Voor onze wenskaart moesten wij solderen. Daarvoor hadden we een soldeerbout nodig. Voor wie nog niet weet wat een soldeerbout is, is hier een prent van enkele soldeerbouten.
Tip 1: Tafelhoogte: De werktafel is best 3 tot 5 cm hoger dan ellebooghoogte zodat je armen goed ondersteund zijn.
Tip 2: Rugsteun: Plaat de rugsteun van je stoel lichtjes naar achter zo dat de meeste druk op de stoelleuning komt in plaats van op je wervels.
Tip 3: Zithoogte: Neem je zithoogte zodat je bovenbenen horizontaal komen te staan. Bij langdurig werk aan je computer wandel je af en toe best even rond.
Tip 4: Voeten: Plaats je voeten plat op de grond. Ben je nogal klein van gestalte en moet je je stoel in de hoogte regelen plaats dan ook een voetsteun.
Tip 5: Beeldscherm: Voor een goede positie van het beeldscherm plaats je hem op ooghoogte of 10 cm eronder.
Tip 6: Afstand beeldscherm: Het scherm moet zich op armlengte van jou bevinden.
Tip 7: Toetsenbord: Tussen de rand van de tafel en het toetsenbord is best ruimte te voorzien van 15 cm.
Tip 8: Opstelling computer: Stel je computer loodrecht op met het raam. Zodat daglicht op je scherm wordt vermeden.
ergonomie (of human factors) is de wetenschappelijke discipline die zich bezighoud met het begrijpen van de interactie tussen de mens en andere elementen van een systeem. Het is het beroep dat de theorie, principes, gegevens en methodes toepast om zo te ontwerpen dat het menselijk welzijn en de globale prestaties van het systeem geoptimaliseerd wordt.
Horizontaal. 5: Tinsoldeer bestaat uit tin en = Lood 6: Verbruiker, stoombron, geleiders, schakelaar = Stroomkring 7: Eenheid van weerstand = Ohm 9: Component om de stroomsterkte te verminderen = Weerstand
Verticaal. 1: Toestel om tinsoldeer te smelten = Soldeerbout 2: Koperband = Geleider 3: Element in onze stroomkring dat elektriciteit verbruikt = Verbruiker 4: De aluminiumfolie op onze kaart doet dienst als = Schakelaar 6: De basis van onze wenskaart = Schets 8: Diode = Led
Horizontaal. 1: Afval in de blauwe vuilnisbak = Pmd 2: Afval in de groene vuilnisbak = Gft 4: Afval voor de rode vuilnisbak = Restafval 7: Drankverpakking = Blik 8: Grote vervuiler = Mens
Verticaal. 1: Een rolverdichter is een soort = Pletwals 3: Uitgesorteerde fracties worden samengeperst in = Balen 4: Afval opnieuw gebruiken = Recycleren 5: Materiaal voor blikjes = Alu. 6: Je koopt groenten en fruit best in = Bulk
Wij zijn 4 leerlingen van piustien uit de klas 2ab. Wij gaan jullie wat meer vertellen over techniek en wat er in de klas allemaal gebeurd. We gaan op onze blog weetjes en foto's van techniek erop zetten.