Goedenamidag bloglezers. Vandaag bespreek ik de strip "ASTERIX EN CLEOPATRA", van R. Goscinny.
Het verhaal begint in Alexandrië; Caesar en Cleopatra maken ruzie.
Caesar zegt: "Cleapatra, jouw volk is decadent; jouw mensen leven gezapig en tevreden onder het juk van een soort slavernij, onderhorig aan Rome."
Cleopatra is woedend en zegt: "Mijn volk heeft obelisken, tempels, piramiden en sfinxen gebouwd." 'Ja, maar in jullie cultuur is er geen vernieuwing meer.'
Cleopatra reageert : "Binnen 3 maanden staat hier hier het grootste paleis van de wereld, speciaal voor jou!' Caesar antwoordt: "Ik neem de uitdaging aan en als het paleis hier staat, neem ik mijn woorden terug.
En zo begint het verhaal.
Vervolgens laat Cleopatra de beste architect van Alexandrië komen, Tekenis genaamd.
Ze zegt tegen Tekenis: "Zorg dat er hier binnen 3 maanden het grootste paleis van de wereld staat; anders word je voor de krokodillen gesmeten. En als je het lukt, word je bedolven met goud.
Tekenis is ten einde raad en gaat raad zoeken bij zijn goede vriend, Panoramix, de druïde van het Gallische dorpje van Asterix en Obelix.
Tekenis deelt zijn probleem met Panoramix en Panoramix besluit zijn goede vriend te helpen. Hij schakelt ook nog de hulp in van Asterix en Obelix, alsmede van het hondje Idefix.
Zo vertrekken ze met vijven naar Alexandrië.
Daar aangekomen, komt de grote concurrent van Tekenis, Pulcris, binnengelopen en zegt: "Tekenis, ik zal je helpen met het paleis te bouwen"( hij hoopt natuurlijk op een groot deel goud). Tekenis weigert uiteraard.
Maar daar laat Pulcris het niet bij. In het verloop van het verhaal probeert hij Tekenis verschillende keren te saboteren, maar dat mislukt steeds omdat onze Galische vrienden er een stokje voor steken.
Op het einde van het verhaal is het paleis af dankzij het magisch drankje van Panoramix.
Caesar komt kijken en hij laat zich vertellen dat de onverslaanbare Galliërs daar ook zijn.
Caesar stuurt direct een heel legioen naar het paleis.
Maar door het drankje van Panoramix overwinnen Asterix en Obelix toch de Romeinen.
Cleopatra ziet dit allemaal gebeuren en is woedend op Caesar.
Het paleis is door het gevecht vernietigd en Caesar heeft de Galliërs, die het palais hebben opgebouwd, proberen te vermoorden.
Caesar laat het paleis herstellen en biedt zijn excuses aan onze vrienden aan.
Maar einde goed, al goed: Pulcris wordt krokodillenvoer,Tekenis wordt schatrijk en Asterix en Obelix keren terug naar hun dorp.
Als je de details van het verhaal wil kennen, lees dan zeker de strip.
Het gevecht doet ons onmiddellijk denken aan de schildpadformatie, die de Romeinen altijd gebruikten: