Inhoud blog
  • Game over!
  • 3de keer in het 6de middelbaar!
  • Zuid-Amerika en haar charmes
  • Brasil en de feestdagen
  • Een paar rare cultuurverschillen!
    Foto
    Over mijzelf
    Ik ben Julie Snauwaert
    Ik ben een vrouw en woon in Sellewie (België) en mijn beroep is uitwisselingsstudent met AFS.
    Ik ben geboren op 24/10/1994 en ben nu dus 31 jaar jong.
    Mijn hobby's zijn: basket, chiro.
    Julie in Paraguay!

    04-12-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.December! De tijd vliegt voorbij...
    Hola gente!

    Het is december en het is hier warm. Mij hoor je niet klagen over de hitte, want het is zalig opstaan bij 35 graden en om de zon buiten al volop te zien schijnen, en eventueel in het zwembad te springen. Bij jullie heeft het misschien al gesneeuwd, maar ik verkies toch een jaartje zon...

    Tot ongeveer eind februari heb ik vakantie en dat zullen ze hier geweten hebben! In Pilar leven we niet alleen overdag, maar ook 's nachts. Er gaat geen dag voorbij zonder iets te doen, verveling hier is zeldzaam. Toen het de laatste schooldag was, zijn we met de helft van de klas gaan zwemmen in de rivier met ons uniformpje. Ik ben blij dat het gedaan is, want ik moet nu niet meer vroeg opstaan en heb nu nog minder zorgen dan ervoor... Na de vakantie zit ik niet meer in dezelfde klas, want die zijn dan afgestudeerd en zal ik normaal in dezelfde school blijven, maar dus weer in een andere klas terechtkomen.

    Met de familie gaat alles super, die hebben met NIETS problemen en ze lachen van 's ochtends tot 's avonds. Mijn vader hier is door de hangmat gevallen, met de kettingen en al er af! Gelukkig kon iedereen er opnieuw mee lachen. Mijn hondenangst heb ik intussen ook al half overwonnen met mijn 4 honden hier in huis, maar toch heb ik mijn teenslets kapot gemaakt, na een zware aanval van de chiwawa waarna ik van de schrik op de grond viel. Je moet er ook Julie voor noemen, maar mijn teenslets is gelukkig hersteld!

    Een heel spijtige zaak is wel, dat ons Flora van Alaska een maand vroeger gaat naar huis. Woensdag gaan we ze uitwuiven. Ons feestbeest Carolina van Uruguay gaat ook jammergenoeg op 12 december terug. Ik zal ze missen!

    In de maand november tot nu begin december is dus eigenlijk heel veel gebeurd. Ik ga nu weer veel tennissen, capoeira, elke dag zwemmen, terere drinken, feestjes, stranden bezoeken binnen mijn provincie, films kijken, koken, ... We zijn bijvoorbeeld met vrienden naar Tacuara geweest, hier op een uurtje vandaan, een supermooi strand. Het vorige weekend zaten Nele en ik bij Lieselot in Asunción voor een weekendje en hebben we het strand van Aregua bezocht, een alternatief feestje bezocht, evenals heel veel shoppings om een kleedje te vinden voor mijn afstudeerfeest van nu zaterdag, wat volgens mijn familie gelijk staat aan bier drinken en veel eten. Dat wordt wel weer iets om niet te vergeten!! Op dit feest moet ik de wals dansen nadat ik mij heb gepresenteerd en dan heb ik hopelijk vrij! Dit weekend komen Didi en Melissa speciaal uit Gaurambaré voor ons feest en om Pilar te bezoeken. In de vorige week heb ik wel iets heeeel zots gedaan. Er was hier een zware storm in Pilar, waarbij electriciteitskabels naar beneden vielen, takken van de bomen wegwaaiden of de boom zelf..In die storm zijn wij met de auto gaan staan om naar de bliksem te kijken en we wiebelden met de auto door de wind. Toch wel even de schrik van mijn leven gehad! Maar dat is gewoon deel van de ervaring zeker? Daarnet nog zijn er weer vrienden gekomen en hebben we naar American Pie The Reunion gekeken en naar een film van de krottenwijken. Daarna hebben we nog gezwommen, of beter, nachtzwemmen..

    Dan even over tot de vakantieplannen, want het zal even duren voor ik weer iets zal kunnen schrijven door een heel drukke agenda. Dit weekend heb ik dus mijn afstudeerfeest wat hopelijk heel tof wordt. 14 Tot 21 december ga ik naar Brazilie met 10 Belgen en 1 vrijwilliger, naar Camboriú. Dat wordt sowieso zalig! We gaan het grootste pretpark van Zuid-Amerika bezoeken, verschillende stranden en veel feestjes! Daarna is het hier kerstmis, nieuwjaar en de Fiesta Hawaiana in Pilar, wat heel fijn zal worden hier. Ergens eind januari gaan Nele en ik naar Buenos Aires want zij kent daar iemand en zo kunnen wij naar Argentinie. In de vakantie ga ik ook nog naar Encarnación voor carnaval, naar Cerrito wat een eiland is met strand in mijn provincie en naar Villa Florida, ook een heel groot strand op 4 uur hiervandaan. Heel misschien ga ik in februari naar Urugauy, want we hebben daar een vriendin Karolina en eventueel naar Corrientes in Argentinie met mijn broer en nog wat mensen. 2 Andere landen zal ik dus zeker bezoeken binnen mijn AFS-jaar.

    Voor de rest heb ik niet veel nieuws, behalve dat ik mij hier heel goed amuseer en ik heel koud ga hebben in Belgie, na dit schitterend klimaat! Gelukkig blijf ik nog 7 maanden in Paraguay, me alegre!!!

    Besos a todos..

    04-12-2012 om 16:18 geschreven door Julie Snauwaert  


    11-11-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3e keer, goede keer!
    Hallo daar!

    Ik zit hier met gestijld haar /danku Nele en Caro/ voor de pc in een nieuw gastgezin...Vorige week kreeg ik te horen van mijn vorige gastfamilie dat ik wegmoest omdat ze zich te verantwoordelijk voelen voor mij, veel te bezorgd zijn en mij niet willen laten reizen. Dan ben ik maar een beetje zelf op zoek gegaan naar een oplossing en zit ik nu bij de familie van een vriend van mij die 26 is, samen met de ouders, een zus van eind de 30 jaar en een supertoffe dochter van 12 jaar. Hier heb ik alle vrijheid van de wereld en ben ik graag thuis, gewoon omdat ze altijd wel iets willen doen, namelijk mijn broer en mijn nichtje. Ik leef nu in een groot huis met zwembad en eigen kamer! Daarbij heb ik nog eens zicht op de rivier ook en woon ik dicht bij alles.

    Goed nieuws dus! Maar veel fijner is wat er al allemaal is gebeurt intussen....
    In de nacht van 23 naar 24 oktober heb ik stevig mijn verjaardag kunnen vieren in mijn vorige thuis, want, ik had het huis voor mij alleen! Het was heel fijn, omdat we met weinig waren, maar allemaal zin hadden in een feestje. Om 3u30 's nachts hebben vrienden, waaronder mijn broer ons dan gebracht naar school voor onze reis naar Villa Rica met school. De busreis was wat minder, maar de hele reis op zich was wel fijn. Ik heb onder andere een stad leren kennen, maar ook bepaalde mensen wat meer. Spijtig was dat sport op de 1ste plaats stond en we dus 's nachts niet wegkonden, mede omdat ze de deur sloten van mijn kamer!? De reis was dus fijn, maar nog nooit heb ik zo ongezond gegeten!!

    De week daarna is de mooiste reis van mijn leven geweest, omdat ik naar de watervallen ben geweest met een groep van AFS. Het hotel was ten eerste dik in orde, met zo'n lekker eten en een zalig zwembad waar we in geplonsd hebben. In dit weekend heb ik nog nooit zo'n mooie natuur gezien in mijn leven en het was leuk dat we met niet zo veel veel waren. Ik heb ook met een boot naar de watervallen toe gevaren, wat supertof was, want je kwam daar kletsnat uit en het was juist heet buiten. Veel foto's staan op facebook waardoor jullie wel zullen kunnen bevestigen. Toen we zondag terugkwamen sliepen Nele en ik, de enige die kwamen van zo ver, in het huis van een vrijwilligster. We zijn daar dan nog 2 dagen langer geweest en zij heeft ons zowat heeeeel ASUNCION getoond, ons Europees laten eten, gebouwen getoond, we hebben kunnen waterpijpen, pizza gaan eten met AFS Lambare, met de Belgen afgesproken, gewinkeld!!, een camara gekocht, ... Kortom, zalige tijd gehad! We sliepen trouwens in een supermooi huis in Lambare, dit even ter zijde :D.

    Mij resten nog 2 weken school en dan heb ik vakantie. Er zijn veel plannen en hopelijk komen die er ook door. Dat moet wel lukken met die 4 maanden vakantie!

    We hebben trouwens ontdekt dat er hier nog meer buitenlanders zitten! Namelijk een meisje van 24 en een man van 39 die hier 2 jaar wonen en vrijwilligerswerk doen. Gisteren hebben we met al de buitenlanders die hier zitten afgesproken en het was echt leuk. Daarna is mijn broer ons komen ophalen en zijn we nog met hem, Gustavo, Nele en Carolina iets ongezonds gaan eten en hebben we weer met de auto rondgereden en daarna een beetje genoten van de nacht en ochtend... De vrijdag, de dag ervoor zijn we nog 's nachts naar een supermooi strand aan de rivier geweest en dat was echt tof, zalig, ..ALLES.

    Met mijn broer ga ik hier heel veel activiteiten doen want hij moet niet werken noch studeren, IDEAAL. Ik ook niet :D.

    Veel plezier en alvast ook succes met den blok!

    11-11-2012 om 23:56 geschreven door Julie Snauwaert  


    18-10-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.3 maand later
    Hallo,
    eerst en vooral, ja het gaat goed met mij! Ik ben hier gelukkig en wil nog niet weg...

    Morgen ben ik hier officieel mijn 3de maand! Ik had liever later iets geschreven omdat ik volgende week op mijn verjaardag met school vertrek voor 4 dagen naar Villa Rica, om het intrumentenkoor met de tamboerijn te vervolledigen :p.
    Het trekt op niets, maar ik ga dus wel gratis op reis!

    Het eerste weekend van november ga ik ook naar de Cataratas, zowel de kant van Argentinie als Brazilie. Dit zijn de mooiste watervallen naar het schijnt die we zullen kunnen gaan bekijken, waarschijnlijk wordt dat dan wel nog eens bevestigd!

    Intussen is er hier in Pilar ook weer heel wat gebeurt. Tijdens concerten op de alomgekende plaza van allerlei groepjes die ik niet kende, ben ik van mijn stoel gevallen en nog nooit zo snel stonden er 2 mannen klaar om mij met stoel en al terug te zetten. 1 of andere Nele heeft toen wel in haar broek ge....

    Die dag erna ben ik dan ook voor het 1st naar de campo van mijn familie geweest en heb ik op een paard een wandelingske gemaakt, heel leuk, maar niet voor alle dagen want die paarden zijn hier zo mager en er ligt daar geen zadel op, dus vallen zit er natuurlijk altijd dik in!

    Ik ben hier al een 2 tal keer meegeweest naar de kerk, maar voor mij is dit gewoon 1 grote sekte. Mensen gaan ook helemaal opgekleed naar de kerk, dat was ik wel eventjes vergeten...

    Op het concert dat Nele en ik hebben gegeven zijn we trouwens 2e geworden! De eerste plaats was sowieso voor iemand die Spaans zong..maar toch was ik tevreden met onze plek!

    Het weer hier is wel heel fijn, heel de dag door zon en 's nachts jammergenoeg redelijk aan de koude kant, plus ik kan ook al veel mider tegen de koude maar veel beter tegen de warmte.

    De mensen hier leven echt op straat en ik denk dat ik mij op dat gebied ook wel Paraguayaanse mag noemen, want ik zit elke dag op straat om zoals gewoonlijk te gaan babbelen buren of vrienden, om terere te drinken, muziek te luisteren, te eten, te basketten, ...

    Ik ben het wel beu dat die jongens en ook mannen hier BLIJVEN roepen 'Rubia' dus blondje, Mi amor, ...Ik kan echt niet de straat op zonder dat ze iets zeggen. Het is ook niet leuk dat iedereen altijd aan mijn krullen wil komen omdat natuurlijk niemannd dat hier heeft, maar het went wel en zo krijg ik nog eens een massageke.

    Mijn overbuurman heeft speciaal Arroz con leche gemaakt, in Belgie zijn dat dingen die niet gebeuren he. Hier kun je in gelijk wie zijn frigo zitten zonder het te moeten vragen, ga je binnen en buiten in de huizen, echt alles is hier HEEL open. Mijn huis, is jouw huis, dat is hier het motto.

    Het schooltornooi dat was ook iets immens, ik heb daarvoor ook in de desfile gelopen, zie foto op fb. Hier blijft sport belangrijker dan onderwijs, vandaar dat er hier ook zo weinig toekomst is en zo weinig werk. Je gaat naar school, maar waarom zou je gaan als je toch nooit iets doet? We hebben trouwens de basketmatch verloren.

    Heel leuk is om uit te gaan met Gustavo, Enrique en Guille, 3 vrienden waarbij we gewoon aan dat huis buiten zitten, alweer hehe en dat zijn tenminste jongens waarmee je goed kunt babbelen. Daarna doen we nog iets, zoals gaan naar het casino of naar de plaza. Het valt op dat je hier met jongens beter overeen komt met meisjes en vooral omdat de meisjes die een lief hebben, nooit zonder het lief mogen weggaan, hilarisch eigenlijk! Jullie mogen dus op beide oren slapen...

    De 31ste trouwdag van mijn gastouders was ook weer een heel feest, afin, eetfestijn! Hotdogs, chorizo, taart, ... altijd dikmakertjes.

    Elke avond ga ik wel ergens naartoe en elke middag doe ik ook iets. In de vooravond ga ik nu ook lopen bij zonsondergang aan de rivier, zalig toch! De baskettraining is precies wat vermindert door al die andere avondactiviteiten, zoals een filmpje gaan kijken bij een vriend, aan de rivier gaan zitten, iets gaan eten in de alomgekende 'Mister Kombi', aan Gustavo zijn huis gaan zitten, ...

    Ik denk dat ik redelijk algemeen uitverteld ben, er is nog veeeel meer, maar ik hou het een beetje bij de algemene dingen eh!
    Nog veel plezier ginder, we zien elkaar over een 8 tal maanden en ik heb opgevangen dat ik waarschijnlijk rond 25 juni terugkeer, als jullie dus bijna uit de examens zijn, hoop ik! Tot een volgende blogbericht, na al mijn reisjes.

    18-10-2012 om 18:27 geschreven door Julie Snauwaert  


    22-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.PRIMAVERA begonnen met 'Dia de juventud'
    Gisteren is officeel de lente begonnen en dat zal heel Paraguay geweten hebben met een immens groot feest! Gisteren was het dag van de jongeren en dan organiseert elke school een groot feest en iedereen danst zich dood van 2uur tot 6u30 's avonds. Daarna was er nog de FIESTA PRIMAVERA in de club deportivo, wat wel leuk was maar niet 1 van de betere feestjes hier. Het is daar wel heel mooi omdat er zicht op de rivier is. Ik kan jullie verzekeren dat het hier nu ook echt snikheet is en dat ik blij ben dat er hier een rivier is en op de campo, grote hectaren natuur, enkele prachtige zwemplaatsen zijn. Een klasgenootje heeft ook een zwembad, dus die weten we altijd te vinden :D.

    Intussen is ons klasgenootje bevallen van een baby Nathalia, op 17 jarige leeftijd. Natuurlijk kwamen we met een paar van de klas binnen op het moment van de borstvoeding en waren we ook weer snel weg nadat ik mij vergist had van naam omdat ik dacht dat ze Verle noemde. Niet dus...Daarna zijn we dan maar weer eens iets gaan eten, wat wij hier elke dag doen en nogal een geluk dat het hier goedkoop is!

    Heel tof hier is dat we praktisch elke dag iets doen met onze klas, zoals naar een rivier gaan zwemmen, naar een film kijken, hier in mijn huis biljarten en volleyballen, terere drinken, ... Toch kan je met de Paraguayaanse bevolking geen echte diepzinnige gesprekken voeren zeker omdat ze altijd met hun gsm bezig zijn en gewoon veel eenvoudiger leven. Onze klas zit gewoon vol met doeners. Iedereen kent ons hier ook en dat heeft hier zo zijn nadelen want er wordt helaas veel geroddeld. De oplossing is gewoon, niets van aantrekken.

    Begin oktober begint ook het tornooi dus hebben we weer geen school voor een 2 tal weken. In deze vorige 2 weken ben ik misschien 3 keer naar school geweest, want het was staking. Ik sport hier nog elke dag, van 8 tot 9 's avonds basket en voor de rest vullen we dat zelf in he.

    Maar nu eens iets meer over het uitgaansleven hier...Het is hier de rare gewoonte om in de auto rond te rijden, toerkes te maken en te drinken. Vooral veel bier en ook wijn met frisdrank. Daarna gaat iedereen naar de plaza waar er dan wordt verder gedronken en elke auto heeft een zware muziekinstallatie. Dan rond 3 uur ten vroegste, ga je pas echt naar het feest in bv. het casino om daar te gaan dansen tot ongeveer 6 uur 's ochtends. De muziek is ook altijd hetzelfste, altijd dezelfste reggaetonliedjes. Dubstep of hardcore of electro ... kennen ze hier NIET. Nele en ik zijn ook vorige week met de fiets uitgeweest en dat was echt hilarisch! De mensen keken een beetje raar maar afin ja, het was even uitgaan zoals in het Belgenland.

    Er gaat hier ook geen dag voorbij zonder dat ik uit huis ben geweest, ik moet altijd iets doen en heb gewoon altijd iets te doen. Als ik even thuis zit ga ik al direct naar buiten of de overburen er niet zitten om mee te gaan babbelen, 2 jongens en een vader en de mama is helaas onlangs aan kanker gestorven. Het zijn van die mensen dat je veel leert over de cultuur. Heel leuk is dat er in mijn huis altijd volk zit om te volleyballen, te zuipen omdat mijn broer toch niet werkt en maar dat te doen heeft, ...In Belgie zal ik het heel moeilijk hebben om momenten alleen te zijn. Hier zit ik altijd op straat in een stoel met mensen te praten en dat is gewoonweg zalig.

    Nu dinsdag, 25 september gaan Nele en ik ook in concert met Mia van Gorki op school en gisteren nog hebben we het weer gezongen op Radio Plus voor heel Pilar!

    Kleren overdag zijn hier ook totaal niet belangrijk, iedereen loopt in sportkleren rond...Wel een beetje raar maar dat is hier de cultuur. Sportschoenen, sportschort en een tshirt van 1 of andere voetbalploeg.

    Ik kan niet direct meer op iets komen, dus tot in een volgend blogberichtje :D. Succes aan alle studenten en het werkend volk, want het schooljaar is weeral begonnen bij jullie! Ik laat zeker weten wanneer ik vakantie heb! :P


    22-09-2012 om 19:43 geschreven door Julie Snauwaert  


    01-09-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.September, volop zomer!
    Ja, dit SCHOOLjaar zullen jullie mij nog terugzien, helaas als waarschijnlijk de meesten nog in den blok zullen zitten...
    De winter is hier nog bezig tot 21 september, maar het weer hier nu is te vergelijken met een hittegolf in Belgie.
    Ik ben nu ongeveer een maand en een half in Paraguay en merk dat het hier echt een oversociaal land is,
    mensen met en zonder geld, ze zijn allemaal gelukkig en heel trots op hun land. Ik ben vooral trots op het feit dat ik in Pilar woon,
    alleen al omdat je het huis veel kan verlaten en omdat er hier zo een mooie rivier is waar we praktisch elke dag zitten om van het mooie zicht te genieten en te beseffen dat dit 1 van de redenen is waarom we hier zijn.
    De ijsjes worden ook al bovengehaald! Met Pete van Thailand, Flora, Nele en Jakopo zijn we een ijsje gaan eten in een verdacht mooi ijssalon om Pilar te zijn :D. Dit weekend is het 'Black weekend', wat wil zeggen dat er overal solden op zijn, zelfs op eten. Je zal mij hier wel absoluut geen kleren zien kopen want hele dagen in trainingsbroeken rondlopen of op van die superhoge hakken, nee bedankt! Gisteren was er wel een supertof feestje in de casino, altijd wel veel volk en goeie reggaeton. Daarvoor zijn we met de klasgenoten van het 'tercero' Italiaans gaan eten bij Jakopo, een echte goeie pasta carbonara! Dat heeft mij nog nooit zo gesmaakt, eindelijk eens Europees eten! Vandaag is er weer een feest in de 'club deportivo' ter gelegenheid van black weekend. Gelukkig moeten vrouwen hier nooit de drank betalen, dat verdoe ik dan aan chocolade in de week.
    Volgende week zijn het onze laatste 2 Spaane lessen, inclusief een kookles en amai, ik ga die lessen wel echt missen! We hadden een superleerkracht en gelukkig wil ze ons hierna nog zien!
    Volgende maandag is het basketselectie, tot woensdag, om te kijken wie mag meedoen in het baskettornooi in Pilar. Hopelijk mag ik meedoen! Ik train nu elke dag van maandag tot vrijdag mee met een grote groep om 8 uur in de avond en amai, zo lastig!!
    Als iemand het adres van mijn huis hier nodig heeft, moet je het gewoon vragen aan mijn ouders. Moesten er dringende vragen zijn, mag je zeker een mailtje sturen of gewoon mensen die ook op AFS willen vertrekken, geen probleem ik zal ze met plezier beantwoorden.
    Het Spaans hier gaat eigenlijk echt heeel goed om hier maar zo lang te zijn en onderling met de AFS'ers praten we zelfs ook al Spaans, wat soms nogal raar is maar bon, zo leren we bij..
    Oja, school hier kan je u echt niet inbeelden, als dit in Belgie zo zou zijn zou niemand nog mogen werken. Iedereen mag school verlaten wanneer hij wil, eten wanneer het uitkomt en toekomen als het past. De school voor mij hier is gewoon een praatje slaan met de klasgenoten.
    Dit jaar wil ik zeker in de vakantie op reis naar Brazilie en ook een paar Belgen bezoeken om te gaan feesten in Asuncion! Ik heb 3 maanden vakantie tussen december en februari dus dat moet zeker lukken.
    Voor de rest kan ik hier echt niet vertellen wat ik hier allemaal doe, want het is heel druk! Ook in de familie hier verloopt alles goed en zijn er zeker geen problemen.
    Nog 1 iets grappigs: gisteren zijn we met alle AFS mensen gaan fietsen, iets dat ik nooit had durven denken :P.
    Weet dat ik de chiro mis, de klasgenoten en zeker en vast: mijn familie! Maar het zijn maar 11 maanden, er zijn hier moeders die voor 5 jaar in Spanje gaan werken en niet eens terugkeren.
    Als je wilt skypen met mij, voeg mij gewoon toe!
    ADIOS

    01-09-2012 om 19:28 geschreven door Julie Snauwaert  


    20-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Verandering gastgezin
    Hallooo
    Voor al diegenen die het nog niet doorhadden, gehoord hebben of gezien...
    Ik zit in een nieuwe gastfamilie ! Nu heb ik 3 oudere broers, waarvan er 2 leven in huis, nl. Andres en Eduaro, 22 en 26 jaar.
    Mijn andere broer is al getrouwd en mijn ouders zijn Andresa en Pedro, de meest symphatieke mensen die ik ooit al heb ontmoet.
    De reden van verandering is gewoon simpelweg dat het andere gezin bijna niets toeliet, ook niet op gewone dagen en dat zorgde voor veel discussie en ik ben hier natuurlijk niet om hele dagen thuis te zitten. Dan hebben we ook nog Pipi, 15 jaar, die zit hier hele dagen bij ons thuis en wordt aanzien als de 4de zoon. Met hem biljart ik veel, want we hebben hier zo een pooltafel. In de zomer komen er hier blijkbaar veel mensen om karaoke te zingen en te voetballen en volleyballen in de tuin, want ze hebben hier zo'n velden in hun huis.
    Ik ben heeeeel blij dat mijn mama hier zo goed kan koken! Alles lekker vers, veel salaatjes, vers pompelmoessap, zacht vlees, ... Hier vind ik het eten echt lekker! Ook ben ik hier aan de koffie verslaafd geraakt, dit is gewoon een beetje koffiepoeder, suiker, melkpoeder en warm water.
    Een groot voordeel is dat ik nu een eigen kamer heb, zodanig dat je toch een beetje prive hebt...Er is hier ook een baskethol, waarmee ik natuurlijk superblij ben! De familie Rivas Gamarra is hier volledig fan van de voetbalclub Cerro, daarom kreeg ik ook direct bij aankomst een voetbaltshirt van de club en later een basketbal in de kleuren van Paraguay .

    Het eerste weekend zijn we naar de discotheek in het casino geweest en amai, hier kunnen ze tenminste wel dansen! Nele en ik mochten mee met mijn broer en mijn neef en hun vrienden. Nele bleef hier een weekend slapen, omdat haar ouders in Asuncion zaten voor een vormsel. Jongens dansen hier echt immens goed! Die avond hebben we ook STELLA gedronken, amai ik was blij! Toch nog eens Belgisch bier gevonden . Ik ben echt blij dat ik hier wel mag uitgaan, ze zijn hier heel ruimdenkend en ook wel sportief! Met mijn mama ga ik trouwens straks fitnessen, we hebben hier een loopband en crosstrainer en de mama wil afvallen...

    Morgen verander ik van klas, wat wil zeggen dat ik eindelijk bij leeftijdsgenoten zal zitten!! Ook ga ik de promocion of afstudeerfeest mogen meedoen, wat blijkbaar heel belangrijk is.We gaan wel met 3 afs studenten in 1 klas zitten, Nele, Jakopo en ik. Gelukkig zijn we sociale beestjes :p.

    Vandaag regent het wel enorm veel, andere dagen is de warmte niet te houden! Regen wil hier zeggen: niet gaan werken, geen Spaanse lessen, geen school, ...

    Oja, ik heb juist tv op mijn kamer gekregen zodat ik zeker de voetbal zou kunnen volgen wanneer ik maar wil!

    Bon, het leven gaat hier dus gewoon door, af en toe eens naar school gaan, elke dag baskettraining, soms tennis, biljarten, Spaanse lessen, een beetje rondhangen en langs de prachtige rivier wandelen, helpen en vooral kijken hoe gekookt wordt en vooral met vrienden afspreken.
    Nieuwe foto's staan trouwens op facebook, voor als je eens mijn huis en familie wil zien.

    Vele groetjes vanuit het helaas regenachtige Paraguay! Het kan niet altijd zonneschijn zijn!

    20-08-2012 om 21:45 geschreven door Julie Snauwaert  


    12-08-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De evolutietheorie

    Dag lieve ploppertjes,

    Nele en ik liggen hier samen in een 1persoonsbed...We verstaan niet dat we al 3 dagen na elkaar bij elkaar slapen, maar het went wel De vraag is vooral waarom haar bed nog in plastiek zit??

    Rare dingen in Pilar:
     Homo's en lesbies worden niet aanvaard
     Begaaien wordt ook nog niet aanvaard, nog niet..
     Zwanger zijn op jonge leeftijd is ok, bv. 16 jaar
     Verloofd op onze leeftijd en getrouwd, het kan allemaal!
     Scheten laten aan tafel is doodnornaal en onbeleefd als je het NIET doet
     Onze schoolkantine is ons favoriete stekje
     Maandag en woensdag weer geen school, leerkrachten willen een dagje vrijaf
     Honden liggen en lopen overal
     Flora is van Alaska maar wordt als Chinees aanzien
     Permiso? is hier het meest gebruikte woordje
     Ons eerste lekker nagerechtje heb ik vandaag gegeten

    Morgen gaan we naar de campo chillen, een soort grote boerderij met immens grote velden en vele huizen...Nele is vandaag gevallen bij de basket en moest meteen naar het ziekenhuis omdat het ijs overal was gesmolten. Gelukkig kreeg ze een lekstok van dokter! Gisteren kregen we een eerste dansles van jongens, in het huis van de zus van Nele en amai, oefening zal hopelijk kunt baren! 24 tot 26 augustus ben ik op kamp, met AFS...Daarna zijn er nog 2 kampen. Het eten blijft verrassend, soms niet te vreten, soms net goed genoeg om het binnen te krijgen.

    Het is hier winter en 's nachts nog steeds 26 graden, dit bevalt me wel! CHILLEN. Gelukkig doen we hier veel aan sport, echt elke dag. De Spaanse lessen zijn ook heel tof, vooral als er veel chocolade en koekjes zijn.

    xx je kapoentje Julie
    12 augustus 2012

    12-08-2012 om 08:35 geschreven door Julie Snauwaert  


    30-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het leven in Paraguay
    Buenos dias!

    Het weer hier is overdag echt heel goed, naar de avond toe zit ik al met mijn jas binnen .Mijn uniform in bordeaux en wit  zijn we ook gaan halen en het is niet zo mijn ding maar wel heel handig omdat mijn normale kleren dan minder moeten gewassen worden, hier zijn ze daar namelijk geen proffesionals in. Voor het gezin heb ik samen met Nele pannenkoeken gebakken en ook de buurjeugd was uitgenodigd, toffe avond gehad!

    Gisteren was het fiesta de amistad, feest van de vriendschap, dit betekent eerder: samen eten! Het was vooral heel gezellig . Daarna heeft mijn oudere broer Rodrigo mij meegenomem samen met zijn vrouz en haar familie op restaurantm of beter: hamburgertent...Ik heb in mijn leven nog nooit zo´n goede hamburger gegeten!! Hier eten we wel heel laat, rond 9 of 10 uur in de avond.

    Vandaag de eerste schooldag: geen les, want vriendschapsdag! Alleen een concertje en babbelen en zingen in de klas. Daarna zijn Nele en ik op de radio van Pilar gekomen, hoogtepuntje van de dag en vooral voor de klasgenoten . De school is volledig zoals ik verwachtte, ouderwets maar niets moeten doen. Er is ook een kantine vol chocolade, hamburgers, frisdrank,...en alles heel goedkoop. Mijn klas is heel groot, meer dan 30 leerlingen.

    Ik ga me ook nog inschrijven in de basket en handbalclub en misschien voor gitaarlessen. De Spaanse lessen zullen ook bijna beginnen denk ik...

    Ik heb hier al eventjes langs een feestje gepasseerd en ik moet zeggen dat er echt wel van direct en veel gedanst wordt, vooral ook door de jongens, iets om over te brengen in Belgie!!

    Ergens deze week ben ik ook naar el campo geweest, een grote boerderij, heel mooi maar je kan er echt niets doen. Dit heb ik ook even gemeld en ik denk dat ik niet veel meer zal mee moeten gaan .

    Vanavond is er al een feest in het huis van Vanessa met de klasgenoten. Het is heel goed voor mij dat school is begonnen, omdat ik dan geen verveling heb en mensen leer kennen. We moesten ons trouwens voor heel de school in de micro voorstellen :p. Toen vroeg de leerkracht, hebben jullie een vriendje, Nele en ik: neen. Een jongen riep iets en toen zei die leerkracht om te lachen: Lelijkaard, perro! HILARISCH. Leerkrachten en leerlingen zijn hier allemaal de beste vrienden.

    Er zijn hier natuurlijk OOK negatieve kantjes, zoals de nieuwsgierigheid van de bevolking, geen prive hebben, soms een beetje verveling, heimwee, ... Uiteraard wordt dit toch wel het jaar van mijn leven.

    Als je foto´s wil zien, check mijn album op facebook of waar ik ben in getagd.

    XO XO Gossip girl


    30-07-2012 om 20:15 geschreven door Julie Snauwaert  


    25-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.1ste dagen
    Na goed aangekomen te zijn in Asuncion gingen we op kamp met alle rassen samen. Dit was al een goed begin!! De Belgenbende is trouwens super.
    Daarna kwam mijn familie mij ophalen en gingen we naar het appartement van mijn gastbroer Jorge. We bleven een drietal dagen in Asuncion en ze hebben mij vele plaatsen getoond: Bv. de kerk in Caacupe, Ypacarai, ...Het Spaans gaat al heel goed en we zijn heel eerlijk met elkaar en de papa hier maakt constant mopjes. Na Asuncion gingen we naar Pilar, mijn nieuw huis: Het bleek dat ze mij een nieuw bed hebben gekocht en morgen een kast voor mijn kleren. Ik slaap samen in de kamer met Romina, bijna 17 jaar, die pas binnen een maand hier is.

    Ik heb ook al een thermoskan, terere, gekocht met mijn naam op! WOEHOEW.
    Supertof in Pilar, iedere dag volk in huis van sochtends tot savonds, geen verveling mogelijk. Mama werkt hier in een winkel die in het huis zit, papa als advocaat en veehouder en de broers als dokter en tandarts. Het huis hier is echt nog mooi en heel groot, een supertoffe terras en patio!!
    Ook tof, een Belg met mij in klas, een Limburgse Nele en ze is supersjiek. Ook nog iemand van ALASKA, ook tof. We zitten allemaal in dezelfde klas. De mensen hier zijn muy sociable, me gusta.Het is normaal hier dat we elke dag in elkaars huis zitten en om elf uur savonds nog iets eten. Volgende week begint school, finally.

    Nu moet ik op de playstation gaan spelen...
    Besos xx

    25-07-2012 om 00:00 geschreven door Julie Snauwaert  


    03-07-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Info gastgezin: CHECK

    Binnen een goede 2 weken zal ik in Pilar verblijven bij mijn gastgezin dat bestaat uit een papa en mama, een dochter van 16 jaar en 2 zonen die het huis al uit zijn. Mijn school is ook in Pilar en afgekort noemt het 'CREP'. Nog een ander Belgisch meisje zal ook verblijven in Pilar :). Kortom, allemaal héél goed nieuws en nog meer info over het gastgezin krijg ik normaal nog voor mijn vertrek, hopelijk dus...

    Pilar is volgens goede bronnen een kleine 'stad' dat er op google maps toch wel veel groter uit ziet dan mijn huidige woonplaats Sint-Lodewijk! Er lopen rivieren door Pilar en het ligt op zo'n 6 uur rijden met de bus naar de hoofdstad. Pilar ligt eigenlijk op de grens met Argentinië, dus ik hoop dat ik zeker eens in mijn jaar naar Buenos Aires kan gaan.

    -->Foto van een rivier in Pilar



    -->Onderaan ligt Pilar
    Pilar is eigenlijk de hoofdstad van Neémbeçu. Het is er kouder dan andere steden in Paraguay maar met nog altijd HETE zomers...Blijkbaar wordt het grootste strandfeest van Paraguay ook in Pilar gevierd, rond de maand januari (hoogseizoen = WARM). Nu nog een goede aankomst en dan kan ik mij een jaar gaan amuseren :)!

    Groeten vanuit, nu nog, BELGIË! (de zonnebril mag eigenlijk weg)

    03-07-2012 om 00:25 geschreven door Julie Snauwaert  


    23-05-2012
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bijna vertrekken!

    Vandaag is het alweer 23 mei en komt het besef dat ik binnen minder dan 2 maand vertrek! Ik vertrek 's avonds 19 juli vanuit Zaventem, via Frankfurt naar Buenos Aires om mijn bestemming Asuncion in Paraguay de dag er na te bereiken. Op deze blog zal ik jullie op de hoogte houden van mijn avonturen van mijn AFS-jaar. Ik denk dat ik ongeveer elke maand een berichtje zal proberen te schrijven :).

    Iets meer over Paraguay...

    DE VLAG:

    HET LAND:
    De buurlanden van Paraguay zijn Bolivia, Brazilië en Argentinië.
    De hoofdstad is Asuncion en het zuiden is het meest bewoonde deel. In het noorden bevindt zicht de Gran Chaco waar bijvoorbeeld nog stammen wonen.

    Er zijn intussen meer dan 7 miljoen inwoners en de oppervlakte is iets meer dan 400.000 vierkante km.





    DE TALEN:
    De officiële talen zijn Spaans en Guarani.

    MUNTEENHEID:
    Guarani.


    GELOOF:
    Het grootste deel van de bevolking is Rooms-Katholiek.

    KLIMAAT:
    Paraguay heeft een subtropisch tot tropisch landklimaat. Paraguay behoort dan ook tot de warmste streken van Zuid-Amerika. De periode september/oktober tot maart/april, het zomerseizoen, is de periode met de meeste regen. Mei tot september is de drogere periode.

    De gemiddelde jaartemperatuur varieert van noord naar zuid van ca. 26°C tot ca. 21°C. De koudste maanden zijn juni tot en met augustus en de warmste maanden zijn december tot en met februari. De gemiddelde temperatuur van bijvoorbeeld Asunción is in januari 27,2°C en in juli 14,3°C. De maxima kunnen in de hoofdstad tot rond de 40°C oplopen. In de winterse periode liggen de gemiddelde temperaturen tussen de 15°C en 20°C. In de zomerperiode liggen de gemiddelde temperaturen boven de 20°C en liggen de temperaturen regelmatig boven de 30°C.

    REGERINGSVORM:
    Paraguay is een republiek met als staatshoofd en regeringsleider Fernando Lugo.

    Meer info komt pas als ik mijn gastgezin weet!

    23-05-2012 om 00:00 geschreven door Julie Snauwaert  




    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek




    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs