Terug een laatste binnenlandse tussenvlucht op het programma. Eerst een 2 uur durende busrit van Puerto Natales naar Punta Arena en vervolgens een vlucht naar Santiago de Chili de hoofdstad van het land. Een temperatuurverschil van een 25 graden, want bij aankomst in Santiago is het betrekkelijk warm (33 Gr).
In de namiddag staat de gebruikelijke stadsverkenning op het programma waarbij alle hoogtepunten van de stad worden aangedaan. Santiago de Chili is een grote stad met een klein historisch centrum, moderne Europees lijkende wijken, maar vooral veel kleinere huizen en appartementen van de middenklasse en ook ... sloppenwijken.
Wat opvalt is dat alle gebouwen met graffiti beschilderd zijn en dit vooral van tijdens de protesten van de laatste maanden. Deze protesten en betogingen zijn echter stilgevallen omdat het schoolvakantie en verlof was maar lijken nu terug te herbeginnen. Blijkbaar is de bevolking mistevreden over de politiek, zoals trouwens overal een beetje in Zuid Amerika.
Een foto van het standbeeld van Salvator Allende aan het presidentiële paleis mag natuurlijk niet ontbreken. Het socialisme van Allende kende vanaf begin de jaren 70 een succes maar werd in 73 van de kaart geveegd na de coup van Pinochet, die de dictatuur invoerde. Het plein waar nu zijn standbeeld staat werd indertijd gebombardeerd door de militairen.

|