Reizen met een gids.
Inhoud blog
  • Luxemburg-Stad-7
  • Luxemburg-Stad-3
  • Luxemburg-Stad-6
  • Luxemburg-Stad-5
  • Luxemburg-Stad-4

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     


    Daguitstappen en meerdaagse reizen.
    16-11-2005
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Reizen,ook uw hobby?
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Is reizen ook uw hobby?Dan is deze blog misschien wel iets voor u.

    Zowel vliegtuigreizen,autocarreizen en uitstapjes met eigen wagen zullen aan bod komen.

    Verwacht hier geen uitvoerige beschrijvingen,maar eerder een vluchtige indruk.

     

    Binnenkort kan u hier reeds een aantal reportages vinden over reizen van de laatste jaren.

    Bij elke nieuwe reis zal er een nieuwe blog worden toegevoegd.

    16-11-2005, 00:00 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    17-11-2005
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondreis Mexico-dag 1
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Vanuit Zaventem bereiken we na 10 uur vliegen Varradero(Cuba).Na deze korte tussenstop gaat het verder naar Cancun,waar we in een typisch Mexicaans hotel overnachten.Avondeten,een korte wandeling,en dan maar tussen de lakens,want we moeten  morgen vroeg op weg voor een 7-daagse rondreis.

    17-11-2005, 00:00 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 1/5 - (3 Stemmen)
    18-11-2005
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondreis Mexico-dag 2
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De chauffeur en de gids verwachten ons reeds om 8 u.s'morgens voor de trip naar Merida.
    Onze eerste stop is bij een ondergrondse waterbron(Cenote sac mulha).We dalen af in de grot waar we in een ondergronds meer een soort katvis zien zwemmen.Vlak bij de bron heeft een plaatselijke inwoner een handeltje opgezet in kokosnoten.We schaffen ons elk een vers van de boom geplukte kokosnoot aan en delen nog wat snoepjes uit aan de rondhangende kinderen.

    Verder naar Valladolid,een provinciestadje met een gezellig stadsplein.Er komt net een pas getrouwd koppeltje uit de kerk.De bruidegom is nauwelijks 1m.50 groot en de bruid nog net iets kleiner.We dachten eerst nog dat het plechtige communiekanten waren!Het zijn afstammelingen van de Maya's,die bekend staan voor hun geringe gestalte.

    s'Namiddags bezoeken we de eerste site van de Maya's: Chicken Itza.We klimmen op de pyramide (91 treden) en dalen voorzichtig terug af met behulp van een koord.Onze vrouwelijke gids vertelt ons de geschiedenis van de Maya's en Tolteken.

    In de vooravond bereiken we Merida,een stad met 2.000.000 inwoners.Hier zullen we 2 maal overnachten.Het is een bruisende stad met s'avonds overal orkestjes en animatie.

    18-11-2005, 11:36 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondreis Mexico-dag 4
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    We verlaten de miljoenenstad Merida via de 'Champs Elisée' met zijn neo-classisitische bouwwerken.Aan het Amerikaans consulaat zien we een ellenlange rij wachtenden die een visa voor Amerika komen aanvragen.We stoppen bij het 'Monument van de Onafhankelijkheid' waar ook de zus van Leopold II,namelijk prinses Charlotte is afgebeeld.De huidige president,Vicente Fox,is verkozen voor een ambtstermijn van 12 jaar.

    In Uxmal bezoeken we eerst een hacienda-Parrador 'Xaxcopoll' Enkele decennia geleden had deze hacienda nog tientallen werknemers.Zij maakten hangmatten met de vezels (sisal) van de bladeren van een speciaal soort cactus.

    Dan is de site van Uxmal aan de beurt.Meest opvallend is de tempel van de Tovenaar.De legende vertelt dat een oud vrouwtje,dat uiteraard geen kinderen meer kon krijgen,een ei verwarmde tot er een dwerg uit kwam die tovenaarskunsten bezat.Hij bewees dat door een steen op zijn hoofd te laten stuk slaan.De heerser van Uxmal daagde hem uit:'Als je op een dag een tempel kunt bouwen,dan wordt jij de nieuwe heerser' En...floep... de tempel stond er!

    s'Middags eten we een typisch Mexicaans gerecht.Daar hoort een typisch Mexicaans ritueel bij.Sombrero op het hoofd,poncho omgord, en cucaracha...tchack...tchack...(tequila in een slok naar binnen)

    We overnachten in Campeche,het stadje met de dansende fonteinen.

    18-11-2005, 12:42 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondreis Mexico-dag 5
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vandaag hebben we een lange tocht voor de boeg.(ruim 300 km.)In Champoton,een vissersdorpje,zien we de vissers hun vangst sorteren.Meeuwen en pelikanen trachten een graantje mee te pikken van de vissersbuit.
    In een wegrestaurant eten we quesadrillas (gevulde kaastortillas-lekker!!!)

    De site van Palenque ligt mooi in 't groen op een heuvel.Er komt dus wat klimwerk aan te pas.Hier heerste een vorst die op 11-jarige leeftijd aan de macht kwam,en maar liefst gedurende 69 jaar regeerde.

    Bij aankomst in Palenque nemen we een verfrissende duik in het zwembad.Op advies van Kristel,onze gids,dineren we in restaurant 'Selve'.Het was lekker!

    18-11-2005, 14:31 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondreis Mexico-dag 6
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    s'Morgens maken we bij het zwembad kennis met een brulaap,die lustig rondslingert in de nabij gelegen bomen.
    We gaan vandaag de vrije natuur in.De streek rond Palenque is vrij heuvelachtig.We genieten van de watervallen van Misol en Agua Azul.Deze laatste strekt zich uit over ca.3 km. met een aantal opeenvolgende watervallen.Her en der vormen zich kleine meertjes die geschikt zijn voor een zwempartijtje.In dit idyllisch decor hebben de bergbewoners handeltjes opgezet in drank,hapjes,souvenirs en ....bannanen.We kopen een tros bananen voor 30 pesos (0.30 Euro),foto van de verkoopster inbegrepen!

    In de vooravond wandelen we in het drukke centrum van Palenque.We kunnen hier vaststellen dat de Mexicanen echte levensgenieters zijn.De terrasjes en restaurants zitten overvol;de toeristen zijn hier in de minderheid.

    18-11-2005, 14:56 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rondreis Mexico-dag 8
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Vroeg uit de veren!(vertrek 7 u) Van de 45 deelnemers gaan 2 dames ons vandaag verlaten.Alle anderen hebben een week verlenging geboekt in hotel Bahia Principe in Tulum.Eerst bezoeken we nog een laatste site,deze van Tulum.Het is er enorm druk omdat deze site niet ver van Cancun en de grote hotelketens gelegen is.Het prachtige uitzicht op de kust met zijn wuivende palmbomen en turkoois-kleurig water kunnen ons hier meer boeien dan de nochtans zeer interessante site.

    Om 13 uur komen we toe in het prachtige hotel 'Bahia Principe',waar we een week zullen verblijven.

    18-11-2005, 15:26 geschreven door surmaikel  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 0/5 - (0 Stemmen)
    Archief per week
  • 21/11-27/11 2005
  • 14/11-20/11 2005
  • 26/09-02/10 2005

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs