Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

24-12-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : nieuw werk van Amaryllys Temmerman.

Amaryllis Temmerman Het bijna afgelopen jaar 2006 was een bewogen jaar voor Amaryllis Temmerman (Eurosong 2004), maar 2007 kondigt zich alvast veelbelovend aan. De zangeres die bijna drie jaar geleden deelnam aan 'Eurosong' en met "God in alle eenvoud" op een zesde en voorlaatste plaats eindigde tijdens de vierde voorronde heeft een nieuwe cd klaar. "Expo 58" bevat elf oude krakers (zorgvuldig geselecteerd) die in een nieuw Nederlandstalig jasje werden gestopt. Een eerste single verscheen reeds een tijdje geleden "Rode ogen" ("Heartbreak hotel" - Elvis Presley). Momenteel is een nieuwe single uit, "Altijd iets" ("Always something there to remind me" - Burt Bacharach).

Bij deze nieuwe cd hoort ook een theatershow met dezelfde titel die op zondag 14 januari aanstaande zijn première kent. Aan de zijde van niemand minder dan Johny (Xavier Waterslagers) Voners wordt het een retroshow in het Cultureel Centrum van haar geboortestad Aalst (aanvang 15.00).

Afgelopen zomer aanvaardde ze ook een rol in de
VTM-serie 'Spoed'. De opnames liggen al een tijdje achter de rug en de reeks komt in het voorjaar van 2007 terug op de buis. Meer informatie kan je op haar website terugvinden. (foto : website Amaryllis)

24-12-2006 om 00:28 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Albanië : Frederik Ndoci naar Helsinki.

 Vanavond vond in het Congresgebouw van de Albanese hoofdstad Tirana de finale plaats van het RTSH Festival (Festivali i kenges). Dat jaarlijkse festival was deze keer aan de 45e editie toe en deed voor de vierde maal op rij dienst als nationale selectie voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

 De afgelopen twee dagen (donderdag- en vrijdagavond) vonden de twee halve finales plaats met in de eerste halve finale in totaal vijtien kandidaten in plaats van de zestien eerder aangekondigde artiesten. In laatste instantie haakte Enkeleida Kodra af. Vanavond streden zestien finalisten voor dat éne ticket richting Finse hoofdstad en het is Frederik Ndoci die het land zal gaan vertegenwoordigen met "Balada e gurit" tijdens de halve finale van het 52e Eurovisie Songfestival op donderdag 10 mei aanstaande.

Volgorde van optreden tijdens de finale van 'Festivali i kenges 2006'  :

01. "Të dua zemër ty të dua" door Alberie Hadergjonaj (tweede halve finale).
02. "Ah jetë, oh jetë" door Hersiana Matmuja (eerste halve finale).
03. "Ku është dashuria" door Mariza Ikonomi (eerste halve finale).
04. "Në fund të botës" door Arber Arapi (eerste halve finale).
05. "Eklips" door Alban Skenderaj (tweede halve finale).
06. "Hajde sonte" door Eliza Hoxha (tweede halve finale).
07. "Por ti mos trego" door Amarda Arkaxhi (eerste halve finale).
08. "Rrëfim në mesnatë" door Evis Mula (tweede halve finale).
09. "Eja zemër" door Gerta Koci (tweede halve finale).
10. "Kjo është jeta" door Kujtim Prodani (eerste halve finale). 
11. "Pa identitet" door Jonida Maliqi (tweede halve finale).
12. "Pa ty, pa mua" door Rosela Gjylbegu (tweede halve finale).
13. "Mik i dhimbjes" door Saimir Braho (eerste halve finale).
14. "Kepi i shpresës së mirë" door Besiana Mehmeti en Mustafa Ymeri (tweede halve finale).
15. "Balada e gurit" door Frederik Ndoci (eerste halve finale).
16. "Ëndrra ime" door Tonin Marku (tweede halve finale).

(bron en foto : RTSH)

24-12-2006 om 00:23 geschreven door Redactie  


23-12-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Big Brother VIPS' : exit Ivan.

Big Brother VIPS Donderdag (met een herhaling vanavond) werd de negende en voorlaatste aflevering uitgezonden van 'Big Brother VIPS'.  Voor deze tweede reeks lieten opnieuw 12 Bekende Vlamingen zich gewillig opsluiten in het bekende huis voor een periode van maximaal 10 dagen. Elke dag wordt samengebracht in één aflevering. Na zangeres Petra, haar ex Javier, Tim, David, Afi, Vandana, Ingrid  en An moest er opnieuw één deelnemer het huis verlaten.

De finalekoorts sloeg toe in het Big Brother-huis. Jo en Pim wilden dat Ivan de laatste Big Boss werd. Ze hadden een strategie bedacht waardoor de drie mannen zouden kunnen doorgaan naar de finale, maar dan moest Ivan wel Big Boss worden. En dat werd geen sinecure... . De allerlaatste Big Boss-proef bestond er immers uit zo lang mogelijk ondergedompeld te blijven in een bad boordevol ijsblokken. De 'strafste' ijsbeer werd Big Boss... .

Jo kroop na de overwinning van Ivan terug het bad in. Hij verdubbelde gewoonweg het record van Ivan. Na 2 minuten had hij bewezen dat hij wél beter kon. Maar alles bleek in een nominatietactiek te passen. Ivan werd Big Boss en hij besliste wie de finale haalt en wie niet. In Jo's theorie werd wel geen rekening gehouden met het feit dat Ivan misschien zichzelf naar huis zou sturen. Maar aan die piste hechtte deze laatste geen geloof.

Na de ijsbeer-proef vonden de bewoners een gigantische blok piepschuim in de tuin. Om het huishoudbudget te verdienen, moesten ze een tunnel van vier meter lang graven doorheen het ganse blok. Ivan, Jo, Pim en Cynthia zagen de opdracht aanvankelijk absoluut niet zitten en dat kwam vooral door Ivans overtuigde theorie dat er wellicht nog extra tralies in het blok piepschuim zaten die de graafopdracht zouden bemoeilijken. Jo en Pim probeerden hem met de moed der wanhoop van het tegendeel te overtuigen.

Een hindernis van vier meter piepschuim met daarachter een knop om de tijd stil te leggen. Vier uur hadden ze daar voor. Ze mochten het piepschuim enkel te lijf gaan met wat in de besteklade te vinden was. De start was eerder traag te noemen, logisch als je enkel met een lepel werkt. Het werk vorderde dan ook maar heel traag. Maar na een tijd hadden ze de truuk door. Een broodmes klaarde de klus veel sneller met evenveel energie. Ivan bleef nochtans halsstarrig volhouden dat aan het einde van de tunnel nog tralies verstopt waren, de rest geloofde dit niet. 

Big Boss Ivan nam zijn 'engel' Cynthia mee naar de loft. Daar knutselde hij een romantisch feestmaal in elkaar. En nee, het werden geen oesters of kreeft maar een doodgewone pita. Ivan besteedde wel veel aandacht aan de presentatie en zo werd de maaltijd toch nog een feest. In de leefruimte verveelden Pim en Jo zich. Ze voeren daarom een stukje op goed wetende dat Ivan en Cynthia hen op het scherm aan het bekijken zijn.

Er moest die avond voor de allerlaatste keer genomineerd worden. Tactici Jo en Pim geloofden rotsvast in hun strategie, maar ze mispakten zich grandioos... . Ivan Heylen mocht als Big Boss kiezen wie er vertrok : hij of Cynthia. En wat niemand verwachtte : hij koos voor zichzelf. Hij kon het niet over zijn hart krijgen om Cynthia te moeten laten gaan. Het werd even een emotionele bedoening als Ivan dit aan de sterk uitgedunde groep meedeelde. Jo wilde zelf ook opstappen en voor Cynthia werd het even teveel. Big Brother vroeg dan aan Ivan om de gemoederen te bedaren. Uiteindelijk werd de soep niet zo heet gegeten als ze werd opgediend.

Zo verliep de stemronde :

Jo : Ivan/Cynthia
Pim : Cynthia/Ivan
Cynthia : Pim/Jo

Ivan kiest zichzelf als afvaller.
 


De tiende en meteen allerlaatste aflevering van deze tweede reeks van 
'Big Brother VIPS' krijg je aanstaande donderdag 28 december. Afspraak met de drie finalisten krijg je rond de klok van vijfentwintig voor tien. (bron en foto : Kanaaltwee)

23-12-2006 om 23:43 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Malta : eerste kennismaking met halve finalisten op 06 januari.

 Eergisteren, donderdag, lieten onze collega's van OGAE Malta weten dat op zaterdag 06 januari eerstkomende alle halve finalisten voor de nationale selectie 'Song for Europe 2007' te gast zullen zijn tijdens het programma 'Showtime' (TVM). Het programma, dat de afgelopen weken op zoek ging naar twee kandidaten voor die nationale selectie ('Opportunity 2 Challenge'), gaat van start rond de klok van twintig voor negen en kan rechtstreeks via het internet gevolgd worden.

De 16 halve finalisten :

01. "Places to go" door Tarcisio Barbara (tekst : Vince Zammit ; muziek : Tarcisio Barbara).
02. "Night wish" door Annabelle Debono (tekst : Gerald James Borg ; muziek : Philip Vella).
03. "My love" door Isabelle (tekst : Gerald James Borg ; muziek : Philip Vella).
04. "Whenever" door Kevin Borg (tekst : Sunny Aquilina ; muziek : Jason Paul Cassar).
05. "L-Imhabba ghamja" door Claudia Faniello (tekst : Claudia Faniello ; muziek : Trevor Fenech en Aldo Spiteri).
06. "All about a life" door Pamela Bezzina (tekst : Fleur Balzan ; muziek : Paul Giordimaina).
07. "Look at me" door Julie Pomorsky (tekst en muziek : Philip Vella).
08. "Forever mine" door William Mangion (tekst : Aldo Spiteri ; muziek : Trevor Fenech en Aldo Spiteri).
09. "Little islands in your heart" door Daniela Delicata (tekst en muziek : Daniela Delicata).
10. "She gives me wings" door Klinsmann Coleiro (tekst : Rita Pace ; muziek : Mark Spiteri Lucas).
11. "Roller coaster ride" door Rosman Pace (tekst en muziek : Rosman Pace).
12. "Starlight" door Trilogy (Roger Tirazone, Eleonor Spiteri en Daniel Debono)(tekst : Joe Julian Farrugia ; muziek : Paul Abela).
13. "As long as you know" door Konrad Pule (tekst en muziek : Konrad Pule).
14. "Vertigo" door Olivia Lewis (tekst : Gerald James Borg ; muziek : Philip Vella).
15. "Ice queen" door Julia Grima (tekst : Rita Pace ; muziek : Mark Spiteri Lucas).
16. "Unite" door Mauro Kitcher (tekst : Giovann Attard ; muziek : Augusto Cardinali).

'Showtime' wordt gepresenteerd door Moira Delia en Manuel Xuereb. Via deze 
link kan je het programma rechtstreeks volgen. (bron : OGAE Malta)

23-12-2006 om 23:42 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Albanië : zestien finalisten gekend (UPDATE).

 Op dit ogenblik vindt in het Congresgbouw van de Albanese hoofdstad Tirana de finale plaats van het RTSH Festival (Festivali i kenges). Dat jaarlijkse festival is aan de 45e editie toe en doet dit jaar voor de vierde maal op rij dienst als nationale selectie voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

Afgelopen donderdagavond en gisterenavond vonden de twee halve finales plaats met in de eerste halve finale in totaal vijtien kandidaten in plaats van de zestien eerder aangekondigde artiesten. In laatste instantie haakte Enkeleida Kodra af. De nationale omroep maakte eerder deze avond de namen van de zestien gelukkigen bekend die zullen gaan strijden voor het ticket richting Finse hoofdstad Helsinki.

Finalisten 'Festivali i kenges 2006'  :

01. "Të dua zemër ty të dua" door Alberie Hadergjonaj (tweede halve finale).
02. "Ah jetë, oh jetë" door Hersiana Matmuja (eerste halve finale).
03. "Ku është dashuria" door Mariza Ikonomi (eerste halve finale).
04. "Në fund të botës" door Arber Arapi (eerste halve finale).
05. "Eklips" door Alban Skenderaj (tweede halve finale).
06. "Hajde sonte" door Eliza Hoxha (tweede halve finale).
07. "Por ti mos trego" door Amarda Arkaxhi (eerste halve finale).
08. "Rrëfim në mesnatë" door Evis Mula (tweede halve finale).
09. "Eja zemër" door Gerta Koci (tweede halve finale).
10. "Kjo është jeta" door Kujtim Prodani (eerste halve finale). 
11. "Pa identitet" door Jonida Maliqi (tweede halve finale).
12. "Pa ty, pa mua" door Rosela Gjylbegu (tweede halve finale).
13. "Mik i dhimbjes" door Saimir Braho (eerste halve finale).
14. "Kepi i shpresës së mirë" door Besiana Mehmeti en Mustafa Ymeri (tweede halve finale).
15. "Balada e gurit" door Frederik Ndoci (eerste halve finale).
16. "Ëndrra ime" door Tonin Marku (tweede halve finale).

De winnaar van 'Festivali i kenges 2006' mag Albanië op donderdag 10 mei aanstaande vertegenwoordigen tijdens de halve finale van het 52e Eurovisie Songfestival. (bron : RTSH)

23-12-2006 om 23:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.FYROM : 150 inzendingen voor nationale selectie.

 De Macedonische nationale omroep (MKRTV) heeft bevestigd dat het in totaal 150 nummers heeft ontvangen voor de nationale selectie voor het volgende Eurovisie Songfestival. Die nationale finale zal op zaterdag 24 februari aanstaande worden gehouden in de hoofdstad Skopje. In de finale zullen in totaal 15 artiesten aantreden en de winnaar zal gekozen worden door televoting.

De voorbije weken circuleerden al een aantal namen van gegadigden op het Macedonische ticket richting Helsinki. Zo  zouden oud-deelnemers Karolina Gočeva (ESF 2002) en Toše Proeski (ESF 2004) opnieuw hun kansen willen wagen.

Daar het land dit jaar op een twaalfde plaats eindigde tijdens de finale in de Griekse hoofdstad Athene, moet het eerst aantreden in de halve finale van het 52e Eurovisie Songfestival op donderdag 10 mei aanstaande. (bron :
MKRTV, Esctoday)

23-12-2006 om 19:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Engelstalige cd van Wendy Van Wanten doet het goed.

 Zangeres Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002) mag terugblikken op een bewogen 2006. In het begin van het jaar schitterde ze in het VTM-programma 'Sterren op de dansvloer'. Tijdens het programma werd ze geconfronteerd met het tragische verlies van haar manager/vriend Danny. Met verenigde krachten en gesteund door haar familie en gezin heeft Wendy zich erdoor gewurmd en zie... 

Het programma 'Wie wordt de man van Wendy ?' was een weergaloos succes. Ze zocht en vond het geluk in de armen van haar man Frans en tot op de dag van vandaag is het koppel gelukkiger dan ooit.

Naast al deze mooie momenten was misschien wel één van de hoogtepunten uit het jaar van Wendy de release van haar nieuwe cd. Met 'Woman in love' is er een hartewens in vervulling gegaan. Samen met producer Patrick Hamilton heeft ze haar eerste Engelstalige cd kunnen opnemen. Onder de noemer romantische ballades staat het album momenteel ook hoog genoteerd in de hitlijsten. Deze week prijkt het album op een veertiende plaats én staat de gelijknamige single op de vijfentwintigste plaats in de Vlaamse Ultratop 50.

Als de gesprekken vlot blijven verlopen, dan mag Wendy Van Wanten volgend jaar een verlengstuk maken aan haar Engelstalige cd. Zowel platenfirma ARS als de zangeres zelf willen opnieuw een album uitbrengen. Het zal trouwens een spannend jaar worden voor Wendy want de zangeres krijgt haar eigen docusoap op televisie (eerste aflevering op nieuwjaarsdag) en ze mag ook nog een keer 'grootmoeder' worden, een gebeurtenis waar ze heel erg naar uitkijkt. (bron : ARS Entertainment)

23-12-2006 om 12:37 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Albanië : vanavond FINALE 45e editie van 'Festivali i kenges'.

Albanië Vanavond vindt in het Congresgbouw van de Albanese hoofdstad Tirana de finale plaats van het RTSH Festival (Festivali i kenges). Dat jaarlijkse festival is dit jaar aan de 45e editie toe en doet dit jaar voor de vierde maal op rij dienst als nationale selectie voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

Afgelopen donderdagavond en gisterenavond vonden de twee halve finales plaats met in de eerste halve finale in totaal vijtien kandidaten in plaats van de zestien eerder aangekondigde artiesten. In laatste instantie haakte Enkeleida Kodra af. Gisterenavond traden zestien kandidaten aan en uit beide halve finales gaan de acht beste kandidaten door naar de finale. De bekendmaking van de zestien gelukkigen zal vanavond plaatsvinden alwaar nadien de nationale finale volgt.

Deelnemers 'Festivali i kenges 2006' (eerste halve finale) :

01. Kujtim Prodani.
02. Ervin Bushati.
03. Sonila Mara.
04. Arber Arapi.
05. Hersiana Matmuja.
06. Saimir Cili.
07. Saimir Braho.
08. Amarda Arkaxhi.
09. Joe Ardit Fejzo.
10. Rovena Stafa.
11. Erion Korini.
12. Andi Kongo.
13. Frederik Ndoci.
15. Sfinksi.
15. Mariza Ikonomi.

Deelnemers 'Festivali i kenges 2006' (tweede halve finale) :

01. Etmond Mancaku.
02. Silva Gunbardhi.
03. B. Mehmeti en M. Ymeri.
04. Gerta Tafa.
05. Samanta Karavelo.
06. Evans Rama.
07. Alban Skenderaj.
08. Eliza Hoxha.
09. Gerta Koci.
10. Tonin Marku.
11. Rosela Gjylbegu.
12. Mateus Frroku.
13. Evis Mula.
14. Jonida Maliqi.
15. Voltan Prodani.
16. Alberie Hadergjonaj.

De winnaar van deze editie van 'Festivali i kenges 2006' mag Albanië op donderdag 10 mei aanstaande vertegenwoordigen tijdens de halve finale van het 52e Eurovisie Songfestival. (bron : RTSH)

23-12-2006 om 00:05 geschreven door Redactie  


22-12-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Dit is de allerlaatste 'Een avondje uit' van 2006. Want tijdens de feestdagen gaat deze rubriek eventjes met verlof. Fans die eens een concert of een optreden willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

 Begin deze maand werd de nieuwe DVD van Belle Perez boven de doopvont gehouden. Het publiek werd in de Antwerpse Zuiderkroon getrakteerd op een exclusieve preview, waarbij de allerleukste fragmenten werden getoond. Niemand minder dan Sinterklaas overhandigde het eerste exemplaar aan Belle. De DVD bevat naast de live-beelden van het Mega Latino Concert (mei 2006, Sportpaleis) ook videoclips, backstage-opnames, interviews en een massa foto’s. Samen met de DVD werd ook de 'Edicion Especial' voorgesteld, meer dan een aanrader dus als geschenk voor de komende feestdagen.

Vanavond start ze haar 'Latin Fever'-concertreeks met een optreden in de Hasseltse Grenslandhallen. De komende dagen geeft ze in totaal nog vier concerten vooraleer ze vanaf januari Nederland weer onveilig zal gaan maken.

zaterdag 23 december : Concertgebouw (Brugge) - 20.00 (kaarten : 0479/31.84.55 of www.concertgebouw.be).
dinsdag 26 december : Theatrium (Mechelen) - 20.00 (kaarten : 015/33.03.70 of
www.theatrium.be).
woensdag 27 december : Casino Kursaal (Oostende) - 20.00 (kaarten : 070/34.50.50 of
www.twice.be).
donderdag 28 december : CC De Spil (Roeselare) - 20.00 (kaarten : 051/26.57.00 of www.twice.be).

Rob De Nijs De Zuiderkroon in Antwerpen biedt naar goede gewoonte een swingende en ontspannende avond. Geen stijf gedoe, geen saaie diners maar lekker eten en entertainment van de bovenste plank.

Na Natalia (Eurosong 2004) en Belle Perez (Eurosong 1999-2006) heeft De Zuiderkroon dit jaar niemand minder dan Rob De Nijs (NSF 1969) op de laatste dag van 2006 te gast. De Nederlandse ster brengt voor deze bijzondere gelegenheid een spetterende oudejaarsshow. Wil je deze exclusieve avond niet missen, reserveer dan tijdig, want de plaatsen zijn beperkt. Meer info krijg je hier.

Wie op de laatste dag van het jaar al andere plannen heeft en de Nederlandse topzanger toch aan het werk wil zien kan op zaterdag 10 februari 2007 afzakken naar de Ethias Arena in Hasselt. Vanaf 20.15 geeft hij er in het Congrestheater het beste van zichzelf.

Tickets kosten tussen de 25 en 45 € en kunnen telefonisch worden besteld via 070/345.050 (vanuit NL +32 70/345.050). Ook via het internet kan je tickets bestellen en dat doe je via de website van
Sherpa.

 Als je 2007 met stijl wil inzetten dan moet je begin volgend jaar naar Antwerpen of Gent afzakken. Daar vinden namelijk drie Nieuwjaarsconcerten plaats. Op vrijdag 12 januari (Antwerpen), zaterdag 13 januari en zondag 14 januari (Gent) brengt De Beethoven Academie (onder leiding van dirigent Dirk Brossé) prachtige klassiekers weer tot leven van o.a. Strauss, Rossini en Mahler. Maar tijdens de Nieuwjaarsproms zal het hier niet bij blijven. Want de klassieke muziek van o.a. Strauss, Rossini en Mahler zal afgewisseld worden met de schitterende muziek van Andrew Lloyd Webber uit 'Cats' en 'The Phantom of the Opera', en dit gebracht door twee van Vlaanderens grootste musicalartiesten Ann Van den Broeck (Dracula, Peter Pan, Edith & Simone) en Chris Van Tongelen (Romeo & Julia, Dracula, Jesus Christ Superstar)(Eurosong 1993 en Gouden Zeemeermin 1996).

Een echte aanrader voor wie klassiek met musical wil mengen. Verder zal komiek Jan van Dyke voor de komische noot zorgen tijdens de concertreeks.

Voor kaarten en meer informatie over de concerten kan je op de website van Music Hall terecht.

De allereerste 'Een avondje uit' van 2007 krijg je op maandag 08 januari eerstkomende.

22-12-2006 om 16:15 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Noorwegen : bekendmaking laatste vier nummers.

 De Noorse omroep (NRK) heeft de laatste vier van in totaal achttien nummers bekendgemaakt die binnenkort zullen strijden voor het ticket richting Helsinki. De vier nummers (wildcards) zijn één voor één van Zweedse makelij.

01. "Vena bailar conmigo" (tekst en muziek Thomas G:son) : dit jaar schreef hij voor het duo Queentastic (foto) "Absolutely fabulous". In Zweden kennen we hem o.a. van "Evighet/Invincible" het nummer waarmee Carola dit jaar de vijfde plaats wegkaapte tijdens het Eurovisie Songfestival.
02. "Vil du ha svar" (tekst : Åsa Karlsstrøm ; muziek : Mats Larsson) : dit nummer zou door Anne Nørdsti gezongen worden daar ze in het verleden al hebben samengewerkt.
03. "Maybe" (tekst en muziek : Niclas Molinder, Joachim Persson en Pelle Ankarberg) : dit trio schreef dit jaar "Sunshine", "Saturday" en "I wanna be". Birgitte Einarsen raakte met "Saturday" zelfs tot in de finale van 'Melodi Grand Prix'.
04. "I wanna be with you" (tekst en muziek : Maria Marcus) : zij is een jong Zweeds talent die al heelwat muziek geschreven heeft voor films en series.

 Eerder raakten al veertien titels bekend en aanstaande woensdag (27 december) worden de eerste zes deelnemers bekendgemaakt die op zaterdag 20 januari zullen aantreden in de eerste voorronde (halve finale) van 'Melodi Grand Prix 2007'.

De 14 titels die reeds eerder bekend waren :

01. "Are you ready" (tekst en muziek : Kim A. Hagen en Hans Petter Moen) : zij namen dit jaar ook reeds deel aan de nationale selectie en eindigden met "I hear music" op een tweede plaats na winnares Christine Guldbrandsen.
02. "Better than this" (tekst en muziek : Mikael Jensen, Eivind Skådal en Morten Hazen) : dit nummer zou door de rockgroep Hazen gezongen worden.
03. "Butterfly" (tekst en muziek : Kirsti Carr) : nam dit jaar ook deel aan de Noorse selectie, maar kon de herkansingsronde met "Misled" niet overleven.
04. "Chicken rodeo" (tekst en muziek : Morten Heiberg).
05. "Creator" (tekst : Kaja Huuse ; muziek : Jan Eggum): Jan nam in 1988 deel aan 'Melodi Grand Prix' en eindigde toen in de finale met "Deilige drøm" op een tiende en laatste plaats.
06. "Goodbye to yesterday" (tekst en muziek : Kjetil Røsnes en Kirsti Johansen).
07. "Here" (tekst en muziek : Eirik Husabø).
08. "Hooked on you" (tekst en muziek : Birgitte Moe en Rune Minde).
09. "Love on the dancefloor" (tekst en muziek : Taiwo Karlsen en Kehinde Karlsen).
10. "Perfect sin" (tekst en muziek : Adam Kalvermark).
11. "Rocket ride" (tekst en muziek : Knut-Øyvind Hagen, Thomas G:son en Andreas Rickstrand) : de Zweed Thomas G:son debuteerde in 1999. Hij schreef het Zweedse winnende nummer in 2001, "Listen to your heartbeat".  Tevens is hij de man achter o.a. "Världen utanför", "What difference does it make", "Vem é dé du vill ha", "Tango! Tango", "C'est la vie", "As if tomorrow will never come", "Så nära", "Idag och imorgon", "Silverland" en "Innan natten är över".
12. "Unbelievable" (tekst en muziek : Finneide, Ingwersen, Pandher, EAR, Thoresen, La Verdi en Holter).
13. "Under stjernene" (tekst en muziek : Thomas Thörnholm, Dan Attlerud, Kurre Westling en Micke Løvdalen) : Thomas en Dan schreven samen met Lars Andersson in 2004 het nummer "High". Zanger Knut Anders Sørum eindigde met dat nummer op een teleurstellende vierentwintigste en allerlaatste plaats.
14. "Wannabe" (tekst en muziek : Trond "Teeny" Holter) : is beter gekend als één van de leden van de Noorse groep Wig Wam. Zij namen vorig jaar voor het land deel aan het Eurovisie Songfestival en eindigden met "In my dreams" op een negende plaats in de finale. De groep zal alsnog zelf niet deelnemen aan 'Melodi Grand Prix 2007'. 

(bron : NRK)

22-12-2006 om 15:49 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : ultratop week 51 - 23 december 2006.

Ultratop De jongste single van Clouseau blijft ook deze voorlaatste week van 2006 op een eerste plaats staan. Het is van 1995 geleden dat een nummer van de broertjes Wauters de Vlaamse hitparade aanvoerde. Laura Lynn en Marva stijgen opnieuw één plaatsje en komen in de top vijf terecht. Wendy Van Wanten daalt deze week vijf plaatsen. "All for you", de jongste single van Kate Ryan daalt in de tweede week notering vier plaatsen. In de albumhitlijst blijft het jongste album van Wendy Van Wanten  op een veertiende plaats staan en het (inmiddels) tweede album van Kaye Styles begroeten we op negenendertig. Over de taalgrens daalt het nieuwe album van oudgediende Françoise Hardy (ESF 1963) naar een tiende plaats.

VLAANDEREN

Ultratop 50 singles :

01. (01) "Vonken & vuur" - Clouseau (5 weken)(ESF 1991).
05. (06) "Rode rozen in de sneeuw" - Laura Lynn en Marva (4 weken)(Canzonissima 1967).
08. (07) "Prison break (anthem)" - Kaye Styles (14 weken)(Eurosong 2006).
25. (20) "(Am I a) woman in love" - Wendy Van Wanten (5 weken)(Eurosong 1993-2002).
48. (44) "All for you" - Kate Ryan (2 weken)(ESF 2006).
49. (42) "Dokter dokter" - K3 (9 weken)(Eurosong 1999).

Ultratip 20 singles :

19. (NW) "Hoy (le pido a Dios)" - Belle Perez (Eurosong 1999-2006).

Ultratop 50 albums :

14. (14) "Woman in love" - Wendy Van Wanten (3 weken)(Eurosong 1993-2002).
24. (23) "Als je lacht" - Dana Winner (4 weken)(juryvoorzitster 'Eurosong 2004').
27. (30) "Slimmer dan de zanger" - Bart Peeters (11 weken)(presentator Eurosong).
38. (46) "Herinneringen, de grootste hits van Marva" - Marva (2 weken)(Canzonissima 1967).
39. (NW) "Main event" - Kaye Styles (Eurosong 2006).
41. (28) "Ya ya yippee" - K3 (16 weken)(Eurosong 1999).
45. (39) "Songbook 1996-2006" - Jan Leyers (2 weken)(ESF 1991).
48. (32) "De allergrootste hits" - Spring (5 weken)(Eurosong 2004).

Ultratop 10 muziek-DVD :

10. (05) "Mega Latino concert" - Belle Perez (2 weken)(Eurosong 1999-2006).

WALLONIE

Ultratop 50 albums :

10. (07) "(Parenthèses...) - Françoise Hardy (3 weken)(ESF 1963).
43. (38) "Un regard 9 - live" - Lara Fabian (9 weken)(ESF 1988).

Verdwenen : "Romantic classics/romances" - Julio Iglesias (12 weken)(ESF 1970).

Ultratop 10 muziek-DVD :

06. (07) "Un regard 9 - live" - Lara Fabian (9 weken)(ESF 1988).

(bron : Ultratop)

22-12-2006 om 13:09 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ultratop jaaroverzicht 2006 : "Je t'adore" net niet de best verkochte single.

 Dat België dit jaar niet hoog scoorde tijdens het Eurovisie Songfestival hoeven we niet meer te vertellen, maar dat de Vlamingen 'onze trots' Kate Ryan in hun harten hebben gesloten mag meer dan eens duidelijk wezen.

"Je t'adore" de Songfestivalbijdrage van Kate is dit jaar net niet de beste single van het bijna afgelopen jaar. Ze moet in het jaaroverzicht, waarin dit jaar voor het eerst ook de digitaal verkochte singles meetellen, "Rood" van Marco Borsato laten voorgaan. Verder staat "El mundo bailando" van Belle Perez (haar Eurosongbijdrage) op een derde plaats.

Aanstaande maandag (25 december) krijg je van ons een uitgebreider overzicht van de beste singles van het afgelopen jaar. (bron :
Ultratop, Nieuwsblad, Het Laatste Nieuws) 

22-12-2006 om 09:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Albanië : vanavond tweede halve finale 'Festivali i kenges'.

Albanië Vanavond vindt in Albanië de tweede halve finale plaats van het RTSH Festival (Festivali i kenges). Dat festival is dit jaar aan de 45e editie toe en doet opnieuw dienst als voorronde voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

Gisterenavond vond de eerste halve finale plaats met in totaal vijtien kandidaten in plaats van de zestien eerder aangekondigde artiesten. In laatste instantie haakte Enkeleida Kodra af. Vanavond treden zestien kandidaten aan en net als gisteren gaan de beste acht door naar de finale die morgenavond zal doorgaan. Ook vanavond is het Congresgebouw in de hoofdstad Tirana de plaats van afspraak.

Deelnemers 'Festivali i kenges 2006' (tweede halve finale) :

01. Etmond Mancaku.
02. Silva Gunbardhi.
03. B. Mehmeti en M. Ymeri.
04. Gerta Tafa.
05. Samanta Karavelo.
06. Evans Rama.
07. Alban Skenderaj.
08. Eliza Hoxha.
09. Gerta Koci.
10. Tonin Marku.
11. Rosela Gjylbegu.
12. Mateus Frroku.
13. Evis Mula.
14. Jonida Maliqi.
15. Voltan Prodani.
16. Alberie Hadergjonaj.

Deelnemers (eerste halve finale) :

01. Kujtim Prodani.
02. Ervin Bushati.
03. Sonila Mara.
04. Arber Arapi.
05. Hersiana Matmuja.
06. Saimir Cili.
07. Saimir Braho.
08. Amarda Arkaxhi.
09. Joe Ardit Fejzo.
10. Rovena Stafa.
11. Erion Korini.
12. Andi Kongo.
13. Frederik Ndoci.
15. Sfinksi.
15. Mariza Ikonomi.

(bron : RTSH)

22-12-2006 om 09:32 geschreven door Redactie  


21-12-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The losers of EUROVISION (aflevering 40 - 1976 : NOORWEGEN).

ESF 1976 In een nieuw deel van 'The losers of EUROVISION' staan we vandaag stil bij het jaar 1976. Aan deze editie van het Eurovisie Songfestival nemen in totaal achttien landen deel. Zweden (in 1975 nog gastland) is dit jaar niet van de partij, en buurland Noorwegen stuurt zangeres Anne Karine opnieuw naar het festival dat in het Nederlandse Den Haag doorgaat.

Anne Karine Ström

Met "Mata Hari" (tekst : Philip A. Kruse ; muziek : Frode Thingnæs
) eindigt de zangeres op een achttiende en laatste plaats met zeven punten.

Anne Karine Strøm is geboren op 15 oktober 1951 in de Noorse hoofdstad Oslo. Tussen 1971 en 1976 neemt ze jaarlijks deel aan de Noorse nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival, beter gekend als 'Melodi Grand Prix'. In totaal staat ze ook driemaal of het Songfestivalpodium. In 1971 eindigt ze met "Hør litt på meg" op een tiende plaats. Een jaar later eindigt ze met "Håp" op een vierde en voorlaatste plaats. In 1973 neemt ze met twee nummers deel aan de nationale selectie. Met "Det var jo sant" eindigt ze op een tweede plaats maar als lid van de Bendik Singers weet ze de nationale selectie te winnen. Tijdens het Eurovisie Songfestival eindigt de groep met de Engelse versie van "Å for et spill", "It's just a game", op een zevende plaats. In 1974 wint ze als soliste de nationale selectie en eindigt in het Britse Brighton op een laatste plaats. Het Noorse nummer "Hvor er du" wordt tijdens het Eurovisie Songfestival "The first day of love". Een jaar later, in 1975, neemt ze opnieuw deel aan de nationale selectie. Met "1+1=2" eindigt ze op een vierde plaats. In 1976 weet ze de Noorse selectie opnieuw te winnen. Ze mag met "Mata Hari" haar land in Den Haag gaan vertegenwoordigen alwaar ze opnieuw op een laatste plaats zal stranden.

(logo : EBU)

Een nieuwe aflevering van 'The losers of EUROVISION' krijg je op dinsdag 09 januari eerstkomende.

21-12-2006 om 21:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.TV-TIP : Natalia krijgt docureeks op VTM.

 Zangeres Natalia (Eurosong 2004) krijgt volgend voorjaar haar eigen docureeks op VTM. Dat maakte de commerciële zender vandaag bekend tijdens een persconferentie waarop de voorjaarsprogrammatie uit de doeken werd gedaan. Verder mogen we komend voorjaar ook een docureeks verwachten rond Wendy Van Wanten (Eurosong 1993-2002). Dat nieuws brachten we al eerder. De reeks, met als titel 'Wendy & Verwanten' staat gepland op vrijdagavond, maar als uitzondering op de regel gaat de eerste aflevering op nieuwjaarsdag, 01 januari van start. De tweede aflevering volgt dan op vrijdag 05 januari.

Verder komen er volgend voorjaar nieuwe reeksen van 'Sterren op de dansvloer', 'Dancing on ice' en 'Idool'. En ook van 'Just the two of us' mogen we een tweede serie verwachten. 'Het verstand van Vlaanderen' zal niet langer door Koen Wauters (ESF 1991) worden gepresenteerd maar wel door Rani De Coninck. Verder verdwijnt het dagelijkse spelletje '1&70', ook al in een presentatie van Wauters.

 In navolging van 'Wie wordt de man van Wendy' komt er een nieuwe reeks, natuurlijk met een andere vrouw ! En tot slot nog even meegeven dat Kanaaltwee een nieuwe reeks brengt van 'Big Brother'. (bron : VTM, Belga)

 

21-12-2006 om 16:39 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Albanië : vanavond eerste halve finale 'Festivali i kenges'.

Albanië Vanavond, morgenavond en zaterdagavond vindt in Albanië de selectie plaats voor het komende Eurovisie Songfestival. Vorig jaar was het land trouwens het eerste land om artiest èn nummer voor Athene wereldkundig te maken, dit na Ierland en Zwitserland waarvan we toen enkel de namen van de artiesten kenden.

Dit jaar zal Albanië het tweede land zijn (na Moldavië) waarvan we dit weekend artiest en deelnemend nummer zullen kennen. Van vijf overige landen kennen we ondertussen ook reeds de kandidaat voor Helsinki.

Net zoals het de afgelopen drie jaar gebruikelijk was, zal het
RTSH Festival (Festivali i kenges), dat dit jaar aan zijn 45e editie toe is, opnieuw dienst doen als voorronde voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

Eind vorige maand  maakte de Albanese omroep de namen van 30 kandidaten bekend die zullen deelnemen aan deze nationale selectie. Daar kwamen vorige week nog twee namen bij van nieuwkomers (Evans Rama en Hersiana Matmuja).

Deelnemers 'Festivali i kenges 2006' :

01. Kujtim Prodani.
02. Mateus Frroku.
03. Joe Ardit Fejzo
04. Amarda Arkaxhi
05. Samanta Karavelo
06. Sfinksi.
07. Sonila Mara.
08. Erion Korini.
09. Evis Mula.
10. Gerta Tafa.
11. Andi Kongo.
12. Saimir Cili.
13. Etmond Mancaku.
14. Saimir Braho.
15. B. Mehmeti en M. Ymeri.
16. Rovena Stafa.
17. Tonin Marku.
18. Mariza Ikonomi.
19. Ervin Bushati.
20. Alban Skenderaj.
21. Eliza Hoxha.
22. Silva Gunbardhi.
23. Frederik Ndoci.
24. Jonida Maliqi.
25. Gerta Koci.
26. Alberie Hadergjonaj.
27. Enkeleida Kodra.
28. Arber Arapi.
29. Rosela Gjylbegu.
30. Voltan Prodani.
31. Evans Rama.
32. Hersiana Matmuja.

Uit de twee halve finales (vanavond en morgenavond) gaan telkens acht kandidaten door naar de finale van zaterdagavond. De drie shows gaan allen door in het Congresgebouw van de hoofdstad Tirana. (bron : RTSH)

21-12-2006 om 13:19 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hitparade : Zweden - 14 december 2006 : Magnus Carlsson net niet op nummer één.

Magnus Carlsson - Wrap myself in paper De jongste single van Magnus Carlsson  stijgt deze week weer een plaatsje en strandt op de tweede stek. Ook Rednex blijft nog steeds bij de beste vijf en kampeert voor de derde week op rij op een vierde plaats. In de albumhitparade daalt het jongste album van oud-festivaldeelnemer Björn Skiffs van een eerste naar een tweede plaats en het kerstalbum van Magnus Carlsson boekt vijf plaatsen verlies. Dat ook ABBA het nog steeds goed doet mag blijken uit een notering voor hun jongste compilatiealbum "Number ones" en deze week staan ze weer op de zevenentwintigste stek. De jongste karaoke-DVD van drievoudig deelneemster Carola hield het amper één weekje vol aan de top en zakt in de vierde week notering naar de tweede plaats.

SINGLES TOP 60 :


02. (03) "Wrap myself in paper" - Magnus Carlsson (4 weken)(MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007).
04. (04) "Fe fi" - Rednex (4 weken)(MF 2006).
12. (35) "Gigolo" - Helena Paparizou (5 weken)(ESF 2001-2005).
23. (11) "7Milakliv" - Martin Stenmarck (15 weken)(ESF 2005).
24. (28) "Song for you" - The Poodles (11 weken)(MF 2006).
49. (NW) "What if I" - Bosson (MF 2004). 

Verdwenen :  "Tornero" - Mihai (13 weken)(ESF 2006) en "Chariots of fire" - BWO (3 weken)(MF 2005-2006).



ALBUMS TOP 60 :

Björn Skiffs - Andra decennier

02. (01) "Andra decennier" - Björn Skiffs (4 weken)(ESF 1978-1981).
10. (10) "Nio sanningar och en lögn" - Martin Stenmarck (8 weken)(ESF 2005).
17. (12) "Spår I snön" - Magnus Carlsson (4 weken)(MF 2000-2001-2002-2003-2005-2006-2007).
23. (22) "The woman I've become" - Jill Johnson (8 weken)(ESF 1998).
27. (27) "Number ones" - ABBA (4 weken)(ESF 1974).
52. (43) "The Christmas in you" - Jill Johnson (9 weken)(ESF 1998).

DVD TOP 20 :

02. (01) "Carola - Karaoke" - Carola (4 weken)(ESF 1983-1991-2006).

Carola - Karaoke

(bron :
Hitlistan, Swedish charts)

21-12-2006 om 12:18 geschreven door Redactie  


20-12-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Leen Demaré presenteert 's voormiddags lifestyle-blok op 4FM.

Leen Demaré Midden oktober maakte radiopresentatrice Leen Demaré de overstap van Radio Donna naar 4FM. Vanaf maandag 08 januari zal ze elke weekdag te horen zijn op de commerciële zender tussen 09.00 en 12.00 in de voormiddag. Daar gaat ze het lifestyle-programma 'La vie en rose' presenteren. Dat heeft de zender vandaag bekendgemaakt.

Om 09.30 zal er dagelijks een opvallend nieuwsfeit worden belicht en rond de klok van 11.30 wordt er gekookt. Op het middaguur neemt
Jan Bosman (Eurosong 2002) de microfoon van Leen Demaré over. In het nieuwe programma 'à la carte' laat hij de luisteraar zelf bepalen welke nummers er gedraaid worden. Ook bedrijven kunnen hun favoriete top drie insturen en die zelf op de radio aankondigen.

Leen maakte in 1996 deel uit van de vakjury tijdens 'De Gouden Zeemeermin' en nadien kondigde ze tijdens 'Eurosong' regelmatig de punten aan van de
Radio Donna-jury. (bron : 4FMBelga)

20-12-2006 om 22:57 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zweden : wildcards aanstaande dinsdag bekend.

 Aanstaande dinsdag, tweede kerstdag, zendt de Zweedse nationale omroep (SVT) een programma uit met als titel 'Melodifestivalen 2007 : I morgon är en annan dag'. In dit programma (20.00-21.00) blikt men terug op de selectie van de reeds 28 gekende kandidaten die binnenkort zullen strijden voor het Zweedse ticket richting Helsinki.

Aan het einde van het programma zullen de namen van de vier wildcards worden bekendgemaakt. Eens deze gekend zijn, is het deelnemersveld voor 'Melodifestivalen 2007' volledig. (bron : SVT
)

20-12-2006 om 20:21 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit'.

 Vandaag krijg je voor de voorlaatste maal dit jaar een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Want tijdens de feestdagen gaat deze rubriek eventjes met verlof. Fans die eens een concert of een optreden willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.

Eddy Wally En vandaag beperken we ons tot één item, maar het is er wel eentje over niemand minder dan 'The voice of Europe', the one and only Eddy Wally. Het leek er geruime tijd op dat de man uit het Oost-Vlaamse Zelzate dit jaar zou meedingen naar het Belgische ticket voor het Eurovisie Songfestival in de Griekse hoofdstad Athene. Maar door de nasleep van een ziekte moest hij zijn dromen (voorlopig ?) opbergen.

Volgend jaar viert hij zijn 75e verjaardag en dat wordt gevierd met een groots concert in het Antwerpse Sportpaleis. Organisator van het evenement is Nekka vzw, bekend van de 'Nekka-Nacht' en 'Houden van'-concerten. Nekka gaat de uitdaging aan om er een uniek gebeuren van te maken dat zowel jong als oud moet aanspreken.

Een brede waaier aan artiesten uit diverse muziekgenres zal elk op zijn/haar manier hommage brengen aan het fenomeen én de mens Eddy Wally, de koning van de schlager, de keizer van de glimlach. Het programma is niet vanzelfsprekend maar wel heel rijk, met o.a. Gorki, Kamagurka, Sam Gooris, Vader Abraham, Kate Ryan (ESF 2006) en ReBorn. Andere namen worden later nog bekendgemaakt. Elk van deze artiesten zal naast enkele eigen nummers ook een nummer van Eddy vertolken of met hem in duet gaan.

Dit wordt een avond met puur amusement voor jong en oud, met Eddy Wally zoals u hem kent en zoals u hem nog nooit heeft gezien. Eén ding is zeker : u keert met een brede glimlach terug naar huis. Geweldig !

Toegangskaarten voor dit optreden op woensdag 18 april aanstaande (20.30) kosten tussen 18 en 33 €. En reserveren kan nu al : telefonisch via 070/345.345 (vanuit Nederland : 0900-45.000.45) of via deze
link. (bron : Sportpaleis)

20-12-2006 om 20:10 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs