Het is maandag vandaag en voor de meeste mensen betekent dit de eerste werkdag of schooldag van alweer een nieuwe week. Normaal gezien ga ik naar het Sint-paulus instituut te Herzele, maar deze week staat er iets anders dan lessen op het programma. Hoewel ik nog altijd dingen zal bijleren, zal ik ze niet leren op de schoolbanken, maar al werkend in het observatiebedrijf Sofliecom BVBA.
Mijn eerste werkplekleerdag, al noem ik het liever mijn eerste werkdag, startte ik om 9 uur. Ik werd mij een plaats aangeduid: aan een mooie houten tafel, recht tegenover de keuken.
Men aarzelde niet om mij van een taak te voorzien. Ik mocht alle documenten, voornamelijk facturen, klasseren. Eerst scheidde ik de documenten per jaar, 2013 of 2014. Vervolgens legde ik ze alfabetisch om daarna per leverancier de facturen op datum te rangschikken.