'Dakar 2011' : glunderende Koen Wauters rijdt woestijnrally voor de negende keer uit.
Vandaag, zaterdag 15 januari, werd de laatste etappe gereden in de Dakar-rally. De overwinning was voor de oppermachtige Qatarees Nasser Al-Attiyah (Volkswagen), maar ook onze landgenoot Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991)(Toyota) deed het goed en eindigde op een degelijke 28e plaats. Bovendien reed Wauters voor de negende keer op elf deelnames de Dakar uit.
"Ik ben supertevreden dat ik vandaag aan de finish sta", glunderde Wauters. "In de eerste rit zijn we goed weggekomen maar nadien hebben we een foutloze wedstrijd gereden, gekruid met de nodige technische problemen maar dat is er nu eenmaal bij als je met een nieuwe wagen start. Een Dakar werk je ook niet alleen af, dat doe je als team. De ploeg van Feryn Dakar Sport heeft fantastisch werk geleverd. Tien maanden geleden was er nog geen schroef, vandaag staan we aan de finish van de Dakar. Ik ben bijzonder fier omdat het de negende keer op elf deelnames is dat ik het einde haal. De laatste rit hebben we een strak tempo aangehouden en reden we met de nodige marge. Nu wacht ons nog een verbindingsrit met veel enthousiaste Argentijnen aan de kant van de weg en dan mogen we straks in Buenos Aires over het podium rijden. Yes!"
Ook Wauters' copiloot Tom De Leeuw was opgetogen na het overschrijden van de eindstreep. "Voor dit resultaat hadden we op voorhand willen tekenen. Alleen jammer dat Pascal Feryn heeft moeten opgeven. Amper 30% van de gestarte wagens staat aan de finish. Dat zegt genoeg over hoe zwaar deze Dakar was".
Meer nieuws en informatie krijg je op de website van 'Dakar2011'. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
ESF 2011 : eerste finalisten IJslandse selectie Eurovisie Songfestival zijn bekend.
De IJslandse nationale omroep ging eerder vanavond, zaterdag 15 januari, van start met de zoektocht naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De finale van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2011' zal plaatsvinden op zaterdag 12 februari en voorafgaand hieraan komen er in totaal drie voorrondes, waarvan de eerste dus vanavond plaatsvond.
* de eerste voorronde van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2011' (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten) :
01. "Lagið þitt" (tekst en muziek : Ingvi Þór Kormáksson) door Böddi og JJ Soul Band. 02. "Ef ég hefði vængi" (tekst en muziek : Haraldur Reynisson) door Haraldur Reynisson. 03. "Elisabet" (tekst en muziek : Pétur Örn Guðmundsson) door Pétur Örn Guðmundsson (backing vocal IJslandse inzendingen ESF 2000-2006-2008-2010, IJslandse selectie 2007). 04. "Huldumey" (tekst : Anna Þóra Jónsdóttir ; muziek : Ragnar Hermannsson) door Hanna Guðný Hitchon. 05. "Ástin mín eina" (tekst en muziek : Arnar Ástráðsson) door Erna Hrönn Ólafsdóttir (IJslandse selectie 2007-2009, backing vocal IJslandse inzendingen ESF 2009-2010).
Aan elke voorronde nemen vijf nummers deel en het lot van de kandidaten ligt zowel tijdens de voorrondes als tijdens de finale in de handen van de kijkers thuis. Uit elke voorronde stoten telkens twee kandidaten door naar de finale.
* geplaatst voor de finale :
- "Ástin mín eina" (tekst en muziek : Arnar Ástráðsson) door Erna Hrönn Ólafsdóttir (IJslandse selectie 2007-2009, backing vocal IJslandse inzendingen ESF 2009-2010). - "Ef ég hefði vængi" (tekst en muziek : Haraldur Reynisson) door Haraldur Reynisson.
Eerder deze zomer raakte reeds bekend dat alle nummers tijdens de nationale selectie in de eigen taal moeten worden gebracht. Dit betekent evenwel niet dat de IJslandse inzending ook in de eigen taal te horen zal zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. De componisten, tekstschrijvers en de uitvoerende artiest(en) hebben de keuze om het nummer in Düsseldorf in een andere taal te zingen.
Aanstaande zaterdag, 22 januari, strijden opnieuw vijf kandidaten voor twee plaatsen in de finale. De eerste voorronde kan worden (her)bekeken en dat kan via deze link. (bron en logo : RÚV)
ESF 2011 : eerste finalisten Noorse selectie 'Melodi Grand Prix 2011' zijn gekend.
Eerder vanavond vond in Noorwegen de eerste voorronde plaats van 'Melodi Grand Prix 2011', de nationale finale voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Net als de twee voorgaande jaren komen er drie voorrondes met telkens zeven kandidaten waarvan de nummers één en twee rechtstreeks doorstoten naar de finale (op zaterdag 12 februari), voor de nummers drie en vier komt er op zaterdag 05 februari nog een herkansingsronde ('Sistesjansen') waarin acht kandidaten zullen strijden om de laatste twee tickets voor de finale.
* geplaatst voor de finale:
01. "Not that easy (Ah-åh-ah-åh)" (tekst en muziek : Rikke Normann) door Åste Sem & Rikke Normann. 02. "Vardlokk" (tekst : Cecilie Larsen ; muziek : Helene Bøksle, Sindre Hotvedt, Knut Avenstroup Haugen) door Helene Bøksle.
* naar de herkansingsronde ('Sistesjansen') :
03. "Alt du vil ha" (tekst en muziek : Magne Almås en Petter Øien) door Sie Gubba. 04. "Daisy" (tekst en muziek : Jim André Bergsted) door Use Me.
Tijdens deze eerste voorronde maakten Keep of Kalessin (MGP 2010) en oud-Songfestivalwinnaar Alexander Rybak (ESF 2009) hun opwachting als intervalact.
Deze eerste voorronde wordt later vannacht herhaald via NRK 3 (00.25-01.45), morgenochtend via NRK 1 (07.55-09.15) en morgennamiddag via NRK 2 (16.10-17.35). Nadien kan deze eerste voorronde worden herbekeken via het archief van de Noorse omroep (klik hier). (bron en foto : NRK)
MNM50 - 15 januari 2011 : Tom Dice na acht weken op de terugweg.
De jongste single van Tom Dice (ESF 2010), "A thousand years", moet deze week één plaatsje verlies incasseren in de 'MNM50', de hitlijst die wordt samengesteld door de luisteraars van de muziekzender MNM. In de achtste week notering gaat hij van een elfde naar een twaalfde plaats.
"Gek op jou", de jongste single van Clouseau, staat intussen achttien weken in het overzicht en boekt opnieuw een aantal plaatsen winst. Zo gaan de broertjes Wauters van een achtenveertigste naar een tweeënveertigste plaats.
"Is it over you", de samenwerking tussen Owen en Stan Van Samang, blijft in de negende week notering op een tiende plaats staan. "Dirty situation" van Mohombi feat. Akon boekt na negen weken dan weer negen plaatsen winst en gaat zo van een dertiende naar een vierde plaats.
04. (13) "Dirty situation" - Mohombi (MF 2005) feat. Akon (9 weken). 10. (10) "Is it over you" - Owen feat. Stan Van Samang (9 weken)(lid vakjury 'Junior Eurosong 2010'). 12. (11) "A thousand years" - Tom Dice (8 weken)(ESF 2010). 42. (48) "Gek op jou" - Clouseau (18 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).
Elke maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagavond publiceert de zender een tussenstand om 19.00 en op zaterdag krijg je telkens tussen 10.00 en 13.00 de nieuwe 'MNM50'. Voor de volledige top 50 van de luisteraar verwijzen we je naar de website van MNM. (bron : MNM)
ESF 2011 : 'Irina Dorofeeva voor Wit-Rusland naar het Eurovisie Songfestival'.
Volgens een aantal Servische kranten is de kogel in Wit-Rusland door de kerk : zangeres Irina Dorofeeva zal het land midden mei gaan vertegenwoordigen in het Duitse Düsseldorf.
Haar nummer zou geschreven worden door niemand minder dan eljko Joksimović, zelf oud-deelnemer in 2004 en presentator van het Eurovisie Songfestival in 2008.
Nog volgens de Servische pers kennen beiden elkaar al elf jaar en verliep de samenwerking tot op heden heel succesvol. Zelfs president Aleksandr Loekasjenko zou heel tevreden zijn dat de onderhandeling tussen de Wit-Russische omroep en Joksimović tot een goed einde werden gebracht.
In eigen land is Irina Dorofeeva één van de meest populaire zangeressen en ook eljko Joksimović kan al een aardig palmares voorleggen. Zo strandde hij in 2004 voor het toenmalige Servië-Montenegro op een tweede plaats tijdens de finale van het Eurovisie Songfestival met "Lane moje".
Twee jaar later bezorgde hij als componist Bosnië-Herzegovina een derde plaats met "Lejla", gezongen door Hari Mata Hari. In 2008 was hij de componist van de Servische inzending "Oro" waarmee zangeres Jelena Tomaević in eigen land een zesde plaats wist te versieren. Het Eurovisie Songfestival werd toen trouwens door eljko Joksimović, samen met Jovana Janković, in goede banen geleid. De twee zijn intussen ook een koppel.
eljko Joksimović had een nummer klaargestoomd voor de Servische nationale selectie van dit jaar en hij had zelfs een artiest hiervoor in gedachten. Maar de Servische nationale omroep (RTS) liet tot op vandaag niets van zich horen.
Het blijft vooralsnog wachten op een officiële bevestiging van de Wit-Russische nationale omroep. Meer over zangeres Irina Dorofeeva kan je op haar website terugvinden (bron : Mondo, Blic)
ESF 2011 : IJslandse omroep gaat vanaf vanavond op zoek naar kandidaat voor Düsseldorf.
De IJslandse nationale omroep start vanaf vanavond, zaterdag 15 januari, de zoektocht naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In totaal ontving RÚV 174 nummers voor de nationale selectie, beter gekend als 'Söngvakeppni Sjónvarpsins'.
De finale van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2011' zal plaatsvinden op zaterdag 12 februari en voorafgaand hieraan komen er in totaal drie voorrondes, waarvan de eerste vanavond. Aan elke voorronde nemen vijf nummers deel en het lot van de kandidaten ligt zowel tijdens de voorrondes als tijdens de finale in de handen van de kijkers thuis. Uit elke voorronde stoten telkens twee kandidaten door naar de finale.
* de eerste voorronde van 'Söngvakeppni Sjónvarpsins 2011' (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten) :
01. "Lagið þitt" (tekst en muziek : Ingvi Þór Kormáksson) door Böddi og JJ Soul Band. 02. "Huldumey" (tekst : Anna Þóra Jónsdóttir ; muziek : Ragnar Hermannsson) door Hanna Guðný Hitchon. 03. "Elisabet" (tekst en muziek : Pétur Örn Guðmundsson) door Pétur Örn Guðmundsson (backing vocal IJslandse inzendingen ESF 2000-2006-2008-2010, IJslandse selectie 2007). 04. "Ef ég hefði vængi" (tekst en muziek : Haraldur Reynisson) door Haraldur Reynisson. 05. "Ástin mín eina" (tekst en muziek : Arnar Ástráðsson) door Erna Hrönn Ólafsdóttir (IJslandse selectie 2007-2009, backing vocal IJslandse inzendingen ESF 2009-2010).
Eerder deze zomer raakte reeds bekend dat alle nummers in de eigen taal moeten worden gebracht. Dit betekent evenwel niet dat de IJslandse inzending ook in de eigen taal te horen zal zijn tijdens het Eurovisie Songfestival. De componisten, tekstschrijvers en de uitvoerende artiest(en) hebben de keuze om het nummer in Düsseldorf in een andere taal te zingen.
De nummers zijn in de week die voorafgaat aan de voorronde te horen via Rás 2 alsook via de website van de openbare omroep. De presentatie van de nationale selectie wordt dit jaar in goede banen geleid door Guðmundur Gunnarsson en Ragnhildur Steinunn Jónsdóttir.
De uitzending gaat vanavond van start om 21.15 Belgische tijd (20.15 plaatselijk tijd) en duurt tot 22.20 Belgische tijd (21.20 plaatselijke tijd). Zoals steeds kan de IJslandse selectie rechtstreeks via het internet worden gevolgd en dat kan via deze link. (bron en logo : RÚV)
ESF 2011 : Noorse selectie, 'Melodi Grand Prix 2011', gaat vanavond van start.
Vanavond, zaterdag, 15 januari, wordt in Noorwegen het startschot gegeven van 'Melodi Grand Prix 2011', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Net als de voorgaande jaren komen er drie voorrondes met telkens zeven kandidaten waarvan de nummers één en twee rechtstreeks doorstoten naar de finale (op zaterdag 12 februari), voor de nummers drie en vier komt er op zaterdag 05 februari nog een herkansingsronde ('Sistesjansen') waarin acht kandidaten zullen strijden om de laatste twee tickets voor de finale.
* eerste voorronde - Ørland :
01. "Guns & boys" (tekst en muziek : Carina Dahl, Nanna Martorell en Hanne Sørvaag) door Carina Dahl. 02. "Daisy" (tekst en muziek : Jim André Bergsted) door Use Me. 03. "Vardlokk" (tekst : Cecilie Larsen ; muziek : Helene Bøksle, Sindre Hotvedt, Knut Avenstroup Haugen) door Helene Bøksle. 04. "Alt du vil ha" (tekst en muziek : Magne Almås en Petter Øien) door Sie Gubba. 05. "Jobbe litt mindre og tjene litt mer" (tekst : Gatas Parlament ; muziek : Jester (Alex Molkom)) door Gatas Parlament. 06. "Trenger mer" (tekst en muziek : Christine Dancke) door Sichelle (MGP 2009). 07. "Not that easy (Ah-åh-ah-åh)" (tekst en muziek : Rikke Normann) door Åste Sem & Rikke Normann.
De nationale selectie zal dit jaar in goede worden geleid door Per Sundnes en Anne Rimmen. Deze eerste voorronde wordt rechtstreeks uitgezonden via NRK 1 tussen 19.55 en 21.15 en kan ook via het internet worden gevolgd (klik hier). Deze uitzending wordt later vannacht herhaald via NRK 3 (00.25-01.45), morgenochtend via NRK 1 (07.55-09.15) en morgennamiddag via NRK 2 (16.10-17.35). Nadien kan deze eerste voorronde worden herbekeken via het archief van de Noorse omroep (klik hier). (bron en foto's : NRK)
Na 21 seizoenen houdt 'F.C. De kampioenen' er straks mee op. Maar voor het zover is, wil Boma geschiedenis schrijven. De slechtste cafévoetbalploeg van het land moét en zàl dit jaar kampioen spelen.
Maar dat is buiten de Schellekens, de Stampers, de Spuiters, de Matrakken en andere Boskrabbers gerekend, want ook zij zijn op zoek naar eeuwige voetbalglorie. Ook Carmen ziet wel iets in beroemd worden. Ze is het kuisen beu en slaagt erin op haar manier de boekskes te komen. En finaal BV te worden, tegen Xaviers wil en dank.
Zijn liefde voor Goedele brengt Boma ertoe in Brugge een belangrijke vraag te stellen, al geeft hij De Kampioenen te veel vrij spel om hem te helpen. De mannen trekken er eens alleen op uit in de Bende van Boma.
En ook de vrouwen bouwen een eigen feestje, in een bowling. Bieke wordt zelfs specialiste in evenementen en zet een westerndorp, El Paso del Norte, op kop. Xavier moet prins Filip rondleiden in zijn kazerne. En Fernand? Die krijgt onverwachts bezoek
de zevende aflevering - Boma in Brugge :
Boma wil Goedele, met de hulp van Doortje en Pol, in Brugge ten huwelijk vragen. Maar hoe goed hij alles ook heeft voorbereid, het huwelijksaanzoek dreigt volledig in het honderd te lopen : Boma vergeet de verlovingsring, Goedele heeft een rothumeur en Carmen voert van alles in het schild... Maurice verkeert ook in een romantische bui, maar door zijn stiekeme gedoe en door toedoen van Fernand, krijgt hij ruzie met Pascale...
'F.C. De Kampioenen', vanavond zaterdag 15 januari om 20.45 op Eén. (bron en foto's : Eén)
'Op zoek naar Zorro' : vanavond de derde liveshow met Kim-Lian van der Meij als gastjurylid.
De AVRO luidde de eerste dag van het nieuwe jaar in met de eerste liveshow van 'Op zoek naar Zorro'. De zaterdagavond wordt de nieuwe thuisbasis van de enige talentenjacht die op zoek is naar potentiële musicalsterren. Dennis de G, Dennis ten V (NSF 2004-2005), Jeroen, Kelvin, Marijn, Mischa, Roman, Ruud, Samuel, Sandor en Tommie zijn echte multi-talenten die de strijd met elkaar aangaan om uiteindelijk de winnaar te worden van 'Op zoek naar Zorro'. Frits Sissing neemt de presentatie voor zijn rekening. Onder toeziend oog van Willem Nijholt maken Pia Douwes en Erwin van Lambaart, als voorzitter, onderdeel uit van het panel.
Na maanden van voorbereiding was het zover. De elf finalisten van het AVRO-programma 'Op zoek naar Zorro' presenteerden zich twee weken geleden in de eerste liveshow. De elf Zorro's in spé hadden het nodige achter de rug. Dat was te zien in de eerste uitzending van 'Op zoek naar Zorro', die de AVRO op vrijdag 31 december uitzond. Daarin werd een overzicht gegeven van het concert, de workshops, de audities en alle spanningen voor en achter de schermen op weg naar de eerste liveshow.
De elf finalisten zijn gekozen uit honderden kandidaten die zich hadden aangemeld voor de open audities voor 'Op zoek naar Zorro'. Na de eerste voorrondes volgde een theaterronde. Daarin moesten de overgebleven jongens zich presenteren aan het panel, bestaande uit musicalster Pia Douwes, talentscout en filmproducent Johan Nijenhuis en theaterproducent Erwin van Lambaart. Degenen die de theaterronde overleefden, kregen op de Zorro Academy workshops van onder anderen Willem Nijholt en Pia Douwes.
Na de Academy bleven nog 20 jongens over. Zij mochten een optreden verzorgen voor de top van de Nederlandse theaterwereld. Na intensief beraad van het panel zijn de elf finalisten een feit.
Tijdens elke liveshow moeten de twee kandidaten met de minste stemmen in de 'zwanenzang' het nog eenmaal tegen elkaar opnemen. Daarna is het de beurt aan musicalicoon Willem Nijholt om één Zorro te redden. De kijkers bepalen wie de Nederlandse Zorro wordt. Op zaterdag 19 februari vindt de finale van 'Op zoek naar Zorro' plaats.
De derde liveshow krijg je vanavond, zaterdag 15 januari, vanaf 20.30 op Nederland 1. Het eerste deel loopt tot 21.30 en na een nieuwe aflevering van 'Bij ons in de PC' volgt de resultaatshow. Die loopt van 22.00 tot en met 22.30.
* Wisselend derde panellid
In deze reeks van 'Op zoek naar...' is voor het eerst het derde panellid elke week verschillend. Acht powervrouwen zullen het vertrouwde panel, bestaande uit Erwin van Lambaart (voorzitter), Pia Douwes en Willem Nijholt, versterken. Niemand minder dan Kim-Lian van der Meij (presentatrice JESF 2007) zal het panel van 'Op zoek naar Zorro' vanavond versterken.
Ze is erg enthousiast over haar deelname. "Ik vind 'Op zoek naar Zorro' een ontzettend leuke en spannende afvalrace en ik vind het super gaaf dat ik een beetje mee mag denken wie de BESTE Zorro is voor die geweldige hoofdrol!" Naast haar plek in het panel zal ze samen met de Zorro's het spetterende openingsnummer van de show verzorgen.
Kim-Lian heeft zelf inmiddels de nodige musical ervaring opgedaan. Ze schitterde eerder in onder andere 'Fame' en 'Footloose' en is momenteel te zien in 'Legally Blonde'. Naast haar ervaring op het podium heeft Kim-Lian ook muzikaal gezien een behoorlijke repertoire opgebouwd. Ze zal haar vakkennis goed kunnen gebruiken bij het beoordelen van de Zorro's als panellid. * de elf kandidaten zijn :
01. Dennis de Groot. 02. Dennis ten Vergert (NSF 2004-2005). 03. Jeroen Dekkers. 04. Kelvin Wormgoor. 05. Marijn Brouwers. 06. Mischa Kiek. 07. Roman van der Werff. 08. Ruud van Overdijk. 09. Samuel Hubner Casado (tweede afvaller). 10. Sandor Strubl (eerste afvaller). 11. Tommie Christiaan.
Wat zingen de 9 overgebleven Zorro's vanavond?
- Roman : "Alsof je bij me bent" (Nurlaila Karim, NSF 1998). - Mischa : "Waarom ben ik hier" (Joe). - Tommie : "Cool" ('West Side Story'). - Dennis ten V. : "I'm alive" (Next to Normal). - Kelvin : "Mack the knife" (Robbie Williams). - Marijn : "Ordinary people" (John Legend). - Jeroen : "Want je vernielt me". ("Your love will kill me" 'Notre Dame de Paris'). - Ruud : "Kiss from a rose" (Seal). - Dennis de G. : "You don't know me" (Milow).
* 'Op zoek naar Zorro backstage' :
Wat gebeurt er in de studio van 'Op zoek naar Zorro'? Hoe voelen de finalisten zich? Wat is de mening van de panelleden en welke sterren bevinden zich in de studio? Het antwoord geeft Soundos El Ahmadi wekelijks live vanuit studio 24. 'Op zoek naar Zorro Backstage' geeft elke week een kijkje achter de schermen via deze link. Tussen de twee liveshows van 'Op zoek naar Zorro' (21.20 tot en met 21.55) doet Soundos, samen met een reporter, verslag van de gebeurtenissen in de studio.
Elke week een gastreporter! De gastreporter van de tweede uitzending is Tineke Blok. Zij was eerder als kandidate te zien in 'Op zoek naar Evita' en speelde in musicals als 'Rembrandt', 'Dirty Dancing' en 'Mamma Mia!'. Geert Hoes komt onder andere vertellen over zijn werkzaamheden in 'De Gelaarsde Kat' en Tineke spreekt met gastpanellid Kim-Lian van der Meij en de afgevallen Zorro's Sandor en Samuel.
De musical 'Zorro', met onder meer Lone van Roosendaal (NSF 1998) en René van Kooten (NSF 2001), zal te zien zijn in heelwat Nederlandse theaters en dit vanaf zaterdag 02 april tot en met zondag 18 december 2011. Voor meer informatie verwijzen we je naar de website van Joop van den Ende Theaterproducties.
'Op zoek naar Zorro', de derde liveshow vanavond, zaterdag 15 januari, tussen 20.25 en 21.30 op Nederland 1. Tussen 22.00 en 22.30 volgt de uitslag. Deze namiddag kan je op Nederland 1 tussen 14.10 en 15.10 kijken naar de herhaling van de tweede liveshow en tussen 15.10 en 15.40 naar de uitslag met de uitschakeling van Samuel. (bron : AVRO : foto kandidaten : Govert de Roos)
'Dakar 2011' : Koen Wauters met bang hart vertrokken.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991)(Toyota) heeft de voorlaatste etappe in de 'Dakar' tot een goed einde gebracht. Samen met Tom De Leeuw eindigde hij 25e in de rit. "En toch vertrokken we vanochtend met een bang hart", zegt Wauters.
"Er waren problemen met de korte versnellingen en dat was slecht nieuws met het oog op de aangekondigde duinen. Eens onderweg bleken die duinen nogal mee te vallen. De eerste 200 kilometer ging het toch moeizaam en hebben we eigenlijk te traag gereden. We waren moe, loom, een gebrek aan energie en dat gaat dan ook ten koste van de concentratie. Gelukkig werd de rit aan het tweede checkpoint geneutraliseerd. De vrachtwagens hadden te diepe sporen gemaakt, zodat de wedstrijdleiding besloot om ons via de openbare weg een ommetje te laten maken tot het derde checkpoint. Eens herstart ging het beter. We zijn zeer blij, enorm opgelucht dat we het gehaald hebben. Maar we zijn er nog niet. Het noodlot kan net zo goed in de laatste als in de eerste rit toeslaan." Vandaag, zaterdag 15 januari, staat de dertiende en meteen ook laatste rit op het programma en die gaat van Córdoba naar de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van 'Dakar2011'. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)
Net voor het weekend zijn we weer van de partij met een nieuwe aflevering van onze rubriek 'Een avondje uit'. Fans die eens een concert willen bijwonen of op zoek zijn naar een plaats in de buurt waar hun favoriete artiest zal optreden zitten bij ons op de eerste rij.
"Superstition", "My girl", "What's going on", "Stop! In the name of love" , het zijn amper een paar klinkende songtitels uit die weergaloze songcatalogus die Motown gedurende vijf decennia op onze oren losliet. Namen als Stevie Wonder, Marvin Gaye, The Supremes, Four Tops en The Jackson 5 zitten met hun typische 'Motown-sound' inmiddels diep verankerd in ons collectief geheugen.
Het label, opgericht in 1959 door Berry Gordy in Detroit, scoorde hit na hit dankzij zijn aanstekelijk melancholisch geproduceerde popsongs.
Dit voorjaar brengen Jim Cole (backing vocal Belgische inzending ESF 2010) en zijn vast liveband samen met een topcast van goed bevriende Soul-mates hulde aan de songwriters, de artiesten en vooral aan The Funk Brothers, de muzikanten die alle hits inspeelden.
Sandrine (Eurosong 2008, woordvoerster ESF 2008), Brahim (Eurosong 2006-2008), Elke Bruyneel (ex-Delavega) en Jim Cole met zijn zeskoppige band zullen stuk voor stuk uw avond omtoveren tot een 'flashback to the sixties and seventies' !
De laatste voorstelling van 'Motown - 50 years and more' gaat door op zaterdag 26 februari in Cultuurcentrum Muze in Heusden-Zolder. Voor een volledig overzicht van alle voorstellingen verwijzen we je naar de website van CULTURA VOF.
Na het enorme succes van de musicals 'Doornroosje', waarin K3 (Eurosong 1999) de goede feeën speelden en 'De Drie Biggetjes' met de meiden als drie schattige biggetjes, brengt Studio 100 in 2011 de splinternieuwe musical 'Alice in Wonderland'.
De musical 'Alice in Wonderland' is gebaseerd op het oorspronkelijke verhaal en belooft een zeer bijzondere en spectaculaire voorstelling te worden! 'Alice in Wonderland' is in Vlaanderen te zien vanaf zaterdag 09 april te zien in de Koningin Elisabethzaal in Antwerpen.
Tickets voor één van de voorstellingen kunnen telefonisch worden aangeschaft via 070 344 555 of via de website Alice de Musical.
Belle Perez (Eurosong 1999-2006) maakt ook dit voorjaar de Nederlandse theaters onveilig met haar nieuwe tournee 'Oxygen'. Maar de absolute première van deze show was weggelegd voor haar Vlaamse fans.
Zo maakte ze op zaterdag 04 december jongstleden haar opwachting in de Stadsschouwburg van Leuven. Op vrijdag 20 mei eerstkomend kan je haar aan het werk zien in het Cultureel Centrum De Werf in Aalst en tickets voor dat optreden kunnen worden aangeschaft via de website van het Cultureel Centrum.
ESF 2011 : Spaanse selectie Eurovisie Songfestival start op 28 januari eerstkomende.
De Spaanse nationale omroep TVE heeft gisteren, donderdag 13 januari, bekendgemaakt dat de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival over twee weken, op vrijdag 28 januari, van start zal gaan. Deze selectie zal in goede banen worden geleid door Anne Igartiburu.
Voor de nationale selectie van dit jaar werden er in totaal 1.142 nummers ingediend en daarvan zijn er momenteel nog tachtig van weerhouden. Een vakjury gaat nu opnieuw aan de slag om dat aantal te herleiden tot twintig. De omroep heeft eergisteren, woensdag 12 januari, laten weten dat de bekendmaking van de twintig nummers aanstaande donderdag, 20 januari, zal plaatsvinden.
In het lijstje vinden we ook een paar oude bekenden die eerder al deelnamen aan de nationale selectie : Alazán (2000) en Baltanás (2007-2008). (bron, logo en foto kandidaten : TVE)
ESF 2011 : San Marinese kandidaat wordt op donderdag 03 februari voorgesteld.
Eerder vorige maand raakte bekend dat het ministaatje San Marino midden mei aanwezig zal zijn tijdens de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.
San Marino RTV heeft eerder vandaag, vrijdag 14 januari, laten weten dat de kandidaat voor Düsseldorf op donderdag 03 februari zal worden voorgesteld tijdens een persconferentie.
In 2008 nam het ministaatje voor de eerste maal deel aan het jaarlijkse liedjesfestival en de groep Miodio strandde toen met "Complice" op een negentiende en allerlaatste plaats in de eerste halve finale. Het jaar nadien haakte de omroep af en na een afwezigheid van drie jaar zal er dit voorjaar dus opnieuw een kandidaat voor San Marino aantreden. (bron : San Marino RTV)
ESF 2011 : Johanna Iivanainen, Cardiant en Marko Maunuksela plaatsen zich voor finale Finse selectie.
Eerder vanavond, vrijdag 14 januari, werd in Finland de aftrap gegeven van 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2011', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.
Er zijn dit jaar opnieuw drie voorrondes (vandaag en de komende twee vrijdagen) en aan elke voorronde nemen vijf kandidaten deel. Het lot van de kandidaten ligt in de handen van de kijkers thuis die via televoting drie van hen doorsturen naar de finale. De twee resterende kandidaten moeten hun hoop vestigen op een vakjury want zij deelt na de derde en laatste voorronde nog één wildcard uit aan de zes kandidaten die zich niet wisten te plaatsen.
Aan de finale, op zaterdag 12 februari eerstkomende in Turku, nemen dus in totaal tien kandidaten deel en tijdens die finale zijn er opnieuw twee stemrondes om de Finse kandidaat aan te duiden.
* geplaatst voor de finale :
- "Luojani mun" (tekst : Edu Kettunen ; muziek : Johanna Iivanainen) door Johanna Iivanainen. - "Rapture in time" (tekst : Lauri Hänninen ; muziek : Antti Hänninen) door Cardiant. - "Synkän maan tango" (tekst en muziek : Mika Toivanen) door Marko Maunuksela.
* maken kans op een wildcard:
- "I'm not the one who's sorry" (tekst : Pete Murto ; muziek : Pete Murto, Jonas Olsson, Heikki Hiekkasalmi, Antti Aalto, Lauri Uusitalo) door Automatic Eye. - "Puppets" (tekst : Jonna ; muziek : Jonna, Miika Colliander) door Jonna.
Volgende week vrijdag, 21 januari, vindt de tweede voorronde plaats en wie de eerste voorronde heeft gemist kan deze terugvinden in het archief van de Finse omroep (klik hier). (bron en logo : YLE)
Ultratop : 15 januari 2011 - Tom Dice met nieuwe single nieuw in de hitparade.
"A thousand years", de jongste single van Tom Dice (ESF 2010), komt deze week de hitparade binnen op een vierenveertigste plaats. Wim Leys roept zich naar een achtenveertigste plaats en één plaatsje lager vinden we "Dirty situation" van Mohombi (MF 2005) feat. Akon.
Het compilatie-album van 'Junior Eurosong 2010', met daarop alle nummers uit de nationale selectie voor het Junior Eurovisie Songfestival, moet deze week opnieuw één plaatsje inleveren en gaat zo van een achttiende naar een negentiende plaats en dit na vijf maanden notering.
Het album "MaMaSé!" van K3 was vorig jaar het bestverkochte album in Vlaanderen en staat na zestig nog steeds in de hitparade. Deze week is het album opnieuw goed voor een eenenveertigste plaats.
"Best of Natalia", het verzamelalbum van de Kempense zangeres, daalt na negen weken van een negenendertigste naar een negenenveertigste plaats en het debuutalbum van Laura Omloop boekt na elf weken notering één plaatsje verlies en gaat zo van een achtste naar een negende plaats. Het jongste album van Dana Winner, "Parels uit de Noordzee", daalt in de tiende week notering eenentwintig plaatsen en gaat zo van een eenendertigste naar een tweeënvijftigste plaats.
In Wallonië daalt het jongste album van Frédéric François, "Chanteur d'amour", van een dertiende naar een zestiende plaats. "On s'aimerait tout bas" van Lara Fabian verdwijnt deze week uit de hitparade en haar verzamelalbum bezet de vierde plaats in de top honderd, dat is ten opzichte van vorige week een winst van drie plaatsen.
ESF 2011 : vanavond voorstelling kandidaten Maltese nationale selectie.
Op zaterdag 12 februari eerstkomende vindt op het eiland Malta de finale plaats van de nationale selectie van de komende editie van het Eurovisie Songfestival. Tijdens die finale treden in totaal zestien kandidaten aan. Daags voordien, op vrijdag 11 februari, vindt eerst nog een voorronde plaats met in totaal vierentwintig kandidaten.
Afgelopen zaterdag, 08 januari, maakte de Maltese omroep PBS de namen bekend van de vierentwintig kandidaten die zullen deelnemen aan 'Malta Eurovision Song Contest 2011' en we zetten ze hieronder nogmaals op een rijtje.
* deelnemers 'Malta Eurovision Song Contest 2011' (tussen haakjes de namen van de tekstschrijvers en componisten) :
01. "Catch 22" (tekst : Godwin Sant ; muziek : Ray Agius) door Amber. 02. "Down down down" (tekst : Jessica Muscat ; muziek : Philip Vella) door Jessica Muscat. 03. "Everybody sing" (tekst en muziek : Wayne Micallef) door Wayne Micallef. 04. "Finally" (tekst : Richard Micallef ; muziek : Jan Van Dijck) door Richard Edwards. 05. "Heart of glass" (tekst : Gerard James Borg ; muziek : Philip Vella) door Cherise Grixti. 06. "He's a demon" (tekst : Anthony Grech ; muziek : Michael Henry) door Marilena Gauci. 07. "Hypnotized" (tekst : Fleur Balzan ; muziek : Paul Giordimaina) door Eleanor Cassar. 08. "If I could do it all again" (tekst : Mathias Strasser ; muziek : Marc Paelinck) door Raquela. 09. "I'll follow the sunshine" (tekst : Dr. Bernd Meinunger ; muziek : Ralph Siegel) door Domenique Azzopardi. 10. "Lost without you" (tekst : Aidan O'Connor ; muziek : Marco Debono) door Jamie Tonna. 11. "Love me like your money" (tekst : Sven Lundhol, Eryk Rydmark, Gerard James Borg ; muziek : Sven Lundhol) door Kelly Schembri. 12. "Love to love you" (tekst : Sophie Debattista ; muziek : Elton Zarb) door Sophie Debattista. 13. "Mood dance" (tekst : Gerard James Borg ; muziek : Philip Vella) door Baklava. 14. "Movie in my mind" (tekst : Gerard James Borg ; muziek : Philip Vella) door Claudia Faniello. 15. "No surrender" (tekst : Johan Bederholm ; muziek : Johan Stentorp) door Fabrizo Faniello. 16. "Numb" (tekst en muziek : Ally) door Ally. 17. "One life" (tekst : Fleur Balzan ; muziek : Paul Giordimaina) door Glen Vella. 18. "Over and over" (tekst : Kurt Calleja ; muziek : Johan J'atmberg) door Kurt Calleja. 19. "This love" (tekst : Jonathan Spiteri ; muziek : Klinsmann Coleiro) door Klinsmann Coleiro & Benjamin Darmanin. 20. "Topsy turvy" (tekst : Deo Grech, Natasha Turner ; muziek : Jonas Gladnikoff, Niall Mooney, Andrew Zahra) door J. Anvil. 21. "Touch wood" (tekst : Alfred Sant ; muziek : Ray Agius) door Amber. 22. "Unfaithful" (tekst : Keith Zammit ; muziek : Renato Briffa) door Anna Azzopardi. 23. "Unintentional" (tekst : Rita Pace ; muziek : Elton Zarb) door Petra Zammit. 24. "You'll never know" (tekst : Jordan Milnes ; muziek : Steven D. Cook) door Rosman Pace.
Vanavond worden de vierentwintig nummers voorgesteld op de Maltese omroep en de uitzending kan rechtstreeks via het internet gevolgd worden (klik hier) vanaf 20.40. De nummers zullen eveneens geplaatst worden op de festivalwebsite. (bron : PBS)
NSF 2011 : juryleden 'Nationaal Songfestival 2011' zijn bekend.
De Nederlandse krant AD bericht vandaag, vrijdag 14 januari, dat zanger René Froger (ESF 2009) deel zal uitmaken van de vakjury tijdens het 'Nationaal Songfestival 2011'.
Tijdens de Nederlandse selectie voor het Eurovisie Songfestival, op zondag 30 januari eerstkomende, zullen de 3JS in totaal vijf liedjes ten gehore brengen en daarbij zullen een vakjury en de kijkers thuis bepalen met welk nummer de Volendammers zullen deelnemen aan de 56e editie van het Eurovisie Songfestival.
Naast René Froger maken ook 3FM-DJ Annemieke Schollaardt en TROS-DJ Daniel Dekker (lid vakjury 'NSF 2010', commentator ESF 2010) deel uit van de vakjury. (bron : AD ; foto : TROS)
De geruchten deden al een tijdje de ronde maar sinds vandaag, vrijdag 14 januari, is het officieel : eind juni verdwijnt het mediamagazine 'De rode loper' (Eén) van het scherm.
In het najaar start Eén met een vernieuwde programmering die de focus nog sterker legt op Vlaamse programma's in primetime. Om dat schema te realiseren, stopt het eerste VRT-net eind juni met het dagelijkse showbizzmagazine 'De rode loper'. De redactieleden van het programma werken de komende maanden actief mee aan nieuwe programma's die vanaf het najaar en in 2012 op Eén te zien zullen zijn.
Eén herbekijkt dezer dagen, in overleg met de VRT-directie, het programmaschema vanaf het najaar van 2011. Het netmanagement wil ook binnen de nieuwe financiële context van de VRT blijven inzetten op een gevarieerd, kwalitatief, onderscheidend en Vlaams programmaschema met vaste afspraken voor het brede publiek.
Om verschillende nieuwe primetime-programma's voor dat schema te realiseren, worden binnen de VRT mensen en middelen vrijgemaakt. Daarom stopt het dagelijkse showbizzprogramma 'De rode loper' (n.v.d.r. dat eind oktober jongstleden nog haar tiende verjaardag vierde) eind juni. De redactieleden zullen worden ingezet om aan de nieuwe programma's mee te werken.
Het netmanagement heeft ook beslist om vanaf het najaar een nieuw, wekelijks programmaslot in primetime te creëren over populaire cultuur. Eén wil ervoor zorgen dat dat thema, dat een groot en geïnteresseerd publiek boeit, ook in de toekomst voldoende aan bod blijft komen, op momenten dat het grootst mogelijke publiek kan worden bereikt. Samen met het nieuwe programma komt er een extra vraag aan programmamakers om items rond muziek, film, media en evenementen nog sterker aan bod te laten komen in de verschillende praat- en actualiteitsprogramma's.
Jean Philip De Tender, netmanager van Eén, over de plannen voor het najaar :
"We herbekijken bij Eén op dit moment wat voor programma's we op welk moment van de dag willen gaan maken. Vlaams, kwalitatief, onderscheidend en voor iedereen blijven daarbij belangrijke kernwoorden, net als de extra focus op primetime.
Uiteraard is het jammer dat 'De rode loper' verdwijnt. Ik ben er echter van overtuigd dat zowel de keuze voor het investeren in meerdere nieuwe Vlaamse programma's in primetime, als ons herbevestigd engagement wat populaire cultuur op Eén betreft, de juiste is."
Meer details over het Eén-programmaschema voor het najaar zijn nog niet bekend. (bron : VRT ; logo en foto Katja Retsin : Eén)
ESF 2011 : vanavond eerste voorronde Finse selectie Eurovisie Songfestival.
Vanaf vanavond, vrijdag 14 januari, strijden in totaal vijftien kandidaten om het Finse ticket richting Düsseldorf alwaar midden mei de 56e editie van het Eurovisie Songfestival zal plaatsvinden.
Er zijn dit jaar opnieuw drie voorrondes (vandaag en de komende twee vrijdagen) van 'Laulukilpailu Suomen Karsinta 2011' en die komen allen uit de Tohloppi studio in Tampere. Aan elke voorronde nemen dus vijf kandidaten deel en drie van hen stoten door naar de finale. De twee resterende kandidaten moeten hun hoop vestigen op een vakjury want zij deelt na de derde en laatste voorronde nog één wildcard uit aan de zes kandidaten die zich niet wisten te plaatsen.
Aan de finale, op zaterdag 12 februari eerstkomende in Turku, nemen dus in totaal tien kandidaten deel en tijdens die finale zijn er opnieuw twee stemrondes om de Finse kandidaat aan te duiden.
* eerste voorronde (21.00 plaatselijke tijd, 20.00 Belgische tijd) :
01. "I'm not the one who's sorry" (tekst : Pete Murto ; muziek : Pete Murto, Jonas Olsson, Heikki Hiekkasalmi, Antti Aalto, Lauri Uusitalo) door Automatic Eye. 02. "Synkän maan tango" (tekst en muziek : Mika Toivanen) door Marko Maunuksela. 03. "Luojani mun" (tekst : Edu Kettunen ; muziek : Johanna Iivanainen) door Johanna Iivanainen. 04. "Puppets" (tekst : Jonna ; muziek : Jonna, Miika Colliander) door Jonna. 05. "Rapture in time" (tekst : Lauri Hänninen ; muziek : Antti Hänninen) door Cardiant.
De drie voorrondes alsook de finale zullen, net als drie voorbije jaren, gepresenteerd worden door Jaana Pelkonen. Jaana was in 2007 de gastvrouw tijdens de 52e editie van het Eurovisie Songfestival, gehouden in Helsinki. Zij krijgt voor de nationale selectie van dit jaar het gezelschap van Tom Nylund.
In tegenstelling tot vorig jaar kan de Finse selectie rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik hier) en dit tussen 20.00 en 20.50 Belgische tijd (tussen 21.00 en 21.50 Finse tijd). Na afloop zal de uitzending ook terug te vinden zijn in het archief van de Finse omroep (klik hier). (bron en logo : YLE)
'Dakar 2011' : Buenos Aires in zicht voor Koen Wauters.
Koen Wauters (Eurosong 1989, ESF 1991)(Toyota) beëindigde de elfde Dakaretappe gisteren, donderdag 13 januari, als 37e. In de stand is hij 30e.
"We waren goed begonnen tot we al snel lek reden" doet Wauters het verhaal van de rit. "Even later waren we al opnieuw aan het rijden en raapten we de ene deelnemer na de andere op waardoor we opschoven naar de 29e positie. Op het einde van het eerste deel van de rit was er een wagen van de organisatie die ook eens wou tonen dat hij snel kon rijden. Plots zaten we in zijn stof waardoor we op een kei botsten en zo een aandrijfas beschadigden."
"Tijdens de 160 km lange verbinding hebben we het rustig aan gedaan om de wagen niet extra te belasten voor het tweede deel van de rit. 40 km na de herstart begaf de aandrijfas waardoor we noodgedwongen moesten overschakelen op tweewiel aandrijving. Er zijn maar enkele ritten waar je dat kan doen, dit was er gelukkig eentje van."
"We staan opnieuw in de top 30, Buenos Aires is in zicht maar tegelijk nog heel ver want op vrijdag (vandaag) wacht ons een laatste moeilijke hindernis. De laatste Argentijnse duinen waarin Tom vorig jaar drie dagen kampeerde. Laten we hopen dat we er vandaag goed doorkomen."
Vandaag, vrijdag 14 januari, staat de twaalfde rit op het programma en die gaat van San Juan naar Córdoba. Meer nieuws en informatie krijg je op de website van 'Dakar2011'. (bron : Belga ; logo : website Dakarrally)