Wij hebben deze week het spel Pictionary gespeeld het bevat dat je iets op het bord moet gaan tekenen wat de juf je in het oor fluistert. Zo moet je groep het raden zo krijgen ze een punt ,maar als de andere groep het raad is het aan hun om iets te tekenen. Zo hebben mensen al Hitler,huppelend mannetje,dobbelsteen en een boomkikker getekend dat was super leuk er waren vier groepjes. Groetjes Korneel en Laure
Iedereen moest een presentatie over belgie doen. Wij hadden het over de koningen. het was heel leuk maar aan het einden hadden we geen tijd meer en dat was wel grappig toen we door de klas rende. we zijn benieuwt wat er de volgende keer gaan doen(en wat er dan gaat gebeuren) . groetjes Gus en Marie
Vandaag was het de eerste keer niveaulezen van het jaar. Niveaulezen wilt zeggen dat je met een kind leest in een boek op het niveau van het kind. Seppe die heeft Kai en Luna, Mette heeft Kato en Britt, Silke heeft Emelie en Manel en Eliaz zit in de klas Nieuwsbegrip te doen.We lezen allemaal in een leuk boek. Per niveau heb je een kleur, en die kleur plakt op het boek.Dat is een rond stickertje. Je hebt M ( = midden) en je hebt ook E (=eind). We hebben vanmorgen inleiding gekregen over het niveaulezen.
Ga in een groepje en verdeel de handicaps : iemand was blind, iemand Engels, iemand kon niet praten en iemand mocht alleen maar ja en nee zeggen.
Diegene die niet kon praten kreeg een opdracht van de juf : De genen die niet kon praten moest uitleggen in gebaren taal aan de Engelse dat de blinde een enveloppe moest gaan halen bij de juf. En dan moesten we in ons groepje een zin maken met de woorden die in de enveloppe zaten.
Vandaag was juf Amoen geweest, ze kwam ons vertellen over Syrië. Over hoe het leven was VOOR de oorlog.En hoe een prachtig land het was. :D En dan vertelde haar zus over de vluchtelingen en over hoe het nu is. Het was eens leuk om informatie te krijgen en wat meer te weten te komen. 4, 5 en 6 kwamen samen luisteren in 1 klas! Het was wel wat krap, maar heel erg leuk! :). We hebben ook geld van daar gezien. 1 euro = 60 pounds. Maar sinds de oorlog er was is nu 1 euro = 350 pounds. Het was een zeer leuke dag.
18 september 2015 was er de scholenveldloop. We hebben 350 meter gelopen. Gus was 6de van de jongens en Tullah 4de van de meisjes. Alle klassen hebben voor iedereen gesupporterd van de school. En meester Bjorn was terug 1ste
We hebben in onze zintuigentuin gewerkt en we hebben onze eigen moestuin gemaakt.wat hebben we gepland?:veldsla,aardbeien,varens,postelein sla.Het spijtige is dat onze varens zijn uitgetrokken maar de bezigheid was mega super leuk.Waarom hebben we dat allemaal geplant ?: Omdat we onze eigen groenten wouden kweken.Hoe hebben we alles gepland?:Eerst al het onkruid weggetrokken daarna hebben we putjes hebben gegraven voor de planten er in te stoppen.En nu wachten tot ze zijn uit gekomen.
Elk jaar is er een scholenveldloop en ook dit jaar was er een scholenveldloop. De winnaars van dit jaar zijn : Ruben en Cis van groep 1, Luka van groep 6 en meester Bjorn ... Er waren eerlijke kinderen en oneerlijke kinderen. Ondanks de onsportiviteit hebben we toch winnaars op deze school. Luka werd aan de finish geduwd en daarmee werd hij 4de berekend maar voor ons is hij een echte winnaar .
Maar hij had op 22/9/2014 cake en drinken voor ons mee omdat hij zelf en wij goed hebben gelopen . De organisatie was wel iets minder , maar het was toch wel leuk . :)
Dit wordt ons digitaal dagboek! Hier schrijven we al onze avonturen neer zodat iedereen kan meelezen wat we allemaal uitspoken in onze klas...
We beginnen er deze week aan! Tijden het hoekenwerk passeert elk groepje eens langs dit hoekje!
Jullie steken de hoofden bij mekaar en denken eens na waarover jullie willen schrijven! We hebben wel al wat uitgespookt de eerste drie weken van dit schooljaar!
Ik denk aan ons bezoek aan de Oase, onze werken in de zintuigentuin, het bibbezoekje en de nieuwe fietsstraat, de scholenveldloop, de eerste schooldag, Bednet in onze klas, ons "heldenthema",
onze nieuwe taalmethode (waar jullie nu mee bezig zijn trouwens ;-) ), ... Genoeg stof om over te schrijven!!
Willen jullie er een foto bij?? Prima! Roep mij dan even, want we kunnen dat doen met de camera!
We hebben om te starten ook al een reeks extra's toegevoegd aan uw blog, zodat u dit zelf niet meer hoeft te doen. Zo is er een archief, gastenboek, zoekfunctie, enz. toegevoegd geworden. U kan ze nu op uw blog zien langs de linker en rechter kant.
U kan dit zelf helemaal aanpassen. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens daar in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Klik vervolgens op 'personaliseer'. Daar kan u zien welke functies reeds toegevoegd zijn, ze van volgorde wijzigen, aanpassen, ze verwijderen en nog een hele reeks andere mogelijkheden toevoegen.
Om berichten toe te voegen, doet u dit als volgt. Surf naar http://www.bloggen.be/ en log vervolgens in met uw gebruikersnaam en wachtwoord. Druk vervolgens op 'Toevoegen'. U kan nu de titel en het bericht ingeven.
Om een bericht te verwijderen, zoals dit bericht (dit bericht hoeft hier niet op te blijven staan), klikt u in plaats van op 'Toevoegen' op 'Wijzigen'. Vervolgens klikt u op de knop 'Verwijderen' die achter dit bericht staat (achter de titel 'Proficiat!'). Nog even bevestigen dat u dit bericht wenst te verwijderen en het bericht is verwijderd. U kan dit op dezelfde manier in de toekomst berichten wijzigen of verwijderen.
Er zijn nog een hele reeks extra mogelijkheden en functionaliteiten die u kan gebruiken voor uw blog. Log in op http://www.bloggen.be/ en geef uw gebruikersnaam en wachtwoord op. Klik vervolgens op 'Instellingen'. Daar kan u een hele reeks zaken aanpassen, extra functies toevoegen, enz.
WAT IS CONCREET DE BEDOELING??
De bedoeling is dat u op regelmatige basis een bericht toevoegt op uw blog. U kan hierin zetten wat u zelf wenst.
- Bijvoorbeeld: u heeft een blog gemaakt voor gedichten. Dan kan u bvb. elke dag een gedicht toevoegen op uw blog. U geeft de titel in van het gedicht en daaronder in het bericht het gedicht zelf. Zo kunnen uw bezoekers dagelijks terugkomen om uw laatste nieuw gedicht te lezen. Indien u meerdere gedichten wenst toe te voegen op eenzelfde dag, voegt u deze toe als afzonderlijke berichten, dus niet in één bericht.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken over de actualiteit. Dan kan u bvb. dagelijks een bericht plaatsen met uw mening over iets uit de actualiteit. Bvb. over een bepaalde ramp, ongeval, uitspraak, voorval,... U geeft bvb. in de titel het onderwerp waarover u het gaat hebben en in het bericht plaatst u uw mening over dat onderwerp. Zo kan u bvb. meedelen dat de media voor de zoveelste keer het fout heeft, of waarom ze nu dat weer in de actualiteit brengen,... Of u kan ook meer diepgaande artikels plaatsen en meer informatie over een bepaald onderwerp opzoeken en dit op uw blog plaatsen. Indien u over meerdere zaken iets wil zeggen op die dag, plaatst u deze als afzonderlijke berichten, zo is dit het meest duidelijk voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken als dagboek. Dagelijks maakt u een bericht aan met wat u er wenst in te plaatsen, zoals u anders in een dagboek zou plaatsen. Dit kan zijn over wat u vandaag hebt gedaan, wat u vandaag heeft gehoord, wat u van plan bent, enz. Maak een titel en typ het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks naar uw blog komen om uw laatste nieuwe bericht te lezen en mee uw dagboek te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met plaatselijk nieuws. Met uw eigen blog kan u zo zelfs journalist zijn. U kan op uw blog het plaatselijk nieuws vertellen. Telkens u iets nieuw hebt, plaats u een bericht: u geeft een titel op en typt wat u weet over het nieuws. Dit kan zijn over een feest in de buurt, een verkeersongeval in de streek, een nieuwe baan die men gaat aanleggen, een nieuwe regeling, verkiezingen, een staking, een nieuwe winkel, enz. Afhankelijk van het nieuws plaatst u iedere keer een nieuw bericht. Indien u veel nieuws heeft, kan u zo dagelijks vele berichten plaatsen met wat u te weten bent gekomen over uw regio. Zorg ervoor dat u telkens een nieuw bericht ingeeft per onderwerp, en niet zaken samen plaatst. Indien u wat minder nieuws kan bijeen sprokkelen is uiteraard 1 bericht per dag of 2 berichten per week ook goed. Probeer op een regelmatige basis een berichtje te plaatsen, zo komen uw bezoekers telkens terug.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken met een reisverslag. U kan een bericht aanmaken per dag van uw reis. Zo kan u in de titel opgeven over welke dag u het gaat hebben, en in het bericht plaatst u dan het verslag van die dag. Zo komen alle berichten onder elkaar te staan, netjes gescheiden per dag. U kan dus op éénzelfde dag meerdere berichten ingeven van uw reisverslag.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken met tips op. Dan maakt u telkens u een tip heeft een nieuw bericht aan. In de titel zet u waarover uw tip zal gaan. In het bericht geeft u dan de hele tip in. Probeer zo op regelmatige basis nieuwe tips toe te voegen, zodat bezoekers telkens terug komen naar uw blog. Probeer bvb. 1 keer per dag, of 2 keer per week een nieuwe tip zo toe te voegen. Indien u heel enthousiast bent, kan u natuurlijk ook meerdere tips op een dag ingeven. Let er dan op dat het meest duidelijk is indien u pér tip een nieuw bericht aanmaakt. Zo kan u dus bvb. wel 20 berichten aanmaken op een dag indien u 20 tips heeft voor uw bezoekers.
- Bijvoorbeeld:
u wil een blog maken dat uw activiteiten weerspiegelt. U bent bvb. actief in een bedrijf, vereniging of organisatie en maakt elke dag wel eens iets mee. Dan kan je al deze belevenissen op uw blog plaatsen. Het komt dan neer op een soort van dagboek. Dan kan u dagelijks, of eventueel meerdere keren per dag, een bericht plaatsen op uw blog om uw belevenissen te vertellen. Geef een titel op dat zeer kort uw belevenis beschrijft en typ daarna alles in wat u maar wenst in het bericht. Zo kunnen bezoekers dagelijks of meermaals per dag terugkomen naar uw blog om uw laatste belevenissen te lezen.
- Bijvoorbeeld: u wil een blog maken uw hobby. U kan dan op regelmatige basis, bvb. dagelijks, een bericht toevoegen op uw blog over uw hobby. Dit kan gaan dat u vandaag een nieuwe postzegel bij uw verzameling heeft, een nieuwe bierkaart, een grote vis heeft gevangen, enz. Vertel erover en misschien kan je er zelfs een foto bij plaatsen. Zo kunnen anderen die ook dezelfde hobby hebben dagelijks mee lezen. Als u bvb. zeer actief bent in uw hobby, kan u dagelijks uiteraard meerdere berichtjes plaatsen, met bvb. de laatste nieuwtjes. Zo trek je veel bezoekers aan.
WAT ZIJN DIE "REACTIES"?
Een bezoeker kan op een bericht van u een reactie plaatsen. Een bezoeker kan dus zelf géén bericht plaatsen op uw blog zelf, wel een reactie. Het verschil is dat de reactie niet komt op de beginpagina, maar enkel bij een bericht hoort. Het is dus zo dat een reactie enkel gaat over een reactie bij een bericht. Indien u bvb. een gedicht heeft geschreven, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze het heel mooi vond. Of bvb. indien u plaatselijk nieuws brengt, kan een reactie van een bezoeker zijn dat deze nog iets meer over de feiten weet (bvb. exacte uur van het ongeval, het juiste locatie van het evenement,...). Of bvb. indien uw blog een dagboek is, kan men reageren op het bericht van die dag, zo kan men meeleven met u, u een vraag stellen, enz. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
WAT IS DE "WAARDERING"?
Een bezoeker kan een bepaald bericht een waardering geven. Dit is om aan te geven of men dit bericht goed vindt of niet. Het kan bvb. gaan over een bericht, hoe goed men dat vond. Het kan ook gaan over een ander bericht, bvb. een tip, die men wel of niet bruikbaar vond. Deze functie kan u uitschakelen via "Instellingen" indien u dit niet graag heeft.
Het Bloggen.be-team wenst u veel succes met uw gloednieuwe blog!