Inhoud blog
  • C'est fini ....
  • Atlanta !
  • Chattanooga, Tennessee
  • Dahlonega, Georgia
  • Atlanta
    Welkom op de blog van de Andriesjes in Georgia
    Rik, Kathleen, Justine en Céline
    USA 2011
    The Deep South / Atlanta
    20-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.C'est fini ....
    Klik op de afbeelding om de link te volgen

    Onze laatste dag in Atlanta kon toch niet passeren zonder een traditioneel Amerikaans ontbijt : we trokken naar Cracker Barrel voor french toast, eikes met bacon en pancakes met een flinke portie strawberry topping en slagroom .... niet echt gezond, maar gezellig én lekker.

    Aangezien onze vlucht pas in de late namiddag vertrekt, gaan we nog rustig rondkuieren in de Atlanta Underground, een shoppingcenter in een gerestaureerd ondergronds treinstation.

    Dan de auto gaan voltanken, afgeven aan de Car Rental Return aan de luchthaven en met hetzelfde automatische treintje naar de luchthaven. Nu pas wordt het ons echt duidelijk dat Atlanta de drukste luchthaven van de States is. Al bij al gaat het inchecken vlot (er zijn voldoende terminals om je reisplanning en paspoorten in te scannen), al blijken we toch één van de valiezen te zwaar te hebben geladen (51 pond ipv 50). De vriendelijke baliebediende vraagt ons iets kleins te versassen, en luttele ogenblikken later is onze bagage goed en wel op weg naar huis.
    Wij profiteren van de wachttijd om de gigantische luchthaven te verkennen. Blijkbaar spreken ze daar een andere taal, want als ik voor Kathleen een hot tea vraag krijgen we ... warme melk ! En ik die dacht dat mijn Engels toch op peil was ???

    De boarding verloopt zeer vlot (geen volgestampte vlucht deze keer) en ook de vlucht verloopt goed. Boven de Appalachen voelen we wel het effect van het lagedrukgebied. Een paar flinke luchtzakken zorgen ervoor dat we onze vork niet meer in ons diner geprikt krijgen. De rest van de vlucht verloopt rimpelloos.

    Aankomst in Brussel : prima op tijd, vlot door de paspoortcontrole, ietsje moeten wachten op bagage en dan vlug naar de Long Term Parking .... waar we onze auto terugvinden ... met een lege batterij !! Ik bespaar jullie onze reactie ( ). Deuren konden niet open (enkel bestuurdersdeur met de noodsleutel, achterklep kon niet open, .... Snel Assistance gebeld, maar bleek eigenlijk niet nodig : de parkinguitbater heeft een professionele startbatterij staan en een vriendelijke medewerker helpt ons uit de nood.

    We zijn blijkbaar niet alleen op weg naar de kust : op de buitenring verloopt het verkeer nogal chaotisch (of moeten wij weer wennen aan het Belgische verkeer ?) en aan de aansluiting met de A12 staat het stil. Toch vrij vlot op de E40 geraakt met verschrikkelijk druk verkeer op alle rijvakken. Aan Zwijnaarde gaat het goed fout : alles staat muurstil. Na de dik kwartier start-stop horen we dat er een ongeval is gebeurd ... in de andere richting !!! Het was dus slechts een kijkfile ! Om hoorndol van te worden. Maar thuiskomen in prachtig zomerweer compenseert vlot het onheil.

    Maar eind goed, al goed : we geraken prima thuis .... om zowel nog de wasmachine als de grasmachine in gang te steken
    Toch nog een addertje onder het gras : op woensdag 19 april werd er om 11u00 's morgens binnengebroken bij onze  buurman : heel het huis doorzocht en weg met (gelukkig enkel) geld ... Je verschiet er toch van ! Een klapper als einde van een nogal bewogen dag.

    Wij willen jullie van harte danken voor de reacties via blog & mail op deze blog ! We hopen dat jullie ervan konden genieten. Voor ons was het alvast een leuke en toffe manier om contact te houden met het thuisfront.
    Als jullie ons verhaal nog eens willen herbekijken, geen zorgen : de blog blijft nog verder bestaan !

    Groetjes van Rik, Kathleen, Justine & Céline

    Atlanta Underground Slideshow: RiKaJuCe’s trip to Atlanta, Georgia, United States was created by TripAdvisor. See another Atlanta slideshow. Create your own stunning free slideshow from your travel photos.

    20-04-2011 om 00:00 geschreven door RiKaJuCe


    19-04-2011
    Klik hier om een link te hebben waarmee u dit artikel later terug kunt lezen.Atlanta !
    How ye doin' today, folks ?

    Wij genieten van een dagje 90° F (vooraan in de dertig graden C) en we stappen rond in downtown Atlanta.

    Eerste stop : het Martin Luther King Jr. Memorial : een prachtig museum als eerbetoon aan een man met een visie. Vooral de tijdsgeest waarin hij zijn boodschap bracht, wordt heel levendig en aanschouwelijk op de voorgrond gezet ... om stil van te worden. Links en rechts zien we iemand die met tranen in de ogen zijn/haar weg door de tentoonstelling baant. Dat wij er als blanken nogal 'uitsteken' zal wel niemand verwonderen, zeker ! En dat we ons hierbij vanzelf zeer nederig voelden (om maar niet te zeggen : beschaamd) ! Dit zou ons inziens een verplicht onderwerp in de lessen geschiedenis moeten zijn. De visie van King over verdraagzaamheid als basis van een open maatschappij is trouwens vandaag nog altijd actueel ! Vlak bij de Memorial vinden we de graftombe van King en zijn echtgenote, en ook zijn geboortehuis. Heel zijn leven was immers geïnspireerd op het leven in Sweet Auburn (de zwarte gemeenschap van Auburn Avenue in Atlanta).
    Atlanta, Martin Luther King jr. Slideshow: RiKaJuCe’s trip to Atlanta, Georgia, United States was created by TripAdvisor. See another Atlanta slideshow. Create your own stunning slideshow with our free photo slideshow maker.

    Van Sweet Auburn is het een klein stapje naar de World Of Coca Cola. We hebben geluk deze keer : geen ellenlange wachtrijen, we lopen vlotjes binnen. Het gebouw, een heel modern 'slakkenhuis' omvat een overzicht van de geschiedenis van CocaCola, een pop-art afdeling, een 4D-cinematheater met de gekende special effects (3D, bewegende stoelen, waterneveleffecten, ....), een werkende bottelinginstallatie, een Coke-shop en vooral .... een proefruimte waar je ettelijke tientallen van de 174 bestaande coladrankjes kunt proeven !!!! Schitterend : we proefden BlueberryCola uit Honduras, Limoen Minute Maid uit Azië, Grapefruit Squash uit Mexico ... naast de gekende Cola, light, cherry, zero,....
    In een teststudio kon je dan ook je eigen colasmaak maken ....  

    World of Coca Cola Slideshow: RiKaJuCe’s trip to Atlanta, Georgia, United States was created by TripAdvisor. See another Atlanta slideshow. Take your travel photos and make a slideshow for free.
    Van al dat sprankelend vocht kregen we natuurlijk een flinke trek .... We hadden onze zinnen gezet op het Hard Rock Café, en dat bleek een voltreffer : Kathleen en ik nemen er traditioneel een Grilled Haystack salad, onze kids genoten van een sappige en toch gezonde burger met veggies. Er kon zelfs nog een dessertje bij (Hot Fudge Brownie met vanilla ice cream, Strawberry Cheesecake en een Crême Brulée). En een bezoekje aan de Hard Rock Café eindigt altijd in de Hard Rock Shop.  Let's shop until we drop !!

    Flink gestapt in de warmte .... hopelijk een goed recept voor een lekkere nachtrust ! Morgenochtend pakken we onze valiezen en wacht in de namiddag vlucht DL080 van Atlanta naar Brussel.

    Hopelijk hebben jullie wat kunnen genieten van deze blog. Bedankt voor alle reacties, zowel via de blog als via email. Het was bijzonder aangenaam om nu en dan van het thuisfront te horen.

    See you guys soon, back home !

    19-04-2011 om 00:00 geschreven door RiKaJuCe



    Archief per week
  • 18/04-24/04 2011
  • 11/04-17/04 2011
  • 04/04-10/04 2011
  • 14/02-20/02 2011

    Gastenboek
  • Bedankt voor de reisverhalen
  • Dag iedereen
  • hallo
  • vakantie......
  • tips voor atlanta

    Laat gerust een berichtje achter in ons gastenboek ! (Druk op deze knop)


    Blog als favoriet !


    Blog tegen de wet? Klik hier.
    Gratis blog op https://www.bloggen.be - Meer blogs