Aantal personen : 4 Bereidingsduur : Meer dan 2 uur
Budget : Gemiddeld
Moeilijkheidsgraad : Gemiddeld
Oorsprong : Belgisch
Soort : Nagerechten
Ingrediënten
Voor de chocolade trifle: 100 gr pure chocolade 5 dl room 1 klein kopje sterke zwarte koffie 2 soeplepels mascarpone 2 soeplepels fijne suiker 1 ei 1 koffielepel maïzena 12 macarons frambozen als versiering enkele muntblaadjes
Voor de pastei de nata: 2 eierdooiers 115 gr fijne suiker 230 ml room 170 ml melk 1 vanillestokje 1 pak bladerdeeg 2 soeplepels maïzena
Bereiding
Voor de chocolade trifle: Meng de helft van de room met de suiker en maïzena, en zet dit op een vuur tot het bijna kookt. Schenk er de hete koffie bij. Neem de pan van het vuur en zet opzij. Smelt de chocolade 2 minuten in de microgolfoven (of au bain marie) en meng het ei erdoor. Lepel het roommengsel bij de chocolade en roer tot een glad mengsel. Laat lauw worden. Strooi er dan 8 verkruimelde macarons bij. Verdeel over glazen coupes en laat goed afkoelen. Klop de rest van de room stijf. Spatel de slagroom luchtig onder de mascarpone en meng. Verdeel eveneens over de glazen. Werk af met de rest van de verkruimelde macarons en een paar frambozen en een muntblaadje als versiering. Serveer lichtjes gekoeld.
Voor de pastei de nata: Verwarm de oven voor op 200°C. Vet de bakvormpjes lichtjes in. Breng het overlangs opengesneden vanillestokje, de room en de melk aan de kook en laat wat trekken. Roer de eierdooiers met suiker en maïzena tot een glad mengsel in een andere kom. Verwijder het vanillestokje uit de room en roer drie eetlepels hete room onder het eimengsel. Giet nu al roerend en van het vuur weg het dooiermengsel in de pan met room. Laat al roerend op het vuur binden maar zonder dat het mengsel kookt. Verdeel het bladerdeeg in 2 stukken, leg het ene stuk op het ander en laat 5 minuten rusten. Rol het bladerdeeg dicht. Snijd de rol in 12 stukken van 1cm, leg elk rondje op een licht gebloemd keukenblad en rol uit tot ongeveer 10 cm diameter. Druk de bladerdeegrondjes in de bakvormpjes, lepel de gekoelde pudding in de bladerdeegvormpjes en bak gedurende 20 à 25 minuten of tot de gebakjes mooi bruin zijn. Laat de gebakjes in de vormpjes gedurende 5 minuten afkoelen. Bestrooi met kaneelpoeder om af te werken. Serveer bij de chocolade trifle als extra traktatie.
10-03-2010, 21:24
Geschreven door anny 
|