Moskou 2009 : Moskou waarschuwt voor holebi-parades tijdens Eurovisie Songfestival.
Burgemeester Joeri Loezjkov van Moskou heeft de homoseksuelen vandaag gewaarschuwd voor openbare demonstraties tijdens het Eurovisie Songfestival van volgend jaar in de Russische hoofdstad.
"De stad laat geen homo-parades toe", zei Loezjkov. Het vertonen van homoseksualiteit op "straten, pleinen, tijdens marsen en demonstraties" wordt niet geduld, verduidelijkte de burgervader tijdens de feestelijke overdracht van de 'Eurovisiesleutels' door de stad Belgrado (gaststad van het festival dit jaar). Ook de Russische superster Dima Bilan trad op, hij won eerder dit jaar met "Believe" de 53e editie van het jaarlijkse liedjesfestival.
Loezjkov bevestigde dat holebi's sinds 1993 geen straf meer kunnen krijgen. Toch zijn ze nog altijd niet aanvaard door de Russische samenleving. De stad had demonstraties van homoseksuelen onlangs nog met politiegeweld ontbonden. Het Eurovisie Songfestival is sinds mensenheugenis erg geliefd bij homoseksuelen : ettelijke lesbische en homoseksuele sterren hebben al deelgenomen, en met succes, zoals de Servische Marija erifović die in vorig jaar de overwinning binnenhaalde. Moskou stuurde zelfs ooit zelf het meisjesduo t.A.T.u. (2003) dat al of niet om PR-redenen zichzelf als lesbisch profileerde.
De mededeling van Loezjkov kwam als een verrassing : in de geschiedenis van de wedstrijd waren er nooit ernstige problemen met decadente feestjes of vijandigheid tegen homoseksuelen. De organisatoren meldden verder ook dat de stad, "net als de hele wereld", lijdt onder de financiële crisis. Desondanks zal het evenement in de Olympiahal "zonder bezuinigingen en met de geplande pomp onder het podium" zijn beslag krijgen, zeiden ze. De Russische regering draagt ongeveer 27 miljoen bij. (bron : Belga)
Donna verdwijnt : VRT en Mars bereiken akkoord over MNM.
Voedselfabrikant Mars en de VRT hebben een akkoord bereikt over het gebruik door de openbare omroep van 'MNM' als naam voor zijn nieuwe hitzender. Mars, bekend van onder meer de M&M's-snoepjes, nam contact op met de VRT toen bekend raakte dat het nieuwe radionet dat in januariDonna opvolgt, MNM heet.
Beide partijen hebben nu een overeenkomst getekend die een aantal duidelijke afspraken bevat over het gebruik van de naam MNM door de openbare omroep. Over de inhoud van de overeenkomst willen Mars en VRT evenwel geen details vrijgeven. (bron : deredactie.be ; foto : VRT)
'De slimste mens' : Sophie Dewaele gewipt door Bart Cannaerts, Philippe Geubels nieuwe kandidaat.
Eergisteren, maandag 08 december, ging op Eén het zevende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met donderdag 05 februari gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Annelies Rutten.
Presentatrice en omroepster Sophie Dewaele (VIJFtv) hield het weggeteld twee afleveringen vol. Voor velen misschien verrassend, maar nieuwkomer Christophe Deborsu (RTBF-journalist) wist het hoogst aantal punten te behalen gisterenavond en zo was hij meteen verzekerd van een nieuwe deelname. In de finale kwamen Bart Cannaerts en Sophie Dewaele tegenover elkaar te zitten en met amper vijf seconden overschot stuurde Bart de mooie Sophie huiswaarts.
Bart Cannaerts en Christophe Deborsu krijgen vanavond Philippe Geubels, net als Bart Cannaerts een stand-up comedian.
'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 05 februari 2009, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén. (bron en logo : Eén)
Moskou 2009 : 'Nationaal Songfestival 2009' vindt plaats in Hilversum, binnenkort bekendmaking zes nummers.
Afgelopen vrijdag berichtten we reeds dat de Toppers uit ongeveer 300 liedjes zes nummers hebben gekozen voor het 'Nationaal Songfestival 2009'. Eén daarvan gaan René Froger, Jeroen van der Boom en Gordon (NSF 1990-2003, lid vakjury JSF 2007-2008) op het Eurovisie Songfestival in Moskou zingen.
Binnenkort volgt meer nieuws over de zes gekozen liedjes voor het 'Nationaal Songfestival' en zal ook worden bekendgemaakt hoe men aanwezig kan zijn op zondag 01 februari eerstkomende. Voorts kunnen we melden dat het 'Nationaal Songfestival' zal doorgaan in Studio 22 in Hilversum. Tijdens een spetterend live programma zullen de Toppers dan de zes liedjes ten gehore brengen en het Nederlandse publiek kan dan samen met de provinciale jury's (twaalf in totaal) beslissen met welk liedje het trio Nederland zal gaan vertegenwoordigen tijdens de 54e editie van het Eurovisie Songfestival. Eerder raakte al bekend dat de presentatie van het geheel in handen is van Jack Van Gelder. (bron : Toppers in Concert)
'X Factor 2008' : vanavond de tiende liveshow - Tom, Dirk en Lester & Abdou treden elk 3 keer op.
Met het vertrek van de broers Mathieu & Guillaume maken alleen nog Tom, Dirk en Lester & Abdou kans op het felbegeerde platencontract van Sony. Deze gouden drie staan in de halve finale van 'X Factor' voor een grote uitdaging : ze moeten elk drie keer optreden én ze moeten Vlaanderen helemaal in vervoering brengen want het zijn de kijkers die de twee tickets voor de superfinale uitreiken.
Inderdaad. Do, Kris Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) en Maurice Engelen geven na de performances wel nog hun commentaren, maar ze hakken de finale knoop niet langer door. Deze opdracht is weggelegd voor de kijkende Vlamingen die telefonisch, via sms en digitaal hun favoriet naar superfinale van 'X Factor' kunnen stemmen.
De halve finalisten weten dus wat er hen te doen staat. De harten en de stemmen van de dames en heren, en van de jongens en meisjes thuis veroveren door drie keer fantastisch te performen. De songs die ze brengen, zijn geplukt uit een breed muzikaal gamma :
* Tom zingt "Ayo technology" van Justin Timberlake, "When the stars go blue" van Ryan Adams en "I'm so excited" van The Pointer Sisters. * Dirk zingt "Beautiful" van Christina Aguilera, "634-5789" van The Blues Brothers en "Shake your tail feather" van Ray Charles. * Lester & Abdou zingen "Tonight" van Milk Inc., "Lean on me" van Bill Withers en "Fresh" van Kool & The Gang.
Tussen de optredens door krijgen we korte reportages waarin o.a. te zien is hoe Tom in een oude dubbeldekker naar zijn fans in Gent, Antwerpen en Hasselt is gereden, Lester & Abdou de deuren van hun repetitiekot opensmijten en hoe Dirk samen met zijn coach Kris Wauters terugblikt op de commentaren die vorige week hun deel werden.
Wil je een overzicht van het parcours dat de 'X Factor'-finalisten tot nu hebben afgelegd ? Wil je weten wat de kandidaten te vertellen hebben meteen na de liveshow ? Of wil je in hun dagboek kijken ? Deze en veel andere informatie is terug te vinden bij vtm.
'X Factor 2008', de tiende liveshow en halve finale : van 3 naar 2 kandidaten, VANAVOND tussen 20.40 en 22.35 op vtm. (bron en logo : vtm)
Euro - CHRISTMAS - Music : Francine Jordi in duet met Marc Pircher.
Sinds vorige week zondag, de eerste dag van de Advent, tellen ook wij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest krijg je vijfentwintig dagen lang een aflevering van onze nieuwe rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.
Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. In deze inmiddels negende aflevering trekken we richting Zwitserland voor een duettenalbum van Francine Jordi (ESF 2002) en Marc Pircher.
Begin oktober bracht het tweetal een kerstalbum op de markt met daarop zestien nummers waarmee ze iedereen een zalig Kerstfeest toewensen.
* Frohe Weihnachten wünschen Francine Jordi & Marc Pircher" :
01. "Ich küss den Weihnachtsmann". 02. "Bald ist Weihnacht". 03. "Leise rieselt der Schnee". 04. "Andacht in den Bergen". 05. "Ein Märchen aus Eis". 06. "Weihnacht in der Heimat". 07. "Kalter Wind und warme Herzen". 08. "Weihnachten bin ich bei dir". 09. "Weihnacht". 10. "Was soll ich dir denn schenken". 11. "Schöne Weihnachtszeit". 12. "Merry Christmas". 13. "Heilig Abend daheim". 14. "Jingle Bells". 15. "Weihnacht ist für mich die schönste Zeit". 16. "Stille Nacht".
Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en tot zolang wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : Amazon)
Moskou 2009 : kandidaten Letse nationale selectie zijn bekend.
Vorige week zondag, 30 november, liep in de Baltische staat Letland de deadline af voor het indienen van nummers voor de nationale selectie, 'Eirodziesma 2009'. In totaal ontving LTV (de nationale omroep) 108 inzendingen en daarmee was het record van 103 inzendingen, voor de nationale selectie van 2007, net overschreden. Meteen ging een vakjury aan het werk met het beluisteren van alle nummers en deze namiddag (14.00 plaatselijke tijd, 13.00 Belgische tijd) werden tijdens een persconferentie de namen van de artiesten bekendgemaakt die zullen deelnemen aan de nationale selectie.
In tegenstelling tot de voorgaande jaren komen er drie in plaats van twee voorrondes en uit elke voorronde stoten drie kandidaten (via een vakjury en televoting) door naar de finale. Uit alle niet-geplaatste nummers mogen de kijkers thuis tijdens de herkansingsronde dan nog één kandidaat kiezen voor de finale die op zaterdag 28 februari zal plaatsvinden. De voorrondes vinden plaats op de zaterdagen 31 januari, 07 februari en 14 februari. Op zaterdag 21 februari gaat de herkansingsronde door met een week later de finale. In totaal zijn al negentien kandidaten bekend, enkel voor twee nummers worden nog artiesten gezocht.
* de eenentwintig deelnemers (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers/componisten) :
01. "Make my day" (tekst en muziek : Edijs nipke) door Edijs nipke. 02. "Time goes" (tekst : Romāns Falkenteins en Ņina Kovaiko ; muziek : Romāns Falkenteins) door Camillas. 03. "For a better tomorrow" (tekst en muziek : Valters Frīdenbergs) door Valters Frīdenbergs (ESF 2005). 04. "Party" (tekst : Meldra Gūa ; muziek : Johnny Salamander) door Johnny Salamander. 05. "Tic tac" ( tekst en muziek : Ingars Viļums) door Iveta Baumane. 06. "Without you" (tekst en muziek : Pāvels Muraovs) door Ketta. 07. "Don't want to say goodbye" (tekst : Tarmo Keranens ; muziek : Katrīna Tene, Fidji) door Fidji. 08. "In love we trust" (tekst : Guntars Račs ; muziek : Tomass Kleins) door Aisha, Ella en Olga. 09. "Call me any time you need a problem" (tekst : Agnese Rakovska ; muziek Aivars Rakovskis) door Triānas parks. 10. "Be yourself" (tekst : Ginta Ēķe ; muziek : Kristaps Krievkalns) door Ginta Ēķe. 11. "Have to say goodbye" (tekst en muziek : Madara Celma) door Madara Celma. 12. "Angel of mine" (tekst en muziek : Mārtiņ Freimanis) door Kristīna Zaharova. 13. "Running around" (tekst : Aivars Freimanis ; muziek : Dace Planāre) door Dace en Frīdis. 14. "Bye, bye" (tekst en muziek Markus Riva) door Sabīne Berezina. 15. "I wish i could pretend" (tekst : Lauris Reiniks, Gordon Pogoda ; muziek : Lauris Reiniks) door Kristīna Zaharova. 16. "When the sun is going down" (tekst : Leonīds Jevsejevs en Sergejs Ivanovs ; muziek : Arturs Palkevičs) door ???. 17. "Sastrēgumi" (tekst : Jānis Elsbergs ; muziek :Kārlis Lācis) door Intars Busulis. 18. "Aizejot" (tekst : Miks Dukurs ; muziek : Edijs Dukurs) door Miks Dukurs. 19. "Place to be" (tekst : Brita Barone en Diāna Dubrovskamūzika ; muziek : Andris Barons) door Ģirts Zebuliņ. 20. "Hey" (tekst : Leif Golkuhl ; muziek : Kjell Jennstig) door Aisha. 21. "Dynamite" (tekst en muziek : Mikael Erlandsson) door ???.
Tijdens de finale, op zaterdag 28 februari dus, ligt het lot van de tien kandidaten volledig in handen van de kijkers thuis die door middel van televoting zullen bepalen wie het land zal gaan vertegenwoordigen in Moskou. (bron : LTV)
Op vrijdag 06 februari 2009 worden voor de tweede keer de MIA's of 'Music Industry Awards' uitgereikt. Die Vlaamse muziekprijzen zijn er voor iedereen die in Vlaanderen op een professionele manier met muziek bezig is, ongeacht het genre of het beoogde publiek. Volgend jaar worden in de door Peter Van de Veire gepresenteerde show maar liefst zeventien MIA's uitgereikt.
Eerder dit jaar vielen Natalia (Eurosong 2004), Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), Milow, Tom Helsen, Milk Inc., Zornik, Mega Mindy, Laïs, Gabriel Rios en Goose in de prijzen. De genomineerden van 2008 werden gekozen door een panel van experts, zodat het nu aan het publiek en de muzieksector is om de meest opmerkelijke Vlaamse artiesten van het afgelopen jaar te belonen met een MIA.
Twaalf MIA's worden uitgereikt door het publiek, vier door de professionele muzieksector en één op basis van verkoopcijfers. Op vrijdag 06 februari zal blijken welke Vlaamse artiest het afgelopen jaar het meest indruk heeft gemaakt.
De uitreiking van de tweede editie van de MIA's op vrijdag 06 februari 2009 op Eén. (bron : Eén)
Binnenkort gaat Yasmine (voorzitter vakjury 'Eurosong 2006') samen met alle kijkers van Eén op zoek naar het Nederlandstalige talent van de toekomst. Ben jij de nieuwe Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991), Dana Winner (voorzitter vakjury 'Eurosong 2004'), Bart Peeters (presentator 'Eurosong'), Marco Borsato of Raymond van het Groenewoud ?
Zing je solo, met je band, in je garage of sta je wel vaker op het podium ? En vooral : heb jij een hart voor Nederlandstalige muziek ?
Stel je dan zeker kandidaat en doe je ding in de nieuwe reeks van 'Zo is er maar één'.
* Wat moet je doen om in te schrijven ?
01. Cover een Nederlandstalig nummer naar keuze. 02. Stel jezelf op een originele manier voor in een filmpje of clipje. 03. Bezorg je materiaal - via het formulier op de Eén-website (klik hier) of per post.
Zet de filmpjes en/of de mp3 op YouTube, Facebook, MySpace, ... en stuur de link via hetzelfde formulier. Computerproblemen ? Steek je cd/dvd samen met het inschrijvingsformulier in een envelop en stuur alles naar :
Telesaurus / The Entertainment Group Zo is er maar één Genèvestraat 512 1030 Brussel
Inschrijven kan tot en met woensdag 07 januari 2009. De beste inzendingen worden begin januari persoonlijk uitgenodigd voor een volgende selectieronde. (bron en logo : Eén)
Moskou 2009 : SVT bevestigt deelname van Anna 'Sahlene' Sahlin en Maria Haukaas Storeng in Zweedse selectie.
Net als de voorbije drie dinsdagen heeft de Zweedse nationale omroep SVT ook vandaag een aantal namen bekendgemaakt van artiesten die deelnemen aan 'Melodifestivalen 2009', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival.
En zoals de krant Expressengisteren reeds berichtte zal een 'onuitgegeven' duo volgend jaar deelnemen, zijnde oud-Songfestivaldeelneemsters Sahlene (ESF 2002) en de Noorse Maria Haukaus Storeng (ESF 2008). Het duo brengt het nummer "Killing me tenderly" (tekst en muziek : Amir Aly, Henrik Wikström en Tobbe Petterssen) ten gehore.
Anna 'Sahlene' Sahlin wist in 2002 voor gastland Estland een derde plaats in de wacht te slepen tijdens het Eurovisie Songfestival met "Runaway". Eerder stond ze reeds in het achtergrondkoor bij de Zweedse inzending in 1999 ("Take me to your heaven", Charlotte Nilsson (Perrelli) en bij de Maltese inzending in 2000 ("Desire", Claudette Pace). In eigen land nam ze nadien nog twee maal deel aan 'Melodifestivalen' : in 2003 met "Unbreakable" (vijfde plaats in de vierde voorronde) en in 2006 met "This woman" (vijfde plaats in de eerste voorronde).
Maria Haukaus Storeng wist eerder dit voorjaar met "Hold on be strong" een vijfde plaats in de wacht te slepen voor Noorwegen tijdens de 53e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden in de Servische hoofdstad Belgrado. Vanaf januari is ze mede-presentatrice van 'Melodi Grand Prix 2009', de Noorse selectie voor het Eurovisie Songfestival.
Ter herinnering zetten we hieronder alle gekende kandidaten nogmaals op een rijtje.
* deelnemers 'Melodifestivalen 2009' :
01. "Stay the night" (tekst en muziek : Anders Hansson, Mårten Sandén, Andreas Lundstedt, Tess Merkel en Lina Hedlund) door Alcazar (MF 2003-2005). Andreas Lundstedt nam in 1996 en 1997 reeds deel aan de nationale selectie en in 2006 nam hij als lid van Six4one deel aan het Eurovisie Songfestival voor Zwitserland. Lina Hedlund nam samen met haar zus Hanna (partner van oud-Songfestivaldeelnemer Martin Stenmarck) in 2002 deel aan de nationale selectie en als soliste nam ze een jaar later opnieuw deel. 02. "You're not alone" (tekst en muziek : Fredrik Kempe, Alexander Bard en Anders Hansson) door BWO (MF 2005-2006-2008). 03. "Snälla snälla" (tekst : Caroline af Ugglas ; muziek : Heinz Liljedahl) door Caroline af Ugglas (MF 2007). 04. "You're my world" (tekst en muziek : Emilia Rydberg en Fredrik 'Figge' Bodström) door Emilia. 05. "Never been here before" (tekst en muziek : Jennifer Brown en Peter Kvint) door Jennifer Brown. 06."Jag ska slåss i dina kvarter" (tekst en muziek : Lasse Lindh) door Lasse Lindh och Bandet (MF 2008). 07. "Hope and glory" (tekst : Fredrik Kempe en Måns Zelmerlöw ; muziek : Fredrik Kempe en Henrik Wikström) door Måns Zelmerlöw (MF 2007). 08. "Moving on" (tekst en muziek : Sarah Dawn Finer en Fredrik Kempe) door Sarah Dawn Finer (MF 2007). 09. "Kärlekssång från mig" (tekst : Patrik Henzel, Karl Eurén, Marko Lehtosalo ; muziek : Patrik Henzel, Karl Eurén) door Markoolio (presentator MF 2005)(WILDCARD). 10. "Jag tror på oss" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman ; muziek : Lars 'Dille' Didriksson en Martin Hedström) door Scotts. 11. "Du vinner över mig" (tekst en muziek : Thomas G:son) door Mikael Rickfors. 12. "1000 miles" (tekst en muziek : Niklas Jarl en David Stenmark) door H.E.A.T., Aftonbladet meldde eerder dat oud-Songfestivaldeelnemer Martin Stenmarck (ESF 2005) dit nummer zou gaan zingen. 13. "Så vill stjärnorna" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman ; muziek : Bobby Ljunggren en Marcos Ubeda) door Molly Sandén (JESF 2006). 14. "Här för mig själv" (tekst en muziek : Thomas G:son en Marcos Ubeda) door Maja Gullstrand. 15. "Esta noche" (tekst : Michael Xavier Barrazza, Jimmy Almgren en Adam Soliman ; muziek : Michael Xavier Barrazza) door Next 3. 16. "Welcome to my life" (tekst en muziek : Samuel Waermö en Didrik Thott) door Jonathan Fagerlund. 17. "I got u" (tekst : Rodrigo Pencheff ; muziek : Rodrigo Pencheff en Tobias Karlsson) door Rigo (Rodrigo Pencheff van de groep Infinite Mass) and The Topaz Sound feat. Red Rox. 18. "La voix" (tekst en muziek : Fredrik Kempe) door Malena Ernman (WILDCARD). 19. "The queen" (tekst en muziek : Tony Nilsson en Henrik Janson) door Velvet (MF 2006-2008). Aftonbladet berichtte eerder dat Ola (MF 2008) dit nummer zou gaan zingen. 20. "Love, love, love" (tekst en muziek : Anders Hansson) door Agnes (geselecteerd voor MF 2007 maar later gediskwalificeerd). 21. "Alla" (tekst : Nina Karolidou ; muziek : Dimitri Stassos, Henrik Wikström en Irini Micha) door Sofia Berntson (MF 2007). 22. "Med hjärtat fyllt av ljus" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman ; muziek : Bobby Ljunggren en Henrik Wikström) door Shirley Clamp (MF 2003-2004-2005, achtergrondzangeres bij Antique, ESF 2001). 23. "It's my life" (tekst : Alexander Bard en Bobby Ljunggren ; muziek : Alexander Bard, Bobby Ljunggren en Oscar Holter) door Amy Diamond (MF 2008). 24. "Show me heaven" (tekst : Susie Päivärinta, Calle Kindbom, Thomas G:son en Nestor Geli ; muziek : Susie Päivärinta, Calle Kindbom, Thomas G:son en Pär Lönn) door Lili & Susie (MF 1989). 25. "Disconnect me" (tekst en muziek : Peter Boström, Tony Nilsson) door Marie Serneholt (WILDCARD). 26. "Killing me tenderly" (tekst en muziek : Amir Aly, Henrik Wikström en Tobbe Petterssen) door AnnaSahlene (ESF 2002, MF 2003-2006, backingvocal ESF 1999-2000) en Maria Haukaus Storeng (ESF 2008, presentatrice MGP 2009). 27. "What if?" (tekst en muziek : Robin Abrahamsson, Amir Aly en Maciel Numhauser) door Cookies 'n' Beans. 28. "Du är älskad där du går" (tekst : Ingela 'Pling' Forsman ; muziek : Bobby Ljunggren en Henrik Wikström) door Susanne Alfvengren (oorspronkelijke titel : "Männskobarn"). 29. "Sweet kissin' in the moonlight" (tekst en muziek : Lina Eriksson en Mårten Eriksson) door Thorleifs (oorspronkelijke titel : "Den första kyssen"). 30. "Tick tock" (tekst en muziek : Johan Nylander en Matti Alfonzetti) door Nina Söderquist.
Er blijven nog twee plaatsen open, eentje voor de wildcard die volgens Expressen naar E.M.D. zou gaan en verder moet er nog de bevestiging komen voor het nummer "Higher" (tekst : Johan Becker ; muziek : Johan Fjellström, Joakim Udd en Johan Becker) dat door Johan Becker (MF 2005) (eventueel feat. Star Pilotz) zou gezongen worden.
In elk van de vier voorrondes van 'Melodifestivalen 2009' treden acht kandidaten aan en tijdens de tweede stemronde in de vier voorrondes gaat men werken met 'play-offs' zoals in 'Andra chansen' (de herkansingsronde). Dat komt er op neer dat tijdens die tweede stemronde de nummer één zal strijden tegen de nummer vier, en de nummer twee tegen de nummer drie. Het spreekt voor zich dat de uitslag van de eerste stemronde geheim blijft. De twee winnaars gaan door naar de finale, de twee afvallers maken via 'Andra chansen' alsnog kans op een plaatsje in de finale (of in het slechtste geval moeten ze hopen op de wildcard van de internationale jury). (bron en logo : SVT ; foto Maria Haukaas Storeng : NRK)
Gisterenavond ging op Eén het zevende seizoen van start van 'De slimste mens ter wereld'. Tot en met donderdag 05 februari gaan Erik Van Looy en zijn team op zoek naar de opvolg(st)er van Annelies Rutten.
Voor voetballer Olivier Deschacht zit de kwis er na één aflevering reeds op want in de finale moest hij het onderspit delven tegen Sophie Dewaele.
Bart Cannaerts en Sophie Dewaele krijgen vanavond een Waalse kandidaat aan hun zijde. Niemand minder dan RTBF-journalist Christophe Deborsu waagt zijn kans.
'De slimste mens ter wereld', tot en met donderdag 05 februari 2009, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén. (bron en logo : Eén)
Wim Soutaer (coach' Junior Eurosong 2008') en zijn vrouw Axelle zijn recent enkele maanden uit elkaar geweest. Na een affaire met een collega keerde Wim echter terug naar zijn vrouw, en zijn ze sterker dan ooit. Dat lezen we deze week in Story.
"Wim heeft al een jaar een geheime relatie." "Wim en Axelle gaan scheiden." Deze geruchten kreeg het weekblad al een tijdje te horen. Het huwelijk van Wim Soutaer en Axelle heeft een tijd onder ernstige druk gestaan maar het koppel blijft voor hun huwelijk vechten.
Na een geheime buitenechtelijke relatie met een collega uit de showbizzwereld en een breuk van vier maanden vertelt de zanger deze week in Story hoe het nu verder moet. Het weekblad weet over welke collega het gaat maar publiceert haar naam niet uit respect voor alle betrokkenen. (foto : website Wim)
Vanaf aanstaande vrijdag, 12 december, gaan Katja Retsin en Thomas Vanderveken elke vrijdagavond op zoek naar een opvolger voor Stan Van Samang en Free Souffriau. De zoektocht zal er dit jaar een beetje anders uitzien, maar het basisprincipe blijft hetzelfde. Elke week probeert het kruim van de Vlaamse acteurs elkaar opnieuw met vocale prestaties te overtreffen.
Voortaan zijn er elke week vijf steracteurs in de running in 'Steracteur sterartiest'. Dat maakt het extra spannend voor de acteurs, want zij weten vooraf niet welke muzikale opponenten ze in de loop van het programma nog zullen tegenkomen. Pas een week op voorhand maken Katja en Thomas in de uitzending bekend wie de nieuwkomer is. De acteurs moeten elke aflevering het beste van zichzelf geven in twee nummers : eentje dat opgelegd is door de vakjury en eentje dat ze helemaal zelf mogen invullen.
Ook dit jaar zit het venijn in de staart, want aan het einde van elke aflevering belanden twee van de vijf steracteurs op de gevreesde afvallersbank. Nieuw is de manier waarop ze daar terechtkomen : een van de twee bankzitters wordt rechtstreeks door de vakjury gekozen, terwijl de andere er door toedoen van de kijkers belandt. Alleen is niet bekend wie door de vakjury op de wip zit en wie door de kijkers.
Uiteindelijk krijgen de kijkers het laatste woord. Zij beslissen wie bij het begin van de volgende aflevering onverbiddelijk naar huis moet. Maar niet getreurd, in de plaats van de afvaller betreedt een nieuwe steracteur de arena.
Na acht afleveringen in totaal zijn dan twaalf kandidaten de revue gepasseerd maakt 'Steracteur sterartiest' de balans op. De vier kandidaten die dan nog in de wedstrijd zitten, gaan verder. Ook de twee best scorende afvallers (de acteurs die in het grootste aantal shows hebben meegezongen) mogen hun kans wagen in de laatste rechte lijn naar de finale, zodat na acht afleveringen nog zes acteurs meedingen naar de titel van sterartiest.
Vanaf aflevering negen neemt 'Steracteur sterartiest' elke week definitief afscheid van één kandidaat. In de grote finale op vrijdag 06 maart nemen drie kandidaten het tegen elkaar op. Een van hen treedt in de sporen van Stan Van Samang en Free Souffriau als winnaar van 'Steracteur sterartiest'. De winnaar mag 25.000 wegschenken aan een zelfgekozen goed doel.
Sinds dit jaar moet de jury niet alleen een bankzitter aanwijzen, via een drukknop kan ze nu ook laten weten wat ze van elke performance vond. Als een jurylid tevreden is, licht de knop groen op, in het andere geval kleurt ze onverbiddelijk rood. Daarna geeft het jurylid in kwestie uitleg bij zijn of haar oordeel. Het spreekt voor zich dat de kandidaten met een rode beoordeling het niet altijd eens zullen zijn met de mening van de jury.
De vakjury verandert trouwens van gezicht. En één van de nieuwkomers is niemand minder dan Bob Savenberg, momenteel onder meer manager van Natalia (Eurosong 2004) en ooit zelf nog op het Eurovisie Songfestivalpodium aan het werk als lid van Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991). Dat nieuws staat vandaag te lezen in Story en werd volgens het weekblad door Eén bevestigd. (logo : Eén)
'Moeders & Dochters' : vanavond de allerlaatste aflevering.
Begin oktober dook vtm voor het eerst in de wondere wereld van moeders en dochters. Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991) nodigde de twintig meest bijzondere moeder & dochterduo's van Vlaanderen uit op het prachtige domein van Groenhoven. En het werd de dames al onmiddellijk duidelijk dat dit niet een schoonheidswedstrijd was. Slechts tien duo's konden in het landhuis hun intrek nemen en de tien overige duo's moesten naar huis. Intussen zijn de winnaars van deze eerste reeks bekend.
Noula en Kalliopi hebben volgens de jury de mooiste band met elkaar als moeder en dochter. En dat willen ze vieren. Daarom nodigen ze alle moeders en dochters die deelnamen aan het programma uit voor een Grieks feest in Genk.
We leren veel dames kennen zoals we ze nog niet eerder zagen, zonder de stress van de zoektocht, in hun eigen huis. En dat levert verrassende ontdekkingen op. Zo kijkt Melissa vreemd op als ze de kamer van Noula ziet. De kamer is behangen met posters van de ruigste metalbands. Maar op haar bed liggen kussens die je toch eerder in een kinderkamer zou zoeken. Melissa lacht zich een ongeluk, Noula blijkt toch niet zo ruig als je soms zou denken.
We zien ook oude bekenden terug, de 'Sweet Shop-A-Holics' bijvoorbeeld. Ze willen er op hun best uitzien voor het feestje van de Griekse dames en daarom gaan ze ... inderdaad : shoppen. Samen met de 'Black Beauties' en 'Knabbel & Babbel' bespreken ze die ene nagel aan hun 'Moeders & Dochters'-doodskist : jurylid Dirk Draulans. De dames hopen van harte dat ook hij van de partij is, want ze hebben nog een appeltje met hem te schillen.
Maar natuurlijk halen we vooral veel herinneringen op aan dat avontuur op domein Groenhoven. Samen met de moeders en de dochters blikken we terug op de leukste momenten. En kijken we nog eens naar de grappigste beelden. Of dansen we de sirtaki.
Koen is ook van de partij, om mee herinneringen op te halen natuurlijk. En de jury is eveneens uitgenodigd. Sommige dames zinnen op wraak ... op Dirk Draulans. Het loopt allemaal goed af natuurlijk. Maar zijn kleerkast zal nooit meer dezelfde zijn. Een vrolijke terugblik, met een jurylid dat op zijn beurt stevig op de korrel wordt genomen, dat is de laatste aflevering van 'Moeders & Dochters'.
De allerlaatste aflevering van 'Moeders & Dochters', vanavond bij vtm tussen 20.35 en 21.55. (bron en foto's : vtm)
Euro - CHRISTMAS - Music : Cliff Richard wenst ons reeds het allerbeste toe voor Kerstmis.
Sinds vorige week zondag, de eerste dag van de Advent, tellen ook wij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest krijg je vijfentwintig dagen lang een aflevering van onze nieuwe rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.
Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. In deze achtste aflevering gaan we het Kanaal over en zetten we Cliff Richard (ESF 1968-1973) eventjes in de schijnwerpers.
Dit jaar viert Sir Cliff zijn vijftigjarige carrière als artiest en in die halve eeuw heeft hij een heleboel albums op de markt gebracht. Vijf jaar geleden, in 2003, bracht hij "Cliff at Christmas" op de markt met daarop zeventien van de mooiste kerstnummers. Daartussen ook zijn nummer één-hits "Mistletoe and wine" en "Saviour's day".
* tracklist "Cliff at Christmas" :
01. "Have yourself a merry little Christmas". 02. "Winter wonderland". 03. "Walking in the air". 04. "Little town". 05. "Mary's boy child". 06. "Christmas is quiet". 07. "Let it snow". 08. "Saviour's day". 09. "White Christmas". 10. "Silent night". 11. "Santa's list". 12. "Mistletoe and wine". 13. "When a child is born". 14. "Come to us". 15. "The Christmas song". 16. "We should be together". 17. "The millennium prayer".
Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en tot zolang wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : Amazon)
De eerste werkdag van een nieuwe werkweek zit er weer op en de scheurkalender wordt alsmaar dunner en dunner. Wij laten het alvast niet aan ons hart komen en zijn weer van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden vinden bij ons zeker hun gading.
De Finse groep Nightwish (Finse selectie 2000) zakt volgend voorjaar opnieuw af naar ons land. Wie hen dit jaar in de Antwerpse Lotto Arena of tijdens Rock Werchter niet aan het werk kon zien, krijgt op zaterdag 14 maart 2009 de gelegenheid om de groep aan het werk te zien.
Het concert gaat door in Vorst Nationaal en gaat om 20.00 van start. Tickets (34,00 ) kunnen nog steeds worden gereserveerd via Proximus Go For Music (0900 260 60) of klik hier voor online tickets.
Begin april, na afloop van de derde editie van 'Het Schlagerfestival', wisten we reeds te melden dat er een vierde editie zat aan te komen. Wie het evenement vanop de eerste rij wil meemaken noteert best vrijdag 03, zaterdag 04 en zondag 05 april 2009 in zijn/haar agenda. Ook nu weer wordt de plaats van het gebeuren de Hasseltse Ethias Arena.
Toen was ook al bekend dat Jan Keizer (ex-BZN), Erik Van Neygen & Sanne en Willy Sommers hun opwachting zouden maken. Intussen zijn aan dit lijstje een aantal namen toegevoegd en we kunnen dus melden dat ook Laura Lynn, Christoff (Eurosong 1993-2002), zijn zus Lindsay, Luc Steeno, Yves Segers (De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999) en Will Tura van de partij zullen zijn.
Op vrijdag en zaterdag start de show om 20.30 en op zondag wordt het startsein om 14.00 gegeven. Kaarten (30,00 en 35,00 ) voor één van beide shows kunnen nog steeds worden gereserveerd en dit telefonisch (070 34 50 50) of via Sherpa. Meer informatie over 'Het Schlagerfestival' krijg je alvast hier.
In september en oktober jongstleden gaven Regi Penxten (componist "My music" - Eurosong 2008) en Linda Mertens in totaal zes Sportpaleisconcerten 'Milk Inc. Forever'. Voor de fans is er nu reeds goed nieuws te melden want ook volgend najaar zakt Milk Inc. af naar het Antwerpse Sportpaleis. Nu al staat vast dat er twee shows zullen komen en dit op vrijdag 25 en zaterdag 26 september 2009. Beide shows starten telkens om 20.30 en kaartjes kunnen nu reeds worden aangekocht.
De prijs van de tickets is vastgesteld op 25,00 - 27,50 - 30,00 en 35,00 . Meer informatie krijg je hier alwaar je ook je tickets kan bestellen.
Moskou 2009 : Estse omroep ontvangt 110 inzendingen voor nationale selectie.
Tot vanmiddag15.00 plaatselijke tijd (14.00 Belgische tijd) kon men zich in Estland kandidaat stellen voor de nationale selectie van het Eurovisie Songfestival, 'Eesti Laul 2009'.
Eerder vanavond heeft de nationale omroep ETV bekendgemaakt dat het in totaal 110 inzendingen heeft ontvangen voor die nationale selectie. Dat het Songfestival er nog steeds populair is laat zich voelen in het aantal inzendingen. Voor de nationale selectie van dit jaar ontving de omroep in totaal 58 stuks.
Net als de voorbije jaren komt er een nationale finale met tien kandidaten. Voor de nationale selectie van volgend jaar kon iedereen zijn/haar kandidatuur stellen waardoor er werd afgestapt van het systeem waarbij de nationale omroep (ETV) zelf componisten aansprak.
De namen van die tien finalisten worden reeds aanstaande donderdag, 11 december, wereldkundig gemaakt. Tijdens de maand februari, en dit telkens op zaterdag, zullen de finalisten worden voorgesteld aan het Estse publiek.
Sinds de invoering van de halve finale, in 2004, wist Estland zich nog geen enkele keer te plaatsen voor de finale van het liedjesfestival. Dit jaar eindigde Kreisiraadio met "Leto svet" tijdens de eerste halve finale op een achttiende en voorlaatste plaats. (bron : ETV)
Moskou 2009 : vakjury en televoting bepalen de winnaar van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival.
Het is nu officiëel ! De winnaar van de 54e editie van het Eurovisie Songfestival zal gekozen worden door een vakjury (50%) en televoting (50%).
Eerder dit jaar raakte al bekend dat er volgend jaar het één en ander zou veranderen met betrekking tot de selectie van de winnaar van het jaarlijkse liedjesfestival. Het voorstel dat door de Referentiegroep naar voren werd geschoven werd intussen goedgekeurd door het TV-comité van de EBU.
Woensdag en donderdag aanstaande komt de Referentiegroep samen in de Russische hoofdstad Moskou en daar zal beslist worden hoe die nationale vakjury's moeten worden samengesteld. Er zal gesproken worden over een aantal regels zodat de stemming tijdens de finale eerlijk(er) zal verlopen. Verder raakte bekend dat die juryleden mensen uit het muziekwereldje moeten zijn.
Dit systeem werd afgelopen maand ook reeds toegepast tijdens de zesde editie van het Junior Eurovisie Songfestival waar het een eerste maal werd uitgetest.
De 50/50-regel is enkel van toepassing tijdens de finale, op zaterdag 16 mei 2009. Tijdens de halve finales blijft het systeem gehandhaafd dat werd ingevoerd voor de editie van dit jaar. Dat komt er op neer dat tijdens elke halve finale de eerste negen landen in de uitslag van de televoting rechtstreeks geplaatst zijn voor de finale. Het tiende land uit elke halve finale is dat land dat het hoogst gerangschikt staat bij de back-up jury's. (bron : Eurovision.tv)
'De slimste mens' : wie wordt de opvolg(st)er van Annelies Rutten ?
Zeven symfonieën schreven Sibelius en Prokofiev, en ook Erik Van Looy en zijn team koesteren de ambitie om een zevende seizoen te maken van 'De slimste mens ter wereld'.
Dit empathische en eenvoudige, zij het bijwijlen erudiete programma probeert op efficiënte wijze te achterhalen wie in deze geglobaliseerde wereld het hoogste EQ én IQ heeft. De quiz kende in zijn vorige editie een vrouw als winnares : Annelies Rutten. Was zij een geweldige uitzondering of bevestigen vrouwen in de zevende editie, een heilig getal overigens.
Brandt 's nachts hier en daar al een bureaulamp terwijl deze of gene kandidaat nerveus door diverse encyclopedieën bladert en surft op zoek naar kennis, zijn of haar partner onbevredigd en mopperend achterlatend in de echtelijke sponde ?
Wordt de volgende slimste mens, dat zevende wereldwonder, een man of een vrouw, een journalist of een zanger, een filiaalhouder of een ander soort humorist, een politicus dan wel een sportman of beide tegelijk ?
Vragen waarop Erik Van Looy vanaf vanavond een antwoord zal zoeken, wetenschappelijk gesteund, mutatis mutandis gecorrigeerd door professor Torfs.
Luc Appermont (presentator Eurosong, commentator ESF), Herman De Croo, Olivier Deschacht, Regi Penxten (onder meer componist "My music", Eurosong 2008), Freek Braeckman, Carry Goossens, Sophie Dewaele, Goedele Liekens, Lieven Verstraete, Freddy Thielemans, Phaedra Hoste, Cedric Van Branteghem, Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991), Tom Van Dijck en Peter Van de Veire zullen van de partij zijn.
En ook : RTBF-journalist Christophe Deborsu, 'Neveneffect' Jelle De Beule, Bart Cannaerts en Philippe Geubels, minister Steven Vanackere en journaliste Sophie Matthys. Die voor de spiegel al een aardige Annelies Rutten-imitatie doet.
Bart De Wever en Tom Lenaerts deden eerder al mee en krijgen nu een herkansing. Ook Johan Vande Lanotte, Geena Lisa (Eurosong 2008), Davy Brocatus, Thomas Vanderveken, Fred Brouwers, Linde Merckpoel, Hendrik Cammu, Jan Decorte en Sarah Yu Zeebroek zullen zich aan de vragen van quizmaster Erik Van Looy onderwerpen.
Tweeëndertig hoopvolle kandidaten, bekend en minder bekend, uit de meest diverse sectoren betreden de kelders van het lichte entertainment met één doel voor ogen : de slimste mens ter wereld worden.
Vanavond mogen voetballer Olivier Deschacht, presentatrice en omroepster Sophie Dewaele (VIJFtv) en aanstormend comedian/televisiemaker Bart Cannaerts het spits afbijten.
'De slimste mens ter wereld', vanaf vanavond tot en met donderdag 05 februari 2009, telkens van maandag tot donderdag rond de klok van 22.00 op Eén. (bron en foto's : Eén)
Vele tienduizenden mensen zijn de afgelopen jaren komen kijken naar de vtm kerstparades. Groot en klein, jong of oud... iedereen genoot van de magische praalwagens en van de aanwezigheid van talrijke presentatoren en acteurs. Dit jaar pakt trekt vtm, naast twee kerstparades, met een grote tiendaagse actie het land in : 'Kerst in 't Land' en dit van donderdag 18 tot en met zondag 28 december.
Op het Leopold III-plein in Blankenberge en op de Grote Markt in Genk bouwt vtm een magisch kersthuis. Een constructie van 10 meter hoog, 26 meter lang en 11 meter breed. In de kersthuizen kan je kennismaken met nieuwe programma's, je krijgt er een drankje en er zijn uiteraard ook cadeautjes. De toegang is gratis. De vtm-kersthuizen zijn in de regel elke dag open van 13.00 tot 19.00.
Naast het kersthuis staat een reuzenrad. Een belevenis voor jong en oud en een mooi uitzicht op het plein en de stad. Voor een ritje op het reuzenrad wordt 3,00 gevraagd en de opbrengst gaat naar 'Levenslijn' ('Levenslijn' is de gezamenlijke actie van vtm en de Koning Boudewijn Stichting rond verkeersveiligheid bij jonge weggebruikers).
Vtm heeft voor 'Kerst in 't Land' ook een terugbetaalactie op poten gezet. Al de cadeautjes die je koopt tussen zaterdag 13 en zondag 28 december kan je terugbetaald krijgen. Via kranten, in de kersthuizen zelf en bij de deelnemende handelaars in Blankenberge en Genk kan je het deelnemingsformulier bekomen, meteen ook een omslag voor je kassatickets. Wie de vragen correct beantwoordt en zijn omslag voor zondag 28 december in één van de beide kersthuizen komt afgeven, maakt kans om zijn/haar aankopen terugbetaald te krijgen goed nieuws in deze tijden van koopkrachtverlies.
Op zaterdag 27 december trekt de vtm-kerstparade door de straten van Blankenberge. Een dag later is Genk aan de beurt. De vtm-kerstparade gaat telkens van start om 17.00. De sprookjesachtige praalwagens worden begeleid door 130 figuranten in schitterende kostuums. Ze beelden hartverwarmende kerst- en eindejaarsscènes uit. Uiteraard zijn ook heel wat bekenden van vtm weer van de partij.
Tijdens dat slotweekeinde worden de jongsten nog extra verwend met een live Kerst-versie van de Kids Top 20. Die begint in Blankenberge op zaterdag 27 december om 14.30 op de Grote Markt en in Genk op zondag 28 december eveneens om 14.30 op het Stadsplein.
Meer nieuws en informatie krijg je op de speciale kerstpagina van vtm (klik hier). (bron : vtm)