Een bewogen uitstap was het in elk geval, die de geschiedenis zou ingaan als de dag waarop onze Tiny op zeer koelbloedige wijze haar eigen handtas terugvorderde van de desbetreffende dief ervan, en meteen ook diens rugzak én fiets ontvreemde. Niettemin werden we toch ook bewogen door wat we te zien kregen bij 'de modernen' en ook het MAS wist ons te bekeren. De tentoonstelling van de modernen is een thematentoonstelling, die naar aanleiding van de verbouwing van het KMSK, die nog een aantal jaren zal duren, is ondergebracht in een ander gebouw, vlak bij de Meir, en waar het hele archief van de modernen in wisselende thema's zal tentoon gesteld worden. Dit keer was het de beurt aan Hollandse modernen. Twee gidsen leidden ons met veel achtergrondinformatie doorheen deze boeiende tentoonstelling. Na het gekende incident en een toch nog welgesmaakte lunch op het terras, lieten we ons eten wat zakken tijdens een wandeling richting MAS. Het moment waarop dit gebouw plotseling om de hoek opdoemde, maakte het meteen indruk. Waw! Mooie stenen, knappe golvende ramen, de Antwerpse handjes, gewoon het hele ding. Eens binnen, haastten een aantal zich meteen naar het dakterras, van waarop je een mooi panaramisch uitzicht op Antwerpen kan genieten. Met op elk verdiep een tentoonstelling, wisten we onze namiddag wel nuttig op te vullen. En als toetje nog de Tuymans-mozaiek op het plein beneden, al had ik daar eerlijk gezegd wel méér van verwacht. Nog langs de boekenwinkel om onze klasbib wat aan te vullen, en dan weer terug. De trein bracht ons van de grote levende stad , dwars doorheen een razende storm, weer veilig naar ons vertrouwde dorp. Met dank aan Henk Smits voor de foto's.
24-05-2012 om 22:56
geschreven door mikroop
Categorie:uitstappen
08-05-2012
leerlingen in de kijker!
Gedurende het weekend van 12 en 13 mei 2012 exposeert aRTEVARIA uit de omgeving
van Lommel (B) in het Oude Kerkje in Middelbeers.
Deze groep van 7
kunstenaars, mannen en vrouwen, exposeren hun kleurrijke en toch ook ingetogen
expositie van tekeningen en schilderijen Deze groep ontstond uit het volgen
van een gezamenlijke tekenkunstopleiding in België (bij ons dus!). Allen zijn ze zich nu aan in
het ontwikkelen in hun eigen stijl. Zij werken met grote verscheidenheid aan
technieken en vaardigheden, zowel in schilderen als in tekenen. Ze werken op en
met verschillende materialen. De deelnemers zijn:
1. Diane
Ceulemans, Eksel te Belgie In haar tekenwerk, vooral houtskool, treffen u het
lijnenspel, een samenspel tussen recht en gebogen, licht en donker, het
intuitieve en het analytische . De lijn is voor haar het eerst en het meest
fundamentele element in de taal der kunst. 2. Wil van Elk, Maasbree . Zij
tekent en schildert met aquarel, de combinatie is haar passie. Het intuitieve
zowel als het realistische wordt aan het papier toevertrouwd. Kenmerken van haar
werk: heldere tinten, afwisseling van technieken en onderwerpen. Natuur en
kleuren spelen een belangrijke rol voor haar inspiratie. 3. Lieve Parein,
Overpelt te Belgie Zij tekent en schildert, in vele verschillende
ondergronden, zoals papier en inpakpapier. Deze worden bewerkt met gesso,
ingekleurd en vervolgens daarover heen weer verschillende materialen, zodat een
nieuw lijnenspel en vlakverdeling ontstaat met diepte. 4. Guillaume Stollman,
Budel Tekenen en schilderen met aquarel plus de natuur zijn de belangrijkste
inspiratiebronnen voor hem. Vooral de vogels zijn een geliefd onderwerp, zowel
de exotische als de inheemse soorten. Hij streeft naar herkenbaarheid en
realisme in zijn werk. Hij heeft een ruime ervaring in zowel tekenen als
schilderen met aquarel. 5. Lieve Wyns, Lommel te Belgie. Zij heeft
ervaring opgedaan met tekenen en schilderen in verschillende opleidingen en
vindt het waarnemingstekenen het middel tot een uiting tot goede
creativiteitsuiting. Het uitgangspunt is vooral portret, landschap en
naaktmodel. Heeft een ruime ervaring op een breed terrein. 6. Ivo Wyns.
