De 2de week in girona is al begonnen. Het is al 2dagen vreemd weer, 's middags gezellig in het zonnetje eten in t-shirt en savonds koud en maandag zelfs sneeuw.
Het waren 2 drukke dagen op de udg, Meetings, experimenten, rapporteringen,... De tijd vloog voorbij.
En dinsdag de catalaanse les. ik ken ondertussen al 5zinnen in het catalaans: Com et dius? Em dic Sophie Don ets? Jo soc de belgiqua/ jo soc belga On Vius? jo visc a girona Quienes llengius parles? jo parlo anglès, néerlandais/ jo parlo una mica de francès Verder hebben we het alfabet besproken en galgje in het catalaans geleerd.
Veel kennen we dus nog niet, maarja het was toch ook nog maar de eerste week. Heb ook al een nadeel ondervonden: we krijgen huiswerk :(
het is ondertussen zondagavond, dus hier een overzichtje van mijn eerste weekend in Girona:
Zaterdag nadat ik terug was van de winkel ben ik met Sarah eens naar Girona city geweest vermits dat hier toch nog een klein eindje vanaf is. Dus we nemen de bus dan zijn we er op 10minuten. Eens aangekomen zoeken we in elk café/restaurant of ze churros met chocolade hebben vermits we dat toch is moeten proberen. We lopen zowat heel girona door en vinden niks :( dusja dan maar naar de creperie die we tegenkomen voor een pannekoek met belgische chocolade. Feels like home. Onderweg naar huis komen we dan uiteraard overal churros tegen, maarja dan zullen we nog maar eens moeten terugkomen in de week.
Zaterdagavond zijn er geen plannen gemaakt dus ik zet gezellig een filmpje op. De film is 2min bezig en mijn deurbel ga. En mijn deurbel ga nog is en nog is en nog is. Iemand zoekt mij precies :)
Ze komen vragen of ik niet mee iets ga drinken op een kot in girona city (met team belgium), dus daar zeggen we maar ja op. Vergeet ik toch wel schoenen aan te doen, dus ik op mijn teensletsen in den donker naar Girona. Sjans dat het binnen is want 's avonds wordt het hier toch maar frisjes.
We zijn in totaal met 7belgen, waarvan 6 van dezelfde school en ik ^^. Een paar uur en een fles tequila later gaan de mannen nog uitgaan. Vermits ik maar op mijn teensletjes ben beslis ik toch maar om samen met Sarah naar huis te keren. Dus na een wandeling van driekwartier (pff volgende keer mss toch een taxi delen) kom ik dan terug op de residentie aan en kruip ik maar eens onder de lakens.
Zondag slapen we uit tot 10u en dan moeten we nog eten maken, kuisen en misschien wassen. (die 2laatste zijn er dus niet van gekomen, een filmpje en een middagdutje was interessanter)
Hier zijn we weer. Als ik gisteren opstond regende het. Slecht weer dus. Maarja we werken binnen dus geen ramp. Vrijdag was resultaten interpreteren en skelet van thesis maken. Ondertussen was het ineens 3u en iedereen ging al naar huis, dus ik ook dan maar. Ge ziet er is niet veel gebeurd hé vrijdag. S' avonds na het eten naar de filmzaal pride and prejudice opzetten, ja kheb nog ne liefhebber gevonden die die film al superveel gezien heeft en dat toch wel de beste film vindt. Voor de rest rustig avondje, het is nog altijd slecht buiten en niemand heeft zin om weg te gaan.
Vandaag uitslapen en ja hoor het zonnetje is er weer en het is al terug een pak warmer. Even een doucheke pakken dus en dan naar de winkel, ik heb hier een carrefour gevonden. Super winkel, er staat over ook in het nederlands op de pakskes wat er in zit, superveel akties om aan 1euro te kopen en gratis bier of melk (raad eens wat ik gekozen heb) wanneer je afrekent boven de 20euro. Daar gaan we nog naar terug.
Ondertussen is het middag, dus we zullen maar eens aan het eten beginnen.
er is weer een dagje gepasseerd, alles gaat nog altijd super. Als ik voor half 10 aankom kan ik nog niet binnen in de bureau dus dat is alle dagen chille dagjes. Zeker als ik dan tegen 4u - 4u30 al naar huis ga omdat er toch niet veel meer te doen is. Ik veronderstel wel dat dat nog zal veranderen als ik volgende week mijn eigen experimenten opstart.
Deze middag was het iets minder goed weer (ge kon nog wel altijd zonder jas buiten zitten, maar ik miste het zonnetje). Maar er was wel iets speciaals aan de hand, ze waren voor school een catalaanse specialiteit aan het maken dus we zijn dat eens gaan uitproberen (we zijn dan toch in catalonië). Het heet dus "Calçots" met "Romesco saus", het is een soort van langwerpige groene ui die ze op een branden vuur gooien tot den buitenkant zwart ziet en dan moet ge dien buitenkant er af pellen en hebt ge een zachte lange ui over. Dat dipt ge dan in die saus en steekt ge in u mond. ik vond dat dat nogal hard op prei trok qua uitzicht en de smaak was niet echt sterk dus ook niet echt speciaal. Ma bon, daarbij kregen we dus nog "Pa amb tomàquet" met worst. Wat dus gewoon wil zeggen een stuk wit brood met daarop een tomatensaus, zout en olijfolie en nog een stuk worst erbij. Het was allemaal niet slecht, ma toch ook niet voor herhaling vatbaar.
Na de middag is er ook niet echt iets speciaal gebeurd, gewoon een beetje liggen kijken hoe we nu onze thesis gaan beginnen schrijven zodat we daar morgen misschien al is aan kunnen beginnen (met het skelet dan toch). En ja weer een mailtje dat er een punt binnen is en we zijn er weer van door (nipt deze keer maar erdoor is erdoor hé), goe bezig Sophie! Nu nog 2 punten ma dat zal dan ook wel in orde zijn (hopelijk toch). Morgen zullen we daar meer over weten en dan kan ik (hopelijk) vaarwel zeggen tegen het fenomeen examens.
allé tot de volgende maar weer. Groetjes uit Girona
ik heb het gevoel dat ik goe bezig ben. 3 blogs op een rij :)
Vandaag was een zalig dagje, warm en zonnig buiten. Ik had op de universiteit weer observatie bij de phd-student maar mocht al een beetje helpen met het project. celkweek is tenslotte celkweek en niet zo echt moeilijk. Het experiment duurde wel een tijdje waardoor we om 3u nog bezig waren en er nog steeds geen tijd was geweest om te gaan eten. HONGER!!!!!! Het experiment was klaar en we zijn de resultaten gaan meten met de flowcytometer, nu weet ik dus hoe dat dat er in het echt uitziet (ni spectaculair hoor). en jaa we hebben al direct resultaten die goed zijn :d well done!! 3 dagen bezig en we hebben al resultaat.
Dan ben ik rap gaan eten want mijn maag was bijna dood aan het gaan en daarna nog even naar ICT voor een gebruikersnaam en wachtwoord om op internet te kunnen. (we kunnen eigenlijk al op internet, maar dat is via een ander wifi netwerk en blijkbaar ni het juiste).
Om 4u ben ik vandaag dan maar gestopt zodat ik me nog kon gaan inschrijven in de les catalaans. Binnekort kan ik dus naar de winkel en verstaan ze mij ook nog :)
Dan rap naar huis want ik moet nog altijd mijn contract terugsturen naar school en vermits ik nergens postzegels vind even vragen aan de receptie op mijn residentie. (Onderweg bedenk ik mij dat ik hier toch een goede conditie ga krijgen vermits alle straten hier naar omhoog of omlaag gaan. Ik stap dus telkens 10min bergop om naar mijn residentie terug te keren vanaf de universiteit.) Ze weten mij daar (residentie) dan te zeggen dat ik die postzegels kan vinden 10min wandelen in de richting waarvan ik vandaan kom :( dus ik terug 10min naar beneden. Postzegels kopen in mijn beste spaans en terug 10min bergop. pff, ik zeg het ik kom terug met een superconditie.
Ondertussen hebben we ook honger gekregen dus ik ben is weg.
hier zijn we weer, al 2 dagen achter elkaar :p flink hé
Het was vandaag zo'n 13°C en een zonnetje (eventjes iedereen jaloers maken) Schoon dagje, enkel spijtig dat we die binnen moeten doorbrengen. Vandaag is mijn observatie begonnen in het labo, ik volg een phd-student en tussendoor lees ik een beetje lectuur over de stage. Toevallig kreeg ik vandaag een beetje meer uitleg over de werking, was dat toch net hetzelfde als wat ik in mijn poster (opdracht voor school) moest uitleggen. dus ik kei fier jaja idd, ahja en dat werkte zo en dat zo :D beetje stoeffe met de kennis hé. Tijdens de middag ben ik dan eventjes naar het gebouw naast het mijne gegaan om een lunch te houden met een andere belgische student. Samen sterk hé, en gemakkelijk zo int nederlands. Voor de rest van de dag nog een beetje observeren en babbelen met mijn toffe collega's waarmee het toch wel goed klikt en dan op tijd naar huis want uren zijn hier niet zo heel belangrijk :) Zo nu ik toch op tijd thuis ben kan ik even naar het shoppingcenter om eindelijk een gsm-kaart te kopen zodat al dat sms'en toch zo duur niet is. dus vanaf nu ben ik ook te bereiken op 0034693547876. Toch niet zo simpel om dat allemaal te regelen in het catalaans als ge geen catalaans kent en de mensen hier amper engels. maarja we trekken onze plan wel.
Oh ja en niet vergeten, nog een puntje van de examens terug gehad: 13 jaja das al 3op3 geslaagd :d
Misschien toch even een blogje aangemaakt voor al die nieuwsgierige thuisblijvers die niet mee konden naar Spanje.
Ik ben vrijdagnamiddag aangekomen na eventjes 13uur in de auto te zitten. Het kot ziet er op het eerste zicht wel in orde uit, klein zoals ik wel verwacht had maar het dient. 'S avonds stelt zich echter al het eerste probleem: Het toilet heeft zo'n oude chasse ( zo een touwtje dat uit het dak komt) en uiteraard moet ik daar te hard aan trekken zodat het kapot is :) Eventjes melden aan de conciërge dus,... net vertrokken voor het weekend :( dan maar doorspoelen op de ouderwetse manier met een emmer met water.Volgens de kotgenoten (2 gasten van belgië, de kant met de patat in de mond) de mentaliteit hier.
Eventjes naar het stad om een restaurantje te zoeken. zonder kaart dus uiteraard lopen we verkeerd. Na een hele dag in de auto hebben we dus ook geen zin meer om de juiste weg te zoeken, we eten dus maar een durum van de kebabzaak en gaan terug naar huis om te gaan slapen.
Zaterdag vol nieuwe moed naar het centrum van Girona (mss even melden dat dit toch wel 45min stappen is, volgende keer nemen we de bus) en deze keer komen we terecht. We stappen dan ook direct het toeristisch informatiebureau binnen en vragen een kaart. kwestie om nimeer verkeerd te lopen. Even de kathedraal bezoeken (langs buiten dan) en langs de stadsmuur wandelen. S' avonds een sandwich eten en een beetje praten met de andere belgen hier, nog gezellig met zijn tweetjes een flesje wijn openen en een filmpje voor we gaan slapen.
Zondag vertrekt Tim terug naar België dus gaan we naar Barcelona vermits er op girona nog geen vluchten zijn. Een uurtje in de auto, maar halverwege moeten we omdraaien want iemand kuch kuch :) is zijn vliegtuigticket vergeten. Tegen wanneer we dan uiteindelijk in barcelona aankomen is het tijd om iets te eten te zoeken. En wat is er beter dan een tapasbar? hmmmm genieten.
Nog even op een pleintje genieten van het zonnetje en elkaar. En dan vertrekken naar de luchthaven, het is hier tijd om afscheid te nemen vermits ik niet voorbij de security mag. Even een traantje wegpinken en dan is het tijd om terug naar Girona te keren.
Maandag is het dan op tijd opstaan (9u :p) om me klaar te maken voor mijn eerste stagedag. Uiteraard ben ik weer veel te vroeg dus ik besluit om op de campus een beetje te gaan verkennen tot het tijd is. Wanneer het dan eindelijk 10u is bel ik naar het kantoor van Anna die me komt halen en mijn dag kan beginnen. Ik krijg een kleine rondleiding door de labo's en kantoren en wordt voorgesteld aan de collega's waarvan ik de helft van de namen niet versta en de andere helft al vergeten ben (gelukkig dat dat niet te hard opvalt). Verder krijg ik nog uitleg over het project dat net een nieuwe wending heeft gekregen en dus anders is als wat ze gezegt hadden.
Nu is het echt tijd om eraan te beginnen, aan de literatuurstudie dan toch want het is tenslotte de eerste dag. Ik krijg dus een hoop artikels en lees een middagje tot Anna me komt halen om te observeren in het labo celkweek (dankbare afwisseling). Vervolgens gaan eten met de collega's die met mij wel engels praten maar onderling toch vooral catalaans. In de namiddag is het dan verdere literatuurstudie. (niet echt interessant dus) Nadien naar de winkel voor eten in te slagen en naar het kot. Ik zie dat Melanie een blog heeft gemaakt van finland ;) dus we gaan haar eens nadoen vermits ik dat wel een goed idee vind.