Tijdens het thema 'Wel in je pel' was het onze gezonde fruitweek.
Elke dag stond er een fruitje in de belangstelling waar we wat meer van te weten kwamen en waar we eens van mochten proeven.
Met elk fruitje waar we kennis met maakten, maakten wij ook nog een gezond tussendoortje.
We begonnen met de appel, we gingen dus op appelzoektocht in de schooltuin met ons fruitmandje onder de herfstzon. We ontdekten dat er achteraan in de tuin nog veel appels aan de appelbomen hingen en dat er nog heel wat appels tussen het gras verstopt lagen. Tussen de appels in het gras lagen er ook enkele rotte appels, zo vonden we een appel waar al vogels van gegeten hadden en waar nu de mieren ook van aan het eten waren. De juf schudde ook eens met de takken van de appelboom, zo vielen er nog heel wat dikke appels op het gras.
Met ons goed gevuld appelmandje gingen we terug naar de klas, nu konden we onze appels uit de tuin gaan wassen. We ontdekten dat er kleine appels waren, grote appels en zelfs appels met een lange steel met veel blaadjes.
Als gezond tussendoortje maakten wij met de appels uit de tuin appelmoes. We leerden de kleine stukken appels in kleine stukjes snijden met een mes. Al de kleine gesneden stukjes appel deden we in de kookpot, een beetje water, een beetje suiker en op het kookvuur. Na een beetje roeren in de kookpot op het kookvuur werd het lekkere appelmoes.

















|