Literatuuractualiteit
Inhoud blog
  • Robert Vuijsje wint Gouden Uil 2009
  • Dimitri Verhulst wint Libris Literatuurprijs
  • Ex Ignace Crombé doet haar boekje open
  • "Het boek der boeken"
  • Top-50 Vlaamse literatuur

    Zoeken in blog


    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     

    Opdracht Nederlands
    24-05-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Robert Vuijsje wint Gouden Uil 2009
    De Nederlander Robert Vuijsje is de winnaar van de Gouden Uil Literatuurprijs 2009. Dat werd maandagavond bekendgemaakt tijdens een proclamatie in het stadhuis van Antwerpen.

    Vuijsje (1970) won de 15de editie van de boekenprijs met zijn debuutroman 'Alleen maar nette mensen'. Daarin vertelt hij het verhaal van een joodse jongeman uit Amsterdam die vaak als Marokkaan wordt aanzien.

    Juryvoorzitter Guy Mortier was in zijn hulde lyrisch over het boek: 'Zoals het goede literatuur betaamt, is het winnende boek van alle tijden en van alle mensen, maar bovenal brandend actueel. Het is een boek, dat belangrijke maatschappelijke thema's aansnijdt op een manier die verfrissend en nieuw, confronterend en hartverwarmend is. Een zachte hand om je ballen en tegelijk een klap in je gezicht, een boek dat je doorheen schudt.' Wilt u meer lezen? Klik dan hier.

    24-05-2009, 19:01 geschreven door Stefanie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Internationale prijzen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Dimitri Verhulst wint Libris Literatuurprijs
    Amsterdam, 12 mei. De Vlaamse schrijver Dimitri Verhulst is verrassend tot winnaar uitgeroepen van de Librisprijs 2009 met zijn roman Godverdomse dagen op een godverdomse bol. Een donderslag bij heldere hemel. Zo noemde jurylid Mark Cloostermans de gisteravond met de Libris Literatuurprijs bekroonde roman Godverdomse dagen op een godverdomse bol van Dimitri Verhulst, maar die kwalificatie gold evenzeer voor de toekenning van de prijs aan Verhulst.

    Bron

    24-05-2009, 18:51 geschreven door Stefanie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Internationale prijzen
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ex Ignace Crombé doet haar boekje open
    Vanaf dinsdag ligt "Dagboek van een bedrogen vrouw" in de boekhandel. Met het boek schreef Miriam Jacques de mediasoap rond haar vechtscheiding en het bedrog van haar ex-man Ignace Crombé definitief van zich af. Ex Ignace Crombé doet haar boekje open

    "Sinds oktober 2006 hield Miriam brieven, mails, gesprekken, sms'jes en interviews bij", klinkt het bij uitgeverij Lampedaire. "Bijna elke avond vertrouwde ze haar diepste verdriet en haar gevoelens toe aan haar laptop. Haar dagboek was haar beste vriend." Het boek vertelt het verhaal van de bedrogen vrouw die maar bleef hopen dat ze haar huwelijk en haar gezin zou redden. Tevergeefs. Met het boek wil ze haar waarheid met iedereen delen. Miriam gelooft wel nog in de toekomst: "Ik hoop dat ik snel een love of my life vind."


    Bron

    24-05-2009, 18:50 geschreven door Stefanie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Categorie:Publicaties in de kijker
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen."Het boek der boeken"
    In een bibliotheek liggen eindeloos veel boeken, het is dan ook onmogelijk om al die boeken te lezen. Ook komen er elke dag nieuwe boeken bij, of verdwijnen er. Boeken verouderen ook en worden vaak vergeten. Uit deze afgeschreven boeken is dit kunstwerk ontstaan gemaakt door Clara Pouderoijen.

    De installatie vormt een manshoog boek met da kaft als 2 deuren. Met deze 2 deuren kan je het boek 'openen' en zo letterlijk verdwijnen in het boek. Elke bladzijde uit het boek is vervaardigd uit één boek. De inhoud is eruit gescheurd en omgevormd tot één bladzijde. Daarom ook de naam: "Het boek der boeken". Het boek waar alles in staat, waar alles in te vinden is.


    Wilt u meer lezen?

    24-05-2009, 18:39 geschreven door Stefanie  

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (4 Stemmen)
    Categorie:Varia
    Archief per week
  • 18/05-24/05 2009
  • 06/04-12/04 2009
  • 02/03-08/03 2009
  • 23/02-01/03 2009
  • 26/01-01/02 2009

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs