Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

22-11-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Maywood is BACK.

Rose Maywood Het Nederlandse duo Maywood is terug van weggeweest. Niet in de oude samenstelling maar wel met de nieuwe zangeres Rose Louwers. Wie kent er het eens zo populaire duo Maywood niet, bestaande uit de zusjes Alice May (Alie 'Aaltje' de Vries) en Caren Wood (Doetie 'Doetje' de Vries) uit het Friese Harlingen. Eind jaren zeventig besloten de zusjes om als duo door het leven te gaan onder de naam Maywood. Eerder hadden ze al bij een aantal groepen gezongen. In de jaren tachtig hadden ze heelwat hits waaronder "Late at night" misschien wel de bekendste.

In 1990 namen de zusjes deel aan het Nationaal Songfestival en wonnen de Nederlandse selectie voor het Eurovisie Songfestival met "Ik wil alles met je delen" (tekst en muziek : Alice May). In Zagreb eindigde het tweetal op een vijftiende plaats. Vijf jaar later gingen de zusjes na een fikse ruzie uit elkaar en sindsdien leven ze in onmin. In 1999 vochten ze een rechtszaak uit over de rechten van de naam Maywood.

 En nu, in 2006, staat Maywood er weer : Alice May vond een nieuwe zangpartner en op zondag 03 december aanstaande geven ze hun eerste optreden in ons eigenste Belgenlandje. Afspraak met de nieuwe Maywood hebben alle fans in de Red & Blue Club. (bron en foto's :
website Maywood)

22-11-2006 om 10:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Gordon opent eigen winkel.

 De kledinglijn van de Nederlandse volkszanger Gordon (NSF 1990-2003) is binnenkort te koop in een speciale winkel. Overmorgen, vrijdag, opent de 38-jarige artiest een By Gordon-zaak in Almere. Binnenkort komen er ook filialen in Amsterdam en Zandvoort.

Gordon heeft schoenen, riemen, colberts, jacks, spijkerbroeken, T-shirts en overhemden ontworpen. Ook komt er een sieradenlijn. (archief)
(bron : Novum) 

22-11-2006 om 10:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : 'TMF Café' houdt het voor bekeken.

 Op vrijdag 01 december aanstaande vinden de laatste opnames plaats van het tv-programma 'TMF Café. Volgens Het Nieuwsblad houdt het programma, waarbij gesprekken met muzikale gasten afgewisseld worden met korte optredens, er mee op.

Laura Tijdens die allerlaatste opnames komen Kaye Styles en Laura aan bod. Beiden namen begin dit jaar deel aan de Belgische selectie voor het Eurovisie Songfestival. Kaye Styles wist met "Profile" beslag te leggen op de zesde plaats in de finale. Laura bleef samen met Ali in de vierde en laatste voorronde steken op een zevende en allerlaatste plaats met "I belong to you to me". (foto Kaye :
Eén, Laurawebsite Laura)

22-11-2006 om 09:00 geschreven door Redactie  


21-11-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Letland : in totaal 103 inzendingen ontvangen (UPDATE).

 Vanmiddag berichtten we dat Letse nationale omroep LTV maar liefst 101 inzendingen ontvangen had voor de nationale selectie van volgend jaar. Nu blijkt dat er vanochtend nog twee nummers binnengekomen zijn per post (hoewel de deadline gisteren om 15.00 afliep) en dat brengt het totaal op 103 nummers (een absoluut record voor de Baltische staat).

Vanaf morgen gaat een jury aan de slag om alle nummers te wikken en te wegen en de bekendmaking van de twintig geselecteerde nummers gebeurt dan op maandag 11 december eerstkomende.

Er zijn dit jaar nummers ingediend vanuit het buitenland (o.a. uit Scandinavië en Spanje). De nationale selectie zal net als dit jaar uit twee halve finales bestaan (op zaterdag 27 januari en 03 februari). Uit elk van die halve finales zullen dan de beste vijf nummers doorgaan naar de finale.
 
Die finale van 'Eirodziesma 2007', de Letse selectie voor het komende Eurovisie Songfestival, zal op zaterdag 24 februari aanstaande doorgaan. (bron : LTV, Esctoday)

21-11-2006 om 16:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.The losers of EUROVISION (aflevering 31 - 1970 : LUXEMBURG).

 In een volgend deel van 'The losers of EUROVISION' staan we vandaag stil bij het jaar 1970. Aan de vijtiende editie van het Eurovisie Songfestival nemen amper twaalf landen deel, de Scandinavische landen (Finland, Noorwegen en Zweden) en Portugal nemen dit jaar niet deel. De reden is te vinden in het feit dat een jaar eerder maar liefst vier landen met de zege gingen lopen. Door loting wordt het Eurovisie Songfestival toegewezen aan Nederland. Luxemburg stuurt zanger David Alexandre Winter naar het festival dat in Amsterdam doorgaat.



Met "Je suis tombé du ciel" (tekst : Eddy Marnay ; muziek : Yves de Vriendt
) eindigt David Alexandre op een twaalfde en laatste plaats met nul punten. 

David Alexandre is geboren in Nederland als Leon Kleerekoper. Eind jaren zestig brengt hij onder de artiestennaam John Van Doorn twee singles op de markt. In 1969 vertrekt hij naar de Franse hoofdstad Parijs en komt daar aan de bak als David Alexandre Winter. Eén van zijn singles "Oh lady Mary" behaalt er zelfs goud. In 1970 mag hij voor Luxemburg in de Nederlandse hoofdstad aantreden tijdens het Eurovisie Songfestival. Hij krijgt voor zijn nummer geen enkel punt. Nochtans werd het nummer geschreven door Eddy Marnay, die een jaar eerder "Un jour, un enfant" schreef voor winnares Frida Boccara. In 1979 zal Marnay het nummer "Je suis l'enfant soleil" voor Anne-Marie David (winnares 1973) componeren. Met deze inzending strandt ze in Jeruzalem op een derde plaats.

(logo :
EBU)

21-11-2006 om 15:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Letland : in totaal 101 inzendingen ontvangen (een record).

 Tot gisterenmiddag 15.00 kon men in de Baltische staat Letland de nummers indienen voor de komende nationale selectie. De nationale omroep LTV ontving maar liefst 101 inzendingen, en dat is meteen een nieuw record. Er zijn ook nummers ingediend vanuit het buitenland (o.a. uit Scandinavië en Spanje). Een jury zal nu alle nummers beoordelen en in totaal zullen er twintig inzendingen geselecteerd worden voor 'Eirodziesma 2007'. De nationale selectie zal net als dit jaar uit twee halve finales bestaan (op zaterdag 27 januari en 03 februari). Uit elk van die halve finales zullen dan de beste vijf nummers doorgaan naar de finale.
 
Die finale van 'Eirodziesma 2007', de Letse selectie voor het komende Eurovisie Songfestival, zal op zaterdag 24 februari aanstaande doorgaan. De bekendmaking van de twintig geselecteerde kandidaten gebeurt op maandag 11 december eerstkomende.


Cosmos Wegens het mindere resultaat van de groep Cosmos (eerder dit jaar) moet het land op donderdag 10 mei aanstaande aantreden in de halve finale van de 52e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron en foto :
LTV)

21-11-2006 om 12:34 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Katerine en Isabelle A met twaalf Ierse tenoren.

 De Vlaamse zangeressen Isabelle A (Eurosong 1999) en Katerine (Eurosong 2002-2006) zijn binnenkort 'special guests' tijdens de aftrap van de internationale tournee van The Twelve Irish Tenors. Dit gezelschap is een groep klassieke zangers die tot voor kort enkel het mooie weer maakten in hun thuisstad Dublin. Zij brengen een mengeling van opera en pop en waren vorig jaar te bewonderen tijdens de Nederlandse editie van 'The Night of the Proms'.

 Dit was zo'n succes dat nu ook de rest van de wereld voor de bijl gaat. De wereldpremière van de internationale tournee vindt volgende week vrijdag, 01 december, plaats in Hasselt. En 'onze' Isabelle A en Katerine zijn daar dus de 'special guests'. In totaal zal het Ierse twaalftal vier keer optreden in ons land. Naast Hasselt doen ze Gent, Antwerpen en Oostende aan.

De beide dames waren gisteren in Londen voor een eerste ontmoeting. Katerine blijft trouwens de rest van de week nog in de Britse hoofdstad om samen met haar producers een aantal liedjes te schrijven voor het nieuwe album.

Voor wie The Twelve Irish Tenors live aan het werk wil zien zetten we hieronder alles op een rijtje :



* vrijdag 01 december : Grenslandhallen (Hasselt) - 20.00.
* woensdag 06 december : Capitole (Gent) - 20.00.
* dinsdag 19 december : De Zuiderkroon (Antwerpen) - 20.00.
* woensdag 20 december : Casino Kursaal (Oostende) - 20.00.

Tickets kan je bestellen via de
website van Sherpa. (bron : Het Laatste Nieuws)


21-11-2006 om 09:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Albanië : 85 inzendingen ontvangen.

Albanië Op 21, 22 en 23 december vindt in Albanië de selectie plaats voor het komende Eurovisie Songfestival. Net zoals het de afgelopen jaren gebruikelijk was, zal het RTSH Festival opnieuw dienst doen als voorronde voor de volgende editie van het jaarlijkse liedjesfestival.

Volgens de krant
Shekulli heeft de nationale omroep in totaal 85 inzendingen ontvangen voor de 45e editie van het Festival i Kenges. Onder de namen die nu al circuleren zitten toch wel een aantal bekenden zoals Agim Doçit (tekstschrijver ESF 2004), Pandi Laço (tekstschrijver ESF 2005) en Adrian Hila (componist ESF 2005). De nationale selectie (over één maand) zal doorgaan met ongeveer dertig inzendingen. (bron : Germany 12 Points)

21-11-2006 om 08:37 geschreven door Redactie  


20-11-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Een avondje uit' (09).

 Sinds begin deze maand krijg je voortaan driemaal per week (elke maandag, woensdag en vrijdag) 'Een avondje uit', waarin we een aantal concerten en optredens van naderbij gaan bekijken.

Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij. We weten heel goed dat we niet over alles kunnen berichten, maar heb je zelf iets te melden dan stuur je gewoon een mailtje naar
twelvepointsdouzepoints@hotmail.com en dan zetten we het optreden in onze agenda.

 Els de Schepper (Eurosong 2006) zal op zaterdag 23 december aanstaande de allerlaatste voorstelling van de theatertour 'Terug normaal !' geven. Net als de voorstelling van een dag eerder zal deze doorgaan in de Zuiderkroon in Antwerpen. Ondertussen treedt ze nog overal in het land op en voor een paar optredens zijn er nog steeds kaarten beschikbaar.

zaterdag 25 november : Gemeentelijk auditorium (Aalter) - 20.00 (uitverkocht).
zondag 26 november : CC De Adelberg (Lommel) - 20.15 (uitverkocht).
vrijdag 01 december : CC De Adelberg (Lommel) - 20.15 (uitverkocht).
zondag 03 december : GC De Kroon (Bocholt) - 20.15 (kaarten : 011/61.07.20).
donderdag 07 december : CC De Borre (Bierbeek) - 20.00 (kaarten : 016/46.14.00- 
vrijdag 08 december :
Stadsschouwburg (Brugge) - 20.00 (uitverkocht).
zaterdag 09 december : CC Ter Kommen (Hoeselt) - 20.15 (kaarten : 089/41.63.58).
vrijdag 15 december : CC Warande (Liedekerke) - 20.00 (uitverkocht).
zaterdag 16 december : CC Gildhof (Tielt) - 20.00 (kaarten : 051/40.29.35).
zondag 17 december : CC Het Loo (Tessenderlo) - 20.00 (kaarten : 013/35.53.20).
vrijdag 22 december : De Zuiderkroon (Antwerpen) - 20.15 (uitverkocht).
zaterdag 23 december : De Zuiderkroon (Antwerpen) - 20.15 (kaarten : 070/25.20.20).

 Zaterdag 06 oktober 2007 concerteert Kate Ryan (ESF 2006) in de Lotto Arena, de nieuwe sport- en evenementenzaal naast het Antwerpse Sportpaleis. Producent PSE-Belgium, bekend van 'Night of the Proms' en de groots opgezette shows van Clouseau (ESF 1991), De Kreuners en Milk Inc. in het Sportpaleis, zet in samenwerking met 2Brains Entertainment Group alle middelen in om er een concert van te maken dat de fans nooit eerder hebben beleefd.

Wie het optreden voor geen geld ter wereld wil missen kan nu al kaarten bestellen door
hier te klikken. Telefonisch kunnen er trouwens ook kaartjes besteld worden via het nummer 070/34.53.45 (vanuit Nederland : 0900/45.000.45). De prijs van de kaartjes schommelt tussen 22,50 en 32,50 €. (foto : Doteurovision)

 Dat Barbara Dex (ESF 1993, Eurosong 2004-2006) van heelwat markten thuis is hoeven we je niet meer te vertellen. Na een geslaagd 'Elvis'concert, begin vorige maand, gaat ze binnenkort de gospeltoer op. Barbara is dus echt wel een muzikale duizendpoot. Voor wie een optreden wil meemaken geven we hieronder een aantal data. In de agenda op haar website kan je steeds een volledig overzicht van haar optredens terugvinden.

* vrijdag 08 december 2006 : Sint-Sevaaskerk (Lanaken) - 20.15.
* zaterdag 09 december 2006 : De Plomblom (Ninove) - 20.30.
* donderdag 14 december 2006 : CC Den Egger (Scherpenheuvel-Zichem) - 20.00.
* vrijdag 15 december 2006 : Kerstmarkt (Leuven) - 20.00
* zaterdag 16 december 2006 : CC Het Bolwerk (Vilvoorde) - 20.15.
* zondag 17 december 2006 : CC Leopoldsburg (Leopoldsburg) - 20.15.
* vrijdag 22 december 2006 : St.-Lambertuskerk (Heist-op-den-Berg) - 20.30.
* vrijdag 29 december 2006 : St.-Jozefkerk (Brugge) - met liveband - 20.00.
* donderdag 11 januari 2007 : Gemeentelijk Centrum (Kortenaken) - 20.00.

Verder geeft ze op zaterdag 23 december een kerstconcert met de Kon. Harmonie St Odrada + koor in de kerk van Mol Millegem (aanvang : 20.00).

20-11-2006 om 21:32 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hongarije : opnieuw van de partij in Helsinki ?

 Hongarije zou volgend jaar opnieuw deelnemen aan het Eurovisie Songfestival en dit na een afwezigheid van één jaar. De Hongaarse nationale omroep (MTV) heeft aan ESC Kazachstan vandaag het nieuws bevestigd dat de omroep het deelnameformulier voor de komende editie van het liedjesfestival heeft ingediend bij de EBU. Meer details zijn op dit ogenblik niet bekend.

Het blijft afwachten tot begin volgend jaar wanneer de
EBU
 naar buiten zal komen met de definitieve deelnemerslijst voor het 52e Eurovisie Songfestival.

20-11-2006 om 17:54 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : zanger Gordon was eventjes zijn stem kwijt.

 De Nederlandse zanger Gordon (NSF 1990-2003) was afgelopen week even zijn stem kwijt. De volksartiest, die onlangs een kledinglijn lanceerde, had het namelijk erg druk. Dat schrijft hij op zijn website, waarop hij sinds zijn breuk met De Telegraaf zijn columns publiceert.

De 38-jarige 'polderdiva' vindt het wel ironisch dat hij juist in de aanloop naar de verkiezingen zijn stem verliest. Hij roept zijn fans op niet links te stemmen. "Als ik kijk naar wat de linkse rakkers precies willen met ons land dan gaan we geheid naar de filistijnen." Zelf kiest Gordon voor Rita Verdonk, de nummer twee van de VVD voor wie zijn vriend Bartho werkt. (bron : Novum)

20-11-2006 om 15:22 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Helsinki 2007 : meer details over kaartverkoop.
 De Finse omroep (YLE) heeft vanochtend alle details bekendgemaakt i.v.m. de kaartverkoop voor het 52e Eurovisie Songfestival. Dat festival zal op donderdag 10 en zaterdag 12 mei doorgaan in de Hartwall Areena in de Finse hoofdstad Helsinki.

Net zoals dit jaar zullen er tickets zijn voor de halve finale als finale alsook voor de drie generale repetities. Dit komt er dus op neer dat er tickets in omloop worden gebracht voor acht shows. Voor degenen die niks willen missen zullen er all-in-tickets te koop worden aangeboden en die geven dan recht op het bijwonen van alle generale repetities alsook de halve finale en finale.

De Finse nationale omroep wil zoveel mogelijk landgenoten de kans geven om het evenement bij te wonen. Daarom zal 2/3 van de te begeven tickets worden voorbehouden voor de Finnen, het resterende derde is dan voor buitenlandse fans en van dat resterende derde zijn nog eens 1/3 van de kaarten voorbehouden voor de internationale organisaties van fans (o.a. OGAE).

Ongeveer de helft van de tickets zal verkocht worden in pakketjes van vier, de andere helft individueel. De tickets van eerste categorie zullen verkocht worden in pakketjes, de tickets van tweede categorie zullen individueel aan de man worden gebracht. Het aantal individuele tickets dat kan worden aangekocht is beperkt tot vijf per persoon.
 
1. Tickets van eerste categorie (verkocht in pakketjes) :

PAKKET FINALE  (prijs 390 €) (events 1-3-6 en 8) :

Bevat vier tickets van eerste categorie voor vier verschillende shows (alle tijden zijn Belgische tijden). Dit zijn :

* eerste dress rehearsal (halve finale) op woensdag 09 mei om 13.00.
* derde dress rehearsal (halve finale) op donderdag 10 mei om 13.00.
* dress rehearsal (finale) op vrijdag 11 mei om 20.00.
* FINALE op zaterdag 12 mei om 21.00.

PAKKET HALVE FINALE (prijs 290 €) (events 2-4-5 en 7) :

Bevat vier tickets van eerste categorie voor vier verschillende shows (alle tijden zijn Belgische tijden). Dit zijn :

* tweede dress rehearsal (halve finale) op woensdag 09 mei om 20.00.
HALVE FINALE op donderdag 10 mei om 21.00.
* eerste dress rehearsal (finale) op vrijdag 11 mei om 13.00.
* derde dress rehearsal (finale) op zaterdag 12 mei om 13.00.

1. Tickets van tweede categorie (individueel verkocht) :

* Event 1 : eerste dress rehearsal (halve finale) op woensdag 09 mei om 13.00 : 10 €.
* Event 2 : tweede dress rehearsal (halve finale) op woensdag 09 mei om 20.00 : 20 €.
* Event 3 : derde dress rehearsal (halve finale) op donderdag 10 mei om 13.00 : 20 €.
* Event 4 : HALVE FINALE op donderdag 10 mei om 21.00 : 90 €.
* Event 5 : eerste dress rehearsal (finale) op vrijdag 11 mei om 13.00 : 50 €.
* Event 6 : tweede dress rehearsal (finale) op vrijdag 11 mei om 20.00 : 70 €.
* Event 7 : derde dress rehearsal (finale) op zaterdag 12 mei om 13.00 : 70 €.
* Event 8 : FINALE op zaterdag 12 mei om 21.00 : 195 €.
 
De Eurovisiesfeer kan ook opgesnoven worden vanop zetels met een beperkt zicht op het podium. De prijzen van deze tickets variëren van 5 (eerste dress rehearsal halve finale) tot 95 € (FINALE). (bron : YLE)

20-11-2006 om 10:44 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Helsinki 2007 : kaartverkoop start op 10 december aanstaande.
 De Finse omroep (YLE) heeft zopas alle details bekendgemaakt i.v.m. de kaartverkoop voor het 52e Eurovisie Songfestival. Dat festival zal op donderdag 10 en zaterdag 12 mei doorgaan in de Hartwall Areena in de Finse hoofdstad Helsinki.

 De ticketverkoop start op zondag 10 december om 11.00 Belgische tijd. Lippupalvelu (Ticket Service Finland), is verantwoordelijk voor de verkoop zowel in Finland als daarbuiten. Het telefoonnummer waarop de tickets kunnen besteld worden is : + 358 600 10909. Via het internet zullen ook vanaf 12 december tickets worden aangeboden. De website waarop dit kan gebeuren zal later worden bekendgemaakt.

Net zoals dit jaar zullen er tickets zijn voor de halve finale als finale alsook voor de drie generale repetities. Dit komt er dus op neer dat er tickets in omloop worden gebracht voor acht shows. Voor degenen die niks willen missen zullen er all-in-tickets te koop worden aangeboden en die geven dan recht op het bijwonen van alle generale repetities alsook de halve finale en finale.

De Finse nationale omroep wil zoveel mogelijk landgenoten de kans geven om het evenement bij te wonen. Daarom zal 2/3 van de te begeven tickets worden voorbehouden voor de Finnen, het resterende derde is dan voor buitenlandse fans en van dat resterende derde zijn nog eens 1/3 van de kaarten voorbehouden voor de internationale organisaties van fans (o.a. OGAE). (bron : YLE)

20-11-2006 om 10:16 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Wit-Rusland : deadline loopt vandaag af.

 Dat Wit-Rusland volgend jaar zal aantreden tijdens de halve finale van het 52e Eurovisie Songfestival was al een tijdje bekend (archief). De inschrijvingstermijn loopt op vandaag af en ten laatste begin volgende maand zullen dan de namen van de 15 kandidaten worden bekendgemaakt. Zij kunnen zich dan alvast opmaken voor de voorronde. Die voorronde zou ook ergens volgende maand doorgaan met in totaal 15 kandidaten. De vakjury kiest uit die kandidaten dan twee finalisten. Ook de televoters hebben een stem in het kapittel, alhoewel... indien de kijkers thuis een andere kandidaat als winnaar of nummer twee verkiezen zal ook deze laatste doorgaan naar de finale.

Eind januari of begin februari zullen dan de twee of drie finalisten opnieuw aantreden en zal een vakjury beslissen wie er naar de Finse hoofdstad Helsinki mag afreizen. Zoals het de laatste jaren ook gebruikelijk was hoeft de finalist niet per sé het nummer van tijdens de voorronde te zingen. Hij/zij mag kiezen voor een geheel nieuw nummer !

Volgens
ESC Kazachstan zouden een aantal artiesten geïnteresseerd zijn om het land volgend jaar te vertegenwoordigen en hebben ze daarom reeds één of meerdere nummers ingestuurd. Meer daarover later.

20-11-2006 om 08:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Letland : vandaag loopt de deadline af.

 Tot vanmiddag 15.00 kunnen in de Baltische staat Letland de nummers ingediend worden voor de komende nationale selectie. De finale van 'Eirodziesma 2007', de Letse selectie voor het komende Eurovisie Songfestival zal op zaterdag 24 februari aanstaande doorgaan. Net zoals de voorbije jaren zal deze finale voorafgegaan worden door twee halve finales die gepland staan voor de zaterdagen 27 januari en 03 februari.

In totaal zullen er twintig inzendingen geselecteerd worden en elke halve finale zal tien nummers bevatten. Uit elk van die halve finales zullen dan de beste vijf nummers doorgaan naar de finale.

Cosmos Wegens het mindere resultaat van de groep Cosmos (eerder dit jaar) moet het land op donderdag 10 mei aanstaande aantreden in de halve finale van de 52e editie van het Eurovisie Songfestival. (bron en foto :
LTV)

20-11-2006 om 08:08 geschreven door Redactie  


19-11-2006
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'God kväll Globen' (deel 3).

 Eind deze maand zal de Zweedse openbare omroep (SVT) de namen van de 28 artiesten bekendmaken die volgend voorjaar (samen met de vier te begeven wildcards) zullen strijden tijdens een nieuwe editie van 'Melodifestivalen'. In eigen land leeft de nationale selectie heel erg en ook vanuit het buitenland zijn vele ogen gericht op de Zweedse selectie.

Sinds begin deze maand (en ook volgende week zondag) bekijken we elke week zeven nummers van naderbij en koppelen er de 'eventuele' artiesten meteen aan. Op het internet circuleerden de afgelopen weken heelwat namen en momenteel wordt druk gespeculeerd over de vier resterende wildcards.

15. "La musica" (Johan Fjällström, Joakim Udd, Karl Eurén, Robert Rydholm) : Joakim Udd schreef "Stop, look, listen" (2003). Karl Eurén schreef "Bara du och jag" (2000), "15 minuter" (2003), "En gång för alla" (2004) en "One step closer to you" (2005). Johan Fjellström en Robert Rydholm debuteren dit jaar.

16. "Live forever" (Thomas Thörnholm, Michael Clauss, Danne Attlerud) : Thomas Thörnholm schreef "Se mig" (2000), "Sista andetaget" (2002), "It's in the stars" (2004). He schreef ook "High", de Noorse inzending in 2004. Gisteren raakte ook bekend dat hij een nummer heeft in de Noorse 'Melodi Grand Prix' van volgend jaar. Michael Clauss schreef "Mama take me home" (2006) en Danne Attlerud schreef de tekst van "Se mig", "Sista andetaget", "Älvorna", "Vindarna vänder oss" en "Golden star". Magnus Carlsson nam als leadzanger van de groep Barbados drie jaar op rij deel aan 'Melodifestivalen' : in 2000 (tweede met "Se mig"), 2001 (tweede met "Allt som jag ser") en 2002 (vierde met "Världen utanför"). Als lid van Alcazar werd hij tweemaal derde : in 2003 met "Not a sinner nor a saint" en in 2005 met "Alcastar". Dit jaar eindigde hij met "Lev livet" in de finale op een achtste plaats.

 (foto : website Magnus Carlsson)


17. "Mani armani taha" (Rostam Mirlashari, Ulrika Bodén, Niklas Rosvall)(nieuwe titel van "I mina drömmar"): de componisten debuteren tijdens Melodifestivalen en het nummer zou gezongen worden door Kapell Sheida, een groep die wereldmuziek brengt.

18. "Money" (Lasse Andersson) : Lasse Andersson schreef reeds vier nummers voor de Zweedse selectie, waarvan "Piccadilly circus" uit 1985 het bekendste. Zangeres Elin Lanto had haar doorbraak in 2004 met "I won't cry".

19. "Move" (Andreas Lundstedt, Johan Röhr) : als componisten zijn beide heren debutanten. Johan Röhr was een aantal jaren geleden lid van het koor tijdens Melodifestivalen en dit jaar stond hij in het achtergrondkoor bij Carola tijdens het Eurovisie Songfestival. Andreas Lundstedt nam tot op heden tweemaal als solist en tweemaal als lid van Alcazar deel aan 'Melodifestivalen' : met "Driver dagg faller regn" (1996) en "Jag saknar dig, jag saknar dig" (1997). Als lid van Alcazar nam hij deel met "Not a sinner, nor a saint" (2003) en "Alcastar" (2005). Dit jaar stond hij op het Songfestivalpodium voor Zwitserland als lid van Six4one.

 (foto : SR)
 
20. "(Å) När ni tar saken i egna händer" (Henrik Wikström, Kent Olsson) : Henrik Wikström schreef samen met Bobby Ljunggren o.a. "Efharisto", "Min kärlek", "Att älska dig", "This woman", "Etymon" en "Evighet/Invincible". En diezelfde Henrik nam in 2000 deel aan Melodifestivalen met de groep Avengers en "När filmen tar slut".  De groep eindigde toen tiende en allerlaatste. Kent Olsson debuteert dit jaar. After Dark zal voor de tweede maal deelnemen aan de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. In 2004 eindigden ze derde tijdens de finale met "La dolce vita".



21. "Rainbow star" (Bobby Ljunggren, Fredrik Kempe, Regina Lund) : De lijst van Bobby Ljunggren's deelnemende nummers aan Melodifestivalen is echt wel indrukwekkend. Zijn eerste deelname dateert van 1987 en is "När morgonstjärnan brinner". Op zijn erelijst staan ook drie winnende nummers in de Zweedse voorronde, namelijk "Se på mig" (ESF 1995), "Kärleken är" (ESF 1998) en "Evighet/Invincible" (ESF 2006). Verder schreef hij ook andere bekende songs zoals o.a. "Om igen", "Du", "Ett liv med dig", "Anropar försvunnen", "Not a sinner nor a saint", "We're unbreakable", "Bye bye", My no 1", "Min kärlek", "Etymon", "This woman" en "Att älska dig". Fredrik Kempe is geen onbekende in Zweden. In 2004 schreef hij "Finally", het nummer waarmee hij tijdens de tweede voorronde op een derde plaats eindigde. In de herkansingsronde legde hij pas beslag op een achtste en laatste plaats en zo zag hij het finaleticket aan zijn neus voorbijgaan. Een jaar later, in 2005, stond hij opnieuw op het festivalpodium, nu aan de zijde van zangeres Sanna Nielsen. Samen zingen ze "Du och jag mot världen" naar een achtste plaats tijdens de finale van Melodifestivalen. Regina Lund is als actrice heel bekend in haar thuisland en was reeds in heelwat films en tv-series te bewonderen. Op haar palmares staan ook al een aantal albums. In eerste instantie hadden Bobby Ljunggren en Fredrik Kempe een ballade voor haar geschreven maar ze vond het nummer niets. Met hun drieën schreven ze dan "Rainbow star", een up-temponummer. Regina werd reeds eerder gevraagd voor de Zweedse selectie maar bedankte steeds vriendelijk voor de eer.

Met dank aan ESC.info.se)

19-11-2006 om 22:33 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Monaco : ook volgend jaar interne selectie.

 Het prinsbisdom Monaco zal net als de voorbije drie jaar ook volgend jaar het nummer voor het Eurovisie Songfestival intern gaan kiezen. Dat heeft Philippe Bosco aan de collega's van Esctoday laten weten. Geïnteresseerden kunnen tot eind dit jaar hun kandidatuur stellen bij de Monegaskische omroep (TMC).

Een comité, bestaande uit 15 professionals, zal uit alle ingediende nummers het geschikste nummer kiezen dat het prinsbisdom mag vertegenwoordigen tijdens de halve finale van het komende Eurovisie Songfestival.

Lise Darly Philippe Bosco (delegatieleider) componeerde in 2004 het nummer "Notre planète" waarmee zangeres Maryon op een negentiende plaats eindigde tijdens het liedjesfestival. Monaco nam dat jaar (na een afwezigheid van 24 jaar) terug deel aan het Eurovisie Songfestival. Vorig jaar schreef hij tekst en muziek van "Tout de moi". Lise Darly (foto) eindigde toen op een vierentwintigste en voorlaatste plaats in de halve finale.

Tot op heden wist Monaco het Songfestival één keer te winnen. In 1971 legde de Franse zangeres Séverine beslag op de eerste plaats met "Un banc, un arbre, une rue". (bron :
Esctoday)

19-11-2006 om 20:56 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : danser Flatley heeft het ziekenhuis verlaten.

 De 'Lord of the dance'-ster Michael Flatley heeft dit weekend het ziekenhuis mogen verlaten. De 48-jarige danser moest twee weken geleden opgenomen worden (archief). Hij zou een virale infectie gehad hebben. Flatley moest intussen al 20 Europese voorstellingen van zijn 'Celtic tiger' show afgelasten.

Toen hij het hospitaal verliet, zei hij dat hij "aan de beterhand" was. Een woordvoerder benadrukte dat zijn opname niets te maken had met de huidkanker in zijn gezicht die Flatley in 2003 overwon. (bron :
VRT Teletekst)

19-11-2006 om 20:35 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : Frédéric Devreese krijgt carrièreprijs van Klara.

Frédéric Devreese Frédéric Devreese heeft gisteren bij de uitreiking van de Klara-Muziekprijzen de carrièreprijs gekregen. In de Bijloke in Gent werden de muziekprijzen van de VRT-radiozender voor de zesde keer uitgereikt. Devreese kreeg lof toegezwaaid van dirigent-componist Dirk Brossé. Die waardeerde onder meer dat Devreese zijn ziel in zijn muziek legt. Brossé zei ook dat de componist "meesterlijk heeft geflirt met de meest diverse stijlen en genres".

De carrièreprijs van Klara is een soort 'Lifetime achievement Award'. De 77-jarige Devreese nam zijn prijs zelf in ontvangst. Op zijn negentiende kreeg de man al de Prijs van de stad Oostende voor zijn Eerste Pianoconcerto. In 1983 moesten de deelnemers van de Koningin Elisabethwedstrijd zijn Vierde Pianoconcerto als opdrachtwerk spelen. Devreese was destijds ook dirigent van onder meer het BRT Filharmonisch Orkest, maar voor alles is hij de bekendste Belgische filmcomponist. Hij schreef onder meer de muziek voor bijna alle films van André Delvaux.

 Devreese componeerde oorspronkelijk in 1985 de Belgische inzending voor het Eurovisie Songfestival. Dat nummer (op tekst van Hugo Claus) "Vannacht" zou gebracht worden door operazangeres Mireille Capelle. Maar de toenmalige leiding van de 'Dienst Amusement' van de BRT vond het een te zwaar lied voor het Eurovisie Songfestival, dus Devreese, Claus en Capelle moesten terug naar af. Uiteindelijk werd gekozen voor "Laat me nu gaan" (tekst : Bert Vivier ; muziek : Pieter Verlinden) gezongen door Linda Lepomme. De Europese jury's lieten haar met amper 7 punten (en een negentiende plaats) terug naar Vlaanderen gaan.

Gisterenavond werd het nummer "Vannacht" voor het eerst gebracht tijdens het concert in Gent. (bron :
Belga, Journaal Eén ; foto website F. Devreese)

19-11-2006 om 14:50 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Suomen neljäkymmentä vuotta Eurovision laulukilpailussa (afl. 20 - 1981).

 Deze zondag blikken we in een volgende aflevering van 'Suomen neljäkymmentä vuotta Eurovision laulukilpailussa' terug op het jaar 1981. Dat jaar neemt Finland voor de twintigste maal deel aan het Eurovisie Songfestival.

De nationale finale wordt op zaterdag 21 februari 1981 gehouden in de YLE-studio in Helsinki. Deze editie wordt gepresenteerd door Erkki Pohjanheimo. In totaal nemen acht nummers deel aan de nationale finale. Voorafgaand aan de finale was er op donderdag 29 januari een halve finale met vijftien nummers. Zeven nummers werden niet weerhouden voor de nationale finale, de finalisten werden gekozen door de kijkers die postkaarten konden insturen. In de finale wordt het winnende nummer gekozen door de punten van een vakjury. In die jury zaten onder andere oud-deelnemers Marion Rung (ESF 1962-1973) en Lasse Mårtenson (ESF 1964).

De acht nummers tijdens de finale :

01. "Sunnuntailapsi" door Tapani Kansa : 5 punten (zesde plaats).
02. "Ei tule toista kertaa" door Paula Koivuniemi : 1 punt (achtste plaats).
03. "Leuhkat eväät" door Mikko Alatalo : 30 punten (tweede plaats).
04. "Titanic" door Frederik : 3 punten (zevende plaats).
05. "Hiroshima" door Taiska : 27 punten (derde plaats).
06. "Mun suothan tulla vierees sun" door Markku Aro & Nisa Soraya : 13 punten (vijfde plaats).
07. "Reggae OK" door Riki Sorsa : 66 punten (eerste plaats).
08. "Ilomantsi" door Juice Leskinen : 26 punten (vierde plaats).

De zeven uitgeschakelde nummers tijdens de halve finale :

01. "Jos vielä ees kerran sais kunnon jenkan" door Cumulus.
02. "Tangetto" door Marketa Joutsi.
03. "Sinisilmä, mansikkasuu" door Leevi & The Leevings.
04. "Tuhlaajapoika" door Tomas Ek.
05. "Allegro" door Eija Ahvo.
06. "Virta" door Aija Pentinmikko.
07. "Nouse aamuusi" door Pepe Willberg.

 Riki Sorsa is geboren op 26 december 1952 in de Finse hoofdstad Helsinki als Esko Richard Sorsa. Hij is een heel populaire zanger in zijn thuisland. In 1981 neemt hij voor de eerste maal deel aan de nationale selectie en weet de Finse finale meteen te winnen. Tijdens het Eurovisie Songfestival in het Ierse Dublin eindigt hij op een zestiende plaats met "Reggae OK" (tekst : Olli Ojala ; muziek : Jim Pembroke). Nadien neemt hij nog driemaal deel aan de Finse selectie voor het Eurovisie Songfestival. In 1985 eindigt hij met Ami Aspelund (ESF 1983) op een vierde plaats met het nummer "Lapsen maailman" en solo strandt hij op een tweede plaats met "Haaveissa vainko oot mun". Zes jaar later, in 1991, eindigt hij met "Viimeinen tie" op een derde plaats en een jaar later is de vierde plaats weggelegd voor zijn nummer "Silmiisi sun". Ondertussen heeft hij al zestien albums op de markt gebracht en velen beschouwen hem als het Scandinavische antwoord op Rod Stewart. Eerder dit jaar werd bij Riki kanker vastgesteld. Meer over Riki Sorsa kan je op zijn website terugvinden.

19-11-2006 om 13:54 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs