Terwijl jullie elke morgen de ruiten van de auto moeten afkrabben omdat het weer gevroren heeft zit ik hier badend in het zweet een bericht te schrijven op mijn blog Het is warm vandaag en de temperaturen lopen op tot zo'n 28°C hier in Tibnin.
Deze week is vrij rustig geweest, vorige Zondag hebben we een Blue Screen oefening gehad. Dit is een oefening waarbij onze compound zogezegd het doel is van een raketaanval en we allemaal in de bunkers moeten vluchten (zie de foto's in men fotoboek). We hebben weer de hele week op de BAC-site gewerkt en hebben afgelopen woensdag onze eerste UXO gevonden, 1SD Hernalsteen heeft een Israëlische clusterbom van het type M85 gevonden (foto ervan vind ge onderaan dit artikel). De Franse EOD is langs gekomen maar heeft besloten om deze UXO ter plekke te vernielen, de reden hiervoor was dat de clusterbom scherp gesteld was (zelfs gepercuteerd) maar nog niet was afgegaan, dus bij de kleinste manipulatie had deze ontploft kunnen zijn. Dezelfde dag hebben we s'avonds te horen gekregen dat een lokale boer op een landmijn is getrapt, hij is een voet en 2 vingers kwijt Het was voor ons weer eventjes een reality check dat we altijd voorzichtig moeten blijven en een bevestiging van de reden dat we hier zijn!!
Afgelopen zaterdag (gisteren dus) was de pers aanwezig op de BAC-site, we hebben een kleine demo van een med-evac opgevoerd voor hun en ondergetekende mocht de gekwetste spelen. Dus ipv s'morgens met men sectie uit te rukken richting BAC-site bleef ik als enige achter in Camp Scorpion omdat ik mij om 9uur moest aanmelden bij de infermerie, die enkele nepwondes gingen aanbrengen om wat meer show te verkopen aan de pers :) Omstreeks half elf vertrok ik met de bus en de hele meute van de pers en Officieren richting de BAC-site om daar een demonstratie te geven van wat we zoal doen hier in Libanon en ook een demonstratie van als er iets mis zou gaan bij het ontmijnen. Na en tijdens het hele incident ben ik geinterviewd geweest door Radio 2, TVL en Het Belang van Limburg, deze laatste twee wilden uiteraard een Limburger hebben die hier zat, en aangezien we met een beperkt aantal Limburgers in ons peleton zitten hebben ze mij blijkbaar uitgekozen om de interviews af te leggen
Dan ga ik jullie hier weer verlaten, ik heb nog enkele foto's op men web-album gegooid (de links vind ge aan u rechterkant onder "Foto's"). ik heb een andere website moeten gebruiken omdat Flickr (waar men eerste deel foto's op staan) niet meer foto's toeliet dan dat er al opstonden.
Take Care, Giorgio "pappie" Papazouglakis
02-11-2008, 18:14 geschreven door Statler 
|