Ik ben Desmet Roland, en gebruik soms ook wel de schuilnaam smetje.
Ik ben een man en woon in Dentergem (Belgie) en mijn beroep is net als geboortedatum=> Niet belangrijk !.
Ik ben geboren op 01/01/1905 en ben nu dus 119 jaar jong.
Mijn hobby's zijn: wielrennen-tuinieren-fietsen -muziek -goed gaan eten en veel andere.
Blog hoofdzakelijk over wielrennen met meestal eigen foto's ,ook andere zaken ! Ook foto's van wielerloopbaan zoon Diete
Zelf heb ik een 20-tal jaren wielerwedstrijden georganiseerd , enkele jaren BWB-afgevaardigde geweest en steeds nauw betrokken geweest met allerlei organisaties.Al bij al ben ik reeds meer dan 50 jaar aktief in de wielerwereld ! Voor het ogenblik FL-medewerker (met perskaart Sportspress / APFJS) aan : www.bloggen.be/rodeden wielerkontakt.be (voorheen cyclingnews.nu) / wielerleven-west.be/ de krant van west-vlaanderen / cycling /nieuwsblad.be/wielerbond west-vlaanderen/ diverse websites ; Vraagje van velen : wat is RODEDEN ? RO (land) DE (smet) DEN (tergem), wordt uitgesproken als " rode den "
De laatste 200 items staan hierboven -voor meer items ga naar" archieven "daaronder en klik op de maand die ge wenst ! Voor meer archieven te bekijken : elke keer op een periode klikken ( per maand va. 22/08/2007) en dan onderaan op pijl naar links
André Greipel won de spurt vóór Kenny Vanhummel, Maxime Vantomme , Tom Boonen en Nikolay Trusov, Pim Ligthart, Alan Davis (7e) ********************************************************************************
ex-wereldkampioen Benoni Beheydt (3e van links) kijkt vol spanning naar kleinzoon Guillaume Vankeirsbulck
de finish op de helling " de wandeling " te Heist-Duinbergen
de aankomst van Aidis Kruopis als 10e , Bjorn Leukemans (14e) , Stijn Neirynck (16e)
Greg Vanavermaet (22e) en James Vanlandschoot (32e) Rob Goris ( 53e)
Guillaume Vankeirsbulck " in dienst " van kopman Tom Boonen
Greg Vanavermaet op 'n zucht van de zege .... ..
de eindspurt van de Duitser André Greipel
Maarten Wynants (Rabo) werd 8e verder Michael Vanstaeyen , Aidis Kruopis , Philippe Gilbert enz
winnaar André Greipel , 4e seizoenszege en meteen ook leider in " punten- en algemeen klassement "
Philippe Gilbert grote favoriet op eindzege de winnaar nr 12 aan 3 tegen 1
André Greipel nam de leiderstrui over van Wiebren Westra (gisteren winnaar van de proloog)
Graem Brown leider in het ruschesklassement
Jens Debusschere werd gehuldigd als beste jongere doch later werd het klassement herzien en zou de andere Jens , Keukeleire deze trui toebehoren....
Nog 'n reeks foto's : Veel schrijfwerk voor de bookmakers.........
latere winnaar Daan Myngheer aan 11 tegen 1 voor het begin van de wedstrijd
BWB-afgevaardigde Dirk Heye mocht overuren kloppen want de renners stonden reeds 30 minuten vóór het startschot aan de start
verzetscontrole voor de grote favoriet Joachim Vanreyten die door 'n val (zonder erg) zijn kansen verloor
Ciske Aneca bij BWB-afgevaardigde Rudy Segers
Stijn Debock en Vincent Deboeck
aan de start , nog eventjes 'n berichtje sturen naar het liefje .....
in de 2e van de 17 ronden gebeurde reeds de 1e fase van de definitieve ontsnapping onder impuls van Daan Myngheer en Whytec Priem
Matthias Vandewalle , Thomas Vanbesien , Michael Cools , Robin Venneman, Brecht Ruyters , Mike Debie , Benjamin Declercq , Kevin Rasschaert , Gianni Bossuyt kwamen de kopgroep vervoegen. De laatste ronden moesten Matthias Vandewalle, Gianni Bossuyt en Robin Venneman de rol vooraan lossen..
in de achtervolging
toegangsgeld voor de kapel ????
intussen 11 koplopers
de vorige nationale kampioen Jonas Ryckaert (voor eigen publiek) probeerde nog de meubels te redden doch door de hevige wind was dit hopeloos
de kop van de wedstrijd
Ryckaert kreeg 'n paar "helpers " mee om het gat te dichten, doch tevergeefs
de spurt voor de 1e plaats ziet u verder, dit is de spurt voor de 12 e plaats
de spurt voor de +/- 20e plaats
heel mooi podium te Wielsbeke met als primus Hoogledenaar Daan Myngheer , Mike Debie en Brecht Ruyters
Wielsbeke Nationale kampioenschappen juniores en dames
Vandaag werden in Wielsbeke de Belgische kampioenschappen voor dames en juniores gehouden. Bij de juniores werd Daan Myngheer (Jonge Renners Roeselare) kampioen door Mike Debie en Brecht Ruyters te verslaan in de spurt 4e werd Whytec Priem , 5e Thomas Vanbesien ( 199 deelnemers voor 132,6 km)
Daan Myngheer zoon van ex-renner, ploegleider Ivo Myngheer
KBWB -voorzitter Tom Vandamme mocht de driekleur aan de West-Vlaming helpen omgorden
de 3e beste uit 'n aanvankelijke kopgroep van 11 renners
Daan met zijn ouders
op de persconferentie hadden de 3 renners lof voor elkaar en blijken ze mekaar goed te kennen door voorgaande nationale selecties
daarna naar de dopingscontrole
bij de dames werd de Luikse Marlène Wintgens met voorsprong nationale kampioene ( 68 deelneemsters voor 70,2 km)
de spurt voor plaats 2 : Nijns Nathalie vóór Julia Verwulgen en 'n zeer strijdlustige Celine Vanseveren
Marlène Wintgens
de latere winnares (nr 27) aan 6 tegen 1 (er waren wel 68 deelneemsters)
de start
links mede-organisator Bernard Vanluchene die de rensters tot voorzichtigheid aanmaant in deze puike organisatie die 'n voorbereiding is op toekomstige Nationale kampioenschappen waaronder binnen 2 jaar dit voor profs !
Mocht er 'n " prijs voor de strijdlust " geweest zijn dan zou deze ontegensprekelijk aan de Meulebeekse Celine Vanseveren toegewezen zijn
gespot tijdens de wedstrijd , Christiaan Deborgraeve en ploegleider Luc Corneillie in 'n duel
Celine Vanseveren hoopt op een selectie voor het Europees Kampioenschap en Wereld Kampioenschap !
Tielt beloften 40e GP Frans Desloover => Matthias Ongena/Aartrijke => Koen Demuynck/ Marcel DeMulder - KVC Deinze
Zelenaar Matthias Ongena versloeg deze namiddag Tim Declercq in de spurt te Tielt, 3e werd Kevin Vanacker 4e Jeffrey Degroote, 5e Yves Lampaert 6e Verhelst Louis ************************* 77 beloften aan de start van Batavia- koers
Fatty , klaar om het startsignaal te fluiten
Nummer 14 Ongena Matthias aan 4 tegen 1
de 1e aanvaller Kevin Demesmaeker
Matthias Ongena , eerste seizoenszege met 'n fietslengte op Tim Declercq
Izegemnaar Tim Declercq en Matthias Ongena
Matthias Vanholderbeke werd 7e vóór Matthias Legley , Ludwig Verstraete en Kevin Demesmaeker
Matthias Ongena met de 1e zegeruiker van dit seizoen, broer Thomas won deze namiddag de wedstrijd te Merelbeke....
Aartrijke : elite zc - 66 deeln. => vanaf de 2e ronde met 8 renners voorop tot op het einde : 1. Koen Demuynck 2. Kenny Vanlaere 3.Wouter Dewilde 4.Stijn Nauwynck 5.Pascal Colaert
************************************************************************* Bij deze melden we jullie het overlijden van onze gewezen clubrenner en oud profrenner Marcel De Mulder. Marcel werd geboren op 29 maart 1928 te Nokere en is overleden te Deinze op 18 mei 2011.Hij was prof van 1949 tot 1959. Marcel is de oudere broer van Frans De Mulder die indertijd bij de profs Kampioen van België werd en de Ronde van Spanje won. Marcel nam indertijd een 4 tal keer deel aan de Ronde van Frankrijk met een 13e plaats in de eindstand in 1951.
Marcel staat beschreven in het boek 100 Flandriens van de Oost-Vlaamse Leiestreek. Hij wordt begraven op dinsdag 24 mei 2011 om 10u30 in Machelen (Zulte).
