Op Sint Lucas heb ik ooit een workshop gevolgd en die heette La Cuisine BizArt (eten en kunst). Het was een workshop over eten, met wie we eten, hoe, in verschillende culturen, ... De cursus heb ik helaas niet meer. Kan wel eens informeren of er nog klasgenoten de cursus op zolder hebben liggen. De docente die dat gaf was een heel fijne Antwerpse, je zou ze eens kunnen contacteren? http://www.wiesbauer.be/docs/CV_Wiesbauer.pdf
Ik dacht ook nog aan een leuk spel over gezonde voeding. Je kon er begin dit jaar voor sparen bij Delhaize. Hebben jullie dat? Het zijn een hele reeks kaartjes met weetjes over (gezond) eten. Het is voor alle leeftijden maar misschien zitten er wel toffe elementen in. Het is een speelse manier om de voedingspiramide te ontdekken zeg maar. Als jullie willen breng ik het spelletje vrijdag voor jullie mee. Stuur me dan even een mailtje.
Ik vond op Facebook deze foto's van Laundry day. Annemie en Pascale, misschien leuk om ook dit soort kostuums te maken voor de living statues? Heel eenvoudig en met vilt kunnen grappige accenten aangebracht worden. Eventueel de armen niet los zodat die kunnen bewegen in het pak?
Categorie:Groep 2: Dana en Yee Li: KNIT GRAFFITI, PIMP UP YOUR SHOOLl!
01-09-2011
De Standaard: "20.000 leraars te kort tegen 2020"
"... De vraag is waar de oplossingen en de knelpunten zitten. Er wordt daarover overlegd. Een deel van het probleem is dat lang niet alle afgestudeerde leraars effectief aan een onderwijsloopbaan beginnen. Bovendien haken de eerste jaren opvallend veel jonge leraars af één op de drie in het secundair onderwijs. Maar volgens het ministerie zit hierin maar een deel van het probleem. Zelfs als alle afgestudeerde kleuteronderwijzers en onderwijzers naar het onderwijs doorstromen én er blijven, dan nog volstaat dit niet om de toenemende vraag in het basisonderwijs in te vullen.' Zij-instromers, mensen die op latere leeftijd voor een onderwijsbaan kiezen, zijn dus nodig."
Ik heb me vandaag ingeschreven en kreeg geen sluitend antwoord op de vraag of we 2 september LEV (leerkracht Paul Vermylen) hebben. Ze dachten van wel... Alle lessen van vrijdag gaan door op de Grote Steenweg 224.
Vraagje voor Lief: Men zei me dat ik een aanvraag voor vrijstelling voor begeleiding kon indienen bij de eerste les. Klopt dat?
Ik heb nog een leuk idee voor een eventuele workshop dat ik en Dana (of een ander groepje) kan uitvoeren eventueel; nl. de nieuwste trend: post it war! dat zijn kunstwerkjes die gemaakt worden met de typische post-its (notablaadjes). Dit kan heel leuk zijn en enorm voordelig en goedkoop qua materiaal. Hieronder een link met de nodige basisinformatie en paar foto's,
Ik heb de agenda (zie balk rechts op de blog) aangepast ifv de planning op DLO.
Weet er iemand of het vrijdag 2 sept in de namiddag les LEV is? Ik moet me dinsdag nog gaan inschrijven en zal het daar alvast ook even vragen.
Lief: ik heb op de DLO alle documenten terug gevonden. Bedankt! Ik heb hierover alvast enkele vragen. Ik kon ze niet via forum stellen dus even via deze weg:
Voor DCS2 staat in de opdrachten dat we 10u luisterstage moeten doen. In de studiewijzer staat 5u. 5u is het juiste aantal uren? Idem voor de doe stage: in de opdrachten staat 20u maar dat is 10u dacht ik?
Deadline voor de doestage: 30 okt. -> kan dat ook later? Ik zou de stage waarschijnlijk niet voor november kunnen combineren met mijn werk.
In de documenten die door de stage-school moeten ingevuld worden staan verschillende namen ... Ik vond docs terug waar de heer PATRICK MARIËN instellingshoofd is, en docs waar de heer (?) BRIGITTE MARIËN dat is (bvb stagebundel) ... Welke naam / welk document is juist?
Ik heb hier nog een paar adresjes waar je spulletjes kunt kopen voor cupcakes/taarten te maken. Er is bijvoobeeld een adresje in Antwerpen: De Taartenfee Hoogstraat 50 2000 Antwerpen www.detaartenfee.be
Er is ook in Kasteelpleinstraat (kan even niet op de huisnummer komen) een winkeltje waar ze versieringen en dergelijke verkopen voor cupcakes. Just want to let ya know!
Vanavond (dinsdag 23 augustus van 19u tot 22u) en morgen (woensdag 24 augustus van 14u tot 18u) laatste werksessies van Knit the city. Iedereen die nog werkjes mee naar huis nam, graag inleveren voor woensdag 18u. Alle verslaafde hakers of breiers worden nog steeds verwacht in onze Pop-up atlier. Op woensdag 24 augustus starten we de wild brei/haak guerrilla vanaf 23u. Alle helpende handen om bomen, lantaarnpalen, banken mee aan te kleden zijn meer dan welkom. We spreken af voor de Studio om 23u. Be there!
Atelier DE STUDIO Maarschalk Gérardstraat 4 2000 Antwerpen
Categorie:Groep 2: Dana en Yee Li: KNIT GRAFFITI, PIMP UP YOUR SHOOLl!
20-08-2011
Ideeën Pascale, Annemie en Evi
Hoi hoi!
Pascale, Annemie en ik hebben via mail enkele ideeën uitgewisseld ivm de stage. Ik som ze hieronder op. Misschien zijn er dingen bij die aansluiten bij andere ideeën/ groepen? Alle feedback is welkom!
We proberen onze interesses tot een workshop te bundelen ... Iets in de richting van: toneel - grime - kostuum - decor (?)
* ANNEMIE: een 'open les' waarin alles gebruikt wordt of 'standbeelden' maken op de speelplaats met geschminckte en verkleedde deelnemers. Met gekleurde doeken kunnen we ook wel mooie 'tableaus' maken. (Zoals in de voorstelling van Annemie in Park Spoor noord) Slow motion is altijd leuk, maar of we dat op 2 dagen voor elkaar krijgen is de vraag. Het moet ook wel leuk blijven voor de leerlingen, dus ik wil niet te grote druk leggen op de groep. Verder dacht ik eventueel 'gedichtjes' te laten verkopen (voor een euro) die ze dan in het oor fluisteren.
* PASCALE: Grime en make-up.
Henna tatoes: kdenk dat dat echt wat in kas kan brengen! En valt (na wat navraag) bij een breed publiek in de smaak!
Het blijft er dan ook 3 weken opzitten dus kan je makkelijk 5-10 voor vragen, naargelang de grote van de tekening!
Valse wondes: vb een standbeeld van een gewonde soldaat :)
* EVI: Zou iets kunnen doen met kostuums, attributen (vb gekleurde doeken), maskers, hoedjes ... Ook qua decor kunnen we misschien iets uitwerken. (-> Eventueel met Nel en Mi?)
Onze groep (An, Sofie, Barbara en ikzelf) zijn op zoek naar lege potjes. Liefst glazen potten. We willen die graag gebruiken om o.a. onze oliën die we tijdens de het project gaan maken te bewaren en zo te verkopen. Potjes van yoghurt e.d. mogen het zeker zijn.
We zijn ook nog op zoek naar kokers om regenmakers mee te kunne maken. Het zijn kokers die gebruikt worden om posters in te bewaren. Indien iemand zo'n zaken thuis heeft, en ze niet meer nodig heeft, gooi het dan zeker niet weg! Wij kunnen eht nog gebruiken.
Nog veel succes met het project en tot in september
_________________________
Dag dames! Ik veronderstel dat de glazen potjes goed sluitbare dekseltjes moeten hebben? Voor kokers kan ik alvast zorgen. Op het werk hebben we regelmatig grote tubes van baanaffiches ed. Ik heb er hier thuis alvast 2 klaargelegd voor jullie (die stonden klaar voor het containerpark :). Ik breng ze in september mee. Klinkt ook leuk wat jullie ermee van plan zijn! Ben al benieuwd naar de resultaten in maart. Heel veel succes! Evi
Ik wou even navragen of jullie mss ook, problemen heb met inschrijven voor de cursus DCOen DSC2. Ik vind nl. niet de juiste cursussen terug. Ik dacht dat ik in de juiste cursussen had ingeschreven, maar dan blijkt aan de berichten en documenten te zien dat het niet de juiste cursus is... Kan iemand of Lief me de juiste benaming van de cursussen geven aub? Ik heb ook ondervonden dat ik in een bepaalde DCO of DSC2-cursus nog niet kon inschrijven, misschien was dat dan de juiste cursus voor in te schrijven?
Hier wil ik even mijn eigen werk voorstellen. Ik dacht dat het alvast zou passen bij de aangehaalde onderwerpen in de klas ;-)
In sta geregeld op ontwerp-marktjes zoals de 'beparkte oplage' en 'de markt van morgen'. Daar verkoop ik dan zelfgemaakte spulletjes. In het verleden heb ik me erg bezig gehouden met haken en naaien. Nu ben ik even meer bezig met het maken van juweeltjes. Vandaar dat ik graag deze vaardigheden in een workshop zou gieten aangezien ik er ook wat vanaf weet.
Met Ye-Li heb ik al wat gebrainstormd. En we zouden een beetje een recyclage-handwerk project willen uitwerken. De recyclage omdat het financiëel voordelig is en omdat je zo ook weer een attitude bijbrengt bij de jongeren. Dus 2 vliegen in 1 klap . We kunnen dan bij familie en kennissen vragen of ze geen restjes leer, wol, oude juwelen enz hebben liggen thuis. Die kunnen wij dan omtoveren tot hippe juweeltjes, coole cupkakes enz. Die dan weer te verkopen zijn aan de bezoekers de zaterdag! Dus eigenlijk drie vliegen in 1 klap.
Aller, maar onderaan dus de link van mijn fb. pagina en al wat foto's op de blog. http://www.facebook.com/pages/Lady-Love/141316029223276 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.187046614650217.39601.141316029223276&type=1
Laat jullie reacties maar weten.
_________________
Hoi Dana! Heel erg leuke spulletjes! Maar ik had ze natuurlijk al op je Facebookpagina gezien :) Ik denk dat de workshop heel fijn zal zijn. De lln gaan zich zeker kunnen uitleven.
Evi
Prachtig werk Dana! als we zoiets in het project kunnen realiseren!!! Lief