We vonden de vossen die we gezien hadden aan het voetbalterrein toen het donker was in Los Angeles nogal groot en mama dacht opeens aan de coyotes die hier ook leven en dus begonnen we te twijfelen. We weten het nu niet meer goed.
Ze leven hier allebei, en ze stammen allebei af van de hondenfamilie.
Volgens een studie van bioloog Marcus Mueller kunnen Vossen en coyotes samen in één gebied leven rond de stad zonder vijandig te zijn.Coyotes kiezen dan meer voor de gebieden met natuur, (parken en stadsranden), vossen kiezen dan eerder de licht bewoonde stadsrand met stadstuintjes.
Wie is de vos, wie is een coyote?

1

2

3

4
Antwoord: lees achterste voren: sov nee si 2 otof lekne.
Hier nog meer weetjes over de vos en de coyote...
De Vos
De vos heeft een slanke snuit en puntige rechtopstaande oren. De staart is lang, dik en ruig. Hij heeft een schouderhoogte van 35 tot 40 centimeter en staat hoog op de poten. Hij heeft een kop-romplengte van 58 tot 90 centimeter met een staart van 32 tot 48 centimeter. Hij weegt zes tot tien, soms vijftien kilogram. Mannetjes zijn over het algemeen groter dan vrouwtjes.
Na zes maanden zijn jonge vossen op het oog niet meer te onderscheiden van volwassen dieren en gaan ze een eigen territorium zoeken.
Zijn prooien zijn meestal kleine en middelgrote prooidieren, zoals grote kevers, muizen en andere knaagdieren, konijnen, hazen, vogels en eieren, regenwormen en egels. Ook vruchten en bessen (vooral bramen) worden gegeten, evenals aas, placentas en afval. De vos is dus een omnivoor maar ook een opportunist: in de Nederlandse Oostvaardersplassen leeft hij bijvoorbeeld in het voorjaar vooral van ganzenkuikens. De vos negeert kikkers en padden en vindt mollen en spitzmuizen niet lekker.
De Coyote
Met een lichaamslengte van slechts 90 centimeter en een gewicht van 15 à 20 kilogram is de coyote wezenlijk lichter dan de wolf.Met een lichaamslengte van slechts 90 centimeter en een gewicht van 15 à 20 kilogram is de coyote wezenlijk lichter dan de wolf.
De jonge coyotes worden na een draagtijd van ongeveer 60 dagen geboren. De jongen en het vrouwtje worden de eerste tijd door het mannetje van voedsel voorzien. Wanneer de jongen ongeveer een half jaar oud zijn zoeken ze een eigen territorium.
Hij voedt zich vooral met knaagdieren en konijnen en is daardoor eigenlijk nuttig voor de boeren. Verder eet hij slangen en insecten, bessen en gras. Hij haalt zelfs vissen en kikkers uit het water. Katten, kleine honden, elanden en muildierherten lopen ook gevaar om opgegeten te worden door een coyote.