Lommel te Belgie. Zowel tekenen als schilderen hebben zijn aandacht. Vanuit
het figuratieve probeert hij een persoonlijke eigenheid in zijn werk te brengen.
Het lijnenspel vormt een belangrijke schakel daarin .De lijn maakt dynamiek en
geeft verschillende effecten. 7. Marie- Jose van der Zanden. Tekenen is haar
ding en gebruikt aquarel ter ondersteuning Ook het gebruik van houtskool en
kleurpotloden schuwt zij niet. Zij combineert het realisme en het weglaten van
details tot aan het abstracte toe. Kleur is belangrijk in haar tekenwerk maar
ook alleen zwarte tinten zijn een fijne methode voor haar.
Het Oude
Kerkje is op zaterdag geopend van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot
17.00 uur en is gelegen aan de Willibrordstraat 25, 5091 CC Middelbeers. De
entreeprijs bedraagt 1,50 en is bestemd voor het behoud van het Oude Kerkje.
Kinderen tot 12 jaar hebben gratis toegang. Meer informatie vindt u op
www.oudekerkje.nl
08-05-2012 om 00:00
geschreven door mikroop
Categorie:info
16-04-2012
Tentoonstelling 60 jaar muziekfestival
Ter gelegenheid van 6o jaar muziekfestival is er een groots tentoonstellingsproject opgezet met verschillende kunstenaars, kunstscholen en dagscholen. Ook het NIKO neemt hieraan deel. Op verschillende lokaties in Neerpelt en Overpelt worden de resultaten tentoongesteld. In CC Palethe in Overpelt kan je onze bijdrage van het atelier tekenkunst met o.m. het Cage project vanaf heden bekijken. De Lagere en Middelare graad heeft werk aangeleverd voor de vlaggen en zeilen die in en om PCT Dommelhof te zien zullen zijn tijdens het muziekfestival.
16-04-2012 om 10:49
geschreven door mikroop
Categorie:info
10-04-2012
Paris Drawing Now verslag
Het is helaas weer voorbij. Wanneer je op de foto klikt krijg je een volledig verslag, met commentaar bij de foto's. Dat bespaart me het schrijven van een volledig verslag. Dat we veel gezien hebben, is zeker. Zowel van Parijs als van de tekenkunst. We hebben onze kijk op de tekenkunst echt wel verbreed en hopelijk ons engagement ook nog vergroot. Beelden van de tentoonstellingen zijn beperkt. Vaak mocht het niet of waren de glazen kaders een belemmering voor het fotrograferen. Daarom kan je nu in het atelier nagenieten in de catalogi van de verschillende tentoonstellingen. Die waren in elk geval de investeringen waard. Zowel van Le salon du dessin, Drawing Now, de tekeningen van Rodin en de pastels van Degas hebben we een exemplaar in het atelier.
10-04-2012 om 15:30
geschreven door mikroop
Categorie:uitstappen
29-03-2012
Leerlingen in de kijker!
Leuke tip. Momenteel exposeert onze leerling Paula Verweyen in de bibliotheek in Valkenswaard (De Hofnar). Je krijgt er voornamelijk haar schilderwerk te zien, en dit nog tot 8 mei. Allen daarheen!
29-03-2012 om 14:30
geschreven door mikroop
Categorie:info
27-03-2012
Paris here we come!
Het komende weekend is het zover, dan ondergaan een aantal van ons een ware tekenkunstdoop. In Parijs zijn er namelijk de dagen van de tekenkunst, met tal van tentoonstellingen daaromtrent. We bezoeken zowel de hoofdtentoonstelling 'Drawing Now'-met alles aangaande de hedendaagse tekenkunst-, als het 'salon van de tekenkunst', een ware beurs met voornamelijk klassieke tekenkunst. Daarnaast hebben we nog keuze tussen een aantal prestigieuze tentoonstellingen zoals tekeningen van Rodin of pastels van Degas. Alles gekaderd in het prachtige decor dat 'Parijs' heet. We gaan ogen en oren en vooral tijd te kort komen! Wanneer je op de link klikt kan je het gedetailleerde programma bekijken.
De specialisatiegraad deed mee aan een overkoepelend project tussen de verschillende academies (muziek, dans, beeldende kunst) rond John Cage.
12 maart 2012 : St Hubertus-College : Koen Evens,
Luc Morren en Herman Vandelaer. Na wat brainstormen en enkele try-outs is het
eindelijk zover : met onze conservatieve ingesteldheid gaan we deelnemen aan een
Cage-experiment in samenwerking met de dans- en muziekafdeling van het Niko. Bij
een eerste deel gaan we geblinddoekt voor een publiek zitten - een rij van 7 -
en op de klanken van een "Prepared Piano" (piano waarvan de klank gemanipuleerd
werd dmv schroeven, papiertjes, vijzen etc op de snaren te plaatsen), met in
de beide handen een pen reageren we op de klanken door "tekens" te laten
verschijnen op het papier, een verassend lijnenspel komt tot stand. Voor een
tweede deel begeven we ons naar de kapel van het College, klanken en
gezang gebaseerd op Ryoanji : we zitten geblinddoekt in een
rolstoel.
Wij zijn seismografen - het zijn de dansers die
door hun bewegingen onze pennen doen tekenen. Tenslotte zou je het "hun"
tekening kunnen noemen die op het blad komt te staan - wij zijn slechts een
medium. Hoe groot onze argwaan is geweest voor dit experiment, des te groter is
de verwondering over het resultaat : een samenspel van lijnen dat op
geen enkele andere manier tot stand kon komen dan door deze samenwerking tussen
muziek, dans en het tekenen.
Op de afbeeldingen en het hele korte filmpje (link onderaan) krijg je een sumiere indruk van de voorstelling. Op de andere beelden zie je de resultaten, die er best wel mogen wezen. Deze 'emografieën' zullen tentoongesteld worden tijdens het komende muziekfestival.
Hogere graad 5 kreeg dit jaar een opgelegd thema: kronkels.Een breed begrip, open voor vele interpretaties.Simon Carmiggelt schreef er een heleboel, je hebt vreemde kronkels in je hoofd en ook nog eens je kronkeldarm. Je kan kronkelen van plezier, maar ook van ongemak. Kronkelige vormen in de natuur zijn vaak een mooi schouwspel en een kronkelende worm is dat al evenzeer. De ene al wat sneller dan de andere begint hierin nu stilaan zijn weg te vinden. Veel succes!
22-03-2012 om 11:03
geschreven door mikroop
Categorie:sfeerbeelden
12-03-2012
Atelier in actie
Hogere graad 3 en 4 verdiepen zich in verschillende handschriften. Dat zij dat met veel overgave doen, kan je alvast zien op de foto's. Resultaten volgen later.
12-03-2012 om 10:04
geschreven door mikroop
Categorie:sfeerbeelden
26-02-2012
Leerlingenwerk HG2
De tweedejaars werken het leeuwendeel van dit schooljaar rond texturen en patronen. Zo onderzoekenen ze o.m. glas, textiel en draperingen, vacht en veren, planten, struiken en metaal. Ze onderzoeken, experimenteren met materialen en kleuren en geven er hun eigen expressie aan. Tijdens dit schooljaar zal het album regelmatig bijgevuld worden, dat je kan bekijken als je op de foto klikt.
26-02-2012 om 19:18
geschreven door mikroop
Categorie:HG 1 + 2
23-02-2012
Leerlingenwerk HG 1
De eerstejaars moeten zowat alle basiskennis doorklieven. Thema's als waarneming, toonweergave, perspectief, ellipsen en kleurenleer komen aan bod. Anderzijds is er het onderzoek van verschillende materialen. Klik op de foto om wat werk van de eerstejaars te bekijken. Dit album zal regelmatig aangevuld worden.
23-02-2012 om 00:00
geschreven door mikroop
Categorie:HG 1 + 2
12-02-2012
BEKEN KLEUR!
Gisteren was het weer de 'dag van het DKO'. DKO staat voor Deeltijds Kunstonderwijs. Wat wij dus zijn. Elk jaar is er een nationale open-deur-dag, met een opgelegd thema. Wijzelf maken er van deze ook een beetje een feestdag voor onszelf van! Dit jaar was het thema: Beken kleur! Er werd dan ook kwistig met kleuren en keuzes omgesprongen in het NIKO-gebouw. Ons tekenatelier kreeg traditiegetrouw de eer, de cavabar in te richten, met als extraatje en live optreden van de leerlingen van de opleiding jazz. Het was weer een fijne dag, met dank aan de vele helpende handen. Klik op de foto voor nog meer sfeerbeelden, later voeg ik er nog meer aan toe.
12-02-2012 om 16:23
geschreven door mikroop
Categorie:HG 1 + 2
Let's blog again!
Een website, het was iets te hoog gegrepen denk ik. Ze is dan ook gehackt en daarom verwijderd. Jammer. Marta Czaja, één van onze leerlingen, had er een echte mooie site van gemaakt. Wellicht té mooi. Er stak veel tijd in, ook in het onderhoud ervan. Helaas is dat allemaal tevergeefs geweest, met dank aan een groepje beroepshackers , die dit overigens -stel je voor- puur voor de sport doen. Als gevolg hiervan grijpen we nu terug naar onze vertrouwde stek, onze blog. Hij oogt heel wat minder knap dan de website, maar laat ons alvast niet in de steek. Op deze manier kan ik toch nog al onze weetjes, info en foto's met jullie delen. Hopelijk vergeef je het me, dat hij op dit moment niet meer up-to-date is. Ik start er nu terug mee en ga tevens proberen de achterstallige informatie terug aan te vullen. Dit zal natuurlijk heel wat tijd in beslag nemen, daarom vraag ik je wat om geduld en begrip. Dank je en veel kijk- en leesplezier en vooral...blijven tekenen! Voor eender welke vraag of info, contacteer me gerust via de link, Getekend Mikroop
12-02-2012 om 15:18
geschreven door mikroop
30-03-2011
Nieuwe website tekenkunst!
Hallo iedereen,
vanaf nu kan je voor alle info en weetjes rond ons atelier terecht op onze website. Stilaan zal ze deze blog dus vervangen. Surf snel naar: www.tekenkunst.org. Hiernaast kan je de link aanklikken. Tot ziens! Mikroop
30-03-2011 om 08:47
geschreven door mikroop
Categorie:info
12-03-2011
Lof der zotheid!
"Ieder kind is een kunstenaar. De
moeilijkheid is er een te blijven als
je groot wordt
Het is weer een hele tijd geleden dat er nog eens iets nieuws verscheen op deze blog. Er was dan ook niet zoveel spectaculairs te melden en bovendien nam de dag van het DKO (Deeltijds Kunstonderwijs) alle vrije tijd van deze mikroop in beslag. Achteraf bekeken niet erg, want het was een geslaagde dag! Ikzelf zie deze dag dan ook niet alleen als een open-deur-dag voor geïnteresseerden, maar veeleer als een feestdag voor onszelf en vooral onze leerlingen. En aan de reacties te horen, hebben de aanwezigen er best wel van genoten. Ons atelier tekenkunst pakte uit met een heuse taverne of cavabar in 'Montmartre'-stijl. Met in de namiddag een live-concertje was het gezelligheid troef. Maar heel de school bruiste die dag, en met als thema 'lof der zotheid' was dan ook echt alles mogelijk. De vele foto's getuigen van deze zotte dag, zo heb je de kans nog eens na te genieten. Ik verwacht nog een reeks foto's, zodra ik die heb, voeg ik ze aan het album toe, vergeet niet om later deze week het album nog eens te bekijken. O ja, als er mensen zijn die graag de oneliners die op de blaadjes van de boom der wijsheid stonden, willen hebben, dan moeten ze dat gewoon even aan de juf doorgeven, tijdens de les of via deze blog of gewoon via mail.
Difficilia quae pulchra. "Wat mooi is, kost moeite
12-03-2011 om 00:00
geschreven door mikroop
Categorie:Dag van het DKO
10-02-2011
Mary Poppins geland in Antwerpen Centraal?
Nee hoor, het is Dominik die tevergeefs de aandacht probeert te trekken van haar leerlingen. Dat ze zich minderwaardig zou voelen omwille van haar lengte wil ze niet gezegd hebben. Nee, ze is gewoon bezorgd dat één van de leerlingen zou verloren lopen in deze grote boze stad! Het belooft een drukke dag te worden. Eerst een uurtje schetsen in het station. Langer durfden we nog niet aan omwille van de temperatuur, alhoewel dat ook daar een aantal leerlingen een oplossing voor gevonden hadden: het cafetaria: lekker warm, mét koffie én ook nog een mooi uitzicht. Daarna met de hele meute lunchen en in een stralend zonnetje, het was ons gegund, een fikse wandeling naar de 'kaaien', alwaar galerij Geukens en Devil en het KMSK op een boogscheut van elkaar verwijderd liggen. Bij Galerij Geukens en Devil bezochten we 'the power of drawing', een collectie tekenwerk van 30 Belgische ronkende en minder ronkende namen. Een heel brede waaier aan toepassingen. Wat me opviel is dat het meest traditionele, vaardige tekenwerk bij velen van ons toch de meeste bekoring opwekte. Over dan naar de kolossale werken van Anselm Kiefer in het KMSK. Echt de moeite, en héél anders dan de reproducties. Blij deze werken te mogen hebben gezien in het echt, misschien krijgen we daar nooit meer de kans voor (mede omdat ze in mijn ogen heel breekbaar en broos overkwamen). Na een après-kunst in de bar, namen we de tram terug naar het station om dan weer vlotjes naar Neerpelt te treinen. Het was een fijne dag.
10-02-2011 om 18:35
geschreven door mikroop
Categorie:uitstappen
24-01-2011
Zoek het model!
De kern van
het atelieronderwijs is het tekenen naar de natuur en het onafhankelijk werken
aan projecten die op het individu zijn toegesneden.In het 3de
en 4de jaar is het modeltekenen verplicht. ( 4u wekelijks ). De duur van
de pose hangt af van de bedoeling van de docent en kan enkele minuten tot enkele
uren duren.Met kortere poses wordt vaak
het eerste stadium van een tekening, de schets, geoefend. Door korte
poses te tekenen kan men een sterke dynamiekcreëren en door herhaling kan men werken aan de nauwkeurigheid. Een langere
pose biedt gelegenheid voor een diepgaande studie van de effecten van licht op
vorm. Bij langere
poses worden ook onvolkomenheden in de tekening onthuld en kan men over een
langere periode nog verbeteringen aanbrengen.Doordat de student zich concentreert op kleine veranderingen wordt zijn
waarnemingsvermogen aangescherpt. In het 5de
en specialisatiegraad is modeltekenen niet langer verplicht.
In bijlage
een aantal fotos van de verschillende jaren.Door een fout van de fotograaf Herman kunnen we maar een kleine selectie
tonen volgende keer meer.
24-01-2011 om 11:15
geschreven door mikroop
Categorie:HG 3 + 4+5
24-12-2010
Kerstfeest 2010
Het jaarlijkse kerstfeestje was weer supergezellig, en de kwis zorgde weer voor de nodige ambiance. Bijna alle leerlingen die zich hadden ingeschreven, zijn gekomen. Ze trotseerden daarvoor het barre winterweer om een warme avond samen met de andere tekengenoten te delen. Eerst wat aperitieven en dan de belegde broodjes, die in een mum van tijd op waren, daarna de kunstkwis. De ploegen streden om een zak 'grof geld'. (een zak dropjes die die naam droeg, maar dat wisten ze toen nog niet) Ze werden op de rooster gelegd wat hun algemene kennis van kunst betreft. Herman toonde dat hij meerdere talenten in huis heeft, tijdens de meesterronde. Hij beeldde met veel overtuiging beroemde kunstwerken uit. Het bleek al snel dat de eerstejaars nog net een maatje te klein waren voor de meer ervaren groepen. De ploeg van Mirek en Co nam al snel en heel gedreven de leiding, gevolgd door een drietal ploegen die mekaar op de voet volgden: de dolle mina's onder leiding van Angèle, 't is aan't komen onder leiding van Annette en het paarse randje onder leiding van Hanne. De tweede finaleplaats werd beslecht tussen de dolle mina's en 't is aan 't komen. De dolle mina's haalden het en speelden de bloedstollende finale tegen de Mireks en Co's. Wie kon er geblinddoekt de ezel terug een staart aantekenen op de juiste plaats? Het was nipt, maar de Mirek en co's moesten hun meerdere erkennen in de Dolle Mina's. Zij wonnen grof geld! Het was wel al op nog voor ze naar huis gingen! Edgar, ons kerstskelet, voorzag voor iedereen een leuke prijs. Het was een fijne avond! Nog bedankt aan allen die geholpen hebben met de aankopen, de broodjes, de aankleding, het opruimen en afwassen!
24-12-2010 om 16:25
geschreven door mikroop
Categorie:sfeerbeelden
Op naar 2011!
Het jaar in schoonheid afsluiten, dat doen we zeker. Er is deze eerste trimester van het schooljaar weer hard gewerkt, er is weer veel bijgeleerd, grenzen zijn verlegd. Bedankt, het is een zege om jullie te mogen begeleiden! Aan al onze leerlingen wensen we in 2011 evenveel en nog veel meer enthousiasme, leergierigheid en doorzettingsvermogen toe, zodat ook in 2011 weer een heleboel grenzen sneuvelen!