'The One Man show' : vanavond maakt Bob Peeters zijn opwachting bij Tom Waes.
Op maandag 30 maart jongstleden startte het eerste net van de openbare omroep met een nieuwe laatavondquiz. 'The One Man show', gepresenteerd door Tom 'The One Man' Waes. Elke dag ontvangt hij één Bekende Vlaming die hij alle vragen stelt die niemand hem of haar ooit durfde stellen. Miet Smet, Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991), Caroline Gennez, Erik Van Looy, Peter Van de Veire en Dimitri Leue zijn maar een paar namen van de Vlamingen die we in deze quiz mogen verwachten.
De Bekende Vlaming die centraal staat, is tegelijkertijd ook het quizmateriaal van de avond. Alle quizvragen vloeien voort uit wat de centrale man of vrouw van de 'The One Man show' Tom in het oor fluistert.
'The One Man show' is een quiz zonder punten. Alleen de rangschikking telt. Als een kandidaat juist antwoordt op een vraag, stijgt hij een plaats in de rangschikking. Antwoordt hij fout, dan zakt hij een plaats. En die plaats is in het spel heel belangrijk.
Tom neemt immers drie keer afscheid van een kandidaat. Drie keer moet de laatste in de rangschikking onherroepelijk naar huis. De twee kandidaten die op het einde van de quiz bovenaan de rangschikking staan, gaan door naar de volgende aflevering. Maar eerst moeten ze nog een vraag beantwoorden. De vraag van 1.000 .
De vijf quizkandidaten zijn vijf onbekende Vlamingen. Sympathieke mensen met een grote algemene kennis die op een gezonde manier het reilen en zeilen van bekend Vlaanderen volgen. Een student, een huismoeder, een dokter, een agent, een reclamemaker, een bankbediende of een grootvader.
Zoals hierboven reeds aangehaald gaan de twee besten van elke aflevering door. In de volgende aflevering krijgen ze het gezelschap van drie nieuwe kandidaten. Op die manier komt het er voor elke kandidaat op aan zo lang mogelijk te overleven in 'The One Man show'. En ondertussen zo veel mogelijk geld te verdienen.
Vanavond is Bob Peeters te gast bij Tom Waes. Bob blijkt alle nummers van De Strangers te kennen en hij is daar trots op. Tom komt ook te weten waarom Bob binnenkort naar Mauritius vertrekt.
De kandidaten zijn Femke Lammerts (20) en Piet Labath (57), die beiden voor de tweede maal aantreden. Nieuwkomers zijn An Buccauw (24), Eddy Huyskens (38) en Els Vranckx (46).
'The One Man show', VANAVOND om 21.50 op Eén na de tiende aflevering van de Nederlandse sitcom 'S1ngle'. (bron en foto's : Eén)
MOSKOU LIVE : tekstschrijver Stefaan Fernande wel degelijk naar Moskou volgens Hadise.
Gisteren werd in eigen land het bericht de wereld ingestuurd dat Stefaan Fernande, de tekstschrijver van de Turkse inzending van dit jaar, niet aanwezig zou zijn in Moskou. In dat bericht werd zelfs gewag gemaakt van het feit dat de Turkse nationale omroep al haar geld had gestopt in onder meer de Europese promotie van Hadise en haar Songfestivalfestivalinzending.
Vandaag blijkt echter dat dit bericht één grote kwakkel is. Hadise, die gisteren een eerste repetitie afwerkte, liet vanuit de Russische hoofdstad aan Het Laatste Nieuws weten dat dit bericht dus niet klopt. "Er was inderdaad een probleem met de vliegtickets, maar Stefaan zal erbij zijn."
Verder was er in eigen land ook nog het bericht dat de zangeres last zou hebben van kapsones. "Ik was amper in België de voorbije weken, maar ving op dat ik ergens zou staan roepen hebben omdat ik geen visagiste kreeg. Onzin, ik doe al mijn hele leven mijn make-up zelf." (bron : Het Laatste Nieuws ; foto Stefaan Fernande : MySpace Stefaan, foto Hadise : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU VANDAAG : Chiara, met Belgische inzending, maakt vandaag kennis met het podium.
Gisteren werd in de Russische hoofdstad Moskou het startschot gegeven voor de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. De eerste halve finale vindt pas volgende week dinsdag, 12 mei, plaats maar gisterenochtend startten in de Olympiyski arena reeds de eerste repetities.
In totaal zullen opnieuw negen landen van de eerste halve finale vandaag hun allereerste repetitie afwerken. Net als gisteren moeten we hier nog niet echt van verwachten want het wordt voor alle deelnemers een allereerste kennismaking met het festivalpodium in de Olympiyski arena.
Sinds gisteren en dit tot en met de dag van de finale, zaterdag 16 mei, krijg je van ons telkens een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.
* Overzicht van de tweede reeks van negen halve finalisten van de eerste halve finale (dinsdag 12 mei):
DAG 2
Repetitie
Persconferentie
Israël
09.30 - 10.10
10.45 - 11.15
Bulgarije
10.10 - 10.50
11.25 - 11.55
IJsland
10.50 - 11.30
12.05 - 12.35
FYR Macedonië
11.30 - 12.10
12.45 - 13.15
LUNCH
Roemenië
13.10 - 13.50
14.25 - 14.55
Finland
13.50 - 14.30
15.05 - 15.35
Portugal
14.30 - 15.10
15.45 - 16.15
BREAK
Malta
15.30 - 16.10
16.45 - 17.15
Bosnië-Herzegovina
16.10 - 16.50
17.25 - 17.55
OPGELET ! Deze tijden zijn de tijden in Moskou (CET +2). Dit betekent dat het bij ons dan twee uur vroeger is, 09.30 in Moskou is 07.30 in België/Nederland.
De eerste repetitie duurt telkens veertig minuten en de persconferentie die er nadien op volgt duurt dertig minuten. De eerste negen landen uit de tweede halve finale werken morgen, dinsdag 05 mei, hun eerste repetitie af. (bron : Eurovision.tv)
Turkije wordt dit jaar vertegenwoordigd door de Molse zangeres Hadise die net als Copycat zal aantreden in de eerste halve finale van de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
"Turkije heeft een lange traditie in opvallende choreografieën en dat is deze keer niet anders", laat VRT-journalist André Vermeulen vanuit Moskou weten. "Bij het begin van het nummer zie je alleen de dansers, Hadise zingt in de schaduw." Daarna is de choreografie een mix van moderne dans en traditionele buikdans. Op het einde van de act wordt Hadise gelift door een van haar mannelijke dansers.
Opvallend is dat Hadise heel de tijd zal meedansen. "Daar staat ze op", aldus Vermeulen. "Haar kledij is ook zo gemaakt dat ze vrij en goed kan ademen, want zingen en dansen tegelijkertijd is niet evident." Vandaag trad Hadise trouwens nog op in een sportieve outfit. Morgen, maandag 04 mei, onthult ze in 'De rode loper' haar podiumoutfit.
Voorlopig is Hadise ook de enige artiest die vuurwerk gebruikt op het podium. "Ze was blij dat ze eindelijk op het podium in Moskou stond." Haar persconferentie was de drukst bijgewoonde. "Ze babbelt vlot en kan gemakkelijk op alle vragen antwoorden", oordeelt Vermeulen.
De zangeres kwam nog even terug op het verhaal dat de Turkse omroep haar videoclip zou laten aanpassen hebben omdat haar outfit te sexy was. "Dat is volledig uit de lucht gegrepen. De clip was gewoon nog niet af, maar de eerste versie is wel op het internet uitgelekt. Als Turkije geen sexy vertegenwoordigster op dit Songfestival wil, hadden ze mij maar niet moeten kiezen", voegde ze er nog aan toe.
Het mediamagazine 'De rode loper' besteedt morgen (18.10-18.30) onder meer ook aandacht aan de eerste repetities die vandaag in de Russische hoofdstad plaatsvonden. (bron : deredactie.be, De rode loper ; foto : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU LIVE : Eurovisie Songfestival wordt geen crisisfestival.
VRT-journalist André Vermeulen, die ook dit jaar de commentaar zal verzorgen tijdens de halve finales en finale van het Eurovisie Songfestival, heeft in de Russische hoofdstad Moskou vastgesteld dat de 54e editie van het jaarlijkse liedjesfestival geen crisisfestival zal worden.
"Ze gebruiken veel soorten camera's en er zijn enkele technische hoogstandjes. Ook het decor ziet er heel goed uit en biedt veel mogelijkheden. Het wordt geen crisisfestival" liet hij weten aan deredactie.be.
Enkele camera's worden trouwens geleverd door het Belgische bedrijf Alfacam en in het productieteam zitten ook enkele Vlamingen. De artiesten zijn, ondanks de chaos die gepaard ging met het uitreiken van de accreditaties, tevreden over de professionele organisatie.
Vermeulen volgde vandaag ook de eerste repetities en zag Copycat aan het werk. "Blijkbaar waren de foto's van 3 van de 5 groepsleden om technische redenen afgekeurd", aldus Vermeulen. Uiteindelijk kon Ouchène zijn repetitie probleemloos afwerken. Hij droeg een gouden glitterende kostuumvest en natuurlijk ontbrak de vetkuif van de Elvis-lookalike niet.
De zanger bewoog heupwiegend over het podium en ook de achtergrondzangeressen hadden een choreografie ingestudeerd. De zangeressen zullen tijdens de show trouwens knalrode lange jurken dragen, verklapte André Vermeulen al. "Ze bewegen goed en de zangeressen zijn leuk om te zien."
Een verwijzing naar de mascotte 'De Kat' ("le chat") van Philippe Geluck, die in de videoclip opduikt, was er nog niet, maar "de kat zal tijdens de volgende repetities wel op de beelden achter ons worden verwerkt", zei Ouchène op de persconferentie achteraf. Ouchène benadrukte wel dat "de focus op de zangers en niet op de visuele effecten moet liggen". Ook voegde hij er nogmaals aan toe dat het nummer niet gemaakt is om te spotten met Elvis.
Volgens André Vermeulen voelt de zanger zich heel goed in Moskou en gelooft hij in zijn kansen. "Er is ook algemene tevredenheid over zijn prestatie." (bron : deredactie.be ; foto's : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU IN BEELD (1) : een overzicht van de eerste repetities.
De komende twee weken brengen we dagelijks, na afloop van de repetities en de persconferenties, 'MOSKOU IN BEELD' waarin we U een aantal beelden tonen van onder meer de repetities voor de halve finales en finale. Kwestie van U een idee te geven hoe het er allemaal zal gaan uitzien volgende week dinsdag 12, donderdag 14 en zaterdag 16 mei.
Vandaag vond in de Russische hoofdstad voor negen landen, waaronder ook ons land en Turkije, reeds een eerste repetitie (zonder festivalkledij) plaats en hieronder krijg je al een sfeerverslag.
01.MONTENEGRO : "Just get out of my life" - Andrea Demirović.
Voor meer foto's verwijzen we je graag naar de website van Eurovision.tv waar je ook foto's te zijn krijgt van de diverse persconferenties. (foto's : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU LIVE : eerste repetitie van Hadise zit er op.
Ook de Molse zangeres Hadise heeft er haar eerste repetitie opzitten op het grote podium van de Olympiyski arena in de Russische hoofdstad Moskou. De zangeres die dit jaar voor Turkije uitkomt tijdens de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival met "Düm tek tek" wordt in het begin bijgestaan door twee danseressen en door een mannelijke en een vrouwelijke backingvocal die haar muzikaal ondersteunen.
Ook bij de Turkse inzending is de rode achtergrond nadrukkelijk aanwezig met bonkende hartjes. Verder mogen we de befaamde 'windmachine' verwachten alsook aan het begin en het einde van het nummer vuurwerk. Op het einde wordt Hadise door een mannelijke danser op zijn rug genomen. Hieronder kan je de eerste repetitie van Hadise bekijken.
De tweede repetitie van de Turkse kandidaat vindt aanstaande donderdag, 07 mei, plaats en dan wordt het gezelschap op het podium verwacht om 16.20 plaatselijke tijd (14.20 Belgische tijd). In tegenstelling tot de eerste repetitie is de tweede repetitie tien minuten korter, dertig minuten in totaal. Ook de persconferentie wordt met tien minuten ingekort tot twintig minuten.
Voor meer nieuws en foto's verwijzen we je graag naar de website van Eurovision.tv. (foto : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU LIVE : 'Le Chat' zal van de partij zijn tijdens de eerste halve finale.
Zoals we eerder vanmiddag berichtten verliep de eerste repetitie van Copycat, de Belgische inzending voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival, zo goed als vlekkeloos. Een eerste repetitie is in eerste instantie een technische repetitie om te testen of alles werkt qua belichting en geluid. Verder is het voor de artiesten een eerste kennismaking met het grote podium van de Olympiyski arena.
De projectie van 'Le Chat' op de achtergrond was er tijdens deze eerste repetitie niet bij maar Patrick Ouchène en zijn entourage vertelden achteraf op de persconferentie dat die er tijdens de eerste halve finale, op dinsdag 12 mei, wel zal zijn. Hij liet tevens optekenen dat de focus moet liggen op de zangers en niet op de visuele effecten.
Leslie Cable, delegatieleidster van de RTBF, verklaarde dat een nationale selectie in Wallonië niet aanslaat bij het publiek en dat daarom opnieuw de kandidaat intern werd gekozen. De tweede repetitie van de Belgische kandidaat vindt aanstaande donderdag, 07 mei, plaats en dan wordt het gezelschap op het podium verwacht op het middaguur plaatselijke tijd (10.00 Belgische tijd). In tegenstelling tot de eerste repetitie is de tweede repetitie tien minuten korter, dertig minuten in totaal. Ook de persconferentie wordt met tien minuten ingekort tot twintig minuten. (bron : Eurovision.tv ; foto : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU LIVE : eerste repetitie Copycat verliep zo goed als vlekkeloos.
Eerder deze voormiddag hebben Patrick Ouchène (zang), Miam Monster Miam (gitaar), Lenn Dauphin (contrabas) en de twee achtergrondzangeressen Miss T Blue en Miss D Lite hun eerste repetitie afgewerkt op het grote podium van de Olympiyski arena in de Russische hoofdstad Moskou. Wegens problemen met de accreditatie kon het vijftal niet op het vooropgestelde tijdstip aantreden en wisselden ze van plaats met de Wit-Russische kandidaat Petr Elfimov.
De eerste repetitie van Copycat verliep zo goed als vlekkeloos en het gezelschap staat tegen een achtergrond van rood dat afgewisseld wordt met zwart en wit. Op een bepaald moment wordt de rode kleur zelfs helemaal weggebrand. De eerste berichten uit Moskou zijn positief te noemen, dus het kan gewoon alleen maar beter gaan vanaf nu.
Enige minpuntje is dat er geen projectie is van 'Le Chat' maar wie weet houdt de Belgische delegatie nog wat in petto voor later deze week.
De tweede repetitie van de Belgische kandidaat vindt aanstaande donderdag, 07 mei, plaats en dan wordt het gezelschap op het podium verwacht op het middaguur plaatselijke tijd (10.00 Belgische tijd). In tegenstelling tot de eerste repetitie is de tweede repetitie tien minuten korter, dertig minuten in totaal. Ook de persconferentie wordt met tien minuten ingekort tot twintig minuten.
Voor meer nieuws en foto's verwijzen we je graag naar de website van Eurovision.tv. (foto's : Indrek Galetin, EBU)
MOSKOU VANDAAG : Copycat en Hadise vandaag reeds op het festivalpodium.
Vandaag wordt in de Russische hoofdstad Moskou het startschot gegeven voor de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. De eerste halve finale vindt pas volgende week dinsdag, 12 mei, plaats maar vanochtend starten in de Olympiyski arena reeds de eerste repetities. Net als vorig jaar mag Montenegro als allereerste om 09.30 plaatselijke tijd (07.30 Belgische tijd) het podium op voor de eerste repetitie. Ook ons land, met Copycat, werkt vandaag reeds de eerste repetitie af en dit tussen 10.50 en 11.30 plaatselijke tijd (tussen 08.50 en 09.30 Belgische tijd). De Molse Hadise, die voor Turkije aantreedt, moet pas later deze namiddag het podium op en dit tussen 14.10 en 14.50 plaatselijke tijd (tussen 12.10 en 12.50 Belgische tijd).
In totaal zullen de eerste negen landen van de eerste halve finale vandaag hun allereerste repetitie afwerken. Veel moeten we hier nog niet echt van verwachten want het wordt voor alle deelnemers een allereerste kennismaking met het festivalpodium in de Olympiyski arena.
Vanaf vandaag en dit tot en met de dag van de finale, zaterdag 16 mei, krijg je van ons telkens een overzicht van de repetities en de daaropvolgende persconferenties. Zo weet je meteen wanneer jouw favoriet(en) zijn/haar/hun repetities afwerken.
* Overzicht van de eerste negen halve finalisten van de eerste halve finale (dinsdag 12 mei):
DAG 1
Repetitie
Persconferentie
Montenegro
09.30 - 10.10
10.45 - 11.15
Tsjechië
10.10 - 10.50
11.25 - 11.55
BELGIE
10.50 - 11.30
12.05 - 12.35
Wit-Rusland
11.30 - 12.10
12.45 - 13.15
LUNCH
Zweden
13.10 - 13.50
14.25 - 14.55
Armenië
13.50 - 14.30
15.05 - 15.35
Andorra
14.30 - 15.10
15.45 - 16.15
BREAK
Zwitserland
15.30 - 16.10
16.45 - 17.15
Turkije
16.10 - 16.50
17.25 - 17.55
OPGELET ! Deze tijden zijn de tijden in Moskou (CET +2). Dit betekent dat het bij ons dan twee uur vroeger is, 09.30 in Moskou is 07.30 in België/Nederland.
De eerste repetitie duurt telkens veertig minuten en de persconferentie die er nadien op volgt duurt dertig minuten. De negen overige landen uit de eerste halve finale werken morgen, maandag 04 mei, hun eerste repetitie af. (bron : Eurovision.tv)
MOSKOU LIVE : Russische hoofdstad is klaar voor 54e editie Eurovisie Songfestival.
Weken, ja zelfs maanden, werd er naar uitgekeken maar morgen barst het Songfestivalcircus in de Russische hoofdstad Moskou eindelijk los.
Vanochtend ging het perscentrum open en vanaf morgenochtend wordt het op het podium van de Olympiyski arena bittere ernst. Montenegro gaat, net als vorig jaar, als allereerste om 09.30 plaatselijke tijd (07.30 Belgische tijd) van start met de eerste repetitie. Ook ons land, met Copycat, werkt morgen reeds de eerste repetitie af en dit tussen 10.50 en 11.30 plaatselijke tijd (tussen 08.50 en 09.30 Belgische tijd).
Net als de voorbije jaren zullen wij de komende twee weken, zo goed en zo kwaad als we kunnen, een tandje bijsteken en zoveel mogelijk nieuws rond de Belgische kandidaat, maar ook de kandidaten uit de andere deelnemende landen (waaronder de voor Turkije zingende Molse zangeres Hadise), tot bij jou brengen. Net als de drie voorbije jaren zit je bij ons goed voor het allerlaatste nieuws omtrent de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Vanaf morgen start ook onze dagelijkse rubriek 'MOSKOU VANDAAG' ('Москва сегодня') waarin je een overzicht krijgt van wat er die bepaalde dag op het programma staat. Al het nieuws uit de Russische hoofdstad wordt de komende twee weken gebundeld in 'MOSKOU LIVE'. Verder proberen we steeds de video's van de repetities zo snel mogelijk online te plaatsen en de dag sluiten we telkens af met 'MOSKOU IN BEELD' waarin we aan de hand van foto's een overzicht geven van de voorbije dag.
Kortom, ook dit jaar zit je bij ons op de eerste rij omtrent al het nieuws vanuit de Russische hoofdstad. Daarnaast vergeten we onze vaste rubrieken niet en brengen we ook het nieuws heet van de naald in 'Newsroom'.
Als opwarmertje krijg je vanavond meteen al een aantal foto's van hoe het podium er zal gaan uitzien. Voor meer foto's verwijzen we je graag naar de website van Eurovision.tv. (foto's : Indrek Galetin, EBU)
Vorige week vrijdag, 24 april, werd het jongste album van Natalia (Eurosong 2004), "Wise girl", uitgebracht. Op dat nieuwe album staan in totaal twaalf nummers waaronder "All or nothing" en de nieuwe single "Heartbreaker".
Dit weekend komt de Kempense diva de Ultratop Top 100 van de albums binnen op een eerste plaats. Na amper één weekje is het album meteen ook goed voor goud want er gingen de voorbije dagen maar liefst 20.000 exemplaren over de toonbank.
* tracklist "All or nothing" :
01. "All or nothing". 02. "Heartbreaker". 03. "Cat that got the cream". 04. "Wise girl". 05. "Lonely". 06. "17 days". 07. "Put that record on". 08. "Suspicion". 09. "Match made in heaven". 10. "On the radio". 11. "Treat me like a woman today". 12. "Still with me".
Wie het album in de Free Record Shop aanschaft krijgt er nog één bonusnummer bovenop.
13. "Feeling".
De fans van Natalia moeten morgenvoormiddag, zondag 03 mei, tussen 11.00 en 13.00 alvast afstemmen op Eén. In het zondagse praat- en discussieprogramma 'De zevende dag' zal ze voor de muzikale noot zorgen. (bron : websiteNatalia, Eén)
Newsroom : Nurlaila Karim samen met DJ Armin van Buuren.
Musicalster Nurlaila Karim (NSF 1998) werkt samen met Armin van Buuren, 's werelds grootste dj op dit moment. De ster uit onder meer 'The Wiz' heeft een danceplaat gemaakt die nu al grijs wordt gedraaid in internationale discotheken en bij radiostations.
"Voor ik begon met musical was ik al met dance bezig, dus het voelt een beetje als thuiskomen, vertelt ze trots in De Telegraaf. Ze schreef de tekst voor "Key of life" zelf en de single is uitgegeven bij het label van Armin. Het nummer is intussen al een groot succes in Australië. "Inmiddels staat hij hoog in de dancehitlijsten. Fantastisch om filmpjes daarvan op internet te zien. Mensen die zover weg zijn en meezingen met jouw nummer !"
Als het succes doorzet beleeft ze straks nog een internationale doorbraak. "Ja, de koffers zijn al gepakt, haha ! Ik en producer Johan Groenewegen hebben wel plannen voor het buitenland, dus we gaan zien hoe het loopt. Weet je, de afgelopen jaren heb ik prachtige musicalrollen mogen spelen en ontzettend veel kansen gehad, maar ik heb al een tijdje het idee dat ik iets voor mezelf moet doen, dus misschien is dit met een reden nu op mijn pad gekomen.
Met het prachtige nummer "Alsof je bij me bent" nam Nurlaila in 1998 deel aan het 'Nationaal Songfestival'. Met een totaal van 84 punten eindigde ze op een tweede plaats na Edsilia Rombley. Deze laatste wist tijdens het Eurovisie Songfestival in het Britse Birmingham met "Hemel en aarde" beslag te leggen op een vierde plaats. (bron : De Telegraaf)
Vanaf morgen, en dit twee weken lang, zijn alle ogen gericht op de Russische hoofdstad Moskou, gaststad van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. Dat weerhoudt er ons alvast niet van om onze vaste rubrieken de komende twee weken te verwaarlozen. Dus ook op deze eerste zaterdag van mei hebben we het nieuws op muzikaal vlak voor jou mooi op een rijtje gezet in 'Vers van de pers'.
Het compilatie-album met daarop alle inzendingen voor de komende editie van het jaarlijkse liedjesfestival zal vanaf overmorgen, maandag 04 mei, in eigen land eindelijk beschikbaar zijn. Ook in een aantal andere Europese landen werd of wordt het album uitgebracht. De 42 nummers zijn net als voorheen verdeeld over twee schijfjes. Er komt ook dit jaar een dvd van het festival met daarop de twee halve finales en finale alsook wat extraatjes. Daarop is het echter wachten tot in de maand juni.
Eerder kon je bij ons al lezen dat er een nieuwe single zat aan te komen van Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004). Gisterenavond brachten ze het nummer "Hier in mijn hart" in absolute première tijdens de tweede halve finale van 'Zo is er maar één' (Eén). Deze nieuwe single is van de hand van Bart Peeters (presentator 'Eurosong') die voor zowel de tekst als de muziek tekende. Op een nieuw album blijft het wachten tot oktober maar de nieuwe single ligt vanaf overmorgen, maandag 04 mei, in de winkelrekken.
Eerder dit voorjaar nam de Zweedse groep Thorleifs deel aan de nationale selectie, 'Melodifestivalen'. Sinds afgelopen woensdag, 29 april, ligt hun nieuwe album "Sweet kissin' in the moonlight" in de winkelrekken. Het album, dat eveneens de titel draagt als hun festivalinzending, bevat in totaal dertien nummers.
Aanstaande maandag, 04 mei, ligt het derde album, "Ghetto fairytale" van singer-songwriter Mira Craig in de winkelrekken. Ze is verantwoordelijk voor de Noorse inzending van vorig jaar. Met "Hold on be strong" wist Maria Haukaas Storeng (ESF 2008, MF 2009, presentatrice MGP 2009) beslag te leggen op de vijfde plaats in de finale. Op dit nieuwe album staan veertien nummers waaronder haar jongste single "I'm the one".
Tot slot eindigen we zoals steeds met een paar korte berichten. Sinds afgelopen woensdag, 29 april, ligt de dvd van het concert dat Free Souffriau in februari dit jaar gaf in de winkelrekken. Toen bracht ze een uniek concert in Antwerpen X waarbij ze nummers bracht uit haar eerste album "Zingt Ann Christy - Een beetje anNders". Dat album is inmiddels goed voor goud. Later deze maand wordt een nieuwe meidengroep voorgesteld en daar maakt ex-Miss België Tanja Dexters (Eurosong 2002-2008) deel van uit. Een eerste single van het viertal ligt in juni in de Belgische platenzaken. De Nederlandse Nurlaila Karim (NSF 1998) heeft een nieuwe single op de markt. Hiervoor werkte ze samen met onder meer Armin Van Buuren en de tekst van "Key of life" is van haar hand.
Een nieuwe afspraak maken we voor aanstaande zaterdag. Ondertussen wensen we je alvast heel veel luisterplezier !
Newsroom : artiesten 'Vrolijke Vrijdag' en 'Mol Feest!' liggen vast.
Het programma voor de 'Vrolijke Vrijdag' in Gompel en 'Mol Feest!' op vrijdag 28, zaterdag 29 en zondag 30 augustus is volledig rond. Met toppers als Eddy Wally, Roel Vanderstukken en Songfestivaldeelneemsters Hadise (ESF 2009) en Kate Ryan (ESF 2006) kiest het gemeentebestuur van de Kempense gemeente resoluut voor pretentieloos amusement voor alle leeftijden.
Vrijdag 28 augustus mag cultureel ambassadeur 'Gompel Glashelder' de aftrap nemen voor dit traditioneel feestweekend dat de zomervakantie afsluit. Het chiroheem, vlakbij de kerk, vormt het achtergronddecor voor een stevig feestje met Onszin (een groep uit Gompel zelf), Lester en Abdou ('X Factor 2008') en Les Truttes.
Zaterdag 29 en zondag 30 augustus verhuizen de festiviteiten 'Mol Feest!' naar het centrum. Zaterdagavond bestijgen achtereenvolgens Ronny en de Foorapen, Eddy Wally en Cookies and Cream het podium.
Zondagnamiddag staat helemaal in het teken van onze allerjongsten. Zij kunnen zich onbezorgd uitleven op de vele attracties op het traditionele kinderfeest Alles Kids. 's Avonds schotelen we je een goed gevuld muziekprogramma voor dat start met Wishband 4-10's en een imitator van Frans Bauer. Bekende toppers later die avond zijn Roel Vanderstukken, onze eigen wereldster Hadise en Kate Ryan. Zoals de traditie het wilt, eindigen we met een knallend vuurwerk. (bron : website Mol)
Newsroom : nieuwe concerttournee Clouseau afgetrapt in Antwerpen.
Gisterenavond heeft Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) in de Antwerpse Stadsschouwburg de aftrap gegeven van hun nieuwe zomertournee. Tot eind september kan je de broers Koen en Kris Wauters op zo'n veertig Vlaamse podia gaan aanschouwen.
Deze zomertournee is meteen ook de eerste waarin de broers nieuwe nummers op het publiek loslaten. Normaal gezien moest hun nieuwe album dit voorjaar in de winkelrekken liggen maar door onder meer de ziekte van hun vader werd het geheel uitgesteld naar het najaar. En dus is deze zomertour de allereerste tournee van Clouseau waarin de groep nieuw werk speelt vóór het op cd gebrand staat. "'Een testpubliek zou ik het niet noemen", zegt Koen vandaag in Het Nieuwsblad. "Maar het is toch interessant om zien hoe het publiek reageert op onze nieuwe songs. Dat maakt het echt spannend."
"Ideaal om uit te testen wat de volgende single kan worden", vult Kris aan. Zodat de fans straks de hele plaat bepalen ? "Nee", zegt Kris resoluut. "Wij moeten nog steeds het publiek proberen te sturen. De reacties van het volk zullen maar in beperkte mate bepalen welke nieuwe nummers straks op de plaat belanden. Maar natuurlijk kunnen we wel iets leren als een nieuw nummer twee maanden lang amper applaus krijgt."
Gisterenavond passeerden negentien nummers, met daarbovenop drie bisnummers de revue. Wij zetten ze hieronder alvast op een rijtje :
01. "En dans". 02. "Vanbinnen". 03. "Casanova". 04. "De juiste vergissing" (nieuw nummer). 05. "De duivel je vriend". 06. "Domino". 07. "Zij aan zij" (nieuw nummer). 08. "Passie" 09. "Hoe lang nog". 10. "Oogcontact". 11. "Shaken & grooven". 12. "Brandweer". 13. "Heimwee". 14. "Bergen en ravijnen". 15. "Nobelprijs". 16. "Doe het". 17. "De perfectie". 18. "De tegenpartij". 19. "Vonken & vuur".
- bisnummers :
20. "Hier bij jou". 21. "Wil niet dat je weggaat". 22. "Wat een leven".
Voor een volledige overzicht van alle optredens van Clouseau verwijzen we je naar hun website. (bron : Het Nieuwsblad)
'Het Metropole Orkest ontmoet...' : eerste aflevering vanavond met Jeroen van der Boom, Edsilia Rombley en Stef Bos.
Na het succes van het tv-programma 'Een nieuwe Jas live' is er nu, in samenwerking met het Metropole Orkest (intervalact 1e halve finale ESF 2008), een nieuwe serie concerten gepresenteerd door Frits Sissing.
Vanavond start een nieuwe reeks concerten onder de titel 'Het Metropole Orkest ontmoet ..'. In dit programma komen verschillende artiesten langs die hun favoriete nummers zingen waar zij iets persoonlijks mee hebben zoals bijvoorbeeld een mooie herinnering. Het Metropole Orkest zal hen hierbij begeleiden. Zo zingt Edsilia Rombley (ESF 1998-2007) het nummer dat op haar begrafenis gedraaid moet worden en gaat Stef Bos (ESF 1989) terug naar zijn studententijd in België en zingt hij "Marieke" van Jacques Brel. In de reeks van zes afleveringen ontvangen Frits en het orkest o.a. Angela Groothuizen (presentatrice nationale selectie Junior Eurovisie Songfestival 2003-2004), René van Kooten (NSF 2001), Simone Kleinsma, Willeke Alberti (ESF 1993), Margriet Eshuijs (NSF 1976) en Jeroen van der Boom (ESF 2009).
Vanavond : Edsilia Rombley (ESF 1998-2007), Jeroen van der Boom (ESF 2009) en Stef Bos (ESF 1989).
Edsilia zingt o.a. "Don't cry for me" omdat dit het nummer is wat op haar begrafenis gedraaid moet worden, Stef Bos gaat terug naar de herinneringen aan zijn studententijd in België en vertolkt het nummer "Marieke" van Jacques Brel. De artiesten worden begeleid door het Metropole Orkest o.l.v. dirigent Jules Buckley.
'Het Metropole Orkest ontmoet ..', vanavond de eerste aflevering bij de AVRO op Nederland2 tussen 20.15 en 21.05. (bron en foto : AVRO)
MOSKOU LIVE : Belgische Elvis, Patrick Ouchène, vertrokken naar Moskou.
Zanger Patrick Ouchène, die dit jaar ons land zal vertegenwoordigen op de 54e editie van het Eurovisie Songfestival, is gisterochtend op Zaventem vertrokken naar de Russsische hoofdstad Moskou. Daar zal hij morgen, zondag 03 mei (tussen 08.50 en 09.30 Belgische tijd), de eerste keer repeteren in de Olympische Arena.
Behalve voor het jaarlijkse liedjesfestival is de Belgische Elvis in Rusland voor twee concerten : vanavond in een club in Moskou, morgenavond in Sint-Petersburg. "Rock-'n-roll is topsport", grapte Ouchène bij zijn vertrek over zijn hectische agenda. De zanger zal tijdens de eerste halve finale op dinsdag 12 mei "Copycat" zingen, waarin hij Elvis Presley smalend 'een rijke stinkerd' noemt, 'te dik om te rock-'n-rollen'. Ons land treedt tijdens de eerste halve finale aan als derde, na Tsjechië en vóór Wit-Rusland. (bron : Het Nieuwsblad)
Vanavond ging de zevende aflevering, tevens de tweede halve finale, van het vierde seizoen van 'Zo is er maar één' op antenne. Tijdens dit nieuwe seizoen gaat presentatrice Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006') op zoek naar het nieuwe Nederlandstalige muzikale talent van morgen.
Dit seizoen trekt het programma dus resoluut de kaart van dat nieuwe talent en maken de bekende artiesten plaats voor een nieuwe generatie Nederlandstalige artiesten. Het sterke Nederlandstalige repertoire blijft centraal staan. Uit honderden artiesten met een hart voor Nederlandstalige muziek werden tien beloftevolle kandidaten geselecteerd waar Vlaanderen in 2009 nog veel van kan verwachten.
Aan het einde van elke liveshow valt één kandidaat af, die zo plaats maakt voor een nieuwkomer. Na vijf weken heeft de kijker de tien meest beloftevolle Nederlandstalige artiesten aan het werk gezien en begint de race naar de finale. Op vrijdag 08 mei brengen de drie strafste artiesten hun eigen nummer voor kijkend Vlaanderen en beslissen de kijkers wie de nieuwe Clouseau, Marco Borsato of Raymond van het Groenewoud wordt.
JackoBond, Fosco, Charlotte en TatYana Storm stonden vanavond voor de allerlaatste maar torenhoge horde : ze zongen elk een duet met een bekende artiest. Een loodzware opdracht, want : ze moesten het podium en de schijnwerpers delen met een ervaren rot in de hoop zo dat felbegeerde ticket richting finale te bemachtigen. Drie artiesten gaan naar de finale, waar ze ook elk een eigen nummer zingen.
* de liedjes :
Charlotte & Axl Peleman : "Pa" van Doe Maar.
TatYana Storm & Günther Neefs : "Alles kan een mens gelukkig maken" van René Froger (ESF 2009).
JackoBond & Jelle Cleymans (Spring, Eurosong 2004) : "Vlaanderen mijn land" van Will Tura.
Fosco (Fo§co) & Karen Damen (K3, Eurosong 1999) : "Ik wou dat ik jou was" van Veldhuis en Kemper.
Het duo aller duo's, Nicole en Hugo (ESF 1971-1973, Eurosong 2004) kwam langs en het tweetal bracht twee nummers ("Goeiemorgen, morgen" en "Hier in mijn hart"). Ze gaven op het einde van de uitzending een wildcard aan de kandidaat die ze graag volgende week zagen terugkomen. Hun keuze viel op TatYana Storm. Het lot van de drie overblijvende kandidaten lag in handen van de kijkers thuis en zij stuurden Jackobond (eerste) en Fosco (tweede) door naar de volgende aflevering. Presentatrice Yasmine maakte net als de voorbije vier weken de uitslag bekend zoals die door de kijkers thuis was bepaald. Charlotte, vorige week nog door Will Tura beloond met de wildcard, kreeg ditmaal het minst aantal stemmen achter haar naam.
Volgende week zingen de drie finalisten twee nummers : eentje dat ze tijdens de reeks reeds brachten en ook een eigen nummer. De winnaar van de eerste reeks, de groep Yevgueni rond Klaas Delrue, maakt dan ook haar opwachting. Voor meer nieuws over dit nieuwe seizoen verwijzen we naar de website van het programma. Daar kan je ook alle optredens (her)bekijken.
De finale van het vierde seizoen van 'Zo is er maar één', volgende week vrijdag 08 mei, rond de klok van 20.40 op Eén. (bron en foto's : Eén)
Newsroom : Hans Van Hemert geeft Luv' tweede leven.
Volgens de Nederlandse krant AD heeft producer Hans van Hemert, geestelijk vader van Luv', plannen om een nieuw, jonger damestrio onder dezelfde naam te lanceren. De inmiddels 64-jarige Van Hemert stond halverwege de jaren zeventig aan de wieg van het sexy drietal - Marga Scheide, José Hoebee en Patty Brard - dat grote hits had met onder meer "You're the greatest lover", "Trojan horse" en "My number one".
De groep viel uiteindelijk in 1993 defintief uiteen. In 2005 kwam Luv' in de de originele bezetting nog een keer bij elkaar ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van Van Hemert in de muziek. Ook bij de Songfestivalliefhebbers is Van Hemert geen onbekende. Zo schreef hij de tekst van de Nederlandse inzending uit 1972, "Als 't om de liefde gaat" van Sandra & Andres (vierde plaats) en was hij de componist van de inzending in 1974, "I see a star" van Mouth & MacNeal (derde plaats). Ook de tekst en de muziek van de inzending uit 1976, "The party is over" van Sandra Reemer (negende plaats), is van zijn hand. (bron : AD)