Blessures kan je uiteraard voorkomen. Maar hoe dan?
Techniek Het is niet moeilijk om te weten dat techniek vrij belangrijk is bij tennis. Als je techniek minder goed is, ga je je spieren en pezen anders belasten of erger overbelasten. Overbelastingsblessures worden vooral door technische fouten veroorzaakt. Voorbeeld: Als je met je forehand te vroeg je bovenlichaam indraait, kan dit leiden tot een blessure. Daarom is het aan te raden om les te nemen bij een gediplomeerde trainer. Dit kan klachten en blessures voorkomen.
Warming-up en cooling-down Je weet als je een tijdje aan het sporten bent, dat je dan gaat zweten. Maar wat je niet merkt is dat je spieren ook warmen worden en zo soepeler worden. Voor je begint aan een training of match zijn je spieren nog koud en stijf. Om blessures te voorkomen moet je voor het begin van je training of match opwarmen. Want koude en stijve spieren zijn zeer kwetsbaar. Een opwarming kan bestaan uit opwarmoefeningen door te joggen en daarna rekoefeningen te doen. In het totaal moet je zeker 15 minuten opwarmen. Maak er al snel een goede gewoonte van om deze oefeningen te doen. Na een training of match mag je ook niet ineens stoppen en gaan zitten. Je spieren moeten hun warmte weer kwijt. Je kan dan dus ook wat uitlopen en wat rekoefeningen doen. Ook een massage en/of sauna kan ook ondersteunen bij de blessurepreventie.
Zoals jullie al hadden gemerkt speel ik tennis. Maar jammer genoeg ben ik al een jaar geblesseerd aan mijn rug. Daarom ga ik nu deze winter niet trainen. Ik ga wel fitnessen want dit lukt momenteel nog wel. Ik ben gisteren nog naar de fitness geweest en ik heb een nieuw programma gekregen. Ik ga proberen om met de 10 miles mee te doen. Hoogstwaarschijnlijk gaat dit niet lukken en dan ga ik de ladies run mee doen. Maar ik ga toch mijn best doen om de 10 miles mee te kunnen doen.
Op deze blog wil ik ook graag meer uitleg geven over verstevigingsoefeningen en gezonde voeding.
Momenteel zit ik op de hogeschool en studeer ik voor ergotherapeute. Momenteel zit ik nog maar in mijn eerste jaar.