Inhoud blog
  • schoolreis
  • Spiter spetter spater ... we spelen met water
  • verjaardag Nel
  • vaderdag
  • Verjaardag Nils
    Foto
    tweede kleuterklas startbaan

    13-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open en toe 2
    Deze week werd nog verder gewerkt rond Felix en Ammedaar en bleven we verder op zoek naar alles wat open en toe kon.
    Zo werd er het geheugen getraind van de kleuters met wasspelden. Er werd even een kaartje getoond met enkele gekleurde wasspelden en als het kaartje weggedaan werd, moesten de kleuters de juiste kleuren aan de wasdraad hangen. Een niet zo makkelijke opdracht, maar velen brachten dit tot een goed einde.
    Met schroevendraaiers konden we enkele oude elektrische toestellen opendraaien. Dit was een leuk spel want welke schroevendraaier past in het juiste gaatje.
    We oefenden om de rits van onze jas zelf dicht te doen en BRAVO van velen lukt dit aardg goed!
    Er werd deze week ook een nieuw hoekje opengedaan in onze klas: de computer. Vanaf deze week zullen tijdens het hoekenspel telkens 2 kleuters educatieve spelletjes kunnen spelen met de computer. Dit was een groot succes en iedereen wacht (ongeduldig) zijn/haar beurt af om met de computer te spelen.
    Als afsluit van het thema werd er nog eens gekokkereld: we maakten lekkere popcorn. Iedere kleuter kon zijn/haar geschilderd doosje vullen met popcorn en kregen jullie de kans om van onze "kookkunsten" te proeven.

    VOLGENDE WEEK WORDT GEWERKT ROND: CLOWNS IN HET CIRCUS.
    WIE THUIS CIRCUSKLEDIJ HEEFT LIGGEN, MAG DEZE ZEKER MEEBRENGEN NAAR DE KLAS! (ER HOEFT ZEKER NIKS AANGEKOCHT TE WORDEN)





















    13-02-2011 om 09:52 geschreven door Juf Heleen  


    05-02-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Open en toe

    “Rits daar gaat zijn jasje open, 1,2,3,4, dicht die knopen. Veters in de schoen om open en toe te doen”, misschien kwam uw kleuter deze week wel met dit liedje thuis. Het is het themalied van ons nieuw thema OPEN en TOE.

    Als inleiding van het thema konden de kleuters naar een toneelvoorstelling, gespeeld door de kleuterleidsters, kijken. Ze genoten met volle teugen van het avontuur van Felix, Ammedaar, de goeie fee en Drosto.

    Terug in de klas gingen we op zoek naar dingen die OPEN en TOE kunnen, alles werd op foto gezet, zodat we tijdens het hoekenspel een nieuw spel hadden om mee te spelen. De kleuters konden zo memory spelen.

    In de gang aan de klas werd ook een nieuw spel aangebracht die heel veel succes heeft. Aan 2 touwen hangen 6 sleutels en a.d.h.v. een dobbelsteen kunnen de kleuters omhoog klimmen met een wasknijper. Om het spel spannend te houden, kan er natuurlijk ook rood gegooid worden en moeten de kleuters evenveel stippen naar beneden gaan. Het doel is zo snel mogelijk boven bij Ammedaar geraken.

    In de hoeken werden heel wat nieuwe spelletjes aangeboden waar we met sleutels konden spelen: afdrukken maken in klei, sleutels tellen, de juiste sleutel voor het juiste slot vinden,…

    Aan de knutseltafel schilderen we een doos van pralines in ons lievelingskleur. Eenmaal de doos droog was, stempelden we er verschillende soorten sleutels op. Straks hebben we allemaal ons eigen doosje waar we allerlei geheime spulletjes kunnen in verstoppen.

    In de kring konden we ook met verschillende dozen spelen die in elkaar pasten. Het was telkens weer zoeken welk deksel op welke doos paste, en we konden natuurlijk ook de dozen netjes op elkaar stapelen.

    Volgende week beleven we nog meer van deze open-en-toe-avonturen!









































    05-02-2011 om 19:13 geschreven door Juf Heleen  


    26-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar de ijspiste

    De kleuters keken er erg naar uit en dan was het EINDELIJK zover!
    Dinsdag gingen we naar de ijspiste. Met slee of wasmand gingen we goed ingeduffeld glijden op het ijs.
    Het was een 'coole' voormiddag.



















    26-01-2011 om 21:31 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.vervolg: thema mijn lichaam

    Deze week staat het thema: Hygiëne en mijn lichaam centraal.
    De kleuters maakten kennis met Floddertje, een meisje die erg vies en vuil is omdat ze er helemaal niet van houdt om in bad te gaan en haar van kop tot teen te wassen.
    We besloten om ons ook maar eens goed vuil te maken met verf. Gelukkig houden de kleuters er wel van om zich na de schildersactiviteit te wassen, want voor 1 keer schilderden we niet met verfborstels.
    Op de foto's hieronder zien jullie hoe we wel aan het werk gingen.

















    26-01-2011 om 21:17 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Muziekles met juf Fabienne

    Vorige week mochten de kleuters in de klas van juf musiceren met juf Fabienne van de muziekacademie. De kleuters waren erg geboeid door de verschillende instrumenten (triangels, schudeitjes, ritmestokjes,...) die juf Fabienne had meegebracht. Op verschillende manieren werd met muziek gewerkt, zo kregen alle kleuters ook een muisje die tijdens een leuk lied door de klas mochten trippelen. De kleuters genoten van dit hele gebeuren. DANK U JUF FABIENNE!















    26-01-2011 om 20:01 geschreven door Juf Heleen  


    23-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Schrijfdans

    Schrijfdans is leuke, goede vrolijke en creatieve manier om je motoriek (die je voor schrijven nodig hebt) soepel te maken en voldoende te ontwikkelen. Tijdens het tweede trimester zullen we deze methode regelmatig oefenen om onze motoriek steeds meer en meer te verfijnen.
    De kleuters genoten in ieder geval van de eerste beurt!













    23-01-2011 om 00:00 geschreven door Juf Heleen  


    15-01-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Thema: Mijn lichaam

    Eerst en vooral: de beste wensen voor het nieuwe jaar 2011.

     

    -HIEPERDEPIEP HOERA! Noah werd op 6 januari 5 jaar! Een hele dikke proficiat aan Noah!

    -Sheima werd voor de vakantie grote zus! Haar mama is bevallen van een zusje: Sarah. We wensen haar hele familie een dikke proficiat met de geboorte van Sarah.

     

    Maandag zijn we er met de kleuters terug ingevlogen na een deugddoende vakantie! In de klas stond alles in het teken van ons nieuwe thema: “Mijn lichaam”.

    In de kring maakten we samen met de kleuters een puzzel "Laura", zo besproken we alle delen van het lichaam. De kleuters kenden al héél wat benoemen, sommigen zoals Nel vonden zelf nieuwe lichaamsdelen uit: bv. de ringpink.

    Aan de knutseltafel knipten we verschillende lichaamsdelen uit en kleefden die zorgvuldig op zodat het lichaam helemaal juist zat.

    Verder in de kring of zaal speelden we heel wat spelletjes waarbij ons lichaam centraal stonden. Het favoriete spelletje van de meeste kleuters was standbeeld spelen. Als juf STANDBEELD riep, werd iedereen meteen een beeld die stokstijf bleef staan. Enkele kleuters konden dat zo goed dat ze zeker meer dan 5 minuten niet bewogen.

    We keken met welke lichaamdelen we allemaal muziek konden maken. Zo musiceerden we met onze neus, mond, hand, voeten, knieën,…

    We zochten even uit wie de grootste en kleinste is van de klas. Zo speelden we met de begrippen klein en groot. Daarna keken we ook eens rond in de klas: zijn we groter dan de kast? Zijn we groter dan de autobaan? We gingen op meettocht, iedereen deed goed mee.

    We leerden een lied van Piep Kadul om zelf onze kleren aan te doen. Dus vanaf nu mama en papa, kunnen de kleuters dit helemaal alleen!!!

    Tijdens het hoekenspel konden we in de spiegels gekke bekken trekken. De kleuters lachten zich krom met al die gekke bekken.

    Dinsdag kregen we in de klas bezoek van Filou. (Filou is een nieuw vriendje die wekelijks op bezoek zal komen in de klas). Het probleem is echter dat Filou alleen maar Frans kan spreken, maar het leuke eraan is dat ze ons wat Frans wil leren en dat zagen alle kleuters héél goed zitten. We leerden al enkele woordjes zeggen: Bonjour en au revoir! Filou is nu al erg gelief bij de kleuters, ze kijken er erg naar uit om meer Frans te leren.

     

    VOLGENDE WEEK:

    -werken we verder rond het thema: “Mijn lichaam.”

    -Maandag komt juf Fabienne van de muziekacademie met ons musiceren!

     

























    15-01-2011 om 13:59 geschreven door Juf Heleen  


    29-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Muzikaal kerstpak

    Door het succes van de pakjestafel waren de kleuters erg geboeid in het openmaken van pakjes. Woensdag voor de vakantie had juf gezorgd voor een muzikaal kerst-pak. We gaven op vrolijke kerstmuziek het pak door, als de muziek ophield, mocht een kleuter 1 papiertje van het paf afdoen, vooraleer we verder konden doen, moesten de kleuters eerst een kerstopdracht uitvoeren: kerstballen over de bank overbrengen, kerstballen door de benen doorgeven (zonder dat de kerstbal valt).
    De kleuters zaten vol spanning te wachten op het laatste papiertje want wat zat er in het pak?











    29-12-2010 om 17:29 geschreven door Juf Heleen  


    24-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sneeuwpret
    Leuk weertje...



      

      

      

      

      

      

      

    24-12-2010 om 08:57 geschreven door Juf Heleen  


    15-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kerstmis

    De voorbije 2 weken stond alles is het teken van Kerstmis.

    In de kring bracht juf grote dozen mee die vol zaten met glinsterende ballen, superlange slingers. Allemaal mooie spulletjes om de kerstboom te versieren.

    We maakten van onze winkel een kerstwinkel, zo kunnen we de poppenhoek heel mooi versieren. Om nog wat meer in de kerstsfeer te komen, kunnen we ons ook in Kerstman of- vrouwtje verkleden.

    Aan de knutseltafel gingen we aan het werk voor de kerstmarkt. Het tweede kleuter zou een kalender maken voor het nieuwe jaar 2011. De kleuters moesten heel nauwkeurig werken: de touwtjes over de potloodlijnen van juf leggen. De kalenders zien er heel mooi uit

    à Wie nieuwsgierig is: Kom gerust naar de kerstmarkt: nu vrijdag 17 december vanaf 18u op de grote speelplaats.

    De treintafel is bij dit thema nu de pakjestafel. De kleuters kunnen daar kartonnen dozen inpakken. Wat vinden ze dat leuk! Er liggen al héél wat pakjes onder de kerstboom.

    We schilderden ook onze eigen grote kerstboom. Die versierden we al spelend leren: de kleuters kregen 2 opdrachten: kleef 5 bollen op je boom en maak en slinger waarin telkens 2 dezelfde kleuren terugkomen. Dit waren niet zo makkelijke opdrachten, maar iedereen deed zeer goed zijn best!

    In de kring maakten we het extra gezellig met de lichtjes in de kerstboom, even alle gordijnen dicht om te luisteren naar de verhalen. De kerstboom van Lotje (Lieve Baeten) en De kleine kerstman (Anu Stohner) vielen het meest in de smaak.

    We maakten met de muziekinstrumenten onze eigen kerstmuziek.
    Het is zoals je ziet weer heel gezellig in onze klas!
    Tot volgende week!


     

          

      

       

     

     

     
     

     

    15-12-2010 om 00:00 geschreven door Juf Heleen  


    09-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sneeuwpret

     



     



      



      



      

    09-12-2010 om 00:00 geschreven door Juf Heleen  


    08-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sint en piet op school!
    Vrijdag 3 december was het eindelijk zover! Sint en piet kwamen op bezoek naar onze school!
    Geniet mee van de leuke sfeer!






















    08-12-2010 om 15:51 geschreven door Juf Heleen  


    02-12-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.SOS K2: speculoos koekjes bakken
    We bakten onze eigen speculoos koekjes.
    Iedereen mocht een handje helpen. Alles moest goed afgewogen zijn, en met de houten lepel moesten we alles goed door elkaar mengen. We lieten het deeg een nachtje in de koelkast rusten en de dag nadien konden we onze eigen koekjes bakken.
    Mmm... wat rook het lekker in de klas.
    Onder een lekker warm dekentje mochten we een koekje proeven terwijl juf nog een Sinterklaas verhaaltje vertelde.


















    02-12-2010 om 17:52 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar het huis van Sinterklaas
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Nog 5,4,3,2,1 keer slapen… en dan was het eindelijk zover!
    Maandagnamiddag gingen we op bezoek naar het huis van Sinterklaas.

    Waauw… wat was dat leuk!

    In de pieten gymzaal mochten de kleuters zich uitleven als een echte piet: klimmen en klauteren op het oefendak, glijden door de schoorsteen, oefenen om op de paarden te rijden,….

    We mochten zelf een kijkje nemen in de slaapkamer van Sinterklaas de pietenkeuken en de pietenklas.

    We hadden geluk dat Sinterklaas heel even tijd voor ons kon vrijmaken, want hij was druk in zijn groot boek aan het schrijven.
    Het was een erg leuke uitstap!
    Bekijk gerust de foto's met uw kleuter, hij/zij zal er enthousiast over vertellen.








































    02-12-2010 om 17:34 geschreven door Juf Heleen  


    25-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Volgende week
    Maandag 29 november brengen we een bezoek aan Sint en Piet in hun huis in Kortrijk!(Wie wil, mag een tekening of knutselwerk meebrengen om aan Sint en piet te geven)

    Vrijdag 3 december starten we met een lekker Sint en Piet ontbijt en na de speeltijd verwelkomen we Sint en piet op onze school!

    25-11-2010 om 19:28 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Sint en piet (week 1)

    Maandag had juf groot nieuws! Ze had een brief gekregen van Sinterklaas! Volgende week maandag mogen we een bezoekje brengen aan het huis van Sinterklaas in Kortrijk! Alle kleuters waren heel enthousiast. Aan de hand van een aftelkalender tellen we af naar maandag!

    Aan de knutseltafel gingen we met enkele kleuters aan de slag om de stoomboot van Sint en Piet te maken. In de kring keken we op prenten hoe de stoomboot er precies uitziet. Zo wisten we zéér goed welke kleuren we moesten gebruiken en wat er allemaal moest gemaakt worden. Het resultaat ervan is echt heel mooi! Om de zaal mooi te versieren maakte iedere kleuter ook nog een mooie gouden staf!

    In de kring benoemden we de kledij van Sint en piet. Zo leerden we dat Sinterklaas geen hoed draagt, maar dat het een mijter is. In de poppenhoek kunnen we nu zelf Sint en piet spelen. Het was een heel gezellige boel.

    We leerden een nieuw lied over Sinterklaas en zongen natuurlijk ook de oude gekende liedjes zoals: Zie ginds komt de stoomboot, daar wordt aan de deur geklopt…

    In de zaal deden we allemaal pietenopdrachten. Amaai… wat kunnen de kleuters goed pakjes gooien in de schoorsteen, over de daken lopen,…



















    25-11-2010 om 19:22 geschreven door Juf Heleen  


    17-11-2010
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Volgende week
    Volgende week zullen we werken rond het thema: "Sinterklaas en piet".

    17-11-2010 om 21:24 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Poppenkast

    Woensdag genoten we met alle kleuters van een poppenkastverhaal.

    (Vanaf nu wordt dit om de 2 weken gedaan).

    Om in de sfeer te komen leerden we met de kleuters een lied van de poppenkast aan. Iedereen zong uit volle borst mee!





    17-11-2010 om 21:21 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Welterusten, kleine beer

    Na de vakantie werkten we rond het prentenboek: "Welterusten, kleine beer". Alles stond in het teken van: gaan slapen, dag en nacht,...
    In de poppenhoek konden de kleuters het verhaal van grote en kleine beer naspelen en zich in beer verkleden en pyjama's aandoen. Het was erg leuk!
    We hielden een kringgesprek over bang zijn in het donker. In de gang werd de donkere grot van de beren nagemaakt waar telkens 2 kleuters konden spelen met zaklampen. Dit was een groot succes, want iedereen wou daar wel eens gaan spelen.
    We legden het verhaal van Arthur in de juiste volgorde. Eens het verhaal opgekleefd was, kon het verhaal van Arthur die wakker wordt, verteld worden.
    Aan de knutseltafel, schilderden, knipten we allemaal onze eigen maan.









    17-11-2010 om 19:20 geschreven door Juf Heleen  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Naar de dokter
    Dinsdag 9 november gingen we met de kleuters naar het medisch onderzoek in Kortrijk.
    De kleuters moesten om beurt naar de dokter en de verpleegster.
    Om het wachten wat aangenamer te maken, konden de kleuters gezelschapsspelletjes spelen.








    17-11-2010 om 14:15 geschreven door Juf Heleen  




    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Welkom op de blog van het tweede kleuter.

    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs