Rabiu Afolabi (ex-Standard) tekende een contract bij de Oostenrijkse kampioen Red Bull Salzburg.
Arsenal, volgende week tegenstander van Standard in de Champions League, moet het een half jaar stellen zonder Johan Djourou. De Zwitserse verdediger moet geopereerd worden aan het kraakbeen in zijn knie.
Profliga-voorzitter Ivan De Witte gaat binnenkort samenzitten met Anderlecht en Standard om hun ruzie bij te leggen. Standardtopman Luciano D'Onofrio wil enkel Anderlechtvoorzitter Vanden Stock spreken. lees verder
Standard verbiedt de Braziliaanse aanwinst Victor Ramos om het WK voor min-20-jarigen met Brazilië te spelen. Met stage inbegrepen zou de verdediger veertig dagen wegblijven. Omdat het WK buiten een officiële FIFA-datum valt, hoeft Standard de speler niet vrij te geven.
Standard verloor in Thionville een vriendschappelijke partij tegen Metz met 2-1. Arnor Angeli scoorde de aansluitingstreffer enkele minuten voor affluiten.
Ik ben kristiaan, en gebruik soms ook wel de schuilnaam lammens.
Ik ben een man en woon in roeselare (Belgie) en mijn beroep is student.
Ik ben geboren op 19/03/1992 en ben nu dus 33 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: .
ik hou van lasange en school is saaaai
en ik ben superfan van STANDARD
fabian cancellara is de beste wielrenner
rog
Laatste commentaren
alleen voor standardfans !!!!!!!!
I LOVE STANDARD
06-11-2008
Kermisvogel Mbokani en angsthaas Defour
Kermisvogel Mbokani en angsthaas Defour
Standard bakt er de jongste weken
niet veel meer van. Misschien ligt de oorzaak wel bij het hachelijke
avontuur dat Dieumerci Mbokani en Steven Defour op de kermis van Luik
beleefden...
Begin vorige week mochten de spelers van Standard zich uitleven op de 'Foire' van Luik. Steven Defour en Dieumerci Mbokani waagden zich aan de Dominator, een spectaculaire attractie waarbij de 'passagiers' grondig door elkaar worden geschud.
Op
een filmpje op YouTube is te zien dat de Dominator Defour slecht
bekomen is. De aanvoerder was zo van zijn melk dat hij zelfs niet zag
in welke hachelijke positie zijn ploegmaat Mbokani zichzelf
gemanoeuvreerd had...
Bekijk het filmpje op YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=IyEw1EDLIdw
Het Italiaanse Genua ziet dan weer wat in Marcos Camozzato.
Mogelijk wordt hij binnenkort ploegmaat van Marcos Camozzato. FC Genua kwam de Braziliaan vrijdag scouten in de match tegen Charleroi. Marcos heeft bij de Rouches nog een contract tot 2013.
Erik Gerets is op zoek naar versterking voor Olympique Marseille. Hij liet daarbij zijn oog vallen op Dieumerci Mbokani en Axel Witsel.
Spelen Mbokani en Witsel volgend seizoen samen in Marseille?
Volgens de Waalse krant La Dernière Heure heeft Marseille zich officieel gemeld voor Mbokani. De Zuid-Fransen namen al contact op met de zaakwaarnemer van de spits van Standard. Gerets ziet in Mbokani een alternatief voor Mamadou Niang, die de voorbije maanden op de sukkel was met blessures.
Mbokani is dit seizoen goed voor 7 treffers, vorig jaar had hij een groot aandeel in de titel van Standard. Toen trof de Congolees 15 keer raak. De spits heeft nog een contract bij de Rouches tot 2013.
Mbokani is niet de enige speler van Standard die op het verlanglijstje van Gerets staat. De coach van L'OM wil ook Witsel naar Frankrijk halen. "Hij lijkt wel gemaakt voor het Franse voetbal. Het zou me erg plezieren mocht ik hem hier bij Marseille kunnen coachen. Hij heeft alle kwaliteiten om het hier te kunnen maken", aldus Gerets.
Dante Bonfim droomt van de Bundesliga. Die droom zou nu wel eens erg snel kunnen uitkomen. De Braziliaan zou immers zo goed als rond zijn met FC Keulen.
Welke richting slaat Dante in?
Keulen is al langer gecharmeerd door Dante en had een serieus gesprek met de linksachter van Standard. "We hebben een gesprek gehad", bevestigt Keulen-trainer Christopher Daum in Bild. "En het ging niet over koetjes en kalfjes." Keulen zou de Braziliaan in de zomer willen aantrekken. In Studio 1 verklaarde Dante maandag dat hij droomt van de Bundesliga.
Om tot een transfer te komen moet Keulen ook met Standard een overeenkomst bereiken. Dante heeft nog een contract tot het einde van dit seizoen, maar de Rouches kunnen ook een optie tot 2011 lichten.
"Uiteraard gaan we de optie lichten", verklaarde directeur Pierre François al. "Dante is niet het soort speler die je in de vuilbak werpt."
Pierre François.: 'Dante is niet het soort speler die je in de vuilbak werpt.'
Dante heeft het naar zijn zin in Luik, maar is toch niet helemaal tevreden met het respect dat hij van Standard krijgt. Vorig seizoen weigerde hij nog een contractverlenging. De linksachter speelde 33 van de 34 wedstrijden voor Standard, maar kreeg maar een kleine loonsverhoging.
In augustus boden zowel Hoffenheim als CSKA Moskou (tussen 3 en 4 miljoen euro) op de verdediger, maar Standard wou hem niet laten gaan. Afwachten of het nu wel tot een transfer komt.
Spring-in-'t-veld: Tubekemanager Louis Derwa was de anti-Waalse gezangen van de Genkfans zo beu dat hij prompt - en met overdreven veel flair - het veld opliep en van scheidsrechter Vandevelde eiste dat hij de wedstrijd stillegde.
"Dit is gewoon waanzin. Ik ben gedegouteerd."
Kortrijk-coach Hein Vanhaezebrouck was niet te spreken over de wedstrijd van scheidsrechter Luc Wouters.
Lekkere soep
"Met een andere casserole kook je geen betere soep". Met deze uitspraak betwijfelde Dirk Geeraerd vorige week nog of zijn ontslag Roeselare wel vooruit zou helpen.
Dennis Van Wijk kookte er bij zijn comeback wel meteen een lekker potje van en bezorgde de West-Vlamingen de eerste driepunter van het seizoen. Mooie binnenkomer voor de Nederlander, al moet gezegd worden dat het spel van tegenstander KV Mechelen niet veel soeps was.
Hoe slaagde Dennis Van Wijk erin om in één week tijd een tot tweede klasse gedoemde ploeg terug te laten heropleven? Wijsheid of zullen we het toch maar houden op geluk? Of stuwde het schokeffect van het ontslag van Geeraerd het team naar een hoger niveau?
Wat het ook moge zijn, feit is dat Roeselare een levensbelangrijke driepunter pakt en terug zicht krijgt op het peletonnetje net boven de rechtstreekse degradatieplaatsen.
Met Tubeke en Dender krijgt Roeselare in de volgende twee thuiswedstrijden rechtstreekse degradatieconcurrenten over de vloer. Kan Van Wijk meteen duidelijk maken of de nieuwe casserole dan toch beter is dan de oude.
Stat van de week: Buffalo's houden de nul
AA Gent heeft weer aansluiting gevonden met de top en daar heeft de - in het begin van het seizoen verguisde - verdediging een belangrijk aandeel in. Op Zulte-Waregem hielden de Buffalo's voor derde keer op rij de nul. Het was al de vijfde Gentse 'clean sheet' dit seizoen en daarmee komen ze samen met Zulte-Waregem aan de leiding van dit nevenklassement.
Met een 4 op 9 net gebuisd. Enkel de zeges van Club Brugge, Racing Genk, AA Gent en Anderlecht werden correct voorspeld. Vul je prono voor speeldag 11 in
Laszlo Bölöni zocht geen
excuses voor het 1-2-verlies van Standard tegen Charleroi. Thierry
Siquet van zijn kant bleef bescheiden bij de zege. Bekijk de persbabbel
van de trainers op Jupiler Pro League TV!
Laszlo Bölöni: 'Ik hou van matchen waarin men de scheidsrechter niet ziet.'
"Over de zegedrang en de inzet van mijn ploeg ben ik tevreden", sprak Bölöni. "We hebben zelfs één van onze betere prestaties neergezet."
Over Frank De Bleeckere daarentegen was de trainer van Standard
niet echt tevreden. "De scheidsrechter wou echt laten zien dat hij
de scheidsrechter was. Ik hou van matchen waarin men de scheidsrechter
niet ziet. Vandaag heeft hij er alles aan gedaan om zich goed te laten
opmerken."
"Maar opgelet, dat is niet de reden van ons
verlies. We hebben verloren omdat we onachtzaam waren, omdat we de bal
er niet inkregen en omdat Charleroi veel meer geluk had bij de afwerking. Qua organisatie en inzet mijn felicitaties aan Thierry Siquet.
Thierry Siquet: 'Iedereen speelt met de troeven die hij ter beschikking heeft.'
Siquet
kon zich vinden in de analyse van Bölöni. "Iedereen speelt
met de troeven die hij ter beschikking heeft. Voor ons was dat vandaag
inderdaad organisatie en inzet en voor de rest valt er niet veel te
zeggen."
"Wij hebben gewonnen. Des te beter voor de club, de spelers en de stad Charleroi. We zijn nu vier matchen op rij ongeslagen... wat toch niet slecht is voor een club die zijn start gemist heeft."
Standard kan de jongste weken niet meer overtuigen. Na een magere 4 op 9 moeten de Rouches de volle buit pakken tegen Charleroi. Het Waalse duel winnen bleek echter niet altijd even voor de hand liggend.
Bölöni zoekt nog naar het juiste recept voor zijn ploeg.
Standard leek bij het begin van deze competitie gewoon de lijn van vorig jaar door te trekken. Zelfs Liverpool boezemde de Rouches alles behalve angst in. De Reds hadden veel geluk nodig om Luik van Champions League-voetbal te beroven. Zelfs het vertrek van Fellaini kon de Rouches niet stuiten. Opnieuw overtuigden ze in Europa. Everton ging voor de bijl.
BARSTEN
Maar ondertussen blijkt het vertrek van de Rode Duivel toch een aderlating. Tegen Anderlecht werden de eerste barsten in de Luikse vesting blootgelegd. Standard won de topper dankzij een doelpunt in de slotminuut, maar Ariël Jacobs vond de zwakke plek van de Rouches. Als de vleugels lamliggen heeft Standard moeite om te blijven vliegen.Ook tegen Cercle, Bergen en Genk kreeg Bölöni zijn ploeg niet meer op het hoge niveau van de seizoensaanhef. Door blessures (Sarr), schorsingen (Dante) en disciplinaire straffen (Mbokani) bleek dat de kern van Standard ook erg krap blijft. Mikulic, Benko en Mulemo zijn toch een maatje kleiner.
SCHUIVEN
Tegen Charleroi keren de meeste spelers terug. Maar met nog een druk Europees programma, zal Bölöni welllicht nog een paar keer moeten schuiven. Iets waar de Rouches vorig seizoen nooit mee geconfronteerd werden.Een zege tegen de buren zou Sclessin toch goed doen, maar dat bleek in het verleden vaak makkelijker gezegd dan gedaan. Charleroi was niet voor niets de enige ploeg die vorig jaar tegen de kampioen kon winnen. Al was dat wel nadat de Rouches de titel op zak stoken. Toch zijn Defour en co beter op hun hoede. Want bij nieuw puntenverlies krijgt Standard een hele reeks ploegen over zich heen.
Gemiste kans: Genk-spits Barda veranderde in extremis nog van hoek. Dat had de Israëli beter niet gedaan. Standard-keeper Espinoza pakte zijn strafschop.
"Met een andere casserole kook je geen betere soep."
Dirk Geeraerd betwijfelt of zijn ontslag Roeselare vooruit zal helpen.
Gezellig samen
Zelf geloofde Dirk Geeraerd nog wel in progressie, maar met een 2 op 27 en amper 3 gescoorde doelpunten in 9 matchen kan je het Roeselare-bestuur moeilijk kwalijk nemen dat het aan de klassieke noodrem trekt. Geeraerds opvolger krijgt alvast geen cadeau.
Roeselare en Tubeke (4 punten) blijven onderaan trappelen, net boven dat duo staan maar liefst 4 ploegen ongemakkelijk te schuifelen met slechts 8 punten: Bergen, Dender, KV Mechelen en Germinal Beerschot, dat maar niet gelanceerd geraakt.
Ook aan de top van het klassement staat alles 'gezellig samen'. Standard is na zijn tweede gelijkspel op verplaatsing (en een erg magere eerste helft op Genk)nog wel leider, maar telt nog maar 1 punt voorsprong op Anderlecht, dat tegen KV Mechelen de beste versie van zichzelf serveerde. Waarom kan dat dan niet elke week?, vraag je jezelf dan af.
Kort achter die twee staan ook 4 ploegen: Genk, Club Brugge (dat woensdag nog een inhaalmatch speelt tegen Zulte Waregem en bij winst mee op kop kan komen), Moeskroen en het geslepen Westerlo.
Met niemand die er echt constant bovenuit steekt, noch bovenaan, noch onderaan, belooft de Jupiler Pro League nog 25 uiterst spannende speeldagen!
Stat van de week: Frutos meteen clubtopscorer!
Met 3 goals tegen KV Mechelen veranderde Frutos weer van 'het Kadaver' in 'el Goleador'. De Argentijn is meteen topscorer bij Anderlecht, wat veel zegt over het scorend vermogen van zijn collega-aanvallers.
Ook voor Kums (Kortrijk), Leye (Zulte Waregem) en Ruiz (Westerlo) was het een vruchtbaar weekend. Dat trio scoorde twee keer en rukt op in de stand. Gouden Stier Mbokani (Standard) en Maazou (Lokeren) deden de netten niet trillen.
Maar 3 op 9 in een speeldag vol verrassingen. Enkel de thuiswinst van Anderlecht en Westerlo en het nieuwe verlies van Roeselare werden juist voorspeld. Volgende week beter? Vul je prono voor speeldag 10 in
Milan Jovanovic was een aandachtig
toeschouwer tijdens de Champions League -partij tussen PSV en
Marseille. Tegen een journalist van Het Laatste Nieuws gaf de
Serviër toe dat hij nog steeds van een transfer droomt.
Jovanovic droomt nog steeds van PSV.
"Wat
ik hier kom doen? Naar de match kijken natuurlijk. Waar ik zit? In de
loge van de voorzitter. Voor een transfer? Het is geen geheim dat ik
nog altijd dolgraag naar PSV wil komen", verklaarde de aanvaller van Standard. Jovanovic
liet zelfs duidelijk verstaan dat hij die transfer zo snel mogelijk wil
zien doorgaan. "In de winterstop? Yesyes, dat zou geweldig zijn." De
woorden van Jovanovic mogen wellicht wel met een korreltje zout genomen
worden. Het is niet de eerste keer dat hij straffe uitspraken doet. In
het verleden zei de Serviër onder meer "Het is een miljard procent
zeker dat ik vertrek" en "Als ik geen andere club vind, stop ik met
voetballen".
Eliaquim Mangala heeft een contract
voor vijf jaar getekend bij Standard. De 16-jarige Fransman speelt al
sinds juni 2007 op Sclessin.
Afgelopen zaterdag stond Mangala op het wedstrijdblad voor de wedstrijd tegen Bergen. Hij staat in Luik te boek als een groot talent dat in de voetsporen van Marouane Fellaini en Axel Witsel moet kunnen treden. De Fransman wordt in december 17. Hij studeert aan het IPES in Seraing,
waar hij in het zesde jaar zit. Standard en vooral de pedagogisch
verantwoordelijke gaan de speler extra begeleiden zodat hij zijn jaar
kan afwerken en een diploma op zak kan steken.
Het Hof van Cassatie in Frankrijk
heeft de verzoeken tot verbreking verworpen van onder meer de huidige
vicepresident van Standard, Luciano D'Onofrio. Toch kan die gewoon
aanblijven bij Standard.
Luciano D'Onofrio
Daardoor blijft zijn veroordeling staande. De zaak kadert in het onderzoek naar verdachte geldtransacties bij transfers van spelers door Marseille tussen 1997 en 1999. Voormalig OM-trainer Courbis moet twee jaar de cel in, hoofdaandeelhouder Robert Louis-Dreyfus blijft veroordeeld tot 10 maand met uitstel wegens ongeoorloofde transacties. Luciano D'Onofrio werd in oktober 2007 door het Hof van Beroep van Aix-en-Provence veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan zes maanden effectief, 200.000 boete en twee jaar verbod op activiteiten die verband houden met voetbal. De drie hadden om verbreking van het arrest gevraagd, net als spelersmakelaar Gilbert Sau, die in beroep tot 18 maanden was veroordeeld, en Bernard Almeras, die zes maanden had gekregen.
VEROORDELING GELDT ENKEL OP FRANS GRONDGEBIED
Advocaat: 'Noch D'Onofrio, noch Standard ondervinden hinder van straf'
Het
Hof heeft woensdag de verzoeken tot verbreking verworpen, waardoor de
in oktober 2007 uitgesproken veroordelingen bevestigd worden.Ondanks de bevestiging van de straf kan Luciano d'Onofrio vicevoorzitter van Standard blijven. Dat zegt zijn advocaat Paul Delbouille. Het verbod dat hij kreeg om gedurende twee jaar geen activiteiten in het voetbal uit te oefenen, geldt immers alleen op Frans grondgebied. "Dat betekent dat noch hij, noch Standard hier hinder zullen van ondervinden. Mijn cliënt is niet meer actief in Frankrijk, want hij is al jaren geen spelersmakelaar meer."D'Onofrio zal evenmin in de cel moeten. "Maar net zoals in België wordt ook in Frankrijk dit type straf niet effectief uitgevoerd", verduidelijkt Delbouille.
Volgens de Engelse krant 'The Daily
Mirror' kan Steven Defour rekenen op verregaande interesse van Arsenal.
De Britse topclub zou zelfs een bod van 12 miljoen euro voorbereiden.
Wordt Defour de derde Rode Duivels die dit jaar naar Engeland verhuist?
Vanwege de vele blessures op het middenveld, is Arsenal op zoek naar versterking in die linie. De Gunners zien in Defour de oplossing voor hun probleem. De kapitein van Standard kan immers zowel op rechts als centraal uit de voeten.Nog volgens de Engelse krant gaat Arsenal binnenkort een bod van 12 miljoen uitbrengen op Defour. Hij zou daarmee de tweede klepper kunnen worden die dit seizoen voor veel geld Sclessin inruilt voor de Premier League. Eerder vertrok Marouane Fellaini naar Everton.Het
is niet de eerste keer dat Defour in de Britse media gelinkt wordt aan
een Engelse club. Eerder verkondigden enkele dagbladen dat Middlesbourgh 10 miljoen had klaarliggen om de Rode Duivel te overtuigen.Defour
liet eerder dit seizoen zelf weten dat hij klaar was om België te
verlaten. Volgens zijn eigen woorden kon de middenvelder bij Standard
niets meer leren. Na een reactie van Standard-trainer Bölöni kwam hij echter terug op die woorden.
Rouches in extremis: Witsel zette diep in blessuretijd een strafschop die hij zelf afgedwongen had om. Standard blijft op kop. (foto belga)
"Ik wil die gouden stier op mijn rug"
Moussa Maazou steekt niet onder stoelen of banken dat hij topschutter wil worden.
Zulte Waregem kleurt je dag
Anderlecht zag zondagavond alle kleuren van de regenboog in het Regenboogstadion: oranje, geel, blauw, indigo, violet en vooral het frisse rood en groen van een prima voetballend Zulte Waregem. Paars-wit was onherkenbaar, een asgrauwe schim van zichzelf.
Ook Nicolas Frutos
was een schim van de speler die de voorbije seizoenen zo vaak het
verschil maakte voor Anderlecht. Maar dat hoeft niet te verwonderen. Na
maandenlang blessureleed 45 minuten warmdraaien in een oefenpot tegen Olympic Charleroi volstaat natuurlijk niet om hooggespannen verwachtingen te rechtvaardigen.
Ariël Jacobs
dacht daar blijkbaar anders over. Uit de keuze voor Frutos spreekt
wanhoop en het is een grote blijk van wantrouwen aan het
adres van 'versterking' DmitriBulykin,
die in Waregem op de tribune moest plaatsnemen. Frutos is natuurlijk
nog niet afgeschreven, maar Jacobs zal ongetwijfeld toch al vol
ongeduld aan het uitkijken zijn naar de komst van Tom De Sutter.
Geduld hebben ze bij Club Brugge wel. Elrio Van Heerden en Koen Daerden
werken in de luwte aan hun comeback. De Zuid-Afrikaan zat zondag in de
derby voor het eerst sinds maanden weer in de kern. Naast Dirar en Vargas heeft Jacky Mathijssen er dan nog een kleurrijke speler bij.
Het
zal misschien nodig zijn om op 29 oktober de regenboogjongens van Zulte
Waregem te kloppen in de inhaalmatch van speeldag 2, die Club Brugge de
leiderspositie kan opleveren.
Stat van de week: Vruchtbaar laatste kwartier
Afgelopen weekend werd er 8 keer
gescoord in het laatste kwartier. Opvallend is dat het enkel in het
geval van de strafschopgoal van Witsel om een
beslissend doelpunt ging. In totaal vielen al 38 doelpunten in de
laatste 15 minuten. Enkel het eerste kwartier na de rust is nog
productiever met 39 stuks, waarvan 6 het voorbije weekend.
6 op 9. De uitzeges van Westerlo (op KV Mechelen) en Charleroi (op Germinal Beerschot) hadden slechts weinig pronostiekers juist. Ook de nederlaag van Anderlecht op Zulte Waregem lag niet in de lijn der vewachtingen. Vul je prono voor speeldag 9 in
Na een procedure die meer dan twee
jaar aansleepte mag Igo De Camargo zich eindelijk Belg noemen. De
naturalisatie van de in Brazilië geboren spits stond woensdag in
het Staatsblad.
De Camargo kan voor de Rode Duivels spelen.
DeCamargo
is al 9 jaar een inwoner van ons land. In het begin van 2006 diende hij
een naturalisatiedossier in. Het duurde echter meer dan twee jaar en
half vooraleer alles in kannen en kruiken was.De Camargo nam zijn beslissing in een periode dat België kampte met een schaarste aan spitsen. Hij kan nu dan ook voor de Rode Duivels spelen, maar ondertussen is de situatie echter veranderd met het doorbreken van onder meer Dembele, De Sutter en Mirallas en de comeback van Sonck. Het is dan ook afwachten of de aanvaller van Standard zal worden opgeroepen.In Luik is De Camargo niet de eerste speler die de Belgische nationaliteit aanneemt en wellicht ook niet de laatste. Eerder liet Onyewu zich naturaliseren en ook Dante en Marcos spelen met het idee.
Volgens het Franse dagblad Le Figaro
zou Dieumerci Mbokani na nieuwjaar wel eens in Frankrijk kunnen spelen.
Drie clubs uit de Ligue 1 zouden immers verregaande interesse tonen.
Neemt Mbokani tijdens de winterstop afscheid van Sclessin? (foto belga)
OlympiqueMarseille, Olympique Nice en Paris Saint-Germain zijn erg geïnteresseerd in de trefzekere spits van Standard.
De Congolees was vorig seizoen met vijftien doelpunten al bijzonder
doeltreffend en staat dit seizoen na zeven speeldagen al op zes
treffers. Standard is wel niet van plan zijn
goudhaantje zomaar te laten vertrekken. De Rouches zouden twaalf
miljoen euro vragen voor de Congolees. Mbokani zou niet
weigerachtig staan tegenover een transfer. Nog voor het seizoen begon
verklaarde de spits dat hij wilde schitteren in Europa om dan tijdens de winterstop een stap hoger te zetten. Afwachten of die stap richting Frankrijk is.
Luciano D'Onofrio, de vicevoorzitter
van Standard, is zwaar ontgoocheld in de Vlaamse clubs, die akkoord
gaan met de splitsing van de voetbalbond. Hij dreigt zelfs te verhuizen
naar Frankrijk.
D'Onofrio: 'Bij splitsing wijkt Standard uit naar Frankrijk'
"De
Vlaamse clubs laten zich gijzelen door het geld en de Vlaamse
politiek", zegt de sterke man van de Rouches in de kranten Het
Nieuwsblad en De Standaard. "Als het tot een splitsing komt zal Standard geen andere keuze hebben dan uit te wijken naar Frankrijk." De opvallende uitspraak van de ondervoorzitter van Standard komt er na de beslissing van de voetbalbond om een Nederlandstalige en Franstalige vzw
op te richten. Hoewel de splitsingsplannen niet raken aan eerste en
tweede klasse - die kunnen gewoon unitair Belgisch blijven - waarschuwt
D'Onofrio voor een gevaarlijk precedent. "Dit
is een eerste stap, maar een gevaarlijke stap", zegt de sterke man van
de landskampioen. "Want als de bond wordt uitgekleed, wat schiet er
straks dan nog over? De crisis die het land en de politiek verlamt,
wordt in het voetbal geïmporteerd. Waarom zou de voetbalbond zich
moeten splitsen om recht te hebben op subsidies?"
D'Onofrio: 'Vlaams geld dient politiek doel, geen sportief'
De Vlaamse minister van Sport Bert Anciaux belooft jaarlijks 5,5 miljoen euro voor jeugdvoetbal en kunstgrasvelden. Daarbovenop komt nog eens één keer 50 miljoen euro
voor de bouw van nieuwe stadions. Maar het geld wordt pas vrijgemaakt
als een Vlaamse voetbalbond wordt opgericht. Voor Anciaux is de
oprichting van zo'n Vlaamse bond het logische gevolg van de
regionalisering van de sport in ons land. Maar volgens D'Onofrio hoeft het helemaal zo ver niet te komen. "In Wallonië
is het perfect mogelijk voor de overheid om te investeren in de
infrastructuur of de jeugdwerking van de clubs. Waarom kan dat dan niet
in Vlaanderen? Het geld dat de Vlaamse overheid in het vooruitzicht
stelt dient geen sportief, maar een politiek doel. Hij wil het geld
gebruiken om het voetbal te splitsen, net zoals de rest van het land
moet worden gesplitst. Daarom zeg ik dat de Vlaamse clubs zich laten
gijzelen door het geld en de politiek." D'Onofrio verliet
vroegtijdig de vergadering van de Profliga waarin werd beslist over de
houding die de profclubs tegenover de splitsing moeten aannemen. "De solidariteit is zoek en dat is jammer",
zegt D'Onofrio. "Want wat is de volgende stap? Een splitsing van het
voetbal in eerste en tweede klasse? Als het zo ver komt, zal ik met
Standard verplicht zijn uit te wijken naar Frankrijk. Want op dat
ogenblik wordt mij geen andere keuze gegeven."
Stilte:
De Henegouwse derby tussen Bergen en Charleroi werd overschaduwd door
een steekpartij, een uur voor de aftrap, waarbij een Karolo-fan
het leven liet. (foto belga)
"We worden hier behandeld als stront"
Mohamed Sarr was gedegouteerd over de arbitrage van Serge Gumienny.
Zwart beest en zwart schaap
Waar vorig seizoen geen enkele ploeg in slaagde, heeft Cercle Brugge al na 7 speeldagen voor elkaar gekregen: Standard kloppen in een competitiematch met inzet. In de beker vorig seizoen kregen de troepen van Glen De Boeck de Luikenaars ook al klein. Groen-zwart begint zo stilaan het zwarte beest van de Rouches te worden.
Voor Standard was de man in het zwart, Serge Gumienny, zondag het zwarte schaap. Heeft de landskampioen recht van spreken? Ja en nee. De eerste gele kaart voor Dante was een lachertje. Compensatie voor een niet gefloten strafschopfout van Sarr op De Smet een minuut eerder.
Het tweede geel voor Dante was correct. De bal wegslaan of wegtrappen nadat er gefloten is, mag niet. Assistent-coach Masson en Milan Jovanovic kennen het reglement en vonden de reactie van de Braziliaan dom. Met het rood voor Ingrao was Masson het oneens, maar wat de invaller deed (met twee gestrekte benen inkomen op Gombami) was ook dom én gevaarlijk.
Maar zwart beest of zwart schaap... de vaststelling is dat de match tegen Everton nog in het hoofd en de benen van de Rouches zat. Eind augustus kostte de zware Europese midweekmatch tegen Liverpool een mak Standard enkele dagen later ook al twee punten op Roeselare.
Ook Club Brugge
kon zondag na een Europese match pas in extremis puntenverlies
vermijden op Schiervelde. Blauw-zwart speelde wel een degelijke match.
Maar toch, na het debacle tegen BATE Borisov zagen ze het niet zo, maar misschien dat de verplichte vrijstelling van Europees midweekvoetbal Anderlecht beslissende punten in het kampioenschap kan opleveren?
Stat van de week: Rood
Met 8 uitsluitingen was het een
donkerrood weekend. In totaal werden er dit seizoen al 24 rode kaarten
getrokken. Speeldag 7 is dus 'goed' voor een derde van het totaal. Er
is nog geen enkele speler die al 2 keer rood pakte en 3 ploegen hebben
nog een maagdelijk strafblad: Anderlecht, Cercle Brugge en Zulte Waregem.
5 op 9. Dat Cercle Brugge
Standard zou kloppen, stond niet in de sterren geschreven. Ook de
eerste zege van Tubeke had een minderheid voorspeld. De draws in
Kortrijk-Germinal Beerschot en AA Gent-Lokeren werden ook fout
ingeschat. Vul je prono voor speeldag 8 in
Laszlo Bölöni is niet
opgezet met de uitspraak van Steven Defour en Axel Witsel dat ze in
België niets meer kunnen bijleren. De Standard-trainer noemt de
twee middenvelders "onvolwassen".
Milan Jovanovic: 'Misschien blijf ik wel bij Standard. In ruil voor tien procent van de transfersom van Witsel en Defour.'
"Ze hebben zeker nog iets te leren in België", verklaarde Bölöni in Het Nieuwsblad. "Door te zeggen dat dat niet zo is, bewijzen ze dat ze eigenlijk nog onvolwassen zijn." De 19-jarige Witsel en de 20-jarige Defour
lieten enkele dagen geleden optekenen dat ze aan het eind van het
seizoen naar een buitenlandse club willen. De twee goudhaantjes liggen
nog tot 2013 onder contract bij de Rouches.Maar Milan Jovanovic
wil misschien nog wat langer in Luik blijven. "Weet je, misschien blijf
ik wel bij Standard. In ruil voor tien procent van de transfersom van
Witsel en Defour", zei de Serviër grappend. Ernstiger nieuws
over Jovanovic: hij heeft vermoeidheidsverschijnselen aan zijn in mei
geopereerde adductoren en speelt zondag tegen Cercle Brugge allicht met een injectie.
Na Axel Witsel geeft ook Steven
Defour aan dat hij aan zijn laatste seizoen bij Standard bezig is.
"Voor mezelf en mijn ontwikkeling is het best dat ik een stapje hogerop
zet", zegt hij.
Defour: 'Bij Standard bereikt wat ik wilde'
"Het is niet dat ik absoluut weg wil bij Standard, ik ben hier graag", vertelt Defour in Het Laatste Nieuws. "Maar ik voel wel dat het tijd wordt. Ik ben aan mijn derde seizoen bezig bij Standard en ik heb bereikt wat ik wilde bereiken: de titel en de Gouden Schoen."
"Je kunt tot op bepaalde hoogte progressie maken, maar eens stopt het. Ik denk dat ik in de Jupiler Pro League nog
weinig kan bijleren. Tegen Liverpool en Everton heb ik geleerd dat ik
niet aan mijn limiet zit, dat ik dat stapje hogerop moet aankunnen."
Defour: 'Naar subtopper in sterkere competitie'
Naast het Engelse Middlesbrough, dat hem vrijdag tegen Anderlecht scoutte, zat ook het Italiaanse Palermo al in de tribune voor Defour. Concreet meldde zich nog geen enkele club bij Defours zakenwaarnemer Stefani of bij Standard.
"Duitsland,
Engeland, Italië of Spanje? Het is mij eender. Als ik wegga bij
Standard is het voor een basisplaats bij een subtopper in een sterkere competitie. Een ploeg die kans maakt op Europees voetbal, al is dat laatste geen vereiste", besluit Defour.
Defour heeft nog een contract tot 2013 en moet zeker zo'n 8 miljoen euro opbrengen.
Axel Witsel wil Standard op het einde
van het seizoen verlaten. De 19-jarige middenvelder voelt zich klaar
voor een volgende stap in zijn carrière.
Axel Witsel
"Ik roep het niet uit, maar als jullie het me vragen zeg ik ja. Om vooruitgang te boeken moet ik elders aan de slag", vertelde Witsel. "In Spanje of Engeland, zoals Fellaini. Hier in België kan ik te weinig wedstrijden op hoog niveau spelen", besloot hij.