Namibia
Inhoud blog
  • Einde van de reis
  • Chobe national park
  • Botswana
  • lodges in Namibia
  • foto's safari
    Zoeken in blog

    Beoordeel dit blog
      Zeer goed
      Goed
      Voldoende
      Nog wat bijwerken
      Nog veel werk aan
     
    Foto
    wildlife in Africa
    26-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.duinenwoestijn

    op maandag 23 mei zijn we van Sossusvlei naar Swakopmund gereden. Dat is een kuststad, waar alles nog Duits aanvoelt: de straten heten nog strassen, hotels en restaurants heten bijvoorbeeld "Zum Kaiser" en je hoort overal Duits spreken, zelfs op de lokale radio. De duinen rondom Swakopmund zijn indrukwekkend, ze vormen een echte woestijn. We hebben een excursie gedaan naar die woestijn, de live desert tour. we hebben ontdekt dat in de onherbergzame omgeving er eigenlijk verbazend veel leven is. Het is ook ongelooflijk hoe de gidsen de kleine diertjes kunnen vinden: wij zien alleen maar een onmetelijke hoeveelheid roodbruin zand, zij vinden ergens een gaatje van een paar millimeter en dan weten ze dat daaronder een spin, een slang of een gekko b.v. zit. Ze slagen er dan ook nog in dat beest op te graven. We zagen een prachtige gekko, een giftige witte spin en een kameleon die danst als Michael Jackson.

       

    We waren met twee jeeps, en één ervan reed op een bepaald moment hopeloos vast...het deed me een klein beetje genoegen dat ik niet de enige sukkelaar was die dat voorhad.    

    Het was een heel interessante en leerrijke uitstap.

    De volgende morgen bij het ontbijt kwam de mevrouw van ons guesthouse ons vertellen dat we een lekke band hadden (deze auto brengt ons precies geen geluk !). We hadden het zelf niet gemerkt omdat we de auto al anderhalve dag niet meer gebruikt hadden. Maar dat is hier geen probleem (hier zijn blijkbaar veel lekke banden): een jongeman van het guesthouse (manusje van alles) pompt de band op met een klassieke voetpomp, we kunnen dan tot aan een bandencentrale die op een goed half uur de band plakt. Band demonteren, repareren, uitlijnen en terug monteren: rekening € 9 !

    Dinsdag zijn we dan gereden tot in Twyfelfontein. Daar zijn heel mooie rots gravures van 3 tot 6000 jaar oud. We deden ook een olifantensafari, heel leuk, we zagen een complete familie olifanten met de leider mama, de grote stier Oscar, een heel kleintje en een kleutertje, een tiener en nog een paar jong volwassenen. De groep telde 12 dieren en het was een genot om te bekijken hoe ze takken van de bomen scheuren om op te eten.`


    26-05-2016, 18:10 Geschreven door Hugo&Simonne  
    Reageren (0)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (5 Stemmen)
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.test
    ik heb hier in Afrika nogal wat problemen met internetverbinding. Daarom eerst een kort bericht als test, als dit werkt volgt er meer

    26-05-2016, 17:32 Geschreven door Hugo&Simonne  
    Reageren (0)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 4/5 - (1 Stemmen)
    22-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.zand en stof

    Hallo allemaal

    ik heb een paar dagen geen internet gehad, nu lukt het weer wel. In de hoofdstad van Namibie, Windhoek, is weinig of niets te zien. We hebben er een dagje rondgelopen en dan weet je het wel. Een advies voor iedereen die er ooit naartoe wil: als je een taxi neemt, zorg dan dat je een stadsplan op zak hebt en weet hoe je moet rijden...want die mannen weten dat namelijk niet. We hebben 3 taxis genomen en 3 keer had de chauffeur geen benul van waar hij naartoe moest, en hebben wij hem moeten gidsen.

    Nog een tip: in Namibie spreekt iedereen Engels, maar ook bijna iedereen spreekt/verstaat Afrikaans. Je moet dus opletten met wat je onder mekaar zegt in het Vlaams, want de kans is groot dat een omstaander begrijpt wat je zegt. Als dat dan toevallig een opmerking over die omstaander is, kan dat vervelend zijn. ons moet versigtig wees dat ons geen kwaad spreek van die andere mense nie, want hulle verstaan ons dikwels.

    Na Windhoek zijn we naar Sossusvlei gereden, de voornaamste attractie daar zijn de spectaculaire rode duinen, de hoogste ter wereld. Er is ook een bevreemdend landschap van een zoutpan met dode, 1000 jaar oude bomen. Om daar te geraken kan je tot op de parking rijden en dan wordt je met een shuttle verder gebracht. Je kan ook zelf tot bij die zoutpan rijden, maar de laatste 5 km zijn lastig en je hebt absoluut een 4x4 nodig. Maar die had ik dus...en blijkbaar is het niet genoeg dat je een macho auto hebt, je moet er ook nog mee kunnen rijden. Ik reed dus na een kwartiertje al vast, ik heb mezelf kunnen uitgraven, en stond 5 minuten later opnieuw hopeloos stil. Toen geraakte ik er niet meer uit, een bestuurder van een van de shuttles heeft me eruit geholpen en we zijn dan maar braaf met de shuttle meegereden...


    En vandaag zitten we in Swakopmund een stad aan de Oceaan. Het is hier nog heel Duits van de tijd dat Namibie een Duitse kolonie was. De meeste straten zijn nog Strassen, er is een Brauhaus en je kan er wurst mit sauerkraut kopen.

    Onderweg hebben we nog niet veel dieren gezien, maar toch al wel een paar struisvogels, een groot wrattenzwijn, een kudde van 9 bergzebra's die voor onze neus de weg overstapen, de onvermijdelijke impala's en nogal wat onyxen. Dat is een soort sabelantiloop, een heel elegant dier met indrukwekkende hoorns. Er zijn ook heel grote vogelnesten, dat zijn een soort appartementsblokken waar tientallen vogels hun eigen nestje in de grote groep hebben.

    22-05-2016, 19:40 Geschreven door Hugo&Simonne  
    Reageren (1)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 3/5 - (2 Stemmen)
    18-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.aangekomen

    We zijn een paar uur geleden aangekomen in Windhoek, waar we nu twee nachten blijven. Het weer is schitterend: 24 graden en volop zon; die gaat wel al onder om 17.30 u en dan koelt het flink af.

    We zijn nog nooit zo snel en zo vlot door Brussels Airport geraakt; van bij onze aankomst (met de trein) tot we door inchecken, bagage controle en immigratie waren duurde het geen half uur ! Er was ook opvallend weinig volk, soms liepen we helemaal alleen door lange gangen, waardoor je de neiging kreeg tegen mekaar te gaan fluisteren !!

    De rest van de reis ging ook vlot: van Brussel naar Londen, dan naar Johannesburg en dan naar Windhoek. Alles bijeen zijn we toch 26 uur onderweg geweest.

    Onze auto staat voor de deur, het is een relatief nieuwe (4500 km) Nissan double cap 4x4, ziet er goed uit. Morgen gaan we Windhoek nog bezoeken en daarna begint onze rondreis.

    groetjes aan het thuisfront

    Hugo & Simonne

    18-05-2016, 18:49 Geschreven door Hugo&Simonne  
    Reageren (0)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    06-05-2016
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Namibia reis

    Hallo allemaal

    we gaan binnenkort weer op reis, deze keer naar Namibia; zoals altijd zal ik proberen regelmatig een verslagje van onze reis op het blog te zetten. Jullie commentaren horen we dan graag !

    groetjes

    Hugo

    06-05-2016, 17:34 Geschreven door Hugo&Simonne  
    Reageren (0)

    0 1 2 3 4 5 - Gemiddelde waardering: 5/5 - (1 Stemmen)
    Archief per week
  • 13/06-19/06 2016
  • 06/06-12/06 2016
  • 30/05-05/06 2016
  • 23/05-29/05 2016
  • 16/05-22/05 2016
  • 02/05-08/05 2016

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om mij te e-mailen.


    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten in mijn gastenboek


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs