Inhoud blog
  • Voormalig schepen / consultant voor Gentse strafrechter voor belangenneming
  • Hoe bliksem ontstaat in een donderwolk
  • Oostendse student behaalt zilver op Internationale Olympiade Informatica
  • HUB-studenten kunnen via sms vragen stellen en beantwoorden
  • Elon Musk laat zich inspireren door 1 april-grap en brengt eigen tequila op de markt
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Nieuwtjes in de informaticawereld .
    /
    08-11-2018
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Voormalig schepen / consultant voor Gentse strafrechter voor belangenneming

    Serraes wordt beschuldigd van belangenneming bij het toekennen van een opdracht “interne controle en organisatiebeheer” aan Ernst & Young, waar hij “director Public Sector” is. WoninGent had in 2012 middelen vrijgemaakt voor een externe dienstverlening inzake organisatiebeheersing. Serraes woonde als bestuurder van WoninGent diverse vergaderingen van het Dagelijks Bestuur en de Raad van Bestuur bij, waarbij de toetreding tot het Vlaams selectiecentrum voor overheidspersoneel Jobpunt Vlaanderen werd besproken, om op die manier de opdracht te kunnen gunnen aan Ernst & Young.
    Uit het onderzoek blijkt volgens het parket dat Serraes aanwezig was op vijf zittingen in 2012 waar de toetreding tot Jobpunt Vlaanderen en de toewijzing van de opdracht aan Ernst & Young werd besproken. Alleen op de zitting van 25 oktober 2012, waarop de effectieve toewijzing gebeurde, verliet Serraes de vergadering voor dat specifieke agendapunt.



    De zaak wordt morgen ingeleid voor de Gentse correctionele rechtbank, waar een datum voor het proces zal bepaald worden. Serraes was van januari 1995 tot februari 2000 voor de VLD schepen van Personeelsbeleid en Informatica in Gent.

    08-11-2018 om 11:27 geschreven door ines torres  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Hoe bliksem ontstaat in een donderwolk

    Het bliksemonderzoek kwam in een stroomversnelling toen astronoom Pim Schellart de metingen van kosmische deeltjes door de Lofar-radioscoop in het Nederlandse Dwingeloo gebruikte om informatie over die deeltjes te krijgen. De deeltjes zijn afkomstig van exploderende sterren in het heelal en dalen neer op aarde in een neerslagregen of “douche”. Opvallend bij de metingen was dat er afwijkingen werden vastgesteld tijdens onweders.
    Het verschijnsel werd nader bestudeerd door sterrenkundige Stijn Buitink van de VUB en wetenschappers van de Rijksuniversiteit Groningen en het Centrum Wiskunde en Informatica in Amsterdam. De groep ging aan de slag met de afwijkende metingen tijdens onweersbuien. “We modelleerden hoe het elektrische veld van de wolken die afwijkingen kon verklaren. Dat bleek heel goed te gaan. Hoe de deeltjesregen die neerdaalt op de aarde verandert, geeft veel informatie over de toestand in de donderbui, ” zegt prof. Schellart.



    Bliksem is een onvoorspelbaar natuurfenomeen, dat wereldwijd slachtoffers eist en tot grote materiële schade kan leiden aan de elektrische en elektronische infrastructuur. Wellicht zou deze nieuwe methode om wolken te meten kunnen helpen om onweersvoorspellingen te verbeteren. De meetmethodes met vliegtuigen, ballonnen of kleine raketjes die in donderwolken worden geschoten zijn gevaarlijk of te lokaal. Bovendien beïnvloedt het meetinstrument de meting. Kosmische deeltjes daarentegen doordringen wolken van boven tot onder met praktisch de snelheid van het licht. Bovendien komen ze gratis en voor niks vanuit de ruimte aangevlogen.

    08-11-2018 om 11:24 geschreven door ines torres  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Oostendse student behaalt zilver op Internationale Olympiade Informatica

    Floris Kint, een student uit het Oostendse OLV-college, heeft zilver behaald op de Internationale Olympiade in de Informatica (IOI), die van 23 tot 30 september plaatsvond in het Italiaanse Sirmione. Dat meldt de organisatie van de Belgische Olympiade in de Informatica.
    Victor Lecomte uit Louvain-La-Neuve nam een bronzen medaille mee naar huis. “Dit is het beste resultaat sinds België in 2010 opnieuw startte met deelnemen en evenaart het resultaat van de eenmalige Belgische deelname in 1992”, luidt het.De Belgische ploeg werd samengesteld na een zware selectie “Naast een topresultaat in de Belgische Olympiade in Informatica kregen de studenten een intensieve theoretische training, omdat de IOI een programmeerwedstrijd is met een sterk theoretische inslag en informatica-theorie niet aan bod komt in ons middelbaar onderwijs”, aldus de Belgische organisatoren.


    In de Belgische ploeg zaten twee studenten van het OLV-college in Oostende, Floris Kint en Hannes Vandecasteele, die eerder met hun team de Vlaamse programmeerwedstrijd voor scholieren wonnen. Daarnaast nam ook Victor Lecomte van het Lycée Martin V in Louvain-La-Neuve deel, die eerder dit jaar een bronzen medaille behaalde in de Internationale Wiskunde Olympiade. De vierde student was Benoît Vernier van de Ecole Européenne de Bruxelles III in Brussel. Alle deelnemers zitten in het vijfde jaar van de humaniora.


    Er deden dit jaar 314 deelnemers uit 83 landen mee aan de IOI. De kandidaten moesten creatieve en efficiënte oplossingen programmeren voor zes problemen in twee sessies van elk vijf uur.

    08-11-2018 om 11:23 geschreven door ines torres  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.HUB-studenten kunnen via sms vragen stellen en beantwoorden

    De Hogeschool-Universiteit Brussel (HUB) maakt sinds dit academiejaar gebruik van een nieuw systeem waardoor studenten tijdens de les per sms vragen kunnen stellen en antwoorden kunnen geven, aldus de onderwijsinstelling.Meteen resultaat
    Het resultaat van de rondvraag kan meteen getoond worden op de volgende slide. De software laat ook toe dat de studenten via sms vragen formuleren die aan het eind van de les getoond en behandeld kunnen worden.
    Docenten aan de HUB kunnen een stuk software, Shakespeak, toevoegen aan hun powerpoint-presentatie. Dat systeem laat hen toe multiplechoicevragen voor te leggen aan hun studenten, die daarop kunnen antwoorden via sms, Twitter of een mobiele applicatie op hun (tablet-)pc. 


    Het systeem wordt sinds dit academiejaar gebruikt op de HUB. Docenten kunnen zelf beslissen of ze al dan niet ingaan op die mogelijkheid. “Ik denk dat er momenteel al drie à vier docenten mee aan de slag zijn”, zegt Frederik De Schrijver, adjunct-diensthoofd Informatica. “Maar we krijgen nog aanvragen binnen, dat aantal zal dus zeker nog toenemen.”

    08-11-2018 om 11:21 geschreven door ines torres  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    >> Reageer (0)


    Archief per week
  • 05/11-11/11 2018
  • 08/10-14/10 2018
  • 01/10-07/10 2018
  • 17/09-23/09 2018

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs