Inhoud blog
  • de aftelling is begonnen
  • Sanibel island & Hooters
  • Rustdag, of toch niet...
  • Trip naar Key West
  • 4th of july
    Zoeken in blog

    REISVERSLAG FLORIDA

    09-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Rustdag, of toch niet...
    Pistolekes, donuts en avondeten halen waren men eerste bezigheden van de dag.
    De dochter had gekozen voor de specialiteit van het huis : pureepatatjes met gehaktkoekjes!Very Happy
    Aan de publix stond het plaatslijke girls-soccerteam om support te vragen . Ik vertelde hen dat ik regelmatig als soccerreferee een tornooi komen fluiten in Florida en dat vonden ze "awsome", ik gaf hen een paar dollars en ze waren daar heel blij mee!

    Het zou een rustdag worden en wat doet een man als hij tot rust wil komen en aan het water zit?
    Een lijntje uitgooien en wachten tot ze bijten : ik probeerde het met een scampi en al gauw had ik beet (katvis)Twisted Evil
    Dan duurde het even en haalde ik een kleinere maar venijnige katvis boven: de haak zat nogal moeilijk...
    En het viske begon te spartelen...
    Wat ik niet wist maar nu wel, is dat een katvis een soort zijvinnen of stekels (barbs) heeft die hij gebruikt om zich te verdedigen.
    Die hebben weerhaakjes en ik had prijs...
    Ik werd gestoken en de vis hing te spartelen aan men hand, pijnlijk en bloederig! Arno, heeft dan de stekel afgeknipt van de vis en ik moest naar EMERGENCY HOSPITAL om het ding te laten verwijderen...Sad
    Het dichtsbijzijnde hospitaal bij ons huis was het Cape Coral hospital op Del Prado en in zulke noodsituaties bewijst een GPS zijn nut!
    Na de nodige administratie werd de kleine ingreep uitgevoerd .
    De dokter zei meermaals : "oh my god, he got you good", hij haalde er een pin uit van een 5-tal cm!Exclamation
    Na een uur of 2 konden we E.R verlaten en op voorschrift anti-biotica gaan halen : augmentin (65$, veel duurder dan bij ons in belgie)
    Dan maar even met de thuisverzekering bellen en hen de hele uitleg doen en vragen hoe het nu verder moet om de gemaakte kosten te betalen!

    Het zal alweer een hele poos duren vooraleer ik een vislijn zal vastpakken om men tijd te verdrijven

    09-07-2011 om 00:00 geschreven door frits steegmans  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Trip naar Key West
    Klik op de afbeelding om de link te volgen De wekker liep af om 5u45, na een ochtenddouchke vertrokken we vol goede moed naar Fort Myers Beach om er de catamaran "The Key West Express" te nemen naar Key West. We kozen de boot omdat het met de auto ruim 500 km is vanuit Cape Coral en eigenlijk gewoon om relaxed en zonder stress aan te komen. De tocht duurde een goede 3 uur, maar met leuke films op verschillende screens en een koppel verse mapple donuts gaat de tijd wat vlugger voorbij... Rond een uur of halfnegen zijn we vertrokken en tegen halféén kwamen we aan op Key West.
    We hadden het echt niet getroffen met het weer . Regen, regen en nog eens regen!

    We namen dan maar een taxi naar onze BED AND BREAKFAST op het einde van Duval Street 
    Avalon bed en breakfast hadden we geboekt via BOOKING.COM , we hadden gekozen voor een ruime kamer met 2 Kingsize hemelbedden!
    Gastvrij onthaal en een absolute aanrader.

    De regen trotserend en ook omdat we onze honger wilden stillen gingen we Duval Street (de winkel en horecastraat van Key West)  terug af en besloten te gaan eten in het HARD ROCK CAFE.
    Echt jammer van het hele slechte weer...
    We hadden "umbrella's" meegekregen van de B&B maar door de wind hebben we die moeten weggooien.
    Het was inmiddels al half4 en dan zijn zijn we maar even een siesta gaan doen...
    Tegen de avond , het was wonderwel gestopt met regenen, zijn we dan naar het wereldberoemde MOSTSOUTHERNPOINT OF THE USA geweest om wat fotokes te gaan nemen.
    Volgens de reisgidsen kan je niet op Key West geweest zijn zonder de mooie "sunset" te hebben meegemaakt op Mallory Square.
    Een groot plein waar tal van artiesten hun ding komen doen: goochelaars, acrobaten ...
    Maar van een zonsondergang was er geen sprake, je kan wel raden waarom... Slecht weer en bewolkt.
    Jammer dat het verslag van dag één op Key West zo negatief is , maar het kan echt niet anders.
    Om dan toch nog met een positieve noot af te sluiten , de pannekoek in de bistro was lekker, jammer dat ik de naam van de zaak vergeten ben.
    We kropen vroeg in ons bedje en deden een klein gebedje (bij manier van spreken) en smeekten om beter weer de 2e dag...

    Het leek wel of er een god bestaat op Key West, want onze "gebeden" werden verhoord!
    Toen ik om 7u s morgens even de gordijnen op zij schoof, scheen de zon zachtjes ... Ik besloot een douchke te nemen en al te gaan genieten van een vers kopje koffie op het AVALON-terras, vrouw en kids waren nog aan het wakker worden.
    De gastvrouw was inmiddels al aangekomen en begonnen met het klaarzetten van het continentale ontbijt. Normaal pas tegen half 9, maar we konden al beginnen eten.
    We namen ruim onze tijd en besloten om met het treintje "the concho tour" de oude stad te gaan verkennen.
    De tickets waren vrij prijzig (29$), maar het was met een gids aan boord!
    De tocht voerde ons langs allerlei bezienswaardigheden zoals het Trumann en Hemingway house, het most southernpoint, Sloppy Joe en Mallory Square. Ondertussen kregen we uitleg over de geschiedenis van Key West en stopten nogmaals op Mallory Square.
    De slotconclusie van de toer: het was z'n geld wel waard!
    De tijd ging zo vlug voorbij dat het al 2 uur in de namiddag was en we rond 5 uur terug aan de incheckbalie van de boot moesten zijn.
    We gingen nog even onze koffer halen in de B&B en gingen over Harbour Baywalk richting boot.
    Dit was mooi en gezellig!
    In de haven waren vissers hun vangst aan het kuisen en gooiden de leftovers in het water, daar wachten de haaien op hun prooi: een tof spektakel!
    We namen nog even de tijd voor een snelle lunch in de haven in een visrestaurant, het beste wat Key West op culinair gebied te bieden had.
    De tocht naar huis verliep vlot we konden zelf uitwaaien op het upperdeck, dromend van hoe mooi het leven wel kan zijn als de zon schijnt...
    Eindevaluatie van deze trip : Key West is mooi, heeft mooie stranden en schattige houten huizen, maar ik denk dat 2 max 3 dagen zeker volstaan om hier te verblijven.

    09-07-2011 om 00:00 geschreven door frits steegmans  


    05-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.4th of july
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het is vandaag independence day of  de 4th of july
    Het werd me meteen duidelijk dat het hier enorm gevierd word...
    Toen ik 's morgens om pistolekes ging in de Publix op Camelote blvrd (deze Publix ligt richting zuid op de weg naar cape harbour en is een kleinere versie), wenste iedereen me een happy 4th of july.
    Ik kan me niet inbeelden dat we dat op 21 juli bij onze nationale feestdag ook zouden doen, ik peins dat ze zouden denken dat ge zot zijt...
    Maar dit is nu eenmaal Amerika!

    Na een beetje relaxen wilden de kinderen naar een DOLLARSHOP gaan , om wat schoolspullen te kopen, maar er was niet veel keuze!
    We gingen naar het winkelcentrum op SURFSIDE BLVRD

    Daar was ook een Homegoods ; een soort IKEA maar eigenlijk iets beter en mooiere spullen!
    Ik zou hier zaken vinden die ik kan gebruiken om het thuis bijzonder gezellig te maken, het bezoeken waard!
    We gingen ook een kijkje nemen in BELK , omdat we eigenlijk niet wisten wat het was!
    Je kan deze winkel dan weer best vergelijken met nen INNO in Belgie.
    Kleding net iets te goed voor in de outlets te steken, en eigenlijk niet veel duurder en meer recentere mode!
    Het was al 40% korting voor summersale, maar omdat het 4th of july was kreeg je er nog 20% bovenop!
    We kochten 2 shorten, een hemd en 3 t-shirts voor amper 59 dollar ofte en 45€.

    Van shoppen word je moe, en dus gingen we terug naar onze villa om een stukje te eten.

    Na wat over en weer gepraat te hebben over wat we gingen doen, besloten we om ' s avonds te gaan dineren in Cape Harbour bij Rum Runners.
    Alweer een bedankwoordje voor Koen Roelens om ons dit restaurant aan te raden!
    Met zich op het water en een mooie zonsondergang kon het niet mis gaan...
    We dachten dat daar ook wel vuurwerk zou zijn , maar dat was niet!
    Dus reden we naar Cape Coral bridge om met de massa mee te doen aan deze feestdag...
    Een massa van een 15 a 20000 mensen, een temperatuur van om en bij de 32 graden, maar al bij al toch een mooie aflsuiter van the 4th of july!
    Toen we terug naar huis reden en de radio opzetten , weerklonk Kathy Perry met Baby, you're my firework door de boxen en prompy ging het volume de hoogte in en zongen we "vollen bak" mee...

    05-07-2011 om 17:27 geschreven door frits steegmans  


    04-07-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag rustdag (visdag)
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Het was vroeg dag in de Cape...
    Ik was rond vijf uur in de morgen al op en ben dan maar aan het zwembad gaan liggen met de sfeerverlichting aan.
    Rond een uur of 7 heb ik dan een douchke gepakt en ben naar de publix gereden om wat pistolekes te gaan halen: eigenlijk is het hier elke dag een beetje zondag.
    Omdat op het dashboard van onze "pimpeduppussymobile" een lichtje brandde dat volgens het boekje iets te maken had met engine of benzinepomp ben ik terug naar ALAMO gereden en die gaven me prompt een andere wagen. Ik mocht er zelf ene kiezen en heb terug een KIA Sorento genomen. Een goede service heet dat.
    Terug thuisgekomen van Fort Myers Airport heb ik dan nog een plonske gedaan om wat te verfrissen en ben vervolgens nog even gaan vissen van achter in de tuin... En ... de aanhouder heeft gewonnen! Een catfish van een 30-tal cm , maar het beestje heeft van mij terug zijn leven in de vrije natuur gekregen...
    Het werd stilaan tijd voor het avondeten... Op het menu stonden - deze keer op speciaal verzoek voor de kids - lekkere krabbepoten
    Voor ons stonden scallops ofte St-Jakobsvruchten met een lekker roomsauske op het menu.

    Omdat de dagelijkse bui al was over getrokken gingen we een ijsje eten op surfside boulevard in Iceworld. Daarna  reden we nog even naar Harbourside : echt gezellig en toffe omgeving, zeker een aanrader om overdag eens te gaan eten.


    04-07-2011 om 00:00 geschreven door frits steegmans  




    Archief per week
  • 12/12-18/12 2011
  • 11/07-17/07 2011
  • 04/07-10/07 2011
  • 27/06-03/07 2011
  • 13/06-19/06 2011

    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Laatste commentaren
  • groeten uit bonheiden (dagmar)
        op Rustdag, of toch niet...
  • net gevonden, ik denk van Koen ! (geert)
        op Rustdag, of toch niet...
  • Groeten uit Kontich! (Ingrid Heivers)
        op Rustdag, of toch niet...
  • Hallo Cape Coral (Geert)
        op de aftelling is begonnen
  • Er is er eentje serieus jaloers !! (Silke)
        op Zondag rustdag (visdag)

  • Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs