Maandag zijn we van start gegaan met een 'Chinese week'. We proefden rijst mét stokjes, we plantten enkele rijstkorreltjes en we leerden de eerste Chinese woordjes: ni hao (hallo)!
Op dinsdag hadden we Chinese rekenles. Tellen tot 10 gaat vlotjes en zelfs de cijfers (karakters) schrijven is voor ons een lachtertje!
Klik op de foto!
05-09-2008
De medaillewinnaars van de eerste Looise Olympische Spelen!
Proficiat allemaal!
Olympische week: de laatste dag!
Vanmorgen trokken we naar de voetbalterreinen om de laatste proeven uit te voeren. We speelden voetbal, deden de wim-o-meter en ook touwtrekken stond nog op het programma. Vooral dat laatste was fantastisch leuk!
In 2B stonden de jongens tegenover de meisjes. Je kan je voorstellen dat er getrokken werd op leven of dood. Het werd pas echt spannend toen juf Katleen zich aansloot bij de meisjes. Juf Wendy kon niet achterblijven en ging helpen bij de jongens.
Wie nu de winnaars waren? Daar durft de schrijver van dit bericht zich niet over uitspreken
04-09-2008
Onze school op TVL
Onze school is weer enkele bekende Vlamingen rijker...
Ilayda (2A) en Martijn (2B) mochten vanmiddag met juf Ria naar het gemeentehuis om een fietshelm in ontvangst te nemen. Nadien was er een kleine receptie met een lekker glaasje wijn, dat Ilayda en Martijn vriendelijk weigerden (goede atleten als ze zijn).
Om 15u30 kwam dan een cameraploeg naar onze speelplaats om te filmen. Het was mooi om te zien hoe alle kinderen van het derde tot en met het zesde leerjaar (en ook de juffen en de meester) compleet met fluovest en fietshelm op de speelplaats kwamen gefietst. Enkele kinderen werden zelfs geïnterviewd!
Kijk dus zeker naar TV-Tessenderlo (TVL) op maandag 15 september!
Tweede Olympische sportdag
Deze namiddag stond de tweede Olympische sportdag op het programma. De leerlingen namen enthousiast deel aan de volgende activiteiten: petanque, hockey, tennis en fietsen.
Klik op de foto!
02-09-2008
Tweede dag van de Olympische week
Vanmiddag trokken alle leerlingen richting sportpark voor de eerste echte sport-activiteiten van onze Olympische week. De tweedeklassers gingen vandaag aan atletiek doen: verspringen, spurten, werpen, ... Alle oefeningen werden netjes afgewerkt en de juffen stonden versteld van de prestaties van alle leerlingen!
Proficiat aan de deelnemers!
Klik op de foto!
01-09-2008
De eerste klasfoto's!
Knutselen
De eerste schooldag moest afgesloten worden in schoonheid. De juffen hadden daarom een knutselwerkje voorzien. Niet zomaar wat knutselen hoor, nee nee! We gingen een echt kunstwerk maken, naar het voorbeeld van Alechinsky. Dat we die naam maar moeilijk konden uitspreken kon ons niet deren, zolang we ons maar amuseerden!
Als je op de foto klikt, kan je ons aan het werk zien. Binnenkort kan je op deze blog ook het resultaat bewonderen. Kom dus zeker regelmatig een kijkje nemen!
Een gratis fietshelm voor iedereen!
Onze gemeente voorziet dit jaar een leuke en veilige verrassing voor alle leerlingen: een fietshelm! Elke leerling krijgt deze helm gedurende het hele schooljaar in bruikleen. De bedoeling is dat je de fietshelm draagt bij het fietsen van en naar school en bij uitstappen tijdens de schooluren (bv. de fietsdag).
Vandaag kregen de leerlingen die dagelijks met de fiets naar school komen hun helm al mee. De juf houdt de fietshelmen bij van leerlingen die niet met de fiets naar school komen.
Heeft jouw kind zijn of haar helm nog niet meegekregen en je wil toch graag dat dit gebeurt, aarzel dan niet om contact op te nemen met de klasjuf en dan bezorgen we u alles zo spoedig mogelijk.
Hier zijn we weer!
Goedgemutst kwamen vanmorgen de 29 tweedeklassers op school aan, de ene al meer uitgeslapen dan de andere ('zenuwen juf ...').
Nadat we mekaar uitgebreid goeiemorgen hadden gewenst, werden we door onze twee gymjuffen (jaja, je leest het goed!) uitgenodigd om rond het podium te komen staan. Op het podium zagen we een grote wereldbol. Er hing ook een spandoek waarop we konden lezen: jij + ik = één wereld!
Opeens kwam daar juf Ria aan. In haar hand droeg ze een fakkel. Al gauw kwamen we te weten dat dit de Olympische vlam was, die speciaal voor ons uit China was meegebracht door onze eigen Tia Hellebaut! Het vuur werd doorgegeven aan alle klassen. Zo kon iedereen zien dat we één grote groep vormen.
Juf Ghislaine en juf An (onze nieuwe gymjuf) hadden goed naar de openingsceremonie van de Olympische Spelen gekeken en zij leerden ons een dans die zeker niet zou misstaan hebben in China!
Nieuwsgierig geworden? Klik maar eens op de foto!
26-08-2008
De tweedeklassers wensen Tia en Wim een dikke proficiat!
18-08-2008
't is feest, 't is feest!
Gelukkige verjaardag, Fien!
16-08-2008
Hiep hiep hiep hoera!
Gelukkige verjaardag, Alan!
07-08-2008
Happy birthday!
Gelukkige verjaardag, Justine!
26-07-2008
Er is er een jarig! Hoera! Hoera!
Gelukkige verjaardag, Dario!
13-07-2008
Lang zal ze leven!
Gelukkige verjaardag, Sarah!
04-07-2008
Hier is het feestvarken!
Gelukkige verjaardag, Zanna!
27-06-2008
Prettige vakantie!
Wij wensen jullie allemaal een heel fijne vakantie met veel zon en vooral veel plezier. Tot in september!
Niet vergeten: stuur je kaartje met vakantiegroetjes naar de school. Ons adres: Sint-Lutgardisschool Kerkstraat 4B 3980 Tessenderlo
14-06-2008
Fotoverslag dag 3 (namiddag)
Het zit er weer op...
We hebben ondertussen de eerste nacht in ons eigen bedje doorgebracht. Wellicht was het voor veel kinderen leuk om de familie weer te zien, maar hier en daar horen we toch dat ze het jammer vonden dat ze weer naar huis moesten. Dat vinden wij, als begeleiders, zeker een vast een goed teken en het spoort ons aan om hiermee door te gaan! Ook wij vonden het jammer dat het erop zat. Wij hebben de kinderen van een andere kant leren kennen. We hebben zoveel deugd gehad aan het zien van al die glunderende gezichten.
Bedankt aan iedereen voor de toffe reacties, maar vooral bedankt voor het vertrouwen dat u in ons stelt.
Begeleiders boerderijklassen 2008
Vergeet zeker niet op de foto te klikken!
Bezoek Sint-Jozefhoeve 2A
Als je graag nog meer foto's van het bezoek van 2A aan de 'echte boerderij' bekijkt, klik dan zeker op de foto!