Welkom op onze blog !
Inhoud blog
  • Oplossingen ZGZG 6D (lessen 155 - 156 -157)
  • Oplossingen ZGZG 6D (les 158)
  • Oplossingen ZGZG 6D (les 154)
  • Oplossingen Lezen R1-R2-R7-R8
    Zesde leerjaar - Gemeenteschool Esen

    25-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.West-Vlaamse Finale netbal te Ardooie !
    Na de regionale tornooien en de provinciale halve finales bleven nog 10 ploegen over :  Gemeenteschool Rumbeke,  St.-Lodewijkschool Oostende, O.L.V. College Oostende, St.-Leocollege Brugge, Vrije Scholen van Moorsele, Dadizele, Oostnieuwkerke, Kuurne, Zwevezele en de gemeenteschool van Esen !  Deze ploegen werden in 2 poules ingedeeld. 

    Onze meisjes moesten starten tegen St.-Lodewijk Oostende : de smashes patsten voor onze neus op de grond !  Het was even wennen om zo'n grote meisjes voor ons te zien maar we waren niet aangeslagen : onze aanvalsters gooiden ook een paar bommetjes en onze verdedigsters plukten af en toe al een bal !  Uiteindelijk  moesten we maar nipt de duimen leggen : 15-14 ! Niettegenstaande dit verlies had ik toen al het gevoel dat we een prachtige namiddag tegemoet gingen. 

    De tweede wedstrijd tegen Rumbeke was heel gelijkopgaand en het scorebord wees dan ook na 10 minuten 16-16 aan.  Vervolgens moesten we Moorsele partij geven en dat werd na een heel spannende wedstrijd onze eerste overwinning : 12-15 !  Onze laatste wedstrijd was tegen Kuurne.  Ik had de meisjes goed in hun oren geblazen dat ieder punt belangrijk was voor ons eindklassement.  Ze volgden mijn raad prachtig op en scoorden het hoogste scoreverschil van het hele tornooi : 26-5 !!!  Dankzij dit resultaat haalden we een betere score dan Rumbeke en waren we zeker van onze 2de plaats in de poule en een plaats bij de beste 4 !

    We moesten echter de duimen leggen tegen Oostnieuwkerke met 17-21.  In de wedstrijd voor de 3de en 4de plaats moesten we opnieuw tegen Oostende waartegen we onze 1ste match verloren.  De spanning was te snijden, de zenuwen gierden door alle lichamen en na 10 minuten hard strijden wees het scorebord 20-20 aan !  Er moest dus nog 1 punt verder gespeeld worden :  Oostende zette goed op,  onze meisjes klemden de bal goed vast, pasten de bal naar Ine die met een allerlaatste krachtsprong de bal op het veld spijkerde van de tegenstrevers !  Dit was meteen het sein voor een ongeziene vreugdedans waarbij de traantjes rijkelijk vloeiden ...  !  PROFICIAT MEISJES met jullie bronzen medaille !  Ik vond het leuk om jullie te kunnen coachen !

    Met onderstaande link kom je bij de foto's :

    http://picasaweb.google.nl/jv610405/2009_0325NetbalfinaleTeArdooie?feat=directlink

    25-03-2009 om 19:43 geschreven door Jan Vercruysse  


    23-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Evelien)

    Hallo beste blogbezoeker,

     

    ik ben Evelien Vandermarcke en ik ga vertellen over mijn hobby’s.

    Ik ga iedere week 2 keer naar de muziekschool. De dinsdag ga ik 1 uur naar de notenleer en de vrijdag ga ik eerst 1.30 uur naar de notenleer en daarna ga ik nog 1 uur naar de pianoles. De woensdag ga ik 1 uur naar de tennisles samen met Silke D. en Gwen. De zondag ga ik om de 2 weken naar de CHIRO J. Dat is superleuk we doen daar dan soms uitstapjes naar de broeken, naar Diksmuide, ... Dit zijn mijn hobby’s.

    23-03-2009 om 15:39 geschreven door Jan Vercruysse  


    22-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Essen geplant in Esen !
    "Vandaag hebben we 21 bomen geplant in de Kleine Ware !" (Evelien)
    "De Latijnse naam voor een es is fraxinus !" (Stijn)
    "Als je het in Amerika over een es hebt, kennen ze dat niet en als je fraxinus zegt, weten ze het wel.  Raar hoor !" (Gwen)
    "We hebben veel bijgeleerd over hoe we goed een boom kunnen planten !" (Ine)
    "Stad Diksmuide had alles uitgelegd hoe we de bomen moesten planten !" (Lore L)
    "Ik werkte samen met Balthazar.  De kuil was al gegraven en er stonden overal 2 paaltjes naast !" (Lucas)
    "De putten waren vooraf al gemaakt.  Wij hebben de boom er in moeten zetten en dan de put toegegooid !" (Niels)
    "We moesten telkens de wortels met aarde en kompost bedekken !" (Lore H.)
    "Daarna hebben  de mannen van de stad de bomen met bindrubber aan elkaar gebonden !" (Balthazar)
    "Ik vond dit redelijk leuk en het is belangrijk voor de natuur !" (Arne)
    "De burgemeester was er ook en we moesten een paar keer op de foto !" (Sigve)
    "Nadien hebben we een sapje gedronken en een appel gegeten !" (Guillaume)
    "Als we dan weggingen, kregen we nog een zak mee met informatie over bladeren, paddestoelen en bomen!" (Dieter)
    "Met dit alles ging iedereen tevreden naar huis !" (Silke D)
    "Dus het was SUPER leuk !" (Stien)
    "Het was wel een beetje lastig, hè,hè.  Ik zou dat nog eens willen doen !" (Jolien)
    "Ik vond het een hele toffe ervaring en ik zou het zeker nog eens over willen doen !!!" (Silke T)

    Met onderstaande links zie je ons aan het werk !

    http://picasaweb.google.nl/jv610405/2009_0320EssenPlantenInEsen?feat=directlink

    http://www.westhoek.be/

    22-03-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    16-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Arne)

    Hoi, ik ben dus Arne (V.D.).

    In mijn vrije tijd doe ik redelijk veel

    o.a. gitaar spelen. Ik zit in de muziekschool

    in Diksmuide. Buiten speel ik ook nog veel, maar meer op de computer en de playstation. Op de computer speel ik het meest Rune Scape en Tribal Wars. Wat ik buiten doe is vooral skeeleren enz…

    Doei, tot een volgende keer.

    16-03-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Essen planten in Esen !
    Vrijdag aanstaande gaan we in de namiddag in de Kleine Ware in Esen bomen planten in samenwerking met de groendienst van Diksmuide.  Via onderstaande link kom je er meer over te weten !

    http://www.diksmuide.be/nieuwsdetail/1563/default.aspx?_vs=0_N&id=624

    Op volgende link vind je nog wat info :

    http://www.ediksmuide.be/?p=1112

    16-03-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    09-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Lore H)

    Ik ben Lore Huyghe en mijn hobby is volleybal.

    Dat volleyballen doe ik in de sporthal van Diksmuide.

    De woensdag en de vrijdag heb ik training van 17u.15 tot 18u.45. Soms moet ik dan een wedstrijd spelen in het weekend. Ik doe heel graag volleybal.

    Thuis in mijn vrije tijd spelen mijn zus en ik veel met onze 2 poezen. Dan gaan mijn zus en ik iedere dag wandelen in de tuin met onze poezen.

    Mijn zus en ik spelen ook nog op onze kamer.

    09-03-2009 om 18:37 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Stijn)

    Ik ben Stijn Delbarge en mijn hobby is :

    Met een eenwieler  rijden.

    Ik zit ook in een vereniging namelijk.

    De circus club WOESH.

    Daar doen we van alles zoals

    op een eenwieler rijden ,goochelen ,acrobatie,jongleren, en nog veel meer circus dingen.

    Eigenlijk wilde ik in een eenwielerclub

    maar dat is allemaal veel te ver .

    dus ging ik in de circusclub.

    Ik skeeler ook met  vrienden op straat.

    Dit zijn mijn hobby’s.

    09-03-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    04-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Agenda maart
    02/03/09 : les MEGA door mega-agent
    04/03/09 : Provinciale 1/2 finale netbal
    07/03/09 : Kippenfestijn
    09/03/09 : Info-avond VTI + College in Saint-Germain (ouders)
    16/03/09 : Juf Ann-Sophie komt naar de klas
    20/03/09 : We gaan bomen planten !
    23/03/09 : Bespreking studieadvies (ouders)
    25/03/09 : Provinciale finale netbal (meisjes)

    04-03-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Provinciale 1/2 finales netbal
    Deze namiddag mochten  zowel de jongens als de meisjes deelnemen aan de provinciale halve finales netbal te Diksmuide.  Het niveau van de deelnemende ploegen lag duidelijk een stuk hoger dan in Sint-Andries.  We hebben hard geknokt en gespeeld voor wat we waard waren en de meisjes konden zich plaatsen voor de WEST-VLAAMSE FINALE op woensdag 25 maart.  De jongens zijn strijdend ten onder gegaan ...  Toch verdienen alle leerlingen een pluim voor hun sportieve inzet !  Dank ook aan de supporters voor hun steun !

    Een uitgebreide fotoreportage kun je bekijken via de volgende link : met dank aan de fotograaf  ;)

    http://picasaweb.google.be/jv610405/2009_030412FinNetbal?feat=directlink

    04-03-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    02-03-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Lucas)

    Hallo.

     

    Ik ben Lucas en mijn hobby’s zijn voetballen en fietsen.

    Voetballen doe ik bij een voetbalploeg en fietsen niet.

    In mijn vrije tijd voetbal ik in w.s. Zarren bij de miniemen,fiets ik en ik speel op de computer : Tribal wars.

    Het is een bouwers spel in de middeleeuwen anders speel ik in de tuin, voetbal,fiets ik of rij ik met de gocart.

    02-03-2009 om 16:06 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Lore L.)

    DAG BLOGBEZOEKER,

     

    Ik ben Lore.

    Mijn hobby’s zijn dansen,dat doe ik al vier jaar, zwemmen en ik ga heel graag naar de Chiro.  Op maandag en vrijdag ga ik naar de dansles en om de twee weken de zondag naar de Chiro.  In mijn vrije tijd speel ik soms op de computer, lees ik eens een boek of ravot ik wat buiten.

    Vroeger zwom ik de vrijdag,maar nu kan dat niet meer omdat er dan dansles is.

    Ik heb wel veel vrije tijd.

    02-03-2009 om 16:01 geschreven door Jan Vercruysse  


    19-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Ongelikt ! (ons klastoneel)
    Op donderdag 19 februari speelden wij toneel voor de andere klassen.
    Onderstaande link aanklikken en je kunt de foto's bekijken !

    http://picasaweb.google.com/jv610405/2009_0219ToneelOngelikt?feat=directlink

    19-02-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    16-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Bezoek VTI
    Op vrijdagvoormiddag 13/02/09 bezochten we het VTI.  Op de volgende link zijn enkele foto's van dit bezoek te zien :

    http://picasaweb.google.be/jv610405/2009_0213BezoekVti?feat=directlink

    16-02-2009 om 17:26 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Balthazar)

    Beste blogbezoeker .

    Ik ben Balthazar Herteleer. Eén van mijn hobby’s is tennissen.  Ik doe dat 2 uur per week en ik heb ik heb 3 trainers. Ik doe nog niet mee aan wedstrijden maar over een paar maanden is er een wedstrijd waar ik aan zal meedoen. Mijn andere hobby is kiteboarden : ik doe dat meestal in Oostende op het strand. Ik ben al eens door een sterke windruk op mijn buik over het strand gegleden.  Dit waren mijn hobby’s. 

    16-02-2009 om 15:58 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Silke)
    Dag beste blogbezoeker. Ik ben Silke Theunynck. Mijn hobby’s zijn vooral muziek spelen en naar muziek luisteren. Ik speel viool en ik doe dat nu al drie jaar en een half. Ik heb ook al eens opgetreden met mijn viool. Verder lees ik ook soms nog Harry Potter boeken. Ik lees nu wel nog maar het tweede boek maar ik vind dat erg boeiend. Ik speel ook soms buiten en dan maak ik kampen. Ik teken en knutsel ook graag. Thuis heb ik een grote koffer met allemaal teken- en knutselgerief erin en dan maak ik grote tekeningen in een groot boek. Ik werk ook soms wel graag op de computer.

    16-02-2009 om 15:53 geschreven door Jan Vercruysse  


    11-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Veldrijden
    De foto's van het veldrijden van deze namiddag vind je terug in de linkerkolom !  Wie schrijft een verslag over zijn ervaringen met deze sport ?  Nogmaals proficiat aan alle deelnemers !

    11-02-2009 om 18:07 geschreven door Jan Vercruysse  


    09-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Dieter)

    Ik ben Dieter Delbarge. Ik pingpong  bij “Smashing Smude” in Diksmuide. Ik pingpong vanaf 24 juni. Maar vroeger heb ik nog gepingpongd maar niet in een club want ik heb zelf een pingpongtafel. Ik hou ook van  dieren. Ik help soms met papa de dieren voederen. Mijn vader gaat ook naar de pingpong ,dat is leuk. Ik speel ook al competitie in de pingpong. Ik heb al aan grote wedstrijden  meegedaan. vb. aan het West-Vlaams kampioenschap en dan ben ik van de 64  bij de 16 beste geraakt. Aan de jeugd liga  deed ik ook mee en daar ben ik 4 van de 8 geëindigd.   

    (Ik pingpong ook graag Dieter !  Veel succes met je wedstrijden !)

    09-02-2009 om 16:18 geschreven door Jan Vercruysse  


    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Sigve)

    Mijn hobby’s

    Ik ben Sigve Kennes .Mijn hobby’s zijn boogschieten,Runescape spelen,voetbal,honkbal,gekko verzorgen en hagedissen vangen . Boogschieten doe ik enkel als het mooi weer is en honkbal ook. Ik speel ook elke dag 1 uur Runescape (dat is een spel op de computer). De gekko geef ik elke dag vers water en krekels of wormen die bepoeder ik dan met calcium of vitamines. En meestal iedere dag haal ik de uitwerpselen weg. En als het heel warm is dan ga ik op jacht naar hagedissen. Die vang ik met de “stok en net” techniek daarbij duw je de hagedis met de stok en vangt hem dan met het net.

    (Tof geschreven, Sigve ! Heb je zo al veel hagedissen gevangen ?  Wat doe je daar dan mee ?)

    09-02-2009 om 16:08 geschreven door Jan Vercruysse  


    04-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Netbaltornooi in St.-Andries
    Klik op de afbeelding om de link te volgen Resultaten meisjes :

    O.L.V. College Brugge - GBS Esen : 3 - 25
    VB Zedelgem - GBS Esen : 2 - 29
    GBS Esen - OLV College Brugge : 23 - 6
    GBS Esen - VB Zedelgem : 20 - 5

    Onze meisjes wonnen hun tornooi en mogen nu deelnemen aan de West-Vlaamse halve finale te Diksmuide op 4 maart !  Proficiat !

    Resultaten jongens :

    GBS Esen - GBS Esen (5°) :
    24 - 9
    VB Zedelgem2 - GBS Esen : 9 - 26
    VB Zedelgem1 - GBS Esen :
    13 - 18
    GBS Hooglede - GBS Esen : 18 - 12

    Onze jongens eindigden op de 2de plaats nadat ze de laatste match verloren.  Tegen Hooglede speelden ze op een heel hoog niveau maar onze tegenstrevers hadden een sterkere aanval.  Toch verdienden onze jongens een grote pluim voor hun grote inzet !

    Onderstaand adres verbind je door met de site van SVS (Stichting Vlaamse Schoolsport) waar je de uitslag en foto's terug vindt van het tornooi van vorige woensdag !


    http://westvl.schoolsport.be/new%5Fsite/basis/uitslagen/Woensdag/U2009-02-04.htm

    04-02-2009 om 00:00 geschreven door Jan Vercruysse  


    02-02-2009
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Onze hobby's (Stien)

    Hallo, ik ben Stien Dumoulin. Ik laat jullie eens weten wat ik zoal van hobby’s heb.

     

     

    Ik speel volleybal in de ploeg VT Diksmuide, ik train twee keer in de week, de woensdag van 17.15u. tot 19.00u. en de vrijdag van 17.15u. tot 19.15u.  Ik speel samen met mijn ploegje ook wedstrijden in het weekend.

     

     Ik  ga ook naar de notenleer bij meester Henk Lust, de woensdag van 14.30u. tot 16.00u. en de zaterdag van 10.00u. tot 11.00u.

     

    Ik speel ook een instrument namelijk viool.  Mijn leerkracht heet Harold en ik heb les de donderdag van16.00u tot 17.00u.  De muziek die ik het liefst speel op mijn viool is Ierse muziek, omdat daar veel rappe noten in zitten en het klinkt ook levendig.

    (Je hebt dat met goede zinnen geschreven, Stien.  Het leest vlot !  Nog veel succes met je hobby's !)

    02-02-2009 om 18:04 geschreven door Jan Vercruysse  





    Gastenboek

    Druk op onderstaande knop om een berichtje achter te laten op ons gastenboek !


    Onze internet vrienden van het Gemeentelijk Onderwijs Diksmuide !
  • Beerst
  • Gemeenteonderwijs Diksmuide

  • Archief per maand
  • 06-2015
  • 12-2014
  • 09-2014
  • 09-2011
  • 04-2011
  • 03-2011
  • 02-2011
  • 01-2011
  • 12-2010
  • 11-2010
  • 09-2010
  • 08-2010
  • 06-2010
  • 05-2010
  • 04-2010
  • 03-2010
  • 02-2010
  • 01-2010
  • 12-2009
  • 11-2009
  • 10-2009
  • 09-2009
  • 06-2009
  • 05-2009
  • 04-2009
  • 03-2009
  • 02-2009
  • 01-2009
  • 09-2008

    Blog als favoriet !

    E-mail mij

    Druk op onderstaande knop om meester Jan te e-mailen.


    Reservaties

    Belangrijke data in mijn agenda



    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs