Foto

 
Foto
Foto
Foto
We zijn de 04de week van 2026
Recht(s)eroever
Aalst stemt rechts!

Voor de toekomst van onze kinderen, onze veiligheid en onze kristelijke waarden.
25-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
Vlaamse Onafhankelijkheid.

België werkt niet meer.

België is de chaos.  Laten we toch scheiden.

En waarom zou een Vlaams-Waalse scheiding niet zonder ‘slag of stoot’

kunnen?

Waarom zou dat moeten leiden tot een verarming of prestigeverlies?

Tsjechoslowakije bewijst dat het ook anders kan. Tsjechen en Slowaken

zijn er na hun fluwelen scheiding niet armer van geworden, integendeel.

Op de webstek  http://www.vlaamseonafhankelijkheid.be  staat een antwoord

op onderstaande 20 vragen:

       

           1. Zijn er wel Belgen ?

           2. Zijn de Vlaamse strijd en de taalstrijd dan niet overbodig geworden ?

           3. Hoe zit dat nu met de geldstroom? Wat kost België ons ?

           4. Is het waar dat Wallonië vroeger het arme Vlaanderen heeft geholpen ?

           5. Vlaams geld in Vlaamse handen: leuk, maar wat kunnen we ermee doen ?

           6. Is het Belgisch federalisme een vloek of een zegen voor Vlaanderen ?

           7. Eén land of twee werelden ?

           8. Is België wel een democratie ?

           9. Wie heeft er belang bij het voortbestaan van België ?

         10. Heeft België een meerwaarde voor Vlaanderen ?

         11. Hoe realistisch is het ‘België Barst’-scenario ?

         12. Is een onafhankelijk Vlaanderen wel levensvatbaar ?

         13. Burgeroorlog of fluwelen scheiding ?

         14. Maar wat met Brussel? En de koning ?

         15. Veroordelen we Wallonië dan niet tot de bedelstaf ?

         16. Is de Vlaamse onafhankelijkheid niet in strijd met het Europees

               eenwordingsproces en de wereldwijde globalisering?

         17. Zal de internationale politiek de Vlaamse onafhankelijkheid wel aanvaarden ?

         18. Maar willen de Vlamingen dat wel ?

         19. En wat na de boedelscheiding ?

         20. Vlaamse onafhankelijkheid: allemaal goed en wel, maar worden we daar ook

               beter van?

 

Reeds meer dan 50.000 mensen hebben de webstek bezocht.

Duizenden hebben de petitie ondertekend.

We zullen de Vlamingen blijven informeren.

We streven naar een Vlaamse onafhankelijke staat in Europa.


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
Reactie verschenen in Het Nieuwsblad.

Gezien Mijnheer VO en zijn partij in Aalst zeer hoog scoorden is het volgens mij nogal arrogant om zoals in de rest van Vlaanderen deze stemmen, en deze mensen blijven aan de kant te zetten..
Vele van onze huidige bewindvoerders hebben niet veel kwaliteit in hun marge...
Het wordt hoog tijd om de handen op Vlaams gebied samen te slaan kijk naar onze zuiderburen hoe zij alles manipuleren.
Daar lacht men in het vuistje dat men zelf op locaal vlak hier het eigen volk nog aan de kant zet.
Mijn stem zal niet meer voor u zijn CD&V..., je mag raden waar ze een volgende verkiezing naar toe gaat ??? en in mijn spoor zullen gezien uw oncompetente houding Mevrouw I U ; velen volgen !!!!

 


23-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
Politieke crisis in Aalst

Vlaams Belang steekt helpende hand uit.

 

 

Het Vlaams Belang wil de Aalsterse meerderheidspartijen helpen. “Door de aanhoudende ruzies binnen de meerderheid is Aalst onbestuurbaar geworden en dreigt onze stad uiteindelijk onder voogdij te worden geplaatst. Dan maken we ons helemaal belachelijk,” aldus Vlaams Belang-fractievoorzitter Karim Van Overmeire.

 

Meestal is een oppositiepartij tevreden wanneer er ruzie is binnen de meerderheid. Maar bij het Vlaams Belang kan men er niet meer mee lachen. “Er komt geen einde aan. De vorige legislatuur is door de ruzies in mineur geëindigd. De nieuwe meerderheid heeft nog niets anders gedaan dan openlijk ruzie gemaakt. En waar gaat het eigenlijk over? Niet over het beleid, maar over ego’s en personen. Ondertussen zijn de gewone Aalstenaars en de ambtenaren de pineut. Zij hebben geen boodschap aan die eindeloze twisten. Ze willen dat de stad goed bestuurd wordt en dat Aalst eindelijk weer vooruit gaat.”

 

Bij de gemeenteraadsverkiezingen werd het Vlaams Belang de grootste partij van Aalst. “In de gemeenteraad beschikken we over een kwart van de stemmen. Daar kan men toch al iets mee doen wanneer men op zoek is naar een wisselmeerderheid,” aldus Karim Van Overmeire. “We zijn zeker bereid om onze steun te verlenen aan dossiers die Aalst en de Aalstenaars ten goede komen. Het enige wat we vragen is dat men open kaart met ons speelt en contact met ons opneemt wanneer men onze steun en onze stemmen wil”.


22-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
Moslims tegen paaseieren !

Gelijk hebben ze de moslims !  De ongelovigen leggen hùn maatschappijbeeld op aan de aanhangers van de islam. Onder het voorwendsel dat moslima's met hoofddoek de neutraliteit schenden.  De vrouwen moeten derhalve hun hoofddoeken afnemen, als zij in openbare dienst werken en in contact komen met het publiek.

Dat veroorzaakt wrevel en ongenoegen bij de moslims, die terecht eisen om in hun gastland respect te verdienen.  Als blanken naar een islamitisch land reizen en een bolhoed wensen te dragen, zal niemand hen dat verhinderen.

Men spreekt altijd over de gelijkberechtiging en de integratie, maar dat schijnt alleen te willen zeggen dat de moslims zich moeten aanpassen aan de verderfelijke gewoontes van het Westen : zwijnenvlees eten, vrouwen respecteren, alcohol drinken en ongelovig leven.

De moslims van de openbare dienst van de stad Antwerpen hebben daarom geëist bij monde van hun afgevaardigde,  Badia Miri, dat tijdens de kerstperiode in de publieke ruimtes geen kerstbomen zullen opgericht worden en met Pasen geen paaseieren zullen uitgedeeld worden.

Het wordt tijd dat er een einde komt aan de verdrukking. 





Badia Miri is de mevrouw met hoofddoek, rechts op de foto met de gele map in de hand.


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
Prof. Van Orshoven over de crisis.

'Ook als de Vlamingen eenzijdig de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde in het parlement zouden goedkeuren, zal de koning die wet braaf ondertekenen', zegt professor publiek recht Paul Van Orshoven.

Over het branddossier Brussel-Halle-Vilvoorde werd tijdens de informele contacten van het voorbije weekend met geen woord gerept - 'niks', volgens een Franstalige onderhandelaar. Maar als de onderhandelende partijen begin september nog steeds geen akkoord hebben gevonden over de splitsing van de tweetalige kieskring, dan dreigt het nieuw verkozen parlement dat varkentje in hun plaats te zullen wassen.

In de Kamer liggen verschillende wetsvoorstellen ter splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde te wachten, waarvan de behandeling al op 6 september, als de Kamercommissie Binnenlandse Zaken voor het eerst bijeenkomt, kan worden aangevat. Voor de Vlamingen is dat een stok achter de deur - de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde kan in principe immers met een gewone (Vlaamse) meerderheid worden goedgekeurd. Open VLD-voorzitter Bart Somers waarschuwde de Franstalige partijen eind vorige week in duidelijke bewoordingen het niet zover te laten komen.

Indien de Vlamingen in de Kamer eenzijdig de splitsing van Brussel-Halle-Vilvoorde zouden doorduwen, dan trekken de Franstaligen ongetwijfeld aan de alarmbel. Daarmee zou het dossier opnieuw op de tafel van de regering belanden, de zittende regering welteverstaan, die dan 30 dagen heeft om een uitweg uit de impasse te zoeken.

Kan en mag een regering van lopende zaken dat wel? Professor publiek recht Paul Van Orshoven (K.U. Leuven) ziet er geen graten in. 'De term lopende zaken wekt verkeerdelijk de indruk dat die regering zich alleen met onbelangrijke kwesties mag bezighouden. Maar juist over dit soort hoogdringende zaken mag en móét een regering van lopende zaken zich buigen.' Slaagt de regering er niet in een oplossing te formuleren, dan is het parlement na dertig dagen opnieuw aan zet, en is de kans groot dat het voorstel wet wordt en ter ondertekening naar de koning gaat.

Waarmee de koning voor een delicaat dilemma komt te staan. Ondertekenen of niet - in beide gevallen jaagt hij één taalgroep van zijn verscheurde koninkrijk tegen zich in het harnas. Maar Van Orshoven twijfelt er niet aan dat de koning bij een door het parlement goedgekeurde splitsing 'braaf tekent'. 'Of je kunt niet alleen België, maar ook de monarchie vergeten.'

Uit België stappen

Wat als in de komende weken blijkt dat Vlamingen en Franstaligen eigenlijk niet meer in staat zijn samen een regering te vormen?

'Er komt een moment waarop de bestaande wettelijke regelgeving er in feite niet meer toe doet', aldus de professor. 'Ik denk dat steeds meer verstandige mensen er rekening mee houden dat Vlaanderen finaal kan besluiten uit België te stappen, zonder dat daarvoor de grondwettelijk vereiste tweederdemeerderheid wordt gezocht. Omdat het niet kan blijven duren dat een minderheid van de bevolking de legitieme en democratische aspiraties van de meerderheid aan haar laars lapt. Ook Tsjechië en Slowakije zijn uiteengegaan op een manier waarin in de grondwet niet was voorzien.'

Professor Van Orshoven ziet dat als een moderne variant van de historische 'eed in de kaatsbaan', een vrije vertaling van het beroemde 'serment du jeu de paume' uit de Franse Revolutie. Op 20 juni 1789 zwoer de verzamelde burgerij, die zichzelf beschouwde als de échte vertegenwoordiger van de Franse natie, in de overdekte koninklijke kaatsbaan van het paleis van Versailles de dure eed niet uiteen te zullen gaan vóór Frankrijk tot een constitutionele monarchie was omgevormd. Hoewel juridisch waardeloos, noopte dit burgerprotest koning Lodewijk XVI uiteindelijk tot het bijeenroepen van een constituante.

'In de geest van de eed in de Kaatsbaan is het desnoods geoorloofd om, in weerwil van de bestaande grondwettelijke regels, met een eenvoudige meerderheid van Nederlandstaligen in Kamer en Senaat eruit te stappen. Legitimiteit daarvoor kan worden ontleend aan het bestaan van een brede consensus bij de Vlaamse bevolking en haar politieke leiders dat het anders moet.' De professor publiek recht wil in verband met de huidige communautaire patstelling ook nog dit kwijt. 'De Franstaligen herhalen steeds maar: on est demandeur de rien . Wil iemand hen erop wijzen dat in deze context het behoud van het status-quo vragen, wel degelijk iets vragen is, en wel heel erg veel?'


21-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Extreem-rechts?
De televisie-nieuwjournaals van de Onvlaamse Openbare Omroep (000) en van de commerciële zender hebben een behoorlijke reportage gebracht over de IJzerwake, die ze met een naar hun doen handig overstapje linkten aan de woonplaats van Leterme (Ieper) of de aan gang zijnde formatiecrisis. Met een knipoog de publieke opinie proberen te  beïnvloeden. 

De inrichters van de IJzerwake werden bestempeld als "extreem-rechtsen" dit in tegenstelling tot de gematigde IJzerbedevaarders, die nu plots de goeden zijn.  En wie behoort volgens de alweters van de 000 tot extreem-rechts ?  Uiteraard de donkere oermensen van het Vlaams Belang, maar ook de Vlaamse Volksbeweging en de NVA.  Marc de Mesmaeker en Luc Lemmens (beiden aanwezige NVA-ers maar er waren er beslist meer) weten het nu waar ze thuishoren.  Ik heb nochtans geen enkel extreem-rechts standpunt horen verdedigen tijdens de toespraken : tenzij de oproep tot zelfstandigheid een extreem rechts standpunt zou zijn.  Zoals de gekleurde medemensen in Zuid-Afrika ook extreem-rechtsen waren, toen die  een eigen natie wilden ?  "Vlaanderen zal Vlaams zijn of niet zijn", is toch een perfecte vertaling van la Belgique sera latine ou ne sera pas van Charles Rogier.

Het kan er maar bij : mestkevers, mentaal gehandicapten, extremisten.  De wijze dames en heren van het Belgische bestel lukken er intussen niet meer in een Belgische regering samen te stellen ; Nederlandstaligen (en deze term gebruik ik bewust) en Walen onderhandelen zelfs niet meer via tolken maar zitten in andere kamers van het kasteel door de geopende deuren tegen mekaar te schreeuwen of gebruiken de formateur of de koning om hun wederzijdse afschuw aan mekaar te serveren.

De Gucht treedt vandaag terug op de voorgrond in Le Soir, nadat Bart Somers heel zijn vroegere VU-litanie in de voorbije dagen heeft mogen heropvoeren, en Naopeleon de Gucht begint het kloofje tussen de CD&V en de NV-A verder uit te frezen.  "Bart Dewever is een ander Vlaming dan wij, hij is nationalist en separatist".  En gisteren klasseerde de 000-journalisten Bart bij "extreem-rechts", iets waar hij dol van wordt, want Bart wil vooral  behoren tot één grote christelijke volkspartij, genre CSU in Beieren (als hij mee aan de top mag staan, uiteraard).

Weet u wat een typisch kenmerk is van een extreem-rechts bewind, zoals je die soms nog vindt in Zuid-Amerika ?  De armen betalen het beleid, de rijken worden rijker.  Een mooie statistiek gevonden in de Frut van vandaag : "De belastingdruk  op lage lonen is in het land B de hoogste van alle geïndustrialiseerde landen".  Het verschil tussen wat je bruto verdient en netto overhoudt (bij LAGE lonen) is in het land B 49.2%, in Luxemburg 30.6%, in Nederland 40.6%, Frankrijk 44.5% en D 47.4%  Gegevens zijn afkomstig van de Europese Commissie.

Wie voert een extreem-rechts beleid ?  Wie laat de gewone man opdraaien voor de kosten ?  Wie zorgt dat werklozen nauwelijks verschil zien tussen doppen en arbeiden ?   Dit zijn feiten en géén emoties. Dit is, dames en heren extreem-rechts beleid, zoals het bespioneren van je burgers buiten alle parlementaire controle dat ook is.  In dit land is vals spelen geen gewoonte maar een onafwendbare noodzaak om het land kunstmatig te laten overleven

Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.
Filip Dewinter..... JA
ANTWERPEN Vlaams Belangfractieleider Filip Dewinter wil dat het Vlaams Parlement, zonder nog te wachten op federale onderhandelingen, zelf zijn autonoom statuut afkondigt en in een referendum aan de Vlaamse bevolking voorlegt. «Het Catalaans Parlement heeft dat gedaan en de Spaanse federale overheid heeft er zich achteraf bij neergelegd. Ik vraag vandaag aan voorzitter Marleen Vanderpoorten om het parlement met dat doel vervroegd bijeen te roepen», zegt Dewinter.

«Elk volk, ook het Vlaamse, heeft het recht om zijn toekomst in handen te nemen», aldus Dewinter. «Ik stel voor dat het Vlaams Parlement de eigen resoluties van acht jaar geleden zou toepassen en de bevoegdheid over die materies zou overnemen. Als de Franstaligen toch niet willen praten over onafhankelijkheid, is het tijd om onze tanden te laten zien. Eén keer zou volstaan om hen op andere gedachten te brengen, geloof me vrij. Ze hadden al schrik van een fictieve tv-uitzending. Laten we het RTBF-scenario dus maar eens uitproberen.»

Dewinter vindt het geen probleem dat daarmee de grondwet zou geschonden worden. «In 1830 heeft België zich ook niet gestoord aan de Nederlandse grondwet. Nog maar pas heeft de federale regering de grondwet niet uitgevoerd inzake Brussel/Halle-Vilvoorde. Als de Vlamingen zich in een referendum uitspreken, zal geen politicus dat nog tegenspreken. De Franstaligen zouden daarna heel wat minder noten op hun zang hebben. Zie het maar als een stok achter de deur. Vlaanderen moet een beetje meer Tijl spelen en wat minder Lamme Goedzak.»

Stil

Filip Dewinter vraagt dat minister-president Kris Peeters zich over de huidige situatie zou uitspreken. «Ik heb bij zijn aantreden gezegd dat hij het schoothondje van Leterme zou zijn. Dat blijkt nu, het is oorverdovend stil bij de Vlaamse regering.»

Filip Dewinter (Vlaams Belang).


---------------------------------------------------------------------------------


Ook in Schotland vraagt de eerste-minister van Scottish Nationale Party dat de bevolking zich via een referendum zou uitspreken over de zelfstandigheid van Schotland.  En de SNP dat is geen rechtse club.

20-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Enkele sfeerbeelden van tijdens de Ijzerwake 2007

 

 

 


 

Sfeerbeeld van de IJzerwake die doorging onder een stralende hemel niettegenstaande de onheilsweerberichten van het KMI.


17-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Zondag 19 augustus 6de Ijzerwake te Steenstrate
.

15-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.MOET ER NOG ZAND ZIJN???

Nieuws uit Koningshooikt.

Niet langer in onze grootsteden. 

Het word alsmaar gekker en gekker, wie is hier eigenlijk de vreemdeling? 

ALLOCHTONE VROUWEN WILLEN APART ZWEMUURTJE. 

Tijdens een vergadering begin deze maand met de sportdienst waarop uitsluitend allochtone verenigingen aanwezig waren,eisten de allochtone vrouwen een apart vrouwenzwemuurtje. Maar daar bleef het niet bij.

Mannelijke redders zijn niet toegelaten, alle mannen moeten uit de andere baden worden verwijderd én als klap op de vuurpijl moet de cafetaria ofwel worden gesloten ofwel worden afgeplakt !!!!! Het is trouwens maar de vraag of niet-moslimvrouwen zouden worden toegelaten.

Mochten de eisen van de allochtone verenigingen niet getuigen van een verregaande arrogantie en van het diepste misprijzen voor onze cultuur en onze waarden, we zouden er ontzettend om kunnen lachen. 
Nu bevestigen ze alleen de totale mislukking van het integratiebeleid. De moslimmigranten weigeren manifest zich in te passen in onze maatschappij. Het organiseren van een aparte vergadering met allochtone verenigingen vanwege de monster-coalitie is trouwens ook een compleet verkeerd signaal. 
De allochtonen kunnen perfect gebruik maken van alle beschikbare kanalen die voor alle Lierenaars en Hooiktenaars aanwezig zijn zoals de sportraad, de jeugdraad, de zieken- en gehandicaptenraad, enz. 
Een beetje respect voor onze waarden en normen, leefgewoonten en belangrijke traditionele principes zoals de scheiding van kerk en staat, de democratie, de vrije meningsuiting en
 de gelijkwaardigheid van man en vrouw zou welkom zijn.
Hopelijk gaat het stadsbestuur en de directie van het zwembad niet in te gaan op deze absurde eisen. 

Heel waarschijnlijk zijn wij Vlamingen andermaal onverdraagzaam. 


06-08-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Patrick Janssens.... de socialist bij uitstek.

De socialist Patrick Janssens wordt lid van de Raad van Bestuur van Dexia. De bezoldiging voor een lid van de Raad van Bestuur is een jaarlijks   brutobedrag van 20.000 euro aangevuld met een presentiegeld per vergadering van 2.000 euro (ex-SP-A-burgemeester Frank Beke haalde zo 38.000 euro op in 2005).      

Mooi meegenomen.

O ja, voor dat ik het vergeet. Het Dexia-mandaat van Janssens is eigenlijk zijn job niet. Patrick Janssens is Vlaams Volksvertegenwoordiger en krijgt daarvoor bruto 74.923 euro per jaar + een forfaitaire onkostenvergoeding van bruto 20.978 euro .Patrick Janssens combineert deze twee"jobkes" met het burgemeesterschap van Antwerpen. Als burgemeester krijgt hij bruto 50.899 euro.

Dus in totaal verdient deze socialist met zijn drie jobkes bruto 184.800 euro.

Het zou beter zijn dat twee andere mensen, die ook bekwaam zijn, deze twee andere jobkes invullen. Of zijn er geen hoog-opgeleide werklozen meer ?

Is dat allemaal normaal???


19-07-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Over NORDIC WALKING

Nordic Walking is een sport die overgewaaid is uit Finland. Het is een trainingsmethode die topatleten uit de langlaufdiscipline gebruiken om buiten het seizoen te trainen en de conditie te behouden. Het is een zacht en effectief trainingsconcept waarin 90% van de spieren worden gebruikt

Waarom Nordic Walking?

Deze wandelmethode biedt tal van gezondheidsvoordelen. Het vermindert spanningen in nek- en schouderzone, verhoogt het zuurstofverbruik in het hele lichaam en zorgt ervoor dat het hart efficiënter werkt. Het reduceert stresshormonen, versterkt het immuunsysteem en vertraagt het verouderingsproces.
Met Nordic Walking traint men 4 van de 5 aspecten van de fysieke conditie: uithouding, kracht, flexibiliteit en coördinatie. Gelukkig hoef je geen snelheidsduivel te zijn om aan deze sport te doen. Nordic Walking gebeurt aan een aangenaam tempo (3.5 à 5 km/u), waardoor je de tijd krijgt om te genieten van de natuur. Perfect voor mensen die even willen onthaasten of relaxeren.

Door het actief gebruik van handen en voeten komt er een bloeddoorstroming op gang die het hele lichaam in werking zet. In tegenstelling tot joggen worden de spieren 30% minder belast, het is 40% tot 50% effectiever dan wandelen zonder stokken. Aangezien ongeveer 90% van de spiermassa actief arbeid levert worden er veel overbodige calorieën verbrand.

Voor wie?

Voor iedereen:
- die wil onthaasten en genieten van de natuur,
- die wil werken aan de fysieke conditie algemeen of na ziekte
- die wil vet verbranden
- die geplaagd zit met ontstekingen

Zelf ben ik begonnen op 28 juni. De naald van de weegschaal wees toen 130 kg aan, reden genoeg dus om er iets aan te doen en dus kocht ik 2 stokken en ik was vertrokken.
Nu 22 dagen later weeg ik nog 116 kg. Elke dag stap ik 10 km of 2:15 u. ongeveer. Vandaag heb ik voor het eerst een hartslagmeter gebruikt en die vertelde mij dat ik na mijn training 1067 calorieën had verbruikt. nu zondag 22 juli is mijn streefdoel 115 kg te wegen en dan elke week één kilogram te vermageren kwestie van de lat niet te hoog te leggen.

Ik hou jullie alvast op de hoogte.


08-07-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.OEWANNEER?
;


"Oewanneer komt de boek van het kolonel ? On est en heureuse attente."  (Allemaal ,behalve de Habsburger, gesponsord en onderhouden door u en ons ;  en dan staan er nog auteursrechten op deze foto bij de hofnarren van Belga - Toedeloe !)


02-07-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.De staatshervorming.
De aangekondigde en plechtig beloofde staatshervorming zit in een patstelling. Wie dacht met een stem voor CD&V/N-VA een ‘nuttige stem’ uit te brengen, een stem die Vlaanderen op weg zet naar meer autonomie, kan straks het deksel op de neus krijgen en tot de nuchtere vaststelling komen dat alleen het Vlaams Belang een antwoord heeft op de Waalse veto’s.

De vraag is dus: wat nu? Het Vlaams Belang is alvast bereid om vanuit de oppositie elke stap te steunen die leidt tot meer autonomie voor Vlaanderen. Voorwaarde is uiteraard dat daarvoor geen waanzinnige prijs wordt betaald.

Het blijft verbazen hoe de Vlaamse partijen – de politieke meerderheid in dit land - zich steeds weer in het hoekje laten drummen. En het kan zo eenvoudig zijn. Stel u maar even voor dat Yves Leterme en Bart De Wever tegen hun Franstalige gesprekspartners zouden zeggen dat ze best wat water in hun wijn zouden doen, want dat ze anders met het Vlaams Belang in zee zullen gaan om de door Vlaanderen gewenste staatshervorming door te drukken. Wat denkt u? Zou dat de onverzettelijke Franstaligen niet tot enige toegeeflijkheid bewegen?

Stel u even voor dat Leterme en co. zouden zeggen: “Geen staatshervorming? Jammer, maar dan komt er ook geen Belgische regering meer. En dat betekent het einde van België. Is het dàt wat jullie willen?” Meer dan “5 minuten politieke moed” is daar echt niet voor nodig.
De vraag is dus of Leterme en De Wever die moed hebben. De toekomst zal het straks uitwijzen. CD&V en N-VA moeten kleur bekennen. Gaan ze voluit voor “meer Vlaanderen”, of toch voor de Belgische macht en de profijtjes?

01-07-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Meer is min bij de Walen.

Toen God de wereld schiep besliste hij aan ieder volk 2 deugden toe te kennen.

Daarom gaf hij o.a. aan:

de Zwitsers: ordelijkheid en eerbied voor de wet;
de Japanners: werkijver en geduld; 
de Italianen: romantiek en speelsheid;
de Walen: intelligentie, eerlijkheid en socialisme.

De engel, die belast was met de verdeling van deze deugden vroeg aan God :

"Heer, hebt U zich niet vergist ?  U hebt gezegd dat U aan ieder 
volk 2 deugden zou toekennen maar aan de Walen geeft U er 3.
Is dat opdat zij zich verheven zouden voelen boven alle andere volkeren ?"

En God antwoordde:

"Ik gaf er aan de Walen effectief 3 maar zij zullen er maar 2 tegelijk kunnen van gebruiken:
Zijn zij socialist en eerlijk, dan zullen zij niet intelligent zijn;
Zijn zij intelligent en eerlijk, dan zullen zij geen socialist zijn;
En zijn zij socialist en intelligent, dan zullen zij niet eerlijk zijn."


Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Het ballonnetje van Martens.
In de verzuurde kolommen van de Morgen doet  Wilfried Martens de suggestie om de NV-A volledig te laten opgaan in de CD&V.  "De tijd van het kartel is voorbij", zegt de oud-premier en partijvoorzitter van de vroegere CVP die nauwelijks verschilt van de  huidige CD&V.

"De partijen moeten hun programma's naast mekaar leggen en de verschillen uitpraten. En op communautair vlak is het ook vrij eenvoudig : de NV-A moet begrijpen dat het geen zin heeft in het centrum van Europa drie mini-staatjes te laten ontstaan.  En zonder de medewerking van de Franstaligen is er geen staatshervorming mogelijk, tenzij je een staatsgreep zou plegen."

Dat is de opvatting in 2007 van Wilfried Martens, de voorzitter van de Europese christen-democraten, de man die in 1958 tijdens de Wereldtentoonstelling opriep tot Revolutie als België niet inging op de eisen van de Vlaamse Beweging. 

De CD&V verschilt inderdaad geen haar met zijn voorgangers, de Christelijke Volkspartij of daarvoor de Katholieke Partij.  Al die semi-Vlaamse staatskatholieke politieke partijen werden steeds bestookt door Vlaams-nationale horzels : er kwam zelfs een soortement akkoord (bewerkstelligd door Gaston Eyskens) in 1936 met het VNV dat echter niet lang heeft stand gehouden.  En na de repressie werden een aantal niet te fel aangebrande VNV-ers gerecupereerd in de CVP : Leemans en Custers waren de gegadigden die ingingen op de voorstellen.  Victor Leemans bracht het zelfs later tot senaatsvoorzitter.  Die twee waren natuurlijk de kop van jut bij de Vlaams-nationalisten.  Ook in de gloriejaren van de Volksunie, die de CVP veel electorale migraines heeft bezorgd, waren er bestendig contacten.  Ex-kolonel Herman Candries liep over van de VU naar de CVP en op lager echelon waren er ook vaak transfers.

De Vlaamse Beweging heeft altijd aan de moederborst gelegen bij de staatskatholieken en beiden hebben in een onmiskenbare haat-liefde relatie geleefd.  Ook nu nog is dit het geval, zij het dat het overgrote deel van de Vlaams-nationalisten, al dan niet wijs geworden door de exploten uit het  verleden, onderdak hebben gezocht bij het Vlaams Belang, dat compromisloos voor de volle 100% zelfstandigheid gaat," de Vlaamse Staat of géén Staat".

Als Wilfried Martens nu een ballonnetje oplaat om de twee kartelpartijen in mekaar te laten opgaan, doet hij niet meer dan de oude wens van de Katholieke Partij terug op te rakelen en vermoedelijk zou de politiek hierdoor duidelijker worden.  Vlaams-nationalisten horen alleen thuis in een partij die een nationalistisch programma nastreeft zonder schaamte voor eigen symbolen, met respect voor alle mensen en zonder vreemden meer rechten toe te kennen dan de eigen bevolking.

Natuurlijk is het net voor 11 juli niet zo verstandig om een dergelijke oproep te lanceren, maar Wilfried zal daar niet aan gedacht hebben in zijn grote wijsheid.


28-06-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Moord op Guido Demoor te Antwerpen!
Twee jaar cel en 550 euro boete voor de moord, die de media halsstarrig het busincident blijven noemen,  op Guido Demoor.

En dan kijkt men verwonderd op dat de man in de straat zijn geloof in de rechtspraak verliest. Hoe denkt men dat de betrokken "jongeren" op zo'n uitspraak reageren ?  Dit is een zoveelste vrijgeleide om de heersende mentaliteit van "ons is alles toegelaten, want wij zijn achteruitgesteld" te handhaven en meer nog, te stimuleren.

De wereld wordt er met de dag fraaier op dankzij de mentaliteit van een bepaald soort gezagdragers die de ganse dag lopen te kwekken dat ze een droom hebben.  Voor ons niet gelaten maar die droom wordt helaas een nachtmerrie.

Wat een grote schande !

25-05-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Kinderen
Er was een tijd, nog niet eens zó lang geleden, dat er schamper gedaan werd over het gezinsbeleid van het Vlaams Belang. ‘Onze oplossing’ zou o zo simpel zijn: als we met z’n allen meer kinderen kochten, zouden alle problemen vanzelf opgelost zijn.

Ondertussen kon men in De Standaard (23.05.2007) lezen dat de Gezinsbond voor Vlaanderen meer bevoegdheden wil, ook op het vlak van gezinsbeleid. “Vlaanderen wil een ander gezinsbeleid en moet meer ruimte maken voor kinderen”. Dat is de reden waarom de Gezinsbond aan een campagne van 45 verenigingen deelneemt die meer autonomie voor Vlaanderen willen.

Dat men met fiscale en andere maatregelen een gezinsvriendelijker beleid kan voeren, bewijst men in het buitenland: Frankrijk heeft zijn kindertal per gezin kunnen optrekken tot gemiddeld 2,1 kinderen per gezin, onder meer met een genereuze kinderbijslag. Om de bevolking op peil te houden, moeten gezinnen gemiddeld 2,1 kinderen tellen. Het geboortecijfer in België is ondertussen teruggevallen op gemiddeld 1,55 kinderen per gezin. “In vergelijking met 1964 is het aantal geboorten in Vlaanderen teruggevallen met 43%, in Wallonië maar met 28%”, vertelt de Gezinsbond-voorzitter Roger Pauly.

Ook de Scandinavische landen als Zweden, Denemarken en Noorwegen, slagen er in om het geboortecijfer op te krikken middels maatregelen als het ouderschapsverlof. Zo komt men toch aardig in de buurt van het Vlaams Belang-programma natuurlijk. Als gezinspartij eisen wij een gezins- en kindvriendelijk beleid dat het hebben van kinderen aanmoedigt en aantrekkelijk maakt. Wij pleiten onder meer voor een kostendekkende geboortepremie, voor het invoeren van een opvoedersloon (een uitkering voor de thuiswerkende ouder) en een welvaartsvaste kinderbijslag.

Om dat noodzakelijke beleid – in het licht van de vergrijzing toch wel belangrijk - te kunnen voeren, is meer autonomie nodig. Een grotere autonomie levert veel efficiëntere overheden op. En wie kan daar tegen zijn?


23-05-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Maandloontje...

Onze ministers... Ga er maar voor werken, burger !!!

De maandwedde van onze ministers,

Voor al degenen die eens rustig willen overwegen, om er in de (nabije) toekomst eindelijk iets aan te doen.

Wist u?

-Dat onze Vlaamse ministers een maandwedde hebben van meer dan 10.000 EUR (ruim 400.000 BF) -Dat zij een maandelijkse huisvestingsvergoeding genieten van 2.350 EUR (ongeveer 95.000 BF) -Dat zij een huishoudkostenvergoeding per maand ontvangen van 876 EUR (ruim 35.000 BF) -Dat zij een kleine 300 EUR per maand bij krijgen als "persoonlijke forfaitaire onkostenvergoeding" (zowat 12.000 BF) -Totaal is dat 13.526 EUR of (545.637 BF) elke maand van het jaar.

En nog kunnen ze het niet laten om met de centjes van de belastingbetaler grote sier te maken, lees maar:

Als supplementje bij hun wel zeer riante broodwinning wordt hen dan nog eens een Visa kaart toevertrouwd,en zij gebruiken die zonder verpinken, om de horecasector op de been te houden, waarschijnlijk als compensatie voor de 21% die men al zolang beloofd er 6% van te maken.

En de afrekeningen na het festijn zijn niet van de poes, er zijn enkele gezonde eters bij, enkele van deze excellenties hebben er in het jaar 2002 degelijk werk van gemaakt want wat zij verorberden grenst aan het ongelooflijke.

Volgens informatie ons verstrekt door E-magazine nr 160 ging het er aldus aan toe:

Steve STEVAERT gaf met de hem toevertrouwde Visa kaart op zijn naam in dure restaurants de som uit van 22.210 EUR ( 896.000 BF) en dat ter gelegenheid van 97 etentjes of ongeveer 2 per week en dat tegen een gemiddelde prijs van 229 EUR per eetmaal (ongeveer 9240 BF)

Vijf restaurants met Michelin-sterren bezocht door heren van het kabinet van Patrick DEWAEL waar drie VISA kaarten in omloop zijn kregen ruim de aandacht van onze jongens wat resulteerde in 168 bezoeken waarvan 60 op rekening van de kaart van Patrick DEWAEL persoonlijk.

Bijzonder doortastend zijn de omzwervingen in het buitenland, met een uitgave van 3390 EUR (137.000 BF) op 16 maart 2002 in eethuisje STUCKI in BASEL, diezelfde dag wordt, met een andere Visa kaart en door andere flinke jongens nog maar eens een bijkomende hulde gebracht aan restaurant TEUFELHOF eveneens in BASEL voor de niet mis te verstane nota van 2052 EUR ( 83.000 BF) dus zowat samen op een dag 5.442 EUR of een kleine 220.000 BF Prent het in uw gedachten dat allemaal met de centen van de belastingbetaler, dus ook met die van u!Bedenk dat dit moet bestreden worden en overweeg het een en het ander tegen de volgende keer dat men uw steun vraagt.

Met dank aan de gezusters De Swaef A. en D. voor de informatie.


28-04-2007
Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Karel Dillen is niet meer.
Bewondering, respect, dankbaarheid. Dat zijn samengevat de gevoelens die bij het overlijden van onze stichter-voorzitter bij me opkomen. Geen verering, want dat is ondoordacht, dat houdt in dat je de fouten en gebreken van iemand niet wil zien.

Maar wel bewondering dus. Bewondering voor een man die het aandurfde om zich met zijn Vlaams-nationale partij voor het eerst na de repressie in alle duidelijkheid voor een onafhankelijk Vlaanderen uit te spreken.. Bewondering voor de man die de touwtjes strak in handen hield maar die tegelijk mogelijkheden bood aan nieuwe generaties politiek talent. Bewondering voor de man die tegen alles en iedereen in doorzette met die nieuwe partij. Respect voor het geduld, de inzet en de toewijding waarmee hij gedurende zeventien lange jaren deze partij heeft geleid. Dankbaarheid voor de kansen die hij mij persoonlijk heeft geboden en het vertrouwen dat hij mij heeft geschonken. Maar vooral dankbaarheid omdat dankzij zijn werk en initiatief, het groepje marginalen is uitgegroeid tot de nachtmerrie van het regime.

Rust in vrede Karel. Het zaad is gezaaid, nu wacht de oogst.

Frank Van Hecke



>

Blog tegen de wet? Klik hier.
Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs