmerlöw (16 weken)(MF 2007). DVD TOP 20 :
TV-TIP : 'Braveau Clouseau' vanaf vanavond op JIM.
Clouseau (ESF 1991) maakt reeds twintig jaar platen en naar aanleiding daarvan hebben twaalf Belgische en Nederlandse artiesten een nummer van de groep naar hun hand gezet. Gisterenavond kon je op VTM kijken naar de special 'Braveau Clouseau'. JIM laat vanaf vanavond de kijker kennismaken met de verschillende artiesten en hun interpretaties van het nummer dat ze voor hun rekening namen.
Wekelijks volgt VJ Karoline een andere artiest bij de totstandkoming van de eigen versie van de song. Bart Peeters (presentator 'Eurosong') bijt de spits af en geeft een geheel eigen R&B-toets aan de hit "Domino". In 'Braveau Clouseau' wordt een intiem portret van het creatieve proces behind the scenes gebracht en daarnaast blikken Koen en Kris terug op het verloop of specifieke periodes uit hun inmiddels rijkgevulde carrière.
De komende weken passeren ook Gorki & Isabelle A (Eurosong 1999), Tom Helsen, Thé Lau, Helmut Lotti, Natalia (Eurosong 2004), Sandrine, Scala, Will Tura, Udo en Stan Van Samang de revue.
'Braveau Clouseau' kan je telkens bekijken op donderdag (17.30, 20.00 of 23.00), zaterdag (21.30) of zondag (16.00). (bron : JIM)
Sarit Hadad (20 september 1978) is in het Israëlische Hadera geboren als Sara Hodedtov. De zangeres komt uit een heel muzikale familie en op achtjarige leeftijd treedt ze als 'wonderkind' naar voren door op de piano al klassieke muziek te spelen. Nochtans zijn haar ouders niet op de hoogte van het optreden, maar nadat ze het te weten komen is het uit met de pret. Ze studeert dan op eigen houtje orgel, accordeon, darabuka en gitaar. Op vijftienjarige leeftijd maakt ze deel uit van de Hadera Youth Band. Dit is een eerste stapje richting solocarrière. In 2002 wordt ze door de Israëlische omroep IBA aangeduid om deel te nemen aan het Eurovisie Songfestival. Met "Light a candle" eindigt ze in de Estse hoofdstad Tallinn op een twaalfde plaats. Nochtans zou het land in eerste instantie niet deelnemen aan het liedjesfestival. Oorspronkelijk zouden in totaal tweeëntwintig landen deelnemen aan de 47e editie van het Songfestival. Uiteindelijk besloot de EBU om twee landen extra toe te laten tot de deelnemerslijst. Israël en Portugal werden uitgenodigd, enkel Israël aanvaardde de uitnodiging. Portugal werd vervangen door Letland dat de eerste overwinning zou binnenhalen. Sarit heeft een aantal albums op de markt gebracht en een aantal van haar nummers behaalden de eerste plaats in de Israëlische hitparade. Meer over Sarit kan je op haar website lezen.
De echte fans weten het al langer dan vandaag dat Kate Ryan (ESF 2006) op zaterdag 06 oktober aanstaande een concert zal geven in de Antwerpse Lotto Arena (gelegen naast het Sportpaleis). Vandaag stond ze de pers te woord in verband met dat concert. Na afloop van de babbel kreeg ze van Kurt Frederickx (ARS Entertainment) een gouden plaat overhandigd voor de verkoop van meer dan 10.000 exemplaren van haar jongste hit "Voyage voyage".
Kaartjes voor dat concert (aanvang 20.30) kosten 22,50 (staanplaats), 27,50 en 32,50 (beiden zitplaatsen) en kunnen nog steeds worden aangeschaft (klik hier). Telefonisch kunnen er ook kaartjes besteld worden en dit via het nummer 070/34.53.45 (vanuit Nederland : 0900/45.000.45).
De 'Everything & more'-tournee van onze Kempense diva Natalia (Eurosong 2004) loopt zo stilaan naar het einde toe. Op vrijdag 05 en zaterdag 06 oktober eerstkomende (telkens om 20.00) sluit ze haar concertreeks af in de Antwerpse Zuiderkroon. Tickets voor één van beide optredens kunnen nog steeds gereserveerd worden en dat kan hier.
Ook deze maand geeft ze nog twee concerten en die hebben we hieronder op een rijtje gezet :
* vrijdag 28 september : Souverein - Lommel (aanvang 22.30). * zaterdag 29 september : Practirock (Feesttent) - Aarschot (aanvang 22.30)(kaartjes hier bestellen).
Verder mag je binnenkort een nieuwe single van haar verwachten waaraan ze momenteel volop aan het werken is. Welke song het gaat worden is vooralsnog niet bekend, daarop blijft het nog even wachten maar dat ze het nummer niet alleen zal zingen staat nu al vast.
Tot slot geven we nog mee dat ze begin volgend jaar (in navolging van de concerten met The Pointer Sisters begin 2006) opnieuw het Antwerpse Sportpaleis zal onveilig maken. Natalia meets En Vogue feat. Shaggy zal op zaterdag 05, zondag 06 en vrijdag 11 januari doorgaan. Vrijdag komen we in 'Een avondje uit' hierop terug. (bron : websiteNatalia)
Newsroom : 'Flikkendag 2007' op 30 september in de Gentse binnenstad.
Ook dit jaar kunnen de fans van de succesvolle Eén-reeks 'Flikken' naar Gent afzakken voor een nieuwe editie van de jaarlijkse 'Flikkendag'. Deze editie zal op zondag 30 september doorgaan in de Gentse binnenstad en tussen 10.00 en 18.00 zal men er weer over de koppen kunnen lopen voor de inmiddels negende editie van 'Flikkendag'. En ook deze keer wordt er voor de nodige muziek gezorgd en kan je je op het Emile Braunplein laten onderdompelen in één groots muzikaal feest.
Net als vorig jaar wordt daar een fantastisch podiumprogramma voorzien. Verschillende Belgische artiesten uit even uiteenlopende muziekgenres komen graag het beste van zichzelf geven en sommige van die artiesten zullen vóór of na hun optreden handtekeningen uitdelen in het vlakbij gelegen Sofitel. Naar goede gewoonte zullen de Flikkenacteurs, samen met een professionele begeleidingsband, met een spetterend optreden het podiumprogramma én 'Flikkendag 2007' swingend afsluiten.
Hieronder zetten we alles op een rijtje en we geven alvast mee dat de presentatie in handen is van Geena Lisa en (èchte Flik hoofdinspecteur) Johan Dhaene.
11.05 12.35 : Free The Soul. 12.50 13.20 : Kurt Burgelman (Biezebaaze en Triskèl - Eurosong 2006). 13.30 13.55 : DJ F.R.A.N.K. & Danzel (Poolse selectie 2006). 14.00 14.10 : De Romeo's (Chris Van Tongelen - Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996 ; Davy Gilles - De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999 ; Gunther Levi : De Gouden Zeemeermin 1996). 14.15 14.25 : Bruno Deneckere. 14.30 14.40 : Sha-Na (Eurosong 1993). 14.40 14.50 : Kikx. 14.55 15.05 : Katerine (Eurosong 2002-2006). 16.30 18.00 : Flikkenband.
In het Sofitel kan je tijdens de namiddag jouw authentieke cd laten signeren door :
12.15 - 13.15 : DJ F.R.A.N.K. & Danzel (Poolse selectie 2006). 12.45 - 13.45 : Bruno Deneckere. 13.15 - 14.15 : Kikx. 14.30 - 15.30 : De Romeo's (Chris Van Tongelen - Eurosong 1993 en De Gouden Zeemeermin 1996 ; Davy Gilles - De Gouden Zeemeermin 1996 en Eurosong 1999 ; Gunther Levi : De Gouden Zeemeermin 1996). 15.00 - 16.00 : Sha-Na (Eurosong 1993). 15.30 - 16.30 : Katerine (Eurosong 2002-2006).
Voor een volledig programma-overzicht verwijzen we je graag naar de website van de 'Flikkendag 2007'.
Newsroom : nieuwe theatertournee Voice Male overmorgen van start.
Overmorgen, vrijdag 21 september, gaat de nieuwe theatershow van Voice Male (Eurosong 1999) in première. In deze splinternieuwe voorstelling (Hit Hit Hoera !) zullen de jongens na het succes van de Goody Bag -tour en het feestgedruis van 100 jaar Voice Male opnieuw wat bekendere paden bewandelen en voor de dag komen met dingen die we van hen gewend zijn. U kent ze : haarfijne a capella, strakke lijven, fris geföhnde kapsels, vlotte danspasjes, een trapezenummer, circusdieren en een tombola.
Of wordt het toch iets anders ?
Feit is dat Voice Male voor dit programma de hulp van het publiek heeft ingeroepen. Gedurende een hele tijd konden bezoekers via de website hun persoonlijke top vijf doorsturen van nummers die ze wel eens in een a capella jasje wilden horen. En dat hebben de jongens geweten. U ging massaal fout met "Paradise by the dashboardlight", "Heb je even voor mij ?" en "The lion sleeps tonight". Hoe de jongens dit te boven gekomen zijn, blijft een raadsel maar ze zijn er wel in geslaagd om uit de honderden inzendingen een mooi nieuw repertoire samen te stellen met een lach, wat rock en een vleugje roll, beetje yin, beetje yang, wat bloed, veel zweet en drie tranen. Zullen de revue passeren in hun beste a capella outfit : Maroon 5, Alanis Morisette, The Beatles, maar ook Take That, Boyzone en de Backstreet Boys.
De aftrap van deze nieuwe show wordt nu vrijdag en zaterdag gegeven in Vilvoorde (CC Het Bolwerk, Bolwerkstraat 17) en beide voorstellingen starten om 20.30. Kaarten voor één van beide optredens zijn nog steeds beschikbaar en kunnen telefonisch besteld worden op het nummer 02/255.46.90 (tijdens de openingsuren), meer informatie krijg je alvast hier.
Verder nog even aanstippen dat ze ook Nederland en Duitsland zullen aandoen met deze nieuwe show. De voorstelling van een nieuw album is gepland voor midden maart volgend jaar (op vrijdag 14 maart 2008 in De Kleine Komedie in Amsterdam en op zaterdag 15 maart 2008 in de Arenbergschouwburg in Antwerpen). Meer informatie krijg je op de website van de groep. (bron en foto : websiteVoice Male)
Op deze herfstachtige woensdag hebben we een nieuwe aflevering van 'Een avondje uit'. Zoals gebruikelijk is deze editie voorbehouden voor optredens en concerten die de komende weken en maanden in Nederland zullen plaatsvinden.
The Ark, de Zweedse vertegenwoordiger tijdens het 52e Eurovisie Songfestival eerder dit jaar, komt op maandag 01 oktober aanstaande voor een concert naar Rotterdam. Het vijftal zal die avond optreden in Waterfront en kaartjes kunnen nog steeds besteld worden en dat kan via deze link.
Drievoudig Songfestivaldeelneemster Anna Vissi (ESF 1980-1982-2006) zal volgende maand zowel ons land als Nederland aandoen voor telkens één concert. Op vrijdag 05 oktober concerteert ze vanaf 20.00 in Amsterdam (Melkweg The Max) en twee dagen later, op zondag 07 oktober, zal ze het beste van zichzelf geven in het Koninklijk Circus in Brussel (20.30).
Kaarten voor het concert in Nederland kunnen nog steeds worden aangekocht en dat kan via deze link (TicketService, prijs : 37,50 plus lidmaatschap).
Op tweede kerstdag (woensdag 26 december) viert de Nederlandse zanger Rob de Nijs (NSF 1969) zijn vijfenzestigste verjaardag. Daar hij van geen ophouden weet mag blijken uit de concerttournee die hij begin volgend jaar op het programma heeft staan en die hem ook in Vlaanderen brengt. Maar voorafgaand aan deze 'jubileumtournee' geeft hij tijdens de laatste maand van het jaar een aantal kerstconcerten. Voor alle informatie over deze concerten verwijzen we je graag naar zijn website alwaar je onder 'concertinfo' alle informatie kan terugvinden. Kaarten voor één van deze kerstconcerten (of concerten uit zijn jubileumtournee - vanaf februari 2008) kan je nu reeds bestellen via deze link.