William Van Brabander. Secretaris K.V.C. DEINZE VZW. Op onderstaande foto centraal : Marcel Demulder (links Marcel Buyse, rechts Marcel Deneve)
************************************************************************* Secretaris William Van Brabander vraagt : Mocht jij me aan een foto van Wouter Weylandt in de clubkledij van KVC Deinze kunnen helpen dan was die zeer welkom voor ons 100 jarig bestaan in 2012 (ook andere archieffoto's die te maken hebben met KVC Deinze). U kunt die eventueel doormailen naar : roland.desmet1@telenet.be dan bezorg ik die aan William. PROBLEMEN ! ER ZIJN TALRIJKE FOTO'S VERDWENEN OP DEZE SITE, WAT DE OORZAAK IS WEET IK VOOR HET OGENBLIK NOG NIET !
Handzame elite zc en beloften : Jo Maes (VL technics) BIJKOMENDE FOTO'S / Puivelde : Steven Caethoven/ Begrafenis en Rouwprentje Wouter Weylandt
Jo Maes behaalde vandaag zijn 2e seizoenszege te Handzame door in de spurt Mario Willems, Sander Verhaeghe ,David Geldhof,Nielsen Raedt , Arne Casier, Kevin Maene ea te verslaan. Er waren 139 deelnemmers.
WBV-afgevaardigde Wim Deblaere zal het startschot geven voor 108 km
West-Vlaams beloftenkampioen Alphonse Vermote , nog eventjes voorwiel juist plaatsen met hulp van ploegmaat Sander Verhaeghe en onder toezicht van ex-renner Mielke Vergote (rode jas)
onder Handzamekerk 142 deelnemers
1e aanvaller was Niels Godderis
ook Kenny Vanlaere reed 'n goede wedstrijd doch verdween later uit de koers door 'n kapot achterwiel
de latere winnaar Jo Maes in het spoor van Molenspurter Giovanni Debaere, Sim Steyvers, Arne Casier (zwart en geel) reed 'n voortreffelijke wedstrijd en eindigde zelfs 6e
Kim Borry probeerde het zoals gewoonlijk ook 'n paar keer solo
de volgende foto's tonen de vroege koplopers van deze wedstrijd die voor de zegebloemen zouden rijden
Jo Maes ( centraal ) had er na 3/4 koers al 'n goed oog in
achetrvolgers
vooraan probeerden Kim Borry en Nielsen Raedt te ontsnappen doch tevergeefs
bij de bookmakers :
de eindspurt van Jo Maes en Mario Willems ziet u verder, hier de peletonspurt met Steven Lapere, Matthias Vanholderbeke, Martijn Lambrecht en........
Jo Maes met enkele trouwe supporters en inrichters
Jo aan de micro bij Gilbert Vandromme en fiere supporter Toone
de eindspurt in enkele fasen
Steven Caethoven won de profkoers te Puivelde -St. Niklaas , 2e werd Michel Vanstaeyen 3e Joeri Stallaert verder Kris Boeckmans, David Boucher. Er waren 191 vertrekkers.
Tom Devriendt behaalde deze namiddag in Pittem zijn eerste seizoenszege. 2e werd Martynas Maniusius 3. Haers Joris 4. Vanlerberghe Bert 5.Evert Vanneste 6. Thomas Debrabandere Er waren 61 deelnemers. **************************************************************** WBV-afgevaardigde Blanca Vandenabeele leidt alles in goede banen
1 minuut stilte aan de start voor overleden collega-wielrenner Wouter Weylandt
Albert Lips reeds meer dan 20 jaar organisator van verschillende wielerwedstrijden in Pittem
de valpartij in de 1e ronde
wielen vlogen in het rond.........
heel vroeg in de wedstrijd , de aanleiding van de definitieve ontsnapping met Aurelien Dufrasne,Evert Vanneste en Thomas Debrabandere
kwamen nog bij de 3 koplopers, Bert Vanlerberghe, Haers Joris, Tom Devriendt, Martynas Maniusis
gespot op het parcours : ex-renners Randy Moerman, Marnix Vansevenant en Krist Brulez
Tom Devriendt met inrichters en politici
reactie van de de winnaar : die vingertjes in de lucht waren voor Wouter Weylandt (ter info, zoals op alle andere andere wielerwedstrijden in ons land werd voor de start ook 'n minuut stilte gehouden)
Reeds voor het beëindigen van de 1e ronde werden 'n aantal favorieten uitgeschakeld door 'n valpartij, voornaamste slachtoffers (zonder erg) : Yves Lampaert , Jens Vandenbussche , Maarten Tempelaere , Jeroen Lepla, Ludwig Verstraete, Bert Desmet. Later in de wedstrijd werd Arne Roelens weggevoerd met 'n sleutelbeenbreuk.
