Zijn blij jullie te kunnen melden, dat we terug kanarietjes mogen welkom heten. Deze keer uit de volgende combinatie, zijnde; oranje bont en geel bont, alsook geel en wit recessief.
De aantallen zijn 2 en 3 bij het wit popke.
Is wel moeilijk bij witte kanaries, om jongen te kweken, daar je het popke extra vitamine moet geven. Ook aan te raden opfokvoer op regelmatige basis te geven, speciaal voor licht gekleurde en witte kanaries.
Hopelijk worden het deze keer sterke jongen, verleden jaar werd het niks.
Zijn een nestje rijker vandaag, namelijk roodzwarte kobalts, het zijn er twee, eentje dood geboren. Ander vogeltje sterft ook, terwijl we de enige bijvoederen, het is een beetje zwak. Popke voedert de kleine niet genoeg, weten niet goed hoe het komt.
Vanmorgen hebben we ons eerste nest, drie jongskes van ons opaal witte en opaal split. Je ziet mooi twee donkere en een lichtere van kleur. Beide ouders geven voldoende eten, elk op hun beurt.
We zijn trots om vandaag twee nesten te mogen aanschouwen, van een koppel roodzwarte kobalts,vier waarvan twee later sterven. Andere komen van zwart witte kobalt en en bruin pastel geel popke, hier waren er ook twee, helaas zijn ze er enige tijd later, ook niet meer.
Denk de oorzaak is dat de popkes hen niet genoeg voederen, na enige tijd. Wat kunnen we hier in de toekomst aan veranderen?