Twelve Points...Douze Points...Kiev 2017...

Deze website wordt niet meer geüpdatet! Volg ons via https://twitter.com/12_TPDP_12.....

22-12-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Eurovision 2011 : Alexandre Deschamps geplaatst voor de nationale selectie.

 Alexandre Deschamps is de twaalfde kandidaat die zich heeft geplaatst voor de nationale selectie met het nummer "Elle merveille". Hij wist eerder vandaag, woensdag 22 december, de kaap van 20.000 euro te overschrijden en daarmee is hij geselecteerd voor de volgende ronde van de nationale selectie.

 Deschamps schreef zijn nummer samen met Fred Maes en deed er 89 dagen over om het vooropgestelde bedrag bij elkaar te sprokkelen.

 Intussen heeft de Franstalige openbare omroep ons bericht van afgelopen donderdag, 16 december, bevestigd dat Lorenzo Caminotti met "Tant qu'il y aura des femmes" uit de selectie werd gehaald. De artiest voldeed met het nummer niet aan de voorwaarden van de nationale selectie (archief). 

* geselecteerd voor de nationale selectie :

01. "Où s'en vont nos rêves ?" door Léa Clément (129 producers - woensdag 13 oktober).
02. "Simple love" door Syla K. (44 producers - woensdag 13 oktober).
03. "Our home" door Hélène (16 producers - maandag 18 oktober).
04. "C'est la musique" door Steve Linden (17 producers - dinsdag 19 oktober).
05. "Our way" door The Blazing (157 producers - dinsdag 09 november).
06. "Nos pages, nos images" door Bellyve (72 producers - dinsdag 23 november).
07. "Live my life" door Joe Galli (51 producers - dinsdag 23 november).
08. "Près de toi" door Hanny-D (46 producers - vrijdag 26 november).
09. "Dans ma chanson" door J Cool (69 producers - woensdag 01 december).
10. "With love baby" door Witloof Bay (396 producers - zaterdag 04 december).
11. "Addiction" door Gautier Reyz (198 producers - zondag 05 december).
12. "Elle merveille" door Alexandre Deschamps (190 producers - woensdag 22 december).

* Gediskwalificeerd :

- "Tant qu'il y aura des femmes" door Lorenzo Caminotti (37 producers - maandag 13 december).

Op dit ogenblik zijn er nog 179 kandidaten die hopen om tegen het einde van het jaar (vrijdag 31 december om 12.00) het vooropgestelde bedrag te vergaren. (bron : Eurovision 2011)

22-12-2010 om 10:45 geschreven door Redactie  


21-12-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De allerslimste mens ter wereld' : Eva Brems stuurt ook ex-winnaar Freek Braeckman huiswaarts.

 Op maandag 06 december jongstleden ging het programma 'De allerslimste mens ter wereld' van start. Tijdens het inmiddels negende seizoen van de populaire quiz gaat presentator Erik Van Looy op zoek naar de allerslimste mens van de voorbije acht reeksen.

Eerder vanavonddinsdag 21 december, maakte oud-winnaar Freek Braeckman zijn opwachting en van bij aanvang leek het er op dat het niet zijn avondje zou worden. Het werd alsnog een gelijkopgaande strijd en opnieuw was het Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983) die met een totaal van 358 seconden als winnaar uit de bus kwam. Eva Brems, die gisteren Bent Van Looy naar huis stuurde, strandde met een totaal van 289 seconden op de tweede plaats en dankzij vijftig seconden wist Freek Braeckman 273 seconden bij elkaar te sprokkelen.

Vast jurylid Guy Mortier kreeg niemand minder dan Minister van Staat Miet Smet naast zich als gastjurylid.

STAND VAN ZAKEN :

01. Ben Crabbé : 6 deelnames (5 overwinningen).
02. Yves Desmet : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
03. Frank Vander Linden : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
04. Annelies Rutten : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
05. Martin Heylen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
06. Bent Van Looy : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. Eva Brems : 2 deelnames.
08. David Davidse : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
09. Rob Vanoudenhoven : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
10. Freek Braeckman : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
11. Helmut Lotti : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
12. Rik Torfs : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

KIJKCIJFERS :

- maandag 06 december : 1.561.045 kijkers (kijkdichtheid : 26,69% - marktaandeel : 59,56%).
- dinsdag 07 december : 1.504.709 kijkers (kijkdichtheid : 25,73% - marktaandeel : 63,68%).
- woensdag 08 december : 1.467.132 kijkers (kijkdichtheid : 25,08% - marktaandeel : 59,47%).
- donderdag 09 december : 1.523.814 kijkers (kijkdichtheid : 26,05% - marktaandeel : 64,28%).

- maandag 13 december : 1.573.519 kijkers (kijkdichtheid : 26,90% - marktaandeel : 63,91%).
- dinsdag 14 december : 1.503.730 kijkers (kijkdichtheid : 25,71% - marktaandeel : 64,16%).
- woensdag 15 december : 1.586.070 kijkers (kijkdichtheid : 27,10% - marktaandeel : 69,22%).
- donderdag 16 december : 1.483.685 kijkers (kijkdichtheid : 25,37% - marktaandeel : 62,53%).

- maandag 20 december : 1.542.665 kijkers (kijkdichtheid : 26,37% - marktaandeel : 57,32%).

Eén deelname, zo lang hield topfavoriet Freek het uit. Na opnieuw een dramatische finale zit het er voor hem al op. Morgen treedt Bart Peeters aan.

Drama in 'De allerslimste mens', deze week! Na de bepaald onfortuinlijke uitschakeling van Bent Van Looy, kregen we vanavond alweer een eindstrijd voor de geschiedenisboekjes. Met nog twintig seconden op overschot moest Freek het antwoord schuldig blijven waarmee hij Eva finaal had kunnen uittellen. Het resultaat : elk nog één seconde op de klok en een apotheose die afkickende nagelbijters aller landen massaal deed hervallen. Maar deze keer draaide het niet zo goed uit voor Freek als twee jaar geleden, en dus mag Eva morgen proberen om eindelijk Ben van zijn troon te stoten.

Of misschien lukt het Bart Peeters (presentator 'Eurosong', commentator ESF) wel? Bart is veel. Heel veel. Om maar iets te zeggen : hij is alvast de allerideaalste man, zonder enige twijfel. Maar wordt hij ook de allerslimste? Zijn carrière begon hij op de schoot van Tante Terry en morgenavond zit hij bij ons in dedriezit. Dé vraag van vanavond : wie is er slimmer dan de zanger? Iemand? Niemand?

De elfde aflevering van 'De allerslimste mens ter wereld, morgenwoensdag 22 december, tussen 22.10 en 23.00 op Eén. Deze aflevering is nadien beschikbaar in 'Ooit Gemist'. (bron, foto en logo : Eén)

21-12-2010 om 23:40 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : kandidaten 'Dora 2011', Kroatische selectie, zijn bekend.

 Eerder vorige maand raakte al bekend dat de Kroatische nationale omroep HRT het roer met betrekking tot 'Dora', de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival, volledig zou gaan omgooien.

Op vrijdag 19 november werd de zoektocht naar deelnemers (professionele artiesten en amateurs) voor 'Dora 2011' gestart. Via de website konden geïnteresseerden zich kandidaat stellen voor de nationale selectie. Intussen vonden er audities plaats om vierentwintig kandidaten (plus twee reservekandidaten) aan te duiden die vanaf zaterdag 22 januari gaan strijden om het ticket voor Düsseldorf.

Een zeskoppige jury (Željen Klašterka, Hrvoje Hegedušić, Želimir Babogredac, Želimir Bučević, Branka Muvrin en Hrid Matić) waren present tijdens die audities en kozen uiteindelijk dus vierentwintig kandidaten. Eerder vandaag, dinsdag 21 december, werden hun namen wereldkundig gemaakt tijdens een persconferentie en wij zetten hun namen hieronder alvast op een rijtje.

* kandidaten 'Dora 2011' :

01. Diana Heraković (Sveta Nedjelja).
02. Mirko Švenda-Žiga (Prelog).
03. Jelena Vanjek (Dugo Selo).
04. Mijo Lešina (Zagreb).
05. Marija Rubčić (Zagreb).
06. Valentina Briški (Rijeka).
07. Damir Keđo (Omišalj).
08. Doris Teur (Zaprešić).
09. Dora Benc (Varaždin).
10. Artemija Stanić (Makarska).
11. Ivana Brkašić (Rijeka).
12. Katica Marinović (Split).
13. Miro Tomić (Vrgorac).
14. Renata Holi (Virovitica).
15. Saša Lozar (Zagreb).
16. Ana Eškinja (Sv. Filip i Jakov).
17. Jacques Houdek (Zagreb).
18. Daria Kinzer (Zagreb)
19. Tina Vukov (Rijeka).
20. Mila Soldatić (Pula).
21. Mario Sambrailo (Dubrovnik).
22. Filip Dizdar (Sukošan).
23. Manuela Svorcan (Pula).
24. Sabrina Hebiri (Rijeka).

* reservekandidaten :

01. Maksim Hozić (Zagreb).
02. Marina Đurović (Split).

In de eerste (zaterdag 22 januari) en de tweede uitzending (zaterdag 29 januari) treden telkens twaalf kandidaten aan waarvan er telkens zes doorstoten naar de derde aflevering (zaterdag 05 februari). In die aflevering vallen opnieuw zes kandidaten af waardoor er dus zes overblijven. Een week later, op zaterdag 12 februari, vallen er in de vierde aflevering twee kandidaten af. In de vijfde (zaterdag 19 februari) en de zesde aflevering (zaterdag 26 februari) moet telkens één kandidaat de show verlaten zodat de finale op zaterdag 05 maart doorgaat met twee kandidaten.

Tijdens de zes eerste afleveringen ligt het lot van de kandidaten steeds in de handen van de kijkers thuis die door televoting hun  voorkeur kenbaar zullen maken. In de finale ligt het lot van de twee overblijvende kandidaten in de handen van een vakjury (50%)en de kijkers thuis (50%). Tijdens de finale zullen eveneens drie nummers worden voorgesteld waarvan er eentje de Kroatische inzending voor de 56e editie van het Eurovisie Songfestival zal worden. Deze nummers worden besteld door de Kroatische omroep.
(bron : HRT)

21-12-2010 om 23:13 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Janne Saar uit de Estse selectie gehaald.

 Afgelopen donderdag, 16 december, maakte de Estse nationale omroep ETV de namen van de twintig kandidaten bekend die in februari zullen deelnemen aan 'Eesti Laul 2011', de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Daags nadien, op vrijdag 17 december, liet ETV weten dat een aantal nummers niet aan de vooropgestelde regels voldeden. Zo zouden "Meeting the wolf" (Janne Saar), "The storm" (Mimicry) en "Ilusad inimesed" (Laika Virgin ft Fredy Schmidt) reeds vóór 01 september van dit jaar openbaar zijn gemaakt.

Daarnaast zou Elmayonesa (Kes ei tantsi, on politsei) de Estse nationaliteit niet bezitten en het was ook duidelijk vermeld in de voorwaarden dat de uitvoerders de Estse nationaliteit moeten bezitten.

Gisteren, maandag 20 december, liet de omroep weten dat enkel "Meeting the wolf" van Janne Saar uit de wedstrijd werd gehaald. Het nummer was effectief vóór 01 september van dit jaar openbaar gemaakt. Meteen werd een vervanger aangeduid en dat is "Second chance" van Tiiu Kuik. De andere nummers voldeden wel aan het reglement en Elmayonesa verbleef het voorbije jaar wel degelijk 183 dagen in het land.

* de twintig geselecteerde kandidaten :

01. "All & now" (tekst en muziek : Rolf Roosalu, Liis Lass) door Rolf Roosalu.
02. "Baby had you" (tekst en muziek : Viktoriya Suslova, Stanislav Bulganin) door Victoria.
03. "Be my saturday night" (tekst en muziek : Mart Vainu) door Noorkuu.
04. "Don't want anything" (tekst en muziek : Jakko Maltis, Jana Kask) door Jana Kask.
05. "Hoppa-pa-rei!" (tekst en muziek : Ithaka Maria Rahula, Peeter Pruuli) door Ithaka Maria.
06. "I wanna meet Bob Dylan" (tekst en muziek : Stig Rästa, Fred Krieger) door Outloudz.
07. "Ilusad inimesed" (tekst en muziek : Andero Nimmer, Indrek Ups, Jarek Kasar, Fredy Schmidt) door Laika Virgin ft Fredy Schmidt.
08. "Jagatud öö" (tekst en muziek : Rein Rannap, Indrek Hirv) door Uku Suviste.
09. "Kes ei tantsi, on politsei" (tekst en muziek : Nicolas Behler, Nora Reitel, Helen Heinmäe) door Elmayonesa.
10. "Lapsed ja lennukid" (tekst en muziek : Madis Aesma, Mihkel Kirss, Gert Pajuväli, Madis Kirss) door Ans. Andur.
11. "Lubadus" (tekst en muziek : Kait Tamra) door Kait Tamra.
12. "Second chance" door Tiiu Kuik.
13. "My melody" (tekst en muziek : Sofia Rubina, Talis Paide) door Sofia Rubina.
14. "Rahu, ainult rahu" (tekst en muziek : Allan Vainola, Mait Vaik) door Sõpruse puiestee & Merili Varik.
15. "Rockefeller street" (tekst en muziek : Sven Lõhmus) door Getter Jaani.
16. "Smile" (tekst en muziek : Markus Robam) door MID.
17. "St. Cabah" (tekst en muziek : Silvi Pilt) door Shirubi Ikazuchi.
18. "The storm" (tekst en muziek : Paul Lepasson, Timmo Linnas, Kene Vernik, Jaanus Telvar) door Mimicry.
19. "Valss" (tekst en muziek : Jaan Pehk) door Jaan Pehk.
20. "Veel on aega" (tekst en muziek : Marilyn Jurman, Karl Kanter) door Marilyn Jurman & Karl Kanter.

* gediskwalificeerd :

- "Meeting the wolf" (tekst en muziek : Janne Saar, Carola Madis) door Janne Saar.

Eerder raakte reeds bekend dat er dit jaar gewerkt zal worden met halve finales (op zaterdag 12 en zaterdag 19 februari) en daarin nemen telkens tien kandidaten deel waarvan er vijf doorstoten naar de finale.

De finale van 'Eesti Laul 2011' vindt plaats op zaterdag 26 februari met tien kandidaten. Tijdens de halve finales ligt het lot van de kandidaten in de handen van een vakjury en de kijkers thuis en ook in de finale kiezen de vakjury en de kijkers thuis de twee kandidaten voor de superfinale. In die superfinale zijn het enkel de kijkers die zullen beslissen wie er naar Düsseldorf mag afreizen. De presentatie van de nationale selectie ligt, net als dit jaar, in de handen van Ott Sepp en Märt Avandi. (bron : ERR)

21-12-2010 om 21:29 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Newsroom : geen extra Sportpaleisconcerten meer voor Clouseau.

 Clouseau (Eurosong 1989, ESF 1991) houdt het dit jaar dan toch bij negen concerten in het Antwerpse Sportpaleis. Eerder was er sprake van een tiende en elfde concert op vrijdag 11 en zaterdag 12 februari, maar het management van de groep heeft eerder vandaag, dinsdag 21 december, laten weten dat die niet doorgaan.

Na het negende concert, volgende week woensdag 29 december, is het definitief afgelopen met 'De Laatste Ronde' van Clouseau. In januari vertrekt Koen Wauters immers naar de Dakarrally.

Volgens het management staan er nog genoeg namen op de wachtlijst om een extra concert te plannen in februari, maar dat zou verlieslatend zijn. Om winst te maken moeten er twee Sportpaleizen worden gevuld en dat lukt wellicht niet.

Bovendien bleken de twee beoogde data in februari moeilijk verenigbaar met de agenda's van Kris Wauters (lid vakjury 'Eurosong 2008') en enkele muzikanten en crewleden. Er is nog een beperkt aantal tickets beschikbaar voor de concerten op maandag 27 en woensdag 29 december. (bron : Belga)

21-12-2010 om 20:41 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - CHRISTMAS - Music : Poolse Edyta Górniak wens ons muzikale kerstdagen.

 Sinds zondag 28 november, de eerste dag van de Advent, tellen wij voor het derde jaar op rij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest, aanstaande vrijdag, krijg je zevenentwintig dagen lang een aflevering van onze rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.

Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. Vandaag gaan we richting Polen met het in 2008 verschenen album van Edyta Górniak.

Edyta nam in 1994 voor het land deel aan het Eurovisie Songfestival en als debutante wist ze met "To nie ja" meteen beslag te leggen op een meer dan oververdiende tweede plaats. Op maandag 22 december 2008 verscheen haar kerstalbum "Zakochaj się w kolędach na Święta" met daarop tien tracks waarvan er vijf in de eigen taal.

* "Zakochaj się w kolędach na Święta" :

01. "Cicha noc".
02. "Oj maluśki".
03. "Lulajże Jezuniu".
04. "Jezus malusieńki".
05. "Mizerna cicha".
06. "Let it snow".
07. "White Christmas".
08. "Jingle Bells".
09. "Santa Claus is coming to town".
10. "Have yourself a merry Christmas".

Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en tot zolang wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : website Edyta Górniak)

21-12-2010 om 20:13 geschreven door Redactie  


20-12-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'De allerslimste mens ter wereld' : Eva Brems stuurt Bent Van Looy naar huis.

 Op maandag 06 december jongstleden ging het programma 'De allerslimste mens ter wereld' van start. Tijdens het inmiddels negende seizoen van de populaire quiz gaat presentator Erik Van Looy op zoek naar de allerslimste mens van de voorbije acht reeksen.

Eerder vanavondmaandag 20 december, was er de eerste aflevering van deze week met nieuwkomer Eva Brems. Ook ditmaal werd het een gelijkopgaande strijd die Ben Crabbé (drummer Pas de Deux - Eurosong 1983) voor de vierde maal winnend kon afsluiten met 386 seconden. Bent Van Looy, aan zijn derde deelname toe, moest tevreden zijn met 256 seconden, goed voor een tweede plaats. Nieuwkomer Eva Brems strandde met 234 seconden op een derde plaats. Philippe Geubels kreeg tijdens deze aflevering niemand minder dan Frieda Van Wijck naast zich als gastjurylid.

Niemand had 'm zien aankomen, de kapitale blunder van Bent Van Looy. En zo kost de stress alweer een topfavoriet vroegtijdig de kop.

Hoeveel zwijmelende tienermeisjes zouden hun ontzetting uitgeschreeuwd hebben, samen met de toekijkende Ben Crabbé? Terwijl Eva in het finalespel wanhopig de stress het hoofd probeerde te bieden, was het uiteindelijk Bent die in een vlaag van zinsverbijstering dé kapitale blunder maakte. En zo eindigt, na Annelies Rutten, De allerslimste mens voor een tweede topfavoriet in mineur. En Ben Crabbé? Die vond het allemaal best moeilijk.

STAND VAN ZAKEN :

01. Ben Crabbé : 5 deelnames (4 overwinningen).
02. Yves Desmet : 4 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
03. Frank Vander Linden : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
04. Annelies Rutten : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
05. Martin Heylen : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
06. Bent Van Looy : 3 deelnames (1 overwinning)(UITGESCHAKELD).
07. David Davidse : 2 deelnames (UITGESCHAKELD).
08. Eva Brems : 1 deelname.
09. Rob Vanoudenhoven : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
10. Helmut Lotti : 1 deelname (UITGESCHAKELD).
11. Rik Torfs : 1 deelname (UITGESCHAKELD).

KIJKCIJFERS :

- maandag 06 december : 1.561.045 kijkers (kijkdichtheid : 26,69% - marktaandeel : 59,56%).
- dinsdag 07 december : 1.504.709 kijkers (kijkdichtheid : 25,73% - marktaandeel : 63,68%).
- woensdag 08 december : 1.467.132 kijkers (kijkdichtheid : 25,08% - marktaandeel : 59,47%).
- donderdag 09 december : 1.523.814 kijkers (kijkdichtheid : 26,05% - marktaandeel : 64,28%).

- maandag 13 december : 1.573.519 kijkers (kijkdichtheid : 26,90% - marktaandeel : 63,91%).
- dinsdag 14 december : 1.503.730 kijkers (kijkdichtheid : 25,71% - marktaandeel : 64,16%).
- woensdag 15 december : 1.586.070 kijkers (kijkdichtheid : 27,10% - marktaandeel : 69,22%).
- donderdag 16 december : 1.483.685 kijkers (kijkdichtheid : 25,37% - marktaandeel : 62,53%).

Maar niet getreurd, droevige deernes, want morgen, dinsdag 21 december, is het de beurt aan een andere ranke jongeling. Twee seizoenen geleden zorgde Freek Braeckman samen met Bart De Wever voor een bloedstollende finale. De stand : 1-1. De vraag : "Wat weet u over Tomas De Soete?". De Studio Brussel die hij toen uit zijn lippen perste leek, volgens onze huisgynaecoloog, verdacht veel op de schreeuw bij een barenswee. Feit is : Freek werd de 'Slimste Mens'. Benieuwd hoe lang hij dit jaar zijn anker bij ons zal uitwerpen.

De tiende aflevering van 'De allerslimste mens ter wereld, morgendinsdag 21 december, tussen 22.05 en 22.55 op Eén. Deze aflevering is nadien beschikbaar in 'Ooit Gemist'. (bron, foto en logo : Eén)

20-12-2010 om 23:45 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Maltese finale op zaterdag 12 februari eerstkomende.

 De Maltese omroep PBS heeft gisteren, zondag 19 december, bekendgemaakt dat de finale van de nationale selectie ('Malta Eurovision Song Contest 2011') zal plaatsvinden op zaterdag 12 februari eerstkomende. Tijdens die finale treden in totaal zestien kandidaten aan. Daags voordien, op vrijdag 11 februari, vindt eerst nog een voorronde plaats met in totaal vierentwintig kandidaten.

Eind vorige maand raakte bekend dat de omroep in totaal 141 inzendingen had ontvangen voor de nationale selectie. Daarmee lag het aantal inzendingen iets hoger dan vorig jaar toen 123 inzendingen werden ontvangen. Buitenlandse componisten/tekstschrijvers werden toegelaten en zo waren er inzendingen uit onder meer België, Duitsland, Ierland, Israël, Nederland, Noorwegen, Spanje, het Verenigd Koninkrijk en Zweden.

Na een eerste selectie, die gebeurde op basis van de ingediende cd, bleven 74 kandidaten over en zij moesten eergisteren (zaterdag 18 december) en gisteren (zondag 19 december) hun nummer live (met backing vocals) ten gehore brengen voor het oog van een vakjury. Uit dit aantal zullen drieëntwintig nummers worden gekozen die mogen deelnemen aan de halve finale van de nationale selectie. De vierentwintigste en laatste kandidaat is de winnaar van de vorige editie van 'L-Isfada' (Cherise Grixti).

H
et lot van de kandidaten ligt tijdens de voorronde en de finale in de handen van een vakjury (2/3) en de kijkers thuis (1/3) die door middel van televoting hun voorkeur kenbaar maken. (bron : PBS)

20-12-2010 om 23:18 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - CHRISTMAS - Music : Grant & Forsyth tellen af naar Kerstmis.

 Sinds zondag 28 november, de eerste dag van de Advent, tellen wij voor het derde jaar op rij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest, aanstaande vrijdag, krijg je zevenentwintig dagen lang een aflevering van onze rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.

Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. Vandaag blijven we nog eventjes in Nederland met het jongste kerstalbum van Grant (ASFE 1979, backing vocal Britse inzending ESF 1988) & Forsyth (ASFE 1979, componist en backing vocal Britse inzending ESF 1988).

Het tweetal bracht in oktober 2008 een kerstalbum op de markt dat toen gekoppeld was aan een concertreeks.

* "At Christmas" :

01. "Happy Xmas (War is over)".
02. "Merry Xmas everybody".
03. "Lonely this Christmas".
04. "Silver bells", duet Julie & Sophie.
05. "Fairytale of New York".
06. "Rockin' around the Christmas tree".
07. "Driving home for Christmas", duet Dominic & Luke.
08. "Last Christmas".
09. "Merry Christmas darling".
10. "Santa baby".
11. "At Christmas (Christmas Lullaby)".
12. "I wish it could be Christmas everyday".
13. "Silver bells" (bonustrack).

Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en tot zolang wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : website Grant & Forsyth)

20-12-2010 om 21:47 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ergens onderweg' : Peter Vandermeersch en zoon Sebastian trekken naar Noord-Ierland.

 'Ergens onderweg' vertelt het reisverhaal van acht verschillende vaders en acht verschillende kinderen van verschillende leeftijden. Ze hebben elk hun eigen reden om de reis te maken. Elk duo heeft zijn specifieke manier van met elkaar omgaan, zijn specifieke humor, maar ook zijn specifieke twistpunten. Tegelijkertijd zijn de verhalen heel herkenbaar.

Veel vaders hebben ook tegenwoordig nog het gevoel dat ze niet genoeg tijd hebben voor hun kinderen. Op de een of andere manier hebben ze het altijd net te druk, en als puntje bij paaltje komt, is het mama die het meest met de kinderen bezig is. Zou het niet leuk zijn als ze zich eens een keertje helemaal op één kind zouden kunnen toeleggen? Om samen eens iets anders te beleven? Om eens echt te kunnen praten?

Voor veel van die vaders lijkt een reis met een van hun kinderen de ideale manier om dat te doen. In 'Ergens onderweg' zetten acht bekende vaders wel de stap. Het programma stapt mee in die reizen. Het resultaat zijn acht intieme portretten van twee mensen die elkaar opnieuw of beter leren kennen. Acht verhalen van roadtrips die ze nooit zullen vergeten.

Elk duo maakt zijn reis met de auto. Samen in de wagen ontdekken ze de plekken die ze bezoeken, maar ontdekken ze ook elkaar. Ze brengen uren in de auto door. Tijd genoeg om bij te praten over belangrijke dingen en te zeveren over onnozelheden. De camera volgt de twee op hun reis, registreert, maar grijpt nooit in. Dit is de reis van een vader met zijn kind. Zij kiezen waar ze naartoe gaan, stoppen waar ze willen, vertrekken waar ze het niet leuk vinden.

Op die manier leren de kijkers in elke aflevering een bekend gezicht op een heel andere manier kennen; niet als entertainer of als hoofdredacteur van een krant, maar als vader. Vaders die met hun mond vol tanden staan als hun kind vraagt wat een fils de pute is, vaders die ook gewoon af en toe boos moeten worden als hun kind het echt te bont maakt.

Uiteindelijk is 'Ergens onderweg' het verhaal van opvoeden en opgroeien. En over heel veel liefde. Vaderliefde.

* zevende aflevering - vanavond maandag 20 december :

Peter Vandermeersch' jongste zoon is een halve Ier. Samen gaan ze op zoek naar de roots van de jongen. Peter heeft het vaak razend druk en wil met de reis iets goedmaken. Hij en Sebastian trekken samen langs de mooiste plekken van Noord-Ierland en gaan vliegvissen op het meer waar Sebastians Ierse opa dat vroeger ook deed.

'Ergens onderweg', sinds maandag 08 november, acht weken lang op maandagavond op Eén tussen 21.20 en 21.55. (bron en logo : Eén)

20-12-2010 om 05:28 geschreven door Redactie  


19-12-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Thuis' : Nancy vertrekt om Eddy te bezoeken.

 Op maandag 30 augustus ging het zestiende seizoen van start van de Eén-reeks 'Thuis'.

De titelsong van de serie wordt ook dit seizoen gezongen door Sofie Van Moll (Eurosong 2004) en Peter Evrard (Eurosong 2006) en dit op muziek van Will Tura en Steve Willaert, Frank Dingenen tekende voor de tekst.

Wij brengen ook dit seizoen, telkens op zondag, al een korte inhoud van de afleveringen die er de komende week worden uitgezonden.

* INHOUD 'THUIS' - AFLEVERING 2.886 TOT EN MET 2.890.

Peggy mag het ziekenhuis verlaten en krijgt bloemen van Marianne. Nancy vertrekt om Eddy te bezoeken. En Bram heeft het nog steeds erg moeilijk.

- maandag 20 december - aflevering 2.886 : Marianne is verrast door de plotse toenadering tussen Tom en Ann. Nancy gaat op zoek naar een oppas voor Britney. Op vraag van Tim en Gitta probeert Jens een nieuwe werkwijze uit. Frank wordt zot van het gezaag van Yvette.

- dinsdag 21 december
 - aflevering 2.887 : Nina is vastbesloten Peter te verlaten. In Taxi Ter Smissen zetten ze alles op alles om de taxipiraat in de val te lokken. Bram heeft het gevoel dat Paulien hem nog niet volledig vertrouwt. Peggy krijgt bloemen van Marianne.

- woensdag 22 december - aflevering 2.888 : Nancy vertrekt samen met Roland naar Wit-Rusland. Jens is aangeslagen door de reactie van Cois en Julia. Rosa nodigt Waldek uit voor kerstavond. Jenny krijgt het heel druk in Ter Smissen en roept extra hulp in.

- donderdag 23 december
 - aflevering 2.889 : Jenny is zeer tevreden met de extra hulp die ze krijgt. Ann en Peggy lijken zich stilaan te verzoenen. Bram kan het niet laten om Jens uit te dagen. Simonne mist haar zoon. Waldek voelt zich eenzaam.

- vrijdag 24 december - aflevering 2.890 : Jens komt zich verontschuldigen bij Paulien. Britney speelt verstoppertje bij Marianne. Tom en Peggy krijgen een onverwachte extra gast op kerstavond. Eddy is in de wolken met het bezoek van Nancy.

'Thuis', van maandag tot en met vrijdag telkens rond de klok van 20.10 op Eén. (bron en logo : Eén)

19-12-2010 om 21:30 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Familie' : Hanne is kapot van de breuk met Remko.

 Op maandag 30 augustus ging op vtm het twintigste seizoen van start van de soap 'Familie'. In de eerste twee afleveringen kreeg de kijker de afloop te zien van de spannende cliffhanger waarmee 'Familie' de zomervakantie was ingedoken, nl. geeft Peter zijn ja-woord aan June?

Nieuwkomers

Op dinsdag 31 augustus gingen de verhaallijnen verder en die situeren zich twee maanden later. De familie gaat opnieuw verder met hun alledaagse activiteiten. De familie zal vanaf dan ook geconfronteerd worden met verschillende nieuwkomers, die voor korte of langere tijd in hun leven zullen blijven. Remko, gespeeld door Ward Bal, zal een prominente plaats krijgen in het leven van Hanneke en ook Pieter, i.e. Jef Ravelingen, is nog steeds Miekes ware liefde. Verder zullen ook modegigant Bruyninckx (Erik Burke), Gerda (Britt Van der Borght), barmeisje Roos (Heidi De Grauwe), schoonmoeder Maria (Magda Cnudde) e.a. hun opwachting maken.

Plotwendingen

Wat de plotwendingen betreft, kunnen we alvast onthullen dat Bart het erg moeilijk krijgt met zijn opgroeiende dochter. Het is voor hem niet makkelijk om zijn kleine meisje te zien opgroeien tot een vrouw die weet wat ze wil. Rita en Dimi plannen samen de trip van hun leven, terwijl Maarten allerhande pogingen onderneemt om zijn droom, het café omvormen tot bistro, te realiseren. Maar ook liefde, warmte, vriendschap, macht en ambitie, het verwerken van een verlies, prille liefde en ziekte zijn thema's die de volgende maanden aan bod komen in 'Familie'.

Kortom, 'Familie' blijft fris, verrassend, up to date en brengt sinds maandag 30 augustus nieuwe meeslepende verhalen.

Ook dit seizoen, en dit telkens op zondag, brengen wij al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.

* INHOUD 'FAMILIE' - AFLEVERING 4.500 TOT EN MET 4.505.

- maandag 20 december - aflevering 4.500 : Evy weet niet waar ze het heeft wanneer Serge aan haar huisgenoten opbiecht dat hij in de gevangenis heeft gezeten. Pierrot wil weten wat Serge mispeuterd heeft, maar Evy snoert hem meteen de mond en vraagt zich luidop af waar de sociale Pierrot naartoe is. Ook Leen wordt op haar plaats gezet. Hanne krijgt eindelijk nieuws van Remko. Jan wil besparen op energie en wisselt alle lampen door peertjes in het appartement, waardoor hij en zijn gezin letterlijk niet kunnen zien wat ze eten. De gerechten die Louise bij haar papa en June moet eten, zorgen dan weer voor ergernis bij Trudy. Maarten polst bij Roos of ze een relatie met hem ziet zitten.

- dinsdag 21 december
 - aflevering 4.501 : Hanne is kapot van de breuk met Remko. Brenda weet dat haar tienerdochter haar nu nodig heeft en last een congres in Genève af. Meer zelfs, ze overweegt om al haar fitcenters van de hand te doen. Nico en Evy slagen in hun plannetje om Leen om de tuin te leiden. Mieke lanceert bij Pieter het idee om bij "Jan & Alleman" een feest te geven voor haar verjaardag en ze rekent op hem om alles te organiseren. Zijn moeder Maria is hier niet over te spreken en vermoedt een dubbele agenda van haar schoondochter in spe. Evy moedigt Serge aan om samen pinten te gaan pakken, maar hij wil eerst werk vinden.

- woensdag 22 december - aflevering 4.502 : Leen begint te vermoeden dat haar huisgenote Evy biseksueel is en ze hoopt meer te weten te komen van Pierrot en Maarten. Jan wil nog altijd beknibbelen op de uitgaven en hij gaat nu zelfs met Linda mee naar de winkel. Maria is er niet over te spreken dat Pieter zijn oefeningen verwaarloost om het verjaardagsfeest van Mieke te organiseren. Evy drijft de druk op Serge op om werk te zoeken. Roos geeft Maarten signalen dat ze een vaste relatie wel ziet zitten. Trudy is woest omdat Louise koffie heeft geproefd bij Peter en June.

- donderdag 23 december
 - aflevering 4.503 : Leen herinnert Serge aan hun afspraak om snel werk te maken van een eigen studio, maar dan moet hij natuurlijk eerst een job vinden. Met de hulp van Pierrot lijkt dit in een stroomversnelling te komen. Louise vertelt aan haar mama dat ze een feestje met haar papa, June, Mathias en oma wil voor haar kerst. Rita heeft met Rob en Jan en met Marie-Rose en Leen een ernstig gesprek over Dirk, de biologische vader van Pierrot.

- vrijdag 24 december - aflevering 4.504 : Trudy komt langs om Peter en June te overtuigen toch kerst te vieren bij Marie-Rose. Rob heeft moeite met het geheim dat heerst rond Ksender en wil naar de politie stappen, maar Mathias is hier niet zo tevreden over. Veronique brengt het verslag van de doorlichting langs bij VDB en de resultaten zijn niet zo goed als verwacht. Intussen wordt er een plan beraamd in de gevangenis om Serge te pakken te krijgen. Wanneer Marie-Rose Anna en Albert uitnodigt voor kerst trapt ze ook onmiddellijk op de tenen van Jan.

- zaterdag 25 december
- aflevering 4.505 : Marie-Rose geeft Anna en Albert verslag over haar gesprek met Jan, dat geen vrede heeft opgeleverd. Linda en Jan brengen in het café alles in orde voor het kerstfeest. Er staat nauwelijks iets op het menu, maar Maarten zoekt en vindt hiervoor een creatieve oplossing. Linda en Mieke worden opgeroepen om te gaan werken. Blijkt dat er verschillende slachtoffers van een voedselvergiftiging zijn binnengebracht op de spoedafdeling. In de villa van Marie-Rose is er ondertussen een uitgebreid feestmaal, dat geserveerd wordt door het personeel van de traiteur. Hanne wil Remko bewijzen dat ze hem nog altijd graag heeft, maar hij duwt haar weg.

'Familie', van maandag tot en met vrijdag telkens om 20.05 op vtm, op zaterdag start de reeks om 19.55. (bron en foto : vtm)

19-12-2010 om 21:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.'Ella' : Ella wil haar vader vinden en krijgt de hulp van Cindy en Carmen.

 Op vrijdag 24 september ging bij vtm een nieuwe telenovelle van start. Sinds 'Sara', 'Louislouise' en 'David' is de telenovelle niet meer weg te denken uit het fictie-aanbod van vtm. Met opvolger 'Ella' grijpt vtm terug naar de originele ingrediënten van het genre : een aanstekelijke romcom die je meeneemt in een hedendaags sprookje en je toelaat om 200 afleveringen lang te ontsnappen aan de dagelijkse stress.

De kijker leert Ella kennen als een meisje dat voor het ongeluk lijkt geboren. Na de dood van haar moeder wordt ze door haar stiefzus het huis uitgepest en belandt ze bij haar pleegtante Ursula. Voor haar deugt ze enkel als slaafje in de frituur. Op haar 18de heeft Ella er genoeg van en besluit ze terug te vechten. Wat volgt is een spannende strijd, waarin ze afrekent met haar verleden en … onderweg stapelverliefd wordt.

Maar zowel in haar ontplooiing als in de liefde is haar jaloerse stiefzus nooit veraf. De jonge actrice Darya Gantura neemt de titelrol voor haar rekening. Zij wordt in 'Ella' omringd door o.m. Roel Vanderstukken, Gert Winckelmans, Ini Massez, Rik Verheye, Gène Bervoets, Jits Van Belle, Karel Deruwe, Rudy Morren, Christophe Haddad, Sachli Gholamalisad en Amaryllis Uitterlinden.

* Het verhaal :

De achtjarige Ella woont samen met haar mama in een gezellig rijhuisje. Als alleenstaande moeder heeft Tessa het niet breed, maar ze gaat door het vuur om de kleine Ella een gelukkige jeugd te geven. Wanneer Ella door dyslexie leerproblemen krijgt op school, helpt ze haar dochter spelenderwijs haar achterstand wegwerken. De toekomst lijkt Ella en haar mama gunstig gezind, zeker wanneer Tessa zich verlooft met Norbert, de directeur van privékliniek De Wingerd, waar Tessa als verpleegster werkt.

Fataal ongeluk

Maar dan slaat het noodlot toe. Kort voor het huwelijk met Norbert krijgt Tessa een fataal ongeluk. Op haar sterfbed laat ze Norbert zweren dat hij altijd voor Ella zal zorgen, alsof het zijn eigen dochter is.

Het vuile werk

In eerste instantie houdt Norbert zijn belofte en Ella trekt bij hem in. Maar Norberts dochter Clio is niet opgezet met de komst van Ella en zet alles op alles om haar zo snel mogelijk buiten te werken. Clio weet haar ietwat naïeve vader sluw te bespelen en wanneer er brand uitbreekt in Ella's slaapkamer, lijkt haar lot bezegeld. Norbert dumpt Ella bij tante Ursula, die een frituur uitbaat op een camping. Zij vertelt aan Norbert dat ze een echte kindervriend is, maar ze wil Ella enkel gebruiken om het vuile werk te doen in de frituur. Ursula vindt het niet belangrijk dat Ella leert lezen en schrijven. Als ze maar kan werken.

'Geluk maak je zelf'

De jaren gaan voorbij en op haar achttiende herinnert Ella zich de woorden van haar moeder : "Geluk maak je zelf". Ze pakt haar rugzak en trekt naar de stad waar het leven voor haar begon. 's Nachts doolt ze door de straten en steelt ze eten in een nachtwinkel. Wat Ella niet beseft is dat de jongen van de nachtwinkel haar achterna is gelopen en in een diepe coma geraakt nadat hij wordt aangereden door een auto. Plots belandt ze bij het huisje waar ze vroeger met haar mama woonde. Intussen werd de buurt opgewaardeerd en is het een trendy kapsalonnetje geworden.

Excentrieke Anthony

's Morgens wordt Ella er gevonden door kapster Cindy. Samen met de excentrieke Anthony baat zij het kapsalon uit. Hier start een nieuw hoofdstuk in het leven van Ella. Ondertussen komt Norbert te weten dat Ella niet langer op de camping woont. Hij leefde in de veronderstelling dat Ella er gelukkig was, maar vangt nu tegenstrijdige berichtenop. Zijn zoektocht naar de waarheid kan beginnen, tot grote ergernis van Clio…

De telenovelle wordt van maandag tot vrijdag uitgezonden, en dit telkens in de vooravond om 18.20. De dag nadien kan je de aflevering herbekijken en dit telkens om 12.10. Op zondagavond (rond de klok van 21.30) volgt dan 'De week van Ella', een compilatie van de afleveringen van de voorbije week.

Wij brengen telkens op zondag al de korte inhoud van de afleveringen die de komende week op het scherm zullen komen.

* INHOUD 'ELLA' - AFLEVERING 63 TOT EN MET 67.

- maandag 20 december (herhaling dinsdag 21 december) - aflevering 63 : Tijdens zijn karaokeoptreden in Bar Taxi, wordt Anthony gespot door een muziekproducer die hem niet alleen een professioneel voorstel doet, maar ook op persoonlijk vlak iets voor hem wil betekenen. Tot ergernis van Cindy gedragen Sam Stockmans en Walter zich als twee haantjes die indruk op haar willen maken. Dankzij Frederico heeft Ella eindelijk de doos bemachtigd met souvenirs van haar moeder. Daarin zitten ook enkele brieven die ze niet kan lezen. Cindy ziet hierin de gedroomde kans om Ella te motiveren om te leren lezen.

- dinsdag 21 december
 (herhaling woensdag 22 december) - aflevering 64 : Nu Ella de voornaam van haar vader kent, wil ze hem koste wat het kost vinden. Cindy helpt haar daarbij maar ook Carmen, die Ella ondertussen in haar hart gesloten heeft, wil mee op zoek gaan. Ella hoopt dat dokter Arends haar zal kunnen leren lezen. Clio ontdekt dat de doos van Ella's moeder gestolen is en verdenkt Frederico hiervan. Tot haar ergernis, heeft ze echter geen enkel bewijs en dat weet hij maar al te goed.

- woensdag 22 december
 (herhaling donderdag 23 december) - aflevering 65 : Wanneer Ella een foto van haar vader aantreft in één van de boeken van dokter Arends, wacht haar een grote teleurstelling. Jasper schakelt Frederico in om toenadering te zoeken tot zijn dochter Yasmine. Dat is een opdracht die Frederico maar al te graag aanvaardt. Clio daagt Nicolas uit tot een potje schaken. Tot haar ergernis zit die met zijn gedachten ergens anders.

- donderdag 23 december
 (herhaling vrijdag 24 december) - aflevering 66 : Dokter Arends introduceert Ella in de wondere wereld van de Aikido. Yasmine komt via dokter Lukas een groot geheim van dokter Wolfs te weten. Ella komt in het bezit van haar geboorteakte. Ze ontdekt dat haar vader niet bij de aangifte aanwezig was, maar dat één van de getuigen een zekere Willem was. Samen met Cindy gaat ze naar de man op zoek. Anthony doet alsof hij ziek is om dokter Lukas te kunnen opzoeken. Om te vieren dat ze weer de beste vriendinnen zijn, nodigt Cindy Carmen uit voor een etentje.

- vrijdag 24 december
 (herhaling maandag 27 december) - aflevering 67 : Om Cindy terug te winnen, verrast Sam Stockmans haar met een origineel ontbijt. Linda loopt in de privékliniek rond met de foto van de ogen van het meisje dat Nicolas zo graag wil leren kennen. Niemand van het personeel lijkt die ogen echter te herkennen. Carmen gaat naar het stadhuis om de gegevens van de getuigen van Ella's geboorte op te vragen. Wanneer Ella probeert te lezen, krijgt ze weer hoofdpijn. Dokter Arends raadt haar aan voorlopig een zonnebril te dragen en daarna haar ogen te laten controleren. Jasper raapt zijn moed bijeen om juffrouw Linda uit te nodigen voor een etentje.

Meer nieuws en informatie krijg je op de 
website van de telenovelle. (bron en foto : vtm
)

19-12-2010 om 21:16 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Macedonische omroep verplaatst deadline naar volgende maand.

 Eind vorige maand berichtten we reeds dat de Macedonische nationale omroep MKRTV op zoek was naar inzendingen voor de nationale selectie voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. De deadline voor het insturen van inzendingen voor 'Skopje 2011' was in eerste instantie vastgesteld op woensdag 15 december jongstleden.

Intussen heeft de omroep die deadline verplaatst naar maandag 10 januari eerstkomende. De nationale selectie zal normaal gezien plaatsvinden in de maand februari maar een definitieve datum werd door de nationale omroep nog steeds niet vrijgegeven. Daarnaast is het op dit ogenblik nog niet duidelijk of er enkele een finale of ook halve finales zullen komen.

Deelname aan 'Skopje 2011' is enkel toegelaten voor inwoners van de Voormalige Joegoslavische Republiek. (bron : MKRTV, Esctoday)

19-12-2010 om 19:55 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : morgenavond gaat de zesde en voorlaatste voorronde in Azerbeidzjan van start.

 Op maandag 15 november jongstleden werd in Azerbeidzjan de aftrap gegeven van de nationale selectie, 'Avrovizion 2011', voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival. In totaal komen 77 kandidaten in aanmerking om het land volgend jaar mei te gaan vertegenwoordigen in de Duitse stad Düsseldorf.

Er komen zeven voorrondes met telkens elf kandidaten en die voorrondes lopen steeds van maandag tot vrijdag. Op maandag brengen de elf kandidaten steeds een internationaal nummer, op dinsdag een nummer uit eigen land, op woensdag een Songfestivalnummer en op donderdag mag iedere kandidaat zelf een nummer kiezen.

Het lot van de kandidaten ligt in de handen van de vakjury (50%) en van de kijkers thuis (50%) die door televoting hun voorkeur kenbaar maken. De kijkers kunnen van maandag tot en met vrijdag via sms stemmen. De winnaar is geplaatst voor de finale die in de loop van de maand februari zal plaatsvinden met acht kandidaten (de winnaars van de zeven voorrondes en Nicola Barclay die een wildcard kreeg).

* de elf kandidaten die deelnemen aan de zesde voorronde :

01. İlqarə İbrahimova (Ilgare Ibrahimova).
02. Eldar Qasımov (Eldar Gasimov).
03. Seyran İsmayılxanov (Seyran Ismayilhanov).
04. Leyla İdrisova (Leyla Idrisova).
05. Samirə Babayeva (Samira Babayeva).
06. Rüstəm Əlləzov (Rustam Allazov).
07. Ruslan Meşədiyev (Ruslan Meshadiev).
08. Elyanə Əhmədova (Elyana Ahmedova).
09. Fuad Mustafazadə (Fuad Mustafazadeh).
10. Sərxan Məmmədov (Sarhan Mammadov).
11. Diana Hacıyeva (Diana Hajieva).

* reeds geplaatst voor de finale :

01. Çingiz Mustafayev (Chingiz Mustafaev)(eerste voorronde).
02. Nurlan Növrəsli (Nurlan Novresli)(tweede voorronde).
03. Günay İbrahimli (Gunay Ibrahimli)(derde voorronde).
04. Nikola Barkley (Nicola Barclay)(derde voorronde - wildcard). 
05. Arzum Xəlilova (Arzum Khalilova)(vierde voorronde).
06. Aynişan Quliyeva (Aynishan Guliyeva) (vijfde voorronde).

De uitzendingen vinden van maandag tot en met vrijdag plaats, telkens van 21.00 tot 23.00 plaatselijke tijd (18.00 tot 20.00 Belgische tijd) en kunnen rechtstreeks via het internet worden gevolgd (klik hier).
(bron : ITV)

19-12-2010 om 14:48 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Euro - CHRISTMAS - Music : met duizendpoot Paul de Leeuw naar Kerstmis.

 Sinds zondag 28 november, de eerste dag van de Advent, tellen wij voor het derde jaar op rij dagelijks af naar Kerstmis, het Christelijke feest waarbij de geboorte van Jezus wordt herdacht. Tot aan de vooravond van dat hoogfeest, aanstaande vrijdag, krijg je zevenentwintig dagen lang een aflevering van onze rubriek 'Euro - CHRISTMAS - Music'.

Dagelijks zetten we één album met kerstmuziek in de kijker, dat kan gaan van een gloednieuw album tot ééntje dat al een aantal jaren geleden werd uitgebracht. Op deze laatste zondag voor Kerstmis gaan we nog eens naar Nederland en zetten we een kerstalbum van entertainer en muzikale duizendpoot Paul de Leeuw (presentator NSF 1993-1994-1998-1999-2000-2001, lid vakjury NSF 2005, woordvoerder ESF 2006-2007) in de kijker.

Naast presentator is Paul ook zanger en regelmatig brengt hij een nieuw album op de markt. Eind november 2008 verscheen "Het wordt winter!", een album met veertien nummers. Voor dit album heeft hij samengewerkt met het Leger Des Heils en deze cd bevat eveneens de lievelingsnummers van wijlen Majoor Bosshardt.

* "Het wordt winter!" :

01. "Het wordt winter".
02. "Midden in de winternacht".
03. "Geen moment gedacht".
04. "Ga".
05. "Thuis".
06. "Vlucht".
07. "Heer, verberg niet uw gelaat".
08. "Jij alleen", duet met Simone Kleinsma.
09. "Vreemde in een vreemd land - de mist".
10. "Nu durf ik mezelf te zijn", duet met Mathijs Pater.
11. "Jij maakt het verschil".
12. "Om wat in ben".
13. "Bij jou".
14. "Kerstmis".

Een nieuwe afspraak maken we voor morgen en tot zolang wensen we je alvast heel veel luisterplezier ! (bron : Bol.com)

19-12-2010 om 12:23 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen. 'De Vlaamse 10' : Sandrine en Natalia maken vandaag hun opwachting.

 Het is de mooiste tijd van het jaar en in elke Vlaamse huiskamer hangt er dezer dagen een gezellig sfeertje. Reden genoeg voor gastvrouw Tess Goossens en haar muzikale artiesten om de muziekliefhebbers nog wat extra in de watten te leggen met een nieuwe aflevering van 'De Vlaamse 10'.

Tijdens deze zestiende aflevering maken de grootste namen uit eigen land hun opwachting. Van Jo Vally (Eurosong 1981) tot Soulsister (met Jan Leyers, ESF 1991), van Sandrine (Eurosong 2008, woordvoerster ESF 2008) tot Natalia (Eurosong 2004), allen pakken ze het feestelijk versierde podium in.

In de zestiende aflevering maken de volgende artiesten hun opwachting op het podium van 'De Vlaamse 10' :

De drie zingende acteurs van De Romeo's (Gunther Levi, De Gouden Zeemeermin 1996Davy Gilles, De Gouden Zeemeermin 1996, Eurosong 1999 - Chris Van Tongelen Eurosong 1993, De Gouden Zeemeermin 1996) weten perfect hoe ze ambiance in de keet moeten brengen. Met hun nieuwste single "Jij altijd jij" komen ze nieuw binnen in de 'Vlaamse 10 top'. Sandrine (Eurosong 2008, woordvoerster ESF 2008) brengt "You keep me hanging on", de eerste single uit haar nieuwste album.

Wim Leys (Eurosong 2002) stijgt deze week twee plaatsen in de 'Vlaamse 10 top'. Hij staat op nummer acht met het aanstekelijke "Shout! Shout!". Jan Leyers (ESF 1991) en Paul Michiels staan al 25 jaar op de planken als Soulsister en ook in 2011 gaan ze uitgebreid rondtoeren. Zij brengen "Last call". Jo Vally (Eurosong 1981) is de 'Vlaamse 10 tip' van deze week met "Santa Maria van de zee".

"Wat heb jij met mij gedaan" van Laura Lynn stijgt naar drie in de 'Vlaamse 10 top'. De energieke Natalia (Eurosong 2004) brengt "All or nothing", een nummer uit haar nieuwste best-off cd. Willy Sommers staat voor de tweede week op rij helemaal bovenaan in de Vlaamse 10 top. Met "Een wonder van een vrouw" sluit hij deze zestiende aflevering af.

* treden vandaag op tijdens de vijftiende aflevering :

- De Romeo's met "Jij altijd jij".
- Sandrine met "You keep me hanging on".
Wim Leys met "Shout! Shout!".
- Soulsister met "Last call".
Jo Vally met "Santa Maria van de zee".
- Laura Lynn met "Wat heb jij met mij gedaan".
- Natalia met "All or nothing".
- Willy Sommers met "Een wonder van een vrouw".

De zestiende aflevering van 'De Vlaamse 10', wordt vandaagzondag 19 december, uitgezonden tussen 17.00 en 17.45 op vtm. (bron en logo : vtm)

19-12-2010 om 12:17 geschreven door Redactie  


18-12-2010
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Spaanse omroep ontving 1.142 inzendingen voor nationale selectie Eurovisie Songfestival.

 De Spaanse nationale omroep TVE ging tussen maandag 15 november (10.00) en afgelopen zondag, 12 december (middernacht) op zoek naar de kandidaat voor de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Eerder dit najaar raakte bekend dat de omroep via een nieuwe formule op zoek gaat naar de opvolger van Daniel Diges. Zo komen er twee selecties : eentje voor de meest geschikte kandidaat en eentje voor het meest geschikte nummer.

Zowel artiesten als componisten kregen de tijd tot en met vorige week zondag om zich kandidaat te stellen. Enkel artiesten/componisten met de Spaanse nationaliteit worden toegelaten alsook degenen die wettelijk in het land verblijven.

In totaal werden er 1.142 nieuwe nummers ingediend bij de nationale omroep en bijna vijfhonderd artiesten (477) stelden zich kandidaat. Afgelopen woensdag, 15 december, vond in Barcelona de laatste casting plaats waaraan 39 artiesten deelnamen. Zevenentwintig van hen kwamen uit de online-casting en twaalf van hen werden gekozen tijdens de castings in Madrid (donderdag 25 november) en Barcelona (maandag 29 november).

Verder deelde de Spaanse omroep mee dat er 24 solisten deelnamen, vijf duo's en tien groepen. Uit dat aantal werden er in totaal vierentwintig gekozen door een vakjury en zij mogen in januari aantreden tijdens de nationale selectie. De namen van de kandidaten zijn vooralsnog niet bekendgemaakt.

Als één van de 'Big 4' is het land sowieso zeker van een plaats in de finale die volgend jaar op zaterdag 14 mei zal gehouden worden in de Duitse stad Düsseldorf. Meer nieuws over de Spaanse selectie krijg je hier. (bron en logo :
TVE)

18-12-2010 om 23:00 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.ESF 2011 : Armeense omroep op zoek naar liedjes voor Emmy.

 Precies een week geleden maakte de Armeense nationale omroep ARMTV bekend dat Emmy Bejanyan de Armeense kleuren zal gaan verdedigen tijdens de komende editie van het Eurovisie Songfestival.

Sinds afgelopen woensdag, 15 december, gaat de omroep op zoek naar inzendingen voor de nationale selectie. Tot en met zaterdag 15 januari eerstkomende kunnen zowel binnen- als buitenlandse componisten/tekstschrijvers hun nummers indienen bij de nationale omroep. Het nummer moet in het Armeens en/of het Engels zijn en mag niet openbaar zijn gemaakt vóór 01 september 2010.

Tijdens een nationale selectie, ergens in de maand februari, zullen een vakjury en de kijkers thuis (via televoting) bepalen met welk nummer de zangeres naar Düsseldorf zal afreizen.

 Emmy nam in 2007 en in 2010 reeds deel aan de nationale selectie voor het Eurovisie Songfestival. In 2007 strandde ze met "You've done it" op een vierde plaats in de finale en eerder dit voorjaar strandde ze samen met Mihran op een tweede plaats met het nummer "Hey (let me hear you say)". Nadien trok haar entourage de uitslag in twijfel maar het was toch Eva Rivas die naar Oslo mocht afreizen. (bron : OGAE Armenië ; foto Emmy : website Emmy)

18-12-2010 om 18:53 geschreven door Redactie  


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MNM50 - 18 december 2010 : flinke winst voor Tom Dice, kerstsingle Katerine nieuw op tweeëndertig.

 De jongste single van Tom Dice (ESF 2010), "A thousand years", stijgt deze week maar liefst twintig plaatsen in de 'MNM50', de hitlijst die wordt samengesteld door de luisteraars van de muziekzender MNM. In de vierde week notering gaat hij van een zevenendertigste naar een zeventiende plaats.

 "Gek op jou", de jongste single van Clouseau, daalt na veertien weken notering van een negentiende naar een zesendertigste plaats. "Runaway", het nummer van Regi & Tyler, is na twee weken notering reeds uit het overzicht verdwenen.

Een andere samenwerking, die tussen Owen en Stan Van Samang, is dan weer goed voor de twaalfde plaats, een winst van twee plaatsen. De kerstsingle van Katerine, "Merry X-Mas", is deze week één van de nieuwkomers in het overzicht en is meteen goed voor een tweeëndertigste plaats.



12. (14) "Is it over you" - Owen feat. Stan Van Samang (5 weken)(lid vakjury 'Junior Eurosong 2010').
17. (37) "A thousand years" - Tom Dice (4 weken)(ESF 2010).
21. (18) "Dirty situation" - Mohombi (MF 2005) feat. Akon (5 weken).
32. (NW) "Merry X-Mas (Veronica Ferraro Mix)" - Katerine (Eurosong 2002-2006, gediskwalificeerd Griekse selectie 2010).
36. (19) "Gek op jou" - Clouseau (14 weken)(Eurosong 1989, ESF 1991).

Verdwenen : "Runaway" - Regi (componist/tekstschrijver "My music", Eurosong 2008) & Tyler (2 weken).

Elke maandag-, dinsdag-, woensdag- en donderdagavond publiceert de zender een tussenstand om 19.00 en op zaterdag krijg je telkens tussen 10.00 en 13.00 de nieuwe 'MNM50'.
Voor de volledige top 50 van de luisteraar verwijzen we je naar de website van MNM. (bron : MNM)

18-12-2010 om 14:36 geschreven door Redactie  




VOLG ONS OOK OP TWITTER & FACEBOOK.



Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs