Ik zie dat je op mijn blog ‘Swaiken uit
Merchtem’ beland bent, en hoop dan ook dat de presentatie toch wat meevalt?! Ik
hoop dat je regelmatig naar mijn blog blijft surfen, en je ‘surfgenoten’ vraagt
hetzelfde te doen. Als
geboren & getogen Merchtemnaar, op 25 januari 1952 in het huis van dokter
G. Vanden Houte aan de Nieuwstraat 14, ben ik uiteraard trots op mijn
MERCHTEM!! Ik heb er dan ook al heel wat meegemaakt, zowel droevige als
heugelijke gebeurtenissen. Hoewel het landelijke karakter van mijn gemeente
zeker niet meer hetzelfde is, blijf ik trouw aan Merchtem, want ik hou toch
zoveel van de Merchtemnaren. Ik ga op deze plaats niet uitweiden, maar zal dat
zeker in de toekomst (als ik gepensioneerd ben misschien) nog wel eens
publiceren in een artikel ‘Merchtem vanuit alle hoeken, vroeger en nu’ op mijn
blog, of wie weet in boekvorm! Ook Opwijk blijft mij voor altijd
nauw aan ’t hart liggen. Ik heb er tijdens mijn jeugd een fantastische tijd
beleefd in vooral de Nijdrop & dancing Robin Hood, en zeker ook omdat ik er
verschillende Opwijkse vriendinnen heb mogen ontmoeten. Wie graag een bericht, liefst met foto(’s), of agendatips op mijn blog
wilt hebben, mailt naar swaiken.keeks@pandora.be. Ik ga mij vooral beperken tot
gebeurtenissen, activiteiten in Merchtem & Opwijk, wat niet wil zeggen dat
sommige berichten buiten de grenzen van deze gemeenten niet aan bod zullen
komen.
www.delustigewandelaars.be Word lid van WandelSport- Vereniging De Lustige Wandelaars Merchtem, en telefoneer naar 052/371385. Ik ben al lid vanaf het prille begin op 31.08.1979.
Komende zaterdag 14 mei vanaf 18 uur de jaarlijkse kaas- & bieravond in de Gemeentelijke Feestzaal aan de Hoogstraat 1 in Beersel. Het bestuur van N-VA Beersel, volksvertegenwoordiger Ben Weyts, gemeenteraadslid Jos Van Elslande en OCMW-raadslid Marina Teunisse nodigen u van harte uit. Op het menu staan onder andere Vlaamse kazen, fijne vleeswaren, Beerselse bieren & lekkere wijnen. Voor meer informatie mailen naar willem.vandenbussche@n-va.be bij Willem Vandenbussche.
Monoloog âWintertulpenâ over borstkanker in Opwijk
Morgen donderdag 12 mei om 20 uur wordt in het GC Hof ten Hemelrijk aan de Kloosterstraat 7 in Opwijk de productie Wintertulpen, een monoloog door Marleen Merckx, gebracht.Hieronder een korte beschrijving van deze monoloog: Wintertulpen neemt je mee in de gevoelswereld van een vrouw die verneemt dat ze borstkanker heeft. Op een heel gewone en soms zelfs grappige manier vertelt ze over het mentale en fysieke proces dat je doorloopt wanneer je deze ziekte hebt. Deze prachtige monoloog zal niemand onberoerd laten, educatief voor velen die deze ziekte nog niet van dichtbij hebben meegemaakt, herkenbaar voor velen onder ons. Steph Goossens bewerkte het ontroerende boek Chemo van Christine Lafaille tot een boeiende en positieve monoloog. Nabespreking en livemuziek door Marleen Merckx. De inkom bedraagt 12 euro (inwoners van Opwijk kunnen gebruik maken van hun cultuurcheque van 5 euro). Voor meer inlichtingen telefoneren naar het nummer 052/36.51.72 van het GC Hof ten Hemelrijk, of mailen naar gc.info@opwijk.be. Nog meegeven dat deze monoloog kadert in de zesde editie van Kom Opwijk tegen kanker, die loopt van 12 tot 16 mei eerstkomende.
(2x klikken op affiche om maximum grootte te krijgen)
De parochiegemeenschap van Onze-Lieve-Vrouw-ter-Noodt Merchtem viert feest komende zondag 15 mei aan de Kerkstraat in Merchtem. Om 10.30 uur is er eerst een eucharistieviering in de kerk om samen te vieren, en deze viering wordt opgeluisterd door het koor Canticorum. Vanaf 11.30 uur is iedereen welkom op het parochieplein en in zaal t Vijverdal, met om 12 uur dan de 8ste Motorwijding door Pater Karel (Pater Motard) in een organisatie van de Merchtemse Motor Vrienden. Om 13.30 uur danst OKRA. De Jeugdharmonie & Jong-trommelkorpsvan de Harmonie spelen om 14 uur. Het Merchtems Parochiaal Mannenkoor zingt om 14.30 uur, gevolgd door Forever Young om 15 uur. Het jeugdorkest van de Koninklijke Muziekvereniging Concordia om 15.30 uur; jeugddansgroep van Footloose om 16 uur; wimpeliersters van KLJ Merchtem op het parochieplein om 16.30 uur. Van 16.45 tot 19 uur dan optreden van de covergroep Alter Ego Light op de kiosk. Tijdens het hele feest is er natuurlijk voldoende eten en drinken voorzien. Zo zorgen de Landelijke Gilde voor sangria; de Voetbedevaart Scherpenheuvel voor ballekes met krieken; KWB barbecue; Concordia hamburgers; KLJ hotdogs en KVLV & KAV dessertbar. Zeker niet te missen, en noteer dan ook 15 mei met grote letters in je agenda!
Voor meer informatie over de 8ste Motorwijding, surfen naar www.motorwijding.be.
Volgend weekend vindt in Opwijk het slotweekend plaats van de tweejaarlijkse actie KOM Opwijk TEGEN KANKER. In en rond het Hof ten Hemelrijk aan de Kloosterstraat 7 in Opwijk zijn er dan tal van activiteiten gepland, waarvan de opbrengst integraal naar de actie gaat. Zo zijn er ondermeer een quiz, ontbijtactie, de Candlelight Dinner, een We love the 90s-Fuif, eetfestijn, het kinder- en jeugddorp en een Vlaamse kermis. De rode draad doorheen heel dit gebeuren wordt voor de 3de keer de 48 uren muziekmarathon van SpitsFM Opwijk. Van vrijdagavond 13 mei vanaf 21 uur tot zondagavond 15 mei 21 uur zitten zij LIVE in de cafetaria van het Hof ten Hemelrijk, en draaien op verzoek alle platen tegen betaling. Voor 5 euro per plaat spelen zij komend weekend echt alles op verzoek. Niet voor eigen zak natuurlijk, maar de opbrengst wordt volledig in de kas van KOTK gestort. Wil jij dit initiatief steunen, dan kan dat door 1 of meerdere van jouw favoriete plaatjes te bestellen. SpitsFM stuurt die dan de wereld in via 87.8 (Opwijk en omgeving) en 107.5 (regio Asse-Ternat), of wereldwijd via de stream op www.spits.fm. Inschrijven kan door een mail te sturen met jouw favoriete plaat (platen) naar 48uur@spits.fm, en schrijft het bedrag over op bankrekeningnummer 035-4996267-32. Dit bericht van de 48 uren muziekmarathon van SpitsFM Opwijk zeker ook doorsturen naar jouw familie-, vrienden- of kennissenkring. (1x klikken op logo om maximum grootte te krijgen)
Zaterdag 30 april is het weer zo ver, want dan wordt het centrum van Merchtem ondergedompeld in een sfeer van plezier en uitbundigheid. In negen cafés zullen gekende en minder gekende artiesten het beste van zichzelf geven om het publiek een dolle avond te bezorgen. Volgende cafés doen mee: Mieregemhof (Marnic Besso), Café Dibango (Gino Verano), Den Ouden Trap (Op 't goevallend oeit), Karrewiel (The Fake Band, een aanrader), Brouwershuis (Johnny White), Jeugdhuis Ifigineia (pIE p.KLEIN), t Genot (Zakdoek), Maaldry (Thierry Segers, de revelatie van IDOOL 2011) & De Passerel (Tri-plex). De toegang is overal gratis. De Merchtemse Plezante Kroegentocht is een organisatie van het gemeentebestuur en de cultuurraad. (1x klikken op affiche om maximum grootte te krijgen)
Morgen Goede Vrijdag 22 april om 20 uur organiseert de parochiefederatie Merchtem-Mollem-Bollebeek in de kerk van Onze-Lieve-Vrouw-ter-Noodt aan de Kerkstraat in Merchtem, een beklijvende muziek- & theatervoorstelling De Reis, de getuigenis van een overlevende van de Holocaust. De acteurs brengen een compilatie van waar gebeurde verhalen die geput werden uit de getuigenissen van de weinigen die Auschwitz overleefden. De muziek weeft zich onopgemerkt tussen de woorden en maakt het geheel nog boeiender. Geprojecteerde beelden ondersteunen het gesproken woorden. De inkomprijs bedraagt 5 euro.
Bal van Merchtems Burgemeester Eddie De Block belooft veel ambiance
Overmorgen zaterdag 16 april om 21 uurhet 11de Bal van Merchtems burgemeester Eddie De Block in de zaal Harmonie aan de Stoofstraat in Merchtem. Om 21.30 uur optreden van de Merchtemse meidengroep Les Elles die ondertussen heel wat ervaring hebben. Zij traden al op met grote namen zoals Clouseau en Belle Perez. Les Elles brengen hedendaagse covers van bekende nummers, het één al wat swingender dan het andere. Nadien kunnen alle remmen losgegooid worden met The Boozers. Deze groep is een zootje podiumgeil ongeregeld dat zich vooral toelegt op het losgooien van de dansspieren. Zij komen naar Merchtem om stomende rock-, pop- en disconummers af te vuren op het publiek. Wie meer informatie wenst over The Boozers kan altijd eens surfen naar www.theboozers.be. Na het optreden van The Boozers neemt DJ Joost over om feestend de nacht in te gaan. Kaarten in voorverkoop kosten 5 euro, aan de kassa 7 euro.Het bal van Eddie belooft een heuse avond te worden met nooit geziene ambiance. (2x klikken op affiche om groter formaat te krijgen)
Nu vrijdag 15 april Kroegentocht vanaf 21 uur in Opwijk-centrumi.s.m. het gemeenschapscentrum Hof Ten Hemelrijk.
OPWIJK IN THE MOOD - Programma:
Café Apollo: The Rumble Jacks
The Rumble Jacks spelen volgens hun eigen regels een genre dat zij zelf catalogeren als Honky tonkin, hellbilly trash, country, rockabilly, dirty rock n roll.
Thursdays: Kroeg Control
Kroeg Control is een jonge Opwijkse groep die klassieke rocknummers combineert met populaire RnB, hip-hop en zelfs dance, maar ook niet vies is van een stevige portie blues en country.
Nijdrop: De Vedettn
De Vedettn zijn een groep van 7 jonge muzikanten uit buurgemeente Merchtem. Zij kiezen voor een stevige portie meestampers, gekruid met een laagje evergreens en een vleugje jazz.
t Bierhuisje: The Monos
The Monos zagen in 2006 het levenslicht, nadat drie bandleden eerder al een tweetal jaren muzikaal bezig waren. De groep bladert door de grote pop- en rockencyclopedie van de voorbije 30 jaar. Op hun playlist staan klassiekers van o.m. Shocking Blue, Nancy Sinatra, CCR, Eagle-Eye Cherry, Anouk, Gorky en Liquido.
Cafetaria G.C. Hof ten Hemelrijk: The Cadillac Bombers
The Cadillac Bombers is een 6-koppige Amerikaanse band die zomaar vanuit Tampa Bay, Florida naar Opwijk komt overwaaien. Zij zijn één van de meest opvallende nieuwkomers in de internationale Rockabilly scene en serveren een cocktail van Early Sun Recordings met een flinke scheut Western Swing.
Sintpauluskaffee: The Aardvarks
The Aardvarks is een Belgische bluesband uit het Waasland.
Kaarten voor de Kroegentocht kosten in voorverkoop 6 euro (+ 1 gratis pint). Aan de kassa: 8 euro. Voor meer inlichtingen telefoneren naar het G.C. Hof ten Hemelrijk Opwijk op het nummer 052/36.51.72, of mailen naar gc.info@opwijk.be. Klik hier voor de startpagina van het Gemeenschapscentrum.
(1x klikken op affiche om groter formaat te krijgen)
27ste Internationale 60 KM & 18de Lentetocht in Merchtem
Volgendezaterdag 16 april organiseren De Lustige Wandelaars Merchtem voor de 27ste keer de wandelklassieker Internationale 60KM van Merchtem. Er is tevens de 18de uitgave van de Lentetocht, met afstanden naar keuze van 5, 10, 15, 20 en 30 km. Het parcours van zowel de 60KM als van de verschillende afstanden van de Lentetocht is zeer landelijk en golvend. Dit wil zeggen dat asfalt en beton slechts een klein onderdeel van het wandelmenu vormen. De deelnemers aan de 60KM wandelen amper een vijftal kilometer buiten Merchtem, namelijk over het grondgebied van de gemeenten Opwijk, Asse en Meise. Het parcours van dit jaar is opnieuw op heel wat punten gewijzigd. Dat heeft onder meer te maken met de nieuwe start- & aankomstplaats: de cafetaria van het nieuwe Merchtemse gemeentelijk sportcentrum Dooren aan de J. Stallaertstraat 10. Al van in het begin wordt het parcours een stuk avontuurlijker. Zoals elk jaar wandelen de deelnemers aan de 60KM door twee schitterende kasteeldomeinen: het Hagenkasteelin Ossel en het kasteel vanWolvendael in Vijlst-Brussegem. Deze privédomeinen worden slechts één keer per jaar opengesteld, exclusief voor De Lustige Wandelaars. Ook de deelnemers aan de Lentetocht krijgen een zeer landelijk parcours voor de voeten. Wie hier voor de 30 km kiest, bewandelt eveneens een kasteeldomein. De deelnemers aan de 60KM worden dit jaar opnieuw extra verwend: Douwe Egberts koffie of Pickwick thee, rijsttaart, Mort Subite kriekbier, een banaan, Vondelmolen peperkoek, dranken & verschillende voedzame snacks. En bij aankomst naar keuze een Duvel of Grimbergen abdijbier. Eveneens begrepen in het inschrijvingsgeld zijn een brevet, een zelfklever en een exclusief 60KM T-shirt. Voor de oudste deelnemer is er een trofee van het gemeentebestuur van Merchtem. Wie 60 jaar is, neemt gratis deel aan de 60KM. Met andere woorden: wie geboren is tussen 16 april 1951 en 15 april 1950 mag (op vertoon van de identiteitskaart) helemaal gratis de 60KM meewandelen. De inschrijving voor de 60KM kost 7 euro, en deelnemen aan de Lentetocht kost slechts 1 euro (met zelfklever: 1,25 euro). Start & aankomstplaats voor alle afstanden: gemeentelijk sportcentrum 'Dooren aan de J. Stallaertstraat 10 in Merchtem. Een halte van bus 245 van De Lijn (Brussel-Dendermonde) is erop 100 m van de startplaats. Het station van Merchtem (lijn Brussel-Dendermonde) ligt op ruim 1 km. Starten voor de 60KM kan van 7 tot 9 uur, voor de Lentetocht van 8 tot 12, 13,14 of 15 uur (naargelang de gekozen afstand). Belangrijk om weten is dat de vaste en vliegende controleposten en privédomeinen openen en sluiten op een vastgesteld tijdstip; de deelnemers moeten zich dus houden aan een minimum wandelsnelheid van 5 km/uur en een maximum wandelsnelheid van 8 km per uur. Voor meer informatie: Gilbert Roels (voorzitter), tel/fax 052/37.13.85, e-mail: gilbert.roels@telenet.be of Leo Cleymans (secretaris), leo.cleymans@telenet.be. Voor nog meer informatie: www.delustigewandelaars.be.
Na enkele jaren tijdens de kermisweek een wereldmarkt georganiseerd te hebben wil Merchtem Multicultureel het over een andere boeg gooien. Volgende zaterdag 16 april gaat in zaal t Vijverdal aan de Kerkstraat 12 in Merchtem het eerste wereldfeest door. Vanaf 18 uur kun je rondsnuffelen in de verschillende standjes: juwelen uit Indonesië, artisanaat uit Guatemala, Haïti en Congo, eigen kunstwerken van iemand die in het LOI van Merchtem op zijn regularisatie wacht. Via de verschillende organisaties die deel uitmaken van de Grom (Gemeentelijke Raad voor Ontwikkelings-samenwerking) kun je ook kennismaken met producten van en voor projecten in het Zuiden: Broederlijk Delen, Vredeseilanden, Damiaanactie, de Wereldwinkel, Missio, Wereldsolidariteit. Vanaf 18 uur kun je ook heerlijk proeven van hapjes uit Congo (door Merchtemnaren met Congolese roots), Haïti (door project Finado waar Broederlijk Delen voor actie voert) en Guatemala (door de vriendenkring van zuster Denise Brabant). Om 20 uur is er dan een gratis optreden van Afrojam, groep van professionele muzikanten, opgebouwd rond Jean Marie Kawende. AFRO staat voor Afrikaanse ritmes, vol vreugde en melancholie. JAM komt van jama, wat familie betekent in swahili. Zij brengen ons en laten ons bewegen op een exotisch brouwsel, waar Afrika en Europa elkaar ontmoeten. Zij worden begeleid door Diversing, een groep van zangers, zangeressen, dansers en danseressen van allerlei kleur en ras en ontstaan rond het buurthuis van Oppem in Meise. Muziek en dansritme gegarandeerd.
Samengevat: zaterdag 16 april in zaal t Vijverdal (achter de kerk van Merchtem), Kerkstraat 12.
- vanaf 18 uur: standen en exotische hapjes.
- vanaf 20 uur: heerlijke Afrikaanse ritmes met Afrojam en Diversing.
Op vraag van verschillende senioren geeft Merchtems schepen voor senioren Ella De Neve opnieuw GSM-lesjes, en wel op dinsdag 12 en woensdag 13 april eerstkomende. Ella zal de senioren het GSM-toestel leren verkennen, aan en uitzetten, deblokkeren, contacten opzoeken en opslaan, berichten lezen en versturen. Een les duurt 1 volledig uur met maximum 8 deelnemers. De lessen hebben plaats in de collegezaal van het gemeentehuis Merchtem aan de Nieuwstraat, telkens van 9.30 tot 10.30 uur of van 10.30 tot 11.30 uur. Wie interesse heeft of iemand kent, neemt snel contact op met de ambtenaar voor senioren, Tom Vastenavondt op het telefoonnummer 052/38.12.08. Nog vermelden dat de lessen volledig gratis zijn.
Op zondag 10 april eerstkomende organiseert de joggingclub Meelopers Meise i.s.m. het gemeentebestuur hun 5de Nekkerjogging in Meise.Een deel van de opbrengst gaat naar Kanjers van Vrouwen Meise. De Nekkerjogging is een jogging over 5,8, 10,7 en 15,7 km. De start is voorzien om 13.30 uur (5,8 km) en om 14.30 uur (10,7 en 15,7 km) op de looppiste van de Nekker aan de Sint-Annastraat in Meise. Het unieke parcours slingert zich rond de vijver in het prachtige domein Drytoren van baron Van Gysel. Inschrijvingen tot een half uur voor de start.Deelname bedraagt 5 euro, en voorinschrijven via www.meelopersmeise.be. De Nekkerjogging wordt voorafgegaan om 13 uur door een kinderloop van 400 en 800 meter. Deelname voor de kinderen is gratis. Voor elke deelnemer is er een naturaprijs, een gratis tombola met kans op een hoofdprijs, een gratis bewaakte vestiaire, drankbevoorrading, gratis sportmassage, een correcte km- en tijdsaanduiding, muzikale animatie op en rond het parcours en een verzekering sportongeval. Voor alle informatie telefoneren naar Dany Geysels op het nummer 02/272.00.33.
Kanjers van Vrouwen Meiseis een hulpgroep van kankerpatiënten die opgericht werd door vijf vrouwen die persoonlijk of in hun onmiddellijke omgeving af te rekenen kregen met de ziekte. Zij zetten zich in voor lotgenotes. Meter van de hulpgroep is Mary Boduin. Zij is niet zo bekend bij het ruime publiek, ook al schreef ze honderden liedjes. Voor Ann Christy schreef ze de succesnummers 'Dag vreemde man' en 'Gelukkig zijn'. Ann Christy overleed in augustus 1984 aan baarmoederkanker.Ik (Swaiken) kan Anneke maar niet vergeten!!
Op vrijdag 8 april eerstkomende vanaf 21 uurorganiseren de twee oudste groepen van de KLJ Merchtem (+16 & +20) de jaarlijkse fuif The Bunny Party. Dit jaar zal de fuif voor de 7de keer plaats hebben, en voor de 2de maal in de gemeentelijke sporthal aan de Dendermondestraat 25 in Merchtem. De KLJ gaat er prat op om de fuifgangers elk jaar iets moois te bieden. Vorig jaar kwam onder andere het mannenkoor een optreden geven. Dit jaar is er weer een leuke aankleding en een toffe lichtshow. Daarenboven komt een bekende DJ naar Merchtem. DJ F.R.A.N.K. is resident DJ in de Carré in Willebroek, en staat nu in de hitlijsten met zijn nieuwste nummer Discotex.
Ik wens jou & je ganse Familie het bovenste beste voor 2011. Dat dit het jaar mag zijn dat wij voor eens en altijd verlost worden van alle onheil & smeerlapperij, én dat de schuldigen onverbiddelijk gestraft worden!!!
Vanavond vrijdag 25 maart laatste 100-dagenfuif onder de noemer Let the Beast go!, vanaf 21 uur in Dancing Dibango aan de Krekelendries in Merchtem. De DJs zijn Chillaxx - JOOST en Mitt, en er is ook een gratis vat voorzien. De inkom bedraagt 5 euro, en deze fuif wordt georganiseerd door de Laatstejaarsstudenten van de Tuinbouwschool Merchtem-Peizegem.