Druk op onderstaande knop om mij een mailtje te sturen.
Voetbalclub FC Snijders
Met dank aan: Electric Sunrise en Café De Vagant Kortrijk
04-11-2011
Bastien is ingeschreven, Bas niet!!
Een woordje uitleg:
Het reglement zegt dat er maximum 34 spelers mogen aangesloten zijn per ploeg. Wij zitten aan dit aantal, maar toch mocht je nog nieuwe spelers aansluiten op voorwaarde dat je een andere speler uitschreef.
Jammergenoeg zijn dit jaar de reglementen veranderd, er mogen geen spelers meer uitgeschreven worden, waardoor ik niemand meer kan inschrijven. Ik heb er eens het reglement voor nagekeken, en dit staat er wel degelijk in.
Het komt er op neer dat je eigenlijk in augustus al spelers moet uitschrijven, maar dat is moeilijk (vooral om tijdens het seizoen geen tekorten te hebben) omdat de meeste nieuwe spelers zich maar aanbieden in september, oktober!
Bastien is speler nr 34! Jammer voor Bas, maar ik hoop dat hij zich volgend seizoen alsnog wil inschrijven.
Volgend seizoen zullen we dus zeker in augustus wat reservespelers moeten uitschrijven, als er nog nieuwe spelers bijkomen...
Kern: Wesley, Jan D, Hein, Ivan Pol, Kim, Korneel, Chris, Thomas, Elias
Gisteren met 7, vandaag uiteindelijk met 10 geraakt, met dank aan Ivan die na anderhalf jaar blessureleed terug eens het gras wou opsnuiven, dus toch nog een beetje tegengewicht voor de match tegen Davidsfonds. Toch nog positief nieuws, de tegenstander was ook maar met 10. De motivatie schoot pijlsnel de hoogte in. 10 tegen 10 dus!
Al snel stonden we terug op aarde, want al na 4 min was het 0-1. Snelle actie op rechts van de tegenstander. Bij de voorzet geraakte Wesley niet en de linkerspits was sneller op de bal (0-1). We waren wakker! Kim zeker, Hij haalde hard op vanop 30m, de keeper had geen kans (1-1). We bleven onder druk staan. Dat kwam omdat Davidsfonds een man uit de verdediging naar voor schoof en 3-4-2 speelde. Wij speelden 4-4-1, wat zich vertaalde in balbezit voor de tegenstander. Dat gaf ons de kans om te counteren en dat lukte eerst net niet. De laatste pass liet het nog afweten. Toch scoorden we halfweg de eerste helft de 2-1. Na een snelle counter kwam de bal op rechts bij Elias die rustig bleef en de bal onder de keeper binnenschoot (2-1). Davidsfonds was vooral gevaarlijk op stilstaande fases en schoten van de tweede lijn. Eén keer kwamen ze alleen voor Wesley, maar er werd naast geschoten. Het was echter langs de andere kant dat de goal viel. Snelle omschakeling met een mooie pass van Kim op Thomas die rechts stond. Thomas schoot in de linker hoek binnen (3-1).
De tweede helft bleven we in onze 4-4-1. We lieten de bal aan de tegenstander en probeerden zelf snel om te schakelen. Elias deed dit goed door alleen op een eiland dikwijls knap die bal bij te houden en de opening te zoeken. Toch kwam er wat vermoeidheid in de rangen waardoor we het moeilijker kregen, maar kansen kreeg de tegenstander niet. Wat wil je, met een ervaren verdediging van samen 179 jaar!
Het was wij die nog de mooiste kansen kregen. Voorzet van links, Korneel helemaal alleen gelaten op rechts, maar hij schoot in één keer naast. Daarna was het Kim die op rechts drie man aan de praat hield, hij dribbelde erdoor legde af naar vrije man Elias, maar zijn gekraakt schot ging naast.
Davidsfonds was nog 2x gevaarlijk, een schot van randje 16 op de Wesley, maar op de vrije trap daarna had Wesley weinig kans, linker paal binnen (3-2). Elias kreeg nog een kans, tussen 3 man besloot hij op de keeper.
Slimme match, mooie overwinning! Volgende week tegen Fonteintje waar we moeten proberen de 3 punten te pakken.
Doordat zo weinig spelers kunnen meedoen en ook de reservespelers niet kunnen, zullen we maar met 7 spelers zijn. Ik zal er zijn als 8ste speler, maar kan niet meedoen omdat ik de kleine meeheb.
Ik heb het reglement er eens bijgenomen. Als we forfait geven krijgen we een boete van 30 en krijgen we 0/30 voor de fairplay. Dus is het beter dat we de match laten doorgaan om vooral die 0/30 te vermijden. De aftrap moet gegeven worden.
Dus toch enig begrip voor de situatie aub...
Nog wat uitleg ivm niet speelgerechtigheid van Bastien: Ik kon Bastien al vroeger inschrijven, maar was een week op reis, de week erna kwam ook Tom nog op de proppen met een nieuwe speler Bas. Daarom heb ik op zijn gegevens gewacht zodat ik ze samen kon inschrijven, zo moest ik maar één keer het papierwerk doen! Het ging toch geen verschil gemaakt hebben, want met zij erbij kwamen we nog maar aan 9!
Kern: Wesley, Jan D, Stijn, Kim, Jonathan, Tom, Kevin, David, Chris, Elias, Ewout Bank: Korneel
We waren met 12 voor de wedstrijd tegen het voor ons gerangschikte Des Arts. De match kwam traag op gang, veel middenspel maar weinig mooi voetbal en weinig kansen. Snijders dreigde vanop links en Des Arts deed het vanop rechts met een schot op de keeper. Snijders kreeg snel een strafschop wegens (terecht) handsspel in de 16. Kim schoot koelbloedig in de linker benedenhoek (1-0). Kort daarna verstapte Kevin zich in zijn eerste match voor de Snijders. Hij probeerde nog 10 min maar lopen ging niet meer en Korneel kwam erin rechtsmidden waardoor Chris opschoof centraal. Het moest eigenlijk 2-0 zijn maar de scheids had niet gezien dat een bal met de hand van de lijn werd gered. In de resterende tijd viel geen gevaar meer te noteren.
De tweede helft begon slecht voor ons, een knappe actie van De Arts op rechts werd mooi afgewerkt in de rechter benedenhoek. Wesley was kansloos. Daarna kregen we het moeilijker. Vooral het middenveld moesten we uit handen geven en Des Arts kreeg nog enkele kansen, waaronder 2 op vrije trap. Tot overmaat van ramp viel ook Tom uit met een liesblessure, waardoor we de laatste 15 min met 10 verder moesten. Toch kregen we nog een kans, dribbel van Korneel, schot op doel, David kwam een voet te laat.
Ook Des Arts kreeg nog een kans op de overwinning, maar Wesley duwde de bal in hoekschop.
Doelpunt: Kim Geel: Kevin en Stijn (professionele fout) Gekwetst: Tom en Kevin
Bekervoorronde (29/10): Snijders - Davidsfonds om 16h op Wembley
Wesley
Pol Ivan Jan D Hein
Thomas Chris Korneel Kim
Elias
Niet! Jan (Club Brugge) Stijn (weekend) Jonathan Tom (gekwetst) Kevin (gekwetst) David (Club Brugge) Ewout (Club Brugge) Nicolas Kenny (weekend) Philip (geschorst) Pieter-Jan (reis) Bastien (nog niet speelgerechtigd) Bas (nog niet speelgerechtigd) Brecht (weekend) Pieter R Bart Jelle (weekend) Pieter L (weekend) Dirk
We hebben wel gewonnen tegen Courtreize, maar jammergenoeg terug met een serieuze kaartenlast. Na een nachtje er over te slapen, kom ik tot de conclusie dat 2 gele kaarten terug voor protest zijn. Ik weet ook wel dat de scheidsrechter niet zijn beste match floot, maar toch moeten we ons leren beheersen en leren zwijgen, zelfs als we zeker weten dat de scheidsrechter een fout maakte. Hij zal NOOIT terug komen op zijn beslissing! Dus protesteren heeft weinig zin. Als we die onnodige gele kaarten eruit kunnen laten, zal dit al een hele verbetering zijn. Denk ook dat al die schorsingen de sterkte van de ploeg ondermijnen.
Dus nog eens een oproep: Stop het gezaag!
Mogelijke geschorsten:
Thomas (22/10) Philip (29/10) Tom (29/10) blijft met geel staan Kenny had nog geen geel.
Kern: Jan, Pol (36' Chris), Stijn, Philip, Jonathan, David, Tom, Kenny, Korneel, Elias (36'Ewout), Wesley
We speelden op een klein veld en voetballen was dus de opdracht. De eerste 10' waren we baas. We wonnen de duels en waren baas op het middenveld. Dit resulteerde in een kans van Tom. Hij omspeelde de keeper en trof de paal, de rebound kon Elias net niet binnentrappen. Ook Kenny en David kregen nog een schietkans vanuit de tweede lijn. Daarna verloren we de greep op de wedstrijd. Courtreize kwam in de match, kreeg eerst nog enkele kleine kansen, maar hun doelpunt was mooi. Een kruispass naar rechts, Jonathan struikelde en de bal ging over Jan in doel (1-0). Daarna nog een grote kans op links, maar voorlangs. Ook Snijders kreeg nog een kans, Korneel probeerde op rechts, maar zijn schot belandde op de keeper. Juist voor rust mocht Philip centraal diep doorgaan, maar hij schoot over.
De tweede helft moest vooral voetballend veel beter. Korneel schoof een rij vooruit om zo voor meer diepgang te zorgen. Ewout deed het sober en goed op de rechtsachter. Chris mocht terug op zijn vertrouwde plaats spelen. We waren ook veel gevaarlijker op de flanken en dit resulteerde snel in een doelpunt. Kenny stak knap in de rug naar David die de bal over de keeper lobde (1-1). Vanaf toen waren we baas, we wonnen veel duels en ook de tweede bal viel veel goed. We kregen opnieuw een grote kans. Wesley stak door op Korneel die op de keeper besloot. Kort daarna mocht Tom alleen op doel af, hij schoot ook hard op de keeper, in de rebound kwam David juist te laat.
Toen kwamen we plots met 10 te staan na een tweede gele kaart van Tom. We moesten de laatste 10' achteruit. Wesley ging centraal verdedigen, Stijn nam Tom zijn plaats in. Van beide kanten kwam geen gevaar meer. In de laatste 2' kregen we nog een vrije trap van Kenny die mooi in doel werd verlengd door Stijn. Zo konden we toch nog met de verdiende overwinning gaan lopen.
Kern: Jan, Jan D, Stijn, Kim, Jonathan, Tom, Kenny, David (50' Philip), Chris, Wesley (36' Thomas), Korneel Bank: Philip, Thomas, Elias (licht gekwetst en niet gespeeld)
Kern: Jan, Jan D, Jonathan, Philip, Thomas (50' Wesley), Tom, Kenny, Chris, Korneel, Elias, Ewout
In de eerste helft kregen we genoeg kansen om een veilige voorsprong uit te bouwen. Elias miste 2x. Een dropschot van Kenny ging naast.In de tweede helft kwamen we verdiend op voorsprong via Thomas.
Toch kregen we nog het deksel op de neus, via 2 banaanschoten over Jan. De derde goal kwam er op de counter na risico's nemen van ons.
Beter doen volgende week tegen Blue Boys is de opdracht!