Dit is Sophie's tutor project Op deze blog kunt U een archief vinden van alle documenten in verband met het Tutor project te Howest.
28-11-2010
26/10/2010
Vandaag heb ik gewerkt over leerstijlen en enkele algemene leertips voor de vakken waarmee de leerlingen problemen hebben. We hebben samen kort de leertips overlopen en nadien een leerstijlen test gemaakt om hun leerstijl te achterhalen. Nadien kwam er kort nog vraag om een boekbespreking Engels uit te leggen. Dit heb ik dus kort met de leerlingen besproken de laatste 5 minuutjes van het uur.
Nadien heb ik een korte notitie nagelaten dat ik denk dat Preben niet veel baat heeft aan de huiswerkbegeleiding. Zijn manier van studeren en taken maken is in orde, en hij heeft ook zelden slechte punten.
Een gedetailleerde bespreking per leerling kan je terug vinden in de bijlage.
Vandaag hebben we kort even gewerkt rond planning. Ik heb de leerlingen een weekplanning laten opstellen, aan de hand van enkele tips. Ook hebben de leerlingen een maandplanning opgesteld met alle deadlines voor de taken en toetsen. Hiervoor heb ik memento-kalenders gebruikt.
Een gedetailleerd bespreking per leerling kan je terug vinden in de bijlage.
Vandaag was de eerste keer dat we huiswerkbegeleiding hadden. We hebben elkaar kort even voorgesteld en er zijn 6 leerlingen in de groep. We hebben voornamelijk gepraat over de persoonlijke werkpunten van de leerling. De laatste 15 minuten van het uurtje heb ik kort nog school in de media besproken (Engels 2de taal maken, indeling uren school veranderen,...) om de leerlingen een beetje te leren kennen. Zo heb ik ook een beeld gecreƫerd over hun positie tegenover school.
Een gedetailleerde bespreking per leerling kan je vinden in de bijlage.