******************************************************* Eindelijk zegebloemen voor Joeri Clauwaert in Oostnieuwkerke - 62 dln. 2e werd Jo Maes 3e Kevin Degezelle 4.Kim Borry 5. Nielsen Raedt
Er werd 1 minuut stilte gehouden (met helm af) ! ter nagedachtenis van Wouter Weylandt
Joeri Clauwaert met zijn eerste van het seizoen , Jo Maes iets verder voor plaats 2
draagt deze zege ook op aan zijn goeie vriend Wouter Weylandt
'n wenende Joeri ter ere van trainingsmakker Wouter , veel mensen aan de aankomst waren ontroerd door dit beeld
nog enkele foto's van het Pk juniores , gisteren te Dadizele : Miel Pyfferoen- Ryckaert Jonas en Cedric Vanhoutteghem
Martijn Degreve - Vermeulen Emiel - Alexander Maes
Vlamertinge - elite zc en beloften : 126 deelnemers : 1. Pierre Drancourt (Fr) 2. Christoffer Macic 3. Tom Vermeer 4.Kim Borry 5. jeroen Lepla
Menennaar Mathias Allegaert (Ovyta Eijssen) won de 1e rit in de rittenwedstrijd Triptyque Ardennais in 'n spurt , 2e werd Walt Dewinter, 3. Tom Oerlemans . Joeri Calleeuw staat aan de leiding in het bergklassement.
de 24-jarige neoprof, Zottegemnaar Bart Declercq (Omega Pharma-Lotto) pas bezig aan zijn 3e jaar als renner... won de 1e bergrit van de Giro d' Italia. (foto's seizoen 2010)
Egidius Judovalkis (Lit) , ook 1e jaarsprof (voorheen rijdend voor Litubel van Francky Vanbrabant) won de 1e rit in de Ronde van Picardië vóór Kenny Dehaes
voor het ogenblik deze site op plaats 2 qua populariteit op 100.265 blogs. 1e in Categorie Sport.
4 daagse van Duinkerke vervolg en slot / 4 jours de Dunkerque 2011
Douai : "indoor"vertrek van de 2e rit, deze Marcel Kittel (°11/05/1988) won maar eventjes 4 van de 5 etappes !!
Ronde van Vlaanderen winnaar Nick Nuyens
de populairste in Frankrijk en eindwinnaar van deze 4 Jours , Thomas Voeckler
gespot op Casselberg : ex-prof Klaas Degruyter (nu wielerredakteur K.van W.Vl) aan het oefenen voor de beklimming naar Alpe d'Huez (aktie Krant van West-Vlaanderen)
Cassel
bij alle wielerliefhebbers wereldwijd gekend, wateraangever , Lucien Blyau
Frederique Robert, zijn dag komt nog wel
wereldkampioen veldrijden Zdnek Stybar bewees nogmaals zijn uitzonderlijke klasse en werd 3e in Cassel, hier met witte trui Aidis Kruopis in zijn wiel, die enkele ronden nadien uit de wedstrijd verdween
de strijdlustigste en eerste aanvaller op Casselberg, Kevin Deweert
de Deen Martin Pedersen
veldrijder Sven Nys (rechts) reed er uitstekend
Maxime Vantomme , hier in 2e positie reed bijna voor eigen supporters
enkele streekgenoten met 'n afziende Jelle Wallays en Stijn Neirynck verder oa. de Nederlandse kampioen Niki Terpstra
Gregory Joseph en Sven Jodts met Jimmy Casper in hun wiel
Jurgen Vangoolen en Tistje Planckaert die wat sukkelde met zijn ingewanden
bolletjestrui Anthony Colin
1 van de rapste renners van het peleton de Rus Denis Galimzyanov in gezelschap van Denis Flahaut
de kopgroep die lange tijd voorop reed , Kevin Deweert, Joost Vanleijen en Sven Nys
Steven Caethoven
Veldrijder Sven Vanthourenhout met "roze" Marcel Kittel in zijn zog en Kruopis
Egemnaar Gorik Gardeyn
Bram Schmith ea.
Herkent u deze nog ? Nog geen haar ....veranderd : Jean-Pierre Danguillaume
dopingscontrole voor Thomas Voeckler, Maxime Vantomme, Steven Caethoven en Marcello Pavarin
de spurt voor plaats...14 tussen Niki Terpstra en Sven Vanthourenhout
Michael Vanstaeyen reed 'n voortreffelijke 4-daagse
onze Youngster Guillaume Vankeirsbulck , vooral leren....
Sven Jodts ziet er nog fris uit na zijn aankomst
Nordist Denis Flahaut omhelst zijn landgenoot Colin, nadat deze bolletjestrui mocht behouden
Zillebekenaar Maxime Vantomme terug van " het verplichte plasje "
Leven als god in Frankrijk
Deze namidaag in Cassel => Franse kampioen Thomas Voeckler rit winnaar
met voorsprong op Laurent Pichon en de wereldkampioen veldrijden Zdenek Stybar , ook 'n opmerkelijk goede wedstrijd van Sven Nys op deze uiterst zware omloop rond Casselberg. Voorbije dagen werd veldrijder , Sven Vanthourenhout nog 8e en 10e ...
de huidige lieveling van het Franse publiek Thomas Voeckler
en kreeg ook de roze leiderstrui als leider in het algemeen klassement (morgen laatste rit)
de Duitser Marcel Kittler kreeg de rode trui als beste spurter
Laurent Pichon de witte trui van beste jongere
Vacansoleil beste ploeg met Joost Vanleyen als imitator van zijn landgenoot André Vanduin
Joost Vanleyen
Laurent Pichon , Frans talent..
Anthony Collin beste klimmer, hier bij Tour de France speaker Daniël Magenas
vorige woensdag in Douai (start van de 2e rit) met als vedette de Duitser Marcel Kittel (22 jaar) die tot op heden niet minder dan 3 ritten won in de spurt in de 4 daagse die 5 dagen duurt...
Leuke ontmoeting met enkele gouwgenoten (Jarl Salomein, Stijn Neirynck en Gorik Gardeyn)
kittel aan de start met grote spurtconcurrent de Rus , Denis Galimzyanov
Allerlei : Tour de la Manche/Dudzele /Vuelta al Bidasoa/VDB Classics/Tielt Batavia / Wouter Weylandt/ 4 daagse Duinkerke
Van 05/05 tot en met 08/05 werd de Tour de La Manche (Normandië-Frankrijk) gereden. Er waren 5 ritten. Totale afstand 550 km.
Eerstejaarsbelofte Jens Vandenbogaerde behaalde er knappe prestaties met als hoogtepunt 2e in de tijdrit. Na de chronorace kreeg Jens de groene trui als beste jongere (foto's) in het eindklassement werd de Zwevegemnaar 12e. Meer info over Jens : www.jensvandenbogaerde.be Ook nog vermelden dat zijn ploegmaat bij Soenens Construct, Kim Borry op 'n 2e plaats stond in het klassement toen hij uitgeschakeld werd door 'n valpartij en vroegtijdig deze wedstrijd moest verlaten. De Fransman Thomas Rostollan werd eindwinnaar.
Dudzele , vorig weekend elite zc en beloften , 167 deelnemers :1.Chaunier Michael. 2.Decaestecker Frederik 3. Nauwynck Stijn
Edward Theuns (VL Technics-Abutriek ct) (3e van rechts) won in het Spaanse Baskenland de 4-daagse Vuelta al Bidasoa de puntentrui. Het algemene klassement werd er gewonnen door de Rus Eugeny Shalunov, de bergprijs door 'n andere Rus, Arthur Ershov (info Rudy Vandenheede)
VDB Forever Classics op zondag 5 juni
****************************************************************** Stad TIELT- 40ste Grote Prijs Frans DE SLOOVER Zaterdag 21 MEI 2011 WIELERWEDSTRIJD voor BELOFTEN 20 RONDEN van 6 km = 120 KM ORGANISATIE : t Vliegend Wiel met lokaal in Cafe BATAVIA , De Koninklijke Tieltse Sportclub en Stad TIELT 1180 EURO Prijzen en Premies 800 Euro vlgs Barema WBV ( 30 prijzen ) 200 Euro 31ste t.e.m. 50ste prijs 180 Euro aan premies Premies vanaf 2de tem 19de ronde : 10 Euro aan de eerste Inschrijving : Cafe EDELWEISS vanaf 13h00 Kleedkamers : Sportplein WATEWY in de Hondstraat Start : Aan BURO - CENTRAL om 14u15 Aankomst : Oude Pittemstraat Prijsdeling : Feestzaal Cafe BATAVIA Erepalm geschonken door DHONDT - BOCKELANDT ********************************************************************************************* Dat het droevig overlijden van Wouter Weylandt veel mensen beroerd , heb ik ook ondervonden, gisteren niet minder dan 4019 bezoekers van deze site (waarvan 2552 van 18u tot deze morgen 8u30).
