The losers of EUROVISION (aflevering 25 - 1966 : MONACO).
In een volgend deel van 'The losers of EUROVISION' staan we vandaag stil bij het jaar 1966. Aan de elfde editie van het Eurovisie Songfestival nemen achttien landen deel, evenveel als een jaar eerder. Alle deelnemers die in 1965 van de partij waren zijn er dit jaar opnieuw bij. Monaco stuurt zangeres Tereza naar het festival dat in het Groothertogdom Luxemburg doorgaat.
Met "Bien plus fort" (tekst : Jean-Max Rivière ; muziek : Gérard Borugeois) eindigt Tereza op een gedeelde zeventiende en laatste plaats met nul punten.
Tereza is geboren op 03 oktober 1938 in het Kroatische Dubrovnik (voormalig Joegoslavië). In 1966 neemt ze voor het eerst deel aan het Eurovisie Songfestival voor Monaco. Op zich geen rare keuze daar ze op dat moment een zangcarrière uitbouwt in Frankrijk. Maar haar deelname aan het liedjesfestival brengt geen zoden aan de dijk. Met "Bien plus fort" eindigt ze op een allerlaatste plaats. Drie jaar later neemt ze in Zwitserland deel aan de nationale selectie voor het liedjesfestival, maar het is zangeres Paola Del Medico die naar het Songfestival mag. In 1972 neemt ze in eigen land (Joegoslavië) deel aan de nationale selectie. Met "Muzika i ti" weet ze de nationale finale te winnen en mag ze naar het Britse Edinburgh afreizen. Tijdens de internationale finale eindigt ze op een verdienstelijke negende plaats. Twee jaar later (in 1974) neemt ze opnieuw deel aan 'Jugovizija', de nationale selectie. Met "Mili moy" eindigt ze op een tiende plaats. In 1987 wil ze opnieuw naar het Eurovisie Songfestival en daarom neemt ze opnieuw deel aan 'Jugovizija'. Met "Tko mi je kriv" eindigt ze op een derde plaats. Haar laatste wapenfeit dateert van 2001. Ze neemt dan voor het eerst deel aan 'Dora', de Kroatische selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Zlatni kljuc sudbine" eindigt ze onderaan het klassement, een zeventiende plaats is haar deel. Meer over deze Kroatische zangeres kan je steeds op haar website terugvinden.
Zwitserland : inzending voor Helsinki ten vroegste half december bekend.
Eerder deze maand werd de Zwitserse deadline voor het insturen van nummers van 10 oktober op 30 november gebracht (archief). Vandaag liet de Zwitserse omroep SF (Schweizer Fernsehen) aan Esctoday weten dat de bekendmaking van de artiest en het bijhorende nummer ergens midden december zal plaatsvinden.
De omroep liet ook weten dat begin december (na het verstrijken van de inschrijvingstermijn) een nationale jury zal beslissen welke artiest het land zal vertegenwoordigen tijdens de halve finale van het komende Eurovisie Songfestival. De omroep liet ook duidelijk verstaan niet te communiceren over welke artiesten hun kandidatuur gesteld hebben en hoeveel inzendingen al werden ontvangen.
Wordt Zwitserland het allereerste land wiens kandidaat bekend zal zijn of worden het alsnog Armenië of Albanië. In dat laatste land gaat de finale op 23 december door.
Newsroom : "kledinglijn is uit de hand gelopen grap" zegt Gordon.
Gordon (NSF 1990-2003) ziet zijn kledinglijn als een 'uit de hand gelopen grap'. Dat vertelde de zanger aan Novum Nieuws. Gisterenavond presenteerde de voormalige marktkoopman zijn mannenlijn 'By Gordon'. "De reden is eigenlijk dat er op internet heel veel T-shirts van mij werden verkocht en toen dachten we : dit moeten we uitbreiden", zei de 38-jarige zanger.
Hij is van mening dat er weinig leuke kleding is voor mannen. "Ik hoop dat ik Nederland kan verblijden met een frisse kijk op mode." Ook vindt hij dat mannen meer moeten durven en hij hoopt 'dat ze hun kleding niet meer uit laten zoeken door hun vrouw.' Gordon woont al een tijd gedeeltelijk in het Zuid-Afrikaanse Kaapstad. Hij vertelt dat hij veel inspiratie put uit 'de modellenstad'.
Op de catwalk liepen ook wat vrienden van Gordon uit Kaapstad mee. Talloze gebronsde modellen showden originele Gordon-jeans, T-shirts, overhemden, jasjes en accessoires. "Ik had echt een beetje een brok in mijn keel toen ik het voor het eerst zag." De blonde krullenbol heeft niet zelf achter de naaimachine gezeten, maar elk ontwerp is wel gemaakt volgens zijn visie en voorzien van zijn handtekening.
Gordon let veel op mode en hij vindt het leuk om trends bij te houden. "Ik ben gek op kettingen aan mijn broek en leuke sieraden." Bij de mannenlijn hoort ook een heuse sieradenlijn. De rasechte Amsterdammer ontwierp samen met Mark Bos, van Mark Bos Jewels, stoere sieraden die door de man gedragen kunnen worden. "De vitrines liegen er niet om", lacht de r&b-zanger.
In de collectie zit veel humor verwerkt. Zo zijn er bijvoorbeeld broeken met een portret van de zanger in de binnenzak. "Ja, dan heb je Gordon in je broekzak", ginnegapt hij. Het lijkt hem geweldig om een Gordon-broek op straat tegen te komen. De collectie is volgend jaar zomer in het straatbeeld te zien.
Ondertussen werkt hij al aan nieuwe ideeën. "Misschien dat we volgend jaar al met een vrouwenlijn komen." Er zijn ook plannen om een speciale Gordon-Hummer te ontwikkelen. "Een babyblauwe Gordon-Hummer lijkt me helemaal geweldig." De zanger wil wel eerst zorgen dat de mannenlijn goed van de grond komt.
Helsinki 2007 : persconferentie i.v.m. ticketverkoop eind november.
De Finse nationale omroep (YLE) geeft op eind volgende maand, meer precies op maandag 27 november eerstkomende, een persconferentie waarop ze meer details zal bekendmaken in verband met de ticketverkoop.
Zoals we reeds eerder berichtten zal er vermoedelijk half december met de ticketverkoop gestart worden. Vanaf dat moment zou er duidelijkheid moeten zijn over hoe het podium er zal gaan uitzien en dan weet men meteen hoeveel tickets er kunnen aangeboden worden. Zoals dit jaar zullen er tickets zijn voor de halve finale als finale. Ook voor de drie generale repetities (in totaal zes) zullen kaarten worden aangeboden.
Voor de echte fans zullen er all-in-tickets te koop worden aangeboden en die geven dan recht op het bijwonen van alle generale repetities alsook de halve finale en finale.
De Finse nationale omroep wil zoveel mogelijk landgenoten de kans geven om het evenement bij te wonen. Daarom zal 2/3 van de te begeven tickets worden voorbehouden voor de Finnen, het resterende derde is dan voor buitenlandse fans. De prijs van de tickets zullen ongeveer hetzelfde zijn als in de Griekse hoofdstad Athene. (bron : YLE)
In eerste instantie zou op vrijdag 22 december aanstaande de allerlaatste voorstelling van de theatertour 'Terug normaal !' van Els de Schepper (Eurosong 2006) doorgaan.
Maar wegens abnormaal succes wordt er vooralsnog een staartje aan gebreid. De aller- aller- allerlaatste voorstelling zal nu een dag later, op zaterdag 23 december, doorgaan in de Zuiderkroon in Antwerpen.
Zoals ze het zelf schrijft in haar nieuwsbrief wordt het een voorstelling met extra grappen omdat het de laatste is.
Wie kaarten wil bestellen voor deze voorstelling belt als de bliksem naar 070/25.20.20. Voor andere voorstellingen verwijzen we je graag naar de website van Els. (foto : Eén)
Het wordt bijna een wekelijkse gewoonte, maar ook deze laatste oktoberdag hebben we weer een paar nieuwtjes uit showbizzland. Zoon Jelle Cleymans ziet de twee vrouwelijke collega's in de groep Spring (Eurosong 2004) verdwijnen, maar er is ook goed nieuws te melden. Zijn moeder, actrice, Karin Jacobs (46) stapt volgend jaar opnieuw in het huwelijksbootje. Ze heeft haar hart verloren aan Dirk Schoefs (48).
Zangeres en 'Familie'-actrice Jacky Lafon (Eurosong 1981, Palmarès 1982) was bijna één van de twaalf kandidaten in 'Big Brother VIPS'. Maar jammer genoeg kon ze het niet maken om deel te nemen. Begin augustus werd ze door de makers van het programma gecontacteerd en het zou haar opdracht geweest zijn om ambiance in het huis te brengen. Volgens Jacky krijgen de deelnemers per dag een vergoeding van maar liefst 500 . De reden waarom ze afhaakte was dat ze tijdens de periode van tien dagen dat de opnames liepen een aantal verplichtingen had die ze niet kon annuleren. Ook begonnen datzelfde moment de opnames voor een nieuw seizoen van 'Familie'. Maar in de toekomst mogen ze haar altijd opnieuw eens vragen. Waarvan akte !
Newsroom : Jelle gaat door met Spring zonder de meisjes.
Afgelopen weekend (archief) berichtten we reeds dat de beiden dames van Spring (Eurosong 2004) de groep zouden verlaten. Vandaag bericht Het Laatste Nieuws dat ze Cara Van der Auwera en Anneleen Liégeois niet zullen vervangen worden in de groep. Spring wordt meer en meer de groep rond Jelle Cleymans, die frontman zal blijven. Damian Corlazzolli zal zich enkel nog als gitarist van de groep gaan profileren.
De vier werken momenteel hun theatertournee 'Spring op de sofa' af, in totaal spelen ze nog zeven shows. Daarnaast zijn ze op 25 en 26 november aanstaande te bewonderen in het Antwerpse Sportpaleis tijdens de 'Grote Sinterklaasshow' (archief). Op Sinterklaasdag (06 december) zal dan het definitieve doek vallen over de groep in de huidige bezetting. Dan geven ze hun allerlaatste concert als viertal in Bornem.
Twelve Points...Douze Points... wat brengt november ?
Overmorgen gaan we de elfde en meteen voorlaatste maand van 2006 in. Sinds afgelopen weekend ligt de zomertijd weer achter ons en de eindejaarsfeesten liggen in het verschiet. Over iets meer dan een maand (op 01 december) mag Twelve Points...Douze Points... haar eerste kaarsje uitblazen. Maar voor het zover is hebben we vanaf overmorgen (woensdag) iets nieuws in petto. Zoals jullie al wel weten, lichten we geen tipje van de sluier en moeten jullie wachten tot het zover is. In de loop van woensdag zal je het zeker wel merken.
Dat onze diverse rubrieken en onze 'aparte' aanpak gewaardeerd worden, mag toch wel blijken uit de steeds groter wordende groep bezoekers. Ook de bijna afgelopen maand oktober scheerde weer hoge toppen qua bezoekersaantallen en dit sterkt het team om op de reeds ingeslagen weg verder te gaan.
En zoals je het ondertussen al wel gewend bent mag je de komende weken en maanden nog heelwat meer verwachten. So stay tuned !
Newsroom : 'Piet Piraat en het vliegende schip' lokt 80.000 kijkers.
Een week nadat de film in de bioscoopzalen werd uitgebracht, heeft 'Piet Piraat en het vliegende schip' 80.000 bezoekers genoteerd. Dat meldt Studio 100 vandaag. De eerste Piet Piraatfilm kon rekenen op 150.000 bezoekers.
In deze tweede film ontdekt Piet Piraat dat de knappe vrouwelijke kapitein Marylin versteend is. Met zijn vrienden probeert hij de vloek op te heffen en zo raakt hij betrokken in allerlei avonturen.
Ook de dames van K3 (Eurosong 1999) maken in deze prent hun opwachting. Ze lenen hun stem aan vleesetende planten. (bron : Belga, VRT Nieuws.net)
Het eerste weekend van maart volgend jaar kiezen de Kroaten hun inzending voor het komende Eurovisie Songfestival. 'Dora 2007' staat dan op het programma, althans volgens Večernji list. Net als dit jaar zal de liedjeswedstrijd doorgaan in de badstad Opatija (Istrië). Net als de voorbije jaren zullen er twee halve finales en één finale zijn.
Voorlopig zijn de data door de Kroatische omroep HRT nog niet bekendgemaakt. Indien men net als dit jaar opteert voor de halve finales op donderdag en vrijdag en de finale op zaterdag, dan mogen de volgend data al genoteerd worden :
donderdag 01 maart : eerste halve finale. vrijdag 02 maart : tweede halve finale. zaterdag 03 maart : FINALE.
Zangeres Severina behaalde dit jaar een dertiende plaats met "Moja stikla" in de Griekse hoofdstad Athene. Daarom is Kroatië verplicht om volgend jaar eerst aan de halve finale deel te nemen in Helsinki. (foto : Doteurovision)
Volgens het Turkse dagblad Hurriyet zou Demir Demirkan door de Turkse nationale omroep (TRT) gevraagd zijn om een nummer te componeren voor het komende Eurovisie Songfestival. Volgens de krant zou hij nog niet meteen hebben toegehapt. Hij zit in het comité dat de Turkse kandidaat voor Helsinki zal selecteren en momenteel zijn ze nog aan het onderhandelen met een aantal artiesten.
Demirkan is geen onbekende voor het Songfestivalpubliek. In 2003 schreef hij tekst en muziek van "Everyway that I can", het nummer waarmee Sertab Erener een eerste plaats wegkaapte tijdens het Eurovisie Songfestival. Het was trouwens de eerste overwinning van het land tijdens het jaarlijkse liedjesfestival.
Hoewel hij dus nog niet toegestemd heeft vertelde hij de krant dat het nummer voor Helsinki in het Engels moet gezongen worden, hij blijft ervan overtuigd dat indien Sertab het nummer in het Turks zou gebracht hebben, ze nooit het festival had gewonnen.
Ook dit weekend vinden we in de Europese hitlijsten nog een aantal festival- en voorrondenummers van dit jaar terug. In Zwitserland staat het album "Die grössten Schweizer Hits" voor de tweede week op rij op de eerste plaats. Daarop vinden we een aantal Zwitserse bijdragen aan het Eurovisie Songfestival op terug.
Suomen neljäkymmentä vuotta Eurovision laulukilpailussa (afl. 17 - 1978).
Deze week kijken we in een volgende deel van 'Suomen neljäkymmentä vuotta Eurovision laulukilpailussa' terug op het jaar 1978. Dat jaar neemt Finland voor de zeventiende maal deel aan het Eurovisie Songfestival.
De nationale finale wordt op zaterdag 11 februari 1978 gehouden in de YLE-studio in Tampere. Deze editie wordt gepresenteerd door Klaus Thomassen. In totaal nemen zeven nummers deel aan de nationale finale. Het winnende nummer wordt gekozen door de punten die door 5 regionale jury's worden toegekend.
De zeven nummers tijdens de finale :
01. "Anna rakkaudelle tilaisuus" door Seija Simola : 271 punten (eerste plaats). 02. "ABC" door Mirumaru : 193 punten (vijfde plaats). 03. "Lemmenlaulu" door Reijo Karvonen : 193 punten (vijfde plaats). 04. "En viipyä voi" door Martti Metsäketo : 88 punten (zevende plaats). 05. "Luonasi oon" door Lea Laven : 258 punten (tweede plaats). 06. "Sinu kanssasi, sinua ilman" door Anneli Saaristo : 221 punten (vierde plaats). 07. "Ystävä" door Katri Helena : 258 punten (tweede plaats).
Bij haar vijfde poging is het dan eindelijk raak voor zangeres Seija Simola en mag ze haar land gaan vertegenwoordigen tijdens het Eurovisie Songfestival.
Seija is geboren op 25 september 1944 in de Finse hoofdstad Helsinki als Seija Saara Maria Simola. In 1972 neemt ze voor het eerst deel aan de Finse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Kaukainen laulu" eindigt ze op een vierde plaats. Een jaar later neemt ze opnieuw deel en strandt ze op een verdienstelijke tweede plaats met "One, two, three", een nummer dat ze samen brengt met Paradise. In 1974 strandt ze in de tweede halve finale met "Laulun kuulen" (dat ze samen zingt met oud-festivaldeelnemer Lasse Mårtenson) op een achtste en allerlaatste plaats. In 1977 eindigt ze met "Yötön yö" op een negende plaats.
Tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival eindigt ze met "Anna rakkaudelle tilaisuus" met amper twee puntjes op een gedeelde achttiende en allerlaatste plaats. Het nummer is van de hand van Reijo Karvonen (tekst en muziek) en Seija (tekst) zelf.
Jongerengroep Spring (Eurosong 2004) houdt er binnenkort in zijn huidige bezetting mee op. Dat staat te lezen in Het Nieuwsblad op zondag. De groep blijft bestaan met frontman Jelle Cleymans als spilfiguur, maar de meisjes Cara Van der Auwera en Anneleen Liégeois gaan zich voortaan met andere zaken bezighouden.
In de directe omgeving van Spring is men formeel : de meisjes zoeken binnenkort andere oorden op. Met z'n viertjes werken de leden nog de theatertournee 'Spring op de sofa' af, maar met het laatste concert op 06 december in Bornem valt het doek over de groep in de huidige bezetting.
Het nieuws dat Cara van der Auwera (Chantal in de serie) en Anneleen Liégeois (Katrijn) na het lopende seizoen uit de tv-serie stappen was al eerder bekend. Hans Bourlon, gedelegeerd bestuurder van Studio 100, wil het nieuws niet formeel bevestigen, maar laat duidelijk merken dat de groep voor veranderingen staat.
"Na de theatertour gaan we de zaken op een rijtje zetten. Springis een prachtig project, waar intussen een hele generatie mee is opgegroeid en waar enorm veel talent uit is gekomen. Dat geef je niet op. Maar die mensen zijn jong en staan voor vele keuzes. Voor het voorjaar staan zeker nog plannen op stapel. We gaan per project communiceren over de bezetting." Ook Jelle Cleymans (Evert) wil niets kwijt. "Ik kan hier niets over zeggen", klinkt het. Hij zou ook in de toekomst het voortouw nemen van de groep, zoals dat sinds de start van Spring altijd is geweest. Ook Damian Corlazzoli (Xavier) zou verder doen als muzikant.
Aan de basis van de split ligt geen onenigheid. Naar verluidt hebben de meisjes steeds sterker het gevoel dat ze de groep ontgroeid zijn en willen ze zich naar andere doelgroepen richten. In de praktijk zijn de leden van Spring al met andere projecten bezig. Cara is omroepster bij VT4 en nu ook te zien in het Eén-programma 'Steracteur steratiest'. Anneleen presenteerde op VTM en JIM en is vanaf aanstaande donderdag te zien in de VTM-serie 'Wittekerke'. Over hun nieuwe muzikale plannen is nog niets bekend.
Gedelegeerd bestuurder Hans Bourlon sluit niet dat ze binnen Studio 100 in andere projecten stappen. Dat ze bij de fans van Spring gemist zullen worden, staat vast. Hoewel de vrouwelijke bandleden altijd iets meer op de achtergrond stonden, waren ze vooral bij meisjes zeer populair. (foto : Ketnet)
'Just the two of us' : Guy Van Sande eerste afvaller.
Vanavond werd het dan eindelijk bittere ernst, want aan het einde van 'Just the two of us' werd bekendgemaakt wel koppel het strijdtoneel als eerste moest gaan verlaten. Maar voor het zover was mochten de acht koppels opnieuw het beste van zichzelf geven met als opdracht een soulnummer of ééntje in de stijl van Big Band.
Een aantal koppels deden het behoorlijk beter dan vorige week, daar waar anderen dan weer minder presteerden. De punten van de vakjury van vorige week werden samengeteld met de punten van deze week.
Stand na twee uitzendingen (eerste punten vorige week/tweede punten deze week) :
01. Tess Goossens en ReBORN : 34 + 29 = 63 punten. 02. Jo De Poorter en Chadia Cambie : 29 + 31 = 60 punten. 03. Rob Vanoudenhoven en Isabelle A : 30 + 29 = 59 punten. 04. Rani De Coninck en Günther Neefs : 25 + 31 = 56 punten. 05. Guy Van Sande en Kyoko Baertsoen : 26 + 26 = 52 punten. 06. Kathy Pauwels en Jan Schepens : 28 + 23 = 51 punten. 07. Nicolas Liébart en Claudia Caluwé : 23 + 28 = 51 punten. 08. Sandrine André en Sergio : 24 + 24 = 48 punten.
En dan was het aan de kijker om zijn of haar kandidaat een duwtje in de rug te geven. Uiteindelijk bleven twee koppels over. En dan bleek dat Guy de meeste stemmen kreeg uit maar twee provincies tegenover drie provincies voor Kathy Pauwels. En zo vallen Guy Van Sande en Kyoko af als eerste koppel.
Kathy Pauwels en Jan Schepens : Vlaams-Brabant, Oost-Vlaanderen en West-Vlaanderen. Guy Van Sande en Kyoko Baertsoen : Antwerpen en Limburg.
Volgende week moeten de koppels zich terug met elkaar gaan meten. Dan staan Country en Belgische muziek op het programma. Meer informatie over het programma krijg je hier. De derde aflevering van 'Just the two of us' krijg je volgende zaterdag 04 november bij VTM rond de klok van 21.30. (bron en foto : VTM)
Een nieuwe zaterdag, dus een nieuw overzicht van de nieuwe releases van singles/albums in 'Vers van de pers'. Heelwat albums en singles deze week dus we beginnen er meteen aan en starten in Zweden.
Hoe zou het met Jill Johnson zijn ? Het gaat goed met de Zweedse schone want afgelopen woensdag verscheen er een nieuw album. "The woman I've become" bevat dertien nummers waaronder haar laatste single "Cowboy up". Daarmee staat ze deze week op een tweeëndertigste plaats in de Zweedse hitparade. Haar vorige album dateert van het voorjaar van 2005 en stond toen zeventien weken in de Zweedse 'Hitlistan'. Jill nam in 1998 deel aan het Eurovisie Songfestival met "Kärleken är", goed voor een tiende plaats in Birmingham. Drie jaar geleden, in 2003, nam ze opnieuw deel aan Melodifestivalen, de Zweedse selectie voor het Eurovisie Songfestival. Met "Crazy in love" wist ze een finaleplaats te versieren alwaar ze uiteindelijk een vierde plaats wist te versieren. Vorig jaar presenteerde ze aan de zijde van Mark Levengood de finale van de Zweedse selectie.
Overmorgen, maandag, verschijnt de nieuwste cd van Gordon. De laatste weken en maanden kwam hij geregeld in het nieuws en een mens zou vergeten dat hij in eerste instantie zanger is. Op dit nieuwe album "Zoveel" staan een aantal oude hits van de laatste vijftien jaar zoals zijn grootste hit "Kon ik maar even bij je zijn". Nieuw werk mocht natuurlijk ook niet ontbreken maar ook nieuw werk is er op terug te vinden. Gordon nam in 1990 en 2003 deel aan het Nationaal Songfestival. In 1990 eindigde hij met "Gini" op een negende en voorlaatste plaats. Drie jaar geleden eindigde hij met "I'll be your voice" op een tweede plaats na winnares Esther Hart.
Met zangeres Tamara Tol blijven we in Nederland. Eerder deze maand verscheen haar jongste single "Liefde van vroeger". Het nummer is de opvolger van het succesvolle "Jouw dag" en zijn meteen ook de voorlopers van de te verschijnen cd. Die cd met als titel "Jouw dag" verschijnt aanstaande vrijdag. Op het album staat ook een nummer in het Duits ("Zwei alte Freunde") en dat is dan meteen een voorbode van een Duitstalig album. Tamara nam in 1999 deel aan het Nationaal Songfestival alwaar ze met "Coming home" op een verdienstelijke vierde plaats eindigde.
In mei jongstleden bracht de Zweedse zangeres Carola haar album "Från nu till evighet" op de markt. Binnenkort, op 15 november om precies te zijn, wordt dit album heruitgebracht. Haar Songfestivalbijdrage "Invincible/Evighet" ontbreekt hierop natuurlijk niet. Samen met dit album komt ook een bonus-cd op de markt "18 Bästa", waarop o.a. haar vorige Songfestivalbijdragen "Främling" en haar winnend nummer "Fångad av en stormvind". In totaal dus dertig nummers van vroeger en nu ! Een week later (22 november) verschijnt er een DVD met haar grootste hits.
Tot slot van dit deel een paar korte berichten. WOEST (de groep rond Tom Van Landuyt) is momenteel volop aan het werken aan een debuutalbum. Dat zou (als alles goed verloopt) volgend voorjaar in de platenzaken moeten liggen. Ook ex-Miss België Tanja Dexters (Eurosong 2002) laat (muzikaal) weer van zich horen. Ze nam "Hot stuff" van Donna Summer onder handen. "Alive", het jongste album van onze Kate Ryan (ESF 2006) wordt volgende week woensdag 08 november uitgebracht in Zweden.
Een nieuwe 'Vers van de pers' krijg je volgende week zaterdag !
Helsinki 2007 : kaartverkoop van start in december.
De Finse omroep (YLE) start vermoedelijk half december met de ticketverkoop. Vanaf dat moment zou er duidelijkheid moeten zijn over hoe het podium er zal gaan uitzien en dan weet men meteen hoeveel tickets er kunnen aangeboden worden. Zoals dit jaar zullen er tickets zijn voor de halve finale als finale. Ook voor de drie generale repetities (in totaal zes) zullen kaarten worden aangeboden.
Voor de echte fans zullen er all-in-tickets te koop worden aangeboden en die geven dan recht op het bijwonen van alle generale repetities alsook de halve finale en finale.
De Finse nationale omroep wil zoveel mogelijk landgenoten de kans geven om het evenement bij te wonen. Daarom zal 2/3 van de te begeven tickets worden voorbehouden voor de Finnen, het resterende derde is dan voor buitenlandse fans. De prijs van de tickets zullen ongeveer hetzelfde zijn als in de Griekse hoofdstad Athene. (bron : YLE, ESC Finland)
Newsroom : Sabine De Vos schepen van Onderwijs, Gezin en Milieu.
Jeugdschrijfster, presentatrice en voormalige omroepster Sabine De Vos wordt schepen van Onderwijs, Gezin en Milieu in Sint-Martens-Latem. Dat raakte vanmorgen bekend bij de voorstelling van het schepencollege.
De Vos kwam tijdens de verkiezingen van 08 oktober op voor VLDplus, de lijst van burgemeester Freddy Vanmassenhove. Die sloot een coalitie met de lijst Samen en stelde vanochtend zijn nieuwe college voor. Dat Sabine De Vos schepen zou worden was al eerder bekend gemaakt (archief) en sinds vandaag kennen we dus haar bevoegdheden. (bron : Belga)
Was het voor jou als Clouseau-fan een ultieme droom om 24 uur per dag naar je favoriete groep te luisteren. Wel dan is er goed nieuws. Vanaf aanstaande donderdag, 02 november, kan je 24/24 luisteren naar de mooiste nummers van de broertjes Wauters (ESF 1991). Dat bericht Het Nieuwsblad in haar zaterdageditie.
Die dag lanceert Radio Donna de nieuwe digitale radiozender 'Donnadubbel', ter ere van Koen en Kris Wauters. De komende maand is 'Clouseau'maand bij de zender en Donna wil de luisteraar opwarmen voor de nieuwe concertreeks die begin december van start gaat. De digitale radiozender zal tot en met 01 december aanstaande dienst gaan doen als 'Clouseauradio'.
Muziek zal primeren op de nieuwe (tijdelijke) zender, maar er zullen ook interviews met de broers te horen zijn en Bekende Vlamingen vertellen verhalen over hun ontmoetingen met Koen en Kris Wauters.
Voor de concertreeks 'Clouseau in 't dubbel' zijn ondertussen meer dan 130.000 tickets verkocht. Via de website van het Sportpaleis kan je nog steeds tickets reserveren.
Hieronder zetten we alle data nog eens op een rijtje :
vrijdag 01 december 2006. zaterdag 02 december 2006. dinsdag 05 december 2006. donderdag 07 december 2006. vrijdag 08 december 2006. dinsdag 12 december 2006. zaterdag 16 december 2006. zondag 17 december 2006. vrijdag 22 december 2006. zaterdag 23 december 2006.
De concerten beginnen telkens om 20.30 behalve het concert op zondag 17 december dat om 15.00 van start zal gaan.
Gisterenochtend is in Gent onverwacht Achiel Schepens (61) overleden. Achiel was de vader van musicalster Jan Schepens (Eurosong 2002) en schoonvader van Eén-gezicht Katja Retsin. De vader van vier kinderen werd door zijn partner dood aangetroffen in de badkamer, meldt de krant Het Laatste Nieuws in haar weekendeditie.
Voor zoon Jan en schoondochter Katja is er deze dagen maar weinig tijd om te rouwen. Katja presenteerde gisterenavond (aan de zijde van Thomas Vanderveken) een nieuw aflevering van 'Steracteur, sterartiest' en Jan moet vanavond weer het beste van zichzelf geven in 'Just the two of us', het nieuwe muziekprogramma op VTM.
Voor beide programma's werd gisteren later dan normaal gerepeteerd, maar zowel Jan als Katja beslisten om toch verder te werken, als eerbetoon aan Achiel, een showman in hart en nieren. Achiel Schepens was in Gent vooral bekend als presentator van de Gentse Feesten op de Korenmarkt.
Onze redactie biedt Jan en Katja en hun familie haar medeleven aan bij dit plotse overlijden. (foto : website Katja)