Dit is Randy onze oudste zoon hij wordt in november 10
Dit is Jordi onze jongste zoon hij word im maart 7
Over mijzelf
Ik ben Carolien, en gebruik soms ook wel de schuilnaam tiggelke.
Ik ben een vrouw en woon in Waterloos-Maaseik (Belgie) en mijn beroep is huisvrouw.
Ik ben geboren op 29/11/1972 en ben nu dus 52 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: fotobewerking, koken, bakken, lezen, en nog veel meer.
Ben gelukkig getroud met Ron(ny) We hebben 4 kids en een hele beestenboel. Omdat hier wel bijna elke dag iets gebeurd, e
ons gezin en de beesteboel
onze bezigheden en weetjes
19-09-2008
Hiep hiep hoera Rebecca 11 jaar
Een proficiat voor ons Rebecca zij is vandaag 11 jaar geworden.
De laatste vakantiedag was het een heerlijk weertje. We zijn dan ook een dagje naar de zee geweest naar het vuurtorenstrandje in Nederland. Het was een toffe dag met veel zon, zand en zwemplezier.
Jordi is helemaal wef van porsche en ferrari, altijd als hij in de auto zit is hij op zoek naar de gouden driehoek en het paard, alle andere merken wat hij ziet noemt hij dan ook op. Groot was zijn vreugde toen op de parkeerplaats dan porsche stond en hij op de foto mocht
Vandaag zijn we op de coca cola cub in Hades geweest. Was een toffe dag. Eerst gingen de spelers allemaal voetbal spelletjes doen. Met een heel grote bal een match doen, in een ring tegen een andere ploeg proberen om een cola flesje om te sjotte, een soort voetbal bowlen met iipv kegels cola flesjes, dat ging een stuk moeilijker dan ze dachten. En nog veel meer spelletjes, daarna gingen ze een groepsfoto maken en dan nog een uur matchen spelen. Het was een leuke maar een zware dag voor Jordi.
Vandaag moest Jordi een tornooi met de duiveltjes van ssd Opoeteren in Bocholt spelen. Het was geen gemakkelijk tornooi want het was behoorlijk warm en ze hadden geen wissels. Maar de jongens hebben het heel goed gedaan en probeerde mooie passen te geven. De laatste match mocht hij keepen, dat doet hij af en toe graag.
Vandaag zijn we naar de dierentuin in Kerkrade geweest. De dierentuin is heel mooi in het groen met mooie wandelwegen, we hebben ons dan ook goed geamuzeerd en vele kilometers gelopen. Van dieren waren er niet zo veel wild, olifanten, tijgers, leeuwen en krokedillen waren er niet. Wel heel veel onbekende dieren; grootoorvos, veelvraat en een penseelzwijn hadden wij nog nooit gehoord. Ook hbben we zebras, Giraffen en natuurlijk apen gezien. Voor gevaarlijke dieren te zien moet je er niet naar toe gaan, maar om leuke, onbekende dieren, die in heel mooi groen zitten is het vast een bezoekje waard! Ook was er een show met roofvogels. 2 jaar geleden hadden we al eens een heel mooie show van roofvogels gezien in de kasteeltuinen... Per toeval was het dezelvde man als toen wat de show deed. Het was heel leuk om het weer te zien. Die mooie grote vogels, hoe laag ze over de mensen vlogen, die zich allemaal moesten bukken.
Jodi dacht het leuk te vinden om zijn lichaam eens met waterverf te verven. Eerst laat hij op zijn rug een grasveld met een goal en bal schilderen dan gaat hij op zijn buik zelf aan de slag. Daarna mag Brenda hem afspoelen met de tuinslang.
Ook zowel het zwembad als het homdenzwembadje zijn een heerlijke afkoeling op warme dagen. Alhoewel het zwembad water soms meer als 30 graden warm werd was het een heerlijke afkoeling.
Veel echte zomerse dagen hebben we deze zomer (nog) niet gehad, maar we hebben wel geprofiteerd van die enkele dagen. Zo gaan de kids eens graag in de vijver om de visjes te aaien. Alleen Brenda had er deze keer geen zin in en bleef liever verven.
Filmke basisschool Opoeteren loopt mee op het OLS deel 1
Het heeft eventjes geduurd maar hier is deel 1 van de optocht. Na de kinderen daar te hebben gzien zijn we vlug naar een ander punt gegaan om ze daar nog eens te kunnen aanmoedigen. In de optocht draagt natuurlijk wel iedereen zijn eigen kostuum.
Beide schutterijen mochten van voor lopen op het grote OLS, daar heb ik geen fotos van omdat ik het heb gefilmd (volgt nog). Al hun kleren lagen bij turnjuf Nadia thuis in de garage kelder klaar, zij woont kort aan de tereinen van het OLS. Het was een beetje dringen eer iedereen zijn juiste pakje had gevonden met meer dan 100 kinderen en mamas en/of papas en de juffen in de kelder. Maar na een klein uurtje was toch iedereen zo ver zodat ze verder de berg op trokken naar de OLS terreinen. Tijdens de stoet lieten ze van tijd tot tijd hun yell horen zodat iedereen wist dat ze gewonnen hadden. Na de stoet weer allemaal de garage binnen om terug hun eigen kleren aan te doen en dan ging ieder zijn kant op.
Na een tijdje kregen onze kids te horen dat ze 20 kinderen terug in kledij op het podium wilde hebben voor een interview. De juffen hadden een stuk of wat uniformen mee naar boven genomen in de hoop wat kids te verzamelen. Iedereen kreeg in alle haast kleren in de handen geduwd maakte niet uit wat. Zo gingen veel bosbessen in een zwart kostum en andersom. Toen bleek dat er meer kinderen kwamen opdagen dan ze dachten werd er iemand, die snel kon lopen, naar beneden gestuurd om nog maar wat kleren bij te halen. Rebecca ging door als koningin, van de zwarte uniformen, omdat de echte spoorloos was. Brenda ging door als marketenser maar toen bleken de mandjes nog in de kelder te staan zodat ze haar maar een vlag in de handen duwde. Randy wou ook eens wat anders en ging samen met Sebastiaan voor een bosbessen pakje
Behalve de optocht en de schietwedstrijd, nog 28 schutterijen kavelen as zaterdag verder voor de UM, waren er nog natuurlijk veel meer wedstrijden. Zo moesten nog vele na de optocht nog voor de jury komen om zo beoordeeld te worden zoals, mooiste koningspaar, beste marketensters (de dames met de mandjes in de optocht), macheren, solo optreden (bv trommelen), vlaggen zwaaien en nog veel meer. En dat alles is weer onderverdeeld in verschillende catogrieen, naar gelang de stijl van hun uniformen bv nieuwe exercitie, oude exercitie, gilden en dan weer gewapend en ongewapend en nog veel meer. Ook was er een podium van de tv en radio waar steeds intervieuws werden gedaan of kleine optredens, zoals de winnaars van het ummeke (de school van Opoeteren dus) of de kanidaten mis Limburg enzovoort Terwijl de politie helicopter de hele dag heeft rondgecirkeld, konden andere weer met een prive helicopter tegen betaling Opoeteren vanuit de lucht bekijken. En pintjes drinken tja dat hoort ook bij een OLS.
Hieronder wat sfeerbeelden van de activiteiten rond het OLS Morgen fotos van de kids op het OLS
Vandaag zijn we naar het OLS gaan kijken. Onze drie oudste mochten van voor mee lopen omdat zij met het kinjer OLS het UMMEKE hadden gewonnen, binnenkort meer daarover en ook fotos en filmkes.
Vandaag was dan eindelijk het grote OLS in Opoeteren. Met als blikvangers natuurlijk de optocht en de schietwedstrijd. Het heeft Opoeteren een jaar van voorbereiding gekost om deze dag zo perfect mogelijk te laten verlopen. Zon 35 duizend mensen hebben vandaag den berg in Opoeteren bezocht. Voor de optocht was den berg wel erg zwaar, eerst moesten ze de berg af on in het dorp te komen en dan weer berg op om terug op de feestweide te komen. Bij berg op vielen er hier en daar wel wat mensen uit, wij stonden het laatste stukje berg op te kijken, het was ook wel met momenten warm als de zon door kwam en dan nog die dikke pakken aan...
Hier wat sfeerbeelden van de stoet die wij maar voor de helft hebben gezien omdat onze kids ineens weer snel hun schuttenkleren moesten aandoen voor een intervieuw, maar dat komt nog.
De vorige week zondag hebben alle 4 de kids meegedaan aan een wedstrijd in Maaseik. Voor Jordi was het de allereerste keer dat hij mee mocht doen. Hij moest 25 meter (1 baantje) schoolslag doen. Randy en Rebecca 50 meter schoolslag en Brenda 100 meter (4 baantjes) schoolslag. Daarnaast deden Brenda, Rebecca en Randy nog 50 meter crawl. Ook vandaag hadden ze alle vier wedstrijd in Maasmechelen. Jordi weer 25 meter schoolslag en de andere drie allemaal 100 meter rugslag en 100 meter crawl. Ze hebben het allemaal heel goed gedaan en zijn weer een paar medailles rijker.
Het ummeke is de laatste schooldag nog uitbundig gevierd. Wat het voor de 6de klassers natuurlijk nog extra mooier/moeilijk maakte. s avonds kwam het er bij Brenda dan ook allemaal uit, al die spanning. Maar niet getreurd volgende zondag mogen allebei de kinder schutterijen meelopen op het grote OLS.
Brenda had vandaag haar allerlaatste schooldag op de basisschool. Gisteren na het kinder O.L.S zijn alle 6de klassers samen gekomen, om de laatste avond en nacht samen door te brengen, en dan met zijn allen samen naar de school te gaan.
Na het avond eten werd er een groot spel gedaan en daarna was er disco voor de kids. Toen moesten ze gaan slapen, alhoewel van slapen is er niet veel gekomen... De jongens hielden de meisjes wakker en de meisjes wouden de jongens zo vroeg mogelijk wakker maken. Daarna was er een ontbijt waarbij ook alle juffen en meesters kwamen. Vervolgens zijn ze met zijn allen onder politie begeleiding naar school gefietst. Daar was een erehaag gevormd door alle leerlingen van de school. De laaste jaars hebben hun fietsen neer gezet en vervolgens kregen ze allemaal een letter in de hand, die staken ze omhoog en er stond te lezen. !DANK JE WEL VOOR AL DIE FIJNE JAREN!
Hier dan het filmke hoe de winaars klaar zitten voor een perfecte foto voor de grote media... tis wel niet allemaal even mooi gefilmd maar dat komt nog wel.
Hieronder komt een filmke van de Yell van de bosbessen van Opoeteren. Deze is gefilmd vlak voor de schutters moesten gaan schieten. Ophet filmke zien we dan ook (bijna) alleen de schutters en hun commedant Lore. Lore heeft dat heel goed gedaan!! Ook al is ze in dit stukje film haar tekst effe kwijt. Enne gewonnen hebben ze!!!!
Vandaag was het kinder OLS in Opoeteren. Het OLS, Oud Limburgs Schuttersfeest word jaarlijks gehouden. Er nemen zon 160 schutterijen uit zowel Belgisch als Nederlands Linburg aan deel en er kan er maar een winnen. Vorig jaar was dat Opoeteren en die mogen dan dit jaar het Ols en het Kinjer ols organiseren. Volgende week zondag is het grote OLS dan meer daar over.
Vandaag dus het Kinder ols. Er namen 21 kinder schutterijen aan deel. De bedoeling was om zelf hun pakjes te knutsellen, en zo een schutterij te vormen. Met de bordjesdraagers van voor, gevolgd door de trommelaars, bielemannen, konningspaar en dan de schutten was het een mooie stoet / optocht. In de defile bij de jury moesten ze even stoppen om hun Yell te laten horen. Daarna op de feestweide werden de koningsparen, de bordjesdragers, de vaandeldragers en de marketensers beoordeeld door een echte jury. Ook de schutten moesten proberen om alle bollekes eraf te schieten.
Bij de prijsuitreiking kregen alle 5 beste per onderdeel een prijs en dan werden alle punten samengeteld. Wie de allermeeste punten had krijgt voor een jaar het ummeke mee. Opoeteren nam deel met 2 kinder schutterijen en ze blonken er echt uit en waren allebei even mooi in elkaar geknutsseld. Maar er kon maar een winnaar zijn en dat was Opoeteren 2 zij mochten met het ummekle naar huis.
Brenda en Rebecca zaten in de schutterij met die de bosbessen uitbeelden. Bosbessen zijn een echt symbool voor Opoeteren, en omgeving, en die bosbessen vind je hier in alles terug bosbessenvlaai, bosbessengelei, bosbessenjam, bosbessenwijn, en noem maar op. Randy zat in de andere schutterij, die zoveel mogelijk op echte schutters leken. Jordi was een supporter net zoals alle ander kinderen van Opoeteren die niet in het 4e 5e of 6e leerjaar zaten.