Voormiddag zijn we gaan skiën. De sneeuwkwaliteit was formidabel, net een donsdekentje. De kinderen genoten volop! We leerden al bochtjes maken en stoppen in ploeg. De gevorderden skieden met stokken in de nek, achter de rug en op de schouders, net in een rijtje achter hun leraar 'Wim' aan. Na een heerlijk middagmaal op tafel getoverd door Frau Kraft en dochter Ingrid vertrokken we met de bus naar de zoutmijn in Berchtesgaden. Het was een prachtige rit langs besneeuwde landschappen en statige ijspegels. De kinderen gleden van de houten glijbanen en namen de boot over het Spiegelmeer naar de overkant. Met een trein verlieten we de zoutmijn op weg naar de souvenirwinkel.
Net zoals het vijfde hebben we een superfijne dag beleefd. Onze eerste skiles hebben ook achter de rug. Na het avondeten mochten de jongens van het zesde de stoelendans doen. We hebben ons echt geamuseerd. Samen met het vijfde luisterden we naar het verhaal van eekhoorn en mier. Daarna maakten sommigen nog een wandeling, anderen kropen al lekker in bed.
Zondagavond 20 januari 2013 Eindelijk is het zover we kunnen vertrekken op sneeuwklas. In de zaal nemen we afscheid met een lied. En dan is het wachten op de bus. Waar blijft de bus? Oei ze staat in Niel. Het wachten duurt eindeloos. Dan kunnen we beginnen aan de lange tocht naar Oostenrijk. Onderweg houden we halt en snoepen van de lekkere koekjes van de oma van Bryan. (boema) Daarna proberen we wat te slapen en rijden verder naar Lungötz.
Na ons ontbijt mochten we meteen onze skikleding aantrekken. Die zware schoenen aantrekken was wel erg moeilijk. Dan konden we meteen met onze eerste skiles beginnen. We leerden al allemaal stoppen en sommigen mochten al leren draaien. Degene die al een beetje ervaring hadden met het skiën namen al de lift naar boven. Kijk maar eens naar de foto's.
We schreven ook al een brief naar huis. Na het avondeten was er een stoelendans voor de jongens van het zesde leerjaar. Daarna heeft juffrouw Renilt een verhaaltje verteld en wie wou kon nog even een korte avondwandeling maken. Nu kruipt iedereen vroeg onder de wol.
Iedere dag les uit de sneeuwklassenbundel. We leren heel wat bij over : Oostenrijk, de bergen, het skiën en de sterren. We hebben zelfs enkele woorden Duits geleerd. Nog even wachten en we staan op de latten.