In de loop van deze week volgen nog prachtige foto's van de 4-daagse van Duinkerke en vandaag De Haan !
Ardooie elite zc en beloften : Kess Heytens / polsbreuk voor Stijn Vervenne
Moorselenaar Kess Heytens won deze namiddag in Ardooie zijn eerste palm van het seizoen. Kess had 'n lichte voorsprong op de grote favoriet Nielsen Raedt (aankomst aan zijn supporterslokaal...), Niels Godderis, Geoffrey Demeyere en Stijn Nauwynck . Er waren 95 deelnemers.
ex-renner Cyriel Uyttenhove , organisator van deze wedstrijd met zijn club "Jong en Moedig"
Latere winnaar Kess Heytens (nr. 49) aan 10 tegen 1
Opa Legley met dito supporter van Matthias
Kess Heytens won na rugproblemen in april zijn eerste wedstrijd van het seizoen
Nielsen Raedt volgde op enige afstand
Thierry Declercq werd 6e , Koen Debosscher 7e
Jo Maes 8e
Thomas Chamon won de peletonsspurt voor plaats 9 vóór Jonas Decouttere en Jasper Baert
de winnaar met Burgemeester Carlos Callens en inrichters en uiterst rechts vader Raedt
Ovyta-renners Thomas Chamon en Jonas Viaene , op kousevoeten
het gelukkig paar Kess en Sharon
de plaatselijke renner Stijn Vervenne , gevallen en pols gebroken, kon niet schitteren voor eigen volk.
Eindelijk Jo Maes (Vl Technics) , won deze namiddag vóór Thomas Chamon, Stephane Leveille, Vic Duynslaeger. Er waren 65 deelnemers ! 1e seizoenszege van Jo !
********************************** Sympthieke, minzame Jules Dewever overleden op 86 jarige leeftijd.
***************************************************************** Gevraagd : Foto : Oosterzele 2008 -Martijn Debaene : Zou er iemand zijn die één of meerdere foto's van betreffende wedstrijd zou kunnen bezorgen op email : roland.desmet1@telenet.be
Ik kreeg volgende vraag : mijn vraag was of u eventueel aan een foto kon geraken van de overwinning van Martijn Debaene in de koers in oosterzele oost-vlaanderen. hieronder vind u de gegevens van de des betreffende koers. zoals u ziet is het al van enkele jaartjes terug. u zou er ons een groot plezier mee doen mocht u dit kunnen waar maken !!! wij en de fam. van martijn heeft namelijk geen enkele foto van deze dag !
wedstrijd : 2008 (Junior 17 jaar - Koninklijke Brugse Velosport) 1e plaats - Oosterzele
Martijn zag er in 2008 zo uit : Hoboken 1 Meiprijs profs => 157 dln : 1. Aidis Kruopis (Lit) 2.Jeremy Burton 3.Adrian Vandermeersch
Vorige zondag : Jeroen Hoorne wint voor de 2e keer in 'n week , hier in Ardooie-Beveren (60 dln) vóór de Australiër Kimmince , Steven Vandenbussche ,Kess Heytens en Jonas Decouttere
Burgemeester Carlos Callens was er als kippen bij om de Roeselarenaar te feliciteren
de latere winnaar Alphonse Vermote (Nr 189) aan 16 tegen 1 bij de bookmakers
de wedstrijdafgevaardigden en speaker Werner Verschaeve hadden het naar hun zin in het zonneke
WBV-afgevaardigden Dirk Heye en Arent Arnout met in hun midden ex-profrenner Wilfried David
wedstrijdjury op de moto Peter Lauwagie en Pierre Buyse
dorstig weertje in Ruddervoorde.......
al heel vlug werd 'n kopgroep gevormd
Arthur Vanoverberghe en Eliot Lietaer slaagden erin de kloof naar de leiders te overbruggen
Zico Waeytens probeerde op z'n ééntje doch slaagde niet in zijn opzet
kopgroep met oa. Hannes Depraetere, Verdoolaeghe Bryan,Martijn Debaene , Alphonse Vermote, Pascal Colaert
vriendin of echtgenote van Giovanni Pommelaere (ex-renner, nu mekanieker Ovyta) Kelly en voetballer Pascal Plovie kwamen ook van het kampioenschap en het heerlijke weer genieten
Jong Vlaanderen-renners Jeroen Lepla en Emiel Wastyn in achtervolging op de kopgroep
Astrid VDB, vriendin van winnaar Alphonse Vermote en Marie supporteren voor de Pollentierboys
Jens Wallays (broer van prof Jelle) reed 'n voortreffelijke wedstrijd , hier bij het aannemen van zijn pulle, in zijn spoor Martijn Debaene en Matthias Legley
Rik Migneau verzorger van het winnend team had de handen vol.......
op 15 km van het einde begon de jongste van de "Vermote brothers "aan zijn succesrijke solotocht , in de achtergrond stopten de ploegmakkers voortreffelijk af
met dank aan de ploegmaats.....
Eliot Lietaer werd knap 5e
'n door krampen geteisterde Pascal Colaert verrassend 6e
Hannes Depraetere 7e
Emiel Wastyn 8e
Matthias Legley won de spurt voor de 11e plaats
Alphonse met de felicitaties van ploegverantwoordelijke Michel Pollentier (verwacht hij ne kus van Michel ??)
podium-ploeggenoot Tom Devriendt (3e) bij Michel Pollentier
PK beloften West-Vlaanderen in Ruddervoorde => Alphonse Vermote
Harelbekenaar Alphonse Vermote (EFC -Quick Step CT -Pollentier) werd deze namiddag in Ruddervoorde provinciaal kampioen bij de beloften. Met 'n mooie voorsprong won Alphonse die mocht rekenen op 'n zeer sterk collectief Pollentier-team.( 9 renners in de 20 eersten) . Er waren 174 vertrekkers.
vóór 'n dolgelukkige Yves Lampaert (Soenens) en Tom Devriendt (EFC)
Arhur Vanoverberghe werd 4e , Eliot Lietaer ( EFC) 5e , Pascal Colaert 6e , Hannes Depraetere 7e Emiel Wastyn 8e , Louis Verhelst (EFC) 9e en Kenneth Bultynck (EFC) 10e
Alphonse Vermote mocht rekenen op 'n heel sterk EFC-team , zo stonden 2 renners van Michel Pollentier op het podium
WBV-bons , Gilbert Prinzie mocht de mooie provinciale trui helpen omgorden . Het was de 1e seizoenszege van Alphonse.
Ledegem elite zc en beloften => Jo Maes nipt geklopt door Litouwer Kokorevas : bijkomende foto's
71 deelnemers deze namiddag in Ledegem. Uitslag : 1. Kokorevas Vladimiras (Vilnius -Litouwen) 2. Jo Maes (VL Technics) 3. Verhelst Louis 4.Kim Borry 5. Kevin Claeys 6. Sebastien Six 7.Matthew Dewinter 8. Maxim Debusschere
Heel nipt.....
Kevin Claeys en Sebastien Six
Matthew Dewinter 7e
2e seizoenszege voor de Litouwer , in de bloemen ....gezet door gedeputeerde Patrick Vangheluwe
de latere winnaar (nr 22) aan 25 tegen 1 ! (na 3/4e koers)
de 1e aanvaller Lorenzo Derycke , spijtig werd hij later in de koers uitgeschakeld door 'n valpartij
Kevin Claeys reed 'n goede wedstrijd doch kwam te laat om voor de bloemen te spurten
perettig weerzien met oa. Wesley Decru en Peter Labeeuw
Stijn Provost verdween later uit de wedstrijd
Pieter-Jan Debackere blijkt 'n hevige fan te zijn van deze site.....
Stijn Nauwynck bij de ploegmaats van de latere winnaar
Pieter Ververken (team vermeeren) moest ook voortijdig de wedstrijd verlaten .. Kevin Vancraeynest (vandervurst ct) , vooraan Takenouchi Yu die 14e werd
Jo Maes spurtte voor 'n premie en reed solo door tot er 'n 5-tal bij hem kwam om zo de wedstrijd te beheersen
oa . de latere winnaar Vladimiras Kokorevas die voor 'n Litouwer, goed Engels praat
de kopgroep met Sebastien Six en Kim Borry
het peleton in achtervolging
Jochen Deweer behaalde de eindmeet niet door 'n val tijdens de wedstrijd
Pieter-Jan Debackere en Lander Seynaeve
kopgroep met Matthew Dewinter, Sebastien Six,Jo Maes , Eamon Franck, Louis Verhelst en Kim Borry
Kevin Claeys kwam nog heel dicht, hier met Tim Merlier in zijn wiel
Pittemnaar Matthias Vandewalle (DJ Matic) won de "verre Ginstekoers" te Oostrozebeke. 2e werd Brecht Craeymeersch , 3e de Deen Emil Olsen, 4e Martijn Demeestere 5e Arne Vandenbroucke. Er waren 46 deelnemers.
Nog enkele beelden
Whytec Priem werd daags voordien winnaar in het Waalse Thumaide (37 dln)
46 renners aan de start aan het Vissershoveke
Priemke was 1 van de eerste aanvallers.....
ook de litouwse juniorenkampioen Paulius Siskeviscius (Litubel) probeerde 'n solootje
ontsnapping met Clement Laurens, Bostoen Gianni, Vandewalle Matthias, Vanhoutteghem Cedric en Siskevicius
Zwevezele elite zc en beloften => Jonas Decouttere (BCV) wint de spurt voor Maxim Debusschere , 3e Thierry Declercq, 4e Kenny Vandenheede, 5e Demeyere Geoffrey , 6e Serlet Tom . Er waren 87 renners aan de start
de Roeselaarnaar Jeroen Hoorne werd winnaar van de wedstrijd voor elite zc en beloften te Schepdaal (85 dln)
Niels Wytynck (Colba-Mercury-Dourphony) won de Ronde van Noord Holland ( 234 km)
Phillipe Gilbert superkampioen wint nu ook Luik-Bastenaken-Luik /Liège-Bastogne-Liège
veel lof voor superknecht Jurgen Vandewalle
Angelo Vandaele won de Grote Prijs van Roeselare (Beker van België) en wordt meteen de 1e leider in deze competitie (elite z. c. en beloften)
Angelo Vandaele op het hoogste schavot 2e David Geldhof 3e Dieter Bouvry
met de winnaar van de bergprijs Victor Campenaerts en 'n toekomstige Cancellara
bij de internationale dames elite was de Amirikaanse Neben Aber de beste
Emma Johansson won de spurt voor plaats 2 vóór Visser Adrie
" onze " Grace Verbeke won de bergprijs !
de juniores : 1.Wolsink Jelle 2. Vanderduin Patrick 3. Olivier Wood
Jelle Wolsink uit het Nederlandse Borne won voor zijn landgenoot Vanderduin
dames jeugd : Naaika Deneef en Kaat Vandermeulen
Tom Oerlemans won de wedstrijd te Kruishoutem
Joachim Vanreyten won in Gingelom de 2e rit in de Ster van Zuid Limburg voor juniores
Thoré Floris won in de Haspengouw Tour (rit 2) voor nieuwelingen / Guy Smet won in Sinaai
Thomas Van Besien wint de 2-daagse Trophée Centre Morbihan in Bretagne (Frankrijk). Hij won de eerste rit en ook het eindklassement(info andré deram). (voor de regionale wielerfanaten : Thomas is de kleinzoon van Walter Dervaux (ploegleider-medestichter Molenspurters Meulebeke)
Zillebeke OVWF => Xavier Deberdt - Denil Gustave / Torhout => Jean Zen
Xavier Deberdt de technicus uit Langemark won op de lastige omloop te Zillebeke de wedstrijd voor de A-categorie Er waren +/- 84 deelnemers.
2e werd Steve Malfait, 3e Joeri Houthoofd , 4e Kristof Deseure
voor de 5e plaats Dominique Feys , Kristof Vercoillie 6e
verder Dries Schapman......
Xavier bij bloemenmeisje Silke en OVWF- verantwoordelijke Denis Deleu (l)
bij de oudere categorie was Gustave Denil uit het verre Opwijk de beste, hier met bloemenmeisje Julie (zus van Silke) en Rik Goemaere. 2e werd Luc Meheus 3e Jacques Debruyne 4e Frans Pyra
links Luc Yserbyt de hoofdverantwoordelijke van de OVWF-koersen
de start van de A's :
aan de aankomst : Rik Goemaere, Raphael Hillewaere, Henri Bostyn (speaker) Denise Deleu en Georges Verhulst. Miet Vanhandsaeme niet zien op deze foto , 't meisje werd afgezonderd voor de inschrijving en uitbetaling.....
enkele mooie beelden van de oudere categorie
de eindspurt........ waarom het overwinningsgebaar niet maken ?
************************ Torhout : elite zc en beloften => de Fransman Jean Zen won de wedstrijd vóór Guy Vanbroekhoven en Wouter Dewilde
de poulain van vriend Carlos Lanssens , was primus te Torhout. Meer foto's van deze wedstrijd op : www.bloggen.be/pomer