start van de driedaagse met 3 ritten in lijn en 1 ploegentijdrit. de eerste rit met 9 maal de beklimming van lahouppe werd aan een zeer hoog tempo afgewerkt. steven kon toch ene paar maal wegglippen maar zonder succes. de wedstrijd eindigde in een massasprint. goed gereden in een hoogstaande wedstrijd !
90 renners waren op de afspraak op een redelijk selectief parcours. na een drietal ronden konden 5 vluchters een 45 seconden boni nemen op het peloton. Steven probeerde in zijn eentje de kloof te dichten en naderde op enkele kilometers tijd tot op 8 seconden maar de laatste hectometer kreeg hij niet meer dicht gereden .samen met zijn ploegmakker Raphaël Ceurens lukte dit nadien wel. De samenwerking werd echter verstoord door het telkenmale aanvallen van 1 renner zodat het peloton in de voorlaatste ronde de vluchters terug inrekende. 2 renners ontsnapten nog in de laatste ronde, de rest kwam samen aan in de spurt waarbij steven 29ste werd. zeer sterke wedstrijd gereden, koers gemaakt en gedragen. conditie is er !
72 renners aan de start op een zwaar parcours. voor half wedstrijd reed Steven weg met een aantal andere renners en bouwde stelselmatig een voorsprong uit.op het laatst reden een aantal renners weg om voor de zege te sprinten. de overblijvende kopgroep werd in de laatste kilometer nog bijgehaald door 4 achtervolgers. Steven solo op weg naar de negende plek werd op 50 m van de aankomst bijgehaald en eindigde uiteindelijk 18de en dit op een parcours waar hij niet graag op koerst
195 renners aan de start op een zwaar parcours. de renners legden er onmiddellijk een hoog tempo op zodat er achteraan veel renners in moeilijkheden kwamen. Een groepje reed in de finale weg. steven kon zich goed handhaven in de hoofdmacht om in de pelotonsprint voor de 20ste plaats niet aan te dringen en te eindigen op een 92ste plek. goede wedstrijd gereden en toonde aan dat ook een zwaar parcours bij de juniors binnen de mogelijkheden ligt.
met een kleine 60 renners werd de wedstrijd op gang geschoten en legde het peloton een hels tempo op. 1 renner reed weg van de rest en zou dit tot het einde volhouden. Halfweg wedstrijd ging Steven ook aan de haal met een zestal anderen die slechts tijdens de laatste ronden werden bijgehaald door een vijftal. in de sprint werd Steven mooi elfde na een zeer aanvallende wedstrijd !
193 renners voor de eerste manche van de beker van Belgie te Korbeek Lo op een heuvelachtig parcours. ondanks de vele aanvalspogingen was er door de zeer hoge snelheid in het peloton geen ontkomen aan en eindigde de wedstrijd in een massasprint die ontsierd werd door enkele valpartijen in de laatste kilometers. Steven reed een puike wedstrijd maar drong niet aan in de finale en eindigde 109de.
58 vertrekkers op een heuvelachtig parcours. na een paar ronden kozen 3 renners het hazepad waaronder Steven. Slechts in de derdelaatste ronde werden ze bijgehaald door 9 anderen die alle moeite van de wereld hadden om aan te sluiten. hieruit reed 1 renner weg en de rest van de kopgroep kwam aan in de sprint. Steven werd mooi tiende na een zeer goede en aanvallende wedstrijd. de conditie blijft groeien en de aanpassing bij de juniors lijkt geslaagd te zijn !
60 deelnemers op een windering en heuvelachtig parcours. Ondanks het vele aanvallen was er geen ontkomen aan en liep alles telkens terug samen. enkel in de laatste ronde konden 6 renners zich lichtjes losmaken van de groep. de rest kwam aan in een pelotonssprint. steven werd 43ste na een aanvallende doch weinig succesvolle wedstrijd.
117 renners aan de start van deze wedstrijd op een golvend en winderig parcours. Steven reed in de eerste ronde weg met 9 anderen maar werd snel bijgehaald. Op het einde van de derde ronde ging hij terug in de aanval met 4 anderen en verwierven ze een bonus van 40 seconden. een ronde later was alles echter terug te herdoen. er reden daarna een paar groepjes weg waarbij steven niet bij was en in de laatste ronde ging hij nog eens in de aanval om alleen de aankomst te bereiken op een mooie 20ste plaats. sterk en aanvallen gereden.
42 deelnemers bij de junioren. Steven reed een gelijkmatige tijdrit, haalde tijdens de tijdrit, 2 renners in en reed finaal , zonder tijdritfiets, een tijd van 15'08 over de 10km en eindigde op een 16de plaats. in de ploegentijdrit eindigde de ploeg met raphaël; gilles, Laurens en Steven op een mooie 2de plaats.
meer dan 120 renners aan de start in Tielt om een vlak parcours dat werd opgesplitst in 2 delen een kronkelend smal gedeelte en een stuk steenweg naar de aankomst toe. het tempo lag van in het begin zeer hoog zodat ontsnappen moeilijk zo niet onmogelijk was. Steven volgde goed mee in het peloton en gooide alles in de strijd tijdens het ingaan van de laatste ronde. het draaide echter uit op een massasprint waarin hij 61ste werd.
driedaagse internationale wedstrijd in Zuid Limburg ( 195 deelnemers uit 32 ploegen ). de eerste rit was een vlakke etappe die snel werd afgewerkt en buiten 1 renner die kon ontsnappen diende iedereen zich aan voor een massasprint. Steven heeft hier niet aangedrongen en is al 118de over de streep gereden.
Dag 2 was er een tijdrit van 10,5 km die steven, zonder tijdritfiets, afhaspelede in 15:08 aan een gemiddelde snelheid van 41 km/u. hierin eindigde hij als 115de.
Dag 3 was de koninginnerit over een zwaar heuveld parcours langs hoei en omstreken. na de eerste grote ronde van 80 km bleven er nog amper 90 à 100 renners over in de hoogdmacht van de 185 vertrekkers. tijdens de lokale ronden werd alles nog verder uitgedunt. steven diende tijdens de voorlaatste lokale ronde de rol ook te lossen met een tiental anderen. hij eindigde als 69ste . in het eind jongerenklassement eindigde hij als 19de.
interclub aalst sint truiden afgelast door de sneeuw dan maar naar henegouwen getrokken aar Wodecq voor een slecteif parcourtje 70 deelnemers aan de start waaronder heel wat toppers. steven trok op avontuur met 5 andere gezellen en snel hadden ze al 45 seconden voorsprong op het peloton. hieruit ontsnapten in verschillende stappen nog eens 8 en 6 renners zodat de definitieve kopgroep van ene goede 20 renners gevormd werd en het peloton verslagen was. in het laatst deel van de wedstrijd ontplofte deze groep nog eens en reden er 8 renners weg. steven zat in de de 2de groep en kwam in sprint en eindigde als 16de na een goede aanvallende wedstrijd.
droog weer maak bar koud en sommige wegen deels overspoeld door smeltwater en dit op een zeer selectief parcours. 89 deelnemers. steven ging verschillende keren in de aanval en reed op een bepaald moment met een ander renner naar een ontsnapte groep toe maar strandde op 50 meter en de goede vlucht was vertrokken. trok daarna nog verschillende keren in de aanval maar kwam tenslotte in de sprint met wat overbleef van de hoofdmacht en eindigde 31 ste .
kouede, regen, natte sneeuw, 126 deelnemers en 11 keer de congoberg. de deur stond achteraan snel open zodat een hele rits renners dienden af te haken. steven ging ene paar keer in de aanval maar miste de goede vlucht. hield vlot stand in de hoofdmacht en eindigde als 63ste in de eindsprint van het overblijvende peloton achter de 6 leiders. conditie gaat zoals gepland verder omhoog.
na een week van aflastingen eindelijk de eerste wedstrijd en onmiddellijk een interclub. Tienen Zepperen afstand 94km. door de verzetcontrole stond Steven helemaal achteraan het 180 koppige peloton. na een 6 km gingen 2 renners in botsing en brachten anderen ook ten val. Steven was hier ook bij en het koste hem een 8 kilometer lange achtervolging tussen de volgwagens om terug aansluiting te krijgen bij het peloton en dit met een kapot zadel en dito schoenplaatje. Hiermee was er natuurlijk wel een serieuze "cartouche" verschoten. de rest van de wedstrijd bleef hij in de buik van het peloton verscholen om samen met de hoofdmacht te eindigen.
goede wedstrijd gereden ondanks de tegenslag en gemerkt dat de conditie ok is.
seizoen werd traditie getrouw op gang geschoten met de oefenkoers in Vollezele. eerst een training van 65 km onmiddellijk gevolg door een wedstrijd van een kleine 45km. er werd direct serieus gevlamd en de klim vanuit Tollembeek naar vollezele zorgde voor de schifting. na half wedstrijd waren er 4 koplopers, gevolgd door 3 achtervolgers, daarna nog 3 renners en het peloton op 35 sec. Steven kon de kloof met de 3 achtervolgers met 3 andere renners dichtrijden en kwam naar de aankomst met de 8ste plaats als inzet. In de sprint eindigde hij als laatste van zijn groep en plaatste zich zo 14de. voor een eerste wedstrijd als junior was dit zeker een goede prestatie.
laatste lange ploegtraining van de club in de omgeving van Leefdaal. leuke pittige training nog één weekendje voluit trainen de de eerste wedstrijden zijn er .
eerste jaars junior bij Cureghem Sportief. Benieuwd wat deze categorie gaat geven aangezien het wedstrijden zullen zijn tussen de 80 en de 120km (beker van België, 2 rondes, interclubs,... )
de ploegvoorstelling verliep goed en de kern junioren kan zeker zijn mannetje staan dit